TI Tytuł Polska-Biała Podlaska: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 29835-2016
PD Data publikacji 28/01/2016
OJ Dz.U. S 19
TW Miejscowość BIAŁA PODLASKA
AU Nazwa instytucji Izba Celna w Białej Podlaskiej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 26/01/2016
DD Termin składania wniosków o dokumentację 08/02/2016
DT Termin 08/02/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
RC Kod NUTS PL31
IA Adres internetowy (URL) www.bialapodlaska.scelna.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/01/2016    S19    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Biała Podlaska: Usługi ochroniarskie

2016/S 019-029835

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Izba Celna w Białej Podlaskiej
ul. Celników Polskich 21
Osoba do kontaktów: Tomasz Krojec
21-500 Biała Podlaska
POLSKA
Tel.: +48 833427624
E-mail: zamowieniapubliczne@bpd.mofnet.gov.pl
Faks: +48 833427680

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.bialapodlaska.scelna.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: realizacja polityki celnej w zakresie przywozu i wywozu towarów
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usług ochrony obiektów, osób i mienia.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie z wyjątkiem usług samochodów opancerzonych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo lubelskie.

Kod NUTS PL31

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi ochrony obiektów, osób i mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej, monitoringu technicznego sygnałów alarmowych z lokalnych systemów alarmowych jednostek organizacyjnych Izby Celnej w Białej Podlaskiej, drogą radiową, telefoniczną lub radiową i telefoniczną jednocześnie.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000, 79711000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi ochrony obiektów, osób i mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej, monitoringu technicznego sygnałów alarmowych z lokalnych systemów alarmowych jednostek organizacyjnych Izby Celnej, drogą radiową, telefoniczną lub radiową i telefoniczną jednocześnie.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, wg Części:
Część nr 1 – Ochrona fizyczna obiektów, osób i mienia
1. Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektów w formie bezpośredniej ochrony fizycznej sprawowanej przez pracowników ochrony, wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, a w odniesieniu do obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku przy ul. Granicznej 3, dodatkowo posiadających pozwolenie na posiadanie i użytkowanie broni palnej bojowej, a mianowicie: 1) Izby Celnej w Białej Podlaskiej zlokalizowanej przy ul. Celników Polskich 21, 2) Urzędu i Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej zlokalizowanego przy ul. Celników Polskich 23, 3) Urzędu Celnego w Lublinie zlokalizowanego przy ul. Energetyków 20-22, 4) Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim zlokalizowanego przy ul. Łaszczowieckiej 12c, 5) Obiektu magazynu depozytowego OC w Dorohusku zlokalizowanego w Dorohusku przy ul. Granicznej 3, 6) Urzędu Celnego w Zamościu zlokalizowanego przy ul. Strefowej 5. 2. Zadanie ochrony będzie sprawowane poprzez: 1) bezpośrednią ochronę fizyczną obiektów, osób i mienia znajdującego się w tych obiektach i pomieszczeniach przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem, 2) wykonywanie usługi konwojowania wartości pieniężnych na terenie miasta Biała Podlaska, w relacji „ Bank – siedziba Izby Celnej”. 3. Wykonywanie usługi ochrony, będzie się odbywało według harmonogramu: 1) w obiektach: Izby Celnej w Białej Podlaskiej, Urzędu/Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej, Urzędu Celnego w Lublinie oraz obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku – całodobowo, przez jednego pracownika ochrony fizycznej na każdym obiekcie, wymieniającego się rotacyjnie w godzinach 07:00 i 19:00, 2) w obiekcie Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim – od poniedziałku do soboty włącznie, w godzinach od 19:30 do 07:30 dnia następnego oraz całodobowo we wszystkie niedziele i dni świąteczne ustawowo wolne od pracy – przez jednego pracownika ochrony fizycznej, 3) w obiekcie Urzędu Celnego w Zamościu- od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach od 15:30 do 07:30 dnia następnego oraz całodobowo we wszystkie soboty, niedziele i dni świąteczne ustawowo wolne od pracy – przez jednego pracownika ochrony fizycznej. 4. Na podstawie art. 29 ust. 4 pkt 4 ustawy, z uwagi na charakter czynności wykonywanych w trakcie realizacji zamówienia, Zamawiający wymaga aby Wykonawca lub Podwykonawca zatrudniał 28 pracowników ochrony na umowę o pracę. Czynności ochrony osób i mienia zgodnie z zasadami określonymi w SIWZ są czynnościami wykonywanymi w określonym miejscu i czasie, pod kierownictwem Wykonawcy, za wynagrodzeniem.
Część nr 2 – Monitoring techniczny z reakcją grupy interwencyjnej
1. Przedmiotem zamówienia jest włączenie lokalnych systemów alarmowych Zamawiającego do komputerowego Alarmowego Centrum Operacyjnego (ACO) posiadanego przez Wykonawcę, jego staraniem i na jego koszt oraz ochrona w formie monitoringu technicznego niżej wyszczególnionych obiektów, po łączach komutowanych TP S.A., drogą radiową GSM, lub dwoma jednocześnie tj.: 1) Izby Celnej, Urzędu Celnego i Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej ul. Celników Polskich 21- 23, 2) Urzędu Celnego w Lublinie ul. Energetyków 20-22, 3) Urzędu Celnego w Zamościu ul. Strefowej 5, 4) Magazynu depozytowego w Dorohusku ul. Graniczna 3, 5) Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim ul. Łaszczowiecka 12 C, 6) Oddziału Celnego w Puławach ul. Dęblińska 2, 7) Oddziału Celnego w Hrubieszowie ul. Nowa 100, 8) Magazynu specjalnego WZP na terenie Oddziału Celnego w Hrubieszowie przy ul. Nowej 100, 9) Oddziału Celnego w Chełmie ul. Hutnicza 3, 10) Obiektu z urządzeniem RTG w m. Gródek k/Hrubieszowa, 11) Obiektu Komórki Zamiejscowej UC w Lublinie zlokalizowanej w Chełmie przy ul. Rejowieckiej 181. 2. Zadanie ochrony będzie sprawowane poprzez monitorowanie sygnałów drogą radiową, telefoniczną lub radiową i telefoniczną z lokalnego systemu alarmowego zamontowanego w monitorowanym obiekcie, w ramach których Wykonawca będzie zobowiązany do: 1) rejestracji i weryfikowania przesyłanych sygnałów, 2) zapewnienia całodobowego technicznego nadzoru nad ciągłością funkcjonowania urządzeń systemu transmisji alarmów. Kontrola stanu torów łączności winna odbywać się w przypadku toru komutowanego TP S.A. co najmniej 2 razy na dobę oraz GSM 1 raz na godzinę. 3) zapewnienia gotowości do działania „patrolu interwencyjnego” składającego się z minimum dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony wyposażonych w broń palną bojową, który w przypadku alarmu dojedzie do wszystkich obiektów Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 15 minut bez względu na porę dnia, za wyjątkiem: UC w Lublinie – 20 minut, Magazyn depozytowy Oddziału Celnego w Dorohusku – 30 minut, obiekt z urządzeniem RTG w m. Gródek k/Hrubieszowa – 20 minut. gdzie podejmie niezbędne czynności interwencyjno-zabezpieczające, mające na celu ochronę życia i zdrowia pracowników oraz mienia Zamawiającego na terenie chronionego obiektu, 4) Wykonywania w cyklu kwartalnym, w terminach: za I kwartał do 31 maja, za II kwartał do 31 sierpnia, za III kwartał do 30 listopada, za IV kwartał do 28 lutego, konserwacji lokalnych systemów alarmowych SSWiN na wyżej wymienionych obiektach (nie dotyczy napraw zleconych), z których egzemplarz protokołu podpisany przez osobę odpowiedzialną za ochronę obiektu, zostanie dołączony do faktury za miesiąc kończący dany kwartał i przekazany Zamawiającemu. Przesunięcie terminu konserwacji, za zgodą Zamawiającego, nie wpływa na termin wykonania następnej. Wykonawca winien zapewnić przystąpienie do czynności związanej z ustaleniem przyczyny stanu awarii technicznej systemu, w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od chwili zgłoszenia awarii przez Zamawiającego (potwierdzonej pisemnie). Usunięcie awarii technicznej należy traktować jako odrębnie płatne zlecenie.
Szacunkowa wartość bez VAT: 606 218,54 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.3.2016. Zakończenie 28.2.2017

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Ochrona fizyczna obiektów, osób i mienia
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektów w formie bezpośredniej ochrony fizycznej sprawowanej przez pracowników ochrony, wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, a w odniesieniu do obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku przy ul. Granicznej 3, dodatkowo posiadających pozwolenie na posiadanie i użytkowanie broni palnej bojowej.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000, 79711000

3)Wielkość lub zakres
1. Przedmiotem zamówienia jest ochrona obiektów w formie bezpośredniej ochrony fizycznej sprawowanej przez pracowników ochrony, wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, a w odniesieniu do obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku przy ul. Granicznej 3, dodatkowo posiadających pozwolenie na posiadanie i użytkowanie broni palnej bojowej, a mianowicie: 1) Izby Celnej w Białej Podlaskiej zlokalizowanej przy ul. Celników Polskich 21, 2) Urzędu i Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej zlokalizowanego przy ul. Celników Polskich 23, 3) Urzędu Celnego w Lublinie zlokalizowanego przy ul. Energetyków 20-22, 4) Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim zlokalizowanego przy ul. Łaszczowieckiej 12c, 5) Obiektu magazynu depozytowego OC w Dorohusku zlokalizowanego w Dorohusku przy ul. Granicznej 3, 6) Urzędu Celnego w Zamościu zlokalizowanego przy ul. Strefowej 5. 2. Zadanie ochrony będzie sprawowane poprzez: 1) bezpośrednią ochronę fizyczną obiektów, osób i mienia znajdującego się w tych obiektach i pomieszczeniach przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem, 2) wykonywanie usługi konwojowania wartości pieniężnych na terenie miasta Biała Podlaska, w relacji „ Bank – siedziba Izby Celnej”. 3. Wykonywanie usługi ochrony, będzie się odbywało według harmonogramu: 1) w obiektach: Izby Celnej w Białej Podlaskiej, Urzędu/Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej, Urzędu Celnego w Lublinie oraz obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku – całodobowo, przez jednego pracownika ochrony fizycznej na każdym obiekcie, wymieniającego się rotacyjnie w godzinach 07:00 i 19:00, 2) w obiekcie Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim – od poniedziałku do soboty włącznie, w godzinach od 19:30 do 07:30 dnia następnego oraz całodobowo we wszystkie niedziele i dni świąteczne ustawowo wolne od pracy – przez jednego pracownika ochrony fizycznej, 3) w obiekcie Urzędu Celnego w Zamościu- od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach od 15:30 do 07:30 dnia następnego oraz całodobowo we wszystkie soboty, niedziele i dni świąteczne ustawowo wolne od pracy – przez jednego pracownika ochrony fizycznej. 4. Na podstawie art. 29 ust. 4 pkt 4 ustawy, z uwagi na charakter czynności wykonywanych w trakcie realizacji zamówienia, Zamawiający wymaga aby Wykonawca lub Podwykonawca zatrudniał 28 pracowników ochrony na umowę o pracę. Czynności ochrony osób i mienia zgodnie z zasadami określonymi w SIWZ są czynnościami wykonywanymi w określonym miejscu i czasie, pod kierownictwem Wykonawcy, za wynagrodzeniem.
Szacunkowa wartość bez VAT: 571 658,54 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.3.2016. Zakończenie 28.2.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
W dniu podpisania umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu:
1) wykaz osób oraz oświadczenie o posiadanych uprawnieniach przez osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych,
b) kserokopie legitymacji kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej osób, które będą uczestniczyły w realizacji przedmiotu zamówienia,
c) kserokopię legitymacji osób użytkujących broń palną w odniesieniu ochrony obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku,
d) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, o wartości nie niższej niż: 1 000 000 PLN.
Część nr: 2 Nazwa: Monitoring techniczny z reakcją grupy interwencyjnej
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest włączenie lokalnych systemów alarmowych Zamawiającego do komputerowego Alarmowego Centrum Operacyjnego (ACO) posiadanego przez Wykonawcę, jego staraniem i na jego koszt oraz ochrona w formie monitoringu technicznego niżej wyszczególnionych obiektów, po łączach komutowanych TP S.A., drogą radiową GSM, lub dwoma jednocześnie.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000, 79711000

3)Wielkość lub zakres
1. Przedmiotem zamówienia jest włączenie lokalnych systemów alarmowych Zamawiającego do komputerowego Alarmowego Centrum Operacyjnego (ACO) posiadanego przez Wykonawcę, jego staraniem i na jego koszt oraz ochrona w formie monitoringu technicznego niżej wyszczególnionych obiektów, po łączach komutowanych TP S.A., drogą radiową GSM, lub dwoma jednocześnie tj.: 1) Izby Celnej, Urzędu Celnego i Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej ul. Celników Polskich 21- 23, 2) Urzędu Celnego w Lublinie ul. Energetyków 20-22, 3) Urzędu Celnego w Zamościu ul. Strefowej 5, 4) Magazynu depozytowego w Dorohusku ul. Graniczna 3, 5) Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim ul. Łaszczowiecka 12 C, 6) Oddziału Celnego w Puławach ul. Dęblińska 2, 7) Oddziału Celnego w Hrubieszowie ul. Nowa 100, 8) Magazynu specjalnego WZP na terenie Oddziału Celnego w Hrubieszowie przy ul. Nowej 100, 9) Oddziału Celnego w Chełmie ul. Hutnicza 3, 10) Obiektu z urządzeniem RTG w m. Gródek k/Hrubieszowa, 11) Obiektu Komórki Zamiejscowej UC w Lublinie zlokalizowanej w Chełmie przy ul. Rejowieckiej 181. 2. Zadanie ochrony będzie sprawowane poprzez monitorowanie sygnałów drogą radiową, telefoniczną lub radiową i telefoniczną z lokalnego systemu alarmowego zamontowanego w monitorowanym obiekcie, w ramach których Wykonawca będzie zobowiązany do: 1) rejestracji i weryfikowania przesyłanych sygnałów, 2) zapewnienia całodobowego technicznego nadzoru nad ciągłością funkcjonowania urządzeń systemu transmisji alarmów. Kontrola stanu torów łączności winna odbywać się w przypadku toru komutowanego TP S.A. co najmniej 2 razy na dobę oraz GSM 1 raz na godzinę. 3) zapewnienia gotowości do działania „patrolu interwencyjnego” składającego się z minimum dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony wyposażonych w broń palną bojową, który w przypadku alarmu dojedzie do wszystkich obiektów Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 15 minut bez względu na porę dnia, za wyjątkiem: UC w Lublinie – 20 minut, Magazyn depozytowy Oddziału Celnego w Dorohusku – 30 minut, obiekt z urządzeniem RTG w m. Gródek k/Hrubieszowa – 20 minut. gdzie podejmie niezbędne czynności interwencyjno-zabezpieczające, mające na celu ochronę życia i zdrowia pracowników oraz mienia Zamawiającego na terenie chronionego obiektu, 4) Wykonywania w cyklu kwartalnym, w terminach: za I kwartał do 31 maja, za II kwartał do 31 sierpnia, za III kwartał do 30 listopada, za IV kwartał do 28 lutego, konserwacji lokalnych systemów alarmowych SSWiN na wyżej wymienionych obiektach (nie dotyczy napraw zleconych), z których egzemplarz protokołu podpisany przez osobę odpowiedzialną za ochronę obiektu, zostanie dołączony do faktury za miesiąc kończący dany kwartał i przekazany Zamawiającemu. Przesunięcie terminu konserwacji, za zgodą Zamawiającego, nie wpływa na termin wykonania następnej. Wykonawca winien zapewnić przystąpienie do czynności związanej z ustaleniem przyczyny stanu awarii technicznej systemu, w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od chwili zgłoszenia awarii przez Zamawiającego (potwierdzonej pisemnie). Usunięcie awarii technicznej należy traktować jako odrębnie płatne zlecenie.
Szacunkowa wartość bez VAT: 34 560 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.3.2016. Zakończenie 28.2.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
W dniu podpisania umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu:
1) wykaz ewentualnych podwykonawców wykonujących usługę na rzecz Wykonawcy jako „patrol interwencyjny”, z określeniem jakich obiektów to dotyczy wraz z dokumentem potwierdzającym współpracę przez cały okres obowiązywania umowy, z adnotacją, iż Wykonawca przyjmuje pełną odpowiedzialność za działania „patrolu interwencyjnego” nie będącej jago własnością jak za własne,
2) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, o wartości nie niższej niż: 600 000 PLN.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości:
1) Część nr 1: 15 000 PLN,
2) Część nr 2: 1 000 PLN,
2. Jeżeli Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną Część to zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości równej sumie wartości przypisanych dla tych części na które składa ofertę.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) w pieniądzu, wpłata przelewem na rachunek NBP o/Lublin numer: 76 1010 1339 0094 3613 9120 0000 z dopiskiem „WADIUM – OCHRONA”,
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym, że poręczenie kasy jest poręczeniem pieniężnym,
3) w gwarancjach bankowych,
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy
z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1804 z późn. zm.).
4. Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert, przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
5. Wykonawca, który nie wniósł wadium zostanie wykluczony z postępowania.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami:
1) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
2) jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie,
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7 do SIWZ, rozliczanie dostaw następować będzie w terminie 14 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego faktury VAT.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku składania oferty wspólnej przez grupę Wykonawców, Wykonawcy winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego z Wykonawców. Wspólnicy ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 Kodeksu Cywilnego.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
2) posiadania wiedzy i doświadczenia:
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Wymagane:
1) w celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy:
a) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie ze wzorem oświadczenia stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ,
b) ważną koncesję wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia,
c) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączy dowody, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SIWZ. Wykaz usług musi odnosić się do warunku udziału w postępowaniu opisanego w Rozdziale V ust. 1 pkt 2 SIWZ. W przypadku wykazania przez Wykonawcę większej liczby niż wymagane 2 usługi, Zamawiający przyzna dodatkowe punkty (maksymalnie 20 pkt.),
2) w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy:
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania, zgodnie ze wzorem oświadczenia stanowiącym Załącznik nr 4 do SIWZ,
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu do składania ofert,
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega
z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
g) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
h) jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem,
i) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy lub informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku nr 6 do SIWZ.
2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 1 pkt 2 niniejszego rozdziału:
1) lit. b-d i f – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne
i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) lit. e i g – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy.
3. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a i b oraz pkt 2 niniejszego rozdziału, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument,
o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. c niniejszego rozdziału, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2 i 3 niniejszego rozdziału, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
6. Dokumenty załączone do oferty winny być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Pełnomocnictwa załączone do oferty, winny być złożone w formie oryginałów lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem.
7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się posiadaniem opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, o wartości nie niższej niż:
a) w zakresie realizacji Części nr 1: 1 000 000 PLN,
b) w zakresie realizacji Części nr 2: 600 000 PLN.
Ocena spełniania tego warunki nastąpi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w art. 44 ustawy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
a) w zakresie Części nr 1: Wykonawca wykaże się dysponowaniem 28 osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. osobami wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, a w odniesieniu do obiektu magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku przy ul. Granicznej 3, dodatkowo zezwolenie na użytkowanie broni palnej bojowej. Ocena spełnienia tego warunku nastąpi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w art. 44 ustawy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, b) w zakresie Części nr 2: Wykonawca wykaże się dysponowaniem osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, prowadzoną przez Komendanta Głównego Policji. Ocena spełnienia tego warunku nastąpi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w art. 44 ustawy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Pracownicy ochrony, wpisani na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, na podstawie ustawy z 22.8.1997 o ochronie osób i mienia (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r. poz. 1099 z późn. zm.).
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Wiedza i doświadczenie. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
300000-ILGW.271.3.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 8.2.2016
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
8.2.2016 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 8.2.2016

Miejscowość:

21-500 Biała Podlaska, ul. Celników Polskich 21

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 179 – 198 g ustawy).
2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia, przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
4. Terminy wnoszenia odwołań:
1) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1 i 2 wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
8. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:
1) nie zawiera braków formalnych;
2) uiszczono wpis (wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania).
8. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faxu lub drogą elektroniczną.
9. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
10. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z 17.11.1964 – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy ustawy Pzp nie stanowią inaczej.
11. Skargę wnosi się do sądu właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłające jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
12. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z 17.11.1964 – Kodeks postępowania cywilnego o prokuraturze.
13. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub zmianę orzeczenia w całości lub w części.
14. W postępowaniu toczącym się na skutek wniesienia skargi nie można rozszerzyć żądania odwołania ani występować z nowymi żądaniami.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
26.1.2016
TI Tytuł Polska-Biała Podlaska: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 40209-2016
PD Data publikacji 05/02/2016
OJ Dz.U. S 25
TW Miejscowość BIAŁA PODLASKA
AU Nazwa instytucji Izba Celna w Białej Podlaskiej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 03/02/2016
DD Termin składania wniosków o dokumentację 10/02/2016
DT Termin 10/02/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
RC Kod NUTS PL31

05/02/2016    S25    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Biała Podlaska: Usługi ochroniarskie

2016/S 025-040209

Izba Celna w Białej Podlaskiej, ul. Celników Polskich 21, Osoba do kontaktów: Tomasz Krojec, Biała Podlaska 21-500, POLSKA. Tel.: +48 833427624. Faks: +48 833427680. E-mail: zamowieniapubliczne@bpd.mofnet.gov.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 28.1.2016, 2016/S 019-029835)

Przedmiot zamówienia:
CPV:79710000, 79711000

Usługi ochroniarskie

Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

Zamiast: 

IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:

Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 8.2.2016.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

8.2.2016 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

8.2.2016

Powinno być: 

IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:

Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 10.2.2016.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

10.2.2016 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

10.2.2016


TI Tytuł Polska-Biała Podlaska: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 74667-2016
PD Data publikacji 04/03/2016
OJ Dz.U. S 45
TW Miejscowość BIAŁA PODLASKA
AU Nazwa instytucji Izba Celna w Białej Podlaskiej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/03/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
RC Kod NUTS PL31
IA Adres internetowy (URL) www.bialapodlaska.scelna.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

04/03/2016    S45    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Biała Podlaska: Usługi ochroniarskie

2016/S 045-074667

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Izba Celna w Białej Podlaskiej
ul. Celników Polskich 21
Osoba do kontaktów: Tomasz Krojec
21-500 Biała Podlaska
POLSKA
Tel.: +48 833427624
E-mail: zamowieniapubliczne@bpd.mofnet.gov.pl
Faks: +48 833427680

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.bialapodlaska.scelna.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: realizacja polityki celnej w zakresie przywozu i wywozu towarów
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie usług ochrony obiektów, osób i mienia.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie z wyjątkiem usług samochodów opancerzonych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo lubelskie.

Kod NUTS PL31

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi ochrony obiektów, osób i mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej, monitoringu technicznego sygnałów alarmowych z lokalnych systemów alarmowych jednostek organizacyjnych Izby Celnej w Białej Podlaskiej, drogą radiową, telefoniczną lub radiową i telefoniczną jednocześnie.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000, 79711000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 38 400 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Wiedza i doświadczenie. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
300000-ILGW.271.3.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 019-029835 z dnia 28.1.2016

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 025-040209 z dnia 5.2.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 2 - Nazwa: Monitoring techniczny z reakcją grupy interwencyjnej
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
25.2.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Impel Security Polska Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
53-118 Wrocław
POLSKA
Tel.: +48 717110000
Adres internetowy: www.impelsecurity.pl
Faks: +48 717110001

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 42 508,80 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 38 400 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 179 –198 g ustawy).
2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia,przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
4. Terminy wnoszenia odwołań:
1) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1 i 2 wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
8. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:
1) nie zawiera braków formalnych;
2) uiszczono wpis (wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania).
9. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faxu lub drogą elektroniczną.
10. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
11. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z 17.11.1964 – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy ustawy Pzp nie stanowią inaczej.
12. Skargę wnosi się do sądu właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego zapośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłające jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
13. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z 17.11.1964 – Kodeks postępowania cywilnego o prokuraturze.
14. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub zmianę orzeczenia w całości lub w części.
15. W postępowaniu toczącym się na skutek wniesienia skargi nie można rozszerzyć żądania odwołania ani występować z nowymi żądaniami.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
2.3.2016

Adres: ul. Celników Polskich 21, 21-500 Biała Podlaska
woj. LUBELSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowieniapubliczne@bpd.mofnet.gov.pl
tel: +48 833427624
fax: +48 833427680
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-02-08
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 2983520161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-01-28
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 385 dni
Wadium: 16000 ZŁ
Szacowana wartość* 533 333 PLN  -  800 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.bialapodlaska.scelna.gov.pl
Informacja dostępna pod: Izba Celna w Białej Podlaskiej
ul. Północna 19, 21-500 Biała Podlaska, woj. lubelskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 08/02/2016
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
79710000-4 Usługi ochroniarskie
79711000-1 Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Monitoring techniczny z reakcją grupy interwencyjnej Impel Security Polska Sp. z o.o.
Wrocław
2016-02-25 38 400,00