TI Tytuł PL-Bochnia: Usługi architektoniczne i podobne
ND Nr dokumentu 240898-2011
PD Data publikacji 30/07/2011
OJ Dz.U. S 145
TW Miejscowość BOCHNIA
AU Nazwa instytucji Nadleśnictwo Brzesko
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 27/07/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 05/09/2011
DT Termin 06/09/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
OC Pierwotny kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
RC Kod NUTS PL21
IA Adres internetowy (URL) http://brzesko.krakow.lasy.gov.pl

30/07/2011    S145    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Bochnia: Usługi architektoniczne i podobne

2011/S 145-240898

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Nadleśnictwo Brzesko
ul. Łany 6
Do wiadomości: Marek Barabasz
32-700 Bochnia
POLSKA
Tel. +48 146125149
E-mail: brzesko@krakow.lasy.gov.pl
Faks +48 146125149

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://brzesko.krakow.lasy.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Środowisko
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Sporządzenie dokumentacji projektowo – budowlanej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Powiększenie możliwości retencyjnych dwóch stawów na okresowych potokach III rzędu zasilających rzekę Gróbkę w zlewni Wisły zlokalizowanych w województwie małopolskim, powiecie bocheńskim, miejscowości Bochnia, Leśnictwo Chrostowa, oddz. 40d oraz w miejscowości Brzeźnica, Leśnictwo Kopaliny, oddz. 25b”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12
Główne miejsce świadczenia usług Teren Nadleśnictwa Brzesko.

Kod NUTS PL21

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiot zamówienia podzielono na trzy etapy:
Etap I obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysów inwestorskich z przedmiarami robót oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, jak również sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Etap II obejmuje uzyskanie decyzji administracyjnych, dokumentów i opracowań oraz uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę.
Etap III obejmuje sprawowanie nadzoru autorskiego zgodnie z zapisami ustawy Prawo Budowlane.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71200000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Bez VAT 220 000,00 PLN
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 15 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 1 100 PLN
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach kas oszczędnościowo-kredytowych z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b, ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity - Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późniejszymi zmianami)
3. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank PEKAO SA, Oddział Bochnia konto nr 83 1240 5208 1111 0000 5475 3846
4. W przypadku wniesienia przez Wykonawcę wadium w formie niepieniężnej Zamawiający żąda złożenia gwarancji lub poręczenia w ofercie, natomiast po otwarciu ofert Zamawiający zdeponuje wadia w postaci niepieniężnej w kasie Nadleśnictwa.
5. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe zobowiązanie Gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą.
6. Wadium w formie pieniężnej musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert tj. do dnia 6.9.2011 r. do godz. 10:00
7. Wniesienie wadium w formie pieniężnej będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
8.Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
9. Zamawiający zwróci Wykonawcom wniesione wadium na zasadach określonych w art. 46 ustawy z zastrzeżeniem art. 46, ust. 4a ustawy.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Rozliczenie finasowe robót może odbywać się fakturami VAT przejściowymi, procentowo do zaawansowania prac określonych w harmonogramie. Faktury VAT przejściowe będą realizowane do wysokości 70 % wartości wynagrodzenia określonego w zawartej umowie.
Faktura VAT końcowa /pozostałe 30 % wynagrodzenia/ zostanie zrealizowana po końcowym odbiorze prac. Faktury VAT przejściowe będą wystawione po pisemnym potwierdzeniu przez strony wykonania prac określonych w harmonogramie.
Zapłata za faktury VAT przejściowe będzie realizowana w terminie 21 dni od jej doręczenia.
Wykonawca zobowiązuje się do wystawienia faktury VAT końcowej w terminie 10 dni od daty odbioru całości przedmiotu umowy. Faktura VAT końcowa będzie płatna w terminie 21 dni od jej doręczenia.
Do obliczenia wynagrodzenia brutto stosowana będzie stawka podatku VAT aktualna w dniu rozliczenia. Strony przyjmują zasadę, że w przypadku ustawowej zmiany podatku VAT w trakcie realizacji umowy, podatek naliczony zostanie do ceny netto w fakturze zgodnie z obowiązującym prawem w dniu wystawienia faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawcy, o których mowa wyżej, składają wspólnie ofertę, przy czym:
a) oświadczenia lub dokumenty wskazane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia powinny zostać złożone w taki sposób, aby wykazać, że warunki udziału w postępowaniu wykonawcy spełniają łącznie (przez jednego lub kilku wykonawców łącznie);
b) wymagane oświadczenia lub dokumenty wskazane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia muszą zostać złożone w odniesieniu do każdego z tych Wykonawców.
Oferta wykonawców występujących wspólnie ma spełniać następujące wymagania:
— oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie; Wykonawcy wspólnie ubiegając się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za nie wykonanie lub nienależyte wykonanie umowy,
— Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; do oferty należy załączyć pełnomocnictwo; treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania pełnomocnika; wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem lub osobą wskazaną do kontaktów w Formularzu oferty stanowiącym załącznik do Secyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których wykonawca zastrzega, że nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania, muszą być złożone w osobnej teczce oznaczonej klauzulą Dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16.4.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity - Dz. U. z 2003 r., nr 153, póz. 1503 z późniejszymi zmianami).
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca powinien posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Posiadają niezbędną wiedzę i doswiadczenie oraz znajdują się w sytuacji finansowej pozwalającej na realizację zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonanca powinien znajdować sie w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia minimum 10 000 PLN.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca powinien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zadania.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował osobami, które posiadają następujące kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, wykształcenie oraz wymagane uprawnienia:
a) co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej o specjalizacji techniczno – budowlanej: budowle hydrotechniczne, które upoważniają również do sprawdzania projektów architektoniczno – budowlanych i sprawowania nadzoru autorskiego lub
b) co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej o specjalizacji techniczno – budowlanej: obiekty budowlane melioracji wodnych, które upoważniają również do sprawdzania projektów architektoniczno – budowlanych i sprawowania nadzoru autorskiego
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Tak

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
SA - 2710 - 6/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 5.9.2011 - 15:00
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
6.9.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 6.9.2011 - 10:30

Miejsce

Nadleśnictwo Brzesko, ul. Łany 6; 32-700 Bochnia, pok. nr 108.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt wspólfinasowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, a także innym podmiotom jeżeli mieli lub mają interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI „Środki ochrony prawnej” ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zmianami).
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli została ona przesłana faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni jeżeli została ona przesłana w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
7. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
8. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
27.7.2011
Adres: Brzeska 59, 32-800 Brzesko
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: brzesko@krakow.lasy.gov.pl,
tel: 14 612 32 07; 612 51 49,
fax: 14 612 51 49
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-09-06
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 24089820111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-07-30
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 15 miesięcy
Wadium: 1100 ZŁ
Szacowana wartość* 36 666 PLN  -  55 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://brzesko.krakow.lasy.gov.pl
Informacja dostępna pod: Nadleśnictwo Brzesko
ul. Łany 6, 32-700 Bochnia, woj. małopolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 05/09/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71200000-0 Usługi architektoniczne i podobne