Olsztyn: Organizacja dwóch 5-dniowych wyjazdów studyjnych do Landu Bawaria (Niemcy) oraz do Austrii


Numer ogłoszenia: 275608 - 2014; data zamieszczenia: 19.08.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie , ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 089 5357684, faks 089 5357684.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.w-modr.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja dwóch 5-dniowych wyjazdów studyjnych do Landu Bawaria (Niemcy) oraz do Austrii.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja dwóch 5-dniowych wyjazdów studyjnych do landu Bawaria (Niemcy) oraz do Austrii: Część zamówienia nr 1: Organizacja 5-dniowego wyjazdu studyjnego do Bawarii (Niemcy) na temat dobrych praktyk przedsiębiorczości na terenach wiejskich Część zamówienia nr 2: Organizacja 5-dniowego wyjazdu studyjnego do Austrii Wymiana doświadczeń nt. integrowanej ochrony roślin oraz przetwórstwa i sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwach rolnych.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
63.51.00.00-7, 60.17.20.00-4, 55.00.00.00-0.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 2.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 03.10.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ)


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ)


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ)


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ)


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ)


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia lub inne dokumenty określające zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonaniu zamówienia, charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonaniu zamówienia. 2. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w pkt. III.4.3.1), zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 3. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w pkt. III.4.2). 4. Oferta przygotowana zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku Nr 2 do SIWZ 5. Do oferty należy dołączyć dokument lub dokumenty, z których będzie wynikać uprawnienie do podpisania oferty. 6. W przypadku, gdy ofertę podpisuje osoba/osoby, która/e nie jest/są wskazana we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej do reprezentacji podmiotu - pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. 7. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. 8. Pełnomocnictwo / Pełnomocnictwa dla osoby / osób podpisujących ofertę (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza), jeżeli oferta jest podpisana przez pełnomocnika.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

a) w przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy. b) w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie umowy- dotyczy cześci zamówienia nr 2


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.w-modr.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn, pok. 19..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
27.08.2014 godzina 10:00, miejsce: Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn - sekretariat..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Organizacja 5-dniowego wyjazdu studyjnego do Austrii Wymiana doświadczeń nt. integrowanej ochrony roślin oraz przetwórstwa i sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwach rolnych.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Organizacja 5-dniowego wyjazdu studyjnego do Bawarii (Niemcy) na temat dobrych praktyk przedsiębiorczości na terenach wiejskich.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Cel wyjazdu Celem wyjazdu jest wymiana wzajemnych doświadczeń w przedsiębiorczości wiejskiej i doradztwie rolniczym pomiędzy regionem Warmii i Mazur a Bawarią poprzez wizyty w bawarskich gospodarstwach rolnych oraz spotkania z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń rolniczych a także zapoznanie się uczestników z systemem doradztwa rolniczego funkcjonującego oraz uwarunkowaniami organizacyjnymi wynikającymi z rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej o zróżnicowanych kierunkach działalności na terenie Bawarii. Uczestnicy wizyty powinni poznać specyfikę rolnictwa niemieckiego, odbyć wizytę w pięciu gospodarstwach, poznać przykłady produktów lokalnych i aktywności lokalnej poprzez małe przedsięwzięcia. Powinni wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Bawarskiej Izby Rolniczej oraz z przedstawicielami instytucji rolniczej. Powyższe zagadnienia powinny być przybliżone uczestnikom wyjazdu poprzez zaplanowane spotkania i wymianę informacji i doświadczeń. Liczba uczestników /lista W wyjeździe będzie uczestniczyć 20 osób (rolnicy, przedsiębiorcy, doradcy rolniczy z województwa warmińsko-mazurskiego) + kierowca Ponadto ze strony Wykonawcy: koordynator wyjazdu / tłumacz. Łącznie 21 osób (zgodnie z formularzem ofertowym). Listę uczestników Zamawiający przekaże Wykonawcy elektronicznie, na 2 tygodnie przed planowanym terminem wyjazdu. Termin wyjazdu - 29 września - 03 października 2014 r. Program wyjazdu - Tabela 1: W kosztach działania po stronie Wykonawcy zaplanowano; ( wg programu): 1. Nocleg ze śniadaniem w Polsce - 20 osób 2. Obiady w Polsce (2 x 21 osób) - 42 3. Kolacja w Polsce (1 x 20 osób) - 20 4. Nocleg ze śniadaniem i kolacją w Bawarii- (20 osób x 3 noclegi) - 60 5. Obiady w Niemczech - (21 osób x 3 dni) - 63 6. Degustacja produktów lokalnych - 2 gospodarstwa (2 x 21 osób) 7. Udostępnienie gospodarstw/obiektów- 5 obiektów 8. Tłumacz - 3 x 6 h 9. Koordynacja wyjazdu.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    63.51.00.00-7, 55.00.00.00-0.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 03.09.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Organizacja 5-dniowego wyjazdu studyjnego do Austrii Wymiana doświadczeń nt. integrowanej ochrony roślin oraz przetwórstwa i sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwach rolnych.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Cel wyjazdu Celem wyjazdu jest zaznajomienie 38-uczestników, głównie rolników, przedsiębiorców, doradców rolniczych, przedstawicieli instytucji samorządowych, partnerów KSOW z województwa warmińsko-mazurskiego: - z powszechnie prowadzoną integrowaną produkcją (IP) oraz rozwiązaniami dotyczącymi integrowanej ochrony roślin (IOR) i jej wdrażania w gospodarstwach rolnych na terenie Austrii (okolice Wiednia), - zapoznania się z formami i metodami działania austriackiego doradztwa i samorządu rolniczego na potrzeby wdrożenia IOR w Austrii, - wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z producentami stosującymi zasady IOR oraz z producentami zajmującymi się przetwórstwem surowców w gospodarstwie rolnym, - poznania funkcjonujących w Austrii systemów sprzedaży bezpośredniej i kontroli jakości produktów, - zapoznania się z modelowymi liniami technologicznymi przetwórstwa płodów rolnych (Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu), - promowania rozwoju na obszarach wiejskich. Uczestnicy wizyty powinni poznać specyfikę rolnictwa austriackiego, odbyć wizytę w pięciu gospodarstwach, poznać przykłady produktów lokalnych i aktywności lokalnej poprzez małe przedsięwzięcia. Powinni wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Austriackiej Izby Rolniczej oraz ze specjalistami Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu. Powyższe zagadnienia powinny być przybliżone uczestnikom wyjazdu poprzez zaplanowane spotkania i wymianę informacji i doświadczeń. Liczba uczestników /lista W wyjeździe będą uczestniczyły 38 osoby (rolnicy, przedsiębiorcy, doradcy rolniczy, przedstawiciele instytucji samorządowych, partnerzy KSOW z województwa warmińsko-mazurskiego). Ponadto ze strony Wykonawcy przewodnik wyjazdu, tłumacz oraz dwóch kierowców. Łącznie 42 osoby. Listę uczestników Zamawiający przekaże Wykonawcy elektronicznie, na 2 tygodnie przed planowanym terminem wyjazdu. Termin wyjazdu - 23-27 września 2014 r. W kosztach działania po stronie Wykonawcy zaplanowano; ( wg programu): 1. Nocleg w Polsce - 42 osoby 2. Śniadanie w Polsce - 42 osoby 3. Obiady w Polsce (2 x 42 osoby) - 84 4. Kolacja w Polsce - 42 osoby 5. Nocleg ze śniadaniem i kolacją w Austrii - (42 osoby x 3 dni) - 126 6. Obiady w Austrii - (42 osoby x 3 dni) - 126 7. Degustacja produktów lokalnych - 5 gospodarstw 8. Tłumacz - 3 dni 9. Koordynator wyjazdu - 3 dni 10. Trasport - po stronie polskiej i austrackiej (2400 km, w tym m.in. opłaty parkingowe, koszty przejzu przez autostrady) 11. Ubezpieczenie uczestników wyjazdu - 42 osoby (38 uczestników, 2 kierowców, tłumacz, koordynator wyjazdu).


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    63.51.00.00-7, 60.17.20.00-4, 55.00.00.00-0.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 26.09.2014.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.


Adres: Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn
woj. warmińsko-mazurskie
Dane kontaktowe: email: sekretariat@w-modr.pl
tel: 895 357 684
fax: 895 357 684
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-08-26
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 27560820140
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-08-18
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 37 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 0%
WWW ogłoszenia: www.w-modr.pl
Informacja dostępna pod: Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn, pok. 19.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
55000000-0 Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego
60172000-4 Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
63510000-7 Usługi biur podróży i podobne