TI Tytuł Polska-Piła: Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
ND Nr dokumentu 261310-2014
PD Data publikacji 31/07/2014
OJ Dz.U. S 145
TW Miejscowość PIŁA
AU Nazwa instytucji Gmina Piła
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 29/07/2014
DT Termin 20/08/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71230000 - Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
OC Pierwotny kod CPV 71230000 - Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
IA Adres internetowy (URL) www.um.pila.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

31/07/2014    S145    - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

Polska-Piła: Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

2014/S 145-261310

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Piła
pl. Staszica 10
Osoba do kontaktów: Anna Nowacka
64-920 Piła
POLSKA
Tel.: +48 672104346
E-mail: bzp@um.pila.pl
Faks: +48 672123566

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: www.um.pila.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Gmina Piła
pl. Staszica 10
Punkt kontaktowy: Kancelaria Ogólna
Osoba do kontaktów: Grażyna Więcko
64-920 Piła
POLSKA
Tel.: +48 672104310
Faks: +48 672123566
Adres internetowy: www.um.pila.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej fragmentu pl. Zwycięstwa w Pile – mediateka z otoczeniem.
II.1.2)Krótki opis:
Przedmiot i cel konkursu.
1. Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej fragmentu pl. Zwycięstwa w Pile obejmującego budynek mediateki wraz z zagospodarowaniem otoczenia.
2. Konkurs jest elementem projektu pn. Przygotowanie dokumentacyjne II etapu projektu „Budowa markowego produktu Wielkopolski - Pilska strefa aktywności”, współfinansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.
3. W ramach projektu „Budowa markowego produktu Wielkopolski - Pilska strefa aktywności” realizowanego w okresie budżetowym 2014-2020 przewidziane są następujące przedsięwzięcia:
a) budowa na pl. Zwycięstwa nowoczesnej mediateki z zagospodarowaniem otoczenia;
b)rewitalizacja północnej części wyspy miejskiej (m. in. ciągi pieszo rowerowe, miejsca rekreacji, uporządkowanie zieleni parkowej i stawu, oświetlenie, most pieszo-rowerowy przez rzekę Gwdę);
c) zagospodarowanie sportowo-rekreacyjne terenów nadrzecznych w rejonie plant przy ul. Dąbrowskiego;
d) budowa parku odkrywców wraz zagospodarowaniem otoczenia (park odkrywców będzie umożliwiał m. in. prezentację zjawisk fizycznych i przyrodniczych, organizację warsztatów i przeprowadzanie doświadczeń);
e) zagospodarowanie starorzecza poprzez umocnienie nabrzeża rzeki Gwdy i jego przystosowanie do cumowania małych jednostek pływających (w tym m. in. oświetlenie terenu, ciągi pieszo – rowerowe, most zapewniający dojazd do starorzecza) oraz otwarcie skomunikowania starorzecza z rzeką Gwdą.
4. Mediateka pełnić będzie funkcję centrum kulturalno-edukacyjnego, wpisującego się w potrzeby i oczekiwania społeczeństwa informacyjnego. Ma uatrakcyjnić dostęp do wiedzy, promować czytelnictwo, tworzyć kreatywną atmosferę pracy dla odbiorców w każdym wieku, szczególnie dla młodego pokolenia, poprzez:
a) wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki i technologii, zmieniających kanały dotarcia do kultury i sposobu uczestnictwa w niej, z pasywnego odbioru na świadomą selekcję i wybór (cyfryzacja zbiorów, dostęp zdalny i multimedialny);
b) interaktywne multicentrum, wspierające naukę dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych w dostępie do wiedzy (komputery, lektorzy, Language Cafe);
c) możliwość korzystania z zasobów mediateki przez Internet lub na miejscu, z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niewidzących i niesłyszących;
d) połączenie obiektu z salami wystawowymi, w tym z salami tematycznymi, m.in. historycznymi - prezentującymi dokumenty bogatej przeszłości miasta i regionu, budującymi tożsamość lokalną; z salami przyrodniczymi, urządzonymi w klimacie arboretum; z salami do rekreacji, z wykorzystaniem nowoczesnych metod relaksacyjnych.
5. Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej koncepcji architektonicznej zawierającej optymalne rozwiązania architektoniczne, programowe i funkcjonalne, odpowiadające przyjętym założeniom funkcjonalnym, użytkowym i finansowym, jak również wyłonienie wykonawcy projektu realizacyjnego mediateki z zagospodarowaniem otoczenia.
6. Uczestnik konkursu, którego praca w wyniku oceny przez Sąd Konkursowy otrzyma największą liczbę punktów, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, tj. wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (w tym projektów budowlanych i wykonawczych), niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawcy robót - zgodnie z pkt. VIII Regulaminu. Wykonawcy ww. dokumentacji zostanie także powierzone pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją przedsięwzięcia.
7. Program funkcjonalno – użytkowy mediateki z zagospodarowaniem otoczenia został zawarty w załączniku nr 1 do niniejszego Regulaminu. Określona w programie całkowita powierzchnia wewnętrzna netto obiektu wynosi 6500 m2. Zamawiający określił również strukturę funkcjonalno-powierzchniową obiektu, która powinna być zachowana. Podane w programie funkcjonalno-użytkowym powierzchnie mają charakter informacyjny; ewentualne rozbieżności pomiędzy powierzchniami określonymi w programie a powierzchniami podanymi w pracach konkursowych będą przedmiotem oceny Sądu Konkursowego. Dopuszcza się przekroczenie założonej całkowitej powierzchni netto o maksymalnie 5% z 6500 m2. Przekroczenie tej powierzchni o więcej niż 5% będzie uznane za niespełnienie wymagań określonych w warunkach konkursu.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71230000

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
1. Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej oraz podmioty występujące wspólnie, o ile spełniają warunki i wymagania określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i w Regulaminie konkursu oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania w rozumieniu art. 24 Pzp. O dopuszczenie do konkursu mogą ubiegać się podmioty, które spełniają następujące warunki:
1.1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
1.2. posiadają wiedzę i doświadczenie; w tym zakresie Zamawiający wymaga, aby podmiot przystępujący do konkursu posiadał doświadczenie i wykazał, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do konkursu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwie usługi polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej (projekt budowlany oraz wykonawczy) budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 4000 m² oraz o kategorii złożoności 4 lub wyższej wg Tabeli 2 Załącznika do rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym z dnia 18 maja 2004 r. (Dz. U. Nr 130, poz. 1389). Warunki określone powyżej muszą zostać spełnione łącznie.
Przez budynek użyteczności publicznej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 ze zm.), należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.
1.3. dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; w tym zakresie podmiot ubiegający się o dopuszczenie do konkursu musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował:
a) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności architektonicznej (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w tym zakresie) z co najmniej 3-letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu, po uzyskaniu uprawnień budowlanych; osoba ta powinna posiadać aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego;
b) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w tym zakresie) z co najmniej 3-letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień budowlanych; osoba ta powinna posiadać aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego;
1.4. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie pracy konkursowej, a następnie w przypadku wyboru ich pracy – wykonanie zamówienia na sporządzenie dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji inwestycji (na sprawowanie nadzoru autorskiego zostanie zawarta odrębna umowa);
1.5. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 Pzp.
Powyższe warunki mogą zostać spełnione łącznie przez Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie.
2. Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana przez Sąd Konkursowy. Ocena nastąpi metodą: spełnia-nie spełnia na podstawie przedstawionych przez Uczestnika konkursu danych (informacji) zawartych w dokumentach i oświadczeniach, do których złożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do konkursu jest zobowiązany.
3. Wymagania dodatkowe dotyczące składania wniosków przez Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, np. zespołów projektowych:
3.1. Uczestnicy konkursu, którzy zamierzają brać udział w konkursie wspólnie, ustanawiają pełnomocnika (wzór dokumentu pełnomocnictwa zawiera załącznik nr 17 do Regulaminu). Pełnomocnictwo winno zawierać, co najmniej:
- nazwę konkursu,
- wskazanie uczestników wspólnie biorących udział w konkursie,
- wskazanie ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania.
4. W konkursie nie mogą brać udziału następujące osoby:
4.1. biorące udział w definiowaniu warunków konkursu,
4.2. biorące udział w opracowaniu Regulaminu konkursu,
4.3. biorące udział w organizowaniu konkursu, w tym członkowie Sądu Konkursowego.
