Badania polegające na przeprowadzeniu analizy rozkładu wielkości cząstek w zawiesinach, emulsjach i suchych proszkach wraz z analizą wielkości cząstek mierząc prędkość ruchów Browna. - polska-gliwice: usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
Opis przedmiotu przetargu: przedmiotem zamówienia jest zakup badań polegających na przeprowadzeniu analizy rozkładu wielkości cząstek w zawiesinach, emulsjach i suchych proszkach wraz z analizą wielkości cząstek mierząc prędkość ruchów browna w ramach projektu pt „opracowanie wzorów użytkowych konstrukcji zespołu energooszczędnych urządzeń dla branży chemicznej, w szczególności produkcji farb i lakierów” zwanego dalej projektem, realizowanego w ramach programu operacyjnego inteligentny rozwój 2014 2020, poddziałanie 1.1.1. ii.1.6)

TI | Tytuł | Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 253768-2016 |
PD | Data publikacji | 22/07/2016 |
OJ | Dz.U. S | 140 |
TW | Miejscowość | GLIWICE |
AU | Nazwa instytucji | ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o. (6312353651) |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
HA | EU Institution | - |
DS | Dokument wysłany | 20/07/2016 |
DT | Termin | 30/08/2016 |
NC | Zamówienie | 4 - Usługi |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie |
PC | Kod CPV | 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe |
OC | Pierwotny kod CPV | 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe |
RC | Kod NUTS | PL229 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://ichemad-profarb.com |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
2016/S 140-253768
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o.
6312353651
ul. Chorzowska 117
Punkt kontaktowy: ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice
Osoba do kontaktów: Bartosz Becker
44-100 Gliwice
Polska
Tel.: +48 509730304
E-mail: bartosz.becker@ichemad.com
Faks: +48 322314641
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://ichemad-profarb.com
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice.
Kod NUTS PL229
73100000
— w disolwerze;
— w młynie kuleczkowym przepływowym;
— w dyspergatorze przepływowym;
— w egalizatorze.
Wykonawca, przy pomocy urządzenia zmierzy rozkład wielkości cząstek w zawiesinach, emulsjach i suchych proszkach wytworzonych przy użyciu prototypów nowych konstrukcji aparatów chemicznych. Badane surowce to:
— Biel tytanowa TiO2
— zawiesiny bieli tytanowej (TiO2), z niewielkim dodatkiem rozpuszczalnika (np. xylenu) i żywicy alkidowej lub akrylowej.
— Zawiesiny bieli tytanowej (TiO2) na bazie wody.
2. Ilość pomiarów:
— Wielkości cząstki: 500
3. Zakres wymaganych prac:
W ramach projektu „Opracowanie wzorów użytkowych konstrukcji zespołu energooszczędnych urządzeń dla branży chemicznej” należy zapewnić wykonanie badań właściwości przetworzonego surowca w zakresie:
— pomiaru wielkości cząstki w próbce dwiema metodami;
— określenie i sprawdzenie odpowiedniego rozdrobnienia produktu;
— rozkład wielkości ziaren rozdrobnionego materiału.
4. Dodatkowe wymagania:
— Okres realizacji: Badania będą prowadzone cyklicznie, po każdej fazie testów, do uzyskania zakładanych lub lepszych parametrów technicznych. Prace będą realizowane przez okres około 18 miesięcy, cyklicznie, po zakończeniu testów na danej partii prototypowych urządzeń, tak aby w okresach przerw pomiędzy cyklami możliwa była korekta konstrukcji danej partii prototypowych urządzeń umożliwiająca poprawę parametrów pracy mających wpływ na wielkości cząstek.
Sposób rozliczenia oraz oczekiwany rezultat:
Wykonawca powinien dostarczyć Zamawiającemu kompleksowy raport zawierający wszystkie wyniki prób badawczych oraz raporty z każdej badanej partii próbek.
Analiza – badanie wielkości cząstek ma pozwolić na stwierdzenie czy urządzenia podczas procesu testów zrealizowały parametry w zakresie rozdrobnienia cząstki i energochłonności.
Wykonawca w ramach współpracy zobowiązany będzie:
— do przeprowadzenia 500 pomiarów próbek;
— podstawą rozliczeń będą protokoły odbiorów prac wystawiane na podstawie raportów zawierających wyniki pomiarów.
Wykonawca zobowiązany będzie do stałego i bieżącego kontaktu i ścisłej współpracy z Zamawiającym. Efekty pracy wykonawcy mogą zostać poddane przez Zamawiającego ocenie niezależnych recenzentów – ekspertów. Prace badawcze mają pozwolić na precyzyjne określenie wielkości cząstki uzyskanej podczas procesu technologicznego prowadzonego na prototypach nowych konstrukcji urządzeń opracowywanych w ramach projektu.
Wielkość cząstki przekłada się bezpośrednio na pożądany parametr – energooszczędność procesu produkcyjnego. Stąd, analiza wykonawcy powinna pozwolić potwierdzić lub zanegować realizację parametrów założonych w Projekcie. Negacja parametru będzie skutkować zmianą założeń konstrukcyjnych danego urządzenia i ponowieniem wytworzenia prototypu lub modyfikacją prototypu oraz ponowną fazą testów technologicznych.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Opis szczególnych warunków: I. Minimalny zakres umowy z Wykonawcą
1) Zamówienie będzie realizowane na podstawie pisemnej umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Wykonawca ma prawo dołączyć od oferty szczegółowe propozycje zasad współpracy wynikające ze sposobu pracy i doświadczenia Wykonawcy przy realizacji podobnych zamówień. Propozycje te nie mogą być sprzeczne z niniejszym zapytaniem i nie są wiążące dla Zamawiającego.
2) Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3) Zamawiający dopuszcza możliwość składania zamówień uzupełniających lub dodatkowych, jeśli przesłanka konieczności ich złożenia powstanie po dniu zawarcia umowy.
4) Wykonawca udostępni na żądanie dokumenty związane z rzeczywistymi kosztami ponoszonymi przez wszystkie zaangażowane podmioty na realizację prac objętych zamówieniem. Powyższe dokumenty powinny jednoznacznie wskazywać zakres wykonanych prac oraz koszty ich wykonania, w tym koszty wszelkich marż występujących w umowach zawartych z wykonawcami i podwykonawcami. Powyższy obowiązek będzie dotyczył wyłącznie przypadku, gdy wartość zadania, w ramach którego udzielane jest zlecenie, przekroczy 20 % wartości kosztów kwalifikowanych projektu Zamawiającego realizowanego w ramach działania 1.1.1 PO IR.
5) Wykonawca zapewni poufność wykonywanych badań oraz zachowa w poufności wszelkie dane otrzymane od Zamawiającego, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego.
6) Prawa do wyników badań będą należały do Zamawiającego.
7) Minimalny zakres oraz minimalny wymiar kar umownych:
Wykonawca zobowiąże się do zapłaty na rzecz Zamawiającego następujących kar umownych:
— w wysokości 0,3 % wartości wynagrodzenia umownego brutto, za każdy dzień zwłoki w dostarczeniu rezultatów zlecenia, w stosunku do terminów określonych w umowie dla dostarczania kolejnych wyników badan partii próbek oraz terminu dostarczenia raportu końcowego;
— 10 % wartości wynagrodzenia umownego, z tytułu odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub Wykonawcę na skutek okoliczności leżących po stronie Wykonawcy;
Zamawiający ma prawo żądania odszkodowania w zakresie przekraczającym zastrzeżone powyżej kary umowne.
II. Warunki zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następującym zakresie:
1) Rozwiązania umowy, bez regresu odszkodowawczego ze strony Wykonawcy, jeżeli z Zamawiającym zostanie rozwiązana umowa o dofinansowanie zawarta z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Inteligentny Rozwój.
2) Zmiany harmonogramu realizacji umowy wynikającej z postanowień umowy Zamawiającego z NCBiR, jeżeli umowa ta została zmieniona po udzieleniu zamówienia;
3) Zmiana istotnych postanowień umowy w stosunku do treści Oferty jest dopuszczalna w sytuacji, gdy jest ona korzystna dla Zamawiającego i nie była możliwa do przewidzenia na etapie podpisywania umowy, a ponadto jej dokonanie wskazane jest w szczególności, gdy:
3.1 nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;
3.2 wynikną rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej postanowień przez Strony;
3.3 zmiana umowy zawartej z NCBiR implikuje zmianę harmonogramu realizacji lub zakresu umowy z wykonawcą.
W celu uniknięcia konfliktu interesów zamówienie nie może zostać udzielone podmiotowi powiązanemu z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, w związku z czym Oferent zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą oświadczenia stanowiącego element załącznika nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego. Zainteresowane podmioty prosimy o wysłanie na adres bartosz.becker@ichemad.com prośby o przesłanie wzoru oświadczenia.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a Oferentem, polegające w szczególności na:— uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
— posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
— pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
— pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Nie dotyczy.
O realizację zamówienia może ubiegać się każdy podmiot, o ile spełnia następujące warunki, to jest:
— dysponuje co najmniej 4-osobowym zespołem badawczym, w którym każdy członek zespołu posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań będących przedmiotem zapytania ofertowego oraz w obsłudze urządzeń służących do realizacji zlecenia
— lider zespołu badawczego posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań będących przedmiotem zapytania ofertowego
— członek lub członkowie zespołu badawczego posiadają osiągnięcia naukowe z okresu ostatnich 5 lat (za osiągnięcie naukowe uznaje się w szczególności: uzyskanie tytułu profesora lub dr habilitowanego, przygotowanie zgłoszenia patentowego, zgłoszenia wzoru użytkowego, zgłoszenia wzoru przemysłowego, przyznanie nagrody naukowej/wyróżnienia za merytoryczne osiągnięcia lub publikacje, realizację z sukcesem projektu badawczego przy współfinansowaniu UE lub budżetu państwa ze środków przeznaczonych na naukę);
— zespół badawczy zrealizował w okresie ostatnich 5 lat co najmniej 2 projekty/zlecenia badawcze o zakresie zbliżonym do zakresu niniejszego zapytania ofertowego
— Oferent dysponuje lub będzie dysponować na dzień realizacji zlecenia poniżej wymienioną w pkt a -d aparaturą badawczą:
a. Laserowy analizator wielkości cząstek typu LS 13320 lub równoważny z zakresem pomiarowym od 0,04 um do 2000 um. Urządzenie, na którym będą prowadzone badania, powinno być zgodne z wymaganiami ISO odnośnie pomiaru wielkości cząstek metodą dyfrakcji laserowej (ISO 13320:2009 Particle size analysis; Laser scattering methods).
b. Urządzenie ZetaSizer Nano lub równoważne określające wielkość cząstek z zakresem pomiarowym od 0,2 nm do 4000 nm – badania obejmą m.in. technikę pomiaru cząstki Dynamic Laser Scattering i dzięki temu mierzenie prędkości ruchów Browna cząstki.
c. Urządzenie do pomiaru lepkości badanego surowca – krzywe płynięcia w zakresie naprężeń ścinających występujących w aparatach
d. Urządzenie do pomiaru gęstości badanego surowca
Ad a) Badanie wielkości cząstek wykonane na laserowym analizatorze wielkości cząstek typu LS 13320 lub równoważnym. Wykonawca, przy pomocy urządzenia zmierzy rozkład wielkości cząstek w zawiesinach, emulsjach i suchych proszkach wytworzonych przy użyciu prototypów nowych konstrukcji aparatów chemicznych wykorzystując zasadę dyfrakcji światła. Analizator musi umożliwić badanie próbek w bardzo szerokim zakresie pomiarowym od 0,04 um do 2000 um. Urządzenie, na którym będą prowadzone badania, powinno być zgodne z wymaganiami ISO odnośnie pomiaru wielkości cząstek metodą dyfrakcji laserowej lub z normą równoważną (ISO 13320:2009 Particle size analysis; Laser scattering methods lub równoważne).
Ad b) Druga część badań zleconych Wykonawcy to badania wielkości cząstek nano, które powinny zostać przeprowadzone na urządzeniu ZetaSizer Nano lub równoważnym. Prowadzone badania z użyciem systemu Zetasizer określą wielkość cząstek mierząc prędkość ruchów Browna cząstek w próbce, używając techniki DLS (Dynamic Laser Scattering), która przeliczona zostanie następnie na wielkość cząstek, wykorzystując odpowiednie teorie (np. teorię Smoluchowskiego). Analizator musi umożliwić badanie próbek w zakresie pomiarowym od 0,2 nm do 4000 nm.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonywana w oparciu o informacje zawarte w ofercie oraz obligatoryjnych załącznikach do oferty prezentujących spełnienie warunków, o których mowa w pkt III.2.3) Kwalifikacje techniczne.
Sekcja IV: Procedura
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena (cena najtańszej spośród złożonych i prawidłowych pod względem formalnym ofert zostanie podzielona przez cenę każdej oferty i pomnożona przez 100 punktów). Waga 60
2. Termin płatności za faktury rozliczeniowe liczony w dniach (oferentowi deklarującemu najdłuższy termin płatności za faktury rozliczeniowe przyznane zostanie 100 pkt. Kolejnej ofercie 5 pkt mniej, itd. aż do momentu gdy kolejnej i pozostałym ofertom przyznane zostanie 0 pkt. W przypadku braku informacji w przedmiotowym zakresie punkty nie zostaną przyznane). Waga 10
3. Praca na projekcie będzie przebiegać zgodnie z zasadami określonymi w normie ISO 14001 lub normie porównywalnej/równoważnej (oferentowi deklarującemu spełnienie kryterium przyznanych zostanie 100 pkt. Oferentom, którzy nie zadeklarują spełnienia przedmiotowego kryterium, punkty nie zostaną przyznane). Waga 5
4. W raporcie końcowym Wykonawca wyszczególni dodatkowy rozdział poświęcony możliwości zastosowania rozwiązań w zakresie przedmiotu zlecenia, które podwyższą parametry prośrodowiskowe konstrukcji urządzeń, o których mowa w preambule niniejszego zapytania, np. w zakresie możliwej optymalizacji energetycznej przedmiotowych urządzeń (oferentowi deklarującemu spełnienie kryterium przyznanych zostanie 100 pkt. Oferentom, którzy nie zadeklarują spełnienia przedmiotowego kryterium, punkty nie zostaną przyznane). Waga 5
5. Termin przebadania każdej partii 10 próbek (oferentowi deklarującemu najkrótszy termin przebadania każdej partii 10 próbek otrzymanych do analizy od Zamawiającego przyznanych zostanie 100 pkt. Kolejnej ofercie 5 pkt mniej, itd. aż do momentu gdy kolejnej i pozostałym ofertom przyznane zostanie 0 pkt. W przypadku braku informacji w przedmiotowym zakresie punkty nie zostaną przyznane). Waga 20
Miejscowość:
Ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: takDodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Osoby upoważnione do reprezentacji ze strony Oferenta.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 (poddziałanie 1.1.1).
Oferty, spełniające wszystkie wymogi przedstawione w niniejszym zapytaniu ofertowym, zostaną uszeregowane od najmniej korzystnej do najbardziej korzystnej w ramach poszczególnych kryteriów. Następnie ofertom zostaną przyznane punkty zgodnie z metodologią przyznawania punktów opisaną powyżej. Następnie, w zależności od danego kryterium, liczba zdobytych punktów zostanie przemnożona przez jego wagę procentową podaną wyżej. W postępowaniu ofertowym zwycięży oferent, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów zsumowanych w ramach wszystkich kryteriów. W razie równej liczby punktów zwycięży oferta o najniższej cenie.
II. Warunki unieważnienia postępowania
Zamawiający może unieważnić postępowanie, jeżeli:
— Cena najkorzystniejszej oferty przekroczy kwotę przeznaczoną na finansowanie zamówienia.
— W przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
— Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
— Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
— NCBiR nie wyraził zgody na realizację zlecenia przez wybranego w toku postępowania ofertowego wykonawcę. W takim przypadku umowa z wybranym wykonawcą nie będzie mogła zostać zrealizowana.
III. Oferta – szczegóły
1) Nie dopuszcza się składania ofert częściowych, ofert wariantowych oraz wariantowości cen.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość składania zamówień uzupełniających lub dodatkowych, jeśli przesłanka konieczności ich złożenia powstanie po dniu zawarcia umowy z wybranym oferentem.
3) Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca może zaproponować taką usługę, która będzie spełniać wszystkie wymagane parametry, normy i standardy jakościowe, co usługa określona w niniejszej informacji o zamówieniu publicznym. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że jest to usługa o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż usługa wymieniona w zapytaniu ofertowym oraz spełnia te same warunki użytkowe i funkcjonalne. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia wszelkich możliwych kosztów, wymaganych w czasie wdrożenia oferowanego rozwiązania, w szczególności związanych z dostosowaniem infrastruktury.
4) Zamawiający ma prawo wglądu do dokumentów potwierdzających prawdziwość danych zawartych w ofercie, a Wykonawca ma obowiązek takie dokumenty przedstawić do wglądu na wezwanie Zamawiającego.
5) Oferta powinna zostać złożona na formularzu oferty (załącznik nr 1) wraz z oświadczeniem o braku powiązań kapitałowych lub osobowych. Zainteresowane podmioty prosimy o wysłanie na adres bartosz.becker@ichemad.com prośby o przesłanie wzoru oferty oraz oświadczenia i wówczas otrzymają one zwrotnego maila z wzorami tych dokumentów.
6) Oferta może zawierać szczegółowe propozycje zasad współpracy wynikające ze sposobu pracy i doświadczenia Wykonawcy przy realizacji podobnych zamówień. Propozycje te nie podlegają ocenie oferty, ale nie mogą być sprzeczne z zapytaniem ofertowym i nie muszą być zaakceptowane przez Zamawiającego.7) Oferta powinna zwierać:
— Oświadczenie o zamiarze wykonania zamówienia;
— Cenę za wykonanie zamówienia, która powinna być wpisana cyframi oraz słownie;
— Załączniki potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu
8) Oferta powinna:
— być opatrzona pieczęcią podmiotu (jeśli oferentem jest podmiot prowadzący działalność gospodarczą lub jednostka naukowa),
— zawierać datę sporządzenia,
— zawierać adres Oferenta, nr NIP Oferenta
— zawierać imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, telefon i adres e-mail, osoby wyznaczonej do kontaktów z Zamawiającym,
— być opatrzona podpisem osoby upoważnionej lub umocowanej do reprezentowania Oferenta.
IV. MIEJSCE, SPOSÓB ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT, SPOSÓB OCENY OFERT
1) Oferta powinna zostać dostarczona w formie pisemnej:
— za pośrednictwem poczty, kuriera lub złożona osobiście na adres Zamawiającego podany w pkt I.1) Zapytania ofertowego lub
— za pośrednictwem faxu na nr +48 32 231 46 41 lub
— w formie elektronicznej w postaci skanu na adres bartosz.becker@ichemad.com
Do dnia 30.08.2016 r. oferta powinna wpłynąć do Zamawiającego.2) Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
3) Wykonawca może przed terminem składania ofert zmienić, uzupełnić lub wycofać swoją ofertę.
4) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
5) W toku oceny ofert Zamawiający może podjąć negocjacje cenowe ze wszystkimi oferentami na równych warunkach. Przebieg negocjacji będzie potwierdzony pismem w formie raportu z negocjacji.
6) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmodyfikować treść zapytania ofertowego wyznaczając nowy termin składania ofert nie krótszy niż 40 dni. Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów stają się integralną częścią zapytania ofertowego i będą wiążące przy składaniu ofert. Wszelkie prawa i zobowiązania Zamawiającego oraz Oferenta odnośnie wcześniej ustalonych terminów będą podlegały nowemu terminowi. W takim przypadku każdy z oferentów będzie miał prawo do nowelizacji już złożonej oferty i zostanie o tym fakcie poinformowany.
V. Dodatkowe informacje
Dodatkowych informacji w imieniu Zamawiającego udzielają:
Kierownik Działu Konstrukcyjno- Technologicznego – Pan Tomasz Andrzejewski – Starszy Konstruktor – tel: +48 504 090 447, e-mail: tomasz.andrzejewski@ichemad.com
Członek Zarządu Spółki Pan Bartosz Becker: tel: 509 730 304 bartosz.becker@ichemad.com.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 25376820161 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-07-22 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 18 miesięcy |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | TAK |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://ichemad-profarb.com |
Informacja dostępna pod: | Nierozpoznana , 00-000 gdańsk, woj. mazowieckie |
Okres związania ofertą: | 0 dni |
Kody CPV
73100000-3 | Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe |