TI Tytuł PL-Łódź: Usługi programowania pakietów oprogramowania
ND Nr dokumentu 253107-2011
PD Data publikacji 10/08/2011
OJ Dz.U. S 152
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 05/08/2011
DT Termin 17/08/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
32410000 - Lokalna sieć komputerowa
72210000 - Usługi programowania pakietów oprogramowania
72212219 - Usługi opracowywania oprogramowania do różnych operacji sieciowych
72212422 - Pakiety usług opracowywania oprogramowania
72212500 - Usługi opracowywania oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego
72611000 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
72700000 - Usługi w zakresie sieci komputerowej
OC Pierwotny kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
32410000 - Lokalna sieć komputerowa
72210000 - Usługi programowania pakietów oprogramowania
72212219 - Usługi opracowywania oprogramowania do różnych operacji sieciowych
72212422 - Pakiety usług opracowywania oprogramowania
72212500 - Usługi opracowywania oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego
72611000 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
72700000 - Usługi w zakresie sieci komputerowej
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) www.mtl.lodz.pl

10/08/2011    S152    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona 

PL-Łódź: Usługi programowania pakietów oprogramowania

2011/S 152-253107

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka z o.o.
ul. Wólczańska 199
Do wiadomości: Mirosław Pietrucha
90-531 Łódź
POLSKA
Tel. +48 426362983
E-mail: info@mtl.lodz.pl
Faks +48 426372935

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.mtl.lodz.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Spółka prawa handlowego
Inne Organizacja imprez targowych
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 7
Główne miejsce świadczenia usług Łódź.

Kod NUTS PL113

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT), która ma składać się z elementów oprogramowania (Software) i sprzętu (Hardware) i ma być kompletnym, zintegrowanym systemem informatycznym do obsługi wirtualnej rzeczywistych imprez targowych przed, w trakcie ich trwania oraz przez pewien czas po ich zakończeniu, jako wartość dodana dla Wystawców MTŁ.
WT mają być rozwiązaniem pozwalającym na uczestnictwo w realnych targach i kontakt w czasie rzeczywistym z realnym wystawcą poprzez Internet. Istotne jest powiązanie targów realnych z możliwością dostępu do nich i uczestniczeniu w nich z pełnią komunikacji i wideokomunikacji poprzez zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne wykorzystujące Internet.
System WT ma na celu:
— umożliwienie dostępu do oferty wystawców oraz do oferty prezentowanej na targach znacznie szerszemu gronu potencjalnych odbiorców,
— zwiększenie atrakcyjności Międzynarodowych Targów Łódzkich jako innowacyjnej firmy przyciągającej potencjalnych wystawców,
— zwiększenie wizyt na stronie WWW Międzynarodowych Targów Łódzkich,
— zwiększenie atrakcyjności miasta Łodzi, jako jednego z czołowych polskich centrów wystawienniczo-targowych.
Użytkownicy Systemu.
W Systemie WT należy uwzględnić następujące typy użytkowników:
a. Gospodarza Targów (wybrany personel MTŁ)
b. Organizatorów poszczególnych Imprez Targowych
c. Wystawców
d. Zwiedzających imprezy targowe.
Rozwiązanie musi być oprogramowaniem stworzonym w dwóch interfejsach językowych (polskim i angielskim), z zastrzeżeniem, że język angielski konieczny jest tylko w tych elementach Systemu, które obsługują Organizatorów, Wystawców i Zwiedzających wirtualnie imprezy targowe. Jednocześnie System musi być zbudowany tak, aby możliwe było szybkie dodanie kolejnej lokalizacji (wersji językowej), gdy taka konieczność zaistnieje.
Rozwiązanie nie może wymuszać instalacji przez użytkowników końcowych (Zwiedzających) dodatkowych wtyczek, aplikacji, bibliotek itd. z wyjątkiem tych które instaluje się powszechnie (Adobe Flash, Java) i ma być dostępne dla Zwiedzających z poziomu większości popularnych przeglądarek internetowych.
Rozwiązanie musi zawierać systemy rejestracji zwiedzających, a założone w systemie konta użytkowników powinny mieć charakter trwały z możliwością usuwania przez Administratora po określonym czasie nieaktywności użytkownika a także powinno umożliwiać obsługę dużej liczby użytkowników oraz archiwizowanie danych i materiałów Zwiedzających, Wystawców, oraz Organizatorów imprez targowych (należy szacować wolumen na minimum 100 tys. użytkowników).
System WT.
System WT winien zawierać szereg komponentów funkcjonalnych takich jak m.in. wymienione poniżej, rozbudowane w różny sposób dla poszczególnych typów użytkowników:
1. Komponent webowy, umożliwiający edycję i prezentację wszelkich informacji, logowanie do Systemu WT, dostęp do archiwów, serwis pomocy użytkowania wraz z systemem zarządzania treścią (CMS – Content Management System) itp. funkcjonalności. Istotne znaczenie mają tutaj elementy rozwinięte dla poszczególnych typów użytkowników, np:
— Wizualizacja hal wystawienniczych,
— Wizualizacja Biura Organizacyjnego,
— Wizualizacja konkretnych stoisk wystawienniczych (będąca w gestii Wystawców),
— Wizualizacja sal konferencyjnych.
2. Komponent Wirtualna Platforma (WT), będący interaktywną platformą web dla przeglądania, rezerwacji, zakładania i konfiguracji wirtualnych stoisk targowych na poszczególnych imprezach wraz z interaktywnymi systemami udostępniania i zarządzania treścią poprzez system CMS. Ma zawierać m.in panel zarządzania treścią Wirtualnej Platformy oraz panel administracyjny dla Gospodarza, specyficzne moduły dla Organizatorów, Wystawców i Zwiedzających. Komponent, podobnie jak pozostałe, miałby różne funkcjonalności dla różnych typów użytkowników, w szczególności Zwiedzającemu ma umożliwiać zapoznanie się z imprezą, komunikację z Wystawcami, pobieranie informacji od Wystawców, itp.; jego niektóre funkcje byłyby dostępne bez konieczności logowania (które miałoby miejsce dopiero po podjęciu decyzji o wejściu na imprezę wirtualną). Interfejsy tego komponentu muszą być przygotowane z naciskiem na atrakcyjność i czytelność wizualizacji, wsparte dużą ilością grafiki 3D i animacji z jednoczesną łatwością użytkowania i intuicyjną obsługą oraz wsparte systemami CMS.
