Strzelce Krajeńskie: Usługi Szkoleniowe


Numer ogłoszenia: 268082 - 2010; data zamieszczenia: 27.08.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy , al. Wolności 39, 66-500 Strzelce Krajeńskie, woj. lubuskie, tel. 095 7631140, faks 095 7637216.


  • Adres strony internetowej, pod którym dostępne są informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
    http://pup.strzelce.krajenskie.sisco.info


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi Szkoleniowe.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Nr 1 NAZWA: Zadanie częściowe nr 1: Operator koparko-ładowarki. Nr 2 NAZWA: Zadanie częściowe nr 2: Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 2.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 3.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca oświadczy, że posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych stanowiący załącznik nr 4.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to, w tym okresie, posiada doświadczenie w realizacji szkolenia o tematyce zadania częściowego będącego przedmiotem zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę - załącznik nr 7


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże w programie szkolenia stanowiący załącznik nr 5 do SIWZ, iż posiada materiały dydaktyczne i sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć (szkolenia)


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże w programie szkolenia stanowiący załącznik nr 5 do SIWZ, wypełni rubrykę dotyczącą kadry dydaktycznej (dopuszczalna jest zmiana wykładowców wskazanych w ofercie w przypadku niezdolności do pracy na podstawie zaświadczenia lekarskiego bądź innej nagłej sytuacji. Zmiana wykładowcy może nastąpić na wykładowcę o równorzędnych kwalifikacjach bądź wyższych);


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • warunek ten zostanie uznany za spełniony po złożeniu przez wykonawcę oświadczenia stanowiącego załącznik nr 1.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:


  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że zapoznał się z projektem umowy i akceptuje jej warunki - załącznik nr 2 2. oświadczenie Wykonawcy opisujące sposoby sprawowania nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz zaangażowanie instytucji szkoleniowej w pozyskiwanie miejsc pracy dla przeszkolonych osób - załącznik nr 3 3. preliminarz kosztów, z którego wynika koszt całkowity szkolenia, koszt szkolenia jednej osoby oraz koszt osobogodziny (pozycje dla których Wykonawca nie wystawi cen, nie zostaną zapłacone po ich wykonaniu) - załącznik nr 6 4. certyfikat jakości usług jeżeli Wykonawca taki posiada 5. w przypadku występowania pełnomocnictwa - dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa przez Wykonawcę.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

  • 1 - Cena - 70
  • 2 - doświadczenie - 20
  • 3 - certyfikat jakości usług - 10


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://pup.strzelce.krajenskie.sisco.info

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Powiatowy Urząd Pracy, Al. Wolności 39, 66-500 Strzelce Kraj. sekretariat-pokój nr 26.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
06.09.2010 godzina 09:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy, Al. Wolności 39, 66-500 Strzelce Kraj. sekretariat-pokój nr 26.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
POKL 2007-2013 Aktywizacja osób bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy- III.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Nr 1 NAZWA: Zadanie częściowe nr 1: Operator koparko-ładowarki.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przeprowadzenie i organizacja szkolenia grupowego pn. Operator koparko-ładowarki dla 20 osób bezrobotnych/poszukujących pracy finansowanego ze środków pieniężnych Funduszu Pracy (10 osób) i Europejskiego Funduszu Społecznego (10 osób). Szkolenie może odbywać się w dwóch grupach po 10 osób w każdej, bądź w jednej grupie liczącej 20 osób. Uczestnikami szkolenia będą osoby bezrobotne lub poszukujące pracy posiadające wykształcenie minimum gimnazjalne lub podstawowe, zamieszkujące teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Termin realizacji szkolenia: od dnia podpisania umowy do 30.11.2010 r. Czas trwania szkolenia: maksymalnie 6 tygodni (maksymalnie 8 godzin zegarowych dziennie). Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 80 a 1700, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce realizacji szkolenia: teren Polski. W przypadku realizacji szkolenia poza terenem działania PUP w Strzelcach Kraj., gdy dojazd na miejsce szkolenia i z powrotem przekraczał będzie łącznie 3 godziny, w kosztach szkolenia należy uwzględnić zakwaterowanie i wyżywienie uczestników szkolenia. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu pełny harmonogram zajęć. Program szkolenia powinien obejmować 202 godziny szkolenia (czas trwania egzaminu nie jest wliczany w czas trwania szkolenia). Godzina szkolenia - godzina zegarowa = 60 minut (45 minut zajęcia edukacyjne + przerwa licząca średnio 15 minut, długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania odpowiednich uprawnień i podjęcia zatrudnienia na stanowisku operatora koparko-ładowarki. Program szkolenia musi być opracowany zgodnie wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r., Nr 118 poz. 1263) i obejmować m.in.: elementy hydrauliki, budowę maszyn, technologię robót, elektrotechnikę, silniki spalinowe, bhp, zajęcia praktyczne z obsługi koparko-ładowarki. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia szkolenia (lokalizacja budynku i sal wykładowych). Pomieszczenia do odbywania szkolenia muszą być przystosowane do liczby osób przewidzianych do przeszkolenia i spełniać wymogi BHP oraz w przypadku finansowania kosztów szkolenia ze środków EFS, muszą być oznaczone plakatami lub emblematami wskazującymi na wkład UE i EFS. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia (w przypadku finansowania EFS materiały będą posiadały informację o współfinansowaniu projektu ze środków EFS) oraz materiały do robienia notatek (zeszyt, długopis). Dodatkowo zapewni catering (tzn. kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Wykonawca winien zapewnić, na czas trwania szkolenia, osobom nie posiadającym prawa do stypendium (tj. poszukującym pracy) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem ze zdobytej wiedzy oraz wydaniem zaświadczenia stwierdzającego ukończenie przedmiotowego szkolenia (w przypadku finansowania ze środków EFS, dokumenty powinny zawierać logo UE i EFS) oraz świadectwa uzyskania uprawnień w zakresie obsługi koparko-ładowarki. Koszt egzaminu ponosi jednostka szkoląca i wliczony jest w ogólne koszty szkolenia..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.53.00.00-8.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Okres w miesiącach: 3.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 70
    • 2. doświadczenie - 20
    • 3. certyfikaty jakości usług - 10


CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Nr 2 NAZWA: Zadanie częściowe nr 2: Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC..


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przeprowadzenie i organizacja szkolenia grupowego pn. Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 10 osób bezrobotnych lub poszukujących pracy finansowanego ze środków pieniężnych Funduszu Pracy. Uczestnikami szkolenia będą osoby bezrobotne lub poszukujące pracy posiadające wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe, zamieszkujące teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Termin realizacji szkolenia: od dnia podpisania umowy do 29.10.2010 r. Czas trwania szkolenia: maksymalnie 3 tygodnie (maksymalnie 8 godzin zegarowych dziennie). Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 800 a 1700, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce realizacji szkolenia: teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu pełny harmonogram zajęć. Program szkolenia powinien obejmować 100 godziny szkolenia (czas trwania egzaminu nie jest wliczany w czas trwania szkolenia). Godzina szkolenia - godzina zegarowa = 60 minut (45 minut zajęcia edukacyjne + przerwa licząca średnio 15 minut, długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na stanowisku operatora obrabiarek sterowanych numerycznie oraz zdobycie stosownych uprawnień i zaświadczeń. Program szkolenia powinien obejmować m.in.: budowę i konserwację obrabiarek CNC, podstawy programowania, zajęcia praktyczne z obsługi obrabiarek CNC. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia szkolenia (lokalizacja budynku i sal wykładowych). Pomieszczenia do odbywania szkolenia muszą być przystosowane do liczby osób przewidzianych do przeszkolenia i spełniać wymogi BHP. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt, długopis). Dodatkowo zapewni catering (tzn. kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Wykonawca winien zapewnić, na czas trwania szkolenia, osobom nie posiadającym prawa do stypendium (tj. poszukującym pracy) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem ze zdobytej wiedzy oraz wydaniem zaświadczenia stwierdzającego ukończenie przedmiotowego szkolenia oraz świadectwa uzyskania uprawnień w zakresie obsługi obrabiarki sterowanej numerycznie CNC. Koszt egzaminu ponosi jednostka szkoląca i wliczony jest w ogólne koszty szkolenia..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.53.00.00-8.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Okres w miesiącach: 2.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 70
    • 2. doświadczenie - 20
    • 3. certyfikaty jakości usług - 10

Adres: al. Wolności 39, 66-500 Strzelce Krajeńskie
woj. lubuskie
Dane kontaktowe: email: zist@praca.gov.pl
tel: 957 631 140
fax: 957 637 216
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-09-05
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 26808220100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-08-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 3 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 70%
WWW ogłoszenia: http://pup.strzelce.krajenskie.sisco.info
Informacja dostępna pod: Powiatowy Urząd Pracy, Al. Wolności 39, 66-500 Strzelce Kraj. sekretariat-pokój nr 26
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego