TI Tytuł Polska-Gorzów Wielkopolski: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
ND Nr dokumentu 291853-2014
PD Data publikacji 27/08/2014
OJ Dz.U. S 163
TW Miejscowość GORZÓW WIELKOPOLSKI
AU Nazwa instytucji Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o. (5993168717)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 26/08/2014
DD Termin składania wniosków o dokumentację 09/10/2014
DT Termin 09/10/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 38540000 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
OC Pierwotny kod CPV 38540000 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
RC Kod NUTS PL431
IA Adres internetowy (URL) www.gotechnology.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/08/2014    S163    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gorzów Wielkopolski: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

2014/S 163-291853

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
5993168717
ul. Teatralna 49
66-400 Gorzów Wielkopolski
POLSKA
Tel.: +48 957225385
E-mail: biuro@gotechnology.pl
Faks: +48 95225385

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gotechnology.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Sp. z o.o.
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
„Zakup środka trwałego, w tym mobilnego urządzenia pomiarowego do laboratorium 3D wraz z oprzyrządowaniem w ramach realizacji projektu pn.: „Rozbudowa Parku Naukowo-Przemysłowego o Centrum Transferu Technologii Środowiskowych”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Miejsce dostawy zamówienia zostanie wskazany przez Zamawiającego.

Kod NUTS PL431

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie nowej kompletnej Współrzędnościowej Maszyny Pomiarowej (dalej jako WMP) z możliwością pomiaru chropowatości powierzchni i niezależnymi systemami sond do pomiarów stykowych i skaningowych wraz z niezbędnym oprogramowaniem do sterowania i obróbki danych pomiarowych. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SIWZ.
2 Główne kody we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV.
Numer CPV Nazwa
38540000-2 Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
3 Podstawowe parametry zamówienia:
3.1 Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia wg Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), jej załączników i złożonej oferty, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3.2 Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia zostanie wskazany przez Zamawiającego.
3.3 Podane w załączniku nr 1 do SIWZ parametry stanowią parametry minimalne. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej. Ofertą równoważną jest asortyment o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego.
3.4 Wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają wymagany standard jakości towarów i usług. Dopuszcza się możliwość przedstawienia w ofercie rozwiązań równoważnych o walorach nie gorszych niż opisane w SIWZ. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, to po stronie Wykonawcy leży obowiązek wykazania, że oferowane przez niego urządzenie spełnia wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3.5 Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać, że określona przez niego technologia, instalacja, linia, dostawa, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
3.6 Ciężar udowodnienia przez Wykonawcę zachowania parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie składającego ofertę.
3.7 Wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają wymagany standard jakości towarów i usług. Dopuszcza się możliwość przedstawienia w ofercie rozwiązań równoważnych o walorach nie gorszych niż opisane w SIWZ. Za równoważne uznaje się rozwiązania, jak również elementy, materiały, urządzenia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry. Istotne dla Zamawiającego cechy i parametry, to takie, które pozwolą zachować wszystkim projektowanym:
— instalacjom, urządzeniom, wyrobom: parametry i cechy pozwalające przede wszystkim na prawidłową współpracę z innymi instalacjami i/lub urządzeniami i/lub wyrobami,
— w sposób założony przez projektanta oraz pozwalające przy tym uzyskać parametry nie gorsze od założonych w opisie przedmiotu zamówienia,
— elementom konstrukcyjnym i konstrukcjom: wszystkie parametry nie gorsze, niż zakładane.
3.8 Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej syg. akt. KIO/UZP 1400/08 „Uznaje się, że oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały zakreślone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry”.
3.9 Przedmiot zamówienia musi spełnić wszystkie normy bezpieczeństwa, gwarantujące użytkownikowi bezpieczną eksploatację. Zaoferowane urządzenia muszą być fabrycznie nowe, posiadające odpowiednie certyfikaty, atesty i dopuszczenia, spełniające wszystkie obowiązujące normy prawne oraz posiadające legalne oprogramowanie, licencje itp. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dokumenty, wymienione w załączniku nr 1 do SIWZ, potwierdzające spełnienie określonych przepisami norm oraz certyfikatów przy dostawie.
3.10 Gdziekolwiek w dokumentach przywołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne dostarczone towary, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów, o ile w dokumentach nie postanowiono inaczej. W przypadku, gdy powołane normy odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami, a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez wykonawcę i przedłożone zamawiającemu, co najmniej na 14 dni przed datą oczekiwanego przez wykonawcę zatwierdzenia ich przez zamawiającego. W przypadku, gdy zamawiający stwierdzi, że zaproponowane zmiany nie zapewniają zasadniczo równego lub wyższego poziomu wykonania wykonawca zastosuje się do norm przywołanych w dokumentach. Powyższe należy przyjąć z zastrzeżeniem, iż tam gdzie wymagany jest okres gwarancji należy zapewnić rozwiązania, które pozwolą na dotrzymanie warunków i czasu gwarancji.
3.11 Zamawiający wymaga wykonania instalacji przedmiotu zamówienia przez wykwalifikowany personel techniczny. Podczas instalacji nastąpi weryfikacja wszystkich parametrów urządzeń zadeklarowanych przez Wykonawcę. Wraz z dostawą przedmiotu zamówienia Wykonawca dostarczy instrukcje obsługi oraz opisy techniczne w języku polskim (DTR, katalogi części itp.) w wersji papierowej i elektronicznej.
3.12 Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia na okres 24 miesięcy od chwili uruchomienia (podpisania protokołu odbioru) w trybie 24 godziny dziennie przez sześć dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty), z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
3.13 W ramach gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do dokonywania nieodpłatnych przeglądów serwisowych/gwarancyjnych, konserwacji, w tym wymiany odpowiednich elementów urządzenia, niezbędnych dla zapewnienia prawidłowej pracy urządzenia, w miejscu użytkowania i zgodnych z zaleceniami producenta.
3.14 Wykonawca ponosi koszty transportu (w tym przesyłek) związane z naprawami gwarancyjnymi.
3.15 Serwis sprzętu musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta.
II. Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6
1.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających dla zamówienia podstawowego.
II. Składanie ofert częściowych
1.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
III. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie
1 Zamawiający nie dopuszcza przedstawiania ofert wariantowych.
IV. Termin realizacji zamówienia
1 Termin realizacji zamówienia wynosi do 2 miesięcy od daty podpisania umowy..
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

38540000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 476 000 i 510 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 2 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1 Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości 12 000,00 PLN (słownie: dwanaście tysięcy złotych).
2 Zamawiający nie dopuszcza wnoszenia wadium w walutach obcych.
3 Wykonawca wnosi wadium:
— w pieniądzu, na konto Zamawiającego:
Bank Pekao S.A., numer rachunku: 50 1240 6292 1111 0010 5471 7753, z oznaczeniem: „Wadium w przetargu - CTTŚ/LRPO/GOT/ZP/1/2014”. Dowód wpłaty lub jego kopię, potwierdzoną przez wykonawcę za „zgodność z oryginałem”, należy załączyć do oferty,
lub w jednej z poniżej podanych form:
a) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
4 Wadium wnosi się przed upływem ostatecznego terminu składania ofert. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. Dokument w formie poręczenia i/lub gwarancji musi zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
5 Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem akapitu poniżej (art. 46 ust. 4a Ustawy Pzp).
6 Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7 Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
8 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
10 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
10.1 Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
10.2 Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
B. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
C. Jeżeli Wykonawca przedstawi dokumenty, oświadczenia dotyczące warunków udziału w postępowaniu zawierające dane / informacje, w których wartość podana będzie w innej walucie niż PLN, to dla potwierdzenia spełnienia warunków Zamawiający dokona przeliczenia tej waluty na PLN według średniego bieżącego kursu wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Kursy walut dostępne są pod następującym adresem internetowym:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/kursy/kursy_archiwum.html

Jeżeli w dniu ogłoszenia nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP zamawiający przyjmie kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx

Zamawiający będzie korzystał z „Archiwum kursów średnich – tabela A”
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
1. Podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia ustanowią pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – w takim przypadku należy załączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem.
3. Podmioty ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia są zobowiązane przyjąć formę prawną konsorcjum lub inną równoważną formę prawną, z której współpraca wykonawców wynika.
4. W celu o którym mowa w pkt 3 przed podpisaniem umowy o niniejsze zamówienie są oni zobowiązani przedstawić Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych podmiotów oraz zasady odpowiedzialności wobec Zamawiającego z tytułu realizacji zamówienia.
5. Podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego spełniają łącznie lub każdy z osobna, z tym, że żaden z tych podmiotów nie może podlegać wykluczeniu.
6. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do podmiotów, które wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: I. Podwykonawcy i podmioty o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy PZP:
1) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy PZP Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasobach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiedniego wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b PZP, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP. Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 11.
4) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia lub inne dokumenty określające zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia, charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia - Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 10.
5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36b ust. 2 PZP.
6) W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z wykonawców oddzielnie.
7) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego spełniają łącznie, z tym, że żaden z wykonawców nie może podlegać wykluczeniu.
8) Niespełnienie któregokolwiek z postawionych warunków skutkuje wykluczeniem wykonawcy.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą PZP”.
2 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1, Wykonawca winien złożyć:
2.1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 4).
2.2 Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.5 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.6 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.7 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3 Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa:
1) w pkt od 2.2 do 2.4 i 2.6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - dokument wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) w pkt 2.5 i 2.7 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy.
4 Jeżeli, w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3 ppkt 1) i 2), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
5 Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
6 W celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy PZP należy złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
a) Lista (wykaz) podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 PZP, albo informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SIWZ (należy złożyć oświadczenie w oryginale).
7 W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wymagane oświadczenie i dokumenty, muszą być złożone przez każdego Wykonawcę.
8. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, spełniający warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, którzy wykażą ich spełnienie na poziomie wymaganym przez zamawiającego, zgodnie z opisem zamieszczonym w sekcji III.2.1), III.2.2), III.2.3), niniejszego ogłoszenia oraz złożą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonym w art. 22 ust.1 ustawy Pzp.
9.
1) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy PZP Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasobach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiedniego wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b PZP, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP. Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 11.
4) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia lub inne dokumenty określające zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia, charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia - Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 10.
5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36b ust. 2 PZP.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1 W celu wykazania spełniania wymaganych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP należy załączyć do oferty:
1) Oświadczenie wykonawcy z art. 22 ust. 1 o spełnianiu wymaganych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu (znajdujące się w załączniku nr 3 do SIWZ). W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę np. Konsorcjum, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia.
2) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy PZP Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasobach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiedniego wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
4) Zgodnie z art. 26 ust. 2b PZP, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP. Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 11.
5) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia lub inne dokumenty określające zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia, charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia - Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 10.
6) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36b ust. 2 PZP.
7) W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z wykonawców oddzielnie.
8) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego spełniają łącznie, z tym, że żaden z wykonawców nie może podlegać wykluczeniu.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1 W celu wykazania spełniania wymaganych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP należy załączyć do oferty:
1) Oświadczenie wykonawcy z art. 22 ust. 1 o spełnianiu wymaganych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu (znajdujące się w załączniku nr 3 do SIWZ). W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę np. Konsorcjum, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W zakresie wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków należy przedłożyć:
1) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których, dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów - poświadczeń lub oświadczeń Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia - określających, czy dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
W szczególności odpowiadających wymaganiom określonym przez Zamawiającego w sekcji III.2.3 ogłoszenia "Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów"
Dowodami są:
a) poświadczenie wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
b) oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt a).
{podstawa prawna: Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.2.2013 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231)}.
2. Dla potrzeb oceny spełniania warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, jeśli wielkości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień ukazania się niniejszego ogłoszenia W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy PZP Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasobach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiedniego wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b PZP, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP. Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 11.
5) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia lub inne dokumenty określające zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia, charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia - Wykonawca w tym celu może skorzystać z załącznika nr 10.
6) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36b ust. 2 PZP.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia do wykonania zamówienia, jeśli:
wykaże, że posiada doświadczenie zdobyte poprzez wykonanie w okresie ostatnich 3 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) przed upływem terminu składania ofert, że zrealizował co najmniej dwie dostawy odpowiadające swoim rodzajem dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 400 000,00 brutto PLN.
oraz załączeniem dowodów - poświadczeń lub oświadczeń Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia - określających, czy dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Wykaz należy sporządzić według wzoru stanowiącego załącznika nr 7 do SIWZ.
W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną należy dołączyć jeden wykaz z uwzględnieniem wartości brutto każdej z dostaw.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
CTTŚ/LRPO/GOT/ZP/1/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 9.10.2014 - 12:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
9.10.2014 - 12:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 9.10.2014 - 12:30

Miejscowość:

Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., ul. Teatralna 49 66 - 400 Gorzów Wielkopolski.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Priorytet II: „Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego”, Działanie 2.4 „Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw” przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.
VI.3)Informacje dodatkowe
1.W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane wyrażone w walucie innej niż PLN, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP obowiązujący w dniu opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (w celu oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu). Jeżeli dniem publikacji ogłoszenia będzie sobota wówczas jako kurs przeliczeniowy waluty Zamawiający przyjmie średni kurs NBP z pierwszego dnia roboczego poprzedzającego dzień ukazania się ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
2 Ofertę należy złożyć w 2 egzemplarzach: w jednym oryginale oraz jednej kopii oraz dołączyć skan oferty w formacie pdf na 2 płytach CD.
3 Zamawiający nie wyraża zgodny na składanie ofert w postaci elektronicznej.
4 Wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty obciążają Wykonawcę.
5 Strony oferty – w tym załączniki – powinny być kolejno ponumerowane.
6 Zaleca się, aby wszystkie karty oferty wraz z załącznikami były złączone w sposób uniemożliwiający swobodne wysunięcie się którejkolwiek karty.
7 Na opakowaniu oferty należy zamieścić następującą informację:
(nazwa i adres firmy)
Oferta Przetargowa:
Zakup środka trwałego, w tym mobilnego urządzenia pomiarowego do laboratorium 3D wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem w ramach realizacji projektu pn.: „Rozbudowa Parku Naukowo-Przemysłowego o Centrum Transferu Technologii Środowiskowych”
Uwaga nie otwierać przed 09.10.2014 r. godz. 12:30
8 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
9 Jeżeli oferta zostanie opisana w inny sposób Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za nieprawidłowe skierowanie czy przedwczesne lub przypadkowe otwarcie oferty.
10 Wszelkie poprawki w ofercie muszą być parafowane przez osobę podpisującą ofertę.
11 Osoba podpisująca ofertę winna czytelnie podać imię i nazwisko lub może złożyć podpis w formie skróconej z pieczątką identyfikującą osobę.
12 Jeżeli zaistnieją przesłanki z art. 11 ust. 4 Ustawy z dnia 16.4.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. 93.47.211, ze zm.) tj. informacje składane przez Wykonawcę objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa, Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu na piśmie, niezależnie od oferty (w odrębnej kopercie), dodatkowe oświadczenie o zastrzeżeniu tajemnicy przedsiębiorstwa wraz z dokumentami, co, do których Wykonawca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
13. Składane dokumenty winny być załączone do oferty w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, przy czym:
a. pełnomocnictwo – należy przedstawić w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie,
b. zobowiązanie innych podmiotów składane w oparciu o przepis art. 26 ust.2 b ustawy - należy przedstawić w formie oryginału.
14 Zamawiający wymagać będzie od Wykonawcy, którego oferta została wybrana wniesienia przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy zwanego dalej „zabezpieczeniem” w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie Wykonawcy. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania
lub nienależytego wykonania umowy oraz z tytułu rękojmi za wady.
15 Zgodnie z art. 27 Ustawy Pzp Zamawiający przyjmuje formę pisemną przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji w niniejszym postępowaniu. Wszelkie zawiadomienia, wezwania sporządzane będą w języku polskim i wysyłane będą faksem i/lub pocztą i/lub drogą elektroniczną (e-mail) , z tym, że za faks dostarczony będzie świadczyć raport nadania faksu.
16 Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający oraz Wykonawcy mają obowiązek przekazywać w formie pisemnej w oryginale i/lub drogą elektroniczną: faksem:

Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., ul. Teatralna 49, 66 - 400 Gorzów Wlkp. sekretariat pok. 101, fax (95) 722 53 85, wew. 18, e-mail: biuro@gotechnology.pl

jeśli Wykonawca nie posiada nr fax,

jeśli zaistnieją problemy techniczne podczas wysyłania dokumentacji za pomocą faxu, Zamawiający prześle zawiadomienia drogą elektroniczną: e-mailową: biuro@gotechnology.pl

17 Złożone w postępowaniu oferty udostępniane będą przez Zamawiającego na wniosek Wykonawcy – w formie skanu przesłanego na wskazany we wniosku adres e-mailowy.
18 Każdy dokument przesłany do Zamawiającego faksem lub e-mailem musi być dostarczony odbiorcy w oryginale, pocztą lub osobiście.
19 Zgodnie z art. 27 ust. 2 Ustawy - Prawo zamówień publicznych każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania przesłanych oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji.
20 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, o których wyżej mowa, uważa się za wniesione z dniem, gdy dotarły one do Zamawiającego w taki sposób, że mógł on zapoznać się z ich treścią. Zamawiający pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
21 Wykonawcy zwracają się do Zamawiającego kierując korespondencję na adres:
Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., ul. Teatralna 49, 66 - 400 Gorzów Wlkp.
22 Osobami upoważnionymi przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami są:
Piotr Gramza - w sprawach dotyczących przedmiotu zamówienia (fax +48 957225385 wew. 18).
Barbara Zarakowska - w zakresie SIWZ (fax +48 957225385 wew. 18).
23 W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie przewiduje:
1) składania ofert wariantowych,
2) zawarcia umowy ramowej,
3) ustanowienia dynamicznego systemu zakupów,
4) wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
2 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli została przesłana faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżeli została przesłana w formie pisemnej.
3 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz postanowień SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego.
4 Odwołanie wobec czynności Zamawiającego wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Pzp, albo w terminie 15 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5 Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
6 Odwołanie wnosi się do Prezesa KIO w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7 Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia faksem lub drogą elektroniczną.
8 Na orzeczenie KIO stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, którą wnosi się za pośrednictwem Prezesa KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia KIO, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
26.8.2014
TI Tytuł Polska-Gorzów Wielkopolski: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
ND Nr dokumentu 295956-2014
PD Data publikacji 30/08/2014
OJ Dz.U. S 166
TW Miejscowość GORZÓW WIELKOPOLSKI
AU Nazwa instytucji Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 28/08/2014
DD Termin składania wniosków o dokumentację 09/10/2014
DT Termin 09/10/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 38540000 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
OC Pierwotny kod CPV 38540000 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
RC Kod NUTS PL431

30/08/2014    S166    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gorzów Wielkopolski: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

2014/S 166-295956

Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., ul. Teatralna 49, Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., Osoba do kontaktów: Barbara Zarakowska, Gorzów Wlkp.66-400, POLSKA. Tel.: +48 957225385. Faks: +48 95225385. E-mail: biuro@gotechnology.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.8.2014, 2014/S 163-291853)

Przedmiot zamówienia:
CPV:38540000

Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

Zamiast: 

—.

Powinno być: 

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., Teatralna 49, Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o., Osoba do kontaktów: Barbara Zarakowska, 66-400 Gorzów Wielkopolski, PL. Tel.: +48 957225385. E-mail: biuro@gotechnology.pl. Faks: +48 957225385. Adresy internetowe: www.bip.gotechnology.pl

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Gorzów Wielkopolski: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
ND Nr dokumentu 393895-2014
PD Data publikacji 19/11/2014
OJ Dz.U. S 223
TW Miejscowość GORZÓW WIELKOPOLSKI
AU Nazwa instytucji Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o. (5993168717)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 17/11/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 38540000 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
OC Pierwotny kod CPV 38540000 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
RC Kod NUTS PL431
IA Adres internetowy (URL) www.bip.gotechnology.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/11/2014    S223    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gorzów Wielkopolski: Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

2014/S 223-393895

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
5993168717
Teatralna 49
Punkt kontaktowy: Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
Osoba do kontaktów: Barbara Zarakowska
66-400 Gorzów Wlkp.
Polska
Tel.: +48 957225385
E-mail: biuro@gotechnology.pl
Faks: +48 95225385

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.bip.gotechnology.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Sp. z o.o.
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
„Zakup środka trwałego, w tym mobilnego urządzenia pomiarowego do laboratorium 3D wraz z oprzyrządowaniem w ramach realizacji projektu pn.: „Rozbudowa Parku Naukowo-Przemysłowego o Centrum Transferu Technologii Środowiskowych”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Miejsce dostawy zamówienia zostanie wskazany przez Zamawiającego.

