TI Tytuł PL-Poznań: Usługi ochrony eksponatów
ND Nr dokumentu 304537-2012
PD Data publikacji 26/09/2012
OJ Dz.U. S 185
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Muzeum Narodowe w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 21/09/2012
DT Termin 06/11/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 92521220 - Usługi ochrony eksponatów
OC Pierwotny kod CPV 92521220 - Usługi ochrony eksponatów
IA Adres internetowy (URL) http://www.mnp.art.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/09/2012    S185    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Usługi ochrony eksponatów

2012/S 185-304537

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Al. Marcinkowskiego 9
Osoba do kontaktów: Agnieszka Filipiak
61-745 Poznań
POLSKA
Tel.: +48 618568117 / 618568132
E-mail: agnieszka.filipiak@mnp.art.plmnp@mnp.art.pl
Faks: +48 618515898 / 618568156

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.mnp.art.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Instytucja kultury
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Konserwacja zabytkowych mebli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnej konserwacji zabytkowych mebli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, przeznaczonych do wyposażenia Pałacu w Rogalinie – Oddziału Zamawiającego, w oparciu o własny Program Konserwatorski, uwzględniający zalecenia Zamawiającego wynikające z Ramowego Programu Konserwatorskiego Zamawiającego, stanowiącego załącznik nr 1 do siwz oraz wytycznych i zaleceń komisji konserwatorskiej.
2) Szczegółowy opis wstępnego zakresu prac i program prac konserwatorskich zawiera Ramowy Program Prac Konserwatorskich, stanowiący załącznik nr 1 do siwz.
Przyjęto w nim ogólnie stosowane standardy konserwatorskie, oparte na pełnym poszanowaniu zachowanych, oryginalnych elementów i warstw historycznych. Kierowano się również zasadami określającymi sposób prezentacji historycznych wnętrz, oparty za zachowanej dokumentacji ikonograficznej i źródłowej.
Do konserwacji wybrano 143 pozycje inwentarzowe z działu mebli Zamawiającego, w tym 234 poszczególne obiekty; z przeznaczeniem po konserwacji: 161 – wyłącznie na ekspozycję, 73 – z funkcją mebli użytkowych.
Pod względem rodzaju można wydzielić: meble drewniane bez tapicerki, pokryte politurami lub woskami – ok. 90; polichromowane, złocone – ok. 50; tapicerowane – ok. 143.
Planowany wstępny zakres prac, opracowany dla poszczególnych obiektów i zespołów mebli obejmuje:
— dezynfekcję,
— oczyszczenie powierzchni,
— wzmocnienie konstrukcji, sklejenie elementów, rekonstrukcję łączeń stolarskich w technikach tradycyjnych,
— uzupełnienie brakujących elementów snycerskich i ornamentalnych,
— konserwację lub rekonstrukcję oryginalnej warstwy zdobniczej – w zależności od rodzaju obiektu, warstwy zaprawy, polichromii lub złoceń albo politur, wykonane w technikach tradycyjnych,
— wykonanie tapicerki – w zależności od rodzaju obiektu, z zastosowaniem technik tradycyjnych, z wykorzystaniem starych tkanin obiciowych poddanych renowacji lub nowych, specjalnie dobranych tkanin w typie historycznych obić,
— uzupełnienie brakujących okuć.
3) Zaproponowany przez Wykonawcę Program Konserwatorski musi uwzględniać wytyczne wynikające z Ramowego Programu Prac Konserwatorskich Zamawiającego oraz musi zawierać metody wykonywania prac konserwatorskich i proponowane materiały chemiczne, konserwatorskie, pozłotnicze w odniesieniu do każdego obiektu.
4) Prace konserwatorskie wykonywane przez Wykonawcę będą podlegały ciągłym weryfikacjom przez Zamawiającego, komisję konserwatorską i wg uznania Zamawiającego, niezależnego eksperta, na co Wykonawca wyraża zgodę.
5) Po zakończeniu każdego z etapów, Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu pełnej dokumentacji z przeprowadzonej konserwacji obiektów, zawierającą część opisową i fotograficzną w 2 egzemplarzach w formie papierowej i 2 egzemplarzach w formie elektronicznej. Dokumentację należy sporządzić zgodnie ze standardami wykonywania dokumentacji prac konserwatorskich i powszechnie obowiązującymi, w tym zakresie, przepisami prawa.
6) Zamawiający powoła komisję konserwatorską, do zadań której należy:
a) udział w odbiorach częściowych i końcowym przedmiotu niniejszej umowy,
b) podejmowanie decyzji dotyczących szczegółowych rozwiązań w zakresie i przebiegu prac konserwatorskich.
W skład komisji konserwatorskiej może zostać powołany inspektor nadzoru autorskiego.
Zamawiający ma prawo do powołania niezależnego eksperta, w celu wykonania analizy i oceny wykonywanych prac konserwatorskich.
W razie wątpliwości co do zakresu, sposobu i jakości wykonywania prac konserwatorskich, ostateczną decyzję podejmie Zamawiający.
7) Wykonawca zobowiązany jest do:
a) odbioru obiektów z Rogalina jak i ich przywozu do Rogalina w celu dokonania przez Zamawiającego odbioru odpowiedniego etapu prac, pojazdem przystosowanym do przewozu obiektów zabytkowych tj. wyposażonym w klimatyzację, tapicerowanym, posiadającym konstrukcje do mocowania obiektów,
b) dysponowania pomieszczeniami zapewniającymi odpowiednie warunki klimatyczne, niezbędne do magazynowania i przechowywania obiektów w trakcie konserwacji tj. temperaturę w zakresie od 18 – 220C, wilgotność względną Rh w zakresie do 45-60 %.
8) Zamawiający umożliwia obejrzenie mebli, będących przedmiotem zamówienia w Pałacu w Rogalinie, po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny wizyty z p. Joanną Nowak – Kierownikiem Oddziału MNP – Pałacu w Rogalinie, nr tel. +48 618138030.
2. Gwarancja jakości:
Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 10-letniej gwarancji jakości i rękojmi za wady z tytułu wykonanej konserwacji mebli. Bieg terminu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się w dniu dokonania odbioru końcowego usługi.
3. Harmonogram rzeczowo-finansowy:
1) Wykonawca, który zostanie wyłoniony w postępowaniu przetargowym zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramu rzeczowo-finansowego w oparciu o niżej opisane zasady oraz Ramowy Program Konserwatorski Zamawiającego, stanowiący załącznik nr 1 do siwz (wzór harmonogramu – zał. nr 10 do siwz).
2) Wykonywanie prac odbywać się będzie w czterech etapach. Po zakończeniu prac w poszczególnych etapach, Zamawiający dokona odpowiednio odbiorów częściowych i końcowego, a Wykonawca w oparciu o bezusterkowe protokoły odbioru wystawi faktury VAT. Podział na etapy przedmiotu zamówienia musi uwzględniać terminy odbiorów częściowych i końcowego określone w dziale VI siwz oraz powinien być tak sporządzony, aby zakres prac w:
a) I etapie odpowiadał nie mniej niż 25 % i nie więcej niż 30 % wartości wynagrodzenia brutto Wykonawcy,
b) I i II etapie odpowiadał nie mniej 50 % i nie więcej niż 55 % wartości wynagrodzenia brutto Wykonawcy,
c) I, II i III etapie odpowiadał nie mniej niż 75 % i nie więcej niż 80 % wartości wynagrodzenia brutto Wykonawcy,
d) IV (ostatnim) etapie – razem z zakresami prac z I, II i III etapu odpowiadał 100 % wartości brutto przysługującego Wykonawcy.
3) Wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji poszczególnych etapów wynosić będzie równe 25 % wartości wynagrodzenia brutto Wykonawcy.
4) Sporządzając harmonogram, w danym etapie Wykonawca musi uwzględnić pełną i całościową (a nie częściową) konserwację danego obiektu.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia harmonogramu rzeczowo-finansowego najpóźniej na 5 dni przed określonym przez Zmawiającego dniem zawarcia umowy.
6) Złożony przez Wykonawcę harmonogram rzeczowo-finansowy będzie podlegał weryfikacji przez Zamawiającego pod kątem spełnienia zasad określonych w pkt. 2).
7) W przypadku złożenia harmonogramu nie spełniającego wymogów określonych w pkt. 2), Zmawiający wezwie Wykonawcę do zmiany harmonogramu w terminie 2 dni roboczych od dnia wezwania przez Zamawiającego.
8) Niezłożenie harmonogramu w terminie określonym w pkt. 6) jak również nie złożenie poprawionego harmonogramu w terminie określonym w pkt. 8) Zamawiający uzna za przyczynę uniemożliwiającą zawarcie umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, co skutkować będzie zatrzymaniem wadium przez Zamawiającego.
9) Na etapie wykonywania umowy, Zamawiający dopuszcza możliwość przesunięcia lub zmiany pozycji w harmonogramie rzeczowo-finansowym, przy zachowaniu struktury procentowej realizacji umowy i płatności.
4. Ubezpieczenie kontraktu.
1) Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt polisy odpowiedzialności cywilnej, której przedmiotem jest ubezpieczenie kontraktu na konserwację zabytkowych mebli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, na sumę gwarancyjną odpowiadającą wynagrodzeniu brutto kontraktu, na czas realizacji usługi objętej kontraktem, z zachowaniem zasady ciągłości ubezpieczenia.
2) Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej powinien obejmować odpowiedzialność cywilną deliktową i kontraktową, w szczególności odpowiedzialność za:
a) szkody rzeczy znajdujących się w pieczy, pod dozorem lub kontrolą Ubezpieczonego, limit odpowiedzialności: nie mniej niż 500 000,00 PLN,
b) szkody w rzeczach ruchomych przekazanych lub udostępnionych w celu wykonania obróbki, naprawy lub innych podobnych czynności w ramach usługi świadczonej przez Ubezpieczonego, limit odpowiedzialności: nie mniej niż 500 000,00 PLN,
c) szkody wynikłe z wadliwego wykonania czynności, prac lub usług spowodowane przez wypadki ubezpieczeniowe powstałe po przekazaniu odbioru przedmiotu tych czynności, prac lub usług, limit odpowiedzialności: nie mniej niż 500 000,00 PLN.
3) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia polisy OC najpóźniej na 5 dni przed, określonym przez Zamawiającego, dniem zawarcia umowy.
4) Złożona przez Wykonawcę polisa OC będzie podlegała weryfikacji przez Zamawiającego pod kątem spełnienia zasad określonych w punkcie 1) i 2).
5) W przypadku złożenia polisy OC nie spełniającej wymogów określonych w punkcie 1) i 2), Zamawiający wezwie Wykonawcę do zmiany polisy OC w terminie 2 dni roboczych od dnia wezwania przez Zamawiającego.
6) Niezłożenie polisy OC w terminie określonym w pkt. 3) jak również nie złożenie poprawionej polisy OC w terminie określonym w pkt. 5) Zamawiający uzna za przyczynę uniemożliwiającą zawarcie umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, co skutkować będzie zatrzymaniem wadium przez Zamawiającego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

92521220

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szczegółowy opis wstępnego zakresu prac i program prac konserwatorskich zawiera Ramowy Program Prac Konserwatorskich, stanowiący załącznik nr 1 do siwz.
Przyjęto w nim ogólnie stosowane standardy konserwatorskie, oparte na pełnym poszanowaniu zachowanych, oryginalnych elementów i warstw historycznych. Kierowano się również zasadami określającymi sposób prezentacji historycznych wnętrz, oparty za zachowanej dokumentacji ikonograficznej i źródłowej.
Do konserwacji wybrano 143 pozycje inwentarzowe z działu mebli Zamawiającego, w tym 234 poszczególne obiekty; z przeznaczeniem po konserwacji: 161 – wyłącznie na ekspozycję, 73 – z funkcją mebli użytkowych.
Pod względem rodzaju można wydzielić: meble drewniane bez tapicerki, pokryte politurami lub woskami – ok. 90; polichromowane, złocone – ok. 50; tapicerowane – ok. 143.
Planowany wstępny zakres prac, opracowany dla poszczególnych obiektów i zespołów mebli obejmuje:
— dezynfekcję,
— oczyszczenie powierzchni,
— wzmocnienie konstrukcji, sklejenie elementów, rekonstrukcję łączeń stolarskich w technikach tradycyjnych,
— uzupełnienie brakujących elementów snycerskich i ornamentalnych,
— konserwację lub rekonstrukcję oryginalnej warstwy zdobniczej – w zależności od rodzaju obiektu, warstwy zaprawy, polichromii lub złoceń albo politur, wykonane w technikach tradycyjnych,
— wykonanie tapicerki – w zależności od rodzaju obiektu, z zastosowaniem technik tradycyjnych, z wykorzystaniem starych tkanin obiciowych poddanych renowacji lub nowych, specjalnie dobranych tkanin w typie historycznych obić,
— uzupełnienie brakujących okuć.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 30.11.2012. Zakończenie 11.12.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 15 000,00 PLN (piętnaście tysięcy zł).
2. Termin wniesienia wadium upływa dnia 6.11.2012r. o godz. 10:30. Wadium musi być wniesione na cały okres związania ofertą.
3. Wadium może być wnoszone w:
1) w pieniądzu, przelewem na konto bankowe o numerze: 93 1500 1621 1216 2004 4411 0000,
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zm.).
4. Poręczenie / gwarancja musi:
1) być złożone na piśmie pod rygorem nieważności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
2) być nieodwołalne, bezwarunkowe, płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego bez protestu banku/ firmy ubezpieczeniowej,
3) zawierać termin obowiązywania - minimum do końca okresu związania ofertą,
4) zawierać zobowiązanie Gwaranta/Poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu kwoty wadium w okolicznościach, wynikających z art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy.
5. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy.
6. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
7. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie punktu 5, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
4) w odpowiedzi na wezwanie, o którym w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), wykonawcy zobowiązani są do:
1) ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty),
2) dostarczenia przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków:
1. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
1) spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 22 ust. 1 Ustawy, tj:
a) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – brak szczegółowych warunków,
b) posiadają wiedzę i doświadczenie: warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie przynajmniej jeden raz wykonał usługę polegającą na konserwacji zespołu mebli zabytkowych (tj. kompletu złożonego przynajmniej z kilku elementów jednolitych stylowo) wykonanych do 1945 r., z wykorzystaniem tradycyjnych technik pozłotniczych i tapicerskich, o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 PLN brutto lub wykonał dwie usługi polegające na konserwacji zespołu mebli zabytkowych (tj. kompletu złożonego przynajmniej z kilku elementów jednolitych stylowo) wykonanych do 1945r.; pierwszą z wykorzystaniem tradycyjnych technik pozłotniczych, drugą z wykorzystaniem technik tapicerskich o łącznej wartości nie mniejszej niż 30 000,00 PLN brutto.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek musi być spełniony łącznie lub przynajmniej przez jednego z członków konsorcjum.
c) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował przynajmniej jednym pojazdem ciężarowym przystosowanym do przewozu obiektów zabytkowych, tj. wyposażonym w klimatyzację, tapicerowanym, posiadającym konstrukcje do mocowania obiektów oraz pomieszczeniem zapewniającym odpowiednie warunki klimatyczne, niezbędne do magazynowania i przechowywania obiektów w trakcie konserwacji tj. temperaturę w zakresie od 18 -22oC, wilgotność względną Rh w zakresie od 45-60 %.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek może być spełniony łącznie lub przynajmniej przez jednego z wykonawców tworzących konsorcjum.
d) dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
— przynajmniej jedną osobą, która posiada tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu studiów wyższych na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki oraz odbyła po ukończeniu tych studiów co najmniej 12-miesięczną praktykę zawodową w zakresie konserwacji lub badania zabytków wpisanych do rejestru zabytków (zgodnie z § 22 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych z dnia 27.7.2011r. (Dz. U. Nr 165, poz. 987)),
— przynajmniej trzema osobami z 3-letnim doświadczeniem w zakresie konserwacji mebli zabytkowych.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek musi być spełniony łącznie lub przynajmniej przez jednego z wykonawców tworzących konsorcjum.
e) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej: warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez 2 lub więcej Wykonawców, warunek może być spełniony łącznie (suma polis) lub przez przynajmniej jednego z wykonawców tworzących konsorcjum.
2) spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z niniejszego postępowania z powodu niespełnienia przesłanek, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy: warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży dokumenty wymienione w pkt. VIII ust. 2 specyfikacji.
2. Jeżeli wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Zobowiązanie podmiotów trzecich do udostępnienia zasobów należy złożyć w oryginale.
Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1. W celu wykazania spełnienia przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy do oferty należy dołączyć:
1) oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy - zgodnie z załącznikiem nr 3 do siwz,
2) wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi zostały należycie wykonane – zgodnie z załącznikiem nr 6 do siwz,
3) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – zgodnie z załącznikiem nr 7 do siwz,
4) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – zgodnie z załącznikiem nr 8 do siwz,
5) oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – zgodnie z załącznikiem nr 9 do siwz,
6) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy, zamawiający żąda:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy, zgodnie z załącznikiem nr 4 do siwz,
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia (zgodnie z załącznikiem nr 5 do specyfikacji) w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy,
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, a osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich:
1) zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej:
1) zamiast dokumentów, określonych w dziale VIII ust. 2 pkt. 2-4 i pkt. 6 niniejszej specyfikacji – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) zamiast dokumentu określonego w dziale VIII ust. 2 pkt. 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy.
Dokumenty wymienione w ust. 4 pkt. 1 lit. a i c oraz w pkt. 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, natomiast dokumenty wymienione w ust. 4 pkt. 1 lit. b – nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania spełnienia warunku dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonawcy do oferty należy dołączyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Warunek dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej zostanie spełniony jeżeli wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek może być spełniony łącznie (suma polis) lub przez przynajmniej jednego z wykonawców tworzących konsorcjum.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu wykazania spełnienia warunku dot. wiedzy i doświadczenia do oferty należy dołączyć wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi zostały należycie wykonane – zgodnie z załącznikiem nr 6 do siwz.
W celu wykazania warunku dot. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do oferty należy dołączyć wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – zgodnie z załącznikiem nr 7 do siwz.
W celu wykazania spełnienia warunku dot. dot. dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia do oferty należy dołączyć wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – zgodnie z załącznikiem nr 7 do siwz;
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – zgodnie z załącznikiem nr 8 do siwz.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Warunek dot. posiadanej wiedzy i doświadczenia zostanie spełniony jeżeli wykonawca w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie przynajmniej jeden raz wykonał usługę polegającą na konserwacji zespołu mebli zabytkowych (tj. kompletu złożonego przynajmniej z kilku elementów jednolitych stylowo) wykonanych do 1945 r., z wykorzystaniem tradycyjnych technik pozłotniczych i tapicerskich, o wartości nie mniejszej niż 30 000,00 PLN brutto lub wykonał dwie usługi polegające na konserwacji zespołu mebli zabytkowych (tj. kompletu złożonego przynajmniej z kilku elementów jednolitych stylowo) wykonanych do 1945r.; pierwszą z wykorzystaniem tradycyjnych technik pozłotniczych, drugą z wykorzystaniem technik tapicerskich o łącznej wartości nie mniejszej niż 30 000,00 PLN brutto.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek musi być spełniony łącznie lub przynajmniej przez jednego z członków konsorcjum.
Warunek dot. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował przynajmniej jednym pojazdem ciężarowym przystosowanym do przewozu obiektów zabytkowych, tj. wyposażonym w klimatyzację, tapicerowanym, posiadającym konstrukcje do mocowania obiektów oraz pomieszczeniem zapewniającym odpowiednie warunki klimatyczne, niezbędne do magazynowania i przechowywania obiektów w trakcie konserwacji tj. temperaturę w zakresie od 18 -22oC, wilgotność względną Rh w zakresie od 45-60 %.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek może być spełniony łącznie lub przynajmniej przez jednego z wykonawców tworzących konsorcjum.
Warunek dot. dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
— przynajmniej jedną osobą, która posiada tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu studiów wyższych na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki oraz odbyła po ukończeniu tych studiów co najmniej 12-miesięczną praktykę zawodową w zakresie konserwacji lub badania zabytków wpisanych do rejestru zabytków (zgodnie z § 22 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych z dnia 27.7.2011r. (Dz. U. Nr 165, poz. 987)),
— przynajmniej trzema osobami z 3-letnim doświadczeniem w zakresie konserwacji mebli zabytkowych.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, warunek musi być spełniony łącznie lub przynajmniej przez jednego z wykonawców tworzących konsorcjum.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. cena. Waga 60

2. doświadczenie wykonawcy, w tym: a) za wykonanie tzw. pełnej konserwacji przy meblach zabytkowych - 10p; za stosowanie tradycyjnych technik pozłotniczych polegających na: stosowaniu metod złoceń na bolus lub mikstion złotem płatkowym, wykańczaniu powierzchni na poler lub na mat - 5 p.; za estetyczne scalanie zachowanych i konserwowanych powierzchni złoconych przy pomocy punktowania złotem w proszku i innych technik postarzania nowych pozłot - 5 p.; za stosowanie tradycyjnych technik tapicerskich polegających na: stosowaniu warstwy podtrzymującej wykonanej z pasów tapicerskich, stosowaniu warstwy sprężynującej z zastosowaniem sprężyn dwulejowych, wykonaniu fasonu z trawy morskiej lub włosia - 5p.; za stosowanie tradycyjnych metod wykańczania powierzchni mebli zabytkowych polegających na nakładaniu politur szelakowych i wosków - 5 p.; za wykonywanie prac konserwatorskich z wykorzystaniem badań konserwatorskich, technologicznych i historyczno-artystycznych - 10p.. Waga 40

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
AZ-4/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 37,00 PLN
Warunki i sposób płatności: Gotówka w kasie MNP lub przelew na konto: 93 1500 1621 1216 2004 4411 0000. W przypadku konieczności przesłania dokumentacji, do ww. ceny zostaną doliczone koszty przesyłki.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
6.11.2012 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 6.11.2012 - 11:00

Miejscowość:

Poznań.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytetu XI Działania 11.1 Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym.
Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przekazane.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. W niniejszym postępowaniu Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej w postaci odwołania i skargi do sądu.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno:
1) wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy,
2) zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów,
3) określać żądanie oraz
4) wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł się zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Terminy wnoszenia odwołania.
1) W przypadku, gdy Zamawiający poinformował Wykonawców o podjętej czynności (np. o wykluczeniu, odrzuceniu Wykonawcy z postępowania), termin do wniesienia odwołania wynosi:
a) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy – tzn. drogą elektroniczną lub faksem,
b) 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego w inny sposób niż drogą elektroniczną lub faksem.
2) W przypadku gdy odwołanie wnoszone jest wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – także wobec postanowień siwz, odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia siwz na stronie internetowej.
3) Wobec innych niż wyżej (w pkt. 1) i 2)) wymienione czynności odwołanie wnosi się w terminie10 dni od dnia w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4) Jeżeli Zamawiający, mimo takiego obowiązku, nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
7. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:
1) nie zawiera braków formalnych,
2) uiszczono wpis.
8. Wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania.
9. Na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienia kończące postępowanie odwoławcze stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu okręgowego właściwego dla siedziby, bądź miejsca zamieszkania Zamawiającego, wnoszona za pośrednictwem Prezesa KIO.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.9.2012
TI Tytuł PL-Poznań: Usługi ochrony eksponatów
ND Nr dokumentu 27648-2013
PD Data publikacji 26/01/2013
OJ Dz.U. S 19
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Muzeum Narodowe w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/01/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 92521220 - Usługi ochrony eksponatów
OC Pierwotny kod CPV 92521220 - Usługi ochrony eksponatów
IA Adres internetowy (URL) http://www.mnp.art.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/01/2013    S19    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Usługi ochrony eksponatów

2013/S 019-027648

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Muzeum Narodowe w Poznaniu
Al. Marcinkowskiego 9
Osoba do kontaktów: Agnieszka Filipiak
61-745 Poznań
Polska
Tel.: +48 618568117 / 618568132
E-mail: agnieszka.filipiak@mnp.art.pl; mnp@mnp.art.pl
Faks: +48 618515898 / 618568156

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.mnp.art.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Konserwacja zabytkowych mebli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnej konserwacji zabytkowych mebli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, przeznaczonych do wyposażenia Pałacu w Rogalinie - Oddziału Zamawiającego, w oparciu o własny Program Konserwatorski, uwzględniający zalecenia Zamawiającego wynikające z Ramowego Programu Konserwatorskiego Zamawiającego, stanowiącego załącznik nr 1 do siwz oraz wytycznych i zaleceń komisji konserwatorskiej.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

92521220

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 2 583 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. cena. Waga 60
2. doświadczenie Wykonawcy. Waga 40
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
AZ-4/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 185-304537 z dnia 26.9.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
18.1.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum: DART S.c. Pracownie Konserwatorskie Jacek Dyżewski, Bartłomiej Wieloszewski, Dorota Wieloszewska (lider); Monument Service Marcin Kozarzewski (członek konsorcjum)
{Dane ukryte}
80-178 Gdańsk
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 350 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 2 583 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytetu XI Działania 11.1 Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Terminy wnoszenia odwołania.
1) W przypadku, gdy Zamawiający poinformował Wykonawców o podjętej czynności (np. o wykluczeniu, odrzuceniu Wykonawcy z postępowania), termin do wniesienia odwołania wynosi:
a) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy – tzn. drogą elektroniczną lub faksem,
b) 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego w inny sposób niż drogą elektroniczną lub faksem.
2) W przypadku gdy odwołanie wnoszone jest wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – także wobec postanowień siwz, odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia siwz na stronie internetowej.
3) Wobec innych niż wyżej (w pkt. 1) i 2)) wymienione czynności odwołanie wnosi się w terminie10 dni od dnia w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4) Jeżeli Zamawiający, mimo takiego obowiązku, nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.1.2013

Adres: Al. Marcinkowskiego 9, 61-745 Poznań
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: mnp@mnp.art.pl
tel: 618 568 132
fax: 618 515 898
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-11-06
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 30453720121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-09-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 764 dni
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.mnp.art.pl
Informacja dostępna pod: Muzeum Narodowe w Poznaniu
al. Marcinkowskiego 9, 61-745 poznań, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
92521220-7 Usługi ochrony eksponatów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Standardowe metody radioterapii Konsorcjum: DART S.c. Pracownie Konserwatorskie Jacek Dyżewski, Bartłomiej Wieloszewski, Dorota Wieloszewska (lider); Monument Service Marcin Kozarzewski (członek konsorcjum)
Gdańsk
2013-01-18 2 583 000,00