TI Tytuł PL-Syców: Roboty inżynieryjne i budowlane
ND Nr dokumentu 248793-2012
PD Data publikacji 04/08/2012
OJ Dz.U. S 149
TW Miejscowość SYCÓW
AU Nazwa instytucji Nadleśnictwo Syców
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 01/08/2012
DT Termin 14/09/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
OC Pierwotny kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
IA Adres internetowy (URL) http://sycow.lasypanstwowe.poznan.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

04/08/2012    S149    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Syców: Roboty inżynieryjne i budowlane

2012/S 149-248793

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Nadleśnictwo Syców
ul. Kolejowa 14
Osoba do kontaktów: Grzegorz Szydlik
56-500 Syców
POLSKA
Tel.: +48 627852127
E-mail: g.szydlik@poznan.lasy.gov.pl
Faks: +48 627869032

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://sycow.lasypanstwowe.poznan.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Roboty budowlane polegające na wykonaniu obiektów małej retencji w leśnictwie Międzybórz obręb Kamień /obiekty od nr 09-19-09-01 do nr 09-19-09-17/ dla Nadleśnictwa Syców.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren Nadleśnictwa Syców, leśnictwo Międzybórz obręb Kamień.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu obiektów małej retencji w leśnictwie Międzybórz obręb Kamień /obiekty od nr 09-19-09-01 do nr 09-19-09-17/ dla Nadleśnictwa Syców.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 „Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”.
CPV - 45000000-7, 45200000-9, 45220000-5, 45222000-9.
Podane w dokumentacji projektowej, STWIBOR i przedmiarze różne nazwy zadania dotyczą tego samego zadania tj. wykonania obiektów małej retencji w leśnictwie Międzybórz obręb Kamień /obiekty od nr 09-19-09-01 do nr 09-19-09-17/ dla Nadleśnictwa Syców.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera.
1) Dokumentacja projektowa – załącznik Nr 7 do SIWZ
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – załącznik Nr 8 do SIWZ
3) Pisma, Decyzje oraz Postanowienia administracyjne (pomocniczy) – załącznik Nr 9 do SIWZ.
4) Przedmiar robót – załącznik Nr 10 SIWZ.
1. Ogólne wymagania dotyczące robót:
1) Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy techniczne i jakościowe jakie zostały określone w STWiORB oraz muszą posiadać stosowne atesty i certyfikaty.
2) Jeżeli w dokumentacji technicznej występują nazwy konkretnych produktów, wyrobów lub określenie sugerujące wyroby konkretnych firm, Wykonawca winien uznać, iż podano produkty przykładowe, a Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów, wyrobów, materiałów równoważnych o właściwościach, parametrach technicznych nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej.
2. W czasie prowadzenia robót budowlanych Wykonawca, w ramach ceny ofertowej, zobowiązany będzie do:
1) urządzenia zaplecza w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym, zabezpieczenia terenu objętego robotami budowlanymi w tym przed dostępem osób postronnych,
2) bezwzględnego zastosowania się do Decyzji nr WPN.670.9.2012.RK z dnia 14.3.2012 r.Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu ustalającej warunki prowadzenia robót polegających na regulacji wód oraz budowie wałów przeciwpowodziowych, robót melioracyjnych, odwodnień budowlanych oraz innych robót ziemnych zmieniających stosunki wodne – na terenach o szczególnych walorach przyrodniczych dla przedsięwzięcia polegającego na odtworzeniu i naprawie obiektów małej retencji jako zbiorniki paciorkowe wraz z irządzeniami piętrzącymi zlokalizowanego na działkach nr 140, 141, 141, 143, obręb Kamień, gmina Międzybórz, leśnictwo Międzybórz (załącznik nr 9 do SIWZ).
3) utrzymania ruchu publicznego na terenie budowy w okresie trwania realizacji zadania aż do zakończenia i odbioru końcowego robót. Wykonawca zabezpieczy stałe warunki widoczności znaków, w dzień i w nocy, dla których jest to nieodzowne ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie znaki i inne urządzenia zabezpieczające będą akceptowane przez Zamawiającego.
4) prowadzenia robót zgodnie z zakresem przewidzianym w projekcie, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, obowiązującymi normami i przepisami oraz zasadami sztuki budowlanej,
5) wykonania przedmiotu umowy, przy użyciu własnych materiałów, zgodnie z umową, zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa,
6) przeprowadzenia robót rozbiórkowych i budowlanych zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47, poz. 401 z późn. zm.),
7) postępowania z odpadami powstałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (tj. z 2010 r., Nr 185, poz. 1243 z późn. zm.) i Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.),
8) zastosowania materiałów budowlanych oraz urządzeń posiadających:
— certyfikaty na znak bezpieczeństwa,
— aprobaty techniczne,
— certyfikaty zgodności lub deklaracje zgodności,
— atesty.
9) protokolarnego przejęcia terenu budowy,
10) zorganizowania, zagospodarowania i zabezpieczenia terenu budowy z zachowaniem należytej staranności, w tym zachowania porządku na terenie budowy,
11) ochrony mienia znajdującego się na terenie budowy,
12) natychmiastowego usunięcia wszelkich szkód i awarii spowodowanych przez Wykonawcę w trakcie realizacji robót,
13) przerwania robót na żądanie Zamawiającego i w związku z tym zabezpieczenia wykonania robót przed ich zniszczeniem,
14) zabezpieczenia obrębu prowadzenia robót w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkownikom obiektu.
15) poszanowania występujących w obszarze oddziaływania obiektu uzasadnionych interesów osób trzecich.
16) opracowania i przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej oraz zgłoszenia przedmiotu umowy do odbioru końcowego,
17) wykonania przed zgłoszeniem przedmiotu umowy do odbioru, wszystkich niezbędnych prób, odbiorów i badań z wynikiem pozytywnym,
18) uporządkowania terenu po zakończeniu robót oraz przekazanie go Zamawiającemu w terminie nie późniejszym niż termin odbioru końcowego robót,
19) uczestniczenia w czynnościach odbioru, usunięcia stwierdzonych wad, przekazania wymaganych atestów i zaświadczeń,
20) zgłoszenia w formie pisemnej gotowości do odbioru ostatecznego na piętnaście (15) dni przed upływem okresu gwarancji i rękojmi za wady.
3. Przed sporządzeniem oferty przez Wykonawcę zaleca się: dokonania wizji lokalnej w pomieszczeniach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu – kontakt: Grzegorz Szydlik – tel. +48 627826082 w godz. 7:30-15:30.
4. Informacje dodatkowe.
Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy techniczne i jakościowe co najmniej takie, jakie zostały określone w STWiORB oraz muszą posiadać stosowne atesty i certyfikaty.
6. Uwaga:
1) Cena jest ryczałtowa i musi obejmować całość robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów (druk pomocniczy).
2) Przed wpisaniem cen jednostkowych do każdej pozycji – kosztorysu Wykonawca powinien zapoznać się z odpowiednimi dokumentami przetargowymi. Pisma, Decyzje oraz Postanowienia administracyjne są materiałami pomocniczymi.
3) Jeżeli w przedmiarach nie uwzględniono pewnych robót uwidocznionych w dokumentacji projektowej przekazanych wykonawcy, a wykonanie ich jest niezbędne, to koszty tych robót powinny być przez wykonawcę uwzględnione w cenach wpisanych przy istniejących pozycjach kosztorysu ofertowego.
4) W szczególności, w cenach podanych dla poszczególnych pozycji kosztorysu, przedmiaru robót wykonawca powinien uwzględnić konieczność wykonywania, montażu i demontażu, oraz wykonywania innych prac pomocniczych na terenie budowy, które są niezbędne dla wykonania robót zgodnie z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną.
5) Zamawiający nie planuje w roku 2012 płatności częściowej. Pierwsze rozliczenie częściowe przewiduję się w I kwartale roku 2013, na kwotę nie mniejszą niż 80 % wartości netto całego zamówienia.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45220000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu obiektów małej retencji w leśnictwie Międzybórz obręb Kamień /obiekty od nr 09-19-09-01 do nr 09-19-09-17/ dla Nadleśnictwa Syców.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 „Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”.
CPV - 45000000-7, 45200000-9, 45220000-5, 45222000-9.
Podane w dokumentacji projektowej, STWIBOR i przedmiarze różne nazwy zadania dotyczą tego samego zadania tj. wykonania obiektów małej retencji w leśnictwie Międzybórz obręb Kamień /obiekty od nr 09-19-09-01 do nr 09-19-09-17/ dla Nadleśnictwa Syców.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1) Dokumentacja projektowa – załącznik Nr 7 do SIWZ
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – załącznik Nr 8 do SIWZ
3) Pisma, Decyzje oraz Postanowienia administracyjne (pomocniczy) – załącznik Nr 9 do SIWZ.
4) Przedmiar robót – załącznik Nr 10 SIWZ.
1. Ogólne wymagania dotyczące robót:
1) Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy techniczne i jakościowe jakie zostały określone w STWiORB oraz muszą posiadać stosowne atesty i certyfikaty.
2) Jeżeli w dokumentacji technicznej występują nazwy konkretnych produktów, wyrobów lub określenie sugerujące wyroby konkretnych firm, Wykonawca winien uznać, iż podano produkty przykładowe, a Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów, wyrobów, materiałów równoważnych o właściwościach, parametrach technicznych nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej.
2. W czasie prowadzenia robót budowlanych Wykonawca, w ramach ceny ofertowej, zobowiązany będzie do:
1) urządzenia zaplecza w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym, zabezpieczenia terenu objętego robotami budowlanymi w tym przed dostępem osób postronnych,
2) bezwzględnego zastosowania się do Decyzji nr WPN.670.9.2012.RK z dnia 14.3.2012r.Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu ustalającej warunki prowadzenia robót polegających na regulacji wód oraz budowie wałów przeciwpowodziowych, robót melioracyjnych, odwodnień budowlanych oraz innych robót ziemnych zmieniających stosunki wodne – na terenach o szczególnych walorach przyrodniczych dla przedsięwzięcia polegającego na odtworzeniu i naprawie obiektów małej retencji jako zbiorniki paciorkowe wraz z irządzeniami piętrzącymi zlokalizowanego na działkach nr 140, 141, 141, 143, obręb Kamień, gmina Międzybórz, leśnictwo Międzybórz (załącznik nr 9 do SIWZ).
3) utrzymania ruchu publicznego na terenie budowy w okresie trwania realizacji zadania aż do zakończenia i odbioru końcowego robót. Wykonawca zabezpieczy stałe warunki widoczności znaków, w dzień i w nocy, dla których jest to nieodzowne ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie znaki i inne urządzenia zabezpieczające będą akceptowane przez Zamawiającego.
4) prowadzenia robót zgodnie z zakresem przewidzianym w projekcie, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, obowiązującymi normami i przepisami oraz zasadami sztuki budowlanej,
5) wykonania przedmiotu umowy, przy użyciu własnych materiałów, zgodnie z umową, zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa,
6) przeprowadzenia robót rozbiórkowych i budowlanych zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47, poz. 401 z późn. zm.),
7) postępowania z odpadami powstałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (tj. z 2010 r., Nr 185, poz. 1243 z późn. zm.) i Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.),
8) zastosowania materiałów budowlanych oraz urządzeń posiadających:
— certyfikaty na znak bezpieczeństwa,
— aprobaty techniczne,
— certyfikaty zgodności lub deklaracje zgodności,
— atesty.
9) protokolarnego przejęcia terenu budowy,
10) zorganizowania, zagospodarowania i zabezpieczenia terenu budowy z zachowaniem należytej staranności, w tym zachowania porządku na terenie budowy,
11) ochrony mienia znajdującego się na terenie budowy,
12) natychmiastowego usunięcia wszelkich szkód i awarii spowodowanych przez Wykonawcę w trakcie realizacji robót,
13) przerwania robót na żądanie Zamawiającego i w związku z tym zabezpieczenia wykonania robót przed ich zniszczeniem,
14) zabezpieczenia obrębu prowadzenia robót w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkownikom obiektu.
15) poszanowania występujących w obszarze oddziaływania obiektu uzasadnionych interesów osób trzecich.
16) opracowania i przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej oraz zgłoszenia przedmiotu umowy do odbioru końcowego,
17) wykonania przed zgłoszeniem przedmiotu umowy do odbioru, wszystkich niezbędnych prób, odbiorów i badań z wynikiem pozytywnym,
18) uporządkowania terenu po zakończeniu robót oraz przekazanie go Zamawiającemu w terminie nie późniejszym niż termin odbioru końcowego robót,
19) uczestniczenia w czynnościach odbioru, usunięcia stwierdzonych wad, przekazania wymaganych atestów i zaświadczeń,
20) zgłoszenia w formie pisemnej gotowości do odbioru ostatecznego na piętnaście (15) dni przed upływem okresu gwarancji i rękojmi za wady.
3. Przed sporządzeniem oferty przez Wykonawcę zaleca się: dokonania wizji lokalnej w pomieszczeniach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu – kontakt: Grzegorz Szydlik – tel. +48 627826082 w godz. 7:30-15:30.
4. Informacje dodatkowe.
Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy techniczne i jakościowe co najmniej takie, jakie zostały określone w STWiORB oraz muszą posiadać stosowne atesty i certyfikaty.
6. Uwaga:
1) Cena jest ryczałtowa i musi obejmować całość robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów (druk pomocniczy).
2) Przed wpisaniem cen jednostkowych do każdej pozycji – kosztorysu Wykonawca powinien zapoznać się z odpowiednimi dokumentami przetargowymi. Pisma, Decyzje oraz Postanowienia administracyjne są materiałami pomocniczymi.
3) Jeżeli w przedmiarach nie uwzględniono pewnych robót uwidocznionych w dokumentacji projektowej przekazanych wykonawcy, a wykonanie ich jest niezbędne, to koszty tych robót powinny być przez wykonawcę uwzględnione w cenach wpisanych przy istniejących pozycjach kosztorysu ofertowego.
4) W szczególności, w cenach podanych dla poszczególnych pozycji kosztorysu, przedmiaru robót wykonawca powinien uwzględnić konieczność wykonywania, montażu i demontażu, oraz wykonywania innych prac pomocniczych na terenie budowy, które są niezbędne dla wykonania robót zgodnie z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną.
5) Zamawiający nie planuje w roku 2012 płatności częściowej. Pierwsze rozliczenie częściowe przewiduję się w I kwartale roku 2013, na kwotę nie mniejszą niż 80 % wartości netto całego zamówienia.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 5 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
9.1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 5300,00 zł (słownie: pięć tysięcy trzysta złotych).
9.2. Wadium może być wniesione w następujących formach:
a. pieniądzu,
b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
c. gwarancjach ubezpieczeniowych, lub gwarancjach bankowych,
d. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz niektórych ustaw (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z 2000 r. z późn. zm.).
9.3. W przypadku złożenia wadium w pieniądzu, wadium należy wpłacić przelewem na konto: BZWBK o/Syców 641090 2415 0000 0001 0000 9226.
Wadium winno być na koncie Zamawiającego nie później niż przed upływem terminu składania ofert. Dowód potwierdzenia złożenia wadium należy załączyć do oferty.
W przypadku złożenia wadium w formie gwarancji, poręczeń, oryginał dokumentu należy złożyć nie później niż przed upływem terminu składania ofert w kasie Nadleśnictwa Syców (parter budynku). Kopię dokumentu, należy dołączyć do oferty, za wyjątkiem pkt. 11.5.
Jeśli Wykonawca prześle ofertę pocztą winien kopię dowodu wniesienia wadium załączyć do oferty, natomiast oryginał umieścić w oznaczonej kopercie „oryginał dowodu wniesienia wadium”.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Ustawy PZP.
9.5. Na pisemny wniosek Wykonawcy, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9.6. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy.
9.7. Wadium wraz z odsetkami wniesione w pieniądzu przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, na wniosek tego Wykonawcy, zaliczane jest przez Zamawiającego na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9.8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt. 11.6., jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
9.9. Wykonawca, zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadku, gdy Wykonawca:
a. odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c. zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, oraz
d. jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 w/w Ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: a. dysponują osobą/osobami posiadającymi kwalifikacje niezbędne do wykonania zamówienia, tj. minimum 1 osobą, które posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające mu uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
b. winni oświadczyć, że osoba/osoby, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiada wymagane uprawnienia jeżeli ustawy nakładają posiadanie takich uprawnień.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Wykonawca winien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 300.000,00 zł brutto.
2. Wykonawca winien przedłożyć informacje z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzający wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00zł, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
4) Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców wyżej wskazanych warunków na podstawie danych i informacji zawartych w żądanych do załączenia do oferty – dokumentach.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
a. dysponują osobą/osobami posiadającymi kwalifikacje niezbędne do wykonania zamówienia, tj. minimum 1 osobą, które posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające mu uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
2710 - 8/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
14.9.2012 - 13:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 14.9.2012 - 13:15

Miejscowość:

Syców, ul. Kolejowa 14, 56-500 Syców, świetlica (II piętro pokój nr 12).

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt przewidziany do współfinansowania z Funduszu Spójności w ramach Pro-gramu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 – „Zwiększanie możli-wości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”.
Całkowita wartość projektu wynosi:
1) Roboty budowlane 127 996 758,81 PLN,
2) Usługi projektowe 14 839 024,27 PLN,
3) Usługi nadzoru inwestorskiego 2 498 116,38 PLN.
VI.3)Informacje dodatkowe
4.1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy.
4.2. Zamówienie uzupełniające polega na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, co w zamówieniu podstawowym i dotyczy przedmiotu zamówienia w nim określonego.
4.3. Zamówienie uzupełniające może być udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych.
4.4. Zamówienie uzupełniające nie może być większe niż 50 % wartości zamówienia podstawowego.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587702
Faks: +48 224587722

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: w
Faks: +48 224587722

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Do niniejszego postępowania mają zastosowanie środki ochrony prawnej określone w art. 179-198 ustawy w szczególności:
2. Odwołanie:
2.1 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której za-mawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2.2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
2.3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
2.4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wnie-sienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2.
3.Terminy wnoszenia odwołań:
3. 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
3.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
3.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ww. pkt. 3.1 i 3.2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
3.4. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
3.5. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
3.6. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamiesz-czone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
3.7. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elek-tronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
3.8. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postę-powania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na ko-rzyść jednej ze stron.
3.9. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy. Izba uwzględnia opozycję, jeżeli zgłaszający opozy-cję uprawdopodobni, że wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystąpił; w przeciwnym razie Izba oddala opozycję. Postanowienie o uwzględnieniu albo oddaleniu opozycji Izba może wydać na posiedzeniu niejawnym. Na posta-nowienie o uwzględnieniu albo oddaleniu opozycji nie przysługuje skarga.
3.10. Czynności uczestnika postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościami i oświadczeniami strony, do której przystąpił, z zastrzeżeniem zgłoszenia sprzeci-wu, o którym mowa w art. 186 ust. 3, przez uczestnika, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego.
3.11. Odwołujący oraz wykonawca wezwany zgodnie z ust. 1 nie mogą następnie korzystać ze środ-ków ochrony prawnej wobec czynności zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3.
4. Skarga do sądu.
4.1. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
4.2. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
4.3. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania za-mawiającego.
4.4. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587702
Faks: +48 224587722

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
1.8.2012
Adres: ul. Kolejowa 14, 56-500 Syców
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: r.wiatrak@pozan.lasy.gov.pl
tel: +48 627852127
fax: +48 627869032
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-09-14
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 24879320121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-08-04
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 5 miesięcy
Wadium: 5300 ZŁ
Szacowana wartość* 176 666 PLN  -  265 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://sycow.lasypanstwowe.poznan.pl
Informacja dostępna pod: Nadleśnictwo Syców
ul. Kolejowa 14, 56-500 Syców, woj.
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
45220000-5 Roboty inżynieryjne i budowlane