Zorganizowanie i przeprowadzenie turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia<.
Opis przedmiotu przetargu: 1. Wykonawca zorganizuje 14 - dniowy turnus rehabilitacyjny wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym dla 40 osób niepełnosprawnych wraz z 8 opiekunami, zamieszkujących w Powiecie Bydgoskim.
2. Turnus rehabilitacyjny dla 40 osób niepełnosprawnych wraz z 8 opiekunami (zwanych dalej Uczestnikami Turnusu) ma być zorganizowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127 poz. 721) i Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007 r. Nr 230, poz. 1694) w ośrodku uprawnionym do przyjmowania osób niepełnosprawnych z następującymi schorzeniami i dysfunkcjami:
a) z dysfunkcją narządu ruchu,
b) z chorobami neurologicznymi,
c) z chorobą psychiczną,
d) z dysfunkcją narządu wzroku,
e) z dysfunkcja narządu słuchu,
f) ze schorzeniami układu krążenia,
g) ze schorzeniami układu oddechowego,
h) z epilepsją
i) z upośledzeniem umysłowym,
j) cukrzycą
3. Termin realizacji turnusu obejmującego 14 kolejnych dni winien przypadać w okresie od dnia 25 sierpnia 2012 r. do dnia 13 października 2012 r. Data rozpoczęcia turnusu stanowi kryterium oceny ofert.
4. Wykonawca zapewni Uczestnikom Turnusu transport klimatyzowanym pojazdem z wyznaczonych miejsc zbiórki na terenie Nowej Wsi Wielkiej, Bydgoszczy i Koronowa do ośrodka rehabilitacyjnego i z powrotem. Miejsca zbiórki zostaną wskazane przez Zamawiającego przy zawarciu umowy.
5. Turnus winien odbyć się w ośrodku usytuowanym w miejscowości nadmorskiej, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami lub schorzeniami wymienionymi w pkt 3.2, oddalonym od Bałtyku w linii prostej o nie więcej niż 1000 metrów.
6. Wykonawca, zapewni Uczestnikom Turnusu podczas podróży i w trakcie jego trwania opiekę koordynatora turnusu, który będzie dostępny dla uczestników przez całą dobę. W czasie podróży koordynator turnusu nie może być jednocześnie kierowcą pojazdu przewożącego Uczestników Turnusu.
7. Wykonawca zapewni właściwą opiekę i bezpieczeństwo Uczestnikom Turnusu w czasie przejazdu na i z turnusu oraz w trakcie jego trwania.
8. Wykonawca, w trakcie trwania turnusu, zapewni Uczestnikom Turnusu pełne wyżywienie obejmujące 4 posiłki dziennie tj.: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, (stołówka na miejscu) z zastrzeżeniem zapewnienia prowiantu w czasie wycieczek i podróży w dniu powrotu. W przypadku osób, dla których wymagana jest specjalna dieta posiłki będą przygotowywane wg wskazań lekarza.
9. Wykonawca zorganizuje nieodpłatnie imprezy o charakterze integracyjnym i aktywizacyjnym, w tym wieczorek integracyjny, 2 ogniska lub grille z wyżywieniem, tj. pieczeniem kiełbasek itp. i co najmniej 1 (jedną) wycieczkę krajoznawczą.
10. W trakcie turnusu każdy Uczestnik Turnusu będący osobą niepełnosprawną skorzysta z konsultacji lekarskiej i minimum 20 zabiegów usprawniająco - leczniczych wskazanych podczas tej konsultacji.
11. W ramach aktywnej integracji osób niepełnosprawnych zostaną przeprowadzone:
a) kurs obsługi kas fiskalnych w wymiarze łącznym 10 godzin dla wszystkich osób niepełnosprawnych będących Uczestnikami Turnusu,
b) warsztaty psychoterapeutyczne w wymiarze łącznym 6 godzin dla wszystkich osób niepełnosprawnych będących Uczestnikami Turnusu,
c) konsultacje z doradcą zawodowym w wymiarze łącznym 40 godzin - 1 godzina konsultacji dla każdej z osób niepełnosprawnych będącej Uczestnikiem Turnusu.
