Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Runica wraz z modernizacją punktu czerpania wody dla celów p.poż. na drodze leśnej w Nadleśnictwie Tuczno.
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy mostu drogowego na rzece Runica w km 4+350 w ciągu drogi leśnej w Leśnictwie Martew, zlokalizowanego na działkach 8174, 8193, 8194, 196/3 (obręb Martew - 41) oraz nr 8173 (obręb Tuczno - 110) wraz z modernizacją punktu czerpania wody do celów przeciwpożarowych. Przebudowa mostu obejmować będzie rozbiórkę starej konstrukcji drewnianej pomostu i przyczółków oraz drewnianych pali nośnych i zastąpienie jej nową konstrukcją stalową - przepustem z rur karbowanych typu MP-150. Konstrukcja przepustu zabezpieczona antykorozyjnie w wytwórni powłoką cynku. Przepust, pozostałe części przelotowe przepustu oraz fundamenty wlotu i wylotu należy posadowić na fundamencie żwirowo - piaskowym o odpowiednim zagęszczeniu. Materiał zasypki przepustu - żwiry, piaski drobno i gruboziarniste - wbudowany równomiernie i odpowiednio zagęszczony. Na wlocie i wylocie przepustu należy wykonać ściany żelbetowe z betonu B30, posadowione na żelbetowych fundamentach. Nad przepustem i na dojazdach do przepustu należy wykonać nawierzchnię jezdni o szerokości 4,0 m z gruzobetonu w obramowaniu z krawężnika betonowego. W skład przebudowy wchodzi również wykonanie obustronnie poboczy długości 20,0 m i szerokości 0,5 m do bariery oraz 0,8 m za barierą sprężystą, która będzie zamontowana dla zabezpieczenia ruchu drogowego nad przepustem. Należy wykonać również obustronne skarpy nasypu drogowego o nachyleniu 1:1,50 i utwardzić je nad przepustem kostką brukową, bądź brukiem z kamienia polnego. Celem poprawienia przepływu wody należy wyprofilować pobocza i dno rzeki, oczyścić koryto i umocnić dno oraz pobocza cieku narzutem kamiennym na długości po 5,0 m na wlocie i wylocie przepustu. Dla ochrony p.poż. lasu na lewej stronie skarpy rzeki należy wykonać stanowisko dla pompy, oparte o betonową ścianę czołową przepustu. Punkt czerpania wody należy obramować palisadą z palików dębowych, zabitych na głębokość 1,4 m oraz utwardzić kostką bądź kamieniem polnym. Z drogi do punktu czerpania wody należy wykonać schody betonowe. W rejonie prowadzonych robót nie występują żadne instalacje podziemne i naziemne uzbrojenia terenu. Przed rozpoczęciem robót kierownik budowy opracuje i uzgodni Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) oraz Plan zapewnienia jakości dla realizacji budowy. Planowana przebudowa mostu leży w obszarze chronionego krajobrazu -Puszcza nad Drawą- dlatego prace ziemne należy wykonać poza sezonem wegetacyjnym roślin, tj. z pominięciem okresu od 1 marca do 30 maja, w trakcie realizacji inwestycji nie wykorzystywać substancji, które mogłyby być letalne w stosunku do występujących roślin i zwierząt oraz po zakończeniu prac związanych z remontem mostu wodę rzeki należy obowiązkowo skierować do swojego naturalnego koryta i przywrócić jej naturalny charakter przyrodniczy do stanu przed rozpoczęciem inwestycji.
Tuczno: Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Runica wraz z modernizacją punktu czerpania wody dla celów p.poż. na drodze leśnej w Nadleśnictwie Tuczno.
Numer ogłoszenia: 24126 - 2010; data zamieszczenia: 27.01.2010
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Tuczno , ul. Klasztorna 36, 78-640 Tuczno, woj. zachodniopomorskie, tel. 067 2593147, faks 067 2593299.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.pila.lasy.gov.pl/tuczno
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa terenowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Runica wraz z modernizacją punktu czerpania wody dla celów p.poż. na drodze leśnej w Nadleśnictwie Tuczno..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy mostu drogowego na rzece Runica w km 4+350 w ciągu drogi leśnej w Leśnictwie Martew, zlokalizowanego na działkach 8174, 8193, 8194, 196/3 (obręb Martew - 41) oraz nr 8173 (obręb Tuczno - 110) wraz z modernizacją punktu czerpania wody do celów przeciwpożarowych. Przebudowa mostu obejmować będzie rozbiórkę starej konstrukcji drewnianej pomostu i przyczółków oraz drewnianych pali nośnych i zastąpienie jej nową konstrukcją stalową - przepustem z rur karbowanych typu MP-150. Konstrukcja przepustu zabezpieczona antykorozyjnie w wytwórni powłoką cynku. Przepust, pozostałe części przelotowe przepustu oraz fundamenty wlotu i wylotu należy posadowić na fundamencie żwirowo - piaskowym o odpowiednim zagęszczeniu. Materiał zasypki przepustu - żwiry, piaski drobno i gruboziarniste - wbudowany równomiernie i odpowiednio zagęszczony. Na wlocie i wylocie przepustu należy wykonać ściany żelbetowe z betonu B30, posadowione na żelbetowych fundamentach. Nad przepustem i na dojazdach do przepustu należy wykonać nawierzchnię jezdni o szerokości 4,0 m z gruzobetonu w obramowaniu z krawężnika betonowego. W skład przebudowy wchodzi również wykonanie obustronnie poboczy długości 20,0 m i szerokości 0,5 m do bariery oraz 0,8 m za barierą sprężystą, która będzie zamontowana dla zabezpieczenia ruchu drogowego nad przepustem. Należy wykonać również obustronne skarpy nasypu drogowego o nachyleniu 1:1,50 i utwardzić je nad przepustem kostką brukową, bądź brukiem z kamienia polnego. Celem poprawienia przepływu wody należy wyprofilować pobocza i dno rzeki, oczyścić koryto i umocnić dno oraz pobocza cieku narzutem kamiennym na długości po 5,0 m na wlocie i wylocie przepustu. Dla ochrony p.poż. lasu na lewej stronie skarpy rzeki należy wykonać stanowisko dla pompy, oparte o betonową ścianę czołową przepustu. Punkt czerpania wody należy obramować palisadą z palików dębowych, zabitych na głębokość 1,4 m oraz utwardzić kostką bądź kamieniem polnym. Z drogi do punktu czerpania wody należy wykonać schody betonowe. W rejonie prowadzonych robót nie występują żadne instalacje podziemne i naziemne uzbrojenia terenu. Przed rozpoczęciem robót kierownik budowy opracuje i uzgodni Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) oraz Plan zapewnienia jakości dla realizacji budowy. Planowana przebudowa mostu leży w obszarze chronionego krajobrazu -Puszcza nad Drawą- dlatego prace ziemne należy wykonać poza sezonem wegetacyjnym roślin, tj. z pominięciem okresu od 1 marca do 30 maja, w trakcie realizacji inwestycji nie wykorzystywać substancji, które mogłyby być letalne w stosunku do występujących roślin i zwierząt oraz po zakończeniu prac związanych z remontem mostu wodę rzeki należy obowiązkowo skierować do swojego naturalnego koryta i przywrócić jej naturalny charakter przyrodniczy do stanu przed rozpoczęciem inwestycji..
II.1.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.22.11.10-6.
II.1.5) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.1.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.08.2010.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
Informacja na temat wadium:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium. Wysokość wadium ustala się w kwocie 2 000 złotych słownie: dziesięć tysięcy złotych. 2. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego : Bank: PKO BP SA o Wałcz, Nr rachunku : 58 1020 2847 0000 1102 0039 0948 z dopiskiem na blankiecie przelewu - wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej - przebudowa mostu drogowego przez rzekę Runica. Kopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. 3. Wadium wnoszone w innej formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, poręczeniu pieniężnym SKOK lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty. Z treści dokumentu powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. W treści gwarancji wadialnej muszą być dokonane następujące stwierdzenia : 1) nazwa i adres Zamawiającego, 2) określenie przedmiotu zamówienia, 3) nazwę i adres Wykonawcy, 4) termin ważności. 4. Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 19.02.2010 r. do godziny 10 00. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone w pełnej kwocie na rachunku bankowym Zamawiającego. 5. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
III.2) WARUNKI UDZIAŁU
Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania i w tym względzie są przedsiębiorcami w rozumieniu Art. 2 i Art. 4 ust. 1 i 2, prowadzącymi działalność gospodarczą zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 02 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 ze zmianami ); 2) posiadania wiedzy i doświadczenia w tym względzie : a) wykażą i udokumentują (referencjami, opiniami lub listami polecającymi, protokołami odbioru końcowego), iż w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności, wykonali w sposób należyty roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie min. jednej roboty obejmującej budowę, przebudowę, rozbudowę obiektu kubaturowego o wartości nie mniejszej niż oferowana cena, b) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie I niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy I doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, 3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia I w tym względzie : a) dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: osobami posiadającymi uprawnienia, kwalifikacje oraz doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia; b) kadra kierowania budową musi posiadać stwierdzenie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie (uprawnienia), wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego; c) dysponują lub będą dysponować narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi niezbędnymi do realizacji zamówienia, 4) sytuacji ekonomicznej i finansowej i w tym względzie : a) dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiadają środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości minimum 100.000 zł, b) posiadają ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej; 5) braku podstaw do wykluczenia w rozumieniu art. 24 ust. 1 ustawy P.z.p.; 6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że : a) każdy z osobna posiada uprawnienia do prowadzenia działalności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień oraz że brak jest podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy P.z.p., b) wspólnie muszą wykazać, że spełniają warunki dotyczące wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego oraz dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadania odpowiedniej wielkości środków finansowych niezbędnych do wykonania zamówienia, ubezpieczenia się w zakresie OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. 2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków. 1) ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikają informacje potwierdzające spełnianie warunków. 2) ocena będzie dokonywana na zasadzie -spełnia - nie spełnia. 3) jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku, zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawi pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy I doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 4) jeżeli z uzasadnionych przyczyn wykonawca nie będzie mógł przedstawić wymaganych przez Zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji finansowej, to będzie mógł przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdzi spełniania tego warunku. 5) oświadczenia woli muszą być złożone w oryginale i podpisane przez osobę lub osoby do tego uprawnione. 6) kopie dokumentów muszą być potwierdzone - za zgodność z oryginałem - przez osobę do tego uprawnioną. 7) Wykonawca, który nie potwierdzi spełnienia warunków zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta odrzucona. 8) pełnomocnictwo dla osób lub podmiotów uprawnionych do reprezentacji albo do reprezentacji i zawarcia umowy musi być złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej przez notariusza. 9) pełnomocnictwo w formie pełnomocnictwa rodzajowego powinno dotyczyć przedmiotowego postępowania i Zamawiającego. 10) z treści pełnomocnictwa powinien wynikać zakres umocowania. 3. Przesłanki wykluczenia Wykonawcy z postępowania. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się: 1) Wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania; 2) Wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego; 3) Wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 4) osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 5) spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 6) spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 7) spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 8) osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 9) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawców, którzy: 1) wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych Wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji; 2) nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3, albo nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą; 3) złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania; 4) nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu..
Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. Dokumenty i oświadczenia na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia z postępowania : 1.1 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, należy złożyć : 1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia; 2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert ( dotyczy to wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego ), a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, 3) w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zaświadczenie właściwego organu administracyjnego albo organu gospodarczego z miejsca zamieszkania tych osób dotyczące prawa do wykonywania określonej działalności w zakresie jak określono w pkt. 2 ); 1.2 W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1 - 4 ustawy, Zamawiający żąda złożenia następujących dokumentów: a) oświadczenie o spełnianiu warunków niezbędnych przy ubieganiu się o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy P.z.p. (jeżeli oferta jest składana wspólnie przez kilka podmiotów, oświadczenie takie powinno być złożone, jako jedno i podpisane przez wszystkich partnerów lub ich pełnomocnika); b) wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat licząc od dnia złożenia oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; c) oświadczenie o dysponowaniu lub możliwości dysponowania narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi dostępnymi dla Wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami; d) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez Wykonawcę, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności; e) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie; f) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; g) opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. 1.3 Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w pkt. 1, że w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia. 1.4 Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w rozdz. V pkt. 1 ppkt. 4 lit. a, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany będzie do przedłożenia informacji, o której mowa w pkt. 6, dotyczącej tych podmiotów. 1.5 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt. 1.3, kopie dokumentów dotyczących każdego z tych podmiotów mają być poświadczane za zgodność z oryginałem przez te podmioty. 2. Dokumenty składające się na ofertę: 1) Wypełniony i podpisany formularz -OFERTA (wzór - załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ). Oświadczenia Wykonawcy o: a) dokonaniu wizji lokalnej w terenie, gdzie będą wykonywane roboty budowlane, z podaniem terminu dokonanych oględzin obiektu, b) zapoznaniu się I zaakceptowaniu niniejszej SIWZ, c) zapoznaniu się i zaakceptowaniu wzoru umowy wraz z dokumentem gwarancyjnym (wzór - załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ), d) udzieleniu na wykonany przedmiot zamówienia gwarancji na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego, a odpowiedzialność z tytułu rękojmi zostaje rozszerzona na okres obowiązywania gwarancji, e) zaakceptowaniu warunków rozliczenia i terminu zapłaty określonych w rozdziale III pkt. 2, f) dostarczeniu na teren budowy sprzętu i materiałów na własne ryzyko, g) uporządkowaniu terenu po zakończeniu robót, h) sporządzeniu dokumentacji powykonawczej, i ) wykonaniu robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 sierpnia 2002r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz szczegółowego zakresu rodzaju robót budowlanych , stwarzających zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia ludzi (Dz. U. z 2002r. Nr 151 poz. 1256), j ) potwierdzeniu terminu wykonania przedmiotu zamówienia, k) potwierdzenie okresu związania się niniejszą ofertą, l ) formie wniesienia wadium, ł ) zobowiązaniu się do wysokości i formy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 2) W celu stwierdzenia, czy osoba podpisująca oświadczenia woli lub udzielająca pełnomocnictwa posiada do tego uprawnienia, do oferty należy załączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 3) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, 4) Kopia dowodu wniesienia wadium. 5) Harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji i rozliczania wykonanych robot opracowany według wytycznych określonych w rozdz. III pkt. 2. 6) Kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną wraz z zestawieniem cen jednostkowych materiałów, czynników produkcji tj. stawka rbh, kosztów pośrednich, kosztów zaopatrzenia i zysku oraz stawki jednostkowej pracy podstawowego sprzętu i urządzeń, które Wykonawca będzie używał do wykonania przedmiotu zamówienia. Uwaga Z uwagi na formę wynagrodzenia ryczałtowego kosztorys ofertowy nie będzie podlegać ocenie. Kosztorys ofertowy będzie niezbędny do rozliczenia się z Wykonawcą w sytuacji, jeżeli powstaną okoliczności wykonania nieprzewidzianych robót zamiennych lub będzie konieczność zaniechania części robót. 7) Wykaz części zamówienia, które Wykonawca zamierza zlecić do wykonania Podwykonawcom. 8) Oświadczenie i informacja Wykonawcy o sposobie utylizacji lub przekazania do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów. Jeżeli materiały będą przekazywane na składowisko odpadów komunalnych - do oświadczenia należy załączyć kopię umowy z danym składowiskiem lub zaświadczenie ze składowiska potwierdzające przyjmowanie odpadów. 3. Forma dokumentów i oświadczeń: 1) dokumenty i oświadczenia dołączone do oferty muszą być w formie oryginałów lub kopii; 2) dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski; 3) kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub przez osobę posiadającą odpowiednie pełnomocnictwo; 4) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt. 1 ppkt. 1.3 i 1.5, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów mogą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. Kserokopie dokumentów muszą być potwierdzone - za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub przez osobę posiadającą odpowiednie pełnomocnictwo, a w przypadku dokumentów lub oświadczeń sporządzonych w językach obcych należy dołączyć tłumaczenie na język polski podpisane przez Wykonawcę..
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)
Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.pila.lasy.gov.pl/tuczno.
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Nadleśnictwo Tuczno, ul. Klasztorna 36; 78-640 Tuczno - pokój nr 14 - Patrycja Woroniewicz.
IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
19.02.2010 godzina 10:00, miejsce: sekretariat Nadleśnictwa Tuczno, przy ul. Klasztornej 36..
IV.3.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
Numer ogłoszenia: 22901 - 2010; data zamieszczenia: 02.02.2010
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
24126 - 2010 data 27.01.2010 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Tuczno, ul. Klasztorna 36, 78-640 Tuczno, woj. zachodniopomorskie, tel. 067 2593147, fax. 067 2593299.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III.1)1..
W ogłoszeniu jest:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium. Wysokość wadium ustala się w kwocie 2 000 złotych słownie: dziesięć tysięcy złotych..
W ogłoszeniu powinno być:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium. Wysokość wadium ustala się w kwocie 2 000 złotych słownie: DWA TYSIĄCE ZŁOTYCH..
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 2412620100 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2010-01-26 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 193 dni |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.pila.lasy.gov.pl/tuczno |
Informacja dostępna pod: | Nadleśnictwo Tuczno, ul. Klasztorna 36; 78-640 Tuczno - pokój nr 14 - Patrycja Woroniewicz |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45221110-6 | Roboty budowlane w zakresie mostów |