TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi naprawcze i konserwacyjne
ND Nr dokumentu 228613-2013
PD Data publikacji 10/07/2013
OJ Dz.U. S 132
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 08/07/2013
DT Termin 19/08/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50000000 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
50530000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn
50711000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
51500000 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń
OC Pierwotny kod CPV 50000000 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
50530000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn
50711000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
51500000 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń
RC Kod NUTS PL127
IA Adres internetowy (URL) www.teatrroma.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

10/07/2013    S132    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi naprawcze i konserwacyjne

2013/S 132-228613

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
ul. Nowogrodzka 49
Punkt kontaktowy: Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, sekretariat, parter, pokój nr 10
Osoba do kontaktów: Piotr Iwanowski
00-695 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226287071
E-mail: piotr.iwanowski@teatrroma.pl
Faks: +48 226217233

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.teatrroma.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: samorządowa instytucja kultury
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Obsługa prób, spektakli i wydarzeń artystycznych w teatrze muzycznym Roma.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1: Usługi konserwacyjne i naprawcze

Kod NUTS PL127

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest obsługa techniczna wydarzeń artystycznych, spektakli, prób oraz konferencji prasowych (zwanych dalej Imprezami) w Obiekcie Zamawiającego.
Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia obsługi scenicznych urządzeń, a w szczególności urządzeń elektrycznych oraz wykonywania prac związanych z przebudową dekoracji (scenografii) z bieżącego repertuaru na dekorację nową - premierową lub wznowieniową.
Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia obsługi na każdej wskazanym przez Zamawiającego Imprezie. Podczas Imprez pracownicy Wykonawcy będą obsługiwać dekoracje i urządzenia sceniczne w celu zapewnienia ich rozmieszczenia zgodnie ze scenariuszem przedstawienia i wskazówkami reżysera lub innej osoby wskazanej przez Zamawiającego na piśmie.
W ramach wykonywanego zamówienia, Wykonawca i osoby, którymi posłuży się Wykonawca w celu realizacji zamówienia będą zobowiązane do obsługi dekoracji polegającej również na wchodzeniu i przebywaniu na scenie przy podniesionej kurtynie i obecności publiczności. W takim przypadku osoby przebywające na scenie, którymi posłuży się Wykonawca będą zobowiązane do wykonywania usług w ubiorach przygotowanych przez Zamawiającego, dostosowanych do tła toczącego się spektaklu. Wejście na scenę podczas spektaklu przy odsłoniętej kurtynie w żaden sposób nie będzie wiązało się z dodatkową płatnością i służyć będzie jedynie właściwemu rozmieszczeniu dekoracji, zgodnie z wytycznymi opisanymi powyżej.
Wykonawca jest również zobowiązany do wykonywania prac technicznych i porządkowych wymaganych przez Zamawiającego.
Wykonawca zapewni kompleksową obsługę według harmonogramu ustalonego przez Zamawiającego. Zamawiający przewiduję, iż do obsługi spektakli będzie potrzebne piętnaście osób. Imprezy mogą odbywać się w ciągu całego dnia (również w godzinach rannych). Zamawiający, z tygodniowym wyprzedzeniem, będzie przedstawiał grafik określający ilości osób oraz czas pracy na konkretny spektakl lub próbę czy wydarzenie.
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany lokalizacji wykonywania usług tj. przeniesienia spektakli lub prób do innej lokalizacji na terenie Warszawy. W takim przypadku wynagrodzenie Wykonawcy pozostanie bez zmian w stosunku do złożonej oferty.
Zamawiający wymaga, aby minimum sześć osób przedstawione do pracy przez Wykonawcę posiadało uprawnienia SEP E do 1 KV, co najmniej trzy osoby posiadały przeszkolenie z obsługi dźwigu szczelinowego oraz co najmniej dwie osoby posiadały
wiedzę do obsługi stołów oświetleniowych, (a w szczególności stołów typu: Vector Blue, Orange oraz Micron 4D, MA).
Wykonawca oraz osoby wyznaczone do pracy przez Wykonawcę powinny posiadać doświadczenie przy obsłudze technicznej spektakli teatralnych oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Ponadto, osoby wyznaczone do pracy przez Wykonawcę,
powinny posiadać znajomość urządzeń teatralnych, fachowego obchodzenia się tymi urządzeniami zgodnie z wytycznymi przepisów dotyczących BHP i ppoż. oraz Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 15 września 2010.
W ramach wykonywania zamówienia każda z osób wyznaczonych przez Wykonawcę będzie świadczyć usługi związane z obsługą Imprez przez czas wskazany w grafiku sporządzonym przez Zamawiającego, każda z przedstawionych osób powinna mieć minimum roczne doświadczenie pracy na scenie przy scenografii. Ilość osób niezbędnych do obsługi Imprezy, a także zakres godzinowy ich pracy może ulegać zmianie w trakcie wykonywania przedmiotowego zamówienia.
Wykonawca, po wcześniejszym wezwaniu przez Zamawiającego, będzie wykonywał prace techniczne i porządkowe sceny oraz zaplecza sceny. Zamawiający, każdorazowo zlecając Wykonawcy prace porządkowe i techniczne, opisze zakres czynności, które mają zostać wykonane.
Wykonawca ma obowiązek utrzymania porządku na scenie oraz w pozostałych pomieszczeniach Teatru, z których będzie korzystał (m.in. plafon, strop techniczny, kieszenie, magazyny dekoracji). Na Wykonawcy spoczywa obowiązek raportowania stanu
magazynowego materiałów eksploatacyjnych do urządzeń, które będzie obsługiwał, a w szczególności powinien raportować stan zużycia żarówek, lamp wyładowczych oraz płynów do dymów.
Wykonawca powinien zapewnić swoim pracownikom niezbędne narzędzia pracy do wykonywania zamówienia m.in. komplety kluczy, wiertarko – wkrętarki oraz śrubokręty.
Osoby wyznaczone do obsługi powinny dysponować aktualnymi badaniami lekarskimi potwierdzającymi zdolność do pracy, w tym zdolność do pracy na wysokościach. Osoby te powinny mieć świadectwo szkoleń bhp – zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zamawiający będzie płacił Wykonawcy wynagrodzenie na podstawie rozliczenia miesięcznego, w którym zostanie ujęta w szczególności:
- liczba Imprez z uwzględnieniem spektakli, prób, wydarzeń pozarepertuarowych oraz konferencji prasowych, które obsługiwał Wykonawca,
- liczba godzin prac technicznych i porządkowych jeśli w danym miesiącu takie były wykonywane,
- liczba osób zaangażowana w do obsługi poszczególnych spektakli i prób,
- liczba godzin, w których były świadczone usługi na rzecz Zamawiającego,
- stawka roboczogodzinowa za każdą osobę świadczącą usługi na rzecz Zamawiającego.
Rozliczenie będzie następować na podstawie zamówionych przez Zamawiającego i rzeczywiście przepracowanej ilości godzin i zostanie potwierdzone zgodnie z raportem prowadzonym przez Zamawiającego. Rozliczenie będzie dokonywane z dokładnością co do pół godziny w odniesieniu do każdej osoby, w każdym dniu, w którym Wykonawca
świadczył usługi na rzecz Zamawiającego.
Imprezy mogą odbywać się w tym samym czasie (równocześnie), a także w dni wolne od pracy ustawowo i zwyczajowo (m.in. soboty, niedziele, święta), w różnych godzinach w ciągu dnia, dlatego Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić odpowiednia liczbę osób obsługujących te wydarzenia.
W przypadku mniejszej ilości Imprez niż określone w niniejszej specyfikacji, Wykonawca nie będzie uprawniony do podnoszenia roszczenia wobec Zamawiającego. Podane ilości godzin mogą się różnić od rzeczywistej ilości. Zamawiający rezerwuje sobie prawo do zmniejszenia ilości roboczogodzin względem ilości szacowanej (przewidywanej). Również liczba osób przewidywanych do realizacji zamówienia może ulec zmianie.
Zamawiający przekaże Wykonawcy, w terminie 7 dni przed Imprezą informacje o dodatkowych wydarzeniach artystycznych wykraczających poza spektakle repertuarowe (m.in. pokazy przedpremierowe oraz konferencje prasowe organizowane na scenach Teatru Muzycznego Roma).
W nadzwyczajnych przypadkach wynikających z przyczyn, których wcześniej nie można było przewidzieć, Zamawiający jest uprawniony do wprowadzenia zmian w wykazie spektakli . Ze względu na specyfikę pracy Teatru, zmiany mogą być wprowadzane nawet jeden dzień przed planowanym spektaklem, wydarzeniem.
Każda z osób, które Wykonawca oddeleguje do wykonywania zamówienia w danym dniu, będzie zobowiązana do stawienia się w siedzibie Zamawiającego o godzinie określonej przez Zamawiającego oraz przebywania przez cały czas dyżuru w siedzibie Zamawiającego, wykonując polecenia Zamawiającego.
Wykonawca w przypadku, gdy będzie chciał zmienić osoby biorące udział w wykonywaniu zamówienia będzie zobowiązany do przedstawienia kandydatur takich osób i uzyskania akceptacji Zamawiającego dla przedstawionych osób.
Przed podpisaniem umowy, Zamawiający rezerwuje sobie prawo do przeprowadzenia weryfikacji osób, uwzględnionych przez Wykonawcę w wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, na zasadach określonych powyżej. Zamawiający dokona wyboru wedle własnego uznania i w oparciu o własne kryteria oceny.
Każda z oddelegowanych przez Wykonawcę osób do wykonywania zamówienia jest zobowiązana sprawować opiekę nad powierzonym przez Zamawiającego sprzętem i urządzeniami oraz odpowiada za właściwe użycie tego sprzętu i urządzeń, zapewniające bezpieczeństwo widzów, wykonawców, obsługi oraz innych osób znajdujących się w Teatrze. Wykonawca ponosi odpowiedzialność majątkową za powierzony mu przez Zamawiającego sprzęt.