3. Komponent audio i wideo komunikacji w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej, umożliwiający nawiązywanie i prowadzenie audio i wideo konferencji oraz transmisji wydarzeń i seminariów, głównie przeznaczony do komunikacji pomiędzy Gospodarzem a Organizatorami i Wystawcami oraz Zwiedzającymi z możliwością przesyłania dokumentów, obrazów i filmów. Komunikacja winna być możliwa w konfiguracji zarówno w formacie 1 do 1 jak i wielu do wielu.
4. Komponent komunikacji w czasie nierzeczywistym, umożliwiający prowadzenie czatu w konfiguracji 1:1 oraz czatów grupowych, komunikację z wykorzystaniem tradycyjnej poczty elektronicznej z możliwością zarządzania i wysyłania wiadomości oraz popularnych typów plików, dostępny z poziomu większości popularnych przeglądarek internetowych.
5. Komponent klasy CRM dla Gospodarza Targów, umożliwiający zarządzanie relacjami z klientami (Organizatorami, Wystawcami i Zwiedzającymi).
6. Komponent zdalnego zarządzania komputerami na stanowiskach Wystawców, umożliwiający zdalne zarządzanie wszystkimi komputerami udostępnionymi przez Gospodarza Wystawcom i podłączonymi do sieci MTŁ na stanowiskach wystawienniczych.
7. Komponent Advertising Server wraz z modułem typu „client”, umożliwiający umieszczanie i zarządzanie reklamami zakupionymi przez Wystawców u Gospodarza i Organizatora lub dowolnych, zaakceptowanych przez Gospodarza, w różnych miejscach WT.
8. Komponent zarządzania siecią LAN i bezprzewodową, umożliwiający zarządzanie siecią z naciskiem na jej bezpieczeństwo.
9. Komponent płatności w Internecie, umożliwiający definiowanie usług i produktów oraz oferowanie ich do sprzedaży za pomocą Internetu. Płatności mają być dokonywane za pomocą: sms-ów o podwyższonej płatności (Premium Rate SMS), kart kredytowych, debetowych oraz poprzez wykonanie przelewu z konta bankowego poprzez systemy firm lub firmy oferującej tego rodzaju płatności w Internecie.
10. Komponent Księgowość klasy ERP umożliwiający obsługę podstawowych funkcjonalności z zakresu księgowania i fakturowania operacji WT. Powinien współpracować z Komponentem klasy CRM i umożliwić późniejszą integrację z innymi programami klasy ERP czyli Kadry, Płace, Magazyn, Finanse, Planowanie itd., oraz umożliwiać archiwizację danych księgowych.
11. Komponent archiwizujący oraz backupu, umożliwiający zarządzanie materiałami archiwalnymi z wcześniejszych imprez targowych z ostatnich „x” miesięcy, oraz dostęp do tych materiałów określonych Użytkowników (w pełni konfigurowalny przez Gospodarza) oraz backup Systemu WT.
Istotnym elementem ma być również prosta funkcjonalność dająca możliwość rezerwacji miejsc hotelowych na okres trwania imprez targowych oraz udostępnienie wybranych funkcjonalności Systemu, w części dla Zwiedzających, na poziom urządzeń przenośnych (klasy PDA).
Sprzęt.
Sieci lokalne.
Każde stoisko przewidziane do usługi WT będzie wyposażone w dostęp do sieci lokalnej kablowej – budowanej w ramach projektu budowy hali wystawienniczej. Wykonawca powinien wesprzeć Zamawiającego w przejęciu sieci oraz zaprojektować, dostarczyć i wdrożyć rozwiązania sprzętowe i/lub programistyczne dla sieci LAN umożliwiające jej prawidłowe zarządzanie, w szczególności zapewniające kontrolę nad wpiętym w nią sprzętem używanym do usługi WT.
Dodatkowo, konieczne jest zbudowanie sieci bezprzewodowej w technologii WiFi (dostęp w paśmie 2,4 GHz, standardy grupy IEEE 802.11), zestawionej jako punkty dostępowe, obejmujące zasięgiem możliwie maksymalną powierzchnię MTŁ wraz z systemem zarządzania. Sieć bezprzewodowa ma być zaprojektowana i zestawiona przez Wykonawcę (po uprzednim uzgodnieniu projektu z Zamawiającym).
Serwery.
Zastosowane rozwiązanie programistyczne winno zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całości Systemu przy zastosowaniu maksymalnie czterech serwerów sprzętowych. Konieczne jest określenie zapotrzebowania na układy zasilania awaryjnego oraz na elementy pamięci wewnętrznej służące archiwizacji oraz tworzenia kopii zapasowych Systemu.
Wykonawca przygotuje szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu, pamięci wewnętrznych, oprogramowania systemowego, narzędziowego i aplikacyjnego po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem tak, aby zapewnić najlepsze możliwe parametry i wydajność. Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu zgodnie ze specyfikacją.
Kamery.
W systemie przewiduje się użycie dwóch typów kamer z systemem zarządzania nimi i odpowiednim sprzętem do którego zostaną podłączone:
— kamery obsługujące wydarzenia targowe, dające obraz z hal wystawowych lub konferencyjnych, umożliwiające przekaz obrazu w sieci Internet, oraz,
— kamery stanowiskowe, przydzielane Wystawcom organizującym pokazy lub prelekcje w ramach swoich stanowisk wystawowych.
Wykonawca przygotuje szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu i oprogramowania po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem. Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu zgodnie ze specyfikacją.
Terminale komunikacyjne, drukarki i kamery.
Każdy Wystawca powinien być wyposażony w terminal komunikacyjny (komputer klasy PC) w celu korzystania z serwisu WT na czas imprezy targowej. Terminale w wersji minimalnej wyposażone mają być we wbudowaną lub dołączaną kamerę internetową, zestaw słuchawkowy z mikrofonem, gniazda USB, wbudowaną pamięć dyskową, oprogramowanie systemowe, antywirusowe i anty- spamowe, edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, oprogramowanie do odtwarzania i tworzenia prezentacji oraz skonfigurowaną przeglądarkę do obsługi WT.
Należy przewidzieć obsługę pewnej liczby drukarek, umożliwiających wydrukowanie dowolnych dokumentów - do odbioru w recepcji imprezy.
Szczegółową specyfikację koniecznego sprzętu – terminali komunikacyjnych, kamer, oprogramowania systemowego, aplikacyjnego i pomocniczego oraz ewentualnych dodatkowych urządzeń dla Wystawców, koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania systemu Wykonawca przygotuje po zakończeniu głównych faz prac nad oprogramowaniem.
Po uzgodnieniu specyfikacji z Zamawiającym Wykonawca dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje całość sprzętu i oprogramowania zgodnie ze specyfikacją.
Pozostałe usługi Wykonawcy.
Wykonawca ma za zadanie dostarczyć kompletny, zintegrowany system, zatem wymagać się będzie od niego dostarczenia całości związanych z tym usług, w szczególności:
— przygotowania szczegółowych opisów procesów postępowania i obsługi poszczególnych działań, dotyczących przygotowania i prowadzenia imprezy targowej, w tym tych ich części, która ma być zaimplementowana w Systemie WT,
— uaktualnienia i pełnego skonfigurowania oprogramowania systemowego, pomocniczego, narzędziowego i aplikacyjnego na komputerach poszczególnych systemów przed oddaniem rozwiązania,
— zintegrowania poszczególnych systemów/komponentów,
— przeprowadzenia kompletnej instalacji, konfiguracji i uruchomienia całości dostarczanego sprzętu oraz sieci bezprzewodowych,
— efektywnej i konstruktywnej współpracy przy uruchamianiu sieci lokalnej,
— zaplanowanie, uzgodnienie i przeprowadzenie szkolenia personelu Zamawiającego,
— przygotowania szczegółowych dokumentacji Systemu oraz sprzętu,
— świadczenia usług gwarancyjnych na wdrożone rozwiązania software’owe oraz sprzętowe,
— świadczenia usług wsparcia dla Zamawiającego, pomocy technicznej, konserwacji systemów i ich aktualizacji przez okres co najmniej 5 lat od momentu podpisania protokołu odbioru.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

72210000, 72212422, 72212500, 72700000, 72611000, 72212219, 32410000, 30200000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
3 000 000 PLN netto.
Bez VAT 2 000 000,00 PLN
II.2.2)Opcje
Tak
proszę podać opis takich opcji: Zamawiający zastrzega możliwość udzielenia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień (zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego);
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 15.9.2011. Zakończenie 31.5.2012

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 50 000 PLN. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, na zasadach wynikających z SIWZ.
Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Umowa cywilnoprawna.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, co potwierdzą złożeniem następujących dokumentów:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania;
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczeni, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu- wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie doudziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy z dnia 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy z dnia 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 1:
1) pkt 2-4 i pkt 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) pkt 5 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
4. Dokumenty, o których mowa w ust. 3 pkt 1) lit. a i c oraz pkt 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 1) lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Postanowienia ust. 4 stosuje się odpowiednio.
6. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w ust. 1 składa każdy z wykonawców oddzielnie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawcy muszą złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu następujące oświadczenia i dokumenty:
1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
2) rachunek zysków i strat, a jeżeli podlega on badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią w zakresie ww. części sprawozdania, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego inne dokumenty określające obroty oraz zobowiązania i należności - za okres ostatnich trzech lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres;
3) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia
4) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (jeśli z dokumentu polisy nie wynika, że jest opłacona należy złożyć stosowny dokument potwierdzający ten fakt).
2. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunku w zakresie sytuacji finansowej, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy z dnia 29.1.2004 r. -Prawo zamówień publicznych, Zamawiający, oprócz zobowiązania o którym mowa w punkcie III.2.3) ogłoszenia, wymaga przedłożenia informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których podmiot ten posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, dotyczącej tych podmiotów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów O zamówienie mogą się ubiegać wykonawcy, którzy:
1. Posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1 500 000 PLN;
2. Osiągnęli w okresie w ostatnich trzech lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres, łączny przychód netto ze sprzedaży nie mniejszy niż 6 000 000 PLN;
3. Posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2 000 000 PLN;
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawcy muszą złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu następujące oświadczenia i dokumenty:
1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
2) wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane należycie.
W wykazie należy dokładnie opisać przedmiot usług aby możliwym było dokonanie oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia.
3) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
W wykazie opisując doświadczenie osób należy również wskazać na projekty podczas realizacji których osoby te nabyły wymagane doświadczenie.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
O zamówienie mogą się ubiegać wykonawcy, którzy:
1. wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usługi (w ramach jednej lub wielu umów) określone poniżej (co najmniej 1 usługa z każdej poniższej pozycji, w pozycjach 1 - 4 dopuszczalne jest wykonanie istotnej aktualizacji projektu lub systemu zrealizowanego przez Wykonawcę w okresie wcześniejszym i spełniającego poniższe wymagania):
1) Przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego systemu (kompletne rozwiązanie) wizualizacji targów lub wydarzeń o podobnym charakterze, zawierający takie elementy jak wizualizacja powierzchni wystawienniczej, system rejestracji i obsługi użytkowników, działające pod większością popularnych przeglądarek internetowych w architekturze klient-serwer i zawierające grafikę i animację 3D.
2) Przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego systemu komunikacyjnego dla minimum 10 tys. użytkowników końcowych, umożliwiającego komunikację głosową oraz wideokomunikację poprzez przeglądarkę internetową w czasie rzeczywistym poprzez sieć Internet (VVoIP – Voice and Video over IP) w konfiguracji „1 do 1” i „wielu do wielu”.
3) Przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego systemu umożliwiającego transmisję wideo wydarzeń w czasie rzeczywistym dla przynajmniej 5 tysięcy jednoczesnych użytkowników w Internecie, dostępnego poprzez większość popularnych przeglądarek internetowych.
4) Przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego systemu umożliwiającego komunikację w czasie nierzeczywistym - czat w konfiguracji 1:1 oraz grupowy dla co najmniej 10 tys. użytkowników końcowych.
5) przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego serwisu internetowego dedykowanego użytkownikom końcowym korzystającym z urządzeń mobilnych klasy PDA.
6) Przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego systemu poczty elektronicznej.
7) Przygotowanie projektu wdrożenia, wykonanie i wdrożenie przynajmniej jednego systemu klasy CRM z przeznaczeniem dla zarządzania relacjami z co najmniej 100 tysiącami klientów.
8) dostarczenie, instalowanie i konfigurowanie sprzętu teleinformatycznego (komputery, serwery, macierze zewnętrzne) i oprogramowania systemowe, systemy firewall, antywirusowe i antyspamowe.
9) Projektowanie, konfigurowanie i uruchamianie sieci LAN i WAN i bezprzewodowe – te ostatnie w technologii Wi-Fi (standardy grupy IEEE 802.11), wraz z systemami zarządzania takimi sieciami.
2. Dysponują co najmniej trzema osobami, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, i posiadają doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji projektu informatycznego lub teleinformatycznego, z których każda posiada doświadczenie przynajmniej w jednym z niżej wymienionych obszarów oraz:
1) przynajmniej jedna osoba posiada doświadczenie w zarządzaniu jako kierownik projektu przynajmniej jednym projektem informatycznym lub teleinformatycznym o wartości co najmniej 1 mln PLN brutto oraz posiadanie certyfikatu organizacji PMI lub APM lub IPMA lub równoważnego;
2) przynajmniej jedna osoba posiada doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu systemów komunikacji audiowizualnej w sieci Internet oraz tworzeniu i wizualizowaniu złożonych aplikacji webowych;
3) przynajmniej jedna osoba posiada doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu aplikacji webowych z przeznaczeniem do korzystania przez urządzenia mobilne klasy PDA.
4) przynajmniej jedna osoba posiada doświadczenie w identyfikacji i opisie procesów biznesowych przy wykorzystaniu języka UML.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej: Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Przedmiotowe postępowanie jest ściśle związane z inwestycją polegającą na budowie hali wielofunkcyjnej Międzynarodowych Targów Łódzkich, w której odbywać się będą imprezy targowe wspierane przez zamawianą platformę informatyczną - Wirtualne Targi. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie bowiem m.in. zaprojektowanie rozmieszczenia i instalacja kamer, a także przygotowanie infrastruktury kablowej i części sieci LAN między innymi na potrzeby tworzonej sieci bezprzewodowej w nowym obiekcie, co musi być zrealizowane przed zakończeniem jego budowy, na odpowiednim etapie robót i w koordynacji z firmą budowlaną. Ponadto wykonawca będzie uczestniczył w odbiorze części sieciowej serwerowni celem zapewnienia kompatybilności i sprawności jej działania z punktu widzenia instalacji do obsługi Wirtualnych Targów. Ze względu na harmonogram robót budowlanych oraz termin ich zakończenia (grudzień 2011) przeprowadzenie postępowania z zachowaniem podstawowych terminów składania wniosków i ofert, a w konsekwencji przesunięcie o ponad miesiąc podpisania umowy, uniemożliwi oddanie nowej hali w zakładanym terminie i przeprowadzenie zakontraktowanych imprez targowych, co naraziłoby Zamawiającego na odpowiedzialność odszkodowawczą.
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez wykonawców dokumenty i oświadczenia na zasadzie spełnia/nie spełnia. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do złożenia oferty 5 wykonawców, którzy otrzymają najwyższą ocenę spełniania warunków (najwyższą liczbę punktów), która zostanie dokonana w następujący sposób: 1) za każdą należycie wykonaną usługę spośród wyspecyfikowanych w opisie warunku wiedzy i doświadczenia wykonawca otrzyma 2 punkty; 2) za każdy 1 000 000 PLN wartości przychodu netto ze sprzedaży w okresie ostatnich 3 lat obrotowych - wykonawca otrzyma 0,5 punktu jednak nie więcej niż 6 punktów. O kolejności zdecyduje najwyższa liczba przyznanych punktów. W przypadku przyznania takiej samej liczby punktów dwóm lub więcej wykonawcom o kolejności zdecyduje liczba punktów za wykonane usługi.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 70
2. Funkcjonalność. Waga 30
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/01/08/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
17.8.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
1. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 2. Wniosek należy sporządzić w języku polskim na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką biurową i w takiej formie, która uniemożliwi jego zdekompletowanie. 3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 4. Wszelkie poprawki, zmiany lub wykreślenia w tekście wniosku muszą być parafowane i datowane własnoręcznie przez osobę uprawnioną do podpisywania wniosku. 5. Wniosek i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną do występowania w imieniu Wykonawcy (uprawnioną zgodnie z odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego albo przez osobę umocowaną przez osobę uprawnioną), a w przypadku składania wspólnego wniosku – przez pełnomocnika Wykonawców składających wniosek wspólny o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 6. W przypadku gdy dokumenty składające się na wniosek podpisuje osoba nie uprawniona do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego do wniosku należy załączyć pełnomocnictwo (w oryginale lub poświadczone notarialnie) do występowania w imieniu Wykonawcy. 7. Wszystkie dokumenty i oświadczenia muszą zostać dostarczone w formie oryginałów lub czytelnych kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę oraz winny być sporządzone w języku polskim (jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP kserokopie dokumentów dotyczących tych podmiotów poświadczyć może zarówno wykonawca jak i te podmioty). Wymagane dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 8. Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami będą przekazywane FAX-em, MAILEM lub PISEMNIE. 9. Wniosek winien zawierać wymagane dokumenty i oświadczenia wymienione w niniejszym Ogłoszeniu. 10. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy złożyć w trwale zaklejonej kopercie (opakowaniu), zaadresowanej na Zamawiającego z dopiskiem: „Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT)”, wyłącznie w sekretariacie.
Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6) ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587722
Internet: +48 224587700
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Krajowej Izby Odwoławczej wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Szczegółowe zasady wnoszenia odwołań zawiera dział VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587722
Internet: +48 224587700
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
5.8.2011
TI Tytuł PL-Łódź: Usługi programowania pakietów oprogramowania
ND Nr dokumentu 366528-2011
PD Data publikacji 24/11/2011
OJ Dz.U. S 226
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/11/2011
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
32410000 - Lokalna sieć komputerowa
72210000 - Usługi programowania pakietów oprogramowania
72212219 - Usługi opracowywania oprogramowania do różnych operacji sieciowych
72212422 - Pakiety usług opracowywania oprogramowania
72212500 - Usługi opracowywania oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego
72611000 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
72700000 - Usługi w zakresie sieci komputerowej
OC Pierwotny kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
32410000 - Lokalna sieć komputerowa
72210000 - Usługi programowania pakietów oprogramowania
72212219 - Usługi opracowywania oprogramowania do różnych operacji sieciowych
72212422 - Pakiety usług opracowywania oprogramowania
72212500 - Usługi opracowywania oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego
72611000 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
72700000 - Usługi w zakresie sieci komputerowej
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) www.mtl.lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/11/2011    S226    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura przyspieszona ograniczona 

PL-Łódź: Usługi programowania pakietów oprogramowania

2011/S 226-366528

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka z o.o.
ul. Wólczańska 199
Osoba do kontaktów: Mirosław Pietrucha
90-531 Łódź
Polska
Tel.: +48 426362983
E-mail: info@mtl.lodz.pl
Faks: +48 426372935

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mtl.lodz.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Spółka prawa handlowego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Organizacja imprez targowych
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 7: Usługi komputerowe i usługi z nimi związane
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Łódź.

Kod NUTS PL113

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie platformy informatycznej o roboczej nazwie Wirtualne Targi (WT), która ma składać się z elementów oprogramowania (Software) i sprzętu (Hardware) i ma być kompletnym, zintegrowanym systemem informatycznym do obsługi wirtualnej rzeczywistych imprez targowych przed, w trakcie ich trwania oraz przez pewien czas po ich zakończeniu, jako wartość dodana dla Wystawców MTŁ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

72210000, 72212422, 72212500, 72212219, 72611000, 72700000, 30200000, 32410000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 000 000,00 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 70
2. Funkcjonalność. Waga 30
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/01/08/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 152-253107 z dnia 10.8.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
4.11.2011
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Telekomunikacja Polska S.A.
{Dane ukryte}
00-105 Warszawa
Polska
E-mail: grzegorz.klocek@telekomunikacja.pl
Faks: +48 326011709

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 2 000 000,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 2 000 000,00 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587722
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Krajowej Izby Odwoławczej wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Szczegółowe zasady wnoszenia odwołań zawiera dział VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587722
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.11.2011

Adres: ul. Wólczańska 199, 90-531 Łódź
woj. ŁÓDZKIE
Dane kontaktowe: email: info@mtl.lodz.pl
tel: +48 426362983
fax: +48 426372935
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-08-17
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 25310720111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-10
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 287 dni
Wadium: 50000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 666 666 PLN  -  2 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 70%
WWW ogłoszenia: www.mtl.lodz.pl
Informacja dostępna pod: Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o.
ul. Wólczańska 199, 90-531 Łódź, woj. łódzkie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
72210000-0 Usługi programowania pakietów oprogramowania
72212422-3 Pakiety usług opracowywania oprogramowania
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Część III zamówienia. Telekomunikacja Polska S.A.
Warszawa
2011-11-04 2 000 000,00