12. Wykonawca zapewni trenerów z kwalifikacjami, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnymi do prowadzenia zajęć w ramach przedmiotu zamówienia.
13. Wykonawca zapewni, by wszelkie materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu i warsztatów oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu i warsztatów wyposażone były w logo EFS zgodnie z zasadami promocji POKL. W ten sam sposób winny być oznaczone listy obecności uczestników na kursach, warsztatach i konsultacjach, oraz konspekty, plany i dzienniki zajęć. Zaświadczenia winny zawierać informacje o zakresie tematycznym kursów i warsztatów i o liczbie przeprowadzonych godzin.
14. Wykonawca przygotuje i przekaże Zamawiającemu przed podpisaniem umowy, program kursu i warsztatów odzwierciedlające zakres materiału który będzie realizowany.
15. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i wydać Uczestnikom Turnusu materiały dydaktyczne dotyczące zajęć teoretycznych i praktycznych.
16. Wykonawca ma obowiązek udokumentować prowadzenie zajęć: w formie konspektów/planów, dzienników zajęć (zawierających m.in. wymiar godzin i tematy zajęć szkoleniowych), listy obecności uczestników na kursie, warsztatach i konsultacjach, listy pokwitowań odbioru materiałów dydaktycznych do zajęć teoretycznych i praktycznych przez uczestników kursu/warsztatu, sporządzenia kopii zaświadczeń potwierdzających udział w kursie/warsztacie wydanych Uczestnikom Turnusu będących osobami niepełnosprawnymi oraz dokumentacji fotograficznej. Dokumentacja fotograficzna ma stanowić zapis tak prowadzenia zajęć dydaktycznych, jak również potwierdzać odbycie się imprez o charakterze integracyjnym i aktywizacyjnym. W/w dokumentację wraz z kompletem materiałów dydaktycznych wydanych Uczestnikom Turnusu wskazanych w SIWZ Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia zakończenia Turnusu.
17. Wykonawca zapewni przeprowadzenie ewaluacji kursu - oceny kursu za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wypełnione ankiety Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie wskazanym w SIWZ.
18. Sale wykładowe, w których będą odbywały się zajęcia winny być klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i odpowiednio oznakowane, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie informacji i promocji POKL. 19. Wykonawca zapewni podczas zajęć zimne i gorące napoje, ciastka (tzw. serwis kawowy).
20. Wykonawca zapewni Uczestnikom Turnusu zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV oraz z całodobowym dostępem do aneksu kuchennego. Przy doborze pokoi Wykonawca uwzględni rodzaj schorzenia i dysfunkcji osoby niepełnosprawnej. Wymagane jest aby wszystkie w/w pokoje zlokalizowane były w jednym budynku.
21. Na terenie ośrodka lub w bezpośrednim jego otoczeniu, powinno znajdować się boisko, basen kryty, siłownia oraz wypożyczalnia sprzętu rekreacyjno-sportowego z których to, uczestnicy turnusu będą mogli korzystać bez dodatkowych opłat. Miejsce usytuowania w/w obiektów będzie punktowane przy ocenie ofert według kryterium atrakcyjności pobytu.
22. Wykonawca, zobowiązany jest do ubezpieczenia każdego Uczestnika Turnusu od NNW na kwotę 10 000 zł oraz winien zadbać o przestrzeganie przez uczestników podstawowych zasad współżycia społecznego.
23. Wykonawca opłaci za uczestników obowiązującą w miejscowości, w której odbywa się turnus opłatę miejscową (tzw. klimatyczną albo uzdrowiskową).
24. Wykonawca turnusu będzie posiadał aktualny wpis do rejestrów organizatorów i ośrodków uprawnionych do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne, korzystające z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dysfunkcjami i schorzeniami określonymi powyżej w pkt 2. Ogłoszenia
25. Zorganizowania całości turnusu nie można powierzyć innemu podmiotowi. Dopuszcza się wykonanie przez podwykonawców części przedmiotu zamówienia.
26. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przebiegu realizacji przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest umożliwić Zamawiającemu oraz innym uprawnionym podmiotom dokonującym kontroli w zakresie prawidłowości przebiegu projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia< wstęp do wszystkich pomieszczeń, w których wykonywany jest przedmiot zamówienia, udostępnić mu wszelką związaną z przedmiotem zamówienia dokumentację i udzielić wszelkich potrzebnych do dokonania oceny przebiegu realizacji przedmiotu zamówienia informacji.
27. Zamawiający informuje, że zaliczkowo przed rozpoczęciem turnusu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego od Wykonawcy oświadczenia o którym mowa w § 8 ust. 4 zostanie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie turnusów rehabilitacyjnych z dnia 15 listopada 2007 r. (Dz. U. Nr 230, poz. 1694) wypłacone zostanie dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Bydgoszcz: Zorganizowanie i przeprowadzenie turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia<.
Numer ogłoszenia: 265500 - 2012; data zamieszczenia: 23.07.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie , ul. Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 58 35 413, faks 52 58 35 413.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.pcpr.powiat.bydgoski.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia<..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Wykonawca zorganizuje 14 - dniowy turnus rehabilitacyjny wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym dla 40 osób niepełnosprawnych wraz z 8 opiekunami, zamieszkujących w Powiecie Bydgoskim.
2. Turnus rehabilitacyjny dla 40 osób niepełnosprawnych wraz z 8 opiekunami (zwanych dalej Uczestnikami Turnusu) ma być zorganizowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127 poz. 721) i Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007 r. Nr 230, poz. 1694) w ośrodku uprawnionym do przyjmowania osób niepełnosprawnych z następującymi schorzeniami i dysfunkcjami:
a) z dysfunkcją narządu ruchu,
b) z chorobami neurologicznymi,
c) z chorobą psychiczną,
d) z dysfunkcją narządu wzroku,
e) z dysfunkcja narządu słuchu,
f) ze schorzeniami układu krążenia,
g) ze schorzeniami układu oddechowego,
h) z epilepsją
i) z upośledzeniem umysłowym,
j) cukrzycą
3. Termin realizacji turnusu obejmującego 14 kolejnych dni winien przypadać w okresie od dnia 25 sierpnia 2012 r. do dnia 13 października 2012 r. Data rozpoczęcia turnusu stanowi kryterium oceny ofert.
4. Wykonawca zapewni Uczestnikom Turnusu transport klimatyzowanym pojazdem z wyznaczonych miejsc zbiórki na terenie Nowej Wsi Wielkiej, Bydgoszczy i Koronowa do ośrodka rehabilitacyjnego i z powrotem. Miejsca zbiórki zostaną wskazane przez Zamawiającego przy zawarciu umowy.
5. Turnus winien odbyć się w ośrodku usytuowanym w miejscowości nadmorskiej, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami lub schorzeniami wymienionymi w pkt 3.2, oddalonym od Bałtyku w linii prostej o nie więcej niż 1000 metrów.
6. Wykonawca, zapewni Uczestnikom Turnusu podczas podróży i w trakcie jego trwania opiekę koordynatora turnusu, który będzie dostępny dla uczestników przez całą dobę. W czasie podróży koordynator turnusu nie może być jednocześnie kierowcą pojazdu przewożącego Uczestników Turnusu.
7. Wykonawca zapewni właściwą opiekę i bezpieczeństwo Uczestnikom Turnusu w czasie przejazdu na i z turnusu oraz w trakcie jego trwania.
8. Wykonawca, w trakcie trwania turnusu, zapewni Uczestnikom Turnusu pełne wyżywienie obejmujące 4 posiłki dziennie tj.: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, (stołówka na miejscu) z zastrzeżeniem zapewnienia prowiantu w czasie wycieczek i podróży w dniu powrotu. W przypadku osób, dla których wymagana jest specjalna dieta posiłki będą przygotowywane wg wskazań lekarza.
9. Wykonawca zorganizuje nieodpłatnie imprezy o charakterze integracyjnym i aktywizacyjnym, w tym wieczorek integracyjny, 2 ogniska lub grille z wyżywieniem, tj. pieczeniem kiełbasek itp. i co najmniej 1 (jedną) wycieczkę krajoznawczą.
10. W trakcie turnusu każdy Uczestnik Turnusu będący osobą niepełnosprawną skorzysta z konsultacji lekarskiej i minimum 20 zabiegów usprawniająco - leczniczych wskazanych podczas tej konsultacji.
11. W ramach aktywnej integracji osób niepełnosprawnych zostaną przeprowadzone:
a) kurs obsługi kas fiskalnych w wymiarze łącznym 10 godzin dla wszystkich osób niepełnosprawnych będących Uczestnikami Turnusu,
b) warsztaty psychoterapeutyczne w wymiarze łącznym 6 godzin dla wszystkich osób niepełnosprawnych będących Uczestnikami Turnusu,
c) konsultacje z doradcą zawodowym w wymiarze łącznym 40 godzin - 1 godzina konsultacji dla każdej z osób niepełnosprawnych będącej Uczestnikiem Turnusu.
12. Wykonawca zapewni trenerów z kwalifikacjami, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnymi do prowadzenia zajęć w ramach przedmiotu zamówienia.
13. Wykonawca zapewni, by wszelkie materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu i warsztatów oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu i warsztatów wyposażone były w logo EFS zgodnie z zasadami promocji POKL. W ten sam sposób winny być oznaczone listy obecności uczestników na kursach, warsztatach i konsultacjach, oraz konspekty, plany i dzienniki zajęć. Zaświadczenia winny zawierać informacje o zakresie tematycznym kursów i warsztatów i o liczbie przeprowadzonych godzin.
14. Wykonawca przygotuje i przekaże Zamawiającemu przed podpisaniem umowy, program kursu i warsztatów odzwierciedlające zakres materiału który będzie realizowany.
15. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i wydać Uczestnikom Turnusu materiały dydaktyczne dotyczące zajęć teoretycznych i praktycznych.
16. Wykonawca ma obowiązek udokumentować prowadzenie zajęć: w formie konspektów/planów, dzienników zajęć (zawierających m.in. wymiar godzin i tematy zajęć szkoleniowych), listy obecności uczestników na kursie, warsztatach i konsultacjach, listy pokwitowań odbioru materiałów dydaktycznych do zajęć teoretycznych i praktycznych przez uczestników kursu/warsztatu, sporządzenia kopii zaświadczeń potwierdzających udział w kursie/warsztacie wydanych Uczestnikom Turnusu będących osobami niepełnosprawnymi oraz dokumentacji fotograficznej. Dokumentacja fotograficzna ma stanowić zapis tak prowadzenia zajęć dydaktycznych, jak również potwierdzać odbycie się imprez o charakterze integracyjnym i aktywizacyjnym. W/w dokumentację wraz z kompletem materiałów dydaktycznych wydanych Uczestnikom Turnusu wskazanych w SIWZ Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia zakończenia Turnusu.
17. Wykonawca zapewni przeprowadzenie ewaluacji kursu - oceny kursu za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wypełnione ankiety Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie wskazanym w SIWZ.
18. Sale wykładowe, w których będą odbywały się zajęcia winny być klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i odpowiednio oznakowane, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie informacji i promocji POKL. 19. Wykonawca zapewni podczas zajęć zimne i gorące napoje, ciastka (tzw. serwis kawowy).
20. Wykonawca zapewni Uczestnikom Turnusu zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV oraz z całodobowym dostępem do aneksu kuchennego. Przy doborze pokoi Wykonawca uwzględni rodzaj schorzenia i dysfunkcji osoby niepełnosprawnej. Wymagane jest aby wszystkie w/w pokoje zlokalizowane były w jednym budynku.
21. Na terenie ośrodka lub w bezpośrednim jego otoczeniu, powinno znajdować się boisko, basen kryty, siłownia oraz wypożyczalnia sprzętu rekreacyjno-sportowego z których to, uczestnicy turnusu będą mogli korzystać bez dodatkowych opłat. Miejsce usytuowania w/w obiektów będzie punktowane przy ocenie ofert według kryterium atrakcyjności pobytu.
22. Wykonawca, zobowiązany jest do ubezpieczenia każdego Uczestnika Turnusu od NNW na kwotę 10 000 zł oraz winien zadbać o przestrzeganie przez uczestników podstawowych zasad współżycia społecznego.
23. Wykonawca opłaci za uczestników obowiązującą w miejscowości, w której odbywa się turnus opłatę miejscową (tzw. klimatyczną albo uzdrowiskową).
24. Wykonawca turnusu będzie posiadał aktualny wpis do rejestrów organizatorów i ośrodków uprawnionych do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne, korzystające z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dysfunkcjami i schorzeniami określonymi powyżej w pkt 2. Ogłoszenia
25. Zorganizowania całości turnusu nie można powierzyć innemu podmiotowi. Dopuszcza się wykonanie przez podwykonawców części przedmiotu zamówienia.
26. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przebiegu realizacji przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest umożliwić Zamawiającemu oraz innym uprawnionym podmiotom dokonującym kontroli w zakresie prawidłowości przebiegu projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia< wstęp do wszystkich pomieszczeń, w których wykonywany jest przedmiot zamówienia, udostępnić mu wszelką związaną z przedmiotem zamówienia dokumentację i udzielić wszelkich potrzebnych do dokonania oceny przebiegu realizacji przedmiotu zamówienia informacji.
27. Zamawiający informuje, że zaliczkowo przed rozpoczęciem turnusu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego od Wykonawcy oświadczenia o którym mowa w § 8 ust. 4 zostanie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie turnusów rehabilitacyjnych z dnia 15 listopada 2007 r. (Dz. U. Nr 230, poz. 1694) wypłacone zostanie dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
85.31.25.00-4, 80.50.00.00-9.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 13.10.2012.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie żąda wniesienia wadium
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
tak
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuOcena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana, na podstawie oświadczenia dołączonego przez Wykonawcę do Oferty - załącznik nr 2 do SIWZ.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuOcena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana, na podstawie oświadczenia dołączonego przez Wykonawcę do Oferty - załącznik nr 2 do SIWZ.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca wykaże, ze posiada bazę lokalową, usytuowaną w miejscowości nadmorskiej (morze bałtyckie) w wymaganej odległości od morza (w linii prostej o nie więcej niż 1000 metrów), odpowiednią do realizacji zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami i schorzeniami określonymi w rozdz. II pkt. 3 ppkt 3.2 SIWZ. Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana, na podstawie oświadczenia dołączonego przez Wykonawcę do Oferty - załącznik nr 2 do SIWZ, wraz z dokumentacją fotograficzną (np. folder, zdjęcia) i ewentualnym wskazaniem strony www ośrodka jeżeli taka istnieje. Załączona dokumentacja ma szczegółowo wskazywać spełnienie stawianych w SIWZ wymagań dotyczących budynku i jego otoczenia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuOcena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana, na podstawie oświadczenia dołączonego przez Wykonawcę do Oferty - załącznik nr 2 do SIWZ.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuOcena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana, na podstawie oświadczenia dołączonego przez Wykonawcę do Oferty - załącznik nr 2 do SIWZ.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
- próbki, opisy lub fotografie
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1 - Cena - 60
- 2 - Atrakcyjność pobytu - 20
- 3 - Data rozpoczęcia realizacji turnusu - 20
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zmiany umowy nie mogą wykraczać poza zakres świadczeń określony w SIWZ.
Umowa może ulec zmianie w przypadku rezygnacji Uczestnika Turnusu z udziału w Turnusie.
Pod pojęciem rezygnacji z udziału w turnusie, bez bliższego określenia, należy rozumieć każdą sytuację, w której Uczestnik Turnusu wskazany na imiennej liście Uczestników Turnusu stanowiącej załącznik do umowy nie bierze udziału w całości lub w części Turnusu niezależnie od przyczyn tego stanu rzeczy. Zmiany umowy dokonuje się w trybie:
- pisemnego aneksu do umowy podpisanej przez Zamawiającego i Wykonawcę;
- pisemnych zmian na imiennych listach Uczestników Turnusu dokonanych przez Zamawiającego;
- bez pisemnego aneksu do umowy i zmian na imiennych listach uczestników Turnusu w przewidzianych w umowie sytuacjach, gdy rezygnacja Uczestnika Turnusu udziału w Turnusie następuje w terminie późniejszym niż na 3 dni przed jego rozpoczęciem lub w trakcie trwania Turnusu.
W powyższych sytuacjach może ulec zmianie wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia na zasadach szczegółowo określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej SIWZ.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.pcpr.powiat.bydgoski.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Konarskiego1-3, 85-066 Bydgoszcz.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
01.08.2012 godzina 09:15, miejsce: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Konarskiego1-3, 85-066 Bydgoszcz, pok. 413 IVp.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Projekt realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.2.współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Numer ogłoszenia: 269286 - 2012; data zamieszczenia: 25.07.2012
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
265500 - 2012 data 23.07.2012 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 58 35 413, fax. 52 58 35 413.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.4.4).
W ogłoszeniu jest:
01.08.2012 godzina 09:15,.
W ogłoszeniu powinno być:
03.08.2012 godzina 08:45,.
Bydgoszcz: zorganizowania i przeprowadzenia turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia<
Numer ogłoszenia: 341960 - 2012; data zamieszczenia: 11.09.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 265500 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 58 35 413, faks 52 58 35 413.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
zorganizowania i przeprowadzenia turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia<.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Wykonawca zorganizuje 14 - dniowy turnus rehabilitacyjny wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym dla 40 osób niepełnosprawnych wraz z 8 opiekunami, zamieszkujących w Powiecie Bydgoskim.
2. Turnus rehabilitacyjny dla 40 osób niepełnosprawnych wraz z 8 opiekunami (zwanych dalej Uczestnikami Turnusu) ma być zorganizowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 127 poz. 721) i Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007 r. Nr 230, poz. 1694) w ośrodku uprawnionym do przyjmowania osób niepełnosprawnych z następującymi schorzeniami i dysfunkcjami:
a) z dysfunkcją narządu ruchu,
b) z chorobami neurologicznymi,
c) z chorobą psychiczną,
d) z dysfunkcją narządu wzroku,
e) z dysfunkcja narządu słuchu,
f) ze schorzeniami układu krążenia,
g) ze schorzeniami układu oddechowego,
h) z epilepsją
i) z upośledzeniem umysłowym,
j) cukrzycą
3. Termin realizacji turnusu obejmującego 14 kolejnych dni winien przypadać w okresie od dnia 25 sierpnia 2012 r. do dnia 13 października 2012 r. Data rozpoczęcia turnusu stanowi kryterium oceny ofert.
4. Wykonawca zapewni Uczestnikom Turnusu transport klimatyzowanym pojazdem z wyznaczonych miejsc zbiórki na terenie Nowej Wsi Wielkiej, Bydgoszczy i Koronowa do ośrodka rehabilitacyjnego i z powrotem. Miejsca zbiórki zostaną wskazane przez Zamawiającego przy zawarciu umowy.
5. Turnus winien odbyć się w ośrodku usytuowanym w miejscowości nadmorskiej, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami lub schorzeniami wymienionymi w pkt 3.2, oddalonym od Bałtyku w linii prostej o nie więcej niż 1000 metrów.
6. Wykonawca, zapewni Uczestnikom Turnusu podczas podróży i w trakcie jego trwania opiekę koordynatora turnusu, który będzie dostępny dla uczestników przez całą dobę. W czasie podróży koordynator turnusu nie może być jednocześnie kierowcą pojazdu przewożącego Uczestników Turnusu.
7. Wykonawca zapewni właściwą opiekę i bezpieczeństwo Uczestnikom Turnusu w czasie przejazdu na i z turnusu oraz w trakcie jego trwania.
8. Wykonawca, w trakcie trwania turnusu, zapewni Uczestnikom Turnusu pełne wyżywienie obejmujące 4 posiłki dziennie tj.: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, (stołówka na miejscu) z zastrzeżeniem zapewnienia prowiantu w czasie wycieczek i podróży w dniu powrotu. W przypadku osób, dla których wymagana jest specjalna dieta posiłki będą przygotowywane wg wskazań lekarza.
9. Wykonawca zorganizuje nieodpłatnie imprezy o charakterze integracyjnym i aktywizacyjnym, w tym wieczorek integracyjny, 2 ogniska lub grille z wyżywieniem, tj. pieczeniem kiełbasek itp. i co najmniej 1 (jedną) wycieczkę krajoznawczą.
10. W trakcie turnusu każdy Uczestnik Turnusu będący osobą niepełnosprawną skorzysta z konsultacji lekarskiej i minimum 20 zabiegów usprawniająco - leczniczych wskazanych podczas tej konsultacji.
11. W ramach aktywnej integracji osób niepełnosprawnych zostaną przeprowadzone:
a) kurs obsługi kas fiskalnych w wymiarze łącznym 10 godzin dla wszystkich osób niepełnosprawnych będących Uczestnikami Turnusu,
b) warsztaty psychoterapeutyczne w wymiarze łącznym 6 godzin dla wszystkich osób niepełnosprawnych będących Uczestnikami Turnusu,
c) konsultacje z doradcą zawodowym w wymiarze łącznym 40 godzin - 1 godzina konsultacji dla każdej z osób niepełnosprawnych będącej Uczestnikiem Turnusu.
12. Wykonawca zapewni trenerów z kwalifikacjami, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnymi do prowadzenia zajęć w ramach przedmiotu zamówienia.
13. Wykonawca zapewni, by wszelkie materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu i warsztatów oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu i warsztatów wyposażone były w logo EFS zgodnie z zasadami promocji POKL. W ten sam sposób winny być oznaczone listy obecności uczestników na kursach, warsztatach i konsultacjach, oraz konspekty, plany i dzienniki zajęć. Zaświadczenia winny zawierać informacje o zakresie tematycznym kursów i warsztatów i o liczbie przeprowadzonych godzin.
14. Wykonawca przygotuje i przekaże Zamawiającemu przed podpisaniem umowy, program kursu i warsztatów odzwierciedlające zakres materiału który będzie realizowany.
15. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i wydać Uczestnikom Turnusu materiały dydaktyczne dotyczące zajęć teoretycznych i praktycznych.
16. Wykonawca ma obowiązek udokumentować prowadzenie zajęć: w formie konspektów/planów, dzienników zajęć (zawierających m.in. wymiar godzin i tematy zajęć szkoleniowych), listy obecności uczestników na kursie, warsztatach i konsultacjach, listy pokwitowań odbioru materiałów dydaktycznych do zajęć teoretycznych i praktycznych przez uczestników kursu/warsztatu, sporządzenia kopii zaświadczeń potwierdzających udział w kursie/warsztacie wydanych Uczestnikom Turnusu będących osobami niepełnosprawnymi oraz dokumentacji fotograficznej. Dokumentacja fotograficzna ma stanowić zapis tak prowadzenia zajęć dydaktycznych, jak również potwierdzać odbycie się imprez o charakterze integracyjnym i aktywizacyjnym. W/w dokumentację wraz z kompletem materiałów dydaktycznych wydanych Uczestnikom Turnusu wskazanych w pkt 3.15 Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia zakończenia Turnusu.
17. Wykonawca zapewni przeprowadzenie ewaluacji kursu - oceny kursu za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wypełnione ankiety Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie wskazanym powyżej.
18. Sale wykładowe, w których będą odbywały się zajęcia winny być klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i odpowiednio oznakowane, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie informacji i promocji POKL.
19. Wykonawca zapewni podczas zajęć zimne i gorące napoje, ciastka (tzw. serwis kawowy).
20. Wykonawca zapewni Uczestnikom Turnusu zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV oraz z całodobowym dostępem do aneksu kuchennego. Przy doborze pokoi Wykonawca uwzględni rodzaj schorzenia i dysfunkcji osoby niepełnosprawnej. Wymagane jest aby wszystkie w/w pokoje zlokalizowane były w jednym budynku.
21. Na terenie ośrodka lub w bezpośrednim jego otoczeniu, powinno znajdować się boisko, basen kryty, siłownia oraz wypożyczalnia sprzętu rekreacyjno-sportowego z których to, uczestnicy turnusu będą mogli korzystać bez dodatkowych opłat. Miejsce usytuowania w/w obiektów będzie punktowane przy ocenie ofert według kryterium atrakcyjności pobytu.
22. Wykonawca, zobowiązany jest do ubezpieczenia każdego Uczestnika Turnusu od NNW na kwotę 10 000 zł oraz winien zadbać o przestrzeganie przez uczestników podstawowych zasad współżycia społecznego.
23. Wykonawca opłaci za uczestników obowiązującą w miejscowości, w której odbywa się turnus opłatę miejscową (tzw. klimatyczną albo uzdrowiskową). 24. Wykonawca turnusu będzie posiadał aktualny wpis do rejestrów organizatorów i ośrodków uprawnionych do przyjmowania zorganizowanych grup turnusowych, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne, korzystające z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dysfunkcjami i schorzeniami określonymi w ppkt 3.2. 25. Zorganizowania całości turnusu nie można powierzyć innemu podmiotowi. Dopuszcza się wykonanie przez podwykonawców części przedmiotu zamówienia. 26. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przebiegu realizacji przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest umożliwić Zamawiającemu oraz innym uprawnionym podmiotom dokonującym kontroli w zakresie prawidłowości przebiegu projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia< wstęp do wszystkich pomieszczeń, w których wykonywany jest przedmiot zamówienia, udostępnić mu wszelką związaną z przedmiotem zamówienia dokumentację i udzielić wszelkich potrzebnych do dokonania oceny przebiegu realizacji przedmiotu zamówienia informacji. 27. Zamawiający informuje, że zaliczkowo przed rozpoczęciem turnusu, w terminie 7 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego od Wykonawcy oświadczenia o którym mowa w § 8 ust. 4 zostanie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie turnusów rehabilitacyjnych z dnia 15 listopada 2007 r. (Dz. U. Nr 230, poz. 1694) wypłacone zostanie dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
85.31.25.00-4, 80.50.00.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Projekt realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.2. współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
04.09.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Biuro Usług Rehabilitacyjno-Wypoczynkowych PATRONA D. Mielnik, G. Idziak spółka jawna, {Dane ukryte}, 53-031 Wrocław, kraj/woj. dolnośląskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 295446,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
74528,00
Oferta z najniższą ceną:
74528,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
123200,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 26550020120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-07-22 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 73 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 60% |
WWW ogłoszenia: | www.pcpr.powiat.bydgoski.pl |
Informacja dostępna pod: | Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Konarskiego1-3, 85-066 Bydgoszcz |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
80500000-9 | Usługi szkoleniowe | |
85312500-4 | Usługi rehabilitacyjne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
zorganizowania i przeprowadzenia turnusu rehabilitacyjnego wraz z kursem zawodowym obsługi kas fiskalnych oraz warsztatami psychoterapeutycznymi i konsultacjami z doradcą zawodowym w ramach projektu systemowego >Pierwszy krok do usamodzielnienia< | Biuro Usług Rehabilitacyjno-Wypoczynkowych PATRONA D. Mielnik, G. Idziak spółka jawna Wrocław | 2012-09-11 | 74 528,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-09-11 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 853125004 805000009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 74 528,00 zł Minimalna złożona oferta: 74 528,00 zł Ilość złożonych ofert: 4 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 74 528,00 zł Maksymalna złożona oferta: 123 200,00 zł |