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w okresie obowiązywania umowy ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności objętych zamówieniem na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 PLN.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50000000, 50530000, 50711000, 51500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zamówienie przekracza równowartość wyrażonej w PLN kwoty 200 000 EUR.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.9.2013. Zakończenie 31.8.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1) Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 30 000 PLN (trzydzieści tysięcy złotych).
2) Wadium może być wnoszone w następujących formach:
a) pieniądzu,
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
3) W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, kwotę wadium należy wpłacić na
rachunek bankowy Zamawiającego:
nr: 70 1060 0076 0000 3210 0015 8879,
IBAN: PL70 1060 0076 0000 3210 0015 8879,
SWIFT: BPHKPLPK.
Dowód wniesienia wadium w pieniądzu powinien zawierać w rubryce „tytułem” sformułowanie: „Wadium w sprawie nr ……”. Zamawiający wymaga załączenia do oferty kserokopii potwierdzającej wpłatę wadium w pieniądzu.
4) W przypadku wnoszenia wadium nie w pieniądzu, a w innych dopuszczalnych formach określonych w pkt 8.2. SIWZ, dokument wadium należy dołączyć do oferty w oryginale. Beneficjentem takich dokumentów musi być Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa.
5) Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z art. 46 ust. 4a) oraz art. 46 ust. 5 pkt 1, 2, 3 PZP.
6) Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie oraz wymaganej wysokości i formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 PZP.
7) Pozostałe uregulowania, a w szczególności odnośnie zwrotu wadium, ponownego wniesienia i zatrzymania wadium określa ustawa PZP.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Rozliczenia między Zamawiającym, a Wykonawcą nie będą prowadzone w walutach obcych.
2. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą będą prowadzone jedynie w złotych polskich (PLN).
3. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 23 PZP) pod warunkiem, że oferta taka spełniać będzie następujące wymagania:
1.1. Wykonawcy występujący wspólnie ustanowią Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy,
1.2. oryginał pełnomocnictwa (lub poświadczona kopia) będzie załączony do oferty i zawierać będzie w szczególności wskazanie:
a) postępowanie o udzielenie zamówienia, którego dotyczy;
b) Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby;
c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania,
1.3. dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu każdego z Wykonawców.
2. Każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną musi wykazać brak podstaw do wykluczenia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP. W tym celu wszyscy Wykonawcy składający ofertę
wspólną składają oświadczenia oraz dokumenty wymienione w pkt. III.2 dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
3. Warunki udziału w postępowaniu mogą zostać spełnione łącznie przez Wykonawców składających ofertę wspólną.
4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w formularzu oferty.
5. Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. W
takim wypadku Wykonawca jest zobowiązany bezzwłocznie przedłożyć Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
III.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; b) posiadania wiedzy i doświadczenia; c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń. Ocena spełnienia wyżej określonych warunków odbędzie się wg formuły: spełnia – nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku udziału w postępowaniu skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Dokumenty powinny zostać dostarczone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem. Wykonawcy składają oświadczenia wyłącznie w formie oryginału.
3. Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykażą, iż:
a) w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – należycie zrealizowali lub realizują (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych) dwa kontrakty na łączną kwotę nie mniejszą niż 900 000 PLN brutto, obejmujące wykonywaną w sposób stały obsługę prób i spektakli w placówkach kulturalnych takich jak teatry, muzea, domy kultury, opery itp., gdzie sala widowiskowa przeznaczona jest na nie mniej niż 500 osób. Zamawiający nie uzna za spełniające warunku i odpowiadające przedmiotowi zamówienia kontrakty polegające na wynajmie sprzętu technicznego i obsłudze wynajętego sprzętu;
b) dysponują następującymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- co najmniej sześcioma osobami posiadającymi uprawnienia SEP E do 1 KV,
- co najmniej trzema osobami posiadającymi przeszkolenie z obsługi dźwigu szczelinowego oraz roczne doświadczenie w jego obsłudze,
- co najmniej dwoma osobami posiadającymi wiedzę z zakresu obsługi stołu oświetleniowego oraz co najmniej roczne doświadczenie w jego obsłudze jako realizatorzy oświetlenia przy spektaklach teatralnych.
Wszystkie ww. osoby powinny posiadać co najmniej roczne doświadczenie w obsłudze prób i spektakli prowadzonej w sposób stały w placówkach kulturalnych takich jak teatry, domy kultury, opery itp.
4. Wykonawca jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków udziału w postępowaniu i w tym celu powinien przedstawić dokumenty i oświadczenia, o których
mowa w pkt. II.1. Ponadto Wykonawca powinien wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP – lista dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania zawarta została w pkt. II.2-II.4.
5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż
będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
II. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu;
1. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Zamawiający żąda:
a) oświadczenia potwierdzającego spełnienie warunków udziału w postępowaniu opisanych w pkt. I, zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy,
b) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie,
Określenie dostaw lub usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach lub usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie:
- Wykonawcy powinni wykazać, iż w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – należycie zrealizowali lub realizują (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych) dwa kontrakty na łączną kwotę nie mniejszą niż 900 000 zł brutto, obejmujące wykonywaną w sposób stały obsługę prób i spektakli w placówkach kulturalnych takich jak teatry, muzea, domy kultury, opery itp., gdzie sala widowiskowa przeznaczona jest na nie mniej niż 500 osób. Zamawiający nie uzna za spełniające warunku i odpowiadające przedmiotowi zamówienia kontrakty polegające na wynajmie sprzętu technicznego i obsłudze wynajętego sprzętu
c) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat
ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy,
Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia,
b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem
terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie
lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
f) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
g) w przypadku zamówień innych niż zamówienia, o których mowa w art. 131a ust. 1 i art. 132 ust. 1 ustawy, aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3. Dokumenty podmiotów zagranicznych.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
4. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
I) pkt II.2.b – II.2.d i pkt II.2.f.- składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
– nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
– nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
– nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
II) pkt II.2.e i II.2.g — składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8,10 i 11 ustawy.
5. Przynależność do tej samej grupy kapitałowej.
Wykonawca, zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt. 5, zobowiązany jest wykazać, iż nie należy do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z pózn. zm.5)), do której należą Wykonawcy, którzy złożyli odrębne oferty lub wnioski o dopuszczenie
do udziału w tym samym postępowaniu, chyba że wykaże, że istniejące miedzy nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy Wykonawcami biorącymi udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia
w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, albo informacje o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O zamówienie mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Za spełniających warunki udziału w postępowaniu,Zamawiający uzna Wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O zamówienie mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykażą, iż:
a) w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – należycie zrealizowali lub realizują (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych) dwa kontrakty na łączną kwotę nie mniejszą niż 900 000 PLN brutto, obejmujące wykonywaną w sposób stały obsługę prób i spektakli w placówkach kulturalnych takich jak teatry, muzea, domy kultury, opery itp., gdzie sala widowiskowa przeznaczona jest na nie mniej niż 500 osób. Zamawiający nie uzna za spełniające warunku i odpowiadające przedmiotowi zamówienia kontrakty polegające na wynajmie sprzętu technicznego i obsłudze wynajętego sprzętu;
b) dysponują następującymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- co najmniej sześcioma osobami posiadającymi uprawnienia SEP E do 1 KV,
- co najmniej trzema osobami posiadającymi przeszkolenie z obsługi dźwigu szczelinowego oraz roczne doświadczenie w jego obsłudze,
- co najmniej dwoma osobami posiadającymi wiedzę z zakresu obsługi stołu oświetleniowego oraz co najmniej roczne doświadczenie w jego obsłudze jako realizatorzy oświetlenia przy spektaklach teatralnych.
Wszystkie ww. osoby powinny posiadać co najmniej roczne doświadczenie w obsłudze prób i spektakli prowadzonej w sposób stały w placówkach kulturalnych takich jak teatry, domy kultury, opery itp.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
13/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
19.8.2013 - 13:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 19.8.2013 - 13:15