5. Każdy Uczestnik konkursu może złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie (zwany dalej wnioskiem) oraz tylko jedną pracę konkursową. Za złożenie wniosku i pracy konkursowej uważa się również dokonanie tej czynności wspólnie z innym uczestnikiem konkursu. Uczestnik, który złoży więcej niż jeden wniosek lub jedną pracę konkursową zostanie wykluczony z konkursu, a wszystkie prace z jego udziałem zostaną odrzucone jako nie spełniające warunków konkursu.
6. Prace konkursowe mogą złożyć wyłącznie Uczestnicy zaproszeni przez Zamawiającego do złożenia prac konkursowych. W przypadku ujawnienia, że praca konkursowa została złożona przez uczestnika nie zaproszonego do złożenia pracy, praca uznana zostanie za nie spełniającą warunków konkursu, a uczestnikowi, który ją złożył nie będzie przysługiwać żadna z nagród.
7. Uczestnicy konkursu nie spełniający powyższych wymagań zostaną wykluczeni z udziału w konkursie.
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
1. Kwalifikacja prac konkursowych.
1.1. Prace konkursowe niespełniające wymagań określonych w Regulaminie konkursu będą zakwalifikowane do grupy „N" i nie będą podlegały dalszej ocenie przez Sąd Konkursowy. Prace konkursowe spełniające wymagania określone w warunkach konkursu będą zakwalifikowane do grupy „O". Do kategorii „N” bezwzględnie zostaną zaliczone prace, w których:
a) deklarowany koszt wykonania dokumentacji projektowej (bez nadzoru autorskiego) przekroczy 1 906 500,00 zł brutto,
b) całkowita powierzchnia wewnętrzna netto obiektu przekroczy (6500 m2 +5%).
1.2. O zakwalifikowaniu prac do grup „N" i „O" zadecyduje Sąd Konkursowy. W zakresie oceny spełnienia przez Uczestników konkursu wymagań określonych w niniejszym Regulaminie Sąd Konkursowy jest niezależny.
2. Ocena prac konkursowych
Prace konkursowe zakwalifikowane do grupy „O" podlegać będą ocenie przez Sąd Konkursowy pod względem spełnienia wymagań określonych w Regulaminie konkursu według poniższych kryteriów:
2.1. Kryterium K1 – jakość projektu
2.2. Kryterium K2 – cena dokumentacji projektowej
3. Zasady oceny prac konkursowych według powyższych kryteriów:
3.1. Kryterium K1 – jakość projektu.
W ramach tego kryterium oceniana będzie architektura. Sąd konkursowy rozważy przede wszystkim:
a) relacje z otoczeniem,
Wyjaśnienie: Charakter proponowanej formy, jej skala, użyte materiały, mała architektura winny oddziaływać z formą zabudowy i zagospodarowania otoczenia na rzecz poprawy standardu przestrzennego i architektonicznego.
b) całościowa formuła architektury budynku,
Wyjaśnienie: Otoczenie, architektura fasad i wnętrza stanowią jedną całość. Ich relacja winna być czytelna. Może to oznaczać ich przeciwstawieństwo (np. wyizolowanie wewnętrznego świata) lub ciągłość – przenikanie się wnętrza i otoczenia. Relacje te winny w czytelny sposób wynikać z architektonicznych założeń.
c) przejrzystość i prawidłowość rozwiązań funkcjonalnych,
Wyjaśnienie: Układ wewnętrznych przestrzeni i funkcji winny być czytelne. Struktura funkcjonalna i przestrzenna winny korelować ze sobą. Właściwa dostępność pomieszczeń, struktura układu funkcji, czytelność komunikacji winny cechować rozwiązania budynku zarówno w strefie publicznie dostępnej jak i w strefie administracji i zaplecza.
d) racjonalność techniczną,
Wyjaśnienie: Struktura przestrzenna i funkcjonalna stanowić winna jedność ze strukturą konstrukcyjną oraz rozwiązaniami technicznymi fasad, dachów czy instalacji. Czytelność technicznych struktur, stosowność rozwiązań technicznych (ich poprawny dobór, właściwa skala czy energetyczna racjonalność) stanowią o racjonalności rozwiązań; przekładają się w korzystny sposób na koszty budowy i eksploatacji.
e) poprawność formalną,
Wyjaśnienie: Prezentowane w pracach rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne a także funkcjonalne i techniczne będą, w przypadku projektu budowlanego wykonanego w oparciu o pracę nagrodzoną, musiały osiągnąć pełną zgodność z wymaganiami miejscowego planu zagospodarowania, „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Piły” a także z przepisami prawa budowlanego i obowiązującymi z jego mocy rozporządzeniami. W ramach oceny prac, Sąd Konkursowy będzie musiał dokonać oceny ewentualnych uchybień zauważonych w pracach konkursowych pod kątem możliwości ich skorygowania bez uszczerbku dla wartości ocenianej pracy.
Wszystkie powyższe zagadnienia stanowią całość i będą łącznie oceniane w ramach kryterium, które opisują. Każdy z sędziów będzie oceniał prace indywidualnie. W tym kryterium praca konkursowa wytypowana do grupy nagród i wyróżnień może uzyskać łącznie (tj. od wszystkich sędziów) maksymalnie 100 punktów.
3.2. Cena dokumentacji projektowej (bez nadzoru autorskiego)
W tym kryterium praca konkursowa wytypowana do grupy nagród i wyróżnień może uzyskać maksymalnie 100 punktów. Punkty zostaną obliczone według poniższego wzoru:
K2 min
wartość punktowa K2 = ----------------- * 100
K2 op
gdzie:
K2 – wartość punktowa
K2 min – najniższy zaproponowany przez uczestników konkursu koszt dokumentacji brutto
K2 op. – koszt dokumentacji brutto zaproponowany w ocenianej pracy
3.3. Łączna ocena badanej pracy konkursowej - K:
K = K1*90% + K2*10%
gdzie:
K1 – ilość punktów uzyskana przez pracę konkursową w kryterium K1
K2 – ilość punktów uzyskana przez pracę konkursową w kryterium K2.
Obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Za najlepszą zostanie uznana praca konkursowa, która uzyska najwyższą liczbę punktów.
4. Sąd Konkursowy dokonuje oceny prac konkursowych zgodnie z kryteriami przyjętymi w Regulaminie konkursu. Ocena będzie dokonywana przez członków Sądu Konkursowego indywidualnie. W przypadku przyznania przez Sąd Konkursowy równej liczby punktów kilku pracom konkursowym decydujący głos należy do Przewodniczącego Sądu Konkursowego, lub jego Zastępcy w przypadku nieobecności Przewodniczącego.
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
BZP.271.28.2014
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 20.8.2014 - 12:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: 1. Sąd Konkursowy przyzna I i II nagrodę pieniężną Uczestnikom konkursu, którzy otrzymają kolejno dwie najwyższe
oceny za prace konkursowe, a ponadto może przyznać kolejne nagrody i wyróżnienia pieniężne.
2. Pula nagród i wyróżnień wynosi łącznie 50 000 zł. O liczbie i wartości poszczególnych nagród i wyróżnień
zadecyduje Sąd Konkursowy. Zamawiający gwarantuje wypłatę całej puli nagród i wyróżnień.
3. Uczestnikowi konkursu, którego praca konkursowa w wyniku oceny Sądu Konkursowego uzyska największą liczbę
punktów, oprócz I nagrody pieniężnej zostanie przyznana nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie
zamówienia z wolnej ręki na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (w tym projektów budowlanych
i wykonawczych) - niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i przeprowadzenia postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawcy robót.
4. Kwoty nagród i wyróżnień pieniężnych podlegają opodatkowaniu na ogólnych zasadach, w szczególności podlegają
przepisom podatkowym o podatku dochodowym od osób fizycznych lub o podatku dochodowym od osób prawnych.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
Nagrody i wyróżnienia pieniężne zostaną przekazane autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych w terminie od 15 dni od dnia ustalenia wyników konkursu do 2 miesięcy od dnia ustalenia wyników konkursu, jednak nie później niż do 30 czerwca 2015 r. Nagrodzony / wyróżniony Uczestnik konkursu będzie zobowiązany do wystawienia faktury lub rachunku, w wysokości brutto odpowiadającej wysokości przyznanej nagrody lub wyróżnienia, i na tej podstawie nastąpi wypłata nagrody lub wyróżnienia.
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: tak
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Jerzy Szczepanik - Dzikowski
2. MJarek Perepeczo
3. Henryk Gawroński
4. Tomira Łęska - Oleszak
5. Iwona Wojtecka

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują Uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał
interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o konkursie przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej
w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej, opatrzonej
bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki
sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający
mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli prze-słanie jego kopii
nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
6. Uczestnik konkursu może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o
niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on
zobowiązany na podstawie ustawy Pzp, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały one przesłane w sposób określony w art.27 ust.2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o konkursie wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
9. Odwołanie wobec innych czynności wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu
należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
29.7.2014
TI Tytuł Polska-Piła: Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
ND Nr dokumentu 271419-2014
PD Data publikacji 08/08/2014
OJ Dz.U. S 151
TW Miejscowość PIŁA
AU Nazwa instytucji Gmina Piła
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 05/08/2014
DT Termin 20/08/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71230000 - Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
OC Pierwotny kod CPV 71230000 - Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

08/08/2014    S151    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Piła: Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

2014/S 151-271419

Gmina Piła, pl. Staszica 10, Osoba do kontaktów: Anna Nowacka, Piła64-920, POLSKA. Tel.: +48 672104346. Faks: +48 672123566. E-mail: bzp@um.pila.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.7.2014, 2014/S 145-261310)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71230000

Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

Zamiast: 

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Adresy internetowe

www.um.pila.pl

Powinno być: 

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Adresy internetowe

www.bip.um.pila.pl


TI Tytuł Polska-Piła: Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
ND Nr dokumentu 138075-2015
PD Data publikacji 22/04/2015
OJ Dz.U. S 78
TW Miejscowość PIŁA
AU Nazwa instytucji Gmina Piła
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 17/04/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71230000 - Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych
OC Pierwotny kod CPV 71230000 - Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

22/04/2015    S78    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Piła: Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

2015/S 078-138075

Gmina Piła, pl. Staszica 10, Osoba do kontaktów: Anna Nowacka, Piła 64-920, POLSKA. Tel.: +48 672104346. Faks: +48 672123566. E-mail: bzp@um.pila.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.7.2014, 2014/S 145-261310)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71230000

Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych

Procedury niepełnej
Zamówienia nie udzielono

Inne dodatkowe informacje

Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2013 r. poz. 907 ze zm).

Uzasadnienie faktyczne:

Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wartość zamówienia (konkursu) przekracza kwotę określoną w art. 11 pkt 8 ustawy Pzp, tj. przekracza tzw. próg unijny. Zgodnie z art. 26 ust. 1 ww ustawy, Zamawiający na potwierdzenie spełnienia warunków i braku podstaw wykluczenia z postępowania winien żądać m.in. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 4–8 i 10, 11 oraz aktualnej informacji z KRK w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 9.


Adres: Pl. Staszica 10, 64-920 Piła
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: bzp@um.pila.pl,
tel: 672 126 210,
fax: 672 123 566
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-08-20
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 26131020141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-07-31
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.um.pila.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Szydłowo Jaraczewo 2
Jaraczewo 2, szydłowo, woj. nierozpoznano
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71230000-9 Organizowanie architektonicznych konkursów projektowych