TI Tytuł Polska-Białystok: Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
ND Nr dokumentu 218799-2014
PD Data publikacji 01/07/2014
OJ Dz.U. S 123
TW Miejscowość BIAŁYSTOK
AU Nazwa instytucji Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 27/06/2014
DT Termin 29/07/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 32500000 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
45231600 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232300 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45314000 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
50330000 - Usługi w zakresie konserwacji sprzętu telekomunikacyjnego
72720000 - Usługi w zakresie rozległej sieci komputerowej
OC Pierwotny kod CPV 32500000 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
45231600 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232300 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45314000 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
50330000 - Usługi w zakresie konserwacji sprzętu telekomunikacyjnego
72720000 - Usługi w zakresie rozległej sieci komputerowej
RC Kod NUTS PL34
IA Adres internetowy (URL) www.wrotapodlasia.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

01/07/2014    S123    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny 

Polska-Białystok: Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne

2014/S 123-218799

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1
Osoba do kontaktów: Krzysztof Szarkowski, Monika Kropiewnicka, Urszula Wenclik
15-888 Białystok
POLSKA
Tel.: +48 856654551
E-mail: zamowienia.publiczne@wrotapodlasia.pl
Faks: +48 856654642

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wrotapodlasia.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zawarcie umowy o partnerstwie publiczno – prywatnym z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzone zostaną rozbudowa oraz eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: podlaskie

