Przebudowa pomieszczeń w budynku Dworca Kolejowego w Świebodzicach w kondygnacji parteru wraz ze zmianą sposobu użytkowania, z przeznaczeniem do zagospodarowania przez Urząd Miasta Świebodzice, na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice (teren zamknięty)
Opis przedmiotu przetargu: 1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przebudowy pomieszczeń w budynku Dworca Kolejowego w Świebodzicach w kondygnacji parteru wraz ze zmianą sposobu użytkowania, z przeznaczeniem do zagospodarowania przez Urząd Miasta Świebodzice, na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice (teren zamknięty), w zakresie określonym w dokumentacji projektowej i Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 10, 11 do SIWZ. 2.Zakres obowiązków wykonawcy został szczegółowo określony we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ. 3.Opis charakterystyki obiektu nieruchomości dworcowej położonej w Świebodzicach przy Placu Dworcowym nr 1 na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice. Nieruchomość dworcowa leży w strefie B ochrony konserwatorskiej (wpisana jest do miejskiej ewidencji zabytków ). Budynek dworca kolejowego jest częściowo podpiwniczony, posiadający kondygnację parteru, piętra, poddasza i strychu. Podstawowym przeznaczeniem budynku jest funkcja dworca. W budynku znajdują się hol główny, kasy biletowe, poczekalnie dla podróżnych oraz toalety publiczne. Zewnętrzne i wewnętrzne ściany nośne oraz ściany działowe wykonane są z cegły pełnej, dodatkowo ściany działowe wykonane są z dziurawki i płyt kartonowo - gipsowych. Konstrukcja dachu stanowi drewniana więźba dachowa wzmacniana metalowymi kratownicami. Dach pokryty jest dachówką ceramiczną oraz częściowo papą na lepiku, odwadniany za pomocą spadków do rynien metalowych. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, gazową, odgromową, kanalizacyjną, C.O (ogrzewanie gazowe) oraz monitoring. Pow. całkowita -1338 m2; pow. Użytkowa - 1993,82 m2; kubatura -15742 m3; Pomieszczenia podlegające przebudowie znajdują się w lewym i prawym skrzydle parteru dworca.
Warszawa: Przebudowa pomieszczeń w budynku Dworca Kolejowego w Świebodzicach w kondygnacji parteru wraz ze zmianą sposobu użytkowania, z przeznaczeniem do zagospodarowania przez Urząd Miasta Świebodzice, na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice (teren zamknięty)
Numer ogłoszenia: 303650 - 2014; data zamieszczenia: 11.09.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Polskie Koleje Państwowe S.A. , ul. Szczęśliwicka 62, 00-973 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 474 94 01, faks 22 474 94 02.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.pkpsa.pl/pkpsa/przetargi.html
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Spółka Skarbu Państwa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa pomieszczeń w budynku Dworca Kolejowego w Świebodzicach w kondygnacji parteru wraz ze zmianą sposobu użytkowania, z przeznaczeniem do zagospodarowania przez Urząd Miasta Świebodzice, na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice (teren zamknięty).
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przebudowy pomieszczeń w budynku Dworca Kolejowego w Świebodzicach w kondygnacji parteru wraz ze zmianą sposobu użytkowania, z przeznaczeniem do zagospodarowania przez Urząd Miasta Świebodzice, na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice (teren zamknięty), w zakresie określonym w dokumentacji projektowej i Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 10, 11 do SIWZ. 2.Zakres obowiązków wykonawcy został szczegółowo określony we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ. 3.Opis charakterystyki obiektu nieruchomości dworcowej położonej w Świebodzicach przy Placu Dworcowym nr 1 na działce nr 43/26, AM-2, obręb 3 Świebodzice. Nieruchomość dworcowa leży w strefie B ochrony konserwatorskiej (wpisana jest do miejskiej ewidencji zabytków ). Budynek dworca kolejowego jest częściowo podpiwniczony, posiadający kondygnację parteru, piętra, poddasza i strychu. Podstawowym przeznaczeniem budynku jest funkcja dworca. W budynku znajdują się hol główny, kasy biletowe, poczekalnie dla podróżnych oraz toalety publiczne. Zewnętrzne i wewnętrzne ściany nośne oraz ściany działowe wykonane są z cegły pełnej, dodatkowo ściany działowe wykonane są z dziurawki i płyt kartonowo - gipsowych. Konstrukcja dachu stanowi drewniana więźba dachowa wzmacniana metalowymi kratownicami. Dach pokryty jest dachówką ceramiczną oraz częściowo papą na lepiku, odwadniany za pomocą spadków do rynien metalowych. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, gazową, odgromową, kanalizacyjną, C.O (ogrzewanie gazowe) oraz monitoring. Pow. całkowita -1338 m2; pow. Użytkowa - 1993,82 m2; kubatura -15742 m3; Pomieszczenia podlegające przebudowie znajdują się w lewym i prawym skrzydle parteru dworca..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.11.12.00-0, 45.22.00.00-5, 45.31.00.00-3, 45.31.11.00-1, 45.31.21.00-8, 45.31.22.00-9, 45.34.30.00-3, 45.42.21.00-2, 45.45.00.00-6, 45.45.30.00-7, 95.52.00.00-2.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 70.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w Postępowaniu jest skuteczne wniesienie wadium w wysokości 16.000,00 zł ( słownie: szesnaście tysięcy złotych 00/100 zł).
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca biorący udział w postępowaniu musi wykazać, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum trzy odrębne zamówienia (umowy) na roboty budowlane w budynkach użyteczności publicznej, zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75 poz. 690 z późn. zm.) - dalej Rozporządzenie, o wartości nie mniejszej niż 650.000,00 zł brutto (słownie: sześćset pięćdziesiąt tysięcy 00/100) każde, w tym jedno zamówienie (umowa) na roboty budowlane musi obejmować budynek użyteczności publicznej będący pod ochroną/nadzorem konserwatora zabytków lub wpisany do rejestru zabytków. Zakres realizowanych robót, w każdym zamówieniu musi obejmować: 1)Roboty budowlane konstrukcji, 2)Roboty budowlane wykończeniowe 3)Roboty instalacyjne (wymiana instalacji wewnętrznych sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych), 4)Wykonania lub przebudowy przyłączy wod-kan, kan-deszcz,
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca biorący udział w postępowaniu musi wykazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednim do pełnionej funkcji. Wykonawca musi wskazać i dysponować co najmniej jedną osobą posiadającą zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. 2013, poz. 1409 z późn. zm.) uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie bez ograniczeń w specjalnościach: 1)konstrukcyjno-budowlanej, dodatkowo osoba ta powinna posiadać doświadczenie w realizacji minimum 2 robót budowlanych w budynku użyteczności publicznej zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia o kubaturze co najmniej 10.000 m3 każdy, w tym jednej dotyczącej budynku użyteczności publicznej znajdującym się pod ochroną konserwatora zabytków lub wpisanym do rejestru zabytków, w zakresie wymaganych uprawnień.Osoba, która zostanie wskazana jako posiadająca uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, dodatkowo powinna spełniać wymogi opisane w Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r., Nr 165, poz. 987), tj. odbyła co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków. 2) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, dodatkowo osoba ta powinna posiadać doświadczenie w realizacji minimum 2 robót budowlanych w budynku użyteczności publicznej zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia, o kubaturze co najmniej 10.000 m3 każdy, w zakresie wymaganych uprawnień, 3)instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, dodatkowo osoba ta powinna posiadać doświadczenie w realizacji minimum 2 robót budowlanych w budynku użyteczności publicznej zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia o kubaturze co najmniej 10.000 m3 każdy, w zakresie wymaganych uprawnień, 4) instalacyjnej w zakresie sieci telekomunikacyjnej, dodatkowo osoba ta powinna posiadać doświadczenie w realizacji minimum 2 robót budowlanych w budynku użyteczności publicznej zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia o kubaturze co najmniej 10.000 m3 każdy, w zakresie wymaganych uprawnień lub odpowiadające im ważne równoważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. 5)Menager Projektu - wykształcenie wyższe magisterskie - dodatkowo osoba ta powinna posiadać minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe polegające na zarządzaniu inwestycjami, w tym co najmniej 2 inwestycjami obejmującymi wykonanie robót budowlanych w budynku użyteczności publicznej zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia o wartości nie mniejszej niż 650.000,00 zł brutto każda z tych inwestycji,Jeżeli Wykonawca dysponuje osobą posiadającą uprawnienia, która ma miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, musi wykazać, że osoba ta legitymuje się kwalifikacjami odpowiadającymi wymaganym uprawnieniom w kraju zamieszkania, jeśli takie w tym kraju obowiązują, z uwzględnieniem prawa do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.).
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca biorący udział w postępowaniu musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązania w wysokości nie mniejszej niż 600.000,00 zł.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
Harmonogram rzeczowo-finansowy
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1) wypełniony Formularz ofertowy 2) wykaz prac przeznaczonych do wykonania przez podwykonawców 3) potwierdzenie wniesienia wadium 4)jeżeli uprawnienia do reprezentacji osób podpisujących ofertę nie wynikają z załączonego dokumentu wyszczególnionego w rozdziale IX ust. 6 pkt 2 SIWZ, do oferty należy załączyć np: pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 70
- 2 - Termin realizacji robót - 30
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w zakresie: 1)wprowadzenia zmian w wykonywanych robotach budowlanych nie wymagających zmiany decyzji budowlanej, ani zapłaty dodatkowego wynagrodzenia, jeżeli konieczność wprowadzenia tych zmian pojawiła się dopiero w trakcie realizacji Umowy,2)robót zamiennych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa wykonywania robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowlanego, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych, zgodnie z wyceną określoną w harmonogramie rzeczowo-finansowym lub wg SEKOCENBUDU z daty złożenia oferty, gdy brak wyceny w harmonogramie.3)robót zamiennych, jeżeli nie odstępują one w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 lub 6 ustawy Prawo budowlane, z zastrzeżeniem art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych - bez konieczności zwiększania wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy 4)zaniechania wykonania robót, których wykonanie w trakcie realizacji stało się zbędne - a nie można było przewidzieć tego w dniu zawarcia Umowy przy jednoczesnym obniżeniu wartości wynagrodzenia o wartość robót zaniechanych zgodnie z wyceną wskazaną w harmonogramie rzeczowo - finansowym lub wg SEKOCENBUDU z daty złożenia oferty, gdy brak wyceny w harmonogramie.5)wprowadzenia materiałów lub urządzeń nowszej generacji, w przypadku pojawienia się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zmniejszenie kosztów realizacji robót lub kosztów eksploatacji wykonanego Przedmiotu Umowy lub umożliwiających uzyskanie lepszej jakości robót nie wymagających podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Inspektorem Nadzoru oraz jednostką projektową, 6) zmian dotyczących wykonania Przedmiotu Umowy, które wynikają z zaleceń organów administracji publicznej - w tym przypadku zmianie może ulec zakres robót, termin realizacji zamówienia oraz wynagrodzenie wykonawcy, zmian, w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie przedmiotu zamówienia - w tym przypadku zmianie może ulec zakres robót, termin realizacji zamówienia oraz wynagrodzenie wykonawcy,7)jeżeli konieczność wprowadzenia zmian spowodowana jest zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub zmianą decyzji Pozwolenie na budowę, 8)zmian w sporządzonym przez Wykonawcę Harmonogramie Rzeczowo - Finansowym, jeżeli konieczność wprowadzenia zmian do tego dokumentu pojawiła się w trakcie realizacji Umowy, w szczególności jeżeli zmiany w Harmonogramie wynikają z konieczności zmiany organizacji robót,9)zmiany terminu realizacji Umowy w szczególności, gdy:a)zmiana terminu będzie następstwem działania organów administracji,b)wystąpi siła wyższa, mająca istotny wpływ na realizację Przedmiotu Umowy,c)pojawiły się okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania Umowy, zwłaszcza w przypadku wystąpienia potrzeby realizacji robót dodatkowych,d)dochowanie terminu wskazanego pierwotnie okazało się niemożliwe z powodu okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymania realizacji umowy przez Zamawiającego. 10) zmiany podwykonawców, zgodnie z zasadami przewidzianymi w Kodeksie cywilnym.2.Warunkiem wprowadzenia zmian jest uprzednie poinformowanie na piśmie drugiej strony o ujawnionych okolicznościach (wraz z uzasadnieniem) powodujących konieczność zmian w umowie. Warunkiem wprowadzenia zmian jest podpisanie przez Strony aneksu do umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://pkpsa.pl/pkpsa/przetargi/przetargi.html
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
PKP SA Centrala Departament Zakupów i Administracji, ul. Szczęśliwicka 62; 00-973 Warszawa, pok.019.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
29.09.2014 godzina 12:00, miejsce: PKP SA Centrala Kancelaria Ogólna, ul. Szczęśliwicka 62; 00-973 Warszawa.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcami jest Barbara Wojda e-mail barbara.wojda@pkp.pl; faks 22 47 49 177.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 30365020140 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2014-09-10 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 70 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 70% |
WWW ogłoszenia: | www.pkpsa.pl/pkpsa/przetargi.html |
Informacja dostępna pod: | PKP SA Centrala Departament Zakupów i Administracji, ul. Szczęśliwicka 62; 00-973 Warszawa, pok.019 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45000000-7 | Roboty budowlane | |
45111200-0 | Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne | |
45220000-5 | Roboty inżynieryjne i budowlane | |
45310000-3 | Roboty instalacyjne elektryczne | |
45311100-1 | Roboty w zakresie okablowania elektrycznego | |
45312100-8 | Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych | |
45312200-9 | Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych | |
45343000-3 | Roboty instalacyjne przeciwpożarowe | |
45422100-2 | Stolarka drewniana | |
45450000-6 | Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe | |
45453000-7 | Roboty remontowe i renowacyjne |