TITytułPolska-Katowice: Usługi badawcze
NDNr dokumentu24946-2017
PDData publikacji21/01/2017
OJDz.U. S15
TWMiejscowośćKATOWICE
AUNazwa instytucjiWyższy Urząd Górniczy
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucjiN - Agencja/Biuro krajowe lub federalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany18/01/2017
DTTermin28/02/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV73110000 - Usługi badawcze
OCPierwotny kod CPV73110000 - Usługi badawcze
IAAdres internetowy (URL)http://www.wug.gov.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/01/2017    S15    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Usługi badawcze

2017/S 015-024946

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wyższy Urząd Górniczy
ul. Poniatowskiego 31
Punkt kontaktowy: Wyższy Urzad Górniczy, ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice, www.wug.gov.pl
Osoba do kontaktów: Magdalena Bartoszko
40-055 Katowice
Polska
Tel.: +32 7361723
E-mail: przetargi@wug.gov.pl
Faks: +32 7361705


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.wug.gov.pl


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Agencja/urząd krajowy lub federalny
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Sporządzenie opracowania pn. Inwentaryzacja wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią, znajdujących się na obszarach pozostałych zlikwidowanych kopalń węgla kamiennego na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie opracowania pn. „Inwentaryzacja wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią, znajdujących się na obszarach pozostałych zlikwidowanych kopalń węgla kamiennego na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego”.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie opracowania dokumentującego inwentaryzację ok. 850 wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią, położonych w granicach byłych obszarów górniczych: Katowice I, Chorzów II, Chorzów III, Szopienice I, Siemianowice I, Siemianowice II, Rozalia, Pole rezerwowe kopalni Siemianowice, Rozbark wraz z byłym rejonem kopalni Łagiewniki, Świętochłowice II, Bytom V, Chruszczów I, Gliwice III, Rokitnica-Biskupice, Kaczyce, Borynia I i Wilchwy w obrębie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego, zgodnie z wymaganiami opisanymi w opracowaniu sporządzonym przez Główny Instytut Górnictwa z siedzibą w Katowicach pn. „Metodyka oceny zagrożeń ze strony wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią usytuowanych na terenach zlikwidowanych podziemnych zakładów górniczych”.
Opracowanie obejmuje poniższe elementy:
1) kwerendę archiwów map górniczych,
2) opracowanie kart informacyjnych wyrobisk górniczych,
3) opracowanie kart parametrycznych wyrobisk górniczych,
4) opracowanie kart oceny zagrożenia i ryzyka ze strony wyrobisk górniczych,
5) wykonanie dokumentacji fotograficznej przedstawiającej aktualny stan powierzchni terenu w rejonie wyrobisk górniczych,
6) wykonanie pomiarów geodezyjnych wyrobisk górniczych i określenie współrzędnych tych obiektów,
7) wprowadzenie informacji do relacyjnej bazy danych wyrobisk górniczych,
8) sporządzenie map w skali 1:5000, pozwalających na lokalizację wyrobisk górniczych w terenie.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach:
Etap I:
Do dnia 1.7.2017 r. wykonawca wykona kwerendę znanych i dostępnych archiwów, w wyniku czego doręczy zamawiającemu:
a) sprawozdanie ze stanu prac nad sporządzeniem opracowania wykonane w formie pisemnej i elektronicznej (CD/DVD lub inny nośnik danych) w 1 egzemplarzu, zawierające zestawienie wszystkich zidentyfikowanych na podstawie kwerendy archiwów map górniczych, wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią, położonych w granicach byłych obszarów górniczych: Katowice I, Chorzów II, Chorzów III, Szopienice I, Siemianowice I, Siemianowice II, Rozalia, Pole rezerwowe kopalni Siemianowice, Rozbark wraz z byłym rejonem kopalni Łagiewniki, Świętochłowice II, Bytom V, Chruszczów I, Gliwice III, Rokitnica-Biskupice, Kaczyce, Borynia I i Wilchwy w obrębie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego;
b) opracowanie I etapu inwentaryzacji wybranych 280 wyrobisk górniczych, sporządzone w formie elektronicznej (CD/DVD lub inny nośnik danych) w 1 egzemplarzu, obejmujące poniższe elementy:
1) kwerendę archiwów map górniczych,
2) opracowanie kart informacyjnych wyrobisk górniczych,
3) opracowanie kart parametrycznych wyrobisk górniczych,
4) opracowanie kart oceny zagrożenia i ryzyka ze strony wyrobisk górniczych,
5) wykonanie dokumentacji fotograficznej przedstawiającej aktualny stan powierzchni terenu w rejonie wyrobisk górniczych,
6) wykonanie pomiarów geodezyjnych wyrobisk górniczych i określenie współrzędnych tych obiektów,
7) wprowadzenie informacji do relacyjnej bazy danych wyrobisk górniczych,
8) sporządzenie map w skali 1:5000, pozwalających na lokalizację wyrobisk górniczych w terenie.
Sprawozdanie oraz opracowanie I etapu inwentaryzacji zostanie poddane weryfikacji i ocenione przez zamawiającego w zakresie pełnej merytorycznej realizacji przedmiotu zamówienia oraz zostaną omówione z wykonawcą. Zamawiający sporządzi protokół z oceny sprawozdania oraz opracowania I etapu inwentaryzacji, w szczególności pod kątem ewentualnych wad. Za wadę rozumie się w szczególności jakąkolwiek niezgodność sprawozdania lub opracowania I etapu inwentaryzacji z umową, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ, opracowaniem sporządzonym przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach pn. „Metodyka oceny zagrożeń ze strony wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią usytuowanych na terenach zlikwidowanych podziemnych zakładów górniczych”, obowiązującymi przepisami, wiedzą techniczną, warunkami technicznymi oraz innymi dokumentami wymaganymi przez przepisy prawa. W przypadku stwierdzenia przez zamawiającego wad, zostaną one opisane w protokole oceny wykonania I etapu zamówienia. W przypadku stwierdzenia przez zamawiającego wad, wykonawca niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 14 dni od daty przekazania protokołu opisującego wady, sporządzi i doręczy zamawiającemu poprawione, tj. wolne od wad, sprawozdanie lub opracowanie I etapu inwentaryzacji.
Przyjęcie przez zamawiającego bez zastrzeżeń sprawozdania oraz opracowania I etapu inwentaryzacji, potwierdzone przez zamawiającego protokołem odbioru bez zastrzeżeń I etapu zamówienia, stanowić będzie podstawę do wypłaty wynagrodzenia za realizację I etapu wykonania przedmiotu zamówienia.
Etap II:
Do dnia 1.6.2018 r. wykonawca doręczy zamawiającemu – w formie pisemnego i oprawionego wydruku oraz w formie elektronicznej (CD/DVD lub inny nośnik danych) – 1 egzemplarz opracowania, w celu dokonania jego merytorycznej oceny przez zamawiającego, w szczególności pod kątem istnienia ewentualnych wad. Za wadę rozumie się jakąkolwiek niezgodność opracowania z umową, z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ, opracowaniem sporządzonym przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach pn. „Metodyka oceny zagrożeń ze strony wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią usytuowanych na terenach zlikwidowanych podziemnych zakładów górniczych”, obowiązującymi przepisami, wiedzą techniczną, warunkami technicznymi oraz innymi dokumentami wymaganymi przez przepisy prawa. Jeżeli do dnia 1.7.2018 r. zamawiający nie stwierdzi wad opracowania i nie zgłosi ich w tym terminie wykonawcy, w formie zastrzeżeń do protokołu odbioru, wykonawca doręczy zamawiającemu niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 7 dni, 3 dodatkowe egzemplarze pisemnego i oprawionego wydruku opracowania oraz trzy dodatkowe egzemplarze sporządzone w formie elektronicznej (CD/DVD lub inny nośnik danych). Podpisany przez zamawiającego bez zastrzeżeń protokół odbioru oraz terminowe dostarczenie dodatkowych egzemplarzy opracowania stanowić będzie podstawę do wypłaty drugiej transzy wynagrodzenia.
Jeżeli do dnia 1.7.2018 r. zamawiający stwierdzi wady opracowania, zostaną one zgłoszone do protokołu odbioru jako zastrzeżenia i przedłożone w tym terminie wykonawcy. Wykonawca nieodpłatnie sporządzi i doręczy zamawiającemu ostateczną wersję opracowania wolnego od wad niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni od daty przekazania protokołu zawierającego zastrzeżenia, w ilości czterech egzemplarzy pisemnego i oprawionego wydruku opracowania oraz czterech egzemplarzy sporządzonych w formie elektronicznej na CD/DVD lub innym nośniku. Podpisany przez strony protokół ostatecznego odbioru bez zastrzeżeń II etapu zamówienia stanowić będzie podstawę do wypłaty wynagrodzenia za realizację II etapu przedmiotu zamówienia.
Za kompletnie zrealizowane zamówienie rozumie się dostarczenie przez wykonawcę wolnych od wad:
— 1 szt. opracowania, sporządzonego w formie papierowej, w 4 egzemplarzach,
— 1 szt. opracowania, sporządzonego w formie elektronicznej na CD/DVD lub innym nośniku danych, w 4 egzemplarzach.
Na przedmiot zamówienia wykonawca udziela zamawiającemu 24 miesięcznej rękojmi za wady, liczonej od dnia podpisania przez zamawiającego bez zastrzeżeń protokołu odbioru II etapu zamówienia.
Zamawiający wymaga, aby wykonawca w formularzu ofertowym podał cenę jednostkową netto za inwentaryzację pojedynczego wyrobiska, oraz łączną cenę ofertową netto oraz brutto, obejmującą wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem dwóch etapów zamówienia przy założeniu, iż inwentaryzacja obejmie 850 wyrobisk. Jest to szacunkowa ilość wskazana przez zamawiającego w celu obliczenia łącznej ceny ofertowej brutto, służąca ocenie ofert. Ilość ta może ulec zmianie na etapie realizacji zamówienia.
Za realizację przedmiotu zamówienia zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie za faktycznie zinwentaryzowaną ilość wyrobisk górniczych, zgodnie z ceną jednostkową netto za inwentaryzację wyrobiska, wskazaną w formularzu ofertowym i doliczonym odpowiednio podatkiem VAT.
Ostateczna ilość wyrobisk do zinwentaryzowania zostanie wskazana przez wykonawcę po wykonaniu I etapu zamówienia i ustaleniu (na podstawie przeprowadzonej przez wykonawcę kwerendy archiwów map górniczych) faktycznej liczby podlegających inwentaryzacji zlikwidowanych wyrobisk górniczych mających połączenie z powierzchnią.
W przypadku, gdy wykonawca stwierdzi, że w ramach zamówienia liczba wyrobisk do zinwentaryzowania jest większa od wskazanej przez zamawiającego szacunkowej ilości wyrobisk do zinwentaryzowania, to znaczy jest większa niż 850 wyrobisk, zobowiązany jest powiadomić o tym pisemnie zamawiającego. Wykonanie inwentaryzacji w ilości przekraczającej łącznie w obu etapach 850 wyrobisk może odbyć się dopiero po uzyskaniu pisemnej zgody zamawiającego. W przypadku braku pisemnej zgody zamawiającego wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie z tego tytułu.
W przypadku, gdy ilość wyrobisk do zinwentaryzowania będzie mniejsza od 850, wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktyczną ilość zinwentaryzowanych wyrobisk górniczych, zgodnie z ceną jednostkową netto za inwentaryzację pojedynczego wyrobiska, wskazaną w formularzu ofertowym i doliczonym odpowiednio podatkiem VAT.
Zapłata wynagrodzenia nastąpi za każdy etap osobno.
Za wykonanie I etapu zamówienia zamawiający zapłaci wykonawcy kwotę odpowiadającą iloczynowi zinwentaryzowanych 280 wyrobisk i wskazanej przez wykonawcę w formularzu ofertowym ceny jednostkowej netto za inwentaryzację wyrobiska i doliczonym podatkiem VAT.
Za wykonanie II etapu zamówienia zamawiający zapłaci wykonawcy pozostałe wynagrodzenie odpowiadające liczbie faktycznie zinwentaryzowanych w II etapie zamówienia wyrobisk i wskazanej w formularzu ofertowym cenie jednostkowej netto za inwentaryzację pojedynczego wyrobiska i doliczonym podatkiem VAT, z zastrzeżeniem, że wykonanie inwentaryzacji w ilości przekraczającej łącznie w obu etapach 850 wyrobisk może odbyć się dopiero po uzyskaniu pisemnej zgody zamawiającego. W przypadku braku pisemnej zgody zamawiającego wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie z tego tytułu.
Podstawą do wypłaty wynagrodzenia za realizację każdego etapu zamówienia będzie przyjęcie przez zamawiającego bez zastrzeżeń protokołu odbioru danego etapu oraz przedłożenie zamawiającemu w jego siedzibie prawidłowo wystawionej faktury VAT, z zastrzeżeniem, że zapłata wynagrodzenia za realizację II etapu przedmiotu zamówienia nastąpi nie wcześniej niż dnia 5.1.2018 r.
Zamawiający, na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, by osoby realizujące w ramach zamówienia następujące czynności:
opracowanie kart informacyjnych wyrobisk górniczych,
opracowanie kart parametrycznych wyrobisk górniczych,
opracowanie kart oceny zagrożenia i ryzyka ze strony wyrobisk górniczych,
wprowadzenie informacji do relacyjnej bazy danych wyrobisk górniczych,
zatrudnione były przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.6.1974 r. – Kodeks pracy, (Dz.U. z 2014 r., poz. 1502, z późn.zm.).
Zamawiający w trakcie realizacji umowy, w przypadku powzięcia wątpliwości lub wiedzy o niewykonywaniu tego obowiązku przez wykonawcę, ma prawo do kontroli spełniania przez wykonawcę powyższego wymagania, w szczególności poprzez poinformowanie Państwowej Inspekcji Pracy.
W przypadku, gdy wynik kontroli PIP wykaże nieprawidłowości dotyczące dopełnienia ww. obowiązku zamawiający naliczy karę umowną, której wysokość określona została we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.
Wykonawca będzie odpowiedzialny także za wykonanie tego obowiązku przez podwykonawców. Wobec powyższego zamawiający zaleca, aby wykonawca zobowiązał podwykonawców (np. poprzez wprowadzenie odpowiednich zapisów w umowach) do zatrudniania ww. osób na umowę o pracę.
W sytuacji, gdy zamawiający w dokumentacji przetargowej, użył przy opisie przedmiotu zamówienia znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, działanie takie miało na celu wyłącznie wskazanie oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych i jakościowych. Wykonawca w każdym przypadku może zaproponować materiały równoważne z tym, że oferowane produkty równoważne powinny posiadać parametry techniczne i jakościowe co najmniej takie, jak wskazane w dokumentacji przetargowej.
Kod CPV: 73.11.00.00-6.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73110000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymagania dotyczące wadium
Zamawiający żąda złożenia przez wykonawców wadium w wysokości 20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r., poz. 1804 oraz z 2015 r. poz. 978 i 1240).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na niżej wskazany rachunek bankowy: 35 1010 1212 0010 5213 9120 0000 (NBP).
Wniesienie wadium w formie pieniężnej następuje w chwili uznania (zaksięgowania) kwoty wadium na rachunku bankowym zamawiającego.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą określony pkt 11 SIWZ.
Wadium wnoszone w formie gwarancji bankowych, gwarancji ubezpieczeniowych lub poręczeń musi być złożone w oryginale. Gwarancje bankowe, gwarancje ubezpieczeniowe lub poręczenia winny posiadać ważność od dnia wyznaczonego na dzień złożenia i otwarcia ofert oraz zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do bezwarunkowej, na każde żądanie zgłoszone przez zamawiającego, wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium.
Dowód wniesienia wadium wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty (oryginał gwarancji albo poręczenia) w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych lub też przed upływem terminu składania ofert złożyć, w zamkniętej i oznaczonej kopercie w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego, w pokoju nr 18 (parter).
Wadium powinno być oznaczone w następujący sposób: wadium – inwentaryzacja wyrobisk górniczych, (tj. w sposób umożliwiający identyfikację postępowania, którego dotyczy).
Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie (także na przedłużony okres związania ofertą), w wymaganej wysokości lub dopuszczonej formie skutkuje wykluczeniem wykonawcy z postępowania.
Zamawiający zatrzyma wniesione wadium (w przypadku wadium wniesionego w formie pieniężnej – wraz z odsetkami) jeżeli zaistnieją okoliczności wskazane przepisem 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Strony ustalają zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości szacunkowego wynagrodzenia brutto.
Wykonawca oświadcza, że wniósł wymagane zabezpieczenie należytego wykonania umowy przed jej zawarciem.
Strony ustalają, że 70 % kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostanie zwrócone Wykonawcy w terminie 30 dni od daty podpisania bez zastrzeżeń przez Strony protokołu odbioru dodatkowych egzemplarzy opracowania albo podpisania przez Strony ostatecznego protokołu odbioru bez zastrzeżeń opracowania. Pozostała część zabezpieczenia zostanie zwrócona Wykonawcy nie później niż w piętnastym dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Warunki umowy
Wzór umowy stanowi załącznik nr 5 do SIWZ.
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:
1/ konieczności zmiany warunków realizacji umowy, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy i wynika ona z przyczyn, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności,
2/ konieczności zmiany warunków realizacji umowy, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności leżących po stronie zamawiającego,
3/ konieczności zmiany warunków realizacji umowy, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania usługi,
4/ ewentualnej zmiany albo rezygnacji z podwykonawców, z zastrzeżeniem, iż jeżeli zmiana ta dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 22a ustawy w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy, wówczas wykonawca zobowiązany będzie wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postepowania o udzielenie zamówienia, pod rygorem możliwości odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy z powodu utraty przez niego wymaganych zdolności do wykonania zamówienia.
5/ zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez wykonawcę,
na realizację z udziałem podwykonawców,
6/ ewentualnej zmiany osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, pod warunkiem spełniania przez te osoby kwalifikacji zawodowych o których mowa w pkt 7.1 ppkt 3,
7/ zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy, w tym zmiany wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy w przypadku: ustawowej zmiany stawek podatku VAT, zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10.10.2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, zmiany minimalnej stawki godzinowej, zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę,
8/ zmiany terminu realizacji umowy, jeżeli zmiana taka jest konieczna w celu prawidłowego wykonania umowy,
9/ konieczności wypełnienia postanowień umowy zawartej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczącej przedmiotu zamówienia, w szczególności w zakresie sposobu zapłaty wynagrodzenia,
10/ miarkowania kar umownych, w szczególności gdy kara umowna jest rażąco wygórowana.
Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które zamawiający może wyrazić zgodę lub nie bez podawania uzasadnienia odmowy. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody zarówno przez zamawiającego jak i przez wykonawcę.
Zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu, skutecznego po podpisaniu przez obie strony umowy, za wyjątkiem przypadku określonego w pkt 10, dla którego zmiana treści umowy następować będzie na pisemny i uzasadniony wniosek wykonawcy, za zgodą zamawiającego wyrażoną na piśmie.
Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych w szczególności:
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
b) zmiany danych teleadresowych oraz zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami.
Maksymalny termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 31.7.2018 r.
Zamawiający, na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, by osoby realizujące w ramach zamówienia następujące czynności:
opracowanie kart informacyjnych wyrobisk górniczych,
opracowanie kart parametrycznych wyrobisk górniczych,
opracowanie kart oceny zagrożenia i ryzyka ze strony wyrobisk górniczych,
wprowadzenie informacji do relacyjnej bazy danych wyrobisk górniczych,
zatrudnione były przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.6.1974 r. – Kodeks pracy, (Dz.U. z 2014 r., poz. 1502, z późn. zm.).
Zamawiający w trakcie realizacji umowy, w przypadku powzięcia wątpliwości lub wiedzy o niewykonywaniu tego obowiązku przez wykonawcę, ma prawo do kontroli spełniania przez wykonawcę powyższego wymagania, w szczególności poprzez poinformowanie Państwowej Inspekcji Pracy.
W przypadku, gdy wynik kontroli PIP wykaże nieprawidłowości dotyczące dopełnienia ww. obowiązku zamawiający naliczy karę umowną, której wysokość określona została we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.
Wykonawca będzie odpowiedzialny także za wykonanie tego obowiązku przez podwykonawców. Wobec powyższego zamawiający zaleca, aby wykonawca zobowiązał podwykonawców (np. poprzez wprowadzenie odpowiednich zapisów w umowach) do zatrudniania ww. osób na umowę o pracę.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 7. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
Ocena warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedłożonych dokumentów i oświadczeń.
7.1. O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1/ kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej – zamawiający nie precyzuje wymagań w zakresie niniejszego warunku,
2/ sytuacji finansowej lub ekonomicznej – zamawiający nie precyzuje wymagań w zakresie niniejszego warunku,
3/ zdolności technicznej lub zawodowej:
— tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali co najmniej 3 usługi polegające na sporządzeniu opracowania obejmującego w swej treści w całości lub w części inwentaryzację terenów po działalności górniczej o łącznej wartości nie mniejszej niż 300 000 PLN brutto,
— tj. dysponują co najmniej 2 samodzielnymi pracownikami naukowymi w jednej z następujących dziedzin: geodezji górniczej, budownictwa, geofizyki lub geologii. Przy czym pierwszy ze wskazanych w wykazie samodzielnych pracowników naukowych musi specjalizować się w innej dziedzinie niż drugi wskazany samodzielny pracownik naukowy, tak aby wykonawca dysponował samodzielnymi pracownikami naukowymi specjalizującymi się przynajmniej w dwóch różnych dziedzinach.
7.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 5 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki wymienione w pkt 7.1 wykonawcy mogą spełniać łącznie, natomiast wymienione w pkt 7.2 każdy z wykonawców musi spełniać oddzielnie.
8.1. Wykaz dokumentów oraz oświadczeń, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 7.1:
1/ oświadczenie, stanowiące wstępne potwierdzenie, o spełnianiu przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, sporządzone w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ.
Przy wypełnianiu formularza JEDZ Wykonawca może skorzystać z instrukcji jego wypełniania zamieszczonej przez Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej pod adresem:

https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamówienia

Zamawiający wymaga wypełnienia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia w zakresie odpowiadającym wszelkim wymaganiom określonym w SIWZ.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te powinny potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Jeżeli wykonawca, na zasadach określonych w art. 22a ustawy, powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania spełniania, w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, to zgodnie z art. 25a ust. 3 pkt 1 ustawy składa także Jednolite Europejskie Dokumenty Zamówienia dotyczące tych podmiotów. Dotyczy to zarówno sytuacji gdy podmiot trzeci nie będzie wykonawcą w trakcie realizacji zamówienia, jak i sytuacji gdy takim podwykonawcą będzie.
Jednolity Europejski Dokument Zamówienia wykonawcy składają wraz z ofertą.
2/ wykazu usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, wg załącznika 3 do SIWZ.
Dowodami, o których mowa wyżej, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.
Dokument składany jest na wezwanie zamawiającego.
Zgodnie bowiem z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3/ wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według załącznika nr 4 do SIWZ.
Dokument składany jest na wezwanie zamawiającego.
Zgodnie bowiem z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8.2a
I. Wykaz dokumentów oraz oświadczeń, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-22 ustawy:
1/ Oświadczenie, stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania, sporządzone w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ.
Przy wypełnianiu formularza JEDZ Wykonawca może skorzystać z instrukcji jego wypełniania zamieszczonej przez Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej pod adresem:

https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamówienia

Zamawiający wymaga wypełnienia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia w zakresie odpowiadającym wszelkim wymaganiom określonym w SIWZ.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te powinny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia z postępowania.
Jeżeli wykonawca, na zasadach określonych w art. 22 a ustawy, powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia, to zgodnie z art. 25a ust. 3 pkt 1 ustawy składa także Jednolite Europejskie Dokumenty Zamówienia dotyczące tych podmiotów.
Jednolity Europejski Dokument Zamówienia wykonawcy składają wraz z ofertą.
2/ zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
Dokument składany jest na wezwanie zamawiającego.
Zgodnie bowiem z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
3/ zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 14-20 ustawy może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna przedstawione dowody za wystarczające.
Dokument składany jest na wezwanie zamawiającego.
Zgodnie bowiem z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8.2b. Wykaz dokumentów oraz oświadczeń, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy:
1/ Oświadczenie wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2015 r., poz. 184 z późn.zm,) sporządzone wg załącznika nr 7 do SIWZ.
W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu.
Zgodnie z treścią art. 24 ust. 11 ustawy Prawo zamówień publicznych dokument składany jest w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez zamawiającego na stronie internetowej informacji zawierającej nazwy firm oraz adresy wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie.
8.2c. Wykaz dokumentów oraz oświadczeń, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy:
1/ odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna przedstawione dowody za wystarczające.
Dokument składany jest na wezwanie zamawiającego.
Zgodnie bowiem z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8.3 Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
Dokument składany jest wraz z ofertą.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może żądać dokumentów, które określają w szczególności:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu;
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
4) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 8.2a oraz 8.2c.
Jeżeli wykonawca, na zasadach określonych w art. 22 a ustawy, powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, to zgodnie z art. 25a ust. 3 pkt 1 ustawy składa także Jednolite Europejskie Dokumenty Zamówienia dotyczące tych podmiotów.
8.4 Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 8.2a i 8.2c SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepisy dotyczące terminu wystawienia dokumentów,o których mowa wyżej, stosuje się odpowiednio.
W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
Dokument składany jest na wezwanie zamawiającego.
Zgodnie bowiem z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8.5 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty.
Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zamawiający żądać będzie przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, przy czym dokumenty i oświadczenia określone w pkt 8.2a i 8.2b i 8.2c SIWZ musi złożyć każdy z wykonawców oddzielnie.
8.6 Oświadczenia dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale.
Dokumenty, inne niż oświadczenia, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa pkt 8.1, 8.2a, 8.2b, 8.2c i 8.4 SIWZ, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. W takim przypadku, zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez wykonawcę i pobranych samodzielnie przez zamawiającego dokumentów.
W przypadku wskazania przez wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w pkt 8.1, 8.2a, 8.2b, 8.2c i 8.4 SIWZ, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
Wykonawca wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców lub wykonawca certyfikowany przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji może złożyć zaświadczenie o wpisie do urzędowego wykazu wydane przez właściwy organ lub certyfikat wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą kraju, w którym wykonawca ten ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wskazujące na dokumenty stanowiące podstawę wpisu lub uzyskania certyfikacji, w miejsce odpowiednich dokumentów wymienionych w pkt 8.1, 8.2a, 8.2b i 8.2c SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Łączna cena ofertowa brutto. Waga 60

2. Kwalifikacje zawodowe osób wyznaczonych do realizacji zamówienia. Waga 30

3. Aspekt społeczny. Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BDG/01/2017/PN
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
28.2.2017 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 28.2.2017 - 10:30

Miejscowość:

Wyższy Urząd Górniczy ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.3)Informacje dodatkowe
Termin i miejsce składania ofert
Oferty należy składać do dnia 28.2.2017 r. do godz. 10:00 w siedzibie zamawiającego w kancelarii (pokój nr 33, parter)/
Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie kierował się przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert
Wybór oferty dokonany zostanie na podstawie poniższych kryteriów (nazwa kryterium, waga, sposób punktowania):
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający stosować będzie kryterium łączna cena ofertowa brutto, dysponowanie samodzielnymi pracownikami naukowymi, zatrudnianie przy wykonywaniu zamówienia osób niepełnosprawnych, zgodnie z poniższym:
Kryterium Znaczenie procentowe kryterium Maksymalna ilość punktów jakie może otrzymać oferta
łączna cena ofertowa brutto 60 % 60 pkt
kwalifikacje zawodowe osób wyznaczonych do realizacji zamówienia 30 % 30 pkt
aspekt społeczny 10 % 10 pkt
Kryterium łączna cena ofertowa brutto rozpatrywane będzie według wzoru:
C= (C1/C2) x 60 pkt
gdzie:
C – ilość punktów uzyskanych przez badaną ofertę,
C1 – łączna cena ofertowa brutto oferty najtańszej,
C2 – łączna cena ofertowa brutto oferty ocenianej.
Kryterium kwalifikacje zawodowe osób wyznaczonych do realizacji zamówienia rozpatrywane będzie na podstawie ilości samodzielnych pracowników naukowych wyznaczonych do realizacji zamówienia
Zgodnie z pkt 7.1 SIWZ zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował co najmniej 2 samodzielnymi pracownikami naukowymi w jednej z następujących dziedzin:
geodezji górniczej,
budownictwa,
geofizyki,
geologii.
Przy czym pierwszy ze wskazanych w wykazie samodzielnych pracowników naukowych musi specjalizować się w innej dziedzinie niż drugi wskazany samodzielny pracownik naukowy, tak by wykonawca dysponował samodzielnymi pracownikami naukowymi specjalizującymi się w przynajmniej dwóch różnych dziedzinach.
Zamawiający przyzna dodatkowe punkty w kryterium kwalifikacje zawodowe osób wyznaczonych do realizacji zamówienia za dysponowanie dodatkową ilością samodzielnych pracowników naukowych wyznaczonych do realizacji zamówienia.
I tak:
wyznaczenie dwóch samodzielnych pracowników naukowych do realizacji zamówienia, specjalizujących się w jednej z następujących dziedzin: geodezja górnicza, budownictwo, geofizyka, geologia, z zastrzeżeniem że każdy ze wskazanych samodzielnych pracowników naukowych specjalizować się musi w innej dziedzinie, specjalizacja nie może się dublować: 0 pkt,
wyznaczenie jednego dodatkowego samodzielnego pracownika naukowego do realizacji zamówienia ponad wymaganą ilość dwóch osób, zgodnie z pkt 7.1 ppkt 3 SIWZ pn. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków i specjalizującym się w jednej z następujących dziedzin: geodezja górnicza, budownictwo, geofizyka, geologia, z zastrzeżeniem że osoba ta specjalizować się musi w innej dziedzinie, niż pozostałe dwie osoby wskazane zgodnie z pkt 7.1 ppkt 3 SIWZ na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu (specjalizacje nie mogą się powtarzać):15 pkt,
wyznaczenie dwóch dodatkowych samodzielnych pracowników naukowych wyznaczonych do realizacji zamówienia ponad wymaganą ilość dwóch osób, zgodnie z pkt 7.1 ppkt 3 SIWZ pn. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków i specjalizującymi się w jednej z następujących dziedzin: geodezja górnicza, budownictwo, geofizyka, geologia, z zastrzeżeniem że każdy ze wskazanych pracowników specjalizować się musi w innej dziedzinie, specjalizacje nie mogą się powtarzać, tym samym wykonawca do realizacji zamówienia dysponować będzie w każdej z ww. dziedzin samodzielnym pracownikiem naukowym: 30 pkt.
Posiadanie więcej niż jednego samodzielnego pracownika naukowego w tej samej dziedzinie nie będzie dodatkowo punktowane
Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji umowy utrzymywać przy realizacji zamówienia nie mniejszą niż wskazana w formularzu ofertowym w poszczególnych dziedzinach ilość samodzielnych pracowników naukowych.
W trakcie realizacji zamówienia zamawiający ma prawo zażądać od wykonawcy dokumentacji potwierdzającej dysponowanie przy realizacji zamówienia wskazaną w formularzu ofertowym ilością samodzielnych pracowników naukowych, a wykonawca zobowiązany jest do jej przedłożenia zamawiającemu. W przypadku nieprzedłożenia żądanej przez zamawiającego dokumentacji lub niedysponowania przez cały okres realizacji umowy co najmniej taką jak wskazana w formularzu ofertowym w poszczególnych dziedzinach ilością samodzielnych pracowników naukowych, wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty zamawiającemu kary umownej określonej we wzorze umowy.
Kryterium aspekt społeczny rozpatrywane będzie na podstawie ilości osób niepełnosprawnych zatrudnianych przy realizacji zamówienia zgodnie z poniższym:
Przez osoby wykonujące czynności przy realizacji zamówienia zamawiający rozumie osoby zatrudnione u wykonawcy lub podwykonawcy i wykonujące czynności bezpośrednio związane z realizacją zamówienia.
Niezatrudnienie przy realizacji zamówienia osób niepełnosprawnych – 0 pkt.
Zatrudnianie przy realizacji zamówienia 1 osoby niepełnosprawnej: 5 pkt
Zatrudnianie przy realizacji zamówienia 2 i więcej osób niepełnosprawnych: 10 pkt
Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji umowy utrzymywać przy realizacji zamówienia nie mniejszą niż wskazaną w formularzu ofertowym liczbę osób niepełnosprawnych.
Przed zawarciem umowy wykonawca, który zatrudniać będzie przy realizacji zamówienia osoby niepełnosprawne, zobowiązany jest przedłożyć zamawiającemu imienny wykaz osób niepełnosprawnych zatrudnionych przy realizacji zamówienia oraz przedłożyć dokumentację potwierdzającą niepełnosprawność wskazanych w wykazie osób wraz z oświadczeniami tych osób, o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby związane z realizacją zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 29.8.1997 r., o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z późn.zm.).
Niezłożenie ww. dokumentów uznane zostanie za uchylanie się od zawarcia umowy.
W przypadku ustania przed zakończeniem okresu realizacji umowy zatrudnienia z osobą niepełnosprawną zatrudnianą do wykonywania czynności przy realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia innej osoby niepełnosprawnej, tak aby przez cały okres realizacji umowy zatrudniał do wykonywania czynności związanych z realizacją zamówienia nie mniejszą niż wskazaną w formularzu ofertowym liczbę osób niepełnosprawnych.
W trakcie realizacji zamówienia zamawiający ma prawo zażądać od wykonawcy dokumentacji potwierdzającej zatrudnienie wskazanej w formularzu ofertowym liczby osób niepełnosprawnych zatrudnianych do wykonywania czynności związanych z realizacją zamówienia, a wykonawca zobowiązany jest do jej przedłożenia zamawiającemu. W przypadku nieprzedłożenia żądanej przez zamawiającego dokumentacji lub niezatrudniania przez cały okres realizacji umowy co najmniej takiej jak wskazanej w formularzu ofertowym liczby osób niepełnosprawnych, wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty zamawiającemu kary umownej określonej we wzorze umowy.
Wyliczenie punktów zostanie dokonane poprzez dodanie liczby punktów uzyskanych w każdym z ww. kryterium, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania.
Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą ilość punktów łącznie we wszystkich wskazanych wyżej kryteriach.
Jeżeli zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawiać będą taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów, zamawiający wybierze ofertę z niższą ceną.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.1.2017
Adres: ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: przetargi@wug.gov.pl
tel: 32 736 17 04, 736 19 00
fax: 327 361 705
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-02-28
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 2494620171
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2017-01-21
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 2000000 ZŁ
Szacowana wartość* 66 666 666 PLN  -  100 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.wug.gov.pl
Informacja dostępna pod: Wyższy Urząd Górniczy
ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice, woj. ŚLĄSKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
73110000-6 Usługi badawcze