TI Tytuł PL-Katowice: Usługi w zakresie technologii informacji
ND Nr dokumentu 219616-2012
PD Data publikacji 12/07/2012
OJ Dz.U. S 132
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Województwo Ślaskie - Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 06/07/2012
DT Termin 30/07/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 48517000 - Pakiety oprogramowania informatycznego
72222300 - Usługi w zakresie technologii informacji
72263000 - Usługi wdrażania oprogramowania
80510000 - Usługi szkolenia specjalistycznego
OC Pierwotny kod CPV 48517000 - Pakiety oprogramowania informatycznego
72222300 - Usługi w zakresie technologii informacji
72263000 - Usługi wdrażania oprogramowania
80510000 - Usługi szkolenia specjalistycznego
IA Adres internetowy (URL) www.e-slask.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/07/2012    S132    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

PL-Katowice: Usługi w zakresie technologii informacji

2012/S 132-219616

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Województwo Ślaskie - Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego
ul. Powstańców 34
Punkt kontaktowy: Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego
Osoba do kontaktów: Alina Stanclik
40-954 Katowice
POLSKA
Tel.: +48 327007816
E-mail: scsi@e-slask.pl
Faks: +48 327007844

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: www.e-slask.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://bip.silesia-region.pl/scsi

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Administracja samorządowa
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
Opracowanie wymagań i założeń budowy oraz projektu technicznego dla Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej „ORSIP” jako węzła EIIP I KIIP oraz Komponentu GMES.
II.1.2)Krótki opis:
Projekt ORSIP ma na celu stworzenie systemu informatycznego pełniącego rolę regionalnej (wojewódzkiej), otwartej, cyfrowej platformy, integrującej referencyjne i dziedzinowe zasoby informacyjne o charakterze przestrzennym, w celu ich publikacji oraz świadczenia związanych z nimi usług on-line, a także umożliwiającej zarządzanie nimi, przetwarzanie i udostępnianie ich w formie zintegrowanej. Projekt obejmuje:
— dostarczenie, dla systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie jednostkami samorządu terytorialnego, jednolitej i aktualnej oraz zintegrowanej informacji przestrzennej, pochodzącej z wielu rozproszonych zasobów źródłowych,
— zwiększenie liczby dostępnych usług poprzez rozbudowę funkcjonalności i użyteczności istniejących formularzy elektronicznych platformy e-Usług publicznych SEKAP (System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej) o możliwości wykorzystania informacji przestrzennej,
— utworzenie regionalnego węzła Infrastruktury Informacji Przestrzennej, spełniającego obowiązujące w Polsce przepisy prawa w zakresie tworzenia, wykorzystania i dostępu do informacji publicznej ze szczególnym uwzględnieniem informacji przestrzennej.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

72222300, 48517000, 80510000, 72263000

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
1. W konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24. ust.1 Ustawy. W celu wykazania spełnienia ww. warunku wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w Konkursie należy dołączyć:
1.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 Ustawy – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Regulaminu.
1.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie. W przypadku, gdy Uczestnikiem składającym wniosek o dopuszczenie do udziału w Konkursie jest osoba fizyczna, należy złożyć oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy - zgodnie z załącznikiem nr 2 do Regulaminu.
1.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Uczestnik nie zalega z opłaceniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
1.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Uczestnik nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
1.5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
1.6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
Uwaga: w przypadku Uczestnika mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, jeśli osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 Ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Uczestnik składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w Konkursie z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
2. W Konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy w rozumieniu Ustawy, którzy spełniają warunki zawarte w art. 22 ust. 1 Ustawy:
2.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – nie dotyczy.
2.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia:
Opis sposobu dokonania oceny spełnienia warunku:
Uczestnik musi wykazać, iż w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem złożenia wniosku o dopuszczenie do Konkursu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie:
2.2.1 Zaprojektował, wykonał oraz wdrożył co najmniej dwa systemy informacji przestrzennej wraz z wdrożeniem usługi wyszukiwania, przeglądania i pobierania zgodnie z dyrektywą INSPIRE dla jednostek administracji publicznej na kwotę minimum 400 000 PLN brutto każdy.
2.2.2 Zaprojektował, wykonał oraz wdrożył dla jednostki administracji publicznej co najmniej jeden system na kwotę minimum 250 000 zł brutto, świadczący usługi elektroniczne, wraz z jego integracją, z co najmniej jednym odrębnym system informatycznym innego producenta, przy czym system charakteryzował się następującymi cechami:
a) dostęp użytkowników za pomocą przeglądarki internetowej;
b) dwukierunkowa wymiana dokumentów elektronicznych pomiędzy systemami;
c) wymiana danych z zewnętrznymi systemami informatycznymi odbywa się za pomocą dedykowanych interfejsów, zgodnych ze specyfikacją WebServices.
2.2.3 Wykonał co najmniej jedną usługę, polegającą na zdefiniowaniu i wdrożeniu modelu zarządzania usługami IT według metodyki ITIL lub równoważnej ((tj. bezpłatnej, ogólnodostępnej od ponad 3 lat, stosowanej powszechnie w min. 10 krajach i nie będącej własnością firmy komercyjnej), w tym opracowanie katalogu usług, definicja wybranych procesów, na kwotę min. 150 000 PLN brutto.
2.2.4 Wykonał co najmniej jedną usługę, polegającą na zaprojektowaniu i wdrożeniu systemu bezpieczeństwa informacji w systemie informatycznym zgodnie z zasadami określonymi w normie ISO 27001, której wartość (prac analitycznych, projektowych i programistycznych, bez dostaw sprzętu i oprogramowania) wynosiła minimum 100 000 PLN brutto.
2.2.5 Zrealizował, co najmniej 2 projekty, polegające na opracowaniu metadanych zgodnie z wymaganiami Dyrektywy INSPIRE, rozporządzeniami i normami ISO dla co najmniej 100 zbiorów, serii lub usług.
2.2.6 Uczestniczył lub uczestniczy w wykonaniu co najmniej jednego projektu, związanego z realizacją programu GMES, w tym obejmującego wdrażanie monitoringu zagospodarowania przestrzennego lub środowiska.
W celu wykazania spełniania przez Uczestnika warunku, o którym mowa powyżej, Uczestnik zobowiązany jest przedłożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w Konkursie:
a. wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i zamawiających – zgodnie z załącznikiem nr 4 do Regulaminu;
b. dokumenty potwierdzające, że prace (wykazane w wykazie wykonanych usług, o którym mowa powyżej) zostały wykonane/wykonywane należycie.
Uwaga: w przypadku przedstawienia przez Wykonawców dokumentów, w których występuje waluta inna niż polska, w celu jej przeliczenia stosowany będzie średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o Konkursie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
2.3. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonania oceny spełnienia warunku:
Uczestnik musi wykazać się dysponowaniem co najmniej następującym potencjałem kadrowym z uprawnieniami bądź kwalifikacjami potwierdzonymi dokumentami (lub oświadczeniami w przypadku braku możliwości udokumentowania kwalifikacji dokumentami):
2.3.1. Kierownik Projektu o następujących kwalifikacjach (spełnianych łącznie):
a) Wyższe wykształcenie;
b) Udział w charakterze kierownika projektu co najmniej w dwóch zakończonych projektach informatycznych dotyczących budowy i wdrażania systemów informacji przestrzennych dla potrzeb jednostek administracji publicznej o wartości minimum 400 000 PLN brutto każdy.
2.3.2. Dwóch specjalistów, spełniających łącznie następujące wymagania:
a) Wyższe wykształcenie oraz uprawnienia zawodowe wynikające z art. 43 ust. 6 lub ust. 7 ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 17.5.1989 (Dz. U. 1989, nr 30, poz. 163 z późn. zm.);
b) Udział w charakterze specjalisty ds. systemów informacji przestrzennej w przynajmniej w dwóch zakończonych projektach, dotyczących budowy i wdrażania systemów informacji przestrzennej dla potrzeb jednostek administracji publicznej o wartości minimum 400 000 PLN brutto każdy.
2.3.3. Jednego specjalisty – architekta systemów informatycznych o następujących kwalifikacjach (spełnianych łącznie):
a) Wyższe wykształcenie;
b) Co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe;
c) Udział w roli głównego architekta w co najmniej jednym zakończonym projekcie, polegającym na stworzeniu architektury systemu informacji przestrzennej, opartego o serwer danych przestrzennych i hurtownie danych, na kwotę minimum 250 000 PLN brutto (wartość ta obejmuje wyłącznie prace analityczne i projektowe, bez wartości dostaw sprzętu, oprogramowania, prac programistycznych i szkoleń).
2.3.4. Dwóch specjalistów w zakresie informatyki, spełniających łącznie następujące wymagania:
a) Wyższe wykształcenie;
b) Udział przynajmniej w dwóch zakończonych projektach obejmujących integrację heterogenicznego środowiska informatycznego z wykorzystaniem brokera integracyjnego i technologii WebServices o wartości minimum 500.000 zł brutto każdy.
c) posiada znajomość baz danych Oracle potwierdzoną certyfikatem umiejętności i minimum 3-letnie doświadczenie w administrowaniu relacyjną lub relacyjno-obiektową bazą danych;
d) Doświadczenie w zakresie wykorzystania standardów XML, UML, GML.
2.3.5. Jednego specjalisty ds. wdrożenia procedur utrzymania systemów zgodnie z metodyką ITIL lub równoważną. (tj. bezpłatną, ogólnodostępną od ponad 3 lat, stosowaną powszechnie w min. 10 krajach i nie będącą własnością firmy komercyjnej) o następujących kwalifikacjach:
a) Wykształcenie wyższe;
b) Co najmniej 2 letnie doświadczenie w roli specjalisty ds. wdrożenia procedur opisujących procesy dotyczące utrzymania systemów zgodnie z metodyką ITIL lub równoważną,
c) Udział w co najmniej dwóch zakończonych projektach polegających na wdrożeniu procedur opisujących procesy dotyczące utrzymania systemów informatycznych zgodnie z ITIL lub równoważnych;
d) posiadanie certyfikatu ITIL lub równoważnego.(Zamawiający uzna za równoważny certyfikat potwierdzający znajomość metodyki zarządzania usługami IT, stosowanej powszechnie min. w 10 krajach, nie będącej własnością firmy komercyjnej, do uzyskania którego konieczne jest odbycie szkoleń i kursów, wg powszechnie dostępnej ścieżki szkoleniowej, istniejących na rynku od min. 3 lat, które to szkolenia są oferowane od min 3 lat przez min 3 niepowiązane kapitałowo podmioty).
2.3.6. Jednego specjalisty ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych o następujących kwalifikacjach:
a) Wykształcenie wyższe;
b) Co najmniej 3 letnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych;
c) Uczestniczył w roli specjalisty ds. bezpieczeństwa informacji w co najmniej dwóch zakończonych projektach informatycznych, w tym przynajmniej jednym dla jednostki administracji publicznej.
2.3.7. Dwóch specjalistów w zakresie programu GMES o następujących kwalifikacjach:
a) Wyższe wykształcenie;
b) Udział w co najmniej jednym zakończonym lub trwającym projekcie, bezpośrednio związanym z realizacją programu GMES, w tym obejmującego wdrażanie monitoringu zagospodarowania przestrzennego lub środowiska.
W celu wykazania spełniania przez Uczestnika warunku, o którym mowa powyżej, Uczestnik zobowiązany jest przedłożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
a) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z załącznikiem nr 5 do Regulaminu;
b) Organizator Konkursu dopuszcza, aby jedna osoba spełniała więcej niż jedno wymaganie wymienione w pkt. 2.3.1 do 2.3.7.
2.4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Opis sposobu dokonania oceny spełnienia warunku:
2.4.1. Wykonawca musi wykazać, iż posiada środki finansowe lub zdolność kredytową, w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000 PLN brutto
W celu wykazania spełniania przez Uczestnika warunku, o którym mowa powyżej, Uczestnik zobowiązany jest przedłożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w Konkursie:
a) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Uczestnik posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Uczestnika, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
3. W zakresie warunków udziału w postępowaniu opisanych w pkt 2.1 do 2.4 (opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków) niniejszego rozdziału Regulaminu Konkursu, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zobowiązania takie należy złożyć w oryginale, nie dopuszcza się możliwości złożenia tego dokumentu w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
Zakres i sposób spełnienia w zaproponowanych przez Uczestnika rozwiązaniach konkretnych kryteriów oceny wynikać ma bezpośrednio z treści Pracy konkursowej. Uczestnik konkursu zadbać ma o takie wyeksponowanie przedmiotowych informacji w Pracy konkursowej, aby były one czytelne i jednoznacznie interpretowalne przez Sędziów Sądu konkursowego.
I. Kryteria odnoszące się do zgodności z przepisami prawa, normami i standardami
Pozwalają na określenie stopnia zgodności koncepcji z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zakresie IIP, a także międzynarodowymi normami i standardami w zakresie danych przestrzennych oraz ich metadanych. Premiują rozwiązania implementujące unijne i krajowe wytyczne i zalecenia związane z informatyzacją jednostek administracji publicznej.
1. Rozwiązanie implementuje w systemie usługi sieciowe ustanowione poprzez Dyrektywę INSPIRE oraz ustawę o IIP usługi wyszukiwania (Discovery Services) i przeglądania (View Services) oraz pobierania (Download Services), przekształcania (Transformation Services), usługi wyszukiwania (Discovery Services) i przeglądania (View Services) oraz pobierania (Download Services), przekształcania (Transformation Services) i usługi umożliwiające uruchamianie usług danych przestrzennych (Invoke Spatial Data Services).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od ilości zaimplementowanych usług.
2. Rozwiązanie wykorzystuje dane i usługi programu GMES, implementując wyniki i wnioski realizowanych projektów badawczo-wdrożeniowych, związanych z monitoringiem zagospodarowania przestrzennego, ochroną środowiska oraz bezpieczeństwem wraz z tworzeniem baz danych, w wymienionych dziedzinach.
Punktacja: od 1 do 10 punktów, w zależności od zakresu zaproponowanej implementacji.
3. Rozwiązanie wykorzystuje doświadczenia i wyniki najlepszych praktyk Unii Europejskiej w zakresie:
— standaryzacji informacji przestrzennej,
— standaryzacji informacji przestrzennej oraz interoperacyjności informacji przestrzennej na potrzeby planowania przestrzennego,
— standaryzacji informacji przestrzennej, interoperacyjności informacji przestrzennej na potrzeby planowania przestrzennego oraz harmonizacji danych dotyczących pokrycia i zagospodarowania terenu.
Punktacja: 1-5-10 punktów w zależności od zakresu implementacji.
4. Rozwiązanie implementuje w systemie standardy Open Geospatial Consortium (OGC)
WMS (serwer i klient) i CSW (serwer i klient) oraz WFS (serwer i klient),
WMS (serwer i klient) i CSW (serwer i klient) oraz WFS (serwer i klient) i WCS (serwer i klient).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od zakresu implementacji standardów.
5. Rozwiązanie implementuje w systemie pryncypia ISA ("Interoperability solutions for European public administrations") w części (tylko wybrane elementy oprogramowania użytkowego gotowego i dedykowanego spełniają wymagania lub tylko częściowo), w pełni (wszystkie elementy oprogramowania użytkowego gotowego i dedykowanego spełniają wymagania w całości).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od zakresu implementacji pryncypiów ISA.
II. Kryteria odnoszące się do architektury i infrastruktury technicznej
Pozwalają na określenie stopnia zgodności koncepcji z aktualnie przyjętymi standardami w zakresie architektury, standardów technicznych oraz podstawowych technologii stosowanych w systemach informatycznych i geoinformacyjnych.
1. Rozwiązanie zgodne jest z modelem logicznej architektury opartej o usługi:
— zgodność z architekturą INSPIRE oraz integracja z SEKAP,
— zgodność z architekturą INSPIRE oraz integracja z SEKAP, a także modelem referencyjnym SOA,
— zgodność z architekturą INSPIRE oraz integracja z SEKAP, a także modelem referencyjnym SOA i zaleceniami dla MW-IIP (implementacja dodatkowych usług innych niż INSPIRE, np.: do komunikacji z ePUAP).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od zastosowanej architektury.
2. Rozwiązanie pozwala na implementację w różnorodnej architekturze fizycznej:
— scentralizowanej (tylko węzeł centralny), motory bazy danych wraz z serwerami danych przestrzennych wszystkich podsystemów dziedzinowych i portali ORSIP muszą znajdować się na tej samej fizycznej maszynie,
— zarówno scentralizowanej (tylko węzeł centralny) jak i rozproszonej (brak węzła centralnego; występują tylko interoperacyjne wobec siebie równoprawne węzły lokalne), motory bazy danych wraz z serwerami danych przestrzennych poszczególnych podsystemów dziedzinowych i portali ORSIP mogą znajdować się na różnych fizycznych maszynach.
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od ilości możliwych do zastosowania architektur.
3. Rozwiązanie oparte jest o modularną budowę środowiska aplikacji:
— część modułów oprogramowania użytkowego (gotowego i dedykowanego) pracuje w środowisku serwera aplikacji, a część stanowi niezależne aplikacje,
— wszystkie moduły oprogramowania użytkowego (gotowego i dedykowanego) pracują w środowisku serwera aplikacji.
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
4. Rozwiązanie wykorzystuje nowoczesny motor bazy danych:
— relacyjna baza danych lub obiektowa baza danych,
— relacyjno-obiektowa baza danych.
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
5. Rozwiązanie wykorzystuje elastyczny w implementacji serwer danych przestrzennych:
— serwer danych przestrzennych umożliwia korzystanie jednocześnie z wielu baz danych (zarówno poprzez natywne interfejsy, jak i usługi INSPIRE) i zasobów plikowych (wektorowych i rastrowych) zlokalizowanych na tym samym serwerze fizycznym,
— serwer danych przestrzennych umożliwia korzystanie jednocześnie z wielu baz danych (zarówno poprzez natywne interfejsy, jak i usługi INSPIRE) i zasobów plikowych (wektorowych i rastrowych) zlokalizowanych na różnych serwerach fizycznych.
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
6. Rozwiązanie oparte jest o fizyczny klaster serwerów oraz środowisko wirtualnych maszyn:
— rozwiązanie oparte jest o klaster serwerów fizycznych,
— rozwiązanie oparte jest o środowisko wirtualnych maszyn,
— rozwiązanie oparte jest o klaster serwerów fizycznych oraz środowisko wirtualnych maszyn.
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
7. Proponowane rozwiązania zapewniają przenaszalność pomiędzy różnymi platformami sprzętowymi:
— w zakresie systemu operacyjnego i motoru bazy danych,
— w zakresie systemu operacyjnego i motoru bazy danych oraz środowiska serwera aplikacji i serwera danych przestrzennych,
— w pełnym zakresie (system operacyjny oraz motor bazy danych, środowisko serwera aplikacji oraz serwer danych przestrzennych, pozostałe oprogramowanie ORSIP - w tym użytkowe gotowe i dedykowane).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
8. Proponowane rozwiązania zapewniają przenaszalność pomiędzy różnymi platformami programowymi (systemami operacyjnymi):
— w zakresie motoru bazy danych,
— w zakresie motoru bazy danych oraz środowiska serwera aplikacji i serwera danych przestrzennych,
— w pełnym zakresie (system operacyjny oraz motor bazy danych, środowisko serwera aplikacji oraz serwer danych przestrzennych, pozostałe oprogramowanie - w tym użytkowe gotowe i dedykowane).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
9. Interfejs użytkownika zewnętrznego (rejestrowanego i anonimowego) oparty jest o środowisko przeglądarki WWW, przy czym dopuszcza się ewentualną konieczność instalacji powszechnego, bezpłatnego dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika (np.: ogólnie dostępnych rozszerzeń dla przeglądarki internetowej): wymagana jest instalacja bezpłatnego dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika (np.: rozszerzeń dla przeglądarki internetowej, innego), nie wymagana jest instalacja jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika (np.: rozszerzeń dla przeglądarki internetowej, innego).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
10. Rozwiązania portalowe i geoportalowe zbudowane są przy zastosowaniu technologii klasy CMS:
— rozwiązanie klasy CMS zastosowane jest tylko w zakresie portali (serwisów tekstowych),
— rozwiązanie klasy CMS zastosowane jest w zakresie portali (serwisów tekstowych) oraz geoportali (serwisów mapowych).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
11. Interfejs użytkownika wewnętrznego uprzywilejowanego (zaawansowanego) oparty jest o środowisko przeglądarki WWW i/lub dedykowanego GUI:
— za pomocą rozwiązań typu gruby-klient (aplikacje instalowane na komputerze użytkownika - desktop lub na serwerze),
— za pomocą rozwiązań typu średni-klient (aplikacje uruchamiane na serwerze, ale przy wykorzystaniu dodatkowego oprogramowania, wspomagającego zainstalowanego na komputerze użytkownika),
— za pomocą rozwiązań typu cienki-klient (aplikacje uruchamiane na serwerze, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
12. Rozwiązanie implementuje różne mechanizmy bezpieczeństwa informacji i dostępu do systemu:
— system pozwala na bezpieczny dostęp do aplikacji (np.: VPN, inne) oraz dystrybucji danych (np.: SSL, inne) przy wykorzystaniu tylko określonych rozwiązań (komercyjnych i/lub open source),
— system pozwala na bezpieczny dostęp do aplikacji (np.: VPN, inne) oraz dystrybucji danych (np.: SSL, inne) przy wykorzystaniu dowolnych rozwiązań - jest transparentny dla zastosowanych technologii w tym zakresie (komercyjnych i/lub open source).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
III. Kryteria odnoszące się do funkcjonalności rozwiązań
Pozwalają na ocenę stopnia wewnętrznej integralności i jednolitości proponowanego rozwiązania. W szczególności dotyczy to możliwości zarządzania systemem we wszystkich jego obszarach funkcjonalnych.
1. System posiada wspólny moduł zarządzania wszystkimi podsystemami dziedzinowymi powstałymi w ramach projektu ORSIP (określanie i konfiguracja źródeł danych, konfiguracja parametrów przetwarzania i wyświetlania danych, zarządzanie zainstalowanymi i udostępnianymi komponentami informatycznymi, itd.) całkowicie nie (każdy z podsystemów dziedzinowych ORSIP posiada własny moduł zarządzania), w części (niektóre podsystemy dziedzinowe ORSIP posiadają jeden wspólny moduł zarządzania), w pełni (wszystkie podsystemy dziedzinowe ORSIP posiadają jeden wspólny moduł zarządzania).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
2. System posiada wspólny moduł zarządzania wszystkimi portalami (określanie i konfiguracja źródeł danych, konfiguracja parametrów przetwarzania i wyświetlania danych, zarządzanie zainstalowanymi i udostępnianymi komponentami informatycznymi, itd.) całkowicie nie (każdy z portali ORSIP posiada własny moduł zarządzania), w części (niektóre podsystemy dziedzinowe ORSIP posiadają jeden wspólny moduł zarządzania), w pełni (wszystkie portale ORSIP posiadają jeden wspólny moduł zarządzania).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
3. System posiada wspólny moduł zarządzania wszystkimi usługami (dotyczy usług natywnych, Web Services, innych) oraz ich orkiestracji całkowicie nie (każda z usług zaimplementowana jest jako niezależne oprzyrządowanie informatyczne), w części (istnieje kilka modułów zarządzania usługami), w pełni (wszystkie usługi zarządzane są za pomocą jednego wspólnego modułu).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
4. System posiada wspólny moduł zarządzania wszystkimi użytkownikami (konfiguracja parametrów konta systemowego, prawa dostępu do systemu i do danych, itd.) całkowicie nie (każdy z podsystemów dziedzinowych i portali ORSIP posiada własny moduł zarządzania użytkownikami), w części (istnieje kilka modułów zarządzania użytkownikami obsługujących dedykowanych grupom podsystemów dziedzinowych i/lub portali ORSIP), w pełni (wszystkie podsystemy dziedzinowe i portale ORSIP posiadają jeden wspólny moduł zarządzania użytkownikami).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
5. System posiada wspólny moduł edycji metadanych (tworzenia i aktualizacji) całkowicie nie (każdy z podsystemów dziedzinowych ORSIP posiada własny moduł edycji metadanych), w części (istnieje kilka modułów edycji metadanych), w pełni (wszystkie podsystemy dziedzinowe ORSIP posiadają jeden wspólny moduł edycji metadanych).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
6. System posiada wspólny moduł publikacji metadanych (dystrybucji metadanych oraz świadczenia usług z wykorzystaniem metadanych) całkowicie nie (każdy z podsystemów dziedzinowych i portali ORSIP posiada własny moduł publikacji metadanych), w części (istnieje kilka modułów publikacji metadanych), w pełni (wszystkie podsystemy dziedzinowe i portale ORSIP posiadają jeden wspólny moduł publikacji metadanych).
Punktacja: 1-5-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
7. System dostępny w części publicznej także poprzez urządzenia mobilne (smartfon, palmtop, tablet, etc.) tylko w zakresie portali (serwisów tekstowych), w zakresie portali (serwisów tekstowych) oraz geoportali (serwisów mapowych),
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
8. System charakteryzuje bezpieczeństwo dostępu użytkowników uprzywilejowanych do funkcjonalności i baz danych zabezpieczenia realizowane są tylko na poziomie identyfikacji i uwierzytelniania użytkowników (login i hasło), zabezpieczenia realizowane na poziomie identyfikacji i uwierzytelniania użytkowników (login i hasło) oraz autentykacji (np.: poprzez zastosowanie serwera RADIUS, elektronicznych kart identyfikacyjnych, kluczy dostępowych na nośnikach zewnętrznych).
Punktacja: 1-10 punktów, w zależności od charakteru rozwiązania.
9. Proponowane rozwiązania zapewniają możliwości samodzielnej rekonfiguracji i rozbudowy przez Beneficjenta funkcjonalności oprogramowania użytkowego
Stanowi ocenę Sędziów. Przyznana punktacja poparta ma być pisemną opinią Sędziego.
W szczególności ocena dotyczy takich kryteriów oceny pracy konkursowej, jak:
— Zakres i łatwość rekonfiguracji systemu bez ingerencji w kody źródłowe oprogramowania,
— Zakres funkcjonalny oraz otwartość interfejsów i protokołów API,
— Możliwość dołączania kolejnych modułów wytworzonych przez innych wykonawców i gotowość na integrację z nimi,
— Stosowanie standardów w procesie projektowania i programowania oprogramowania dedykowanego.
Punktacja: od 1 do 30 punktów, w zależności od oceny Sędziego.
IV. Kryteria odnoszące się do zasad licencjonowania oraz modyfikacji i rozwoju rozwiązania
Pozwalają na ocenę poziomu wykorzystania w proponowanych rozwiązaniach wolnego i otwartego oprogramowania oraz zastosowanego modelu licencjonowania. Premiowane będą projekty zakładające wykorzystanie wolnego i otwartego oprogramowania oraz elastycznego modelu licencjonowania. Przyznana punktacja poparta ma być pisemną opinią Sędziego.
Punktacja: od 1 do 30 punktów, w zależności od oceny Sędziego.
V. Kryteria odnoszące się do kosztów realizacji wdrożenia i eksploatacji systemu
Ocena kosztów (cena brutto) realizacji wdrożenia (koszty łączne zaproponowanego przez Uczestnika Konkursu sprzętu, oprogramowania podstawowego i użytkowego, koszty instalacji, konfiguracji i ładowania danych, koszty szkoleń użytkowników, etc.) i eksploatacji systemu, tj. utrzymanie systemu w okresie trwałości projektu, licząc w okresie 5 –ciu lat od daty zakończenia rzeczowej realizacji.
P1 = (Cmin / C of. licz.) x 100 % przy czym 1 % =1 pkt. gdzie: Cmin - najniższa całkowita cena brutto spośród wszystkich ocenianych prac konkursowych
C of. licz. - zaoferowana całkowita cena brutto ocenianej pracy konkursowej.
Punktacja: P1 - ilość punktów przyznanych ocenianej pracy konkursowej.
VI. Ogólna ocena kompletności, szczegółowości i jakość pracy konkursowej oraz komplementarności, integralności i jakości zaproponowanych rozwiązań
Stanowi subiektywną ocenę Sędziów odnoszącą się do pracy konkursowej jako całości i umożliwiając wyróżnienie prac najbardziej dojrzałych koncepcyjne. W szczególności ocena dotyczy takich elementów pracy konkursowej jak: metodologię wdrożenia oraz zarządzania projektem otwartość i elastyczność zaproponowanych rozwiązań; ergonomia i przyjazność interfejsu użytkownika; zastosowanie dobrych praktyk; stopień integracji z serwisami internetowymi Województwa Śląskiego;
Przyznana punktacja poparta ma być pisemna opinią Sędziego.
Punktacja: od 1 do 30 punktów, w zależności od oceny Sędziego.
Praca konkursowa, aby uzyskać pierwszą, drugą lub trzecią nagrodę musi ponadto uzyskać liczbę punktów większą niż 300 pkt (na 440 pkt możliwych do uzyskania).
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
SCSI-DA.720.1.2012
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 30.7.2012 - 10:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
Data: 22.8.2012
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: 1.Pierwszą nagrodą w Konkursie jest zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, polegające na uszczegółowieniu pracy konkursowej poprzez opracowanie projektu technicznego wraz z budową aplikacji dziedzinowych (w tym udzielenie Zamawiającemu licencji na oprogramowanie), rozbudową istniejącego systemu RSIP, budową i wdrożeniem ORSIP oraz pilotażowe wdrożenie w wybranych jednostkach samorządu terytorialnego wraz z przeprowadzeniem szkoleń w zakresie wdrożonego projektu. 4. Maksymalny planowany łączny koszt brutto wykonania prac realizowanych jako przedmiot zamówienia wynosi 2 830 400,00 PLN (dotyczy realizacji: wykonania projektu technicznego budowy i wdrożenia systemu; budowy aplikacji dziedzinowych (w tym zakupu licencji); budowy i wdrożenia systemu wraz z pilotażowym wdrożeniem w wybranych JST; rozbudowy istniejącego systemu RSIP do funkcjonalności założonej w projekcie technicznym; szkoleń).
2. Sąd Konkursowy może zarekomendować przyznanie także drugiej i trzeciej nagrody pieniężnej w następujących wysokościach:
a) Druga nagroda: 100 000 PLN,
b) Trzecia nagroda: 60 000 PLN.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: tak
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Stanisław Białousz
2. Beata Wanic
3. Tadeusz Chrobak
4. Krzysztof Nałęcki
5. Piotr Wojnowski
6. Paweł Kuźniak
7. Piotr Pachół
8. Mariusz Lelonek

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt "Budowa Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej ORSIP"realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Priorytet II "Społeczeństwo Informacyjne", Działanie 2.2 "Rozwój elektronicznych usług publicznych".
VI.2)Informacje dodatkowe:
1. W pkt IV.4.3.Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, jest terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. Termin składania prac konkursowych upływa 9.10.2012 r.

2. Organizator Konkursu opublikuje w dniu ogłoszenia o Konkursie regulamin konkursu wraz z załącznikami na stronie internetowej zamawiającego http://bip.silesia-region.pl/scsi

3. Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, Organizator Konkursu oraz Uczestnicy mają obowiązek przekazywać wyłącznie na piśmie, faksem lub pocztą elektroniczną (adres Organizatora Konkursu, nr faksu oraz e-mail podany został w oznaczeniu Organizatora Konkursu na stronie piątej Regulaminu Konkursu).
4. W przypadku wezwania przez Organizatora Konkursu do złożenia (uzupełnienia) oświadczeń lub dokumentów w trybie art. 26 ust. 3 Ustawy, oświadczenia i dokumenty należy przedłożyć (złożyć/uzupełnić) w takiej samej formie, w jakiej składa się je wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w Konkursie tj. w formie pisemnej (w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Uczestnika).
5. Jeżeli Organizator Konkursu lub Uczestnik przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, bądź pocztą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej ma obowiązek potwierdzić fakt otrzymania faksu bądź wiadomości e-mail.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Uczestnikowi Konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes prawny w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Organizatora Konkursu przepisów Ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w przepisach działu VI Ustawy.
1.1. Wobec ogłoszenia o Konkursie oraz Regulaminu, środki ochrony prawnej przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
2. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI Ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 179-198 g Ustawy),
3. Wybrane informacje dotyczące wnoszenia środków ochrony prawnej:
3.1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Ustawy czynności Organizatora Konkursu podjętej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub zaniechania czynności, do której Organizator Konkursu jest zobowiązany na podstawie Ustawy.
3.2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Organizatora Konkursu, której zarzuca się niezgodność z przepisami Ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3.3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3.4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Organizatorowi Konkursu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Organizator Konkursu mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 (za pomocą faksu lub drogą elektroniczną).
3.5. Odwołanie wnosi się:
3.5.1.W terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Organizatora Konkursu, stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy (faksem lub drogą elektroniczną), albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
3.5.2.Odwołanie wobec treści ogłoszenia o Konkursie, a także wobec treści Regulaminu Konkursu, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Regulaminu Konkursu na stronie internetowej.
3.5.3.Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 3.5.1. i 3.5.2. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
3.6. Organizator Konkursu przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Uczestnikom Konkursu uczestniczącym w postępowaniu konkursowym, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o Konkursie lub postanowień Regulaminu Konkursu, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o Konkursie lub jest udostępniony Regulamin Konkursu, wzywając Uczestników Konkursu do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
3.6.1. Uczestnik Konkursu może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się Organizatorowi Konkursu oraz Uczestnikowi Konkursu wnoszącemu odwołanie.
3.7. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli: nie zawiera braków formalnych oraz uiszczono wpis. Wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.7.2012
Adres: ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: scsi@e-slask.pl
tel: +48 327007819
fax: +48 327007844
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-07-30
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 21961620121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-07-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.e-slask.pl
Informacja dostępna pod: Województwo Ślaskie - Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego
ul. Powstańców 34, 40-954 katowice, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
48517000-5 Pakiety oprogramowania informatycznego
72222300-0 Usługi w zakresie technologii informacji