Kod NUTS PL431

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie nowej kompletnej Współrzędnościowej Maszyny Pomiarowej (dalej jako WMP) z możliwością pomiaru chropowatości powierzchni i niezależnymi systemami sond do pomiarów stykowych i skaningowych wraz z niezbędnym oprogramowaniem do sterowania i obróbki danych pomiarowych. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SIWZ.
2. Główne kody we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV.
Numer CPV Nazwa
38540000-2 Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
3. Podstawowe parametry zamówienia:
3.1. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia wg Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), jej załączników i złożonej oferty, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3.2. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia zostanie wskazany przez Zamawiającego.
3.3. Podane w załączniku nr 1 do SIWZ parametry stanowią parametry minimalne. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej. Ofertą równoważną jest asortyment o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego.
3.4 Wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają wymagany standard jakości towarów i usług. Dopuszcza się możliwość przedstawienia w ofercie rozwiązań równoważnych o walorach nie gorszych niż opisane w SIWZ. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, to po stronie Wykonawcy leży obowiązek wykazania, że oferowane przez niego urządzenie spełnia wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3.5. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać, że określona przez niego technologia, instalacja, linia, dostawa, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
3.6. Ciężar udowodnienia przez Wykonawcę zachowania parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie składającego ofertę.
3.7. Wszelkie nazwy własne użyte w opisach przedmiotu zamówienia, określają wymagany standard jakości towarów i usług. Dopuszcza się możliwość przedstawienia w ofercie rozwiązań równoważnych o walorach nie gorszych niż opisane w SIWZ. Za równoważne uznaje się rozwiązania, jak również elementy, materiały, urządzenia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry. Istotne dla Zamawiającego cechy i parametry, to takie, które pozwolą zachować wszystkim projektowanym:
— instalacjom, urządzeniom, wyrobom: parametry i cechy pozwalające przede wszystkim na prawidłową współpracę z innymi instalacjami i/lub urządzeniami i/lub wyrobami,
— w sposób założony przez projektanta oraz pozwalające przy tym uzyskać parametry nie gorsze od założonych w opisie przedmiotu zamówienia,
— elementom konstrukcyjnym i konstrukcjom: wszystkie parametry nie gorsze, niż zakładane.
3.8. Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej syg. akt. KIO/UZP 1400/08 „Uznaje się, że oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały zakreślone w SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry”.
3.9. Przedmiot zamówienia musi spełnić wszystkie normy bezpieczeństwa, gwarantujące użytkownikowi bezpieczną eksploatację. Zaoferowane urządzenia muszą być fabrycznie nowe, posiadające odpowiednie certyfikaty, atesty i dopuszczenia, spełniające wszystkie obowiązujące normy prawne oraz posiadające legalne
PL Formularz standardowy 02 - Ogłoszenie o zamówieniu 5 / 26
oprogramowanie, licencje itp. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dokumenty, wymienione w załączniku nr 1 do SIWZ, potwierdzające spełnienie określonych przepisami norm oraz certyfikatów przy dostawie.
3.10. Gdziekolwiek w dokumentach przywołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne dostarczone towary, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów, o ile w dokumentach nie postanowiono inaczej. W przypadku, gdy powołane normy odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami, a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez wykonawcę i przedłożone zamawiającemu, co najmniej na 14 dni przed datą oczekiwanego przez wykonawcę zatwierdzenia ich przez zamawiającego. W przypadku, gdy zamawiający stwierdzi, że zaproponowane zmiany nie zapewniają zasadniczo równego lub wyższego poziomu wykonania wykonawca zastosuje się do norm przywołanych w dokumentach. Powyższe należy przyjąć z zastrzeżeniem, iż tam gdzie wymagany jest okres gwarancji należy zapewnić rozwiązania, które pozwolą na dotrzymanie warunków i czasu gwarancji.
3.11. Zamawiający wymaga wykonania instalacji przedmiotu zamówienia przez wykwalifikowany personel techniczny. Podczas instalacji nastąpi weryfikacja wszystkich parametrów urządzeń zadeklarowanych przez Wykonawcę. Wraz z dostawą przedmiotu zamówienia Wykonawca dostarczy instrukcje obsługi oraz opisy techniczne w języku polskim (DTR, katalogi części itp.) w wersji papierowej i elektronicznej.
3.12. Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia na okres 24 miesięcy od chwili uruchomienia (podpisania protokołu odbioru) w trybie 24 godziny dziennie przez sześć dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty), z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
3.13. W ramach gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do dokonywania nieodpłatnych przeglądów serwisowych/gwarancyjnych, konserwacji, w tym wymiany odpowiednich elementów urządzenia, niezbędnych dla zapewnienia prawidłowej pracy urządzenia, w miejscu użytkowania i zgodnych z zaleceniami producenta.
3.14. Wykonawca ponosi koszty transportu (w tym przesyłek) związane z naprawami gwarancyjnymi.
3.15. Serwis sprzętu musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta.
II. Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6
1. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających dla zamówienia podstawowego.
II. Składanie ofert częściowych
1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
III. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie
1. Zamawiający nie dopuszcza przedstawiania ofert wariantowych.
IV. Termin realizacji zamówienia
1. Termin realizacji zamówienia wynosi do 2 miesięcy od daty podpisania umowy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

38540000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 614 385 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
CTTŚ/ LRPO/GOT/ZP/1/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 163-291853 z dnia 27.8.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: CTTŚ/ LRPO/GOT/ZP/1/2014 Nazwa: „Zakup środka trwałego, w tym mobilnego urządzenia pomiarowego do laboratorium 3D wraz z oprzyrządowaniem w ramach realizacji projektu pn.: „Rozbudowa Parku Naukowo-Przemysłowego o Centrum Transferu Technologii Środowiskowych”
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.11.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Mitutoyo Polska Sp. z o.o
{Dane ukryte}
54-610 Wrocław
Polska
E-mail: mitutoyo@mitutoyo.pl
Tel.: +48 713548350
Adres internetowy: www.mitutoyo.pl
Faks: +48 713548355

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 521 350,13 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 614 385 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013, Priorytet II: „Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego”, Działanie 2.4 „Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw” przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności zamawiającego podjęte w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
2. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiące podstawę jego wniesienia – jeżeli została przesłana faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni jeżeli została przesłana w formie pisemnej.
3. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz postanowień SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego.
4. Odwołanie wobec czynności Zamawiającego wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Pzp, albo w terminie 15 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
6. Odwołanie wnosi się do Prezesa KIO w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia faksem lub drogą elektroniczną.
8. Na orzeczenie KIO stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, którą wnosi się za pośrednictwem Prezesa KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia KIO, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
17.11.2014

Adres: ul. Teatralna 49, 66-400 Gorzów Wielkopolski
woj. LUBUSKIE
Dane kontaktowe: email: biuro@gotechnology.pl
tel: +48 957225385
fax: +48 95225385
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-10-09
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 29185320141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-08-27
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 2 miesięcy
Wadium: 12000 ZŁ
Szacowana wartość* 400 000 PLN  -  600 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.gotechnology.pl
Informacja dostępna pod: Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
ul. Teatralna 49, 66-400 Gorzów Wlkp., woj. lubuskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 09/10/2014
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
38540000-2 Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
„Zakup środka trwałego, w tym mobilnego urządzenia pomiarowego do laboratorium 3D wraz z oprzyrządowaniem w ramach realizacji projektu pn.: „Rozbudowa Parku Naukowo-Przemysłowego o Centrum Transferu Technologii Środowiskowych” Mitutoyo Polska Sp. z o.o
Wrocław
2014-11-14 614 385,00