TITytułPolska-Warszawa: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie
NDNr dokumentu320911-2017
PDData publikacji12/08/2017
OJDz.U. S154
TWMiejscowośćWARSZAWA
AUNazwa instytucjiJednostka Wojskowa nr 6021
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany11/08/2017
DTTermin25/09/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV79700000 - Usługi detektywistyczne i ochroniarskie
OCPierwotny kod CPV79700000 - Usługi detektywistyczne i ochroniarskie
RCKod NUTSPL
PL7
IAAdres internetowy (URL)http://www.ozgst.wp.mil.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna 2004/18/WE

12/08/2017    S154    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie

2017/S 154-320911

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Jednostka Wojskowa nr 6021
ul. Żwirki i Wigury 9/13
Punkt kontaktowy: Kancelaria Jednostki
00-909 Warszawa
Polska
E-mail: ozgst.zampub@ron.mil.pl
Faks: +48 261847577


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.ozgst.wp.mil.pl


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednostka Wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz jednostek organizacyjnych będących na zaopatrzeniu Jednostki Wojskowej Nr 6021.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie z wyjątkiem usług samochodów opancerzonych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Warszawa oraz Stara Miłosna.

Kod NUTS PL,PL7

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz jednostek organizacyjnych będących na zaopatrzeniu Jednostki Wojskowej Nr 6021 w tym:
[część I zamówienia]
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2414, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-0044 przy ul. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
[część II zamówienia]
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Batalionu Reprezentacyjnego WP, zlokalizowanego w kompleksach wojskowych K-7886 przy ul. Kozielskiej 4A
w Warszawie oraz K-4699 przy ul. Szkolnej 14 w Starej Miłosnej, będącego na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
[część III zamówienia]
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 5644/ Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-0009 przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
[część IV zamówienia]
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2420, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-1024 przy ul. 29 Listopada 1 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
[część V zamówienia]
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych, zlokalizowanego w kompleksie wojskowym K-4742 przy ul. Krajewskiego 3/5 w Warszawie, będącego na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
79710000 – 4 Usługi ochroniarskie;
79711000 – 1 Usługi nadzoru przy użyciu alarmu;
79715000 – 9 Usługi patrolowe;
79713000 – 9 Usługi strażnicze.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
3. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SIWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załączniku od Nr 1.1. do Nr 1.5. treści SIWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
UWAGA!
4. ZAMAWIAJĄCY wymaga zatrudnienia przez WYKONAWCĘ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez ZAMAWIAJĄCEGO czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: ochrony fizycznej osób i mienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 1666, z późn. zm.). ZAMAWIAJĄCY dopuszcza odstępstwo zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę tylko w zakresie realizacji doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez grupę interwencyjną.
5. ZAMAWIAJĄCY nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
6. ZAMAWIAJĄCY nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
7. ZAMAWIAJĄCY nie przewiduje aukcji elektronicznej.
8. ZAMAWIAJĄCY nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
9. ZAMAWIAJĄCY nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów.
10. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza przeprowadzenie przez WYKONAWCÓW (do dnia złożenia oferty) wizji lokalnej obszarów chronionych, o których mowa w pkt. 1. Wizja lokalna może być przeprowadzona w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-14.00. Zainteresowani WYKONAWCY winni zgłosić do ZAMAWIAJĄCEGO pisemny wniosek o przeprowadzenie wizji lokalnej, co najmniej na 3 dni przed planowanym terminem jej przeprowadzenia. ZAMAWIAJĄCY potwierdzi możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej we wnioskowanym terminie pisemnie na faks wskazany przez wnioskodawcę. W wizji lokalnej mogą wziąć udział WYKONAWCY lub wyłącznie upoważnieni pracownicy WYKONAWCÓW, posiadający ze sobą:
1) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy);
2) upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
3) poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnej koncesji MSWiA na prowadzenie działalności w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie bezpośredniej ochrony fizycznej;
4) licencję kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej.
11. ZAMAWIAJĄCY wprowadza zastrzeżenia wskazujące na obowiązek osobistego wykonania przez WYKONAWCĘ kluczowych części zamówienia. WYKONAWCA może powierzyć wykonanie części zamówienia PODWYKONAWCY/COM wyłącznie w zakresie grupy interwencyjnej.
W przypadku powierzenia części zamówienia PODWYKONAWCY/ÓW, ZAMAWIAJĄCY żąda, wskazania przez WYKONAWCĘ w ofercie część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć PODWYKONAWCY oraz podania nazw (firm) PODWYKONAWCY/ÓW.
Jeżeli zmiana albo rezygnacja z PODWYKONAWCY dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, WYKONAWCA jest obowiązany wykazać ZAMAWIAJĄCEMU, że proponowany inny PODWYKONAWCA lub WYKONAWCA samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż PODWYKONAWCA, na którego zasoby WYKONAWCA powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
Jeżeli powierzenie PODWYKONAWCY wykonania części zamówienia następuje w trakcie jego realizacji, WYKONAWCA na żądanie ZAMAWIAJĄCEGO przedstawia oświadczenie, o którym mowa w art. 25a ust. 1 i oświadczenia potwierdzające brak podstaw wykluczenia wobec tego PODWYKONAWCY.
Jeżeli ZAMAWIAJĄCY stwierdzi, że wobec danego PODWYKONAWCY zachodzą podstawy wykluczenia, WYKONAWCA obowiązany jest zastąpić tego PODWYKONAWCĘ lub zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia PODWYKONAWCY.
Powierzenie wykonania części zamówienia PODWYKONAWCOM nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
12. ZAMAWIAJĄCY przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp.
[Warunki zastosowania zamówienia powtarzającego się]
Przewidywany zakres: do 20 % zamówienia podstawowego.
Udzielenie zamówienia w trybie art. 67 ust. 1 pkt. 6 nastąpi między innymi w przypadku:
— przyjęcia przez ZAMAWIAJĄCEGO na zaopatrzenie nowych jednostek organizacyjnych podlegających ochronie;
— zwiększenia zakresu i formy usługi w ramach obszarów chronionych, w sytuacji reorganizacji systemu ochrony obszarów chronionych,
— odstąpienia lub wypowiedzenia podstawowej umowy na świadczenie usługi ochrony osób i mienia;
— wystąpienia okoliczności skutkującej brakiem zachowania ciągłości usługi ochrony osób i mienia której ZAMAWIAJĄCY nie był w stanie przewidzieć.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79700000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone
w trybie przetargu nieograniczonego
o wartości szacunkowej przekraczającej równowartości kwoty 135 000 euro,
zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.)
ZAMAWIAJĄCY przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp.
[Warunki zastosowania zamówienia powtarzającego się]
Przewidywany zakres: do 20 % zamówienia podstawowego.
Udzielenie zamówienia w trybie art. 67 ust. 1 pkt. 6 nastąpi między innymi w przypadku:
— przyjęcia przez ZAMAWIAJĄCEGO na zaopatrzenie nowych jednostek organizacyjnych podlegających ochronie;
— zwiększenia zakresu i formy usługi w ramach obszarów chronionych, w sytuacji reorganizacji systemu ochrony obszarów chronionych,
— odstąpienia lub wypowiedzenia podstawowej umowy na świadczenie usługi ochrony osób i mienia;
— wystąpienia okoliczności skutkującej brakiem zachowania ciągłości usługi ochrony osób i mienia której ZAMAWIAJĄCY nie był w stanie przewidzieć.
Szacunkowa wartość bez VAT: 3 293 089,52 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 29.12.2017. Zakończenie 31.12.2018

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2414, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-0044 przy ul. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
1)Krótki opis
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SIWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załączniku od Nr 1.1. do Nr 1.5. treści SIWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
ZAMAWIAJĄCY wymaga zatrudnienia przez WYKONAWCĘ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez ZAMAWIAJĄCEGO czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: ochrony fizycznej osób i mienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 1666, z późn. zm.). ZAMAWIAJĄCY dopuszcza odstępstwo zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę tylko w zakresie realizacji doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez grupę interwencyjną.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79700000

3)Wielkość lub zakres
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 417 945,64 EUR
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2018r.
Przewidywany okres świadczenia przedmiotu zamówienia:
dla części I zamówienia – od dnia 29.12.2017 do dnia 29.12.2018 roku,
/Szczegółowe terminy realizacji przedmiotu zamówienia określają załączniki od. 1.1. do 1.5. do SIWZ./.
Część nr: 2 Nazwa: Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Batalionu Reprezentacyjnego WP, zlokalizowanego w kompleksach wojskowych K-7886 przy ul. Kozielskiej 4A w Warszawie oraz K-4699 przy ul. Szkolnej 14 w Starej Miłosnej, będącego na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
1)Krótki opis
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SIWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załączniku od Nr 1.1. do Nr 1.5. treści SIWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
ZAMAWIAJĄCY wymaga zatrudnienia przez WYKONAWCĘ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez ZAMAWIAJĄCEGO czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: ochrony fizycznej osób i mienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 1666, z późn. zm.). ZAMAWIAJĄCY dopuszcza odstępstwo zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę tylko w zakresie realizacji doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez grupę interwencyjną.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79700000

3)Wielkość lub zakres
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
Szacunkowa wartość bez VAT: 276 429,57 EUR
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2018r.
Przewidywany okres świadczenia przedmiotu zamówienia:
dla części II zamówienia – od dnia 29.12.2017 do dnia 29.12.2018 roku,
/Szczegółowe terminy realizacji przedmiotu zamówienia określają załączniki od. 1.1. do 1.5. do SIWZ./.
Część nr: 3 Nazwa: Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 5644/Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-0009 przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
1)Krótki opis
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SIWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załączniku od Nr 1.1. do Nr 1.5. treści SIWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
ZAMAWIAJĄCY wymaga zatrudnienia przez WYKONAWCĘ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez ZAMAWIAJĄCEGO czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: ochrony fizycznej osób i mienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 1666, z późn. zm.). ZAMAWIAJĄCY dopuszcza odstępstwo zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę tylko w zakresie realizacji doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez grupę interwencyjną.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79700000

3)Wielkość lub zakres
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
Szacunkowa wartość bez VAT: 442 002,85 EUR
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2018r.
Przewidywany okres świadczenia przedmiotu zamówienia:
dla części III zamówienia – od dnia 31.12.2017 do dnia 31.12.2018 roku,
/Szczegółowe terminy realizacji przedmiotu zamówienia określają załączniki od. 1.1. do 1.5. do SIWZ./.
Część nr: 4 Nazwa: Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2420, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-1024 przy ul. 29 Listopada 1 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
1)Krótki opis
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SIWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załączniku od Nr 1.1. do Nr 1.5. treści SIWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
ZAMAWIAJĄCY wymaga zatrudnienia przez WYKONAWCĘ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez ZAMAWIAJĄCEGO czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: ochrony fizycznej osób i mienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 1666, z późn. zm.). ZAMAWIAJĄCY dopuszcza odstępstwo zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę tylko w zakresie realizacji doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez grupę interwencyjną.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79700000

3)Wielkość lub zakres
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
Szacunkowa wartość bez VAT: 506 469,98 EUR
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2018r.
Przewidywany okres świadczenia przedmiotu zamówienia:
dla części IV zamówienia – od dnia 29.12.2017 do dnia 29.12.2018 roku,
/Szczegółowe terminy realizacji przedmiotu zamówienia określają załączniki od. 1.1. do 1.5. do SIWZ./.
Część nr: 5 Nazwa: Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych, zlokalizowanego w kompleksie wojskowym K-4742 przy ul. Krajewskiego 3/5 w Warszawie, będącego na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.
1)Krótki opis
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez ZAMAWIAJĄCEGO oddzielnie, według zasad opisanych w SIWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załączniku od Nr 1.1. do Nr 1.5. treści SIWZ. Każdy z WYKONAWCÓW może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części.
ZAMAWIAJĄCY wymaga zatrudnienia przez WYKONAWCĘ na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez ZAMAWIAJĄCEGO czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: ochrony fizycznej osób i mienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2016r. poz. 1666, z późn. zm.). ZAMAWIAJĄCY dopuszcza odstępstwo zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę tylko w zakresie realizacji doraźnej bezpośredniej ochrony fizycznej realizowanej przez grupę interwencyjną.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79700000

3)Wielkość lub zakres
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki od Nr 1.1 do Nr 1.5. treści SIWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
Szacunkowa wartość bez VAT: 10 139 323 EUR
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin obowiązywania umowy: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2018r.
Przewidywany okres świadczenia przedmiotu zamówienia:
dla części V zamówienia – od dnia 31.12.2017 do dnia 31.12.2018 roku.
/Szczegółowe terminy realizacji przedmiotu zamówienia określają załączniki od. 1.1. do 1.5. do SIWZ./.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. ZAMAWIAJĄCY wymaga wniesienia wadium w niej wymienionej wysokości:
Część I zamówienia – 120 000,00 zł.
Część II zamówienia – 23 000,00 zł.
Część III zamówienia – 37 000,00 zł.
Część IV zamówienia – 42 000,00 zł.
Część V zamówienia – 8 500,00 zł.
2. Wadium należy złożyć na każdą z części oddzielnie.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej; z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4. Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez ZAMAWIAJĄCEGO w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty ZAMAWIAJĄCEMU pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp.
5. Wadium wnoszone w poręczeniach, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w pkt 2 ppkt 2 – 5, należy zdeponować przed upływem terminu składania ofert w Kancelarii Jawnej Jednostki Wojskowej Nr 6021, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. z dokładnym opisem w zabezpieczonej przed otwarciem kopercie „ WADIUM – SPRAWA NUMER: 68/2017/PN/POIN”
6. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy ZAMAWIAJĄCEGO:
Bank NBP O/WARSZAWA, konto Nr 38 1010 1010 0037 7913 9120 0000
7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie tj.:
25.09.2017r. do godz. 12.00 znajdzie się na rachunku bankowym ZAMAWIAJĄCEGO.
8. WYKONAWCA, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
9. ZAMAWIAJĄCY dokona zwrotu wadium, zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wypłata wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 2, następować będzie po zakończeniu każdego miesiąca, w terminie do 30 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej przez WYKONAWCĘ faktury VAT wraz z załączonym do niej prawidłowo wypełnionym Protokołem Odbioru usługi (zwanym dalej Protokołem Odbioru) podpisanym przez upoważnionego przedstawiciela BENEFICJENTA i upoważnionego przedstawiciela WYKONAWCY. Protokół Odbioru sporządza BENEFICJENT wraz z przedstawicielem WYKONAWCY w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, jeden egzemplarz dla BENEFICJENTA i dwa dla WYKONAWCY. BENEFICJENT jest odpowiedzialny za spełnienie wymogów w zakresie prawidłowo sporządzonego/wypełnionego Protokołu Odbioru. WYKONAWCA jeden z otrzymanych egzemplarzy protokołu odbioru załącza do wystawianej przez siebie faktury VAT przesyła/dostarcza na adres ZAMAWIAJĄCEGO w terminie nie przekraczającym połowę kolejnego miesiąca następującym po miesiącu wykonania usługi. WYKONAWCA podpisując Protokół Odbioru potwierdza prawdziwość danych w nim zawartych i zobowiązany jest przedstawić na żądanie ZAMAWIAJĄCEGO lub BENEFICJENTA dokumenty potwierdzające informacje w nim zawarte, tj. np. przeprowadzenie szkoleń, obecności na szkoleniach itp. wzór Protokołu Odbioru usługi stanowi załącznik Nr 2 do Umowy.
Należność za wykonaną usługę przekazywana będzie z rachunku bankowego ZAMAWIAJĄCEGO na rachunek bankowy WYKONAWCY, wskazany na fakturze VAT.
Za datę płatności przyjmuje się dzień wydania przez ZAMAWIAJĄCEGO dyspozycji przelewu należności na rachunek WYKONAWCY.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
WYKONAWCY wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika (lidera konsorcjum) powinno jednoznacznie wskazywać pełnomocnika, określać zakres pełnomocnictwa oraz termin jego ważności a także precyzować postępowanie, do którego się odnosi. Musi też wskazywać wszystkich WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o zamówienie i być podpisane przez każdego z nich.
Jeżeli oferta podpisana jest przez Pełnomocnika, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, z którego będzie wynikało umocowanie pełnomocnika do złożenia oferty (należy przez to rozumieć osobę umocowaną prawnie do składania oświadczeń woli, zawierania umów, podpisywania ofert i zaciągania zobowiązań w imieniu WYKONAWCY) Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale albo w formie kopii poświadczonej notarialnie.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. [Warunki udziału w postępowaniu]
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się WYKONAWCY, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 13 – 23 oraz ust. 5 oraz spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące:
1.1. Kompetencji lub uprawnień do wykonywania określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. ZAMAWIAJĄCY uzna spełnienie tego warunku, jeżeli WYKONAWCA wykaże się posiadaniem ważnej koncesji wydanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2014r. Nr 145 poz. 1099 z późn. zm.) [przedmiotowy warunek dotyczy każdego członka Konsorcjum]
1.2. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej. ZAMAWIAJĄCY uzna spełnienie tego warunku, jeżeli WYKONAWCA wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż:
Część I zamówienia 1 500 000,00 zł
Część II zamówienia 290 000,00 zł
Część III zamówienia 500 000,00 zł
Część IV zamówienia 550 000,00 zł
Część V zamówienia 105 000,00 zł
[Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część, wartość środków finansowych lub zdolności kredytowej winna być nie mniejsza niż suma wartości dla tych części]

W przypadku wartości posiadanych środków finansowych wyrażonych w innej walucie, Zamawiający, w celu oceny spełnienia ww. warunku, dokona przeliczenia tych wartości wg. kursu z dnia otwarcia ofert na podstawie Tabeli kursów średnich NBP publikowanych na stronie internetowej: http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx

1.3. Zdolności technicznej lub zawodowej: ZAMAWIAJĄCY uzna spełnienie tego warunku, jeżeli WYKONAWCA:
1.3.1. w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, minimum 3 (trzy) usługi, odpowiadające swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia odpowiadające wartościom brutto podanym poniżej:
Część I zamówienia 5 000 000,00 zł
Część II zamówienia 1 000 000,00 zł
Część III zamówienia 2 000 000,00 zł
Część IV zamówienia 2 000 000,00 zł
Część V zamówienia 400 000,00 zł
[W przypadku, kiedy WYKONAWCA składa ofertę na wybrane części zamówienia winien zsumować wartość wybranych części i na łączną kwotę przedstawić wykaz usług. Wartość pojedynczej usługi winna być nie mniejsza niż suma wybranych przez WYKONAWCĘ części.]

W przypadku wartości występujących w innych walutach niż PLN Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP), z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu. Tabeli kursów średnich NBP publikowanych na stronie internetowej: http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx

1.3.2 wykaże się dysponowaniem:
[dotyczy części I zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca Ochrony SUFO:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę w pomieszczeniu wartowni;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej. Odpowiada za zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie kompleksu wojskowego, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi w wyciągu z planu ochrony kompleksu i instrukcji ochrony kompleksu. Przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
2) Pomocnik Dowódcy Ochrony SUFO
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę w pomieszczeniu wartowni;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur,
e) zadania: w czasie nieobecności Dowódcy Ochrony SUFO jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej. W przypadku nieobecności Dowódcy Ochrony Pomocnik DO ma obowiązek przebywania w pomieszczeniu i zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie kompleksu wojskowego, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi w wyciągu z planu ochrony kompleksu i instrukcji ochrony kompleksu. Odpowiada za przejęcie od zmiany zdającej kompletnej dokumentacji oraz wyposażenia wartowni. W czasie nieobecności Dowódcy Ochrony SUFO przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
3) 10 posterunków (4 stałych, 6 ruchome):
a) dziesięciu kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku (w tym obiektów szczególnej ochrony), obserwacja terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, patrolowanie po wyznaczonej trasie, obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
4) 2 punkty kontroli ruchu:
a) czterech kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną krótką (pistolet)
z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, ręczny wykrywacz metali, lusterko podświetlane na wysięgniku, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna bram wjazdowych do kompleksu wojskowego, kontrola ruchu osobowego i ruchu pojazdów, oraz nadzór nad posiadaniem przez osoby próbujące dostać się na teren kompleksu stosownych uprawnień upoważniających do wejścia/wjazdu.
5) Portierzy:
a) dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujących zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne w godzinach 06:00 – 18:00, od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy;
c) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
d) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
e) każdy pracownik ochrony wyposażony w: ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie
z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur,
f) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie
po wyznaczonej trasie, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, kontrola zamknięcia pomieszczeń po godzinach służbowych, odbieranie/ odprowadzanie interesantów z/do biura przepustek.
6) Podmieniający:
a) dziewięciu kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek,
pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
d) zadania: zapewnienie zmianowości na posterunkach, wykonywania zadań zgodnie z obowiązkami na danym posterunku określonych w tabeli posterunków.
7) Grupa Interwencyjna:
a) Wykonawca dysponował będzie Grupą Interwencyjną (zwaną dalej Grupą) do wzmocnienia ochrony K-0044.
b) obsada Grupy to, co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony:
a. każdy pracownik ochrony posiada: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności
z Normą), maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
c) Grupa wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację WYKONAWCY;
d) Grupa realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w planie ochrony oraz instrukcji ochrony;
e) Grupa zobowiązana jest do przybycia na teren kompleksu na wezwanie Dowódcy Ochrony, w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez Wykonawcę sposób;
8) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM i ZAMAWIAJĄCYM;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami Beneficjenta w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
9) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 06.00 – 06.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 05.30 – 06.00.
10) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony;
b) Pomocnik Dowódcy Ochrony
c) 18 pracowników ochrony na posterunkach;
d) 9 pracownik ochrony zapewniający zmianowość.
11) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
[dotyczy części II zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca Ochrony SUFO:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę w pomieszczeniu wartowni zlokalizowanej na terenie K-7886;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) posiadający co najmniej 2-letnie udokumentowane doświadczenie zawodowe kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
d) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur;
e) zadania: jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej w K – 7886
i K – 4699. Odpowiada za zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie ww. kompleksów wojskowych, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi
w wyciągach z planów ochrony i instrukcji ochrony kompleksów. Prowadzi obserwację terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, oraz przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
2) Posterunek ruchomy w K-7886:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-7886, przez wszystkie dni tygodnia
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie po wyznaczonej trasie oraz obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
3) Punkt kontroli ruchu w K-7886 – biuro przepustek:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-7886, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna bramy głównej kompleksu wojskowego, obsługa interesantów nie posiadających uprawnień do wejścia na teren kompleksu wojskowego polegająca na wydawaniu przepustek jednorazowych, kontrola uprawnień osób posiadających stosowne dokumenty upoważniające do wejścia (wyjścia) na teren (z terenu) kompleksu wojskowego, wpuszczanie i wypuszczanie pojazdów posiadających stosowne dokumenty upoważniające do wjazdu (wyjazdu) na teren (z terenu) kompleksu wojskowego zgodnie instrukcją ochrony.
4) Pracownik Ochrony SUFO zapewniający zmianowość na posterunkach w K-7886 (zmiana czuwająca):
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-7886, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku na którym pełni służbę ochronną zgodnie z zadaniami dla pracownika ochrony SUFO pełniącego obowiązki na „Posterunku ruchomym” lub „Punkcie Kontroli Ruchu”; w czasie pełnienia zmiany czuwającej gotowość do podjęcia działania (interwencja) w przypadku wezwania przez D-cę ochrony.
5) Posterunek ruchomy w K-4699:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-4699, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur, telefon komórkowy;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie po wyznaczonej trasie oraz obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
6) Pracownik Ochrony SUFO zapewniający zmianowość na posterunku w K-4699 (zmiana czuwająca):
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-4699, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku na którym pełni służbę ochronną zgodnie z zadaniami dla pracownika ochrony SUFO pełniącego obowiązki na „Posterunku ruchomym” lub w czasie pełnienia zmiany czuwającej gotowość do podjęcia działania (interwencja) w przypadku wezwania przez D-cę ochrony lub pracownika ochrony z posterunku ruchomego w K-4699.
7) Grupa Interwencyjna:
a) WYKONAWCA dysponował będzie Grupą Interwencyjną do wzmocnienia ochrony
K-7886 oraz K-4699.
b) obsada Grupy Interwencyjnej to co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony posiadających:
a. legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. broń palną bojową (pistolet maszynowy, karabinek) lub broń palną krótką (pistolet) z amunicją do co najmniej jednego załadowania jednego magazynka, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną, hełm kompozytowy, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy (dowódca grupy), mundur;
c) Grupa Interwencyjna wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację WYKONAWCY;
d) Grupa Interwencyjna realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w „Wyciągu z planu ochrony”, oraz „Instrukcji ochrony obiektu”;
e) Grupa Interwencyjna zobowiązana jest do przybycia na teren ochranianego kompleksu na wezwanie Dowódcy Ochrony lub pracownika ochrony kompleksu wojskowego K-7886 i K-4699 we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego.
8) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM
i ZAMAWIAJĄCYM posiadająca:
a. legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. co najmniej 2-letnie udokumentowane doświadczenie kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami BENEFICJENTA w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
9) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 06.30 – 07.00.
10) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony wykonujący zadania w K-7886;
b) 2 pracowników ochrony wykonujących zadania w K-7886;
c) 1 pracownik ochrony zapewniający zmianowość w K-7886.
d) 1 pracownik ochrony wykonujący zadania w K-4669;
e) 1 pracownik ochrony zapewniający zmianowość w K-4669.
11) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny w godzinach 7.00 – 19.00 i nie dłuższym niż 4 godziny w godzinach 19.00 – 07.00 w systemie trzyzmianowym dla K – 7886 oraz w systemie dwuzmianowym dla K – 4699 od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
12) Wymagane jest aby odpoczynek każdego pracownika ochrony SUFO po służbie 24 – godzinnej był nie krótszy niż 24 godziny.
[dotyczy części III zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca Ochrony SUFO:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę
w pomieszczeniu wartowni;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą),ostrzegacz napadowy, kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej. Odpowiada za zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie kompleksu wojskowego, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi w wyciągu z planu ochrony kompleksu
i instrukcji ochrony kompleksu. Prowadzi obserwację terenu
z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, oraz przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
2) 3 posterunki (3 stałe, zewnętrzne):
a) trzech kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), ręczny wykrywacz metali, ostrzegacz napadowy, kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku (w tym obiektów szczególnej ochrony), obserwacja terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, patrolowanie po wyznaczonej trasie, obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
3) Portier:
a) dwóch kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia od godz. 07.00 do 07.00;
b) pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) pracownik ochrony wyposażony w: ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie po wyznaczonej trasie, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, kontrola zamknięcia pomieszczeń po godzinach służbowych, odbieranie/ odprowadzanie interesantów z/do biura przepustek.
4) Podmieniający:
a) trzech kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), ostrzegacz napadowy, kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: zapewnienie zmianowości na posterunkach, wykonywania zadań zgodnie z obowiązkami na danym posterunku określonych w tabeli posterunków.
5) Grupa Interwencyjna:
a) WYKONAWCA dysponował będzie Grupą Interwencyjną (zwaną dalej Grupą) do wzmocnienia ochrony Kompleksu Wojskowego Nr 0009
b) obsada Grupy to, co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony:
a. każdy pracownik ochrony posiada: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności
z Normą), maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
c) Grupa wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację Wykonawcy;
d) Grupa realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w planie ochrony oraz instrukcji ochrony;
e) Grupa zobowiązana jest do przybycia na teren kompleksu na wezwanie Dowódcy Ochrony, w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób;
6) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM i ZAMAWIAJĄCYM;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami BENEFICJENTA w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
7) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 06.30 – 06.00.
8) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony;
b) 5 pracowników ochrony na posterunkach;
c) 3 pracowników ochrony zapewniający zmianowość.
9) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
[dotyczy części IV zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca ochrony – w pomieszczeniu wartowni – posterunek całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
jest przełożonym wyznaczonych do pracy na zmianie pracowników ochrony SUFO, odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa osobom i mieniu znajdującemu się na terenie
K Nr 1024, realizację zadań ochronnych przez pracowników ochrony oraz za wykonywanie przedsięwzięć i realizację procedur określonych w wyciągu z „Planu ochrony K Nr 1024” oraz „Instrukcji ochrony”:
a) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY) do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
b) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
2) Pomocnik Dowódcy ochrony – w pomieszczeniu wartowni – posterunek całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
jest przełożonym wyznaczonych do pracy na zmianie pracowników ochrony SUFO, podlega bezpośrednio Dowódcy ochrony odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa osobom i mieniu znajdującemu się na terenie K 1024, realizację zadań ochronnych przez pracowników ochrony oraz za wykonywanie przedsięwzięć i realizację procedur określonych w wyciągu z „Planu ochrony K 1024” oraz „Instrukcji ochrony”:
a) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
b) wyposażony zgodnie z § 5 ust 37 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
3) Posterunek Nr 1 (PS-1) – brama wjazdowa – stały, ochronny, zewnętrzny całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. kontrolę dostępu bramą wjazdową na/z teren/u K 1024, w ruchu osobowym; pojazdów mechanicznych i materiałów;
b. ochronę mienia i osób we wskazanym budynku oraz miejsca pełnienia wskazanej służby wewnętrznej;
c. ochronę mienia i osób na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku;
d. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych;
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
4) Posterunek Nr 2 (PS-2) – biuro przepustek – stały, ochronny, wewnętrzny, całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. kontrolę dostępu na/z teren/u K 1024 w ruchu osobowym i materiałowym;
b. obsługę interesantów wchodzących i wychodzących na/z teren/u K 1024;
c. ochronę mienia i osób we wskazanym budynku oraz miejsca pełnienia wskazanej służby wewnętrznej;
d. kontrolę dostępu bramą wjazdową na/z teren/u K 1024, w ruchu osobowym, pojazdów i materiałów w godzinach 22:00 – 5:00;
e. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
5) Posterunek Nr 3 (PS-3) – stały, ochronny, zewnętrzny całodobowy
we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
w godzinach 06:00-16:00 dnia roboczego
a) odpowiada za:
a. kontrolę dostępu bramą wjazdową na/z teren/u K 1024 w ruchu osobowym pojazdów mechanicznych i materiałów,
b. ochronę mienia i osób we wskazanym budynku oraz miejsca pełnienia wskazanej służby wewnętrznej,
c. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
w godzinach od 16:00 ostatniego dnia roboczego przed dniem wolnym
od pracy i służby – do 06:00, pierwszego dnia roboczego po dniu wolnym
od pracy i służby
a) odpowiada za:
a. ochronę mienia i osób przebywających na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku i na trasach patrolu;
b. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
6) Posterunek Nr 4 (PS-4) stały, ochronny, zewnętrzny, całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. ochronę mienia i osób przebywających na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku i na trasach patrolu;
b. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
7) Posterunek Nr 5 (PS-5) stały, ochronny, zewnętrzny, całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. ochronę mienia i osób przebywających na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku i na trasach patrolu;
b. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
8) Podmieniający – całodobowo przez wszystkie dni tygodnia z zadaniem zapewnienia zmianowości (wielowariantowości) pełnienia zadań ochronnych na posterunkach, umożliwienia odpoczynku pracownikom ochrony po zakończeniu zmiany na posterunku oraz doraźnego wzmocnienia ochrony (patrolu) w przypadku naruszenia systemu ochrony obiektów K 1024 –
3 pracowników ochrony:
a) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
b) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
9) Grupa interwencyjna – całodobowo we wszystkie dni tygodnia – działająca
w sytuacjach kryzysowych i alarmowych na wezwanie dowódcy ochrony SUFO lub Oficera Dyżurnego BENEFICJENTA, z czasem przybycia w rejon zdarzenia do 10 min – co najmniej
2 (dwóch) pracowników ochrony:
a) grupa interwencyjna zobowiązana jest do:
a. przybycia na teren obszaru chronionego na wezwanie oficera dyżurnego Beneficjenta lub dowódcy ochrony, w czasie 10 min. od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób (np. poprzez zawiadomienie telefoniczne stacji monitorowania alarmów WYKONAWCY lub inny analogiczny),
b. wykonywania zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
c. uczestniczenia w ćwiczeniach z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony obszaru chronionego organizowanych raz na kwartał oraz szkoleniu rocznym. Za udział pracowników w szkoleniu WYKONAWCY nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. O terminie i zakresie szkolenia organizowanego raz na kwartał oraz raz w roku BENEFICJENT powiadomi WYKONAWCĘ z wyprzedzeniem, odpowiednio min. 7 dni i 21 dni.
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenia o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych;
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażeni w:
a. broń palną (pistolet lub pistolet maszynowy) z normatywem amunicji –
1 kpl. na każdą osobę;
b. środki łączności bezprzewodowej umożliwiające kontakt z dowódcą ochrony, oficerem dyżurnym BENEFICJENTA, pracownikami ochrony
na posterunkach oraz patrolem – 1 kpl.;
c. latarkę – 1 kpl. na każdą osobę;
d. pałkę obronną wielofunkcyjną – 1 kpl. na każdą osobę;
e. ręczny miotacz gazu – 1 kpl. na każdą osobę;
f. kajdanki – 1 kpl. na każdą osobę;
g. opatrunek osobisty – 1 kpl. na każdą osobę;
h. kamizelka kuloodporna – 1 kpl. na każdą osobę;
i. hełm przeciwodłamkowy – 1 kpl. na każdą osobę;
j. ubiór służbowy (zgodny z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ).
Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00;
10) Skład zmiany ochronnej musi być zorganizowany w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony,
b) Pomocnik Dowódcy ochrony,
c) 5 pracowników ochrony na posterunkach,
d) 3 pracowników ochrony zapewniających zmianowość na posterunkach.
WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja pracowników ochrony, w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku. Dodatkowo 3 (trzech) pracowników ochrony ze składu określonego w załączniku nr 1.4. do SIWZ wykonuje zadania na wartowni SUFO zapewniając zmianowość na posterunkach, a także stanowić będzie patrol interwencyjny w przypadku naruszenia systemu ochrony obiektów, zadziałania urządzeń wspomagających ochronę lub wystąpienia innych sytuacji wymagających interwencji sił ochronnych.
11) Koordynator ochrony
1) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z Beneficjentem i ZAMAWIAJĄCYM;
2) posiadająca: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
3) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami Beneficjenta w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
[dotyczy części V zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Posterunek:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet) wraz kaburą szybkiego wypięcia, z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, ręczny wykrywacz metali, lusterko podświetlane na wysięgniku, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur ( koszula koloru niebieskiego, krawat koloru czarnego, garnitur koloru czarny/granatowy, półbuty koloru czarnego),
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów (w tym obiektów szczególnej ochrony), znajdujących się na terenie kompleksu, obserwacja terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, kontrola ruchu osobowego i ruchu pojazdów, oraz nadzór nad posiadaniem przez osoby próbujące dostać się na teren kompleksu stosownych uprawnień upoważniających do wejścia/wjazdu, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, patrolowanie po wyznaczonej trasie, obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
2) Podmieniający:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet) wraz kaburą szybkiego wypięcia, z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, ręczny wykrywacz metali, lusterko podświetlane na wysięgniku, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur (koszula koloru niebieskiego, krawat koloru czarnego, garnitur koloru czarny/granatowy, półbuty koloru czarnego) przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
d) zadania: zapewnienie zmianowości na posterunku, wykonywania zadań określonych w tabeli posterunków.
3) Grupa Interwencyjna:
a) WYKONAWCA utrzymywał będzie własną Grupę Interwencyjną (zwaną dalej Grupą) do wzmocnienia ochrony kompleksu.
b) obsada Grupy to, co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony:
c. każdy pracownik ochrony posiada: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
d. każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek,
pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy, mundur.
c) Grupa wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację WYKONAWCY;
d) Grupa realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w planie ochrony oraz instrukcji ochrony;
e) Grupa zobowiązana jest do przybycia na teren kompleksu na wezwanie pracownika ochrony, w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób;
4) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM
i ZAMAWIAJĄCYM;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, oraz kontrola pracowników ochrony
(w tym w porze nocnej), współdziałanie z przedstawicielami Beneficjenta w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
5) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 06.30 – 07.00.
6) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) 2 pracowników ochrony na posterunku;
7) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
8) WYKONAWCA gwarantuje że wyznaczeni pracownicy ochrony zgodnie z grafikiem dyżurów w dzień poprzedzający dyżur 24 h nie wykonują innych zadań służbowych, oraz czas odpoczynku wynosi nie mniej niż 12 godzin przed objęciem dyżuru.
[pkt. od 1.3.3. do 1.3.6. dotyczy wszystkich części zamówienia]
1.3.3. Kierownikiem przedsiębiorcy składającego ofertę – Kierownikiem Jednostki Organizacyjnej w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228).
1.3.4. Pełnomocnikiem Kierownika Jednostki Organizacyjnej ds. Ochrony Informacji Niejawnych w rozumieniu art. 14 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228) posiadającym aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych prowadzone przez żołnierzy lub funkcjonariuszy służb ochrony państwa.
1.3.5. Akredytowanym systemem teleinformatycznym w rozumieniu art. 2 ust. 6 oraz art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228), w którym dopuszcza się przetwarzanie informacji niejawnych o klauzuli tajności, co najmniej „zastrzeżone”. Ponadto personelem bezpieczeństwa, zapewniającym właściwe funkcjonowanie systemu w składzie:
a) Inspektor bezpieczeństwa teleinformatycznego w rozumieniu art. 52 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228) posiadający aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych o którym mowa w art. 52 ust 4 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228),
b) Administrator systemu (w rozumieniu art. 52 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228) posiadający aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych o którym mowa w art. 52 ust 4 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228).
1.3.6. dostępem do stacji monitorowania alarmów (centrum powiadamiania/alarmowania) zdolnej do odbierania sygnałów zdarzeń krytycznych stanowiących naruszenie systemu ochrony obszarów chronionych (np. napadu, włamania, zakłócenia porządku w ramach chronionego obiektu itp.) przesyłanych przez urządzenia techniczne (np. przycisk napadowy), które w ramach świadczonej usługi zainstaluje w siedzibie BENEFICJENTA na własny koszt.
[pkt. 1.3.7. dotyczy wszystkich części zamówienia odrębnie]
1.3.7. dysponowanie:
1) radiotelefonami działającymi na wydzielonym paśmie radiowym w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu dyspozytorskiego,
2) bronią palną,
3) kamizelkami kuloodpornymi,
4) hełmy kompozytowe,
w ilości wymaganej przez ZAMAWIAJĄCEGO /określonej w pkt. 1.3.2. oraz załącznikach od 1.1. do 1.5. do SIWZ /opisie przedmiotu zamówienia dla każdej z części osobno pod warunkiem, że jest wymagane/
potwierdzonym posiadaniem uprawnień do posługiwania się w/w sprzętem tj.: aktualną decyzję Prezesa UKE na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo – odbiorczych, pracujących na wydzielonym paśmie radiowym w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu dyspozytorskiego (tj. decyzja przydzielająca częstotliwość radiową, umożliwiającą porozumiewanie się przy pomocy radiotelefonów o mocy do 1 W, decyzją właściwego terytorialnie Wojewódzkiego Komendanta Policji upoważniającą do posiadania broni palnej w ilości co najmniej wymaganej przez ZAMAWIAJĄCEGO oraz certyfikaty zgodności z Polską Normą PN-V-87000:2011 dla kamizelek kuloodpornych i hełmów.
3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się WYKONAWCY, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków określonych w art. 24 ust 1 i ust. 5 ustawy Pzp. ZAMAWIAJĄCY uzna, że WYKONAWCA nie podlega wykluczeniu z postępowania, zgodnie z art. 24 ust. 1 oraz ust. 5 ustawy Pzp, jeżeli z przedstawionych przez WYKONAWCĘ oświadczeń i dokumentów wynikać będzie, że nie występują uwarunkowania określone w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 oraz 24 ust. 5 ustawy Pzp. W przypadkach, gdy WYKONAWCA wykazując spełnienie warunków, polega na zasobach innych podmiotów, w stosunku do żadnego z tych podmiotów nie mogą występować uwarunkowania art. 24 ust. 1 pkt 12-23 oraz art. 24 ust. 5 ustawy Pzp.
4. WYKONAWCA może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
5. WYKONAWCA, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić ZAMAWIAJĄCEMU, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
6. ZAMAWIAJĄCY oceni, czy udostępniane WYKONAWCY przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez WYKONAWCĘ spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i ust. 5 ustawy Pzp.
7. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, WYKONAWCY mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują przedmiot zamówienia, do realizacji, których te zdolności są wymagane.
8. WYKONAWCA, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez ZAMAWIAJĄCEGO powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
9. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu, o którym mowa w ust. 4, nie potwierdzają spełnienia przez WYKONAWCĘ warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, ZAMAWIAJĄCY żąda, aby WYKONAWCA w terminie określonym przez ZAMAWIAJĄCEGO zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w ust. 4.
10. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, ZAMAWIAJĄCY może na każdym etapie postępowania wezwać WYKONAWCÓW do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
11. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez WYKONAWCĘ dokumenty budzą wątpliwości ZAMAWIAJĄCEGO, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz, którego usługi były wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
[Sposób oceny spełniania warunków]
Ocena spełniania wyżej wymienionych warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i wymaganych dokumentach.
[Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5 ustawy Pzp]
12. ZAMAWIAJĄCY przewiduje wykluczenie WYKONAWCY na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp.
Ponadto:
1. W zakresie wykazania spełnienia przez WYKONAWCĘ warunków, o których mowa w art. 22
ust. 1 ustawy Pzp oraz brak podstaw wykluczenia należy przedłożyć:
1) Oświadczenia w formie jednolitego dokumentu, wypełnionego w zakresie wskazanym przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i w treści SIWZ;
a) WYKONAWCA składa oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), celem potwierdzenia wykazania warunku o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu
/informacje zawarte w oświadczeniu stanowią zawarte wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu/.
b) ZAMAWIAJĄCY załącza do SIWZ wzór (szablon) oświadczenia stanowiący załącznik Nr 2 do SIWZ, opracowany w oparciu o formularz ustanowiony w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE oraz art. 80 ust 3 dyrektywy 2014/25/UE;
c) Oświadczenie winno potwierdzać stan faktyczny na dzień składania ofert.
d) [dotyczy części IV załącznika Nr 2 do SIWZ]: Kryteria kwalifikacji – w odniesieniu do kryteriów kwalifikacji (sekcja α lub sekcje A–D w przedmiotowej części) α: ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji – WYKONAWCA może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV. Oświadczenie o spełnianiu wszystkich wymaganych kryteriów kwalifikacji spełni wymogi oświadczenia WYKONAWCY o wstępnym potwierdzeniu spełniania warunków udziału w postępowaniu (kryteriów kwalifikacji), o którym mowa w art. 25a ust. 1 i 2 ustawy Pzp.
2) WYKONAWCA, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów oraz zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1), pkt. 1) ppkt. a).
3) WYKONAWCA, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia PODWYKONAWCOM, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składa jednolite dokumenty dotyczące PODWYKONAWCÓW oraz zamieszcza informacje o PODWYKONAWCACH w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1.
4) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez WYKONAWCÓW, jednolity dokument składa każdy z WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o zamówienie. /dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia/.
5) WYKONAWCA może wykorzystać w jednolitym dokumencie nadal aktualne informacje zawarte w innym jednolitym dokumencie złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt. 1) ppkt. a) musi być podpisane przez PODMIOT TRZECI, PODWYKONAWCĘ, natomiast jest składane przez WYKONAWCĘ ubiegającego się o udzielenie zamówienia.
2. ZAMAWIAJĄCY przed udzieleniem zamówienia wezwie WYKONAWCĘ, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 tj.:
2.1. w zakresie wykazania spełnienia przez WYKONAWCĘ warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1) koncesję wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005r. Nr 145 poz. 1221 z późn. zm.),
2) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową WYKONAWCY, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert;
3) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze WYKONAWCA nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie WYKONAWCY; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do SIWZ;
4) wykazu osób, skierowanych przez WYKONAWCĘ do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do SIWZ /dla każdej z części zamówienia odrębnie/;
5) Oświadczenie /warunki/ dotyczące zdolności WYKONAWCY do ochrony informacji niejawnych, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do SIWZ;
6) wykaz pracowników grupy interwencyjnej, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 8 do SIWZ;
7) wykaz wyposażenia przeznaczonego przez WYKONAWCĘ do realizacji umowy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do SIWZ;
8) wykaz wyposażenia grupy interwencyjnej zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 10 do SIWZ.
2.2. W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 13, 14 i 21 ustawy Pzp oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 5 i 6 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że WYKONAWCA zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
3) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że WYKONAWCA nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że WYKONAWCA zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp;
5) oświadczenie WYKONAWCY o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
6) oświadczenie WYKONAWCY o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
7) oświadczenie WYKONAWCY o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez ZAMAWIAJĄCEGO na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 5 i 6 ustawy;
8) oświadczenie WYKONAWCY o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez ZAMAWIAJĄCEGO na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 7 ustawy;
9) oświadczenie WYKONAWCY o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716);
10) informację w odniesieniu do przynależności do grupy kapitałowej. WYKONAWCA, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, przekazuje ZAMAWIAJĄCEMU oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. Wraz ze złożeniem oświadczenia, WYKONAWCA może przedstawić dowody, że powiązania z innym WYKONAWCĄ nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2.3. Jeżeli WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 2.2.:
1) pkt. 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 13, 14 i 21 oraz ust. 5 pkt. 5
i 6 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) pkt. 2 i pkt. 4 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.4. Jeżeli w kraju, w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2.3, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie WYKONAWCY, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania WYKONAWCY lub miejsce zamieszkania tej osoby /z zachowaniem terminów, o których mowa w ust. 2.3/.
2.5. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez WYKONAWCĘ, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
2.6. WYKONAWCA mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3.4. pkt. 1, składa dokument, o którym mowa w ust. 3.5. pkt.1, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 14 i 21 oraz ust. 5 pkt. 6 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby /z zachowaniem terminów, o których mowa w ust. 2.3/.
2.7. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez WYKONAWCĘ, ZAMAWIAJĄCY może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
3. ZAMAWIAJĄCY żąda od WYKONAWCY, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 2.2. pkt. 1) – 9).
4. ZAMAWIAJĄCY wymaga od WYKONAWCY przedstawienia dokumentów wymienionych w ust. 2.2. pkt. 1) – 9), dotyczących PODWYKONAWCY, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem, na którego zdolnościach lub sytuacji WYKONAWCA polega na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp.
5. W przypadku wskazania przez WYKONAWCĘ dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, ZAMAWIAJĄCY pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez WYKONAWCĘ oświadczenia lub dokumenty.
6. W przypadku wskazania przez WYKONAWCĘ oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale, które znajdują się w posiadaniu ZAMAWIAJĄCEGO, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez ZAMAWIAJĄCEGO zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, ZAMAWIAJĄCY w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 1 i 3 ustawy Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
7. Oświadczenia, o których mowa w niniejszym Rozdziale dotyczące WYKONAWCY i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega WYKONAWCA na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp oraz dotyczące PODWYKONAWCÓW, składane są w oryginale.
8. Dokumenty, o których mowa w niniejszym Rozdziale inne niż oświadczenia, o których mowa w ust. 1, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio WYKONAWCA, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega WYKONAWCA, WYKONAWCY wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo PODWYKONAWCA, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej.
9. ZAMAWIAJĄCY może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
10. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, ZAMAWIAJĄCY może żądać od WYKONAWCY przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez WYKONAWCĘ i pobranych samodzielnie przez ZAMAWIAJĄCEGO dokumentów.
12. WYKONAWCY wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika (lidera konsorcjum) powinno jednoznacznie wskazywać pełnomocnika, określać zakres pełnomocnictwa oraz termin jego ważności a także precyzować postępowanie, do którego się odnosi. Musi też wskazywać wszystkich WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o zamówienie i być podpisane przez każdego z nich.
13. WYKONAWCA w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekaże ZAMAWIAJĄCEMU oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, WYKONAWCA może przedstawić dowody, że powiązania z innym WYKONAWCĄ nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Forma składanego (nych) przez WYKONAWCĘ oświadczenia(ń): oryginał.
14. Jeżeli oferta podpisana jest przez Pełnomocnika, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, z którego będzie wynikało umocowanie pełnomocnika do złożenia oferty (należy przez to rozumieć osobę umocowaną prawnie do składania oświadczeń woli, zawierania umów, podpisywania ofert i zaciągania zobowiązań w imieniu WYKONAWCY) Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale albo w formie kopii poświadczonej notarialnie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się WYKONAWCY, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 13 – 23 oraz ust. 5 oraz spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące: sytuacji ekonomicznej lub finansowej. ZAMAWIAJĄCY uzna spełnienie tego warunku, jeżeli WYKONAWCA wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż:
Część I zamówienia 1 500 000,00 zł
Część II zamówienia 290 000,00 zł
Część III zamówienia 500 000,00 zł
Część IV zamówienia 550 000,00 zł
Część V zamówienia 105 000,00 zł
[Uwaga: W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część, wartość środków finansowych lub zdolności kredytowej winna być nie mniejsza niż suma wartości dla tych części]