Miejscowość:

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Otwarcie ofert jest jawne. W otwarciu ofert mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
I. Wyrażenia i skróty użyte w ogłoszeniu o zamówieniu oznaczają:
Impreza - wydarzenie artystyczne, spektakl, próba lub konferencja prasowa,
Obiekt – siedziba Zamawiającego, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa,
SIWZ – specyfikacja istotnych warunków zamówienia,
Ustawa lub Pzp – Ustawa Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. wraz z późniejszymi zmianami (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, Nr 161, poz. 1078 i Nr 182, poz. 1228, z 2011 r. Nr 5, poz. 13, Nr
28, poz 143, Nr 87, poz. 484, Nr 234, poz. 1386, Nr 240, poz. 1429, z 2012 r. poz. 769, 951, 1101, 1271 i 1529),
Zamawiający – Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie.
II. Oferty należy dostarczyć do sekretariatu Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego, w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 49, 00-695 Warszawa, parter, pokój 10,
III. Opis sposobu przygotowywania ofert
1 Wykonawcy zobowiązani są zapoznać się dokładnie z informacjami zawartymi w SIWZ i ogłoszeniu oraz przygotować ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w tym dokumencie.
2 Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyniku postępowania. Zamawiający w żadnym przypadku nie odpowiada za koszty poniesione przez Wykonawców w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty. Wykonawcy zobowiązują się nie podnosić jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu względem Zamawiającego, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 Ustawy. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
3. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą, czytelną techniką. W celu ułatwienia analizy oferty zaleca się aby wszystkie kartki oferty były trwale spięte, ponumerowane, zaparafowane lub podpisane przez osobę (osoby) uprawnioną do występowania w imieniu Wykonawcy (dalej „Osoby Uprawnione”). Ewentualne poprawki w tekście oferty muszą być naniesione w czytelny sposób i parafowane przez Osoby Uprawnione. Dodatkowo, w przypadku oferty składanej przez konsorcjum, do oferty powinno zostać załączone pełnomocnictwo dla osoby uprawnionej do reprezentowania członków konsorcjum w trakcie postępowania (pełnomocnictwo może także obejmować uprawnienie do zawarcia umowy). Za podpisanie uznaje się czytelny własnoręczny podpis lub podpis z pieczątką, pozwalającą na zidentyfikowanie podpisu.
4. Dokumenty będące oświadczeniami woli lub wiedzy które nie są składane w formie oryginału, należy potwierdzić za zgodność z oryginałem. Poświadczenia dokonuje Wykonawca lub uprawniony przedstawiciel Wykonawcy. Dokumenty takie powinny być potwierdzone na każdej stronie.
5. Wykonawca powinien dołączyć pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich kopii dokumentów składanych wraz z ofertą. Pełnomocnictwo powinno być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie bądź poświadczonej przez osoby uprawnione.
6 Na ofertę składają się następujące dokumenty:
6.1 Formularz ofertowy wraz z załącznikami. Wykonawcy są uprawnieni do skorzystania ze swoich formularzy o ile będą zawierały wszystkie wymagane elementy, a w szczególności oświadczenia,
6.2. Formularz cenowy oferty z podaniem całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy brutto (wraz z należnym podatkiem VAT) za wykonanie przedmiotu zamówienia na rzecz Zamawiającego w złotych polskich. Wykonawcy są uprawnieni do skorzystania ze swoich formularzy o ile będą zawierały wszystkie wymagane
elementy.
6.3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające, że Wykonawca spełnia warunki szczegółowe udziału w postępowaniu oraz wykazał brak podstaw do wykluczenia z postępowania. Oświadczenia i dokumenty powinny zostać przygotowane zgodnie z z sekcją III.2 Ogłoszenia.
6.4. Oryginał dokumentu wadium w przypadku wnoszenia wadium nie w pieniądzu, a w innych dopuszczalnych formach określonych w Ogłoszeniu. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu zaleca się dołączenie do oferty kserokopii potwierdzającej wpłatę wadium w pieniądzu.
7. Każdy Wykonawca może przedstawić tylko jedną ofertę.
8. Ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami należy umieścić w zamkniętym, nieprzezroczystym opakowaniu np. kopercie. Zaleca się aby opakowanie było opisane według poniższego wzoru:
Sprawa nr 13/2013
Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa
Obsługa prób, spektakli i wydarzeń artystycznych w teatrze muzycznym Roma.
Nie otwierać przed dniem 19.8.2013 roku, do godz. 13:15.
Opakowanie (kopertę) należy opatrzyć dokładną nazwą i adresem Wykonawcy, by umożliwić zwrot oferty w przypadku dostarczenia jej Zamawiającemu po terminie. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z nienależytego oznakowania koperty/ opakowania lub braku którejkolwiek z wymaganych informacji.
9. Wykonawca może wprowadzić zmiany w złożonej ofercie lub ją wycofać, pod warunkiem, że uczyni to przed upływem terminu składania ofert. Zarówno zmiana jak i wycofanie oferty wymagają zachowania formy pisemnej.
10 Do oświadczeń Wykonawcy dotyczących zmiany lub wycofania oferty stosuje się odpowiednio ww. punkt 9.. Na kopercie zewnętrznej należy dodatkowo umieścić zastrzeżenie „Zmiana oferty” lub „Wycofanie oferty”.
11. W przypadku gdyby oferta, oświadczenia lub dokumenty zawierały informacje, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca winien, nie później niż w terminie składania ofert, w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa informacje podawane do wiadomości podczas otwarcia ofert, tj. informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.
IV. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania
oświadczeń i dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Wszelkiego rodzaju oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, informacje itp. (dalej, zbiorczo, „Korespondencja”) Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie w języku polskim.
2. Zamawiający dopuszcza składanie Korespondencji za pomocą telefaksu (na numer wskazany poniżej). Korespondencję uważa się za złożoną w terminie, jeżeli jej treść dotarła do Zamawiającego lub Wykonawcy przed upływem terminu. Zamawiający nie dopuszcza porozumiewania się i prowadzenia korespondencji drogą elektroniczną.
3. Dokładny adres do korespondencji: ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa.
Faks do korespondencji w sprawie Zamówienia: +48 226217233.
4. Osoby upoważnione do kontaktów w sprawie zamówienia:
Sprawy merytoryczne: Anna Waś, tel. +48 664128895,
Sprawy formalne: Piotr Iwanowski tel. +48 226287071-136 lub +48 662173260.
V. Zamawiający zastrzega możliwość wprowadzenia zmiany postanowień umownych polegającą na zmianie wartości umowy, uzależnionej od zmiany opodatkowania jeżeli po zawarciu umowy ulegnie zmianie obowiązująca stawka podatku, a w szczególności VAT, to wynagrodzenie umowne zostanie odpowiednio skorygowane przez strony umowy. Stawka należnego podatku zostanie naliczona i zapłacona w kwotach należnych według przepisów prawa polskiego w sprawie opodatkowania, a w szczególności podatkiem VAT, obowiązujących na dzień wystawienia dokumentu księgowego przez Wykonawcę.
VI. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających w wysokości 25% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie uzupełniające może zostać udzielone, jeśli w wyniku zmiany repertuaru niezbędne będzie więcej niż trzynaście osób do obsługi prób lub spektakli w Teatrze, Teatr będzie organizował przedstawienia lub próby poza swoją siedzibą lub wprowadzone będą nowe tytuły i niezbędne będą pracę przygotowujące do ich premiery. Zamówienia uzupełniające będą polegać na wykonywaniu czynności niezbędnych do prawidłowego obsłużenia technicznego przedstawień lub prób organizowanych przez Zamawiającego.
VII. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
2 Cena będzie zawierała wszystkie koszty, jakie mogą powstać w trakcie realizacji zamówienia.
3 Wykonawca może podać tylko jedną cenę (bez proponowania rozwiązań wariantowych).
4. Cena oferty powinna być podana w polskich złotych, cyfrowo i słownie, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Określona w ofercie Wykonawcy cena jest ceną zawierającą wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia określone w opisie przedmiotu zamówienia oraz wzorze umowy. Cena ofertowa jest
ceną wynikającą z mnożenia jednostek miary przez ceny jednostkowe, przy czym ceny jednostkowe są cenami ryczałtowymi.
VIII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający przewiduje konieczności wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny całkowitej podanej w ofercie albo maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania zamawiającego wynikającego z umowy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.7.2013
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi naprawcze i konserwacyjne
ND Nr dokumentu 323111-2013
PD Data publikacji 26/09/2013
OJ Dz.U. S 187
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 25/09/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50000000 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
50530000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn
50711000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
51500000 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń
OC Pierwotny kod CPV 50000000 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
50530000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn
50711000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
51500000 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń
RC Kod NUTS PL127
IA Adres internetowy (URL) www.teatrroma.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/09/2013    S187    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi naprawcze i konserwacyjne

2013/S 187-323111

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
ul. Nowogrodzka 49
Punkt kontaktowy: Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, sekretariat, parter, pokój nr 10
Osoba do kontaktów: Piotr Iwanowski
00-695 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226287071
E-mail: piotr.iwanowski@teatrroma.pl
Faks: +48 226217233

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.teatrroma.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Samorządowa instytucja kultury
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Obsługa prób, spektakli i wydarzeń artystycznych w Teatrze Muzycznym ROMA.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1: Usługi konserwacyjne i naprawcze

Kod NUTS PL127

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest obsługa techniczna wydarzeń artystycznych, spektakli, prób oraz konferencji prasowych (zwanych dalej Imprezami) w Obiekcie Zamawiającego.
Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia obsługi scenicznych urządzeń, a w szczególności urządzeń elektrycznych oraz wykonywania prac związanych z przebudową dekoracji (scenografii) z bieżącego repertuaru na dekorację nową - premierową lub wznowieniową.
Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia obsługi na każdej wskazanym przez Zamawiającego Imprezie. Podczas Imprez pracownicy Wykonawcy będą obsługiwać dekoracje i urządzenia sceniczne w celu zapewnienia ich rozmieszczenia zgodnie ze scenariuszem przedstawienia i wskazówkami reżysera lub innej osoby wskazanej przez Zamawiającego na piśmie.
W ramach wykonywanego zamówienia, Wykonawca i osoby, którymi posłuży się Wykonawca w celu realizacji zamówienia będą zobowiązane do obsługi dekoracji polegającej również na wchodzeniu i przebywaniu na scenie przy podniesionej kurtynie i obecności publiczności. W takim przypadku osoby przebywające na scenie, którymi posłuży się Wykonawca będą zobowiązane do wykonywania usług w ubiorach przygotowanych przez Zamawiającego, dostosowanych do tła toczącego się spektaklu. Wejście na scenę podczas spektaklu przy odsłoniętej kurtynie w żaden sposób nie będzie wiązało się z dodatkową płatnością i służyć będzie jedynie właściwemu rozmieszczeniu dekoracji, zgodnie z wytycznymi opisanymi powyżej.
Wykonawca jest również zobowiązany do wykonywania prac technicznych i porządkowych wymaganych przez Zamawiającego.
Wykonawca zapewni kompleksową obsługę według harmonogramu ustalonego przez Zamawiającego.
Zamawiający przewiduję, iż do obsługi spektakli będzie potrzebne piętnaście osób. Imprezy mogą odbywać się w ciągu całego dnia (również w godzinach rannych). Zamawiający, z tygodniowym wyprzedzeniem, będzie przedstawiał grafik określający ilości osób oraz czas pracy na konkretny spektakl lub próbę czy wydarzenie.
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany lokalizacji wykonywania usług tj. przeniesienia spektakli lub prób do innej lokalizacji na terenie Warszawy. W takim przypadku wynagrodzenie Wykonawcy pozostanie bez zmian w stosunku do złożonej oferty.
Zamawiający wymaga, aby minimum sześć osób przedstawione do pracy przez Wykonawcę posiadało uprawnienia SEP E do 1 KV, co najmniej trzy osoby posiadały przeszkolenie z obsługi dźwigu szczelinowego oraz co najmniej dwie osoby posiadały wiedzę do obsługi stołów oświetleniowych, (a w szczególności stołów typu: Vector Blue, Orange oraz Micron 4D, MA).
Wykonawca oraz osoby wyznaczone do pracy przez Wykonawcę powinny posiadać doświadczenie przy obsłudze technicznej spektakli teatralnych oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Ponadto, osoby wyznaczone do pracy przez Wykonawcę, powinny posiadać znajomość urządzeń teatralnych, fachowego obchodzenia się tymi urządzeniami zgodnie z wytycznymi przepisów dotyczących BHP i ppoż. oraz Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 15 września 2010.
W ramach wykonywania zamówienia każda z osób wyznaczonych przez Wykonawcę będzie świadczyć usługi związane z obsługą Imprez przez czas wskazany w grafiku sporządzonym przez Zamawiającego, każda z przedstawionych osób powinna mieć minimum roczne doświadczenie pracy na scenie przy scenografii. Ilość osób niezbędnych do obsługi Imprezy, a także zakres godzinowy ich pracy może ulegać zmianie w trakcie wykonywania przedmiotowego zamówienia.
Wykonawca, po wcześniejszym wezwaniu przez Zamawiającego, będzie wykonywał prace techniczne i porządkowe sceny oraz zaplecza sceny. Zamawiający, każdorazowo zlecając Wykonawcy prace porządkowe i techniczne, opisze zakres czynności, które mają zostać wykonane.
Wykonawca ma obowiązek utrzymania porządku na scenie oraz w pozostałych pomieszczeniach Teatru, z których będzie korzystał (m.in. plafon, strop techniczny, kieszenie, magazyny dekoracji). Na Wykonawcy spoczywa obowiązek raportowania stanu magazynowego materiałów eksploatacyjnych do urządzeń, które będzie obsługiwał, a w szczególności powinien raportować stan zużycia żarówek, lamp wyładowczych oraz płynów do dymów.
Wykonawca powinien zapewnić swoim pracownikom niezbędne narzędzia pracy do wykonywania zamówienia m.in. komplety kluczy, wiertarko – wkrętarki oraz śrubokręty.
Osoby wyznaczone do obsługi powinny dysponować aktualnymi badaniami lekarskimi potwierdzającymi zdolność do pracy, w tym zdolność do pracy na wysokościach. Osoby te powinny mieć świadectwo szkoleń bhp
— zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zamawiający będzie płacił Wykonawcy wynagrodzenie na podstawie rozliczenia miesięcznego, w którym zostanie ujęta w szczególności:
— liczba Imprez z uwzględnieniem spektakli, prób, wydarzeń pozarepertuarowych oraz konferencji prasowych, które obsługiwał Wykonawca,
— liczba godzin prac technicznych i porządkowych jeśli w danym miesiącu takie były wykonywane,
— liczba osób zaangażowana w do obsługi poszczególnych spektakli i prób,
— liczba godzin, w których były świadczone usługi na rzecz Zamawiającego,
— stawka roboczogodzinowa za każdą osobę świadczącą usługi na rzecz Zamawiającego.
Rozliczenie będzie następować na podstawie zamówionych przez Zamawiającego i rzeczywiście przepracowanej ilości godzin i zostanie potwierdzone zgodnie z raportem prowadzonym przez Zamawiającego.
Rozliczenie będzie dokonywane z dokładnością co do pół godziny w odniesieniu do każdej osoby, w każdym dniu, w którym Wykonawca świadczył usługi na rzecz Zamawiającego.
Imprezy mogą odbywać się w tym samym czasie (równocześnie), a także w dni wolne od pracy ustawowo i zwyczajowo (m.in. soboty, niedziele, święta), w różnych godzinach w ciągu dnia, dlatego Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić odpowiednia liczbę osób obsługujących te wydarzenia.
W przypadku mniejszej ilości Imprez niż określone w niniejszej specyfikacji, Wykonawca nie będzie uprawniony do podnoszenia roszczenia wobec Zamawiającego. Podane ilości godzin mogą się różnić od rzeczywistej ilości. Zamawiający rezerwuje sobie prawo do zmniejszenia ilości roboczogodzin względem ilości szacowanej (przewidywanej). Również liczba osób przewidywanych do realizacji zamówienia może ulec zmianie.
Zamawiający przekaże Wykonawcy, w terminie 7 dni przed Imprezą informacje o dodatkowych wydarzeniach artystycznych wykraczających poza spektakle repertuarowe (m.in. pokazy przedpremierowe oraz konferencje prasowe organizowane na scenach Teatru Muzycznego ROMA).
W nadzwyczajnych przypadkach wynikających z przyczyn, których wcześniej nie można było przewidzieć, Zamawiający jest uprawniony do wprowadzenia zmian w wykazie spektakli . Ze względu na specyfikę pracy Teatru, zmiany mogą być wprowadzane nawet jeden dzień przed planowanym spektaklem, wydarzeniem.
Każda z osób, które Wykonawca oddeleguje do wykonywania zamówienia w danym dniu, będzie zobowiązana do stawienia się w siedzibie Zamawiającego o godzinie określonej przez Zamawiającego oraz przebywania przez cały czas dyżuru w siedzibie Zamawiającego, wykonując polecenia Zamawiającego.
Wykonawca w przypadku, gdy będzie chciał zmienić osoby biorące udział w wykonywaniu zamówienia będzie zobowiązany do przedstawienia kandydatur takich osób i uzyskania akceptacji Zamawiającego dla przedstawionych osób.
Przed podpisaniem umowy, Zamawiający rezerwuje sobie prawo do przeprowadzenia weryfikacji osób, uwzględnionych przez Wykonawcę w wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, na zasadach określonych powyżej. Zamawiający dokona wyboru wedle własnego uznania i w oparciu o własne kryteria oceny.
Każda z oddelegowanych przez Wykonawcę osób do wykonywania zamówienia jest zobowiązana sprawować opiekę nad powierzonym przez Zamawiającego sprzętem i urządzeniami oraz odpowiada za właściwe użycie tego sprzętu i urządzeń, zapewniające bezpieczeństwo widzów, wykonawców, obsługi oraz innych osób znajdujących się w Teatrze. Wykonawca ponosi odpowiedzialność majątkową za powierzony mu przez Zamawiającego sprzęt.
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w okresie obowiązywania umowy ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności objętych zamówieniem na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 PLN.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50000000, 50530000, 50711000, 51500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 211 347,05 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
13/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 132-228613 z dnia 10.7.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 13/2013 Nazwa: Obsługa prób, spektakli i wydarzeń artystycznych w Teatrze Muzycznym ROMA
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
24.9.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

LPB Grzegorz Zyśk
ul. Pułtuska 1/1
05-140 Serock
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 389 165,88 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 211 347,05 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 - w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 - w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej reki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej reki;
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
albo
b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej reki albo zapytania o cenę.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub termin składania wniosków.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania oferta ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.9.2013

Adres: ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: Piotr.iwanowski@teatrroma.pl
tel: 226 287 071
fax: 226 217 233
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-08-19
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 22861320131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-07-10
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 376 dni
Wadium: 30000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 000 000 PLN  -  1 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.teatrroma.pl
Informacja dostępna pod: Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
50000000-5 Usługi naprawcze i konserwacyjne
50530000-9 Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn