Lublin: Wykonanie I-etapu remontu dachu Dworku Wincentego Pola w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 13 obejmującego frontową (północną) połać dachu wraz z bocznym daszkiem nad schodami oraz przyczółkami i naczółkami


Numer ogłoszenia: 318762 - 2013; data zamieszczenia: 07.08.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Lubelskie w Lublinie , ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin, woj. lubelskie, tel. 081 5325001 w. 13, faks 081 5321743.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    http://www.zamek-lublin.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: instytucja kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie I-etapu remontu dachu Dworku Wincentego Pola w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 13 obejmującego frontową (północną) połać dachu wraz z bocznym daszkiem nad schodami oraz przyczółkami i naczółkami.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:1. Prace remontowe połaci frontowej i bocznej nad schodami do podpiwniczenia z wygrodzeniem stref prac i zapewnieniem bezpiecznego przejścia do wnętrza obiektu. 2. Ustawienie rusztowań i odłączenie zbędnych instalacji elektrycznych 3.przygotowanie doraźnych środków do zabezpieczenia wnętrza obiektu przed zalaniem wodą deszczowa w trakcie prowadzonych prac. 4.Demontaż kolejnymi partiami (w sposób bezpieczny) zwodów instalacji odgromowej na połaci frontowej i ganku. 5.Rozebranie zniszczonego gontu i łacenia połaci frontowych i bocznych. 6.Zaimpregnowanie (pomalowanie) preparatami bio i ognioochronnymi odsłoniętą konstrukcję więźby dachowej w części północnej dachu (zużycie zgodnie z normą producenta). 7.Zamontowanie na krokwiach folii - membrany wiatroizolacyjnej pod gont. 8.Przybicie kontrłaty zaimpregnowanej do stanu NRO. 9.Przybicie zacienia pod gont wraz z niezbędnym deskowaniem w koszach ganku (impregnowane do stopnia NRO). 10.Pokrycie połaci dachu (strona północna i boczna) gontem uprzednio impregnowanym do stanu Norw. Układzie podwójnym zgodnie z oryginalnym stanem. 11.Pokrycie kalenicy nowym gontem z dwóch stron j.w. 12. Zaimpegnowanie gontu od strony zewnętrznej (narażonej na opady atmosferyczne) preparatami impregnacyjnymi, wodorozcieńczalnymi, zabezpieczającymi przed biokorozją, ogniem do stanu NRO, barwiącymi trwale na ciemnobrązowy kolor i odpornymi na opady atmosferyczne. Dolną powierzchnię gontu (od strony łacenia) można impregnować preparatami ogniochronnymi w postaci żelu i solnych roztworów wodnych do stanu NRO w ilości zgodnej z normą producenta. 13.Na okapach poprawa podsiębitki i wymiana wiatrownic. 14.Wymiana na okapach frontowych i bocznych obróbki blacharskiej z blachy stalowej powlekanej (ciemny brąz). 15.Obrobienie wydry komina lachą miedzianą. 16. Wymiana na całym dachy instalacji odgromowej. 17.Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej 18. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary należy traktować jako materiał pomocniczy. (zał. nr 9). Z dokumentacji projektowej należy wyłączyć te elementy, które nie dotyczą I-etapu remontu dachu (remont będzie prowadzony etapami). 19. Przedmiot umowy należy wykonać w uzgodnieniu z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz zgodnie z:a) dokumentacją projektową, informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, szczegółowymi specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót; b) z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, zaleceniami inwestora oraz na warunkach określonych umową.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.45.30.00-7, 45.31.11.00-1, 45.26.00.00-7, 45.26.13.00-7.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 20.10.2013.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Nie określa się.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże wykonanie co najmniej 1 (jednej) roboty budowlanej polegającej na wymianie drewnianego pokrycia dachowego - gontu iglastego łupanego lub rżniętego liściastego w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto (słownie sto tysięcy). Roboty winny być wykonane w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. W przypadku jeżeli wykonane roboty były rozliczane w walucie obcej, należy podać ich wartość w złotych polskich, stosując przeliczenie według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni warunek spełniać łącznie. Wykonawcy zgodnie z art. 26 ust. 2b pzp mogą wykazać spełnianie warunku polegając na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji wykonawca będzie zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawa korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia).


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełnionym jeżeli wykonawca wykaże że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. do kierowania robotami budowlanymi: a) co najmniej jedną osobą z uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych b) co najmniej jedna osobą z uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych Podstawa prawna - art. 14 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (tekst jednolity, Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 z późn. zm) oraz § 24 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badan architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badan archeologicznych (Dz.U. z 2011, Nr 165, poz. 987). Uprawnienia wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83, poz. 578 z późn. zm.), albo odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydanej na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12 a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r. Nr 63, poz. 394). Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni warunek spełniać łącznie. Wykonawcy zgodnie z art. 26 ust. 2b pzp mogą wykazać spełnianie warunku polegając na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    Wykaz powinien wykazywać wykonanie co najmniej 1 (jednej) roboty budowlanej polegającej na wymianie drewnianego pokrycia dachowego - gontu iglastego łupanego lub rżniętego liściastego w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto (słownie sto tysięcy).w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Złożone poświadczenia winny potwierdzać należyte wykonanie oraz wykonanie zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowe ukończenie robót budowlanych polegających na wykonaniu co najmniej 1 (jednej) roboty budowlanej polegającej na wymianie drewnianego pokrycia dachowego - gontu iglastego łupanego lub rżniętego liściastego w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto (słownie sto tysięcy).w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie. Dowodami są: Poświadczenie. Zgodnie § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2013 Nr 0 poz. 231) w miejsce poświadczeń wykonawca może przedkładać dokumenty potwierdzające wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust.1 pkt 2 rozporządzenia Prezesa rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. Nr 226, poz. 1817). Inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa wyżej.;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

a) Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy - w przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie należy podać nazwy (firmy) oraz dokładne adresy wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną (wg załącznika nr 1). b) Oświadczenie o zakresie przedmiotu zamówienia, który Wykonawca zamierza powierzyć do wykonania podwykonawcom (wg załącznika nr 7). c) Pisemne zobowiązanie (lub inny dokument) podmiotów opisanych w pkt. V.3 SIWZ do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - o ile dotyczy. d) Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). Treść pełnomocnictwa musi rozstrzygać, czy ustanowiony pełnomocnik jest uprawniony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, czy również do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna także identyfikować wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, jak również wskazywać ustanowionego pełnomocnika. e) Pełnomocnictwo do występowania w imieniu wykonawcy, w przypadku gdy dokumenty składające się na ofertę podpisuje osoba nieuprawniona do reprezentowania wykonawcy (zgodnie z odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego lub z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej). f) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w III.4.3), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Dopuszczalne są następujące rodzaje i warunki zmiany treści umowy: 1) zmniejszenie zakresu przedmiotu zamówienia, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakre?sie nie leży w interesie Zamawiającego, 2) zmiana materiałów i metod prowadzenia robót gdy wykorzystanie materiałów i metod wskazanych w dokumentacji projektowej stanie się niemożliwe bądź podyktowane będzie usprawnieniem prowadzonych prac lub zwiększeniem bezpieczeństwa na budowie, lub zaleceniami służb konserwatorskich 3) zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku: a) gdy wykonanie zamówienia w określonym pierwotnie terminie nie leży w interesie Zamawiającego, b) działania siły wyższej, uniemożliwiającego wykonanie robót w określonym pierwotnie terminie, c) zaistnienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wyko?nywanie prac;, d) przerwy w dostawie prądu, wody, gazu, trwającej ponad 7 dni, e) konieczności zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie Zamawiającego, f) wydłużenia terminów dostaw materiałów z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, g) błędów w dokumentacji projektowej, których usunięcie będzie poprzedzać konieczność konsulta?cji z autorem dokumentacji projektowej lub naniesieniem przez niego poprawek lub zmian w Programie, h) konieczności uzyskania decyzji lub uzgodnień, mogących spowodować wstrzymanie robót, i) konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, j) prac lub badań konserwatorskich lub innych niezbędnych, powodujących konieczność wstrzymania prac objętych niniejszą umową lub stwarzających konieczność wykonania dodatkowych prac, k) realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań, 4) zmiana wysokości podatku VAT, na obowiązującą zgodnie z przepisami w dniu wystawienia faktury, 2. Zmiany umowy dopuszczalne są na następujących warunkach: 1) ad pkt 1) zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy w granicach uzasadnionego inte?resu Zamawiającego, 2) ad pkt 2) - zamiana na materiały i metody prowadzenia robót posiadające co najmniej takie same parametry jakościowe i cechy użytkowe, jak te, które stanowiły podstawę wy?boru oferty, pod warunkiem nie zwiększania ceny; 3) ad pkt. 3) lit. a) - w zakresie uzasadnionego interesu Zamawiającego, lit. b) - o czas działania siły wyższej oraz potrzebny do usunięcia skutków tego dzia?łania, lit. c) - o czas trwania niesprzyjających warunków atmosferycznych, lit. d), f), g), l), - o czas niezbędny do usunięcia przeszkody w prowadzeniu prac obję?tych przedmiotem umowy lub wykonania prac dodatkowych; lit. e) - o czas proporcjonalny do zmniejszonego zakresu, lit. h), i), j), k) - o czas niezbędny do uzyskania wymaganych decyzji bądź uzgodnień lub do wy?konania dodatkowych ekspertyz, badań, prac. 4) ad pkt. 4) obowiązywania innej stawki podatku VAT w dniu wystawienia faktury 3. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyra?żoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. 4. Zmiany treści umowy nie wymagają zmiany składu osobowego odpowiedzialnego za wykonanie przedmiotu umowy lub uczest?ni?czą?cych w jego wykonaniu.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://www.zamek-lublin.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Muzeum Lubelskie w Lublinie, 20-117 Lublin, ul. Zamkowa 9.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
22.08.2013 godzina 10:00, miejsce: Muzeum Lubelskim w Lublinie ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin pokój nr 32 lub nr 33..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Lublin: Wykonanie I-etapu remontu dachu Dworku Wincentego Pola w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 13 obejmującego frontową (północną) połać dachu wraz z bocznym daszkiem nad schodami oraz przyczółkami i naczółkami.


Numer ogłoszenia: 179443 - 2013; data zamieszczenia: 05.09.2013

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 318762 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin, woj. lubelskie, tel. 081 5325001 w. 13, faks 081 5321743.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: instytucja kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie I-etapu remontu dachu Dworku Wincentego Pola w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 13 obejmującego frontową (północną) połać dachu wraz z bocznym daszkiem nad schodami oraz przyczółkami i naczółkami..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:1. Prace remontowe połaci frontowej i bocznej nad schodami do podpiwniczenia z wygrodzeniem stref prac i zapewnieniem bezpiecznego przejścia do wnętrza obiektu. 2. Ustawienie rusztowań i odłączenie zbędnych instalacji elektrycznych 3.przygotowanie doraźnych środków do zabezpieczenia wnętrza obiektu przed zalaniem wodą deszczowa w trakcie prowadzonych prac. 4.Demontaż kolejnymi partiami (w sposób bezpieczny) zwodów instalacji odgromowej na połaci frontowej i ganku. 5.Rozebranie zniszczonego gontu i łacenia połaci frontowych i bocznych. 6.Zaimpregnowanie (pomalowanie) preparatami bio i ognioochronnymi odsłoniętą konstrukcję więźby dachowej w części północnej dachu (zużycie zgodnie z normą producenta). 7.Zamontowanie na krokwiach folii - membrany wiatroizolacyjnej pod gont. 8.Przybicie kontrłaty zaimpregnowanej do stanu NRO. 9.Przybicie zacienia pod gont wraz z niezbędnym deskowaniem w koszach ganku (impregnowane do stopnia NRO). 10.Pokrycie połaci dachu (strona północna i boczna) gontem uprzednio impregnowanym do stanu Norw. Układzie podwójnym zgodnie z oryginalnym stanem. 11.Pokrycie kalenicy nowym gontem z dwóch stron j.w. 12. Zaimpegnowanie gontu od strony zewnętrznej (narażonej na opady atmosferyczne) preparatami impregnacyjnymi, wodorozcieńczalnymi, zabezpieczającymi przed biokorozją, ogniem do stanu NRO, barwiącymi trwale na ciemnobrązowy kolor i odpornymi na opady atmosferyczne. Dolną powierzchnię gontu (od strony łacenia) można impregnować preparatami ogniochronnymi w postaci żelu i solnych roztworów wodnych do stanu NRO w ilości zgodnej z normą producenta. 13.Na okapach poprawa podsiębitki i wymiana wiatrownic. 14.Wymiana na okapach frontowych i bocznych obróbki blacharskiej z blachy stalowej powlekanej (ciemny brąz). 15.Obrobienie wydry komina lachą miedzianą. 16. Wymiana na całym dachy instalacji odgromowej. 17.Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej 18. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary należy traktować jako materiał pomocniczy. (zał. nr 9). Z dokumentacji projektowej należy wyłączyć te elementy, które nie dotyczą I-etapu remontu dachu (remont będzie prowadzony etapami). 19. Przedmiot umowy należy wykonać w uzgodnieniu z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz zgodnie z:a) dokumentacją projektową, informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, szczegółowymi specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót; b) z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, zaleceniami inwestora oraz na warunkach określonych umową..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.45.30.00-7, 45.31.11.00-1, 45.26.00.00-0, 45.26.13.00-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
03.09.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Blacho-Dach Usługi Budowlane Marek Janeczko {Dane ukryte} 23-200 Kraśnik, {Dane ukryte}, 23-200 Kraśnik, kraj/woj. lubelskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 63935,25 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    64292,70


  • Oferta z najniższą ceną:
    64292,70
    / Oferta z najwyższą ceną:
    73834,98


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Zamkowa 9, 20-117 Lublin
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: kancelaria@muzeumlubelskie.pl
tel: 081 5325001 w. 13
fax: 815 321 743
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-08-21
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 31876220130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-08-06
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 59 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.zamek-lublin.pl
Informacja dostępna pod: Muzeum Lubelskie w Lublinie, 20-117 Lublin, ul. Zamkowa 9
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261300-7 Kładzenie zaprawy i rynien
45311100-1 Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wykonanie I-etapu remontu dachu Dworku Wincentego Pola w Lublinie przy ul. Kalinowszczyzna 13 obejmującego frontową (północną) połać dachu wraz z bocznym daszkiem nad schodami oraz przyczółkami i naczółkami. Blacho-Dach Usługi Budowlane Marek Janeczko Ul. Urzędowska 310 23-200 Kraśnik
Kraśnik
2013-09-05 64 292,00