W przypadku wartości posiadanych środków finansowych wyrażonych w innej walucie, Zamawiający, w celu oceny spełnienia ww. warunku, dokona przeliczenia tych wartości wg. kursu z dnia otwarcia ofert na podstawie Tabeli kursów średnich NBP publikowanych na stronie internetowej: http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: ZAMAWIAJĄCY przed udzieleniem zamówienia wezwie WYKONAWCĘ, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 tj.:
w zakresie wykazania spełnienia przez WYKONAWCĘ warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp należy przedłożyć: informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową WYKONAWCY, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się WYKONAWCY, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 13 – 23 oraz ust. 5 oraz spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej: ZAMAWIAJĄCY uzna spełnienie tego warunku, jeżeli WYKONAWCA:
1.3.1. w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, minimum 3 (trzy) usługi, odpowiadające swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia odpowiadające wartościom brutto podanym poniżej:
Część I zamówienia 5 000 000,00 zł
Część II zamówienia 1 000 000,00 zł
Część III zamówienia 2 000 000,00 zł
Część IV zamówienia 2 000 000,00 zł
Część V zamówienia 400 000,00 zł
[W przypadku, kiedy WYKONAWCA składa ofertę na wybrane części zamówienia winien zsumować wartość wybranych części i na łączną kwotę przedstawić wykaz usług. Wartość pojedynczej usługi winna być nie mniejsza niż suma wybranych przez WYKONAWCĘ części.]

W przypadku wartości występujących w innych walutach niż PLN Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP), z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu. Tabeli kursów średnich NBP publikowanych na stronie internetowej: http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx

1.3.2 wykaże się dysponowaniem:
[dotyczy części I zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca Ochrony SUFO:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę w pomieszczeniu wartowni;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej. Odpowiada za zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie kompleksu wojskowego, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi w wyciągu z planu ochrony kompleksu i instrukcji ochrony kompleksu. Przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
2) Pomocnik Dowódcy Ochrony SUFO
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę w pomieszczeniu wartowni;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur,
e) zadania: w czasie nieobecności Dowódcy Ochrony SUFO jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej. W przypadku nieobecności Dowódcy Ochrony Pomocnik DO ma obowiązek przebywania w pomieszczeniu i zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie kompleksu wojskowego, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi w wyciągu z planu ochrony kompleksu i instrukcji ochrony kompleksu. Odpowiada za przejęcie od zmiany zdającej kompletnej dokumentacji oraz wyposażenia wartowni. W czasie nieobecności Dowódcy Ochrony SUFO przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
3) 10 posterunków (4 stałych, 6 ruchome):
a) dziesięciu kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku (w tym obiektów szczególnej ochrony), obserwacja terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, patrolowanie po wyznaczonej trasie, obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
4) 2 punkty kontroli ruchu:
a) czterech kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną krótką (pistolet)
z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, ręczny wykrywacz metali, lusterko podświetlane na wysięgniku, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna bram wjazdowych do kompleksu wojskowego, kontrola ruchu osobowego i ruchu pojazdów, oraz nadzór nad posiadaniem przez osoby próbujące dostać się na teren kompleksu stosownych uprawnień upoważniających do wejścia/wjazdu.
5) Portierzy:
a) dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujących zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne w godzinach 06:00 – 18:00, od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy;
c) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
d) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
e) każdy pracownik ochrony wyposażony w: ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie
z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur,
f) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie
po wyznaczonej trasie, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, kontrola zamknięcia pomieszczeń po godzinach służbowych, odbieranie/ odprowadzanie interesantów z/do biura przepustek.
6) Podmieniający:
a) dziewięciu kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek,
pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
d) zadania: zapewnienie zmianowości na posterunkach, wykonywania zadań zgodnie z obowiązkami na danym posterunku określonych w tabeli posterunków.
7) Grupa Interwencyjna:
a) Wykonawca dysponował będzie Grupą Interwencyjną (zwaną dalej Grupą) do wzmocnienia ochrony K-0044.
b) obsada Grupy to, co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony:
a. każdy pracownik ochrony posiada: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności
z Normą), maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
c) Grupa wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację WYKONAWCY;
d) Grupa realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w planie ochrony oraz instrukcji ochrony;
e) Grupa zobowiązana jest do przybycia na teren kompleksu na wezwanie Dowódcy Ochrony, w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez Wykonawcę sposób;
8) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM i ZAMAWIAJĄCYM;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami Beneficjenta w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
9) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 06.00 – 06.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 05.30 – 06.00.
10) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony;
b) Pomocnik Dowódcy Ochrony
c) 18 pracowników ochrony na posterunkach;
d) 9 pracownik ochrony zapewniający zmianowość.
11) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
[dotyczy części II zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca Ochrony SUFO:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę w pomieszczeniu wartowni zlokalizowanej na terenie K-7886;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) posiadający co najmniej 2-letnie udokumentowane doświadczenie zawodowe kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
d) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur;
e) zadania: jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej w K – 7886
i K – 4699. Odpowiada za zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie ww. kompleksów wojskowych, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi
w wyciągach z planów ochrony i instrukcji ochrony kompleksów. Prowadzi obserwację terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, oraz przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
2) Posterunek ruchomy w K-7886:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-7886, przez wszystkie dni tygodnia
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie po wyznaczonej trasie oraz obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
3) Punkt kontroli ruchu w K-7886 – biuro przepustek:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-7886, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna bramy głównej kompleksu wojskowego, obsługa interesantów nie posiadających uprawnień do wejścia na teren kompleksu wojskowego polegająca na wydawaniu przepustek jednorazowych, kontrola uprawnień osób posiadających stosowne dokumenty upoważniające do wejścia (wyjścia) na teren (z terenu) kompleksu wojskowego, wpuszczanie i wypuszczanie pojazdów posiadających stosowne dokumenty upoważniające do wjazdu (wyjazdu) na teren (z terenu) kompleksu wojskowego zgodnie instrukcją ochrony.
4) Pracownik Ochrony SUFO zapewniający zmianowość na posterunkach w K-7886 (zmiana czuwająca):
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-7886, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku na którym pełni służbę ochronną zgodnie z zadaniami dla pracownika ochrony SUFO pełniącego obowiązki na „Posterunku ruchomym” lub „Punkcie Kontroli Ruchu”; w czasie pełnienia zmiany czuwającej gotowość do podjęcia działania (interwencja) w przypadku wezwania przez D-cę ochrony.
5) Posterunek ruchomy w K-4699:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-4699, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur, telefon komórkowy;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie po wyznaczonej trasie oraz obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
6) Pracownik Ochrony SUFO zapewniający zmianowość na posterunku w K-4699 (zmiana czuwająca):
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo na terenie K-4699, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur;
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku na którym pełni służbę ochronną zgodnie z zadaniami dla pracownika ochrony SUFO pełniącego obowiązki na „Posterunku ruchomym” lub w czasie pełnienia zmiany czuwającej gotowość do podjęcia działania (interwencja) w przypadku wezwania przez D-cę ochrony lub pracownika ochrony z posterunku ruchomego w K-4699.
7) Grupa Interwencyjna:
a) WYKONAWCA dysponował będzie Grupą Interwencyjną do wzmocnienia ochrony
K-7886 oraz K-4699.
b) obsada Grupy Interwencyjnej to co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony posiadających:
a. legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. broń palną bojową (pistolet maszynowy, karabinek) lub broń palną krótką (pistolet) z amunicją do co najmniej jednego załadowania jednego magazynka, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną, hełm kompozytowy, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy (dowódca grupy), mundur;
c) Grupa Interwencyjna wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację WYKONAWCY;
d) Grupa Interwencyjna realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w „Wyciągu z planu ochrony”, oraz „Instrukcji ochrony obiektu”;
e) Grupa Interwencyjna zobowiązana jest do przybycia na teren ochranianego kompleksu na wezwanie Dowódcy Ochrony lub pracownika ochrony kompleksu wojskowego K-7886 i K-4699 we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego.
8) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM
i ZAMAWIAJĄCYM posiadająca:
a. legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. co najmniej 2-letnie udokumentowane doświadczenie kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami BENEFICJENTA w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
9) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 06.30 – 07.00.
10) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony wykonujący zadania w K-7886;
b) 2 pracowników ochrony wykonujących zadania w K-7886;
c) 1 pracownik ochrony zapewniający zmianowość w K-7886.
d) 1 pracownik ochrony wykonujący zadania w K-4669;
e) 1 pracownik ochrony zapewniający zmianowość w K-4669.
11) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny w godzinach 7.00 – 19.00 i nie dłuższym niż 4 godziny w godzinach 19.00 – 07.00 w systemie trzyzmianowym dla K – 7886 oraz w systemie dwuzmianowym dla K – 4699 od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
12) Wymagane jest aby odpoczynek każdego pracownika ochrony SUFO po służbie 24 – godzinnej był nie krótszy niż 24 godziny.
[dotyczy części III zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca Ochrony SUFO:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, pełniący służbę
w pomieszczeniu wartowni;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą),ostrzegacz napadowy, kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: jest przełożonym całego stanu osobowego zmiany ochronnej. Odpowiada za zapewnienie skutecznej ochrony osób i mienia wojskowego na terenie kompleksu wojskowego, oraz realizację zadań przez pracowników ochrony SUFO w sposób zgodny z procedurami określonymi w wyciągu z planu ochrony kompleksu
i instrukcji ochrony kompleksu. Prowadzi obserwację terenu
z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, oraz przekazuje sygnały alarmowe do grupy interwencyjnej.
2) 3 posterunki (3 stałe, zewnętrzne):
a) trzech kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), ręczny wykrywacz metali, ostrzegacz napadowy, kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów znajdujących się w rejonie posterunku (w tym obiektów szczególnej ochrony), obserwacja terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, patrolowanie po wyznaczonej trasie, obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
3) Portier:
a) dwóch kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia od godz. 07.00 do 07.00;
b) pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) pracownik ochrony wyposażony w: ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów, kontrola uprawnień osób przebywających na terenie chronionego obiektu, patrolowanie po wyznaczonej trasie, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, kontrola zamknięcia pomieszczeń po godzinach służbowych, odbieranie/ odprowadzanie interesantów z/do biura przepustek.
4) Podmieniający:
a) trzech kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) każdy pracownik ochrony posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), ostrzegacz napadowy, kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, radiotelefon, mundur,
d) zadania: zapewnienie zmianowości na posterunkach, wykonywania zadań zgodnie z obowiązkami na danym posterunku określonych w tabeli posterunków.
5) Grupa Interwencyjna:
a) WYKONAWCA dysponował będzie Grupą Interwencyjną (zwaną dalej Grupą) do wzmocnienia ochrony Kompleksu Wojskowego Nr 0009
b) obsada Grupy to, co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony:
a. każdy pracownik ochrony posiada: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
b. każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu lub paralizator elektryczny, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności
z Normą), maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy, mundur, przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
c) Grupa wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację Wykonawcy;
d) Grupa realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w planie ochrony oraz instrukcji ochrony;
e) Grupa zobowiązana jest do przybycia na teren kompleksu na wezwanie Dowódcy Ochrony, w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób;
6) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM i ZAMAWIAJĄCYM;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami BENEFICJENTA w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
7) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 06.30 – 06.00.
8) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony;
b) 5 pracowników ochrony na posterunkach;
c) 3 pracowników ochrony zapewniający zmianowość.
9) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
[dotyczy części IV zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Dowódca ochrony – w pomieszczeniu wartowni – posterunek całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
jest przełożonym wyznaczonych do pracy na zmianie pracowników ochrony SUFO, odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa osobom i mieniu znajdującemu się na terenie
K Nr 1024, realizację zadań ochronnych przez pracowników ochrony oraz za wykonywanie przedsięwzięć i realizację procedur określonych w wyciągu z „Planu ochrony K Nr 1024” oraz „Instrukcji ochrony”:
a) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY) do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
b) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
2) Pomocnik Dowódcy ochrony – w pomieszczeniu wartowni – posterunek całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
jest przełożonym wyznaczonych do pracy na zmianie pracowników ochrony SUFO, podlega bezpośrednio Dowódcy ochrony odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa osobom i mieniu znajdującemu się na terenie K 1024, realizację zadań ochronnych przez pracowników ochrony oraz za wykonywanie przedsięwzięć i realizację procedur określonych w wyciągu z „Planu ochrony K 1024” oraz „Instrukcji ochrony”:
a) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
b) wyposażony zgodnie z § 5 ust 37 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
3) Posterunek Nr 1 (PS-1) – brama wjazdowa – stały, ochronny, zewnętrzny całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. kontrolę dostępu bramą wjazdową na/z teren/u K 1024, w ruchu osobowym; pojazdów mechanicznych i materiałów;
b. ochronę mienia i osób we wskazanym budynku oraz miejsca pełnienia wskazanej służby wewnętrznej;
c. ochronę mienia i osób na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku;
d. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych;
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
4) Posterunek Nr 2 (PS-2) – biuro przepustek – stały, ochronny, wewnętrzny, całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. kontrolę dostępu na/z teren/u K 1024 w ruchu osobowym i materiałowym;
b. obsługę interesantów wchodzących i wychodzących na/z teren/u K 1024;
c. ochronę mienia i osób we wskazanym budynku oraz miejsca pełnienia wskazanej służby wewnętrznej;
d. kontrolę dostępu bramą wjazdową na/z teren/u K 1024, w ruchu osobowym, pojazdów i materiałów w godzinach 22:00 – 5:00;
e. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
5) Posterunek Nr 3 (PS-3) – stały, ochronny, zewnętrzny całodobowy
we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
w godzinach 06:00-16:00 dnia roboczego
a) odpowiada za:
a. kontrolę dostępu bramą wjazdową na/z teren/u K 1024 w ruchu osobowym pojazdów mechanicznych i materiałów,
b. ochronę mienia i osób we wskazanym budynku oraz miejsca pełnienia wskazanej służby wewnętrznej,
c. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
w godzinach od 16:00 ostatniego dnia roboczego przed dniem wolnym
od pracy i służby – do 06:00, pierwszego dnia roboczego po dniu wolnym
od pracy i służby
a) odpowiada za:
a. ochronę mienia i osób przebywających na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku i na trasach patrolu;
b. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
6) Posterunek Nr 4 (PS-4) stały, ochronny, zewnętrzny, całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. ochronę mienia i osób przebywających na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku i na trasach patrolu;
b. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
7) Posterunek Nr 5 (PS-5) stały, ochronny, zewnętrzny, całodobowy we wszystkie dni tygodnia – 1 pracownik ochrony:
a) odpowiada za:
a. ochronę mienia i osób przebywających na terenie K 1024 w obszarze swojego posterunku i na trasach patrolu;
b. wykonywanie zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
8) Podmieniający – całodobowo przez wszystkie dni tygodnia z zadaniem zapewnienia zmianowości (wielowariantowości) pełnienia zadań ochronnych na posterunkach, umożliwienia odpoczynku pracownikom ochrony po zakończeniu zmiany na posterunku oraz doraźnego wzmocnienia ochrony (patrolu) w przypadku naruszenia systemu ochrony obiektów K 1024 –
3 pracowników ochrony:
a) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych,
e. identyfikatory ze zdjęciem;
b) wyposażony zgodnie z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ.
9) Grupa interwencyjna – całodobowo we wszystkie dni tygodnia – działająca
w sytuacjach kryzysowych i alarmowych na wezwanie dowódcy ochrony SUFO lub Oficera Dyżurnego BENEFICJENTA, z czasem przybycia w rejon zdarzenia do 10 min – co najmniej
2 (dwóch) pracowników ochrony:
a) grupa interwencyjna zobowiązana jest do:
a. przybycia na teren obszaru chronionego na wezwanie oficera dyżurnego Beneficjenta lub dowódcy ochrony, w czasie 10 min. od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób (np. poprzez zawiadomienie telefoniczne stacji monitorowania alarmów WYKONAWCY lub inny analogiczny),
b. wykonywania zadań ochrony fizycznej osób i mienia, w sposób określony w instrukcji ochrony,
c. uczestniczenia w ćwiczeniach z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony obszaru chronionego organizowanych raz na kwartał oraz szkoleniu rocznym. Za udział pracowników w szkoleniu WYKONAWCY nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. O terminie i zakresie szkolenia organizowanego raz na kwartał oraz raz w roku BENEFICJENT powiadomi WYKONAWCĘ z wyprzedzeniem, odpowiednio min. 7 dni i 21 dni.
b) posiadający:
a. legitymacje kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c. upoważnienia kierownika jednostki organizacyjnej (WYKONAWCY)
do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” lub wyższej;
d. aktualne zaświadczenia o przeszkoleniu z ochrony informacji niejawnych;
e. identyfikatory ze zdjęciem;
c) wyposażeni w:
a. broń palną (pistolet lub pistolet maszynowy) z normatywem amunicji –
1 kpl. na każdą osobę;
b. środki łączności bezprzewodowej umożliwiające kontakt z dowódcą ochrony, oficerem dyżurnym BENEFICJENTA, pracownikami ochrony
na posterunkach oraz patrolem – 1 kpl.;
c. latarkę – 1 kpl. na każdą osobę;
d. pałkę obronną wielofunkcyjną – 1 kpl. na każdą osobę;
e. ręczny miotacz gazu – 1 kpl. na każdą osobę;
f. kajdanki – 1 kpl. na każdą osobę;
g. opatrunek osobisty – 1 kpl. na każdą osobę;
h. kamizelka kuloodporna – 1 kpl. na każdą osobę;
i. hełm przeciwodłamkowy – 1 kpl. na każdą osobę;
j. ubiór służbowy (zgodny z § 5 ust 39 pkt. 1, 2 zgodnie z załącznikiem nr 1.4. do SIWZ).
Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00;
10) Skład zmiany ochronnej musi być zorganizowany w następujący sposób:
a) Dowódca ochrony,
b) Pomocnik Dowódcy ochrony,
c) 5 pracowników ochrony na posterunkach,
d) 3 pracowników ochrony zapewniających zmianowość na posterunkach.
WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja pracowników ochrony, w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku. Dodatkowo 3 (trzech) pracowników ochrony ze składu określonego w załączniku nr 1.4. do SIWZ wykonuje zadania na wartowni SUFO zapewniając zmianowość na posterunkach, a także stanowić będzie patrol interwencyjny w przypadku naruszenia systemu ochrony obiektów, zadziałania urządzeń wspomagających ochronę lub wystąpienia innych sytuacji wymagających interwencji sił ochronnych.
11) Koordynator ochrony
1) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z Beneficjentem i ZAMAWIAJĄCYM;
2) posiadająca: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
3) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, współdziałanie z przedstawicielami Beneficjenta w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
[dotyczy części V zamówienia]
Siły ochronne w składzie:
1) Posterunek:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet) wraz kaburą szybkiego wypięcia, z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, ręczny wykrywacz metali, lusterko podświetlane na wysięgniku, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur ( koszula koloru niebieskiego, krawat koloru czarnego, garnitur koloru czarny/granatowy, półbuty koloru czarnego),
d) zadania: bezpośrednia ochrona fizyczna osób, mienia oraz obiektów (w tym obiektów szczególnej ochrony), znajdujących się na terenie kompleksu, obserwacja terenu z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń technicznych, kontrola ruchu osobowego i ruchu pojazdów, oraz nadzór nad posiadaniem przez osoby próbujące dostać się na teren kompleksu stosownych uprawnień upoważniających do wejścia/wjazdu, zapewnienie właściwej gospodarki kluczami do obiektów, patrolowanie po wyznaczonej trasie, obserwacja strefy ochrony peryferyjnej obiektu.
2) Podmieniający:
a) jeden kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, wykonujący zadania ochronne całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) wyposażony w: broń palną bojową (karabinek, pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet) wraz kaburą szybkiego wypięcia, z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), kamizelkę taktyczną, maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, ostrzegacz napadowy, telefon komórkowy, ręczny wykrywacz metali, lusterko podświetlane na wysięgniku, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracowników ochrony na posterunkach przez oddalone centrum monitorowania, mundur (koszula koloru niebieskiego, krawat koloru czarnego, garnitur koloru czarny/granatowy, półbuty koloru czarnego) przepustkę osobową uprawniającą do przebywania na terenie kompleksu (zapewnia Beneficjent);
d) zadania: zapewnienie zmianowości na posterunku, wykonywania zadań określonych w tabeli posterunków.
3) Grupa Interwencyjna:
a) WYKONAWCA utrzymywał będzie własną Grupę Interwencyjną (zwaną dalej Grupą) do wzmocnienia ochrony kompleksu.
b) obsada Grupy to, co najmniej dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony:
c. każdy pracownik ochrony posiada: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
d. każdy pracownik ochrony wyposażony w: broń palną bojową (karabinek,
pistolet maszynowy) lub broń palną krótką (pistolet), z normatywem amunicji, pałkę obronną wielofunkcyjną, ręczny miotacz gazu, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i hełm kompozytowy (wykonane zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy PN-V-87000:2011 oraz posiadające certyfikat zgodności z Normą), maskę przeciwgazową, latarkę, opatrunek osobisty, telefon komórkowy, mundur.
c) Grupa wyposażona w pojazd osobowy, oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację WYKONAWCY;
d) Grupa realizować będzie zadania ochronne w sytuacjach naruszenia systemu ochrony w kompleksie, w sposób określony w planie ochrony oraz instrukcji ochrony;
e) Grupa zobowiązana jest do przybycia na teren kompleksu na wezwanie pracownika ochrony, w czasie nie przekraczającym 10 min od momentu przekazania sygnału alarmowego, we wskazany przez WYKONAWCĘ sposób;
4) Koordynator ochrony:
a) osoba upoważniona przez przedsiębiorcę do współpracy z BENEFICJENTEM
i ZAMAWIAJĄCYM;
b) posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej), zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
c) zadania: dyscyplinarny nadzór i kierownictwo z ramienia przedsiębiorcy nad zatrudnionymi pracownikami ochrony, oraz kontrola pracowników ochrony
(w tym w porze nocnej), współdziałanie z przedstawicielami Beneficjenta w zakresie ochrony obiektów wojskowych i uzgodnienia instrukcji ochrony, oraz przedstawicielami ZAMAWIAJĄCEGO w zakresie realizacji zapisów umowy.
5) Czas trwania zmiany ochronnej wynosi 24 godziny. Zmiana ochronna będzie pełniona w godz. 07.00 – 07.00. Przekazywanie obowiązków zmianie obejmującej odbywać się będzie w godzinach 06.30 – 07.00.
6) Każda zmiana ochronna musi być obstawiona w następujący sposób:
a) 2 pracowników ochrony na posterunku;
7) WYKONAWCA gwarantuje, że na każdym z posterunków będzie następowała rotacja wartowników w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu objęcia obowiązków na posterunku.
8) WYKONAWCA gwarantuje że wyznaczeni pracownicy ochrony zgodnie z grafikiem dyżurów w dzień poprzedzający dyżur 24 h nie wykonują innych zadań służbowych, oraz czas odpoczynku wynosi nie mniej niż 12 godzin przed objęciem dyżuru.
[pkt. od 1.3.3. do 1.3.6. dotyczy wszystkich części zamówienia]
1.3.3. Kierownikiem przedsiębiorcy składającego ofertę – Kierownikiem Jednostki Organizacyjnej w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228).
1.3.4. Pełnomocnikiem Kierownika Jednostki Organizacyjnej ds. Ochrony Informacji Niejawnych w rozumieniu art. 14 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228) posiadającym aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych prowadzone przez żołnierzy lub funkcjonariuszy służb ochrony państwa.
1.3.5. Akredytowanym systemem teleinformatycznym w rozumieniu art. 2 ust. 6 oraz art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228), w którym dopuszcza się przetwarzanie informacji niejawnych o klauzuli tajności, co najmniej „zastrzeżone”. Ponadto personelem bezpieczeństwa, zapewniającym właściwe funkcjonowanie systemu w składzie:
a) Inspektor bezpieczeństwa teleinformatycznego w rozumieniu art. 52 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228) posiadający aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych o którym mowa w art. 52 ust 4 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228),
b) Administrator systemu (w rozumieniu art. 52 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r., Nr 182, poz. 1228) posiadający aktualne zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych o którym mowa w art. 52 ust 4 ustawy z dnia 05 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228).
1.3.6. dostępem do stacji monitorowania alarmów (centrum powiadamiania/alarmowania) zdolnej do odbierania sygnałów zdarzeń krytycznych stanowiących naruszenie systemu ochrony obszarów chronionych (np. napadu, włamania, zakłócenia porządku w ramach chronionego obiektu itp.) przesyłanych przez urządzenia techniczne (np. przycisk napadowy), które w ramach świadczonej usługi zainstaluje w siedzibie BENEFICJENTA na własny koszt.
[pkt. 1.3.7. dotyczy wszystkich części zamówienia odrębnie]
1.3.7. dysponowanie:
1) radiotelefonami działającymi na wydzielonym paśmie radiowym w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu dyspozytorskiego,
2) bronią palną,
3) kamizelkami kuloodpornymi,
4) hełmy kompozytowe,
w ilości wymaganej przez ZAMAWIAJĄCEGO /określonej w pkt. 1.3.2. oraz załącznikach od 1.1. do 1.5. do SIWZ /opisie przedmiotu zamówienia dla każdej z części osobno pod warunkiem, że jest wymagane/
potwierdzonym posiadaniem uprawnień do posługiwania się w/w sprzętem tj.: aktualną decyzję Prezesa UKE na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo – odbiorczych, pracujących na wydzielonym paśmie radiowym w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej typu dyspozytorskiego (tj. decyzja przydzielająca częstotliwość radiową, umożliwiającą porozumiewanie się przy pomocy radiotelefonów o mocy do 1 W, decyzją właściwego terytorialnie Wojewódzkiego Komendanta Policji upoważniającą do posiadania broni palnej w ilości co najmniej wymaganej przez ZAMAWIAJĄCEGO oraz certyfikaty zgodności z Polską Normą PN-V-87000:2011 dla kamizelek kuloodpornych i hełmów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
ZAMAWIAJĄCY przed udzieleniem zamówienia wezwie WYKONAWCĘ, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 tj.:
w zakresie wykazania spełnienia przez WYKONAWCĘ warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze WYKONAWCA nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie WYKONAWCY; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do SIWZ;
2) wykazu osób, skierowanych przez WYKONAWCĘ do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do SIWZ /dla każdej z części zamówienia odrębnie/;
3) Oświadczenie /warunki/ dotyczące zdolności WYKONAWCY do ochrony informacji niejawnych, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do SIWZ;
4) wykaz pracowników grupy interwencyjnej, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 8 do SIWZ;
5) wykaz wyposażenia przeznaczonego przez WYKONAWCĘ do realizacji umowy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do SIWZ;
6) wykaz wyposażenia grupy interwencyjnej zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 10 do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 60