Kod NUTS PL34

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem partnerstwa publiczno-prywatnego jest wspólna realizacja przedsięwzięcia, oparta na podziale zadań i ryzyk pomiędzy Podmiotem Publicznym i Partnerem Prywatnym, obejmująca rozbudowę oraz eksploatację infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”.
Podmiot Publiczny w ramach wkładu własnego zapewni Partnerowi Prywatnemu korzystanie z infrastruktury szerokopasmowej, która jest budowana przez wykonawcę wyłonionego w odrębnym postępowaniu oraz która powstanie w ramach rozbudowy realizowanej przez Partnera Prywatnego. Infrastruktura budowana przez odrębnego wykonawcę jest bliżej przedstawiona w załączniku [nr 1] - „opis potrzeb i wymagań”. Ponadto, Podmiot Publiczny poniesie wydatki na realizację przedsięwzięcia ściśle wyspecyfikowane w opisie przedmiotu zamówienia.
Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowej przez Partnera Prywatnego będzie polegała co najmniej na dostawie, instalacji i uruchomieniu infrastruktury aktywnej szkieletowej i dystrybucyjnej, zaprojektowaniu i wyposażeniu Centrum Zarządzania Siecią, realizację punktów styku z innymi sieciami, wdrożenie hurtowego dostępu do sieci Internet, oraz przygotowaniu całości sieci SSPW do świadczenie usług operatora hurtowego. W zależności od wyników dialogu rozbudowa może polegać także na realizacji obiektów budowlanych w postaci linii telekomunikacyjnych (kanalizacja kablowa, łącza światłowodowe i infrastruktura towarzysząca) i węzłów sieci (wraz z infrastrukturą aktywną) w dodatkowych relacjach i lokalizacjach, stanowiących techniczną, geograficzną i funkcjonalną całość z infrastrukturą szerokopasmową objętą wkładem własnym Podmiotu Publicznego. W takim przypadku realizacja tych obiektów budowlanych będzie obejmowała zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, za pomocą dowolnych środków, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
Cała infrastruktura szerokopasmowa wykorzystywana do realizacji przedsięwzięcia, w tym stanowiąca przedmiot wkładu własnego Podmiotu Publicznego oraz powstała w wyniku wykonania przez Partnera Prywatnego zobowiązania do rozbudowy, zarówno infrastruktura pasywna, jak i infrastruktura aktywna, będzie stanowiła własność Zamawiającego, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w opisie przedmiotu zamówienia, a dotyczących w szczególności długookresowej dzierżawy na tzw. zasadach IRU. Eksploatacja infrastruktury przez Partnera Prywatnego obejmuje również jej utrzymywanie i odtwarzanie, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w opisie przedmiotu zamówienia.
Partner prywatny zobowiązuje się do realizacji przedsięwzięcia, w szczególności rozbudowy i eksploatacji sieci szerokopasmowej za wynagrodzeniem, w tym do poniesienia wszystkich wydatków potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia, z wyjątkiem wydatków zastrzeżonych do ponoszenia przez Podmiot Publiczny.
Rozbudowa i eksploatacja sieci szerokopasmowej przez Partnera Prywatnego będzie wykonywana za wynagrodzeniem, przy czym:
a) wynagrodzeniem z tytułu rozbudowy infrastruktury (sieci) szerokopasmowej będzie płatność od Podmiotu Publicznego,
b) wynagrodzeniem z tytułu eksploatacji infrastruktury (sieci) szerokopasmowej będzie prawo do zatrzymania przychodów z tytułu zarządzania i eksploatacji sieci, w postaci opłat od użytkowników.
Wynagrodzenie Partnera Prywatnego stanowić będzie - przede wszystkim - zapłata pieniężna z tytułu rozbudowy infrastruktury szerokopasmowej w tym o elementy części aktywnej, a ponadto prawo do eksploatacji sieci szerokopasmowej, w tym do pobierania pożytków z tego tytułu. Jednocześnie Partner Prywatny będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz Podmiotu Publicznego czynszu z tytułu korzystania z infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”.
Przedmiotem umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym będzie powierzenie wybranemu partnerowi prywatnemu funkcji Operatora Infrastruktury sieci szerokopasmowej na terenie województwa podlaskiego (zwanej dalej siecią SSPW), w ramach której do jego obowiązków będzie należało:
- dostawa infrastruktury aktywnej, w tym urządzeń niezbędnych do uruchomienia sieci;
- zapewnienie i wdrożenie systemu paszportyzacji wraz z co najmniej dwoma licencjami dla Podmiotu Publicznego,
- zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych koniecznych do rozbudowy infrastruktury (sieci) szerokopasmowej;
- dostarczanie sieci telekomunikacyjnej (rozumiane jako przygotowanie sieci telekomunikacyjnej w sposób umożliwiający świadczenie w niej usług, jej eksploatację, nadzór nad nią, zarządzanie siecią i utrzymanie sieci);
- zapewnienie dostępu telekomunikacyjnego przedsiębiorcom telekomunikacyjnym w sposób otwarty przejrzysty i niedyskryminujący przez okres obowiązywania umowy, nie krótszy niż 7 lat od dnia rozpoczęcia eksploatacji infrastruktury (sieci) szerokopasmowej, w szczególności poprzez świadczenie usług z wykorzystaniem sieci SSPW;
Partner Prywatny (Operator Infrastruktury) nie będzie mógł świadczyć usług detalicznych.
Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podlaskie” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
Na podstawie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym partner prywatny otrzyma pomoc publiczną, uznaną za zgodną ze wspólnym rynkiem decyzją Komisji Europejskiej z dnia 11 listopada 2011 r. nr S.A.33441(2011/N), S.A.33440((2011/N), S.A.33439((2011/N), S.A.33438((2011/N), S.A.30851(2011/N), która określa warunki udzielenia tej pomocy. Pomoc niezgodna z prawem podlega wstrzymaniu, a udzielona podlega zwrotowi.

Szczegółowy opis potrzeb i wymagań znajduje się na stronie www.wrotapodlasia.pl., a także dostępny jest w wersji papierowej pod adresem wskazanym w pkt I.1.

II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

32500000, 45314000, 45232300, 45231600, 50330000, 72720000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 240 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający wymaga wniesienia przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 1 300 000 PLN ( słownie: jeden milion trzysta tysięcy złotych).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W zakresie warunku odnoszącego się do posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się partnerzy prywatni, którzy posiadają aktualny wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.).
1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia partnera prywatnego z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp winien on załączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w dialogu następujące dokumenty:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
b) aktualny odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że partner prywatny nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu
d) aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że partner prywatny nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu;
e) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu
f) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu;
g) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
h) lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych albo informacja o tym, że partner prywatny nie należy do grupy kapitałowej.
Jeżeli, w przypadku partnera prywatnego mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
Jeżeli partner prywatny ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów składanych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia o których mowa w punkcie 1 powyżej:
a) litera b, c, d i f - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
b) litera e i g - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8,10 i 11 ustawy Pzp;
Dokumenty, o których mowa powyżej w lit. a) tiret pierwsze i trzecie, lit. b) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu. Dokument, o którym mowa powyżej w lit. a) tiret drugie, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Partner Prywatny ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Partnera Prywatnego, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Partner Prywatny ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Zasadę wyrażoną w poprzednim akapicie stosuje się odpowiednio.
W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Partnera Prywatnego mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Podmiot Publiczny może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Partner Prywatny ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
2. W celu wykazania spełniania przez partnera prywatnego warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych winien on załączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w dialogu następujące dokumenty:
a) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu;
Zgodnie z treścią art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych partner prywatny może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Partner prywatny w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Podmiotowi publicznemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu umowy.

Przykładowe wzory wymaganych dokumentów zostały zamieszczone na stronie internetowej Podmiotu publicznego (www.wrotapodlasia.pl) i stanowią załącznik do niniejszego ogłoszenia. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, a także inne dokumenty potwierdzające spełnianie warunków oraz o braku podstaw do wykluczenia, partner prywatny składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w dialogu.

Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez partnera prywatnego.
W przypadku partnerów prywatnych wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których partner prywatny polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio partnera prywatnego lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez partnera prywatnego lub te podmioty. Podmiot publiczny może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
W przypadku wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu składanych przez partnerów prywatnych wspólnie ubiegających się o zawarcie umowy, dokumenty potwierdzające, że partner nie podlega wykluczeniu składa każdy partner oddzielnie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania spełniania przez partnera prywatnego warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych winien on załączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w dialogu następujące dokumenty:
a) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową partnera prywatnego, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu;
b) opłacona polisa, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że partner prywatny jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: W zakresie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej o udzielenie zamówienia może ubiegać się partner prywatny, który:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 5.000.000,00 PLN (słownie: pięć milionów złotych);
b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 25.000.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia pięć milionów złotych).
W przypadku złożenia przez partnerów prywatnych dokumentów zawierających dane w innych walutach niż polski złoty Podmiot publiczny jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP z dnia wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli w danym dniu brak średniego kursu NBP Podmiot publiczny przyjmie średni kurs z pierwszego dnia w którym jest on publikowany.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu wykazania spełniania przez partnera prywatnego warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych winien on załączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w dialogu następujące dokumenty:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
b) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
c) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
d) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. W zakresie warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia o udzielenie zamówienia może ubiegać się partner prywatny, który:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył, zamówienie lub zamówienia polegające na budowie lub rozbudowie światłowodowej sieci szkieletowej lub dystrybucyjnej służącej do świadczenia usług telekomunikacyjnych, o łącznej wartości robót budowlanych minimum 5 000 000,00 PLN (słownie: pięć milionów) brutto;
b) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał należycie co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie, instalacji i uruchomieniu urządzeń i oprogramowania realizujących funkcję centrum zarządzania siecią (Network Operations Center), służącego do monitoringu online i zarządzania siecią transmisji danych, o wartości dla jednego zamówienia minimum 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion) brutto;
c) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał należycie zamówienie lub zamówienia polegające na dostawie i instalacji urządzeń aktywnych do wykonywania budowy połączeń szkieletowych lub dystrybucyjnych sieci telekomunikacyjnej w paśmie optycznym DWDM lub CWDM oraz urządzeń aktywnych do realizacji połączeń IP (np. routery, firewalle, switche) o łącznej wartości zamówienia lub zamówień minimum 10 000 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów) