TI Tytuł PL-Okonek: Budowa obiektów inżynierii wodnej
ND Nr dokumentu 270793-2011
PD Data publikacji 27/08/2011
OJ Dz.U. S 164
TW Miejscowość OKONEK
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Okonek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 24/08/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 04/10/2011
DT Termin 04/10/2011
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45247270 - Budowa zbiorników
OC Pierwotny kod CPV 45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45247270 - Budowa zbiorników
RC Kod NUTS PL411
IA Adres internetowy (URL) www.bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_okonek

27/08/2011    S164    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Okonek: Budowa obiektów inżynierii wodnej

2011/S 164-270793

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Roboty budowlane

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Okonek
ul. Kolejowa 16
Kontaktowy: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Okonek
Do wiadomości: Henryk Berczyński
64-965 Okonek
POLSKA
Tel. +48 672669102
E-mail: okonek@pila.lasy.gov.pl
Faks +48 672669519

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_okonek

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Inne Leśnictwo
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Wykonanie obiektów małej retencji nizinnej, polegającej na budowie zastawek, odbudowie zbiornika wodnego na terenie Nadleśnictwa Okonek.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych Woj.wielkopolskie.
Powiat złotowski, Gmina Okonek.
Nadleśnictwo Okonek.

Kod NUTS PL411

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie obiektów małej retencji nizinnej, polegających na budowie zastawek, odbudowie zbiornika wodnego na terenie Nadleśnictwa Okonek jak niżej:
a) Odbudowa ziemnego stawu nie przepływowego w oddziale 383cx leśnictwa Racibórz – etap pierwszy część o powierzchni 2800m2. Odbudowa polegać będzie na mechanicznym pogłębieniu czaszy stawu średnią warstwą 1,3m z osiągnięciem projektowanego dna na rzędnej 125,0m npm, ukształtowaniu skarp o nachyleniu 1:1,5 z ubezpieczeniem skarpy na rzędnej 125,8m npm kiszką faszynową średnicy 20cm, która będzie służyć dla podparcia ubezpieczenia skarpy narzutem z kamienia polnego średniego warstwą 20cm.
b) Wykonanie drewniano kamiennej zastawki o stałym piętrzeniu z przepławką dla ryb na rzece Czarnej w oddziale 191c leśnictwa Marianów. Wysokość piętrzenia 80cm, szerokość ścianki szczelnej 7,0m.
c) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 52Ah leśnictwa Marianów, wysokość piętrzenia 0,6m, szerokość ścianki szczelnej 4,5m.
d) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 119a leśnictwa Brokęcino, wysokość piętrzenia 0,45m, szerokość ścianki szczelnej 4,5m.
e) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 89f leśnictwa Walmy, wysokość piętrzenia 0,7m, szerokość ścianki szczelnej 6,5m.
f) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 408g leśnictwa Racibórz, wysokość piętrzenia 0,7m, szerokość ścianki szczelnej 5,5m.
g) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 415Ab leśnictwa Racibórz, wysokość piętrzenia 0,6m, szerokość ścianki szczelnej 4,5m.
h) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 348h leśnictwa Pniewo, wysokość piętrzenia 0,6m, szerokość ścianki szczelnej 4,5m
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45240000, 45247270

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Wartość całego Projektu współfinansowego przez Unię Europejska ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktury i Srodowiska Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałania powodzi i Suszy w ekosystemie leśnych na terenie nizinnych - powyżej 4 845 000 EUR.
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 8 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
W przedmiotowym postępowaniu jest wymagane wadium.
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 5 000,00 PLN.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r, Nr 42, poz. 275).
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank: BGŻ S.A. Piła, Nr rachunku: 79 2030 0045 1110 0000 0078 1570 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:
„Wykonanie obiektów małej retencji nizinnej, polegającej na budowie zastawek, odbudowie zbiornika wodnego na terenie Nadleśnictwa Okonek”.
Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego.
Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wadium musi być wniesione najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Nie należy załączać oryginału dokumentu złożenia wadium do oferty. Wadium musi zabezpieczać cały okres związania ofertą Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
Treść gwarancji wadialnej musi zawierać między innymi następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia,
c) nazwę i adres Wykonawcy.
Pozostałe zasady dotyczące wadium określa art. 45 i 46 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
W przypadku przedłużenia przez Wykonawcę terminu związania ofertą, Gwarant zobowiązuje się przedłużyć okres ważności wadium na czas wskazany przez Wykonawcę, a jeżeli nie jest to możliwe wystawić nowe wadiumna przedłużony okres związania ofertą (art. 85, pkt. 2 i 4 ustawy Pzp).
Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
Zwrot wadium:
a) Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art.46 ust.4a.
b) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
Wadium Wykonawcy, którego oferta została wybrana, zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy Wykonawca:
a) odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy
Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert.
Wadium wniesione przez jednego ze wspólników konsorcjum uważa się za wniesione prawidłowo.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
1. Zamawiający dopuszcza częściowe fakturowanie robót.
2. Zamawiający przewiduje minimum jedną fakturę częściową za wykonanie 7-miu szt. zastawek w terminie zgodnym z zapisami z § 2 umowy.
3. Wartość faktur częściowych nie może przekroczyć 80 % wartości robót. Faktury częściowe za wykonane roboty będą wystawiane nie częściej niż raz na miesiąc.
4. Fakturami częściowymi rozliczane będą zakończone i odebrane roboty przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, potwierdzone protokółem odbioru częściowego, podpisanym przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i pracownika Zamawiającego.
5. Faktury częściowe, faktura końcowa i załączniki do faktur musza być zgodne z planem płatności, który został uwzględniony w harmonogramie rzeczowo - finansowym.
6. Zapłata nastąpi w terminie do 30 dni licząc od dnia doręczenia Zamawiającemu faktury wraz z protokołem odbioru robót częściowych lub końcowych z kompletnymi dokumentami odbiorowymi.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Nie dotyczy.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Tak
Przygotowując ofertę Wykonawca musi uwzględzić w hormonogramie realizacyjnym wykonanie do 10.12.2011 r. - 7 szt. zastawek.
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków, w którym mowa w punkcie 6.1: a)oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ. (W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania oferty, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ustawy. (W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
e) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 1 – 8 Ustawy PZP, wystawionych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
f) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 Ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. Dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków, w którym mowa w punkcie 6.2:
a) Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (jeżeli oferta jest składana wspólnie przez kilka podmiotów, oświadczenie takie powinno być złożone, jako jedno podpisane przez wszystkich partnerów lub ich pełnomocnika) – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ.
b) wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ. Z wykazu ma wynikać, że Wykonawca dysponuje doświadczeniem polegającym na wykonaniu co najmniej dwóch robót budowlanych obejmujących swoim zakresem wykonanie prac melioracyjnych minimum w ramach małej retencji o wartości co najmniej 100 000 PLN za każdą robotę. Wykonawca nie może sumować robót o mniejszej wartości celem uzyskania wymaganego warunku przez Zamawiającego.
c) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – zgodnie z załącznikiem nr 5. Z wykazu ma wynikać, że wykonawca dysponuje co najmniej: 1-dną koparką podsiębierną, 1-dnym samochodem samowyładowczym. 1-dną spycharką o mocy min 75KM, 1-dną pilarką,
d) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z załącznikiem nr 6. Z wykazu ma wynikać, że wykonawca dysponuje co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie objętym niniejszym postępowaniem;
e) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w wykazie osób) posiadają wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie objętym niniejszym postępowaniem, zgodnie z załącznikiem nr 6 A do SIWZ.
f) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzające wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Z dokumentu ma wynikać, że Wykonawca dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową na wartość min. 150 000 PLN.
3. Dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków, w którym mowa w punkcie 6.3:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zamawiający wymaga by wykonawca wykazał w jaki sposób czynny będą przekazywane te zasoby w szczególności przy poleganiu na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust 1 pkt 5-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert., z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się tych zaświadczeń – zastępuje się je dokumentami zawierającymi oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym, albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa o których mowa w pkt 1.
Pkt 6.1. lit. a)-d) i lit. f) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, dokument ma być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania oferty,
— nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, dokument ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania oferty,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, dokument ma być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania oferty.
Pkt 6.1. lit e) – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, dokument ma być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania oferty.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 6.5, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis dotyczący terminu wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Oferty wspólne przedstawione przez wykonawców składających się z dwóch lub więcej przedsiębiorstw jako partnerów (np. konsorcjum), będą musiały spełniać następujące wymagania:
a) oferta ma zawierać informację wymienione w rozdz. 6. pkt 6.1. odpowiednio dla każdego partnera konsorcjum,
b) oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich partnerów. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa - treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
c) wszyscy partnerzy będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy zgodnie z jej postawieniami,
d) jeden z partnerów konsorcjum zostanie wyznaczony jako partner kierujący (lider), upoważniony do zaciągania zobowiązań, otrzymywania poleceń oraz instrukcji dla i w imieniu każdego, jak też dla wszystkich partnerów,
e) zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez partnera kierującego lub od wszystkich partnerów łącznie lub od każdego z osobna, albo też w inny sposób ustalony w umowie konsorcjum.
f) wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę; w miejscu np. „nazwa i adres wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące konsorcjum, a nie pełnomocnika konsorcjum.
Uwaga: wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
Na ofertę poza dokumentami składanymi na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymienionymi powyżej składają się także następujące dokumenty:
a) Ofertę wykonania sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ,
b) Kosztorys ofertowy,
c) Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik,
d) Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza zlecić do wykonania podwykonawcom - zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ
Brak wyżej wymiennych dokumentów może spowodować odrzucenie oferty.
Forma dokumentów i oświadczeń.
a) dokumenty i oświadczenia dołączone do oferty muszą być w formie oryginałów lub kopii;
b) kopie dokumentów muszą być potwierdzone „za zgodność z oryginałem” przez wykonawcę lub przez osobę posiadającą odpowiednie pełnomocnictwo.
c) dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzające wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Z dokumentu ma wynikać, że Wykonawca dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową na wartość min. 150 000 PLN.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Celem spełnienia warunków zawartych w art. 22 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych Wykonawca musi wykazać, iż będzie dysponował:
a) doświadczeniem polegającym na wykonaniu co najmniej dwóch robót budowlanych obejmujących swoim zakresem wykonanie prac melioracyjnych minimum w ramach małej retencji o wartości co najmniej 100 000 PLN. Każda z tych dwóch robót budowlanych musi być zrealizowana w ramach jednej umowy. Wykonawca nie może sumować robót o mniejszej wartości celem uzyskania wymaganego warunku przez Zamawiającego.
b) co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie objętym niniejszym postępowaniem;
c) sprzętem niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, tj: dysponuje co najmniej: 1-dną koparką podsiębierną, 1-dnym samochodem samowyładowczym. 1-dną spycharką o mocy min 75KM, 1-dną pilarką,
d) środkami finansowymi lub zdolnością kredytową na wartość min. 150 000 PLN.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
AG 2710-7/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 4.10.2011 - 09:00
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.10.2011 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.10.2011 - 09:30

Miejsce

Nadleśnictwo Okonek ul. Kolejowa 16 64-965 Okonek w Sali konferencyjnej.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Zamówienie realizowane w ramach projektu „Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@upz.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.upz.gov.pl
Faks +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@upz.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.upz.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcom, uczestnikom konkursu, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 179 – 198 g ustawy z dnia 29 styczna 2004 r. Prawo zamówień publiczny (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zmianami).
17.2.Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz.759 z późniejszymi zmianami).
17.3. Środkami ochrony prawnej są:
a) Odwołania
— Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy,
— Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania,
— Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu,
— Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 Prawa zamówień publicznych,
— Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
b) Skarga do sądu
Wykonawca zgodnie z zasadami przytoczonymi powyżej ma prawo wniesienia skargi do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego.
— W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej,
— Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego,
— Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem,
— Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego właściwemu sądowi w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@upz.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: http://www.upz.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
24.8.2011
TI Tytuł PL-Okonek: Budowa obiektów inżynierii wodnej
ND Nr dokumentu 358643-2011
PD Data publikacji 17/11/2011
OJ Dz.U. S 221
TW Miejscowość OKONEK
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 15/11/2011
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45247270 - Budowa zbiorników
OC Pierwotny kod CPV 45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45247270 - Budowa zbiorników
RC Kod NUTS PL411
IA Adres internetowy (URL) www.pila.lasy.gov.pl/okonek
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/11/2011    S221    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Okonek: Budowa obiektów inżynierii wodnej

2011/S 221-358643

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
ul. Kolejowa 16
Osoba do kontaktów: Henryk Berczyński
64-965 Okonek
Polska
Tel.: +48 672669102
E-mail: okonek@pila.lasy.gov.pl
Faks: +48 672669519

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.pila.lasy.gov.pl/okonek

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: usługi gospodarki leśnej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie obiektów małej retencji nizinnej, polegającej na budowie zastawek, odbudowie zbiornika wodnego na terenie Nadleśnictwa Okonek.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Powiat Złotowski, Gmina Okonek, Nadleśnictwo Okonek.