2. Doświadczenie zawodowe pracowników w obszarze fizycznej ochrony osób i mienia. Waga 20

3. Nadzór i kontrola realizacji usług /sprawowanie przez koordynatora ochrony nadzoru i kontroli wykonywania zadań ochronnych przez pracowników w każdym miesiącu/. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
Sprawa numer: 68/2017/PN/POIN
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
25.9.2017 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 25.9.2017 - 12:30

Miejscowość:

00-909 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 9/13, budynek 511, sala 22

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Dodatkowe formalności:
2. ZAMAWIAJĄCY przed udzieleniem zamówienia wezwie WYKONAWCĘ, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 tj.:
2.1. w zakresie wykazania spełnienia przez WYKONAWCĘ warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1) koncesję wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005r. Nr 145 poz. 1221 z późn. zm.),
2) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową WYKONAWCY, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert;
3) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze WYKONAWCA nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie WYKONAWCY; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do SIWZ;
4) wykazu osób, skierowanych przez WYKONAWCĘ do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do SIWZ /dla każdej z części zamówienia odrębnie/;
5) Oświadczenie /warunki/ dotyczące zdolności WYKONAWCY do ochrony informacji niejawnych, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do SIWZ;
6) wykaz pracowników grupy interwencyjnej, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 8 do SIWZ;
7) wykaz wyposażenia przeznaczonego przez WYKONAWCĘ do realizacji umowy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do SIWZ;
8) wykaz wyposażenia grupy interwencyjnej zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 10 do SIWZ.
2.2. W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 13, 14 i 21 ustawy Pzp oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 5 i 6 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że WYKONAWCA zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
3) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że WYKONAWCA nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że WYKONAWCA zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp;
5) oświadczenie WYKONAWCY o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
6) oświadczenie WYKONAWCY o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
7) oświadczenie WYKONAWCY o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez ZAMAWIAJĄCEGO na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 5 i 6 ustawy;
8) oświadczenie WYKONAWCY o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez ZAMAWIAJĄCEGO na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 7 ustawy;
9) oświadczenie WYKONAWCY o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716);
10) informację w odniesieniu do przynależności do grupy kapitałowej. WYKONAWCA, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, przekazuje ZAMAWIAJĄCEMU oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. Wraz ze złożeniem oświadczenia, WYKONAWCA może przedstawić dowody, że powiązania z innym WYKONAWCĄ nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2.3. Jeżeli WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 2.2.:
1) pkt. 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 13, 14 i 21 oraz ust. 5 pkt. 5
i 6 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) pkt. 2 i pkt. 4 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.4. Jeżeli w kraju, w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2.3, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie WYKONAWCY, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania WYKONAWCY lub miejsce zamieszkania tej osoby /z zachowaniem terminów, o których mowa w ust. 2.3/.
2.5. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez WYKONAWCĘ, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
2.6. WYKONAWCA mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3.4. pkt. 1, składa dokument, o którym mowa w ust. 3.5. pkt.1, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 14 i 21 oraz ust. 5 pkt. 6 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby /z zachowaniem terminów, o których mowa w ust. 2.3/.
2.7. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez WYKONAWCĘ, ZAMAWIAJĄCY może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
3. ZAMAWIAJĄCY żąda od WYKONAWCY, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 2.2. pkt. 1) – 9).
4. ZAMAWIAJĄCY wymaga od WYKONAWCY przedstawienia dokumentów wymienionych w ust. 2.2. pkt. 1) – 9), dotyczących PODWYKONAWCY, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem, na którego zdolnościach lub sytuacji WYKONAWCA polega na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp.
5. W przypadku wskazania przez WYKONAWCĘ dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, ZAMAWIAJĄCY pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez WYKONAWCĘ oświadczenia lub dokumenty.
6. W przypadku wskazania przez WYKONAWCĘ oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale, które znajdują się w posiadaniu ZAMAWIAJĄCEGO, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez ZAMAWIAJĄCEGO zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, ZAMAWIAJĄCY w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 1 i 3 ustawy Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
7. Oświadczenia, o których mowa w niniejszym Rozdziale dotyczące WYKONAWCY i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega WYKONAWCA na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp oraz dotyczące PODWYKONAWCÓW, składane są w oryginale.
8. Dokumenty, o których mowa w niniejszym Rozdziale inne niż oświadczenia, o których mowa w ust. 1, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio WYKONAWCA, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega WYKONAWCA, WYKONAWCY wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo PODWYKONAWCA, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej.
9. ZAMAWIAJĄCY może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w niniejszym Rozdziale, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
10. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, ZAMAWIAJĄCY może żądać od WYKONAWCY przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez WYKONAWCĘ i pobranych samodzielnie przez ZAMAWIAJĄCEGO dokumentów.
12. WYKONAWCY wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika (lidera konsorcjum) powinno jednoznacznie wskazywać pełnomocnika, określać zakres pełnomocnictwa oraz termin jego ważności a także precyzować postępowanie, do którego się odnosi. Musi też wskazywać wszystkich WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o zamówienie i być podpisane przez każdego z nich.
13. WYKONAWCA w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekaże ZAMAWIAJĄCEMU oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, WYKONAWCA może przedstawić dowody, że powiązania z innym WYKONAWCĄ nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Forma składanego (nych) przez WYKONAWCĘ oświadczenia(ń): oryginał.
14. Jeżeli oferta podpisana jest przez Pełnomocnika, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, z którego będzie wynikało umocowanie pełnomocnika do złożenia oferty (należy przez to rozumieć osobę umocowaną prawnie do składania oświadczeń woli, zawierania umów, podpisywania ofert i zaciągania zobowiązań w imieniu WYKONAWCY) Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale albo w formie kopii poświadczonej notarialnie.
Ponadto:
7. WYKONAWCA przedstawi niezwłocznie po podpisaniu Umowy i przed przystąpieniem do realizacji usługi (nie później niż na 7 dni przed realizacją):
1) BENEFICJENTOWI dokumentację:
a) aktualny imienny wykaz pracowników ochrony przewidzianych przez WYKONAWCĘ do realizacji umowy związanej z ochroną kompleksu wojskowego, wraz
z poświadczonymi za zgodność z oryginałem kserokopiami n/w dokumentów, dokumenty zszyte dla każdego pracownika ochrony oddelegowanego do realizacji przedmiotu umowy osobno:
a. legitymacja wykwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b. legitymacja posiadacza broni;
c. poświadczenie bezpieczeństwa lub upoważnienie;
d. zaświadczenie o przeszkoleniu.
2) Wykaz numerów i ilości wydzielonej broni, środków przymusu bezpośredniego oraz pojazdów przeznaczonych przez WYKONAWCĘ do realizacji umowy związanej z ochroną kompleksu wojskowego;
3) Imienny wykaz pracowników grupy interwencyjnej w tym: poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie:
a) legitymacja kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b) legitymacja posiadacza broni;
c) poświadczenie bezpieczeństwa lub upoważnienie;
d) zaświadczenie o przeszkoleniu.
4) Wykaz wyposażenia grupy interwencyjnej
5) Koncesję /dotyczy PODWYKONAWCY/CÓW/ wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005r. Nr 145 poz. 1221 z późn. zm.)
6) Uwierzytelnioną kopię zatwierdzonej przez kierownika WYKONAWCY „Instrukcji dotyczącej sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli »zastrzeżone« w podległych komórkach organizacyjnych oraz zakres i warunki stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego w celu ich ochrony”, zawierającej m.in.:
a) adres kancelarii/punktu ewidencyjnego/sekretariatu itp. odpowiedzialnego za przetwarzanie a w szczególności ewidencjonowanie, odbieranie, przekazywanie informacji niejawnych;
b) sposób ochrony informacji niejawnych w szczególności w pomieszczeniach przekazanych przez beneficjenta lub zamawiającego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych w tym sposób ich ewidencji i kontroli;
c) ogólne zasady przetwarzania informacji niejawnych w posiadanych systemach teleinformatycznych;
7) Imienny wykaz pracowników przewidzianych przez wykonawcę do opracowania dokumentacji związanej z ochroną Jednostki Wojskowej Nr 5644, wraz z załączonymi do niego poświadczeniami bezpieczeństwa lub upoważnieniami do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone”, zaświadczeniami o przebyciu przeszkolenia w zakresie, OIN.
8) ZAMAWIAJĄCEMU polisę potwierdzającą, że WYKONAWCA jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia na kwotę nie mniejszą niż wartość złożonej oferty. Polisa musi dotyczyć odpowiedzialności cywilnej z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania kontraktowego. Odpowiedzialność ta ma być rozszerzona o szkody powstałe w mieniu chronionym. Powyższe elementy, cechy ubezpieczenia muszą być wpisane do treści polisy. Suma ubezpieczenia polisy ubezpieczeniowej nie może być sumą kilku polis, chyba, że na kolejnej polisie ubezpieczyciel napisze, że jest to suma do ubezpieczenia polisy podstawowej, i że będą to polisy tego samego podmiotu u tego samego ubezpieczyciela.
Wymagane dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kserokopii.
Kopia dokumentu (każda strona zawierająca informację) musi być potwierdzona
„za zgodność z oryginałem” przez osobę/y reprezentującą/e WYKONAWCĘ, PODWYKONAWCĘ. Wszystkie dokumenty i załączniki w tym kserowane muszą być czytelne.
[poniższy zapis dotyczy wszystkich części zamówienia odrębnie]
1. Od WYKONAWCY, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą ZAMAWIAJĄCY przed podpisaniem umowy żąda wniesienia zabezpieczenia /dotyczy każdej z części zamówienia osobno/ należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny ofertowej brutto przedstawionej przez WYKONAWCĘ w Specyfikacji cenowej.
2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy WYKONAWCA może wnieść w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu, na konto ZAMAWIAJĄCEGO podane w zawiadomieniu o terminie zawarcia umowy;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
3. ZAMAWIAJĄCY nie wyraża zgody na inne formy wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
4. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu WYKONAWCA może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
5. Zabezpieczenie wnoszone w formie gwarancji należy dostarczyć w formie oryginału najpóźniej w dniu zawarcia umowy. Dokument w formie poręczenia, gwarancji winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie ZAMAWIAJĄCEGO wzywające do zapłaty zabezpieczenia zgodnie z warunkami umowy, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Z treści gwarancji, poręczenia musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Podpis powinien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska).
6. Zabezpieczenie ma na celu zabezpieczenie roszczeń ZAMAWIAJĄCEGO w przypadku nie wywiązywania się z ustaleń określonych w umowie. Po upływie terminów wyznaczonych na usunięcie nieprawidłowości i ponownemu jednokrotnemu wezwaniu do ich usunięcia w wyznaczonym terminie, ZAMAWIAJĄCY zleci ich wykonanie ze środków wniesionych na zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
7. ZAMAWIAJĄCY informuje, że zgodnie z art. 141 ustawy Pzp WYKONAWCY, o których mowa w art. 23 ust. 1 ustawy Pzp ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8. ZAMAWIAJĄCY przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp.
[Warunki zastosowania zamówienia powtarzającego się]
Przewidywany zakres: do 20 % zamówienia podstawowego.
Udzielenie zamówienia w trybie art. 67 ust. 1 pkt. 6 nastąpi między innymi w przypadku:
— przyjęcia przez ZAMAWIAJĄCEGO na zaopatrzenie nowych jednostek organizacyjnych podlegających ochronie;
— zwiększenia zakresu i formy usługi w ramach obszarów chronionych, w sytuacji reorganizacji systemu ochrony obszarów chronionych,
— odstąpienia lub wypowiedzenia podstawowej umowy na świadczenie usługi ochrony osób i mienia;
— wystąpienia okoliczności skutkującej brakiem zachowania ciągłości usługi ochrony osób i mienia której ZAMAWIAJĄCY nie był w stanie przewidzieć.
Ponadto:
ZAMAWIAJĄCY zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r.
poz. 2164 z póżn. zm.) przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej Umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru WYKONAWCY w następującym zakresie:
1) możliwości dokonania zmian w systemie ochrony obszarów chronionych. Powyższe zmiany mogą dotyczyć, sposobu organizacji systemu ochrony obiektów, wzmacniania ochrony określonych obiektów (rejonów) pracownikami ochrony z innych posterunków (przy niezmienionym składzie zatrudnionego personelu WYKONAWCY). ZAMAWIAJĄCY nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z powyższymi zmianami. Zmiany będą wprowadzane na podstawie aktualizacji zapisów w Instrukcji ochrony, a w przypadku konieczności okresowej (doraźnej) ochrony tych obiektów, realizowane będą na podstawie polecenia oficera dyżurnego lub innej upoważnionej osoby wyznaczonej do sprawowania bieżącego, codziennego nadzoru nad realizacją zadań ochronnych przez pracowników Wykonawcy,
2) zmniejszenia zakresu i formy usługi w ramach obszarów chronionych, w sytuacji reorganizacji systemu ochrony obszarów chronionych,
3) w przypadku zmiany miejsca stałej dyslokacji BENEFICJENTA lub likwidacji przy zachowaniu ogólnych warunków Umowy,
4) zmianę PODWYKONAWCY na zasoby, którego w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej WYKONAWCA powoływał się składając Ofertę celem wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego,
5) zmiany osób deklarowanych przez WYKONAWCĘ w Ofercie, przy pomocy, których WYKONAWCA realizuje przedmiot Umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami;
6) zmiany pojazdów, przy pomocy, których WYKONAWCA realizuje przedmiot Umowy (dotyczy Grupy Interwencyjnej);
7) w przypadku zmiany danych lub zmian organizacyjnych WYKONAWCY (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy).
ZAMAWIAJĄCY w przypadku wprowadzenia zmian w sposobie organizacji systemu ochrony obszarów chronionych, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 zastrzega sobie prawo do zmiany /zmniejszenia/ wynagrodzenia Wykonawcy, proporcjonalnie do wyceny usługi wskazanej w ofercie Wykonawcy.
Wszelkie zmiany Umowy są dokonywane przez umocowanych przedstawicieli tj.: ZAMAWIAJĄCEGO, WYKONAWCY i BENEFICJENTA w formie pisemnej w drodze aneksu Umowy, pod rygorem nieważności.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587800
Faks: +48 224587800


Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587800
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587800
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
11.8.2017
TITytułPolska-Warszawa: Usługi ochroniarskie
NDNr dokumentu11751-2018
PDData publikacji11/01/2018
OJDz.U. S7
TWMiejscowośćWARSZAWA
AUNazwa instytucjiJednostka Wojskowa nr 6021
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany09/01/2018
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV79710000 - Usługi ochroniarskie
OCPierwotny kod CPV79710000 - Usługi ochroniarskie
RCKod NUTSPL
PL9
IAAdres internetowy (URL)http://www.ozgst.wp.mil.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie zamówień publicznych 2014/24/UE

11/01/2018    S7    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi ochroniarskie

2018/S 007-011751

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Wyniki postępowania

Usługi

Dyrektywa 2014/24/UE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa i adresy
Jednostka Wojskowa nr 6021
ul. Żwirki i Wigury 9/13
Warszawa
00-909
Polska
Osoba do kontaktów: Kancelaria Jednostki
E-mail: ozgst.zampub@ron.mil.pl
Faks: +48 261847577
Kod NUTS: PL7


Adresy internetowe:

Główny adres: http://www.ozgst.wp.mil.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.4)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inny rodzaj: Jednostka Wojskowa
I.5)Główny przedmiot działalności
Obrona

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz jednostek organizacyjnych będących na zaopatrzeniu JW Nr 6021

Numer referencyjny: 68/2017/PN/POIN
II.1.2)Główny kod CPV
79710000
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz jednostek organizacyjnych będących na zaopatrzeniu Jednostki Wojskowej Nr 6021 szczegółowo opisanych w SIWZ, w podziale na pięć części.

II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
II.1.7)Całkowita wartość zamówienia (bez VAT)
Wartość bez VAT: 11 456 932.86 PLN
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2414 w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 9/13

Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
79710000
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Kod NUTS: PL9
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

00-909 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 9/13

II.2.4)Opis zamówienia:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2414, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-0044 przy ul. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021, szczegółowo opisanych w SIWZ.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie zawodowe pracowników / Waga: 20 %
Kryterium jakości - Nazwa: Nadzór i kontrola realizacji usług / Waga: 20 %
Cena - Waga: 60 %
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Batalionu Reprezentacyjnego WP w Warszawie.

Część nr: 2
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
79710000
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Kod NUTS: PL9
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Warszawa, ul. Kozielska 4A oraz Stara Miłosna, ul. Szkolna 14.

II.2.4)Opis zamówienia:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Batalionu Reprezentacyjnego WP, zlokalizowanego w kompleksach wojskowych K-7886 przy ul. Kozielskiej 4A w Warszawie oraz K-4699 przy ul. Szkolnej 14 w Starej Miłosnej, będącego na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie zawodowe pracowników / Waga: 20 %
Kryterium jakości - Nazwa: Nadzór i kontrola realizacji usług / Waga: 20 %
Cena - Waga: 60 %
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 5644 w Warszawie.

Część nr: 3
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
79710000
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Kod NUTS: PL9
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Warszawa, ul. Dymińska 13.

II.2.4)Opis zamówienia:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 5644/ Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-0009 przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie zawodowe pracowników / Waga: 20 %
Kryterium jakości - Nazwa: Nadzór i kontrola realizacji usług / Waga: 20 %
Cena - Waga: 60 %
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2420 w Warszawie.

Część nr: 4
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
79710000
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Kod NUTS: PL9
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Warszawa, ul. 29 Listopada 1.

II.2.4)Opis zamówienia:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2420, zlokalizowanej w kompleksie wojskowym K-1024 przy ul. 29 Listopada 1 w Warszawie, będącej na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie zawodowe pracowników / Waga: 20 %
Kryterium jakości - Nazwa: Nadzór i kontrola realizacji usług / Waga: 20 %
Cena - Waga: 60 %
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych w Warszawie.

Część nr: 5
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
79710000
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Kod NUTS: PL9
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Warszawa, ul.Krajewskiego 3/5.

II.2.4)Opis zamówienia:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych, zlokalizowanego w kompleksie wojskowym K-4742 przy ul. Krajewskiego 3/5 w Warszawie, będącego na zaopatrzeniu gospodarczym Jednostki Wojskowej Nr 6021.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie zawodowe pracowników / Waga: 20 %
Kryterium jakości - Nazwa: Nadzór i kontrola realizacji usług / Waga: 20 %
Cena - Waga: 60 %
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: nie
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
Numer ogłoszenia w Dz.Urz. UE – OJ/S: 2017/S 154-320911
IV.2.8)Informacje o zakończeniu dynamicznego systemu zakupów
IV.2.9)Informacje o zakończeniu zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w postaci wstępnego ogłoszenia informacyjnego

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Zamówienie nr:
świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO

Część nr:
1

Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2414

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
19/12/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: tak
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
IMPEL DEFENDER SECURURITY PARTNER Sp. z.o.o. Sp. k.
{Dane ukryte}
Wrocław
53-111
Polska
Kod NUTS: PL51
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
IMPEL SAFETY SECURITY PARTNER Sp. z o.o. Sp. k.
{Dane ukryte}
Wrocław
53-111
Polska
Kod NUTS: PL51
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
IMPEL SECURITY POLSKA Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
Wrocław
53-111
Polska
Kod NUTS: PL51
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
IMPEL PROWIDER SECURITY PARTNER Sp. z o.o. Sp. k.
{Dane ukryte}
Wrocław
53-111
Polska
Kod NUTS: PL51
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
IMPEL MONITORING Sp. z o. o. Sp. k.
{Dane ukryte}
Wrocław
53-111
Polska
Kod NUTS: PL51
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
ITM POLAND S. A.
ul. Kostrzyńska 3
Zielona Góra
65-127
Polska
Kod NUTS: PL43
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 5 919 781.26 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 7 723 544.76 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa
W ramach zamówienia przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa
Krótki opis części zamówienia, która może zostać zlecona podwykonawcom:

Zamawiający dopuszcza podwykonawstwo wyłącznie w zakresie działania grupy interwencyjnej.

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Zamówienie nr:
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO

Część nr:
2

Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) na rzecz Batalionu Reprezentacyjnego WP.

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
19/12/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: tak
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
KONSALNET OCHRONA Sp. z o.o. - LIDER
ul. Jana Kazimierza 55
Warszawa
01-267
Polska
Kod NUTS: PL91
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
KONSALNET SECURITY Sp. z o.o.
ul. Jana Kazimierza 55
Warszawa
01-267
Polska
Kod NUTS: PL91
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 1 154 065.80 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 1 486 922.40 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa
W ramach zamówienia przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa
Krótki opis części zamówienia, która może zostać zlecona podwykonawcom:

Zamawiający dopuszcza podwykonawstwo wyłącznie w zakresie działania grupy interwencyjnej.

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Zamówienie nr:
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO

Część nr:
3

Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia na rzecz na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 5644/ Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, zlokalizowanej przy ul. Dymińskiej 13 w Warszawie

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
19/12/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: tak
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
STEKOP S.A. - Lider
ul. Mołdawska 9
Warszawa
02-127
Polska
Kod NUTS: PL91
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
STEKOP - OCHRONA Sp. z o.o.
Kolonia Porosły 52
Choroszcz
16-070
Polska
Kod NUTS: PL84
Wykonawcą jest MŚP: tak
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 1 845 317.70 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 2 104 318.44 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Zamówienie nr:
świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO

Część nr:
4

Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2420, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. 29 Listopada 1

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
19/12/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: tak
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
STEKOP S. A.
ul. Mołdawska 9
Warszawa
02-127
Polska
Kod NUTS: PL91
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
STEKOP - OCHRONA Sp. z o.o.
Kolonia Porosły 52
Choroszcz
16-070
Polska
Kod NUTS: PL84
Wykonawcą jest MŚP: tak
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 2 114 461.50 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 2 246 545.80 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Zamówienie nr:
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO

Część nr:
5

Nazwa:

Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez SUFO w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
19/12/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: tak
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
STEKOP S. A.
ul. Mołdawska 9
Warszawa
02-127
Polska
Kod NUTS: PL91
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
STEKOP - OCHRONA Sp. z o.o.
Kolonia Porosły 52
Choroszcz
16-070
Polska
Kod NUTS: PL84
Wykonawcą jest MŚP: tak
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 423 306.60 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 461 161.44 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.3)Informacje dodatkowe:
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587800
Faks: +48 224587800
VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587800
Faks: +48 224587800
VI.4.3)Składanie odwołań
VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587800
Faks: +48 224587800
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
09/01/2018

Adres: ul. Żwirki i Wigury 9/13, 00-909 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: ozgst.zampub@ron.mil.pl
tel: +48 261821317
fax: +48 261847577
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-09-25
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 32091120171
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2017-08-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 461 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 5
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.ozgst.wp.mil.pl
Informacja dostępna pod: Jednostka Wojskowa nr 6021
ul. Żwirki i Wigury 9/13, 00-909 Warszawa, woj. MAZOWIECKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
79700000-1 Usługi detektywistyczne i ochroniarskie
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia realizowanej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) w całodobowym systemie zmianowym na rzecz Jednostki Wojskowej Nr 2414 IMPEL DEFENDER SECURURITY PARTNER Sp. z.o.o. Sp. k.
Wrocław
2017-12-19 7 723 544,00