TI Tytuł Polska-Będzin: Usługi odśnieżania
ND Nr dokumentu 259464-2016
PD Data publikacji 27/07/2016
OJ Dz.U. S 143
TW Miejscowość BĘDZIN
AU Nazwa instytucji PTHU INTERPROMEX Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/07/2016
DT Termin 05/09/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
OC Pierwotny kod CPV 90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
IA Adres internetowy (URL) www.interpromex.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/07/2016    S143    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Będzin: Usługi odśnieżania

2016/S 143-259464

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PTHU INTERPROMEX Sp. z o.o.
ul. Paryska 11
Osoba do kontaktów: Karolina Smolnicka
42-500 Będzin
Polska
Tel.: +48 322676000
E-mail: marketing@interpromex.pl
Faks: +48 322673617

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.interpromex.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: usługi komunalne, roboty drogowe
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zimowe utrzymanie wyznaczonych dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina w okresie od 15.10.2016 do 15.4.2017.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Miasto Będzin.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne utrzymanie dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90620000, 90630000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Zimowe mechaniczne utrzymanie dróg, wykonywane będzie w terminie od 15.10.2016 do 15.4.2017. Zimowe utrzymanie obejmuje:
a) mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego z dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ (wykaz dróg),
b) likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy) z dróg lokalno-miejskich za pomocą chlorku sodu, chlorku wapnia i piasku zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ (częstotliwość może być ustalana przez Zamawiającego).
2. Doba zimowego utrzymania dróg, chodników i miejsc wyznaczonych trwa od godz. 6:00 do godz. 6:00 dnia następnego.
3. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przekazywania codziennych raportów (do godz. 7:00 każdego dnia za dzień poprzedni) określających prowadzenie akcji zimowej z wyszczególnieniem miejsc, które w czasie prowadzenia akcji były utrzymywane (wykaz dróg posypywanych i odpłużanych, oraz miejsc wyznaczonych posypywanych i odśnieżanych, krotności przejazdów, ilości użytych materiałów uszorstniających, godziny prowadzenia akcji) zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ (wzór raportu dobowego).
4. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do pełnienia od dnia rozpoczęcia sezonu zimowego całodobowego dyżuru dyspozytorskiego w celu kierowania w ścisłej koordynacji z Zamawiającym pracami dotyczącymi usuwania skutków zimy. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu jednego numeru telefonu do dyspozytora koordynującego akcją ze strony Wykonawcy, który będzie aktywny przez 24h na dobę.
5. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do zapewnienia ciągłej gotowości pozwalającej w sposób natychmiastowy, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne prowadzić prace związane z zadaniami wynikającymi z zimowego utrzymania, przede wszystkim utrzymanie w sprawności technicznej wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, oraz zapewnienie pełnego stanu osobowego pracowników koniecznych do realizacji tych zadań. Zamawiający wymaga, aby baza sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego ulokowana była w miejscu odległym o maksymalnie 15 km od siedziby Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający wymaga, aby osoby, które będą brać udział w zabezpieczeniu dróg Zamawiającego w poszczególnych dniach, były obecne na terenie bazy sprzętowej i były w pełnej dyspozycji do podjęcia działań na rzecz Zamawiającego.
6. Zamawiający wymaga, aby narzędzia i urządzenia wykorzystywane do zimowego utrzymania dróg wskazane w załączniku nr 3 do SIWZ użyte zostały w pierwszej kolejności do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zgodnie z terminami określonymi w SIWZ. Po zakończeniu działań na rzecz Zamawiającego narzędzia i urządzenia mogą zostać wykorzystywane do innych zadań Wykonawcy.
7. Wykonawca zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli narzędzi i urządzeń przeznaczonych do zimowego utrzymania dróg w każdym momencie trwania umowy oraz w szczególności bezpośrednio przed rozpoczęciem AZ.
8. Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do udziału w realizacji zamówienia, które posiadają stosowne uprawnienia wymagane przepisami prawa. Wykonawca musi być dyspozycyjny i zgłaszać się na każde wezwanie Zamawiającego w celach związanych z realizację umowy (np. objazdy dróg, ustalanie rozliczeń). – załącznik 4 do SIWZ
9. Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia osób biorących udział w AZ w zakresie znajomości dróg wyznaczonych do zimowego utrzymania przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do dokonywania na każde wezwanie Zamawiającego wspólnych objazdów dróg celem oględzin stanu ich nawierzchni bez prawa domagania się dodatkowego wynagrodzenia (koszty powyższe Wykonawca winien skalkulować w cenie oferty).
11. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przystąpienia do usuwania śniegu i likwidacji gołoledzi po wystąpieniu niekorzystnych warunków atmosferycznych bez zbędnej zwłoki (w ciągu 30 minut), przy czym wykonanie w/w czynności powinno zostać zakończone w następującym czasie:
a) dla dróg I kolejności zimowego utrzymania – do 4 godz. po ustaniu opadów,
b) dla dróg II kolejności zimowego utrzymania – do 6 godz. po ustaniu opadów.
12. Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego reagowania na każde zgłoszenie lub interwencję ze strony Zamawiającego.
13. Ustala się następujące standardy zimowego utrzymania dróg:
a) dla dróg I kolejności II standard zimowego utrzymania,
b) dla dróg II kolejności II standard zimowego utrzymania.
Wskazane standardy są tożsame (identyczne) jak w Zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 25.10.1994 w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych.
14. Technologia zimowego utrzymania dróg:
a) Płużenie:
— pługiem pracującym pojedynczo – na drogach jednokierunkowych i dwukierunkowych szerokości jezdni 6 metrów i poniżej,
— pługami pracującymi w zespole po 2 lub 3 – drogi szerokości jezdni powyżej 6 metrów.
b) Posypywanie:
— solą drogową o gęstości posypywania 30 g\m² dla II – go standardu zimowego utrzymania, przy czym dopuszcza się alternatywnie użycie soli drogowej zwilżanej solanką o gęstości posypywania 20 g\m², przy temperaturze poniżej -10 °C dopuszcza się użycie materiałów uszorstniających,
15. Utrzymanie odcinków dróg w rejonie przystanków komunikacji publicznej w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów, utrzymywanie zatok przystankowych w taki sposób aby możliwe było swobodne i bezpieczne wysiadanie i wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej. Zatoka autobusowa stanowi część drogi i powinna być utrzymywana w standardzie drogi.
16. Utrzymanie odcinków dróg zlokalizowanych w rejonach skrzyżowań i podjazdów (wzniesienia i spadki dróg) w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów.
17. Wykonawca zobowiązany jest stosować do zapobiegania powstawaniu i likwidacji śliskości na drogach materiały z atestem wg obowiązujących przepisów (m.in. środków chemicznych spełniających Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub przenoszące normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego – stosowania odpowiednich dawek materiałów do usuwania śliskości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 27.10.2005 w sprawie rodzajów materiałów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. 2005 nr 230, poz.1960 ) i przedłożenia na żądanie Zamawiającego atestu dopuszczającego środki do ich stosowania.
18. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały do wykonania zleconych zadań oraz pokrywa koszty związane z zakupem środków chemicznych, soli drogowej, piasku, solanki i innych materiałów niezbędnych do realizacji zadań.
19. Obowiązkiem Wykonawcy jest przystąpienie do realizacji zadania w takim zakresie, by nie spowodować sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w stosunku do uczestników ruchu na drogach oraz ruchu pieszego. W przypadku zaniedbań Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do poszkodowanych.
20. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac objętych zamówieniem zgodnie z obowiązującymi normami i technologiami, zasadami wiedzy technicznej oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
21. Przy realizacji zimowego utrzymania Wykonawca może stosować inne niż piasek materiały do zwiększenia szorstkości jezdni tylko za zgodą Zamawiającego. Użycie pługa wirnikowego przez Wykonawcę może nastąpić tylko za zgodą Zamawiającego oraz na jego wyraźne polecenie.
22. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu podczas wykonywania prac, o ile będzie to wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
23. Sól do usuwania skutków zimy winna spełniać normę dla soli drogowej.
24. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych polega na usuwaniu śniegu i śliskości niezależnie od grubości warstwy śniegu lub lodu zalegającej na utrzymywanym terenie.
25. Wykonawca jest zobowiązany w terminie od 1.4.2017 do 15.4.2017 do uporządkowania po okresie zimowym wszystkich jezdni objętych przedmiotem zamówienia. W szczególności do ich oczyszczenia z materiałów szorstkich użytych do posypywania nawierzchni, zebrania wszystkich zanieczyszczeń zalegających na jezdni ze szczególnym uwzględnieniem oczyszczenia w rejonie krawężnika. Koszty oczyszczania należy uwzględnić w zimowym utrzymaniu dróg, Zakończenie prac zimowego utrzymania dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina musi być potwierdzone protokołem odbioru.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.10.2016. Zakończenie 15.4.2017

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Zimowe utrzymanie dróg lokalno-miejskich: Centrum, Syberka
1)Krótki opis
1. Zimowe mechaniczne utrzymanie dróg, wykonywane będzie w terminie od 15.10.2016 do 15.4.2017. Zimowe utrzymanie obejmuje:
a) mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego z dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ (wykaz dróg),
b) likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy) z dróg lokalno-miejskich za pomocą chlorku sodu, chlorku wapnia i piasku zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ (częstotliwość może być ustalana przez Zamawiającego).
2. Doba zimowego utrzymania dróg, chodników i miejsc wyznaczonych trwa od godz. 6:00 do godz. 6:00 dnia następnego.
3. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przekazywania codziennych raportów (do godz. 7:00 każdego dnia za dzień poprzedni) określających prowadzenie akcji zimowej z wyszczególnieniem miejsc, które w czasie prowadzenia akcji były utrzymywane (wykaz dróg posypywanych
i odpłużanych, oraz miejsc wyznaczonych posypywanych i odśnieżanych, krotności przejazdów, ilości użytych materiałów uszorstniających, godziny prowadzenia akcji) zgodnie z załącznikiem nr 14 do SIWZ (wzór raportu dobowego).
4. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do pełnienia od dnia rozpoczęcia sezonu zimowego całodobowego dyżuru dyspozytorskiego w celu kierowania w ścisłej koordynacji z Zamawiającym pracami dotyczącymi usuwania skutków zimy. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu jednego numeru telefonu do dyspozytora koordynującego akcją ze strony Wykonawcy, który będzie aktywny przez 24h na dobę.
5. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do zapewnienia ciągłej gotowości pozwalającej
w sposób natychmiastowy, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne prowadzić prace związane z zadaniami wynikającymi z zimowego utrzymania, przede wszystkim utrzymanie
w sprawności technicznej wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, oraz zapewnienie pełnego stanu osobowego pracowników koniecznych do realizacji tych zadań. Zamawiający wymaga, aby baza sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zlokalizowana była w miejscu odległym maksymalnie do 15 km od siedziby Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający wymaga, aby osoby, które będą brać udział w zabezpieczeniu dróg Zamawiającego w poszczególnych dniach, były obecne na terenie bazy sprzętowej i były w pełnej dyspozycji do podjęcia działań na rzecz Zamawiającego.
6. Zamawiający wymaga, aby narzędzia i urządzenia wykorzystywane do zimowego utrzymania dróg wskazane w załączniku nr 10 do SIWZ użyte zostały w pierwszej kolejności do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zgodnie z terminami określonymi w SIWZ. Po zakończeniu działań na rzecz Zamawiającego narzędzia i urządzenia mogą zostać wykorzystywane do innych zadań Wykonawcy.
7. Wykonawca zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli narzędzi i urządzeń przeznaczonych do zimowego utrzymania dróg w każdym momencie trwania umowy oraz w szczególności bezpośrednio przed rozpoczęciem AZ.
8. Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do udziału w realizacji zamówienia, które posiadają stosowne uprawnienia wymagane przepisami prawa. Wykonawca musi być dyspozycyjny i zgłaszać się na każde wezwanie Zamawiającego w celach związanych z realizację umowy (np. objazdy dróg, ustalanie rozliczeń). – załącznik 11 do SIWZ
9. Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia osób biorących udział w AZ w zakresie znajomości dróg wyznaczonych do zimowego utrzymania przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do dokonywania na każde wezwanie Zamawiającego wspólnych objazdów dróg celem oględzin stanu ich nawierzchni bez prawa domagania się dodatkowego wynagrodzenia (koszty powyższe Wykonawca winien skalkulować w cenie oferty).
11. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przystąpienia do usuwania śniegu i likwidacji gołoledzi po wystąpieniu niekorzystnych warunków atmosferycznych bez zbędnej zwłoki (w ciągu 30 minut), przy czym wykonanie w/w czynności powinno zostać zakończone w następującym czasie:
a) dla dróg I kolejności zimowego utrzymania – do 4 godz. po ustaniu opadów,
b) dla dróg II kolejności zimowego utrzymania – do 6 godz. po ustaniu opadów.
12. Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego reagowania na każde zgłoszenie lub interwencję ze strony Zamawiającego.
13. Ustala się następujące standardy zimowego utrzymania dróg:
a) dla dróg I kolejności II standard zimowego utrzymania,
b) dla dróg II kolejności II standard zimowego utrzymania.
Wskazane standardy są tożsame (identyczne) jak w Zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 25.10.1994 w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych.
14. Technologia zimowego utrzymania dróg:
a) Płużenie:
— pługiem pracującym pojedynczo – na drogach jednokierunkowych i dwukierunkowych szerokości jezdni 6 metrów i poniżej,
— pługami pracującymi w zespole po 2 lub 3 – drogi szerokości jezdni powyżej 6 metrów.
b) Posypywanie:
— solą drogową o gęstości posypywania 30 g\m² dla II – go standardu zimowego utrzymania, przy czym dopuszcza się alternatywnie użycie soli drogowej zwilżanej solanką o gęstości posypywania 20 g\m², przy temperaturze poniżej -10 °C dopuszcza się użycie materiałów uszorstniających,
15. Utrzymanie odcinków dróg w rejonie przystanków komunikacji publicznej w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów, utrzymywanie zatok przystankowych w taki sposób aby możliwe było swobodne i bezpieczne wysiadanie i wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej. Zatoka autobusowa stanowi część drogi i powinna być utrzymywana w standardzie drogi.
16. Utrzymanie odcinków dróg zlokalizowanych w rejonach skrzyżowań i podjazdów (wzniesienia i spadki dróg) w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów.
17. Wykonawca zobowiązany jest stosować do zapobiegania powstawaniu i likwidacji śliskości na drogach materiały z atestem wg obowiązujących przepisów (m.in. środków chemicznych spełniających Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub przenoszące normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego – stosowania odpowiednich dawek materiałów do usuwania śliskości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 27.10.2005 w sprawie rodzajów materiałów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. 2005 nr 230, poz.1960 ) i przedłożenia na żądanie Zamawiającego atestu dopuszczającego środki do ich stosowania.
18. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały do wykonania zleconych zadań oraz pokrywa koszty związane z zakupem środków chemicznych, soli drogowej, piasku, solanki i innych materiałów niezbędnych do realizacji zadań.
19. Obowiązkiem Wykonawcy jest przystąpienie do realizacji zadania w takim zakresie, by nie spowodować sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w stosunku do uczestników ruchu na drogach oraz ruchu pieszego. W przypadku zaniedbań Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do poszkodowanych.
20. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac objętych zamówieniem zgodnie z obowiązującymi normami i technologiami, zasadami wiedzy technicznej oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
21. Przy realizacji zimowego utrzymania Wykonawca może stosować inne niż piasek materiały do zwiększenia szorstkości jezdni tylko za zgodą Zamawiającego. Użycie pługa wirnikowego przez Wykonawcę może nastąpić tylko za zgodą Zamawiającego oraz na jego wyraźne polecenie.
22. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu podczas wykonywania prac, o ile będzie to wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
23. Sól do usuwania skutków zimy winna spełniać normę dla soli drogowej.
24. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych polega na usuwaniu śniegu i śliskości niezależnie od grubości warstwy śniegu lub lodu zalegającej na utrzymywanym terenie.
25. Wykonawca jest zobowiązany w terminie od 1.4.2017 do 15.4.2017 do uporządkowania po okresie zimowym wszystkich jezdni objętych przedmiotem zamówienia. W szczególności do ich oczyszczenia z materiałów szorstkich użytych do posypywania nawierzchni, zebrania wszystkich zanieczyszczeń zalegających na jezdni ze szczególnym uwzględnieniem oczyszczenia w rejonie krawężnika. Koszty oczyszczania należy uwzględnić w zimowym utrzymaniu dróg, Zakończenie prac zimowego utrzymania dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina musi być potwierdzone protokołem odbioru.
26. Zamawiający może dokonać korekt (dodać, odjąć) odcinków dróg objętych działaniami zimowego utrzymania w ilości ±20 % na danym zadaniu.
Szczegółowy wykaz ulic zawiera Załącznik nr 13 do SIWZ.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90620000, 90630000

3)Wielkość lub zakres

Szczegółowy wykaz ulic i dróg zawiera załącznik nr 13 do SIWZ dostępny na www.interpromex.pl

4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 15.10.2016. Zakończenie 15.4.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Zimowe utrzymanie dróg lokalno-miejskich: Góra Zamkowa – Brzozowica, Ksawera – Koszelew, Małobądz – Górki Małobądzkie, Warpie.
1)Krótki opis
1. Zimowe mechaniczne utrzymanie dróg, wykonywane będzie w terminie od 15.10.2016 do 15.4.2017. Zimowe utrzymanie obejmuje:
a) mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego z dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ (wykaz dróg),
b) likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy) z dróg lokalno-miejskich za pomocą chlorku sodu, chlorku wapnia i piasku zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ (częstotliwość może być ustalana przez Zamawiającego).
2. Doba zimowego utrzymania dróg, chodników i miejsc wyznaczonych trwa od godz. 6:00 do godz. 6:00 dnia następnego.
3. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przekazywania codziennych raportów (do godz. 7:00 każdego dnia za dzień poprzedni) określających prowadzenie akcji zimowej z wyszczególnieniem miejsc, które w czasie prowadzenia akcji były utrzymywane (wykaz dróg posypywanych
i odpłużanych, oraz miejsc wyznaczonych posypywanych i odśnieżanych, krotności przejazdów, ilości użytych materiałów uszorstniających, godziny prowadzenia akcji) zgodnie z załącznikiem nr 14 do SIWZ (wzór raportu dobowego).
4. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do pełnienia od dnia rozpoczęcia sezonu zimowego całodobowego dyżuru dyspozytorskiego w celu kierowania w ścisłej koordynacji z Zamawiającym pracami dotyczącymi usuwania skutków zimy. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu jednego numeru telefonu do dyspozytora koordynującego akcją ze strony Wykonawcy, który będzie aktywny przez 24h na dobę.
5. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do zapewnienia ciągłej gotowości pozwalającej
w sposób natychmiastowy, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne prowadzić prace związane z zadaniami wynikającymi z zimowego utrzymania, przede wszystkim utrzymanie
w sprawności technicznej wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, oraz zapewnienie pełnego stanu osobowego pracowników koniecznych do realizacji tych zadań. Zamawiający wymaga, aby baza sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zlokalizowana była w miejscu odległym maksymalnie do 15 km od siedziby Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający wymaga, aby osoby, które będą brać udział w zabezpieczeniu dróg Zamawiającego w poszczególnych dniach, były obecne na terenie bazy sprzętowej i były w pełnej dyspozycji do podjęcia działań na rzecz Zamawiającego.
6. Zamawiający wymaga, aby narzędzia i urządzenia wykorzystywane do zimowego utrzymania dróg wskazane w załączniku nr 10 do SIWZ użyte zostały w pierwszej kolejności do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zgodnie z terminami określonymi w SIWZ. Po zakończeniu działań na rzecz Zamawiającego narzędzia i urządzenia mogą zostać wykorzystywane do innych zadań Wykonawcy.
7. Wykonawca zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli narzędzi i urządzeń przeznaczonych do zimowego utrzymania dróg w każdym momencie trwania umowy oraz w szczególności bezpośrednio przed rozpoczęciem AZ.
8. Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do udziału w realizacji zamówienia, które posiadają stosowne uprawnienia wymagane przepisami prawa. Wykonawca musi być dyspozycyjny i zgłaszać się na każde wezwanie Zamawiającego w celach związanych z realizację umowy (np. objazdy dróg, ustalanie rozliczeń). – załącznik 11 do SIWZ
9. Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia osób biorących udział w AZ w zakresie znajomości dróg wyznaczonych do zimowego utrzymania przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do dokonywania na każde wezwanie Zamawiającego wspólnych objazdów dróg celem oględzin stanu ich nawierzchni bez prawa domagania się dodatkowego wynagrodzenia (koszty powyższe Wykonawca winien skalkulować w cenie oferty).
11. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przystąpienia do usuwania śniegu i likwidacji gołoledzi po wystąpieniu niekorzystnych warunków atmosferycznych bez zbędnej zwłoki (w ciągu 30 minut), przy czym wykonanie w/w czynności powinno zostać zakończone w następującym czasie:
a) dla dróg I kolejności zimowego utrzymania – do 4 godz. po ustaniu opadów,
b) dla dróg II kolejności zimowego utrzymania – do 6 godz. po ustaniu opadów.
12. Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego reagowania na każde zgłoszenie lub interwencję ze strony Zamawiającego.
13. Ustala się następujące standardy zimowego utrzymania dróg:
a) dla dróg I kolejności II standard zimowego utrzymania,
b) dla dróg II kolejności II standard zimowego utrzymania.
Wskazane standardy są tożsame (identyczne) jak w Zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994r. w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych.
14. Technologia zimowego utrzymania dróg:
a) Płużenie:
— pługiem pracującym pojedynczo – na drogach jednokierunkowych i dwukierunkowych szerokości jezdni 6 metrów i poniżej,
— pługami pracującymi w zespole po 2 lub 3 – drogi szerokości jezdni powyżej 6 metrów.
b) Posypywanie:
— solą drogową o gęstości posypywania 30 g\m² dla II – go standardu zimowego utrzymania, przy czym dopuszcza się alternatywnie użycie soli drogowej zwilżanej solanką o gęstości posypywania 20 g\m², przy temperaturze poniżej -10 °C dopuszcza się użycie materiałów uszorstniających,
15. Utrzymanie odcinków dróg w rejonie przystanków komunikacji publicznej w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów, utrzymywanie zatok przystankowych w taki sposób aby możliwe było swobodne i bezpieczne wysiadanie i wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej. Zatoka autobusowa stanowi część drogi i powinna być utrzymywana w standardzie drogi.
16. Utrzymanie odcinków dróg zlokalizowanych w rejonach skrzyżowań i podjazdów (wzniesienia i spadki dróg) w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów.
17. Wykonawca zobowiązany jest stosować do zapobiegania powstawaniu i likwidacji śliskości na drogach materiały z atestem wg obowiązujących przepisów (m.in. środków chemicznych spełniających Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub przenoszące normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego – stosowania odpowiednich dawek materiałów do usuwania śliskości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 27.10.2005 w sprawie rodzajów materiałów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. 2005 nr 230, poz.1960 ) i przedłożenia na żądanie Zamawiającego atestu dopuszczającego środki do ich stosowania.
18. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały do wykonania zleconych zadań oraz pokrywa koszty związane z zakupem środków chemicznych, soli drogowej, piasku, solanki i innych materiałów niezbędnych do realizacji zadań.
19. Obowiązkiem Wykonawcy jest przystąpienie do realizacji zadania w takim zakresie, by nie spowodować sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w stosunku do uczestników ruchu na drogach oraz ruchu pieszego. W przypadku zaniedbań Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do poszkodowanych.
20. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac objętych zamówieniem zgodnie z obowiązującymi normami i technologiami, zasadami wiedzy technicznej oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
21. Przy realizacji zimowego utrzymania Wykonawca może stosować inne niż piasek materiały do zwiększenia szorstkości jezdni tylko za zgodą Zamawiającego. Użycie pługa wirnikowego przez Wykonawcę może nastąpić tylko za zgodą Zamawiającego oraz na jego wyraźne polecenie.
22. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu podczas wykonywania prac, o ile będzie to wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
23. Sól do usuwania skutków zimy winna spełniać normę dla soli drogowej.
24. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych polega na usuwaniu śniegu i śliskości niezależnie od grubości warstwy śniegu lub lodu zalegającej na utrzymywanym terenie.
25. Wykonawca jest zobowiązany w terminie od 1.4.2017 do 15.4.2017 do uporządkowania po okresie zimowym wszystkich jezdni objętych przedmiotem zamówienia. W szczególności do ich oczyszczenia z materiałów szorstkich użytych do posypywania nawierzchni, zebrania wszystkich zanieczyszczeń zalegających na jezdni ze szczególnym uwzględnieniem oczyszczenia w rejonie krawężnika. Koszty oczyszczania należy uwzględnić w zimowym utrzymaniu dróg, Zakończenie prac zimowego utrzymania dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina musi być potwierdzone protokołem odbioru.
26. Zamawiający może dokonać korekt (dodać, odjąć) odcinków dróg objętych działaniami zimowego utrzymania w ilości ±20 % na danym zadaniu.
Wykaz dróg lokalno-miejskich zawiera załącznik nr 13 do SIWZ.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90620000, 90630000