Kod NUTS PL411

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie obiektów małej retencji nizinnej, polegającej na budowie zastawek, odbudowie zbiornika wodnego na terenie Nadleśnictwa Okonek jak niżej:
a) odbudowa ziemnego stawu nieprzepływowego w oddziale 383 cx leśnictwa Racibórz - etap pierwszy część powierzchni 2 800 m2. Odbudowa polegać będzie na mechanicznym pogłębieniu czaszy stawu średnią warstwą 1,3 m z osiągnięciem projektowanego dna na rzędnej 125,0 m npm, ukształtowaniu skarpy o nachyleniu 1:1,5 z ubezpieczeniem skarpy na rzędnej 125,8 m npm kiszką faszynową średnicy 20 cm, która będzie służyć dla podparcia ubezpieczenia skarpy narzutem z kamienia polnego średniego warstwą 20 cm,
b) Wykonanie drewniano-kamiennej zastawki o stałym piętrzeniu z przepławką dla ryb na rzece Czarnej w oddziale 191c Leśnictwa Marianów. Wysokość piętrzenia 80 cm, szerokość ścinki szczelnej 7,0 m,
c) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 52Ah leśnictwa Marianów, wysokość piętrzenia 0,6 m, szerokość ścianki szczelnej 4,5 m,
d) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 119a leśnictwa Brokęcino, wysokość piętrzenia 0,45 m, szerokość ścianki szczelnej 4,5 m,
e) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 89f leśnictwa Walmy, wysokość piętrzenia 0,7 m, szerokość ścianki szczelnej 6,5 m,
f) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 408g leśnictwa Racibórz, wysokość piętrzenia 0,7 m, szerokość ścianki szczelnej 5,5 m,
g) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 415Ab leśnictwa Racibórz, wysokość piętrzenia 0,6 m, szerokość ścianki szczelnej 4,5 m,
h) Wykonanie zastawki na rowie w oddziale 348h leśnictwa Pniewo, wysokość piętrzenia 0,6 m, szerokość ścianki szczelnej 4,5 m.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45240000, 45247270

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 151 240,78 i najwyższa oferta 253 572,27 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
AG-2710-7/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.11.2011
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

"Inmel" Zakład Robót Inżynieryjno-Melioracyjnych Zbigniew Jabłoński
{Dane ukryte}
61-614 Poznań
Polska
E-mail: inmel@inmel.pl
Tel.: +48 618227357
Faks: +48 618220109

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 127 996 758,81 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 151 240,78 i najwyższa oferta 253 572,27 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): "Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałaniu powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych".
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 2244587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 2245887800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcom, uczestnikom konkursu, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 179 – 198 g ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publiczny (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zmianami).
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz.759 z późniejszymi zmianami).
3. Środkami ochrony prawnej są:
a) Odwołania
— Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy,
— Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania,
— Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu,
— Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 Prawa zamówień publicznych,
— Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
b) Skarga do sądu
Wykonawca zgodnie z zasadami przytoczonymi powyżej ma prawo wniesienia skargi do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego.
— W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej,
— Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego,
— Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem,
— Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego właściwemu sądowi w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 2244587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 2245887800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
15.11.2011

Adres: ul. Kolejowa 16, 64-965 Okonek
woj. WIELKOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: okonek@pila.lasy.gov.pl
tel: +48 672669102
fax: +48 672669519
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-10-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 27079320111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-27
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 8 miesięcy
Wadium: 5000 ZŁ
Szacowana wartość* 166 666 PLN  -  250 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_okonek
Informacja dostępna pod: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Okonek
ul. Kolejowa 16, 64-965 okonek, woj. wielkopolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 04/10/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
45240000-1 Budowa obiektów inżynierii wodnej
45247270-3 Budowa zbiorników
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Usług medycznych dla pracowników PGNiG SA – Wielkopolski Oddział Obrotu Gazem. "Inmel" Zakład Robót Inżynieryjno-Melioracyjnych Zbigniew Jabłoński
Poznań
2011-11-14 0,00