ŚWIADCZENIE POMOCY PRAWNEJ DLA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO KLINICZNEGO SZPITALA OKULISTYCZNEGO
Opis przedmiotu przetargu: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pomocy prawnej dla Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) udzielaniu pomocy prawnej w zakresie: a) zagadnień związanych z organizacją i zarządzaniem jednostką Zamawiającego, b) zagadnień związanych z działalnością leczniczą Zamawiającego, c) zagadnień związanych z działalnością naukowo-dydaktyczną i badawczą, d) zagadnień związanych ze stosunkami pracy, e) zagadnień związanych z nawiązywaniem stosunków prawnych z innymi podmiotami; 2) wydawanie i sporządzanie pisemnych opinii prawnych, w sprawach skomplikowanych pod względem prawnym; 3) opiniowanie i parafowanie pod względem formalno-prawnym projektów umów cywilnoprawnych zawieranych z innymi podmiotami, w tym w szczególności umów o wykonywanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz umów o badania kliniczne, i w razie potrzeby pomoc prawna w ich formułowaniu; 4) opracowywanie projektów uchwał i zarządzeń; 5) opracowywanie projektów wewnętrznych przepisów porządkowych, w tym w szczególności regulaminów, instrukcji, itp. wymaganych do wprowadzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami; 6) współuczestniczenie w negocjacjach prowadzonych z zakładowymi organizacjami związkowymi, 7) opracowywanie projektów indywidualnych kontraktów dotyczących udzielania świadczeń przez personel medyczny; 8) współuczestniczenie w indywidualnych negocjacjach dotyczących zawarcia kontraktu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, 9) uczestniczenie w postępowaniach wyjaśniających dotyczących roszczeń pacjentów kierowanych wobec Zamawiającego z tytułu szkód związanych z ich leczeniem; 10) pisemne formułowanie projektów odpowiedzi na skargi i roszczenia pacjentów kierowane do Zamawiającego; 11) poświadczanie odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem w zakresie określonym odrębnymi przepisami; 12) zastępstwo procesowe w sprawach cywilnych na podstawie odrębnie udzielonego pełnomocnictwa. 3. Usługi, o których mowa w ust. 2, winny być wykonywane na następujących warunkach: 1) osobiście przez osobę wykonującą zawód radcy prawnego lub adwokata, wskazaną w Ofercie Wykonawcy; 2) w siedzibie Zamawiającego, przez 1 dzień w tygodniu przez min. 5 godzin, z zastrzeżeniem pkt 5; 3) pisemne opinie prawne i opracowania mogą być wykonywane w miejscu działania Kancelarii Wykonawcy, przy czym winny być sporządzone i podpisane przez osobę wykonującą zawód radcy prawnego lub adwokata, wskazaną w Ofercie Wykonawcy; 4) termin sporządzenia opinii i opracowań, o których mowa w pkt. 3, wynosi nie więcej niż 2 dni, a w sprawach skomplikowanych pod względem prawnym, nie więcej niż 7 dni; 5) czynności związane z udziałem w negocjacjach i uzgodnieniach - w dniach i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 6) Wykonawca winien pozostawać w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z Zamawiającym. 4. Wartość zamówienia ustalono na kwotę .............................. PLN.

Warszawa: ŚWIADCZENIE POMOCY PRAWNEJ DLA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO KLINICZNEGO SZPITALA OKULISTYCZNEGO
Numer ogłoszenia: 238321 - 2011; data zamieszczenia: 06.09.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny , ul. Józefa Sierakowskiego 13, 03-709 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6187979.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.spkso.waw.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ŚWIADCZENIE POMOCY PRAWNEJ DLA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO KLINICZNEGO SZPITALA OKULISTYCZNEGO.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pomocy prawnej dla Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) udzielaniu pomocy prawnej w zakresie: a) zagadnień związanych z organizacją i zarządzaniem jednostką Zamawiającego, b) zagadnień związanych z działalnością leczniczą Zamawiającego, c) zagadnień związanych z działalnością naukowo-dydaktyczną i badawczą, d) zagadnień związanych ze stosunkami pracy, e) zagadnień związanych z nawiązywaniem stosunków prawnych z innymi podmiotami; 2) wydawanie i sporządzanie pisemnych opinii prawnych, w sprawach skomplikowanych pod względem prawnym; 3) opiniowanie i parafowanie pod względem formalno-prawnym projektów umów cywilnoprawnych zawieranych z innymi podmiotami, w tym w szczególności umów o wykonywanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz umów o badania kliniczne, i w razie potrzeby pomoc prawna w ich formułowaniu; 4) opracowywanie projektów uchwał i zarządzeń; 5) opracowywanie projektów wewnętrznych przepisów porządkowych, w tym w szczególności regulaminów, instrukcji, itp. wymaganych do wprowadzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami; 6) współuczestniczenie w negocjacjach prowadzonych z zakładowymi organizacjami związkowymi, 7) opracowywanie projektów indywidualnych kontraktów dotyczących udzielania świadczeń przez personel medyczny; 8) współuczestniczenie w indywidualnych negocjacjach dotyczących zawarcia kontraktu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, 9) uczestniczenie w postępowaniach wyjaśniających dotyczących roszczeń pacjentów kierowanych wobec Zamawiającego z tytułu szkód związanych z ich leczeniem; 10) pisemne formułowanie projektów odpowiedzi na skargi i roszczenia pacjentów kierowane do Zamawiającego; 11) poświadczanie odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem w zakresie określonym odrębnymi przepisami; 12) zastępstwo procesowe w sprawach cywilnych na podstawie odrębnie udzielonego pełnomocnictwa. 3. Usługi, o których mowa w ust. 2, winny być wykonywane na następujących warunkach: 1) osobiście przez osobę wykonującą zawód radcy prawnego lub adwokata, wskazaną w Ofercie Wykonawcy; 2) w siedzibie Zamawiającego, przez 1 dzień w tygodniu przez min. 5 godzin, z zastrzeżeniem pkt 5; 3) pisemne opinie prawne i opracowania mogą być wykonywane w miejscu działania Kancelarii Wykonawcy, przy czym winny być sporządzone i podpisane przez osobę wykonującą zawód radcy prawnego lub adwokata, wskazaną w Ofercie Wykonawcy; 4) termin sporządzenia opinii i opracowań, o których mowa w pkt. 3, wynosi nie więcej niż 2 dni, a w sprawach skomplikowanych pod względem prawnym, nie więcej niż 7 dni; 5) czynności związane z udziałem w negocjacjach i uzgodnieniach - w dniach i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 6) Wykonawca winien pozostawać w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z Zamawiającym. 4. Wartość zamówienia ustalono na kwotę .............................. PLN..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.10.00.00-5.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 36.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wszyscy Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, a w szczególności w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj. posiadają uprawnienia do świadczenia pomocy prawnej, co oznacza, że o zamówienie mogą ubiegać się: osoby fizyczne posiadające uprawnienia do świadczenie pomocy prawnej w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 10, poz. 65 z późn. zm.) albo ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2009 r. Nr 146, poz. 1188 z późn. zm.), w postaci tytułu zawodowego radcy prawnego lub adwokata, spółki wskazane w art. 8 ust. 1 ustawy z 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 10, poz. 65 z późn. zm.), tj. spółki cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe lub komandytowo-akcyjne, których wyłącznym przedmiotem działalności jest świadczenie pomocy prawnej, zespoły adwokackie i spółki wskazane w art. 4a ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2009 r. Nr 146, poz. 1188 z późn. zm.), tj. spółki cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe lub komandytowo-akcyjne, których wyłącznym przedmiotem działalności jest świadczenie pomocy prawnej, prawnicy zagraniczni posiadający uprawnienia do świadczenia pomocy prawnej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. z 2002 r. Nr 126, poz. 1069 z późn. zm.). Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wszyscy Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, a w szczególności w zakresie posiadania wiedzy doświadczenia - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, lub nadal wykonuje, co najmniej dwa zamówienia polegające na świadczeniu pomocy prawnej, z których każde trwało nieprzerwanie przez okres co najmniej dwudziestu czterech miesięcy. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wszyscy Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, a w szczególności w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, która spełnia łącznie wszystkie niżej wymienione warunki: posiada tytuł adwokata lub radcy prawnego, posiada co najmniej 10-letni staż pracy (wykonywania zawodu) jako radca prawny lub adwokat, występowała w charakterze pełnomocnika procesowego w okresie ostatnich 10-ciu lat przed upływem terminu składania ofert w min. 20-stu procesach odszkodowawczych w sprawach szkód medycznych oraz min. 40-stu procesach w sprawach ze stosunku pracy. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP zobowiązany jest oprócz oświadczeń i dokumentów wymienionych powyżej dodatkowo udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt III.4.3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wystawione nie wcześniej niż w terminach określonych dla poszczególnych rodzajów dokumentów
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1 - Cena - 40
- 2 - Wiedza i doswiadczenie - 20
- 3 - Potencjał kadrowy - 40
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zmiany w umowie mogą być dokonane tylko w następujących przypadkach : 1) jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą, 2) zmiany ustawowej wysokości podatku od towarów i usług (VAT), co może spowodować zwiększenie wynagrodzenia, o którym mowa w § 6 ust. 1; 3) zmiany stanu prawnego którejkolwiek ze stron, niezależnego od jej woli. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie waloryzowane nie więcej niż o roczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłoszony przez Główny Urząd Statystyczny, jeden raz na początku każdego roku kalendarzowego obowiązywania Umowy, w formie aneksu do niniejszej umowy, poczynając od 2012 roku.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.spkso.waw.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie, ul. J.Sierakowskiego 13.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
14.09.2011 godzina 10:00, miejsce: Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie, ul. J.Sierakowskiego 13 - Kancelaria.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Warszawa: ŚWIADCZENIE POMOCY PRAWNEJ DLA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO KLINICZNEGO SZPITALA OKULISTYCZNEGO
Numer ogłoszenia: 257421 - 2011; data zamieszczenia: 29.09.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 238321 - 2011r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny, ul. Józefa Sierakowskiego 13, 03-709 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6187979, faks.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ŚWIADCZENIE POMOCY PRAWNEJ DLA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO KLINICZNEGO SZPITALA OKULISTYCZNEGO.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) udzielanie pomocy prawnej w zakresie: a) zagadnień związanych z organizacją i zarządzaniem jednostką Zamawiającego, b) zagadnień związanych z działalnością leczniczą Zamawiającego, c) zagadnień związanych z działalnością naukowo-dydaktyczną i badawczą, d) zagadnień związanych ze stosunkami pracy, e) zagadnień związanych z nawiązywaniem stosunków prawnych z innymi podmiotami; 2) wydawanie i sporządzanie pisemnych opinii prawnych, w sprawach skomplikowanych pod względem prawnym; 3) opiniowanie i parafowanie pod względem formalno-prawnym projektów umów cywilnoprawnych zawieranych z innymi podmiotami, w tym w szczególności umów o wykonywanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz umów o badania kliniczne, i w razie potrzeby pomoc prawna w ich formułowaniu; 4) opracowywanie projektów uchwał i zarządzeń; 5) opracowywanie projektów wewnętrznych przepisów porządkowych, w tym w szczególności regulaminów, instrukcji, itp. wymaganych do wprowadzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami; 6) współuczestniczenie w negocjacjach prowadzonych z zakładowymi organizacjami związkowymi, 7) opracowywanie projektów indywidualnych kontraktów dotyczących udzielania świadczeń przez personel medyczny; 8) współuczestniczenie w indywidualnych negocjacjach dotyczących zawarcia kontraktu o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, 9) uczestniczenie w postępowaniach wyjaśniających dotyczących roszczeń pacjentów kierowanych wobec Zamawiającego z tytułu szkód związanych z ich leczeniem; 10) pisemne formułowanie projektów odpowiedzi na skargi i roszczenia pacjentów kierowane do Zamawiającego; 11) poświadczanie odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem w zakresie określonym odrębnymi przepisami; 12) zastępstwo procesowe w sprawach cywilnych na podstawie odrębnie udzielonego pełnomocnictwa..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.10.00.00-5.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
28.09.2011.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Kancelaria Radcy Prawnego Grażyny Łukawskiej, {Dane ukryte}, 00-511 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 201600,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
354240,00
Oferta z najniższą ceną:
354240,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
356400,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 23832120110 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-09-05 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 36 miesięcy |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 40% |
WWW ogłoszenia: | www.spkso.waw.pl |
Informacja dostępna pod: | Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie, ul. J.Sierakowskiego 13 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
79100000-5 | Usługi prawnicze |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
ŚWIADCZENIE POMOCY PRAWNEJ DLA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO KLINICZNEGO SZPITALA OKULISTYCZNEGO | Kancelaria Radcy Prawnego Grażyny Łukawskiej Warszawa | 2011-09-29 | 354 240,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2011-09-29 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 791000005 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 354 240,00 zł Minimalna złożona oferta: 354 240,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 354 240,00 zł Maksymalna złożona oferta: 356 400,00 zł |