3)Wielkość lub zakres

Wykaz dróg lokalno-miejskich zawiera załącznik nr 13 do SIWZ dostępny na www.interpromex.pl

4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 15.10.2016. Zakończenie 15.4.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: Zimowe utrzymanie dróg lokalno-miejskich: Grodziec, Łagisza, Zamkowe – Gzichów.
1)Krótki opis
1. Zimowe mechaniczne utrzymanie dróg, wykonywane będzie w terminie od 15.10.2016 do 15.4.2017. Zimowe utrzymanie obejmuje:
a) mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego z dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ (wykaz dróg),
b) likwidację śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy) z dróg lokalno-miejskich za pomocą chlorku sodu, chlorku wapnia i piasku zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ (częstotliwość może być ustalana przez Zamawiającego).
2. Doba zimowego utrzymania dróg, chodników i miejsc wyznaczonych trwa od godz. 6:00 do godz. 6:00 dnia następnego.
3. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przekazywania codziennych raportów (do godz. 7:00 każdego dnia za dzień poprzedni) określających prowadzenie akcji zimowej z wyszczególnieniem miejsc, które w czasie prowadzenia akcji były utrzymywane (wykaz dróg posypywanych
i odpłużanych, oraz miejsc wyznaczonych posypywanych i odśnieżanych, krotności przejazdów, ilości użytych materiałów uszorstniających, godziny prowadzenia akcji) zgodnie z załącznikiem nr 14 do SIWZ (wzór raportu dobowego).
4. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do pełnienia od dnia rozpoczęcia sezonu zimowego całodobowego dyżuru dyspozytorskiego w celu kierowania w ścisłej koordynacji z Zamawiającym pracami dotyczącymi usuwania skutków zimy. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu jednego numeru telefonu do dyspozytora koordynującego akcją ze strony Wykonawcy, który będzie aktywny przez 24h na dobę.
5. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do zapewnienia ciągłej gotowości pozwalającej
w sposób natychmiastowy, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne prowadzić prace związane z zadaniami wynikającymi z zimowego utrzymania, przede wszystkim utrzymanie
w sprawności technicznej wymaganego przez Zamawiającego sprzętu, oraz zapewnienie pełnego stanu osobowego pracowników koniecznych do realizacji tych zadań. Zamawiający wymaga, aby baza sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zlokalizowana była w miejscu odległym maksymalnie do 15 km od siedziby Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający wymaga, aby osoby, które będą brać udział w zabezpieczeniu dróg Zamawiającego w poszczególnych dniach, były obecne na terenie bazy sprzętowej i były w pełnej dyspozycji do podjęcia działań na rzecz Zamawiającego.
6. Zamawiający wymaga, aby narzędzia i urządzenia wykorzystywane do zimowego utrzymania dróg wskazane w załączniku nr 10 do SIWZ użyte zostały w pierwszej kolejności do zimowego utrzymania dróg Zamawiającego zgodnie z terminami określonymi w SIWZ. Po zakończeniu działań na rzecz Zamawiającego narzędzia i urządzenia mogą zostać wykorzystywane do innych zadań Wykonawcy.
7. Wykonawca zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli narzędzi i urządzeń przeznaczonych do zimowego utrzymania dróg w każdym momencie trwania umowy oraz w szczególności bezpośrednio przed rozpoczęciem AZ.
8. Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do udziału w realizacji zamówienia, które posiadają stosowne uprawnienia wymagane przepisami prawa. Wykonawca musi być dyspozycyjny i zgłaszać się na każde wezwanie Zamawiającego w celach związanych z realizację umowy (np. objazdy dróg, ustalanie rozliczeń). – załącznik 11 do SIWZ
9. Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia osób biorących udział w AZ w zakresie znajomości dróg wyznaczonych do zimowego utrzymania przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do dokonywania na każde wezwanie Zamawiającego wspólnych objazdów dróg celem oględzin stanu ich nawierzchni bez prawa domagania się dodatkowego wynagrodzenia (koszty powyższe Wykonawca winien skalkulować w cenie oferty).
11. Wykonawca zobowiązany jest w okresie zimowym do przystąpienia do usuwania śniegu i likwidacji gołoledzi po wystąpieniu niekorzystnych warunków atmosferycznych bez zbędnej zwłoki (w ciągu 30 minut), przy czym wykonanie w/w czynności powinno zostać zakończone w następującym czasie:
a) dla dróg I kolejności zimowego utrzymania – do 4 godz. po ustaniu opadów,
b) dla dróg II kolejności zimowego utrzymania – do 6 godz. po ustaniu opadów.
12. Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego reagowania na każde zgłoszenie lub interwencję ze strony Zamawiającego.
13. Ustala się następujące standardy zimowego utrzymania dróg:
a) dla dróg I kolejności II standard zimowego utrzymania,
b) dla dróg II kolejności II standard zimowego utrzymania.
Wskazane standardy są tożsame (identyczne) jak w Zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 25.10.1994 w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych.
14. Technologia zimowego utrzymania dróg:
a) Płużenie:
— pługiem pracującym pojedynczo – na drogach jednokierunkowych i dwukierunkowych szerokości jezdni 6 metrów i poniżej,
— pługami pracującymi w zespole po 2 lub 3 – drogi szerokości jezdni powyżej 6 metrów.
b) Posypywanie:
— solą drogową o gęstości posypywania 30 g\m² dla II – go standardu zimowego utrzymania, przy czym dopuszcza się alternatywnie użycie soli drogowej zwilżanej solanką o gęstości posypywania 20 g\m², przy temperaturze poniżej -10 °C dopuszcza się użycie materiałów uszorstniających,
15. Utrzymanie odcinków dróg w rejonie przystanków komunikacji publicznej w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów, utrzymywanie zatok przystankowych w taki sposób aby możliwe było swobodne i bezpieczne wysiadanie i wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej. Zatoka autobusowa stanowi część drogi i powinna być utrzymywana w standardzie drogi.
16. Utrzymanie odcinków dróg zlokalizowanych w rejonach skrzyżowań i podjazdów (wzniesienia i spadki dróg) w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne (bez możliwości poślizgu) hamowanie i ruszanie pojazdów.
17. Wykonawca zobowiązany jest stosować do zapobiegania powstawaniu i likwidacji śliskości na drogach materiały z atestem wg obowiązujących przepisów (m.in. środków chemicznych spełniających Polskie Normy przenoszące normy europejskie lub przenoszące normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego – stosowania odpowiednich dawek materiałów do usuwania śliskości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 27.10.2005 w sprawie rodzajów materiałów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. 2005 nr 230, poz.1960 ) i przedłożenia na żądanie Zamawiającego atestu dopuszczającego środki do ich stosowania.
18. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia materiały do wykonania zleconych zadań oraz pokrywa koszty związane z zakupem środków chemicznych, soli drogowej, piasku, solanki i innych materiałów niezbędnych do realizacji zadań.
19. Obowiązkiem Wykonawcy jest przystąpienie do realizacji zadania w takim zakresie, by nie spowodować sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w stosunku do uczestników ruchu na drogach oraz ruchu pieszego. W przypadku zaniedbań Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do poszkodowanych.
20. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania prac objętych zamówieniem zgodnie z obowiązującymi normami i technologiami, zasadami wiedzy technicznej oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
21. Przy realizacji zimowego utrzymania Wykonawca może stosować inne niż piasek materiały do zwiększenia szorstkości jezdni tylko za zgodą Zamawiającego. Użycie pługa wirnikowego przez Wykonawcę może nastąpić tylko za zgodą Zamawiającego oraz na jego wyraźne polecenie.
22. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu podczas wykonywania prac, o ile będzie to wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
23. Sól do usuwania skutków zimy winna spełniać normę dla soli drogowej.
24. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych polega na usuwaniu śniegu i śliskości niezależnie od grubości warstwy śniegu lub lodu zalegającej na utrzymywanym terenie.
25. Wykonawca jest zobowiązany w terminie od 1.4.2017 do 15.4.2017 do uporządkowania po okresie zimowym wszystkich jezdni objętych przedmiotem zamówienia. W szczególności do ich oczyszczenia z materiałów szorstkich użytych do posypywania nawierzchni, zebrania wszystkich zanieczyszczeń zalegających na jezdni ze szczególnym uwzględnieniem oczyszczenia w rejonie krawężnika. Koszty oczyszczania należy uwzględnić w zimowym utrzymaniu dróg, Zakończenie prac zimowego utrzymania dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina musi być potwierdzone protokołem odbioru.
26. Zamawiający może dokonać korekt (dodać, odjąć) odcinków dróg objętych działaniami zimowego utrzymania w ilości ±20 % na danym zadaniu.
Wykaz dróg lokalno miejskich zawiera załącznik nr 13 do SIWZ.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90620000, 90630000

3)Wielkość lub zakres

Wykaz dróg lokalno-miejskich zawiera załącznik nr 13 do SIWZ dostępny na stronie www.interpromex.pl

4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 15.10.2016. Zakończenie 15.4.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Warunkiem uczestnictwa w postępowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia jest wniesienie przez Wykonawcę wadium w wysokości odpowiednio dla;
Zadania 1 – 6 300 PLN (słownie: sześć tysięcy trzysta zł)
Zadania 2 – 13 800 PLN (słownie: trzynaście tysięcy osiemset zł)
Zadanie 3 – 17 100 PLN (słownie: siedemnaście tysięcy sto zł)
Wadium może być wniesione w:
— pieniądzu
— poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
— gwarancjach bankowych,
— gwarancjach ubezpieczeniowych,
— poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm.) Oferent sam wybiera sobie formę wadium.
W przypadku wyboru formy pieniężnej, wadium należy wpłacać na konto: ING Bank Śląski S.A. o/Będzin nr konta: 61 1050 1227 1000 0008 0156 1002 z dopiskiem: „Wadium na zadanie:
ZP-11/2016 Zimowe utrzymanie wyznaczonych dróg lokalno-miejskich na terenie miasta Będzina w okresie od 15 października 2016r. do15 kwietnia 2017r. – zadanie …….”
Wniesienia wadium należy dokonać najpóźniej do 5.9.2016 do godz. 9:45, a dowód wniesienia dołączyć do oferty.
Za skutecznie wniesione wadium w pieniądzu uważa się wadium, które w wyznaczonym terminie znajduje się na koncie Zamawiającego.
W przypadku wnoszenia wadium w postaci niepieniężnej należy złożyć dokument wadialny
w oryginalnym egzemplarzu bezpośrednio do oferty. Zaleca się zamieścić dokument wadialny w taki sposób, aby jego zwrot przez Zamawiającego nie naruszył integralności oferty i dołączonych oświadczeń wraz z dokumentami (np.: umieszczony w koszulce, co pozwoli na swobodne oddzielenie dokumentu wadialnego od reszty dokumentów).
W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych, poręczeń bankowych lub udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm. w treści dokumentu musi być zapisane bezsporne prawo Zamawiającego do skorzystania z wadium zgodnie z zapisami ustawy Pzp oraz pkt. 9.3 SIWZ.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Wszelkie przyszłe rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w złotych polskich.
2. Wszelkie ceny, podane w ofercie i innych dokumentach sporządzonych przez Wykonawcę, muszą być wyrażone w złotych polskich [PLN].
3. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie płatne na podstawie faktur VAT.
4. Płatności dokonywane będą przez Zamawiającego w terminie do 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
5. Strony wyłączają możliwość przenoszenia wierzytelności Wykonawcy wynikających z niniejszej umowy na inne podmioty, ustanawiania na nich zastawu na zabezpieczenie i potrącania ich z wierzytelnościami Zamawiającego.

6. Szczegóły warunków finansowych i płatniczych zawiera wzór umowy dostępny na stronie Zamawiającego: www.interpromex.pl

III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika do reprezentacji ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
3. Oferta podpisana przez pełnomocnika musi być prawnie wiążąca, łącznie i z osobna dla wszystkich podmiotów składających ofertę.
4. Pełnomocnik będzie upoważniony do zaciągania zobowiązań w imieniu i na rzecz każdego i wszystkich podmiotów składających wspólną ofertę.
5. Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, dla pełnomocnika do reprezentacji Wykonawców występujących wspólnie w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi jednoznacznie wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formie pisemną, musi w swojej treści zawierać wskazanie niemniejszego postępowania.
Pełnomocnictwo musi być załączone w oryginale i podpisane przez uprawnionych, w świetle dokumentów rejestracyjnych, przedstawicieli Wykonawców lub mieć postać aktu notarialnego albo notarialnie potwierdzonej kopii. Wszelka korespondencja prowadzona będzie z pełnomocnikiem.
Spółka cywilna dołącza ww. pełnomocnictwo lub dokument, z którego wynika ww. pełnomocnictwo: poświadczone za zgodność z oryginałem kopię umowy spółki cywilnej lub uchwałę.
Konsorcjum dołącza ww. pełnomocnictwo lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopie umowy regulującej współprace konsorcjum z której wynika ustanowione pełnomocnictwo.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełnienia warunków o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy oraz spełniający warunki o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu wraz z ofertą należy dołączyć dokumenty wymienione załączniku nr 2 do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie niższą niż 500 000 PLN, tzn. musi posiadać opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający,
że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie, spełnienie warunku oceniane jest łącznie.
W celu potwierdzenia ww. warunku należy przedstawić dokument spełniający wymagania Zamawiającego wymieniony w pkt. 1 i 15 załącznika nr 2 oraz do SIWZ.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje bądź będzie dysponował odpowiednim potencjałem technicznym w celu realizacji zamówienia, tj.:
Dla realizacji zadania 1:
1. Samochód patrolowy do przeprowadzania objazdów i kontroli realizacji zamówienia – 1 szt
2. Samojezdna zamiatarka do czyszczenia ulic – 1 szt
3. Koparko – ładowarka – 2 szt
4. Pługo – piaskarka – 2 szt
5. Ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem – 2 szt
6. Pług wirnikowy – 1 szt
Dla realizacji zadania 2:
1. Samochód patrolowy do przeprowadzania objazdów i kontroli realizacji zamówienia – 1 szt
2. Samojezdna zamiatarka do czyszczenia ulic – 1 szt
3. Koparko – ładowarka – 2 szt
4. Pługo – piaskarka – 2 szt
5. Ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem – 2 szt
6. Pług wirnikowy – 1 szt
Dla realizacji zadania 3:
1. Samochód patrolowy do przeprowadzania objazdów i kontroli realizacji zamówienia – 1 szt
2. Samojezdna zamiatarka do czyszczenia ulic – 1 szt
3. Koparko – ładowarka – 2 szt
4. Pługo – piaskarka – 2 szt
5. Ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem – 2 szt
6. Pług wirnikowy – 1 szt
UWAGA: Przy składaniu oferty na więcej niż jedno zadanie, Wykonawca musi wykazać dysponowanie
(dysponuje lub będzie dysponował) sprzętem w ilości wynikającej z sumy ilości sprzętu dla poszczególnych zadań. Niespełnienie tego warunku spowoduje wykluczenie Wykonawcy z całego postępowania ( wszystkich zadań).
W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunku należy przedstawić dokument spełniający wymagania Zamawiającego wymieniony w pkt.1 i 13 załącznika nr 2 do SIWZ.
Posiadania wiedzy i doświadczenia;
Wykonawca wykaże główne usługi wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywane, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
Przez główne usługi Zamawiający rozumie wykonanie co najmniej jednej usługi, polegającej na zimowym utrzymaniu odcinków dróg o długości nie mniejszej niż:
— dla Zadania 1 – 18 km.
— dla Zadania 2 – 40 km.
— dla Zadania 3 – 50 km.
W celu potwierdzenia ww. warunku należy przedstawić oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane. Dowody winny potwierdzać, że usługi (wykazane w wykazie) zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje bazą na której zlokalizowany będzie sprzęt wykorzystywany do realizacji przedmiotu zamówienia w odległości nie większej niż 15 km (15 km liczonych po trasie przejazdu/ nie w linii prostej) od siedziby Zamawiającego, wskazując jego lokalizację w oświadczeniu.
W celu potwierdzenia ww. warunku należy przedstawić dokumenty spełniające wymagania Zamawiającego wymienione w pkt. 1 i 15 załącznika nr 2 do SIWZ.
Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, tj. minimum 2 osobami odpowiedzialnymi za świadczenie usług, posiadającymi doświadczenie (wymagane jest pełnienie funkcji dyspozytora w okresie co najmniej 1 sezonu zimowego) oraz kierowcami i operatorami urządzeń w ilości zapewniającej obsługę wymaganego w niniejszej specyfikacji sprzętu.
W celu potwierdzenia ww. warunku należy przedstawić dokument spełniający wymagania Zamawiającego wymieniony w pkt. 1i 14 załącznika nr 2 do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-11/2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5.9.2016 - 09:45
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 30 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 5.9.2016 - 10:00

Miejscowość:

PTHU INTERPROMEX Sp. z o.o., 42-500 Będzin, ul. Paryska 11

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający udzieli odpowiedzi na zapytania związane ze SIWZ pod warunkiem,
że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, na który Zamawiający ma obowiązek odpowiedzieć Wykonawcy.
W niniejszym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane będą na adres Zamawiającego w formie:
— faksem na nr (32) 267 36 17

— drogą elektroniczną na adres: sekretariat@interpromex.pl

przy czym zawsze dopuszczalna jest forma pisemna.
Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują korespondencję za pomocą faksu lub elektronicznie – każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej Zamawiającego to umieszcza je na stronie. Adres strony internetowej: www.interpromex.pl

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zapisy w SIWZ pkt. 18.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.7.2016
TITytułPolska-Będzin: Usługi odśnieżania
NDNr dokumentu290168-2016
PDData publikacji20/08/2016
OJDz.U. S160
TWMiejscowośćBĘDZIN
AUNazwa instytucjiPTHU INTERPROMEX Sp. z o.o.
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji6 - Podmiot prawa publicznego
HAEU Institution-
DSDokument wysłany18/08/2016
DTTermin05/09/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia1 - Najniższa cena
PCKod CPV90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
OCPierwotny kod CPV90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń

20/08/2016    S160    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Będzin: Usługi odśnieżania

2016/S 160-290168

PTHU INTERPROMEX Sp. z o.o., ul. Paryska 11, Osoba do kontaktów: Karolina Smolnicka, Będzin 42-500, Polska. Tel.: +48 322676000. Faks: +48 322673617. E-mail: marketing@interpromex.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.7.2016, 2016/S 143-259464)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90620000, 90630000

Usługi odśnieżania

Usługi usuwania oblodzeń


Zamiast: 

IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą:

w dniach: 30 (od ustalonej daty składania ofert)


Powinno być: 

IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą:

w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego dla każdego z zadań – w wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego, zgodnie z art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Pzp.


Adres: ul. Paryska 11, 42-500 Będzin
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: marketing@interpromex.pl
tel: +48 322676000
fax: +48 322673617
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-09-05
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 25946420161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-07-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 221 dni
Wadium: 37200 ZŁ
Szacowana wartość* 1 240 000 PLN  -  1 860 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.interpromex.pl
Informacja dostępna pod: PHU INTERPROMEX Sp. z o.o.
ul. Paryska 11, 42-500 Będzin, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
90620000-9 Usługi odśnieżania
90630000-2 Usługi usuwania oblodzeń