Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym
Opis przedmiotu przetargu:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki pocztowe i paczki pocztowe), w rozumieniu ustawy Prawo Pocztowe z dnia 23 listopada 2012 roku (Dz. U z 2012 r. poz.1529). Zamawiający informuje, iż w przypadku świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym usługa obejmuje obszar całego kraju.
2. Wykonawca jest odpowiedzialny za przesyłki od momentu odebrania ich od Zamawiającego (przekazania ich przez Zamawiającego Wykonawcy) do doręczenia ich właściwemu adresatowi lub zwrotu Zamawiającemu w przypadku ich niedoręczenia.
3. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2000g (gabaryt A i B):
a) zwykła - przesyłka nierejestrowana, niebędąca przesyłką najszybszej kategorii,
b) zwykła priorytetowa - przesyłka nierejestrowana listowa najszybszej kategorii,
c) polecona - przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
d) polecona priorytetowa - przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii,
e) polecona priorytetowa za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
f) z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę,
g) bezpłatna zwykła - przesyłka jako egzemplarz obowiązkowy, dostarczana przez operatora bezpłatnie (ustawa z 7 listopada 1996r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych - Dz.U. z 1996 r. Nr. 152, poz. 722 ze zm.).
Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm,
Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć wysokości 20 mm, długości 325 mm, szerokości 230 mm.
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm.
Maksimum - suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.
4. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się paczki pocztowe krajowe o wadze do 10000 g (Gabaryt A i B) oraz paczki zagraniczne o wadze do 20000g (Gabaryt B).
a) zwykłe - paczki rejestrowane, nie będące paczkami najszybszej kategorii,
b) priorytetowe - paczki rejestrowane najszybszej kategorii,
c) z zadeklarowaną wartością - paczki rejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością,
d) ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO), dostarczone za poświadczeniem odbioru,
e) nadawane na warunkach szczególnych - w przypadkach, gdy przesyłka wymaga szczególnej ostrożności.
Gabaryt A - to paczka o wymiarach:
Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm,
Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokości 500 mm, wysokości 300 mm
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm lub szerokość 500 mm, lub wysokość 300 mm,
Maksimum - suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm.
5. Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania raz dziennie, w wyznaczonym przez siebie punkcie obsługi, oddalonym max. 5 km od siedziby Zamawiającego, przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów. Zamawiający dopuszcza możliwość odbioru przez Wykonawcę raz dziennie przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów z siedziby Zamawiającego, od poniedziałku do piątku, w dni robocze, w godzinach 14.00-15.00. Przez dni robocze rozumie się dni: od poniedziałku do piątku, za wyłączeniem dni przypadających w dni wolne od pracy określone w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4 poz. 28 ze zm.). Odbioru dokonywać winien upoważniony przedstawiciel Wykonawcy po okazaniu upoważnienia. Przyjmowanie odbiór przesyłek odbywać się będzie na podstawie zestawienia przesyłek wpisanych do pocztowej książki nadawczej (dla przesyłek rejestrowanych) oraz na podstawie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych (dla przesyłek zwykłych). Wykonawca potwierdzi przyjęcie wszystkich ww. przesyłek swoją pieczęcią zarówno w pocztowej książce nadawczej jak i na zestawieniu. Będzie to potwierdzenie przyjęcia przesyłek w danym dniu do ekspedycji.
6. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczania na przesyłce listowej lub paczce pocztowej nazwy odbiorcy wraz z jego adresem (podanym jednocześnie w pocztowej książce nadawczej), określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet czy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - ZPO) oraz umieszczanie, na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki, nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego.
7. Zamawiający zobowiązuje się do właściwego przygotowania przesyłek oraz sporządzania zestawień dla przesyłek.
8. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć:
a) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej z nich do pocztowej książki nadawczej prowadzonej w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenia nadania danej partii przesyłek,
b) dla przesyłek zwykłych - sporządzenie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych, dla celów rozliczeniowych, w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek.
9. Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek pocztowych w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie ich bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia.
10. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona (zaklejona lub zalakowana). Opakowanie paczki pocztowej powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do zawartości oraz uniemożliwiać uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania.
11. Nadanie przesyłek pocztowych objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich dostarczenia do Wykonawcy.
12. Zwrotne potwierdzenie odbioru przez adresata przesyłki pocztowej będzie doręczane do Zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu doręczenia, nie później jednak niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia doręczenia.
13. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie (pierwsze awizo) o próbie dostarczenia przesyłki pocztowej, ze wskazaniem gdzie i kiedy adresat może odebrać przesyłkę. Termin do odbioru przesyłki pocztowej przez adresata wynosi 14 dni roboczych liczonych od dnia następnego po dniu pozostawienia pierwszego awizo, w tym terminie przesyłka jest awizowana dwukrotnie. Po upływie terminu odbioru, przesyłka zwracana jest Zamawiającemu wraz z podaniem przyczyny nieodebrania jej przez adresata.
14. Usługi pocztowe realizowane będą na zasadach określonych w:
1) ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529).
2) rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (Dz. U. z 2013 r. poz. 545).
3) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz.U. z 2003 r. Nr 183, poz. 1795 ze zm.).
4) ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
5) międzynarodowych przepisach pocztowych. Regulaminie Poczty Listowej ( Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 744). Regulaminie dotyczącym paczek pocztowych (Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 745) w przypadku usług pocztowych w obrocie zagranicznym.
6) ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm).
7) innych aktach prawnych związanych z realizacją usług pocztowych.
15. Dla części przesyłek rejestrowanych (do 30%) Zamawiający wymaga stosowania przepisów w zakresie:
1) skutków nadania pisma (moc doręczenia)
a) art. 57 § 5 pkt 2 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego),
b) art. 165 § 2 ustawy Kodeks postępowania cywilnego (oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu),
c) art. 198b ust. 2 zdanie drugie ustawy Prawo zamówień publicznych (złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem),
d) art. 12 § 6 pkt 2 ustawy Ordynacja podatkowa (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego);
2) skutków potwierdzenia przyjęcia przesyłki rejestrowanej (moc dokumentu urzędowego) - art. 17 ustawy Prawo pocztowe (potwierdzenie nadania przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego wydane przez placówkę pocztową operatora wyznaczonego ma moc dokumentu urzędowego).
16. Uwagi:
16.1 W tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do SIWZ znajdują się wyspecyfikowane rodzaje przesyłek (usług pocztowych) jakie będą zlecane Wykonawcy oraz średnie ilości danej korespondencji w skali miesiąca.
16.2 Jako podstawę do wyliczenia wartości usługi w skali jednego miesiąca, Zamawiający przyjął - na podstawie analizy potrzeb - średnie miesięczne ilości każdego rodzaju przesyłek.
16.3 Faktyczne ilości realizowanych przesyłek w skali miesięcznej mogą odbiegać od podanych średnich ilości, zarówno in plus, jak in minus, w zależności od potrzeb Zamawiającego
Warszawa: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym
Numer ogłoszenia: 283651 - 2013; data zamieszczenia: 31.12.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Najwyższa Izba Kontroli , ul. Filtrowa 57, 02-056 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 4445000, faks 022 4445415, 4445410.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.nik.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki pocztowe i paczki pocztowe), w rozumieniu ustawy Prawo Pocztowe z dnia 23 listopada 2012 roku (Dz. U z 2012 r. poz.1529). Zamawiający informuje, iż w przypadku świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym usługa obejmuje obszar całego kraju.
2. Wykonawca jest odpowiedzialny za przesyłki od momentu odebrania ich od Zamawiającego (przekazania ich przez Zamawiającego Wykonawcy) do doręczenia ich właściwemu adresatowi lub zwrotu Zamawiającemu w przypadku ich niedoręczenia.
3. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2000g (gabaryt A i B):
a) zwykła - przesyłka nierejestrowana, niebędąca przesyłką najszybszej kategorii,
b) zwykła priorytetowa - przesyłka nierejestrowana listowa najszybszej kategorii,
c) polecona - przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
d) polecona priorytetowa - przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii,
e) polecona priorytetowa za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
f) z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę,
g) bezpłatna zwykła - przesyłka jako egzemplarz obowiązkowy, dostarczana przez operatora bezpłatnie (ustawa z 7 listopada 1996r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych - Dz.U. z 1996 r. Nr. 152, poz. 722 ze zm.).
Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm,
Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć wysokości 20 mm, długości 325 mm, szerokości 230 mm.
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm.
Maksimum - suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.
4. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się paczki pocztowe krajowe o wadze do 10000 g (Gabaryt A i B) oraz paczki zagraniczne o wadze do 20000g (Gabaryt B).
a) zwykłe - paczki rejestrowane, nie będące paczkami najszybszej kategorii,
b) priorytetowe - paczki rejestrowane najszybszej kategorii,
c) z zadeklarowaną wartością - paczki rejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością,
d) ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO), dostarczone za poświadczeniem odbioru,
e) nadawane na warunkach szczególnych - w przypadkach, gdy przesyłka wymaga szczególnej ostrożności.
Gabaryt A - to paczka o wymiarach:
Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm,
Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokości 500 mm, wysokości 300 mm
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach:
Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm lub szerokość 500 mm, lub wysokość 300 mm,
Maksimum - suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm.
5. Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania raz dziennie, w wyznaczonym przez siebie punkcie obsługi, oddalonym max. 5 km od siedziby Zamawiającego, przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów. Zamawiający dopuszcza możliwość odbioru przez Wykonawcę raz dziennie przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów z siedziby Zamawiającego, od poniedziałku do piątku, w dni robocze, w godzinach 14.00-15.00. Przez dni robocze rozumie się dni: od poniedziałku do piątku, za wyłączeniem dni przypadających w dni wolne od pracy określone w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4 poz. 28 ze zm.). Odbioru dokonywać winien upoważniony przedstawiciel Wykonawcy po okazaniu upoważnienia. Przyjmowanie odbiór przesyłek odbywać się będzie na podstawie zestawienia przesyłek wpisanych do pocztowej książki nadawczej (dla przesyłek rejestrowanych) oraz na podstawie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych (dla przesyłek zwykłych). Wykonawca potwierdzi przyjęcie wszystkich ww. przesyłek swoją pieczęcią zarówno w pocztowej książce nadawczej jak i na zestawieniu. Będzie to potwierdzenie przyjęcia przesyłek w danym dniu do ekspedycji.
6. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczania na przesyłce listowej lub paczce pocztowej nazwy odbiorcy wraz z jego adresem (podanym jednocześnie w pocztowej książce nadawczej), określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet czy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - ZPO) oraz umieszczanie, na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki, nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego.
7. Zamawiający zobowiązuje się do właściwego przygotowania przesyłek oraz sporządzania zestawień dla przesyłek.
8. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć:
a) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej z nich do pocztowej książki nadawczej prowadzonej w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenia nadania danej partii przesyłek,
b) dla przesyłek zwykłych - sporządzenie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych, dla celów rozliczeniowych, w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek.
9. Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek pocztowych w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie ich bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia.
10. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona (zaklejona lub zalakowana). Opakowanie paczki pocztowej powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do zawartości oraz uniemożliwiać uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania.
11. Nadanie przesyłek pocztowych objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich dostarczenia do Wykonawcy.
12. Zwrotne potwierdzenie odbioru przez adresata przesyłki pocztowej będzie doręczane do Zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu doręczenia, nie później jednak niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia doręczenia.
13. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie (pierwsze awizo) o próbie dostarczenia przesyłki pocztowej, ze wskazaniem gdzie i kiedy adresat może odebrać przesyłkę. Termin do odbioru przesyłki pocztowej przez adresata wynosi 14 dni roboczych liczonych od dnia następnego po dniu pozostawienia pierwszego awizo, w tym terminie przesyłka jest awizowana dwukrotnie. Po upływie terminu odbioru, przesyłka zwracana jest Zamawiającemu wraz z podaniem przyczyny nieodebrania jej przez adresata.
14. Usługi pocztowe realizowane będą na zasadach określonych w:
1) ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529).
2) rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (Dz. U. z 2013 r. poz. 545).
3) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz.U. z 2003 r. Nr 183, poz. 1795 ze zm.).
4) ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
5) międzynarodowych przepisach pocztowych. Regulaminie Poczty Listowej ( Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 744). Regulaminie dotyczącym paczek pocztowych (Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 745) w przypadku usług pocztowych w obrocie zagranicznym.
6) ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm).
7) innych aktach prawnych związanych z realizacją usług pocztowych.
15. Dla części przesyłek rejestrowanych (do 30%) Zamawiający wymaga stosowania przepisów w zakresie:
1) skutków nadania pisma (moc doręczenia)
a) art. 57 § 5 pkt 2 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego),
b) art. 165 § 2 ustawy Kodeks postępowania cywilnego (oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu),
c) art. 198b ust. 2 zdanie drugie ustawy Prawo zamówień publicznych (złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem),
d) art. 12 § 6 pkt 2 ustawy Ordynacja podatkowa (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego);
2) skutków potwierdzenia przyjęcia przesyłki rejestrowanej (moc dokumentu urzędowego) - art. 17 ustawy Prawo pocztowe (potwierdzenie nadania przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego wydane przez placówkę pocztową operatora wyznaczonego ma moc dokumentu urzędowego).
16. Uwagi:
16.1 W tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do SIWZ znajdują się wyspecyfikowane rodzaje przesyłek (usług pocztowych) jakie będą zlecane Wykonawcy oraz średnie ilości danej korespondencji w skali miesiąca.
16.2 Jako podstawę do wyliczenia wartości usługi w skali jednego miesiąca, Zamawiający przyjął - na podstawie analizy potrzeb - średnie miesięczne ilości każdego rodzaju przesyłek.
16.3 Faktyczne ilości realizowanych przesyłek w skali miesięcznej mogą odbiegać od podanych średnich ilości, zarówno in plus, jak in minus, w zależności od potrzeb Zamawiającego.
II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w wysokości do 50% wartości zamówienia podstawowego.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
64.11.00.00-0, 64.11.20.00-4, 64.11.30.00-1.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.12.2015.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
wpłata wadium nie jest wymagana
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy posiadający uprawnienia do wykonywania działalności pocztowej zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 poz. 1529) oraz zostali wpisani do rejestru operatorów pocztowych prowadzonego, zgodnie z art. 13 ww. ustawy, przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę tego warunku udziału w postępowaniu, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), zwane dalej oświadczeniem oraz dokument potwierdzający, że Wykonawca jest wpisany do rejestru operatorów pocztowych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Ocena spełniania warunku nastąpi według formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie weryfikacji ww. dokumentów załączonych do oferty.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZ uwagi na charakter zamówienia, Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę tego warunku udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie. Ocena spełniania warunku nastąpi według formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie weryfikacji ww. oświadczenia załączonego do oferty.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZ uwagi na charakter zamówienia, Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę tego warunku udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie. Ocena spełniania warunku nastąpi według formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie weryfikacji ww. oświadczenia załączonego do oferty.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZ uwagi na charakter zamówienia, Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę tego warunku udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie. Ocena spełniania warunku nastąpi według formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie weryfikacji ww. oświadczenia załączonego do oferty.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZ uwagi na charakter zamówienia, Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę tego warunku udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie. Ocena spełniania warunku nastąpi według formuły spełnia - nie spełnia, na podstawie weryfikacji ww. oświadczenia załączonego do oferty.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu lub potencjale technicznym, osobach zdolnych do realizacji zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, musi on udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia lub inny dokument, z którego takie zobowiązanie wynika (np. umowa, itp.).
2. Podmioty, o których mowa w pkt III.6.1 udostępniające Wykonawcy zasoby w postaci wiedzy i doświadczenia traktowane są jako podmioty, które będą również brały udział w realizacji zamówienia.
3. Pisemne zobowiązanie, o którym mowa w pkt III.6.1 musi być podpisane przez osobę/osoby uprawnioną/e do reprezentowania podmiotu użyczającego zasoby. Do oferty należy załączyć dokument, z którego takie upoważnienie będzie wynikało.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagane jest ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Do oferty należy załączyć dokument ustanawiający pełnomocnika. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje również pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich kopii dokumentów załączonych do oferty.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający przewiduje zmiany w zawartej umowie, w stosunku do treści oferty, dotyczące przedmiotu niniejszego zamówienia publicznego oraz terminu płatności i terminu realizacji Umowy w następujących przypadkach:
1) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa mające wpływ na realizację przedmiotu umowy;
2) uzasadnionych przyczyn technicznych i funkcjonalnych powodujących konieczność zmiany sposobu wykonywania umowy;
3) konieczności zmiany terminu wykonywania usługi spowodowanej podjęciem przez Zamawiającego decyzji o przeprowadzeniu przez osobę trzecią kontroli jakości i sposobu prowadzenia usługi;
4) zaistnienia siły wyższej;
5) z przyczyn organizacyjnych leżących po stronie Zamawiającego, w tym zmian w strukturze organizacyjnej.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://bip.nik.gov.pl/zamowienia-publiczne/
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Warszawa, ul. Krzywickiego 9, pok. 1027.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
10.01.2014 godzina 10:00, miejsce: Warszawa, ul. Filtrowa 57, pok. 17.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Warszawa: Wykonywanie tłumaczeń ustnych i pisemnych dla Ministerstwa Sportu i Turystyki w roku 2013 nr ref.: 37/usł./2012
Numer ogłoszenia: 7930 - 2013; data zamieszczenia: 07.01.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Ministerstwo Sportu i Turystyki , ul. Senatorska 14, 00-082 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 24 42 132, faks 22 24 43 218.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.msport.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa centralna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonywanie tłumaczeń ustnych i pisemnych dla Ministerstwa Sportu i Turystyki w roku 2013 nr ref.: 37/usł./2012.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Wykonywanie tłumaczeń ustnych i pisemnych dla Ministerstwa Sportu i Turystyki w roku 2013. Tłumaczenia obejmują: - tłumaczenia pisemne materiałów przekazywanych przez komórki organizacyjne Ministerstwa Sportu i Turystyki, - tłumaczenia ustne konsekutywne i symultaniczne, - weryfikacja językowa dostarczonego przetłumaczonego tekstu w grupach językowych: grupa A - angielski, francuski, niemiecki, rosyjski; grupa B - pozostałe języki europejskie; grupa C - języki pozaeuropejskie. Tematyka tłumaczeń obejmuje zagadnienia: sportowe, turystyczne, polityczne, gospodarcze, międzynarodowe, prawne. Przewidywane ilości tłumaczeń określone zostały w SIWZ..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających - o wartości nie większej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.53.00.00-8, 74.83.14.00-7.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.12.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Wadium nie jest wymagane. Zamawiający żąda od wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zwanego dalej zabezpieczeniem. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuwykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: - tłumaczenia w językach określonych w opisie przedmiotu zamówienia w grupie A i B o problematyce sportowej, turystycznej, politycznej, ekonomicznej, parlamentarnej, stosunków międzynarodowych, tematyce Unii Europejskiej w ramach współpracy (na podstawie zawartych umów) na rzecz minimum 4 centralnych instytucji administracji publicznej bądź innych podmiotów zajmujących się współpracą z instytucjami Unii Europejskiej, - obsługiwali minimum 3 spotkania lub konferencje międzynarodowe organizowane przez centralne instytucje administracji publicznej,
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkudysponują następującymi osobami: - kadrą tłumaczy o minimum 5 - letnim stażu pracy w charakterze tłumacza: minimum 10 tłumaczy grupy językowej A, 6 tłumaczy grupy językowej B oraz 4 tłumaczy w grupie językowej C; - minimum jednym tłumaczem z każdego języka w ramach grupy językowej A i minimum 4 tłumaczami w ramach grupy językowej B z poświadczeniem bezpieczeństwa wydanym przez krajowe władze bezpieczeństwa, upoważniającym do dostępu do informacji niejawnych, stanowiących tajemnicę państwową - do poziomu tajne;
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuposiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzoną działalnością związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00 zł (słownie: stu pięćdziesięciu tysięcy złotych).
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
oświadczenie potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Inne wymagane oświadczenia i dokumenty: 1) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy; 2) w przypadku, gdy ofertę składają wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia wymagane jest załączenie dokumentu pełnomocnictwa określającego zakres umocowania pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu, stosownie do art. 23 ust. 2 ustawy; 3) oświadczenie tłumacza wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Istotne postanowienia umowy określające szczegółowe warunki, na których Zamawiający zawrze umowę w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, stanowi Załącznik 4 do niniejszej Specyfikacji. Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia następujących zmian w umowie: 1) zmiana terminu, realizacji umowy pod warunkiem, że: a. zmiana będzie wynikała z niezależnych przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, b. zmiana będzie wynikała z udokumentowanych nie zawinionych przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, 2) zmiana w zakresie przedmiotu zamówienia, jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany jest skutkiem zmiany przepisów prawa, 3) zmiany wysokości wynagrodzenia w przypadku kiedy jest podyktowana wprowadzeniem innej zmiany, a wykonanie umowy nie będzie możliwe na pierwotnych warunkach; 5) zmiana wynikająca z okoliczności, których nie można było obiektywnie przewidzieć w chwili zawarcia umowy. 6) wprowadzenie zmian postanowień zawartej umowy będzie możliwe po uprzednim pisemnym powiadomieniu strony: a. opisanie zmiany, b. uzasadnienie zmiany w tym podanie przyczyny dlaczego nie można wykonać umowy na pierwotnych warunkach, w jaki sposób zmiana jest korzystna dla Zamawiającego lub konieczna dla wykonania umowy, c. wskazanie wartości zmiany i sposobu jego wyliczenia.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.msit.gov.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Ministerstwo Sportu i Turystyki 00-082 Warszawa, ul. Senatorska 14 p. 1 w godz. 8:15-16:16.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
17.01.2013 godzina 10:00, miejsce: Ministerstwo Sportu i Turystyki 00-082 Warszawa, ul. Senatorska 14 w Kancelarii Głównej.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Otwarcie ofert: Data: 17/01/2013 Godzina:10:15 Miejsce: Ministerstwo Sportu i Turystyki 00 - 082 Warszawa, ul. Senatorska 14 Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej ani ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. Osobą uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami jest: imię i nazwisko: Maciej Szreder tel.: 22 24 43 134 fax: 22 24 43 218 e-maile: maciej.szreder@msport.gov.pl godziny urzędowania: 08:15 - 16:15.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Warszawa: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym
Numer ogłoszenia: 20369 - 2014; data zamieszczenia: 31.01.2014
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 283651 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Najwyższa Izba Kontroli, ul. Filtrowa 57, 02-056 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 4445000, faks 022 4445415, 4445410.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki pocztowe i paczki pocztowe), w rozumieniu ustawy Prawo Pocztowe z dnia 23 listopada 2012 roku (Dz. U z 2012 r. poz.1529). Zamawiający informuje, iż w przypadku świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym usługa obejmuje obszar całego kraju. 2. Wykonawca jest odpowiedzialny za przesyłki od momentu odebrania ich od Zamawiającego (przekazania ich przez Zamawiającego Wykonawcy) do doręczenia ich właściwemu adresatowi lub zwrotu Zamawiającemu w przypadku ich niedoręczenia. 3. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2000g (gabaryt A i B): a) zwykła - przesyłka nierejestrowana, niebędąca przesyłką najszybszej kategorii, b) zwykła priorytetowa - przesyłka nierejestrowana listowa najszybszej kategorii, c) polecona - przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem, d) polecona priorytetowa - przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii, e) polecona priorytetowa za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru, f) z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę, g) bezpłatna zwykła - przesyłka jako egzemplarz obowiązkowy, dostarczana przez operatora bezpłatnie (ustawa z 7 listopada 1996r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych - Dz.U. z 1996 r. Nr. 152, poz. 722 ze zm.). Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć wysokości 20 mm, długości 325 mm, szerokości 230 mm. Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm. Maksimum - suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm. 4. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się paczki pocztowe krajowe o wadze do 10000 g (Gabaryt A i B) oraz paczki zagraniczne o wadze do 20000g (Gabaryt B). a) zwykłe - paczki rejestrowane, nie będące paczkami najszybszej kategorii, b) priorytetowe - paczki rejestrowane najszybszej kategorii, c) z zadeklarowaną wartością - paczki rejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością, d) ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO), dostarczone za poświadczeniem odbioru, e) nadawane na warunkach szczególnych - w przypadkach, gdy przesyłka wymaga szczególnej ostrożności. Gabaryt A - to paczka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokości 500 mm, wysokości 300 mm Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm lub szerokość 500 mm, lub wysokość 300 mm, Maksimum - suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania raz dziennie, w wyznaczonym przez siebie punkcie obsługi, oddalonym max. 5 km od siedziby Zamawiającego, przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów. Zamawiający dopuszcza możliwość odbioru przez Wykonawcę raz dziennie przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów z siedziby Zamawiającego, od poniedziałku do piątku, w dni robocze, w godzinach 14.00-15.00. Przez dni robocze rozumie się dni: od poniedziałku do piątku, za wyłączeniem dni przypadających w dni wolne od pracy określone w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4 poz. 28 ze zm.). Odbioru dokonywać winien upoważniony przedstawiciel Wykonawcy po okazaniu upoważnienia. Przyjmowanie odbiór przesyłek odbywać się będzie na podstawie zestawienia przesyłek wpisanych do pocztowej książki nadawczej (dla przesyłek rejestrowanych) oraz na podstawie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych (dla przesyłek zwykłych). Wykonawca potwierdzi przyjęcie wszystkich ww. przesyłek swoją pieczęcią zarówno w pocztowej książce nadawczej jak i na zestawieniu. Będzie to potwierdzenie przyjęcia przesyłek w danym dniu do ekspedycji. 6. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczania na przesyłce listowej lub paczce pocztowej nazwy odbiorcy wraz z jego adresem (podanym jednocześnie w pocztowej książce nadawczej), określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet czy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - ZPO) oraz umieszczanie, na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki, nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego. 7. Zamawiający zobowiązuje się do właściwego przygotowania przesyłek oraz sporządzania zestawień dla przesyłek. 8. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć: a) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej z nich do pocztowej książki nadawczej prowadzonej w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenia nadania danej partii przesyłek, b) dla przesyłek zwykłych - sporządzenie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych, dla celów rozliczeniowych, w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek. 9. Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek pocztowych w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie ich bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia. 10. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona (zaklejona lub zalakowana). Opakowanie paczki pocztowej powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do zawartości oraz uniemożliwiać uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania. 11. Nadanie przesyłek pocztowych objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich dostarczenia do Wykonawcy. 12. Zwrotne potwierdzenie odbioru przez adresata przesyłki pocztowej będzie doręczane do Zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu doręczenia, nie później jednak niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia doręczenia. 13. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie (pierwsze awizo) o próbie dostarczenia przesyłki pocztowej, ze wskazaniem gdzie i kiedy adresat może odebrać przesyłkę. Termin do odbioru przesyłki pocztowej przez adresata wynosi 14 dni roboczych liczonych od dnia następnego po dniu pozostawienia pierwszego awizo, w tym terminie przesyłka jest awizowana dwukrotnie. Po upływie terminu odbioru, przesyłka zwracana jest Zamawiającemu wraz z podaniem przyczyny nieodebrania jej przez adresata. 14. Usługi pocztowe realizowane będą na zasadach określonych w: 1) ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529). 2) rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (Dz. U. z 2013 r. poz. 545). 3) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz.U. z 2003 r. Nr 183, poz. 1795 ze zm.). 4) ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. 5) międzynarodowych przepisach pocztowych. Regulaminie Poczty Listowej ( Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 744). Regulaminie dotyczącym paczek pocztowych (Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 745) w przypadku usług pocztowych w obrocie zagranicznym. 6) ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm). 7) innych aktach prawnych związanych z realizacją usług pocztowych. 15. Dla części przesyłek rejestrowanych (do 30%) Zamawiający wymaga stosowania przepisów w zakresie: 1) skutków nadania pisma (moc doręczenia) a) art. 57 § 5 pkt 2 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego), b) art. 165 § 2 ustawy Kodeks postępowania cywilnego (oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu), c) art. 198b ust. 2 zdanie drugie ustawy Prawo zamówień publicznych (złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem), d) art. 12 § 6 pkt 2 ustawy Ordynacja podatkowa (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego); 2) skutków potwierdzenia przyjęcia przesyłki rejestrowanej (moc dokumentu urzędowego) - art. 17 ustawy Prawo pocztowe (potwierdzenie nadania przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego wydane przez placówkę pocztową operatora wyznaczonego ma moc dokumentu urzędowego). 16. Uwagi: 16.1 W tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do SIWZ znajdują się wyspecyfikowane rodzaje przesyłek (usług pocztowych) jakie będą zlecane Wykonawcy oraz średnie ilości danej korespondencji w skali miesiąca. 16.2 Jako podstawę do wyliczenia wartości usługi w skali jednego miesiąca, Zamawiający przyjął - na podstawie analizy potrzeb - średnie miesięczne ilości każdego rodzaju przesyłek. 16.3 Faktyczne ilości realizowanych przesyłek w skali miesięcznej mogą odbiegać od podanych średnich ilości, zarówno in plus, jak in minus, w zależności od potrzeb Zamawiającego.. W ogłoszeniu powinno być: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki pocztowe i paczki pocztowe), w rozumieniu ustawy Prawo Pocztowe z dnia 23 listopada 2012 roku (Dz. U z 2012 r. poz.1529). Zamawiający informuje, iż w przypadku świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym usługa obejmuje obszar całego kraju. 2. Wykonawca jest odpowiedzialny za przesyłki od momentu odebrania ich od Zamawiającego (przekazania ich przez Zamawiającego Wykonawcy) do doręczenia ich właściwemu adresatowi lub zwrotu Zamawiającemu w przypadku ich niedoręczenia. 3. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2000g (gabaryt A i B): a) zwykła - przesyłka nierejestrowana, niebędąca przesyłką najszybszej kategorii, b) zwykła priorytetowa - przesyłka nierejestrowana listowa najszybszej kategorii, c) polecona - przesyłka rejestrowana będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem, d) polecona priorytetowa - przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii, e) polecona priorytetowa za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru, f) z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę, g) bezpłatna zwykła - przesyłka jako egzemplarz obowiązkowy, dostarczana przez operatora bezpłatnie (ustawa z 7 listopada 1996r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych - Dz.U. z 1996 r. Nr. 152, poz. 722 ze zm.). Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć wysokości 20 mm, długości 325 mm, szerokości 230 mm. Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm lub szerokość 230 mm. Maksimum - suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm. 4. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się paczki pocztowe krajowe o wadze do 10000 g (Gabaryt A i B) oraz paczki zagraniczne o wadze do 20000g (Gabaryt B). a) zwykłe - paczki rejestrowane, nie będące paczkami najszybszej kategorii, b) priorytetowe - paczki rejestrowane najszybszej kategorii, c) z zadeklarowaną wartością - paczki rejestrowane niebędące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością, d) ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO), dostarczone za poświadczeniem odbioru, e) nadawane na warunkach szczególnych - w przypadkach, gdy przesyłka wymaga szczególnej ostrożności. Gabaryt A - to paczka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90x140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokości 500 mm, wysokości 300 mm Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm lub szerokość 500 mm, lub wysokość 300 mm, Maksimum - suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania raz dziennie, w wyznaczonym przez siebie punkcie obsługi, oddalonym max. 5 km od siedziby Zamawiającego, przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów. Zamawiający dopuszcza możliwość odbioru przez Wykonawcę raz dziennie przesyłek przygotowanych do wyekspediowania oraz zwrotów z siedziby Zamawiającego, od poniedziałku do piątku, w dni robocze, w godzinach 14.00-15.00. Przez dni robocze rozumie się dni: od poniedziałku do piątku, za wyłączeniem dni przypadających w dni wolne od pracy określone w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. Nr 4 poz. 28 ze zm.). Odbioru dokonywać winien upoważniony przedstawiciel Wykonawcy po okazaniu upoważnienia. Przyjmowanie przesyłek odbywać się będzie na podstawie zestawienia przesyłek wpisanych do pocztowej książki nadawczej (dla przesyłek rejestrowanych) oraz na podstawie zestawienia ilościowego przesyłek wg poszczególnych kategorii wagowych (dla przesyłek nierejestrowanych). Wykonawca potwierdzi przyjęcie przesyłek pieczęcią zarówno w pocztowej książce nadawczej jak i na zestawieniu. Będzie to potwierdzenie przyjęcia przesyłek w danym dniu do ekspedycji. Odbiór przesyłek przeznaczonych do wyekspediowania będzie każdorazowo potwierdzany przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy podpisem i datą na zestawieniu przesyłek przekazanych do przewozu, zgodnie ze wzorem ustalonym z Wykonawcą. Nadanie przez Wykonawcę przesyłek objętych przedmiotem zamówienia odbywać się będzie w dniu odbioru przesyłek od Zamawiającego jednakże, w przypadku zastrzeżeń dotyczących odebranych przesyłek Wykonawca bez zbędnej zwłoki wyjaśniać je będzie z Zamawiającym. Przy braku możliwości ich wyjaśnienia w dniu odbioru przesyłek, nadanie odebranych przesyłek nastąpi w dniu następnym lub po ich całkowitym ich wyjaśnieniu przez Zamawiającego. 6. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczania na przesyłce listowej lub paczce pocztowej nazwy odbiorcy wraz z jego adresem (podanym jednocześnie w pocztowej książce nadawczej), określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet czy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - ZPO) oraz umieszczanie, na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki, nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego. 7. Zamawiający zobowiązuje się do właściwego przygotowania przesyłek oraz sporządzania zestawień dla przesyłek. 8. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć: a) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej z nich do pocztowej książki nadawczej prowadzonej w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenia nadania danej partii przesyłek, b) dla przesyłek zwykłych - sporządzenie zestawienia ilościowego przesyłek według poszczególnych kategorii wagowych, dla celów rozliczeniowych, w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek. 9. Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek pocztowych w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie ich bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia. 10. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona (zaklejona lub zalakowana). Opakowanie paczki pocztowej powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do zawartości oraz uniemożliwiać uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania. 11. Nadanie przesyłek pocztowych objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich dostarczenia do Wykonawcy. 12. Zwrotne potwierdzenie odbioru przez adresata przesyłki pocztowej będzie doręczane do Zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu doręczenia. 13. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie (pierwsze awizo) o próbie dostarczenia przesyłki pocztowej, ze wskazaniem gdzie i kiedy adresat może odebrać przesyłkę. W przypadku niezgłoszenia się adresata lub innych uprawnionych osób po odbiór przesyłki rejestrowanej, następnego dnia po upływie 7-dniowego terminu odbioru wskazanego w pierwszym zawiadomieniu, powtórnie zawiadamia się adresata o możliwości odbioru przesyłki: 1) pozostawiając w skrzynce oddawczej adresata albo jeśli nie jest to możliwe w inny nie naruszający przepisów prawa sposób, sporządzone na odpowiednim formularzu zawiadomienie o terminie odbioru i adresie placówki oddawczej, w której przesyłka jest przechowywana. W przypadku pozostawienia zawiadomienia o próbie doręczenia przesyłki pocztowej w innym miejscu niż skrzynka oddawcza adresata, miejsce pozostawienia odnotowywane jest na przesyłce pocztowej, albo 2) w formie elektronicznej (SMS, e-mail), wskazując numer przesyłki, termin jej odbioru oraz adres placówki oddawczej, w której jest ona przechowywana, jeżeli adresat złożył w placówce oddawczej żądanie o otrzymywaniu zawiadomień w formie elektronicznej. W przypadku, gdy adresat lub inna uprawniona osoba nie zgłosi się po odbiór przesyłki rejestrowanej w terminie 14 dni, licząc od dnia następnego po pozostawieniu pierwszego zawiadomienia, następuje zwrot przesyłki do nadawcy. 14. Usługi pocztowe realizowane będą na zasadach określonych w: 1) ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529). 2) rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (Dz. U. z 2013 r. poz. 545). 3) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz.U. z 2003 r. Nr 183, poz. 1795 ze zm.). 4) ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. 5) międzynarodowych przepisach pocztowych. Regulaminie Poczty Listowej ( Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 744). Regulaminie dotyczącym paczek pocztowych (Dz.U. z 2007 r. Nr 108, poz. 745) w przypadku usług pocztowych w obrocie zagranicznym. 6) ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm). 7) innych aktach prawnych związanych z realizacją usług pocztowych. 15. Dla części przesyłek rejestrowanych (do 30%) Zamawiający wymaga stosowania przepisów w zakresie: 1) skutków nadania pisma (moc doręczenia) a) art. 57 § 5 pkt 2 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego), b) art. 165 § 2 ustawy Kodeks postępowania cywilnego (oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu), c) art. 198b ust. 2 zdanie drugie ustawy Prawo zamówień publicznych (złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem), d) art. 12 § 6 pkt 2 ustawy Ordynacja podatkowa (termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego); 2) skutków potwierdzenia przyjęcia przesyłki rejestrowanej (moc dokumentu urzędowego) - art. 17 ustawy Prawo pocztowe (potwierdzenie nadania przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego wydane przez placówkę pocztową operatora wyznaczonego ma moc dokumentu urzędowego). 16. Uwagi: 16.1 W tabeli stanowiącej załącznik nr 2 do SIWZ znajdują się wyspecyfikowane rodzaje przesyłek (usług pocztowych) jakie będą zlecane Wykonawcy oraz średnie ilości danej korespondencji w skali miesiąca. 16.2 Jako podstawę do wyliczenia wartości usługi w skali jednego miesiąca, Zamawiający przyjął - na podstawie analizy potrzeb - średnie miesięczne ilości każdego rodzaju przesyłek. 16.3 Faktyczne ilości realizowanych przesyłek w skali miesięcznej mogą odbiegać od podanych średnich ilości, zarówno in plus, jak in minus, w zależności od potrzeb Zamawiającego.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
64.11.00.00-0, 64.11.20.00-4, 64.11.30.00-1.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
31.01.2014.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Poczta Polska Spółka Akcyjna, {Dane ukryte}, 00-940 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 230549,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
149871,45
Oferta z najniższą ceną:
149871,45
/ Oferta z najwyższą ceną:
149871,45
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 28365120130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-12-30 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 720 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.nik.gov.pl |
Informacja dostępna pod: | Warszawa, ul. Krzywickiego 9, pok. 1027 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
64110000-0 | Usługi pocztowe | |
64112000-4 | Usługi pocztowe dotyczące listów | |
64113000-1 | Usługi pocztowe dotyczące paczek |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym | Poczta Polska Spółka Akcyjna Warszawa | 2014-01-31 | 149 871,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2014-01-31 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 641100000 641120004 641130001 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 149 871,00 zł Minimalna złożona oferta: 149 871,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 149 871,00 zł Maksymalna złożona oferta: 149 871,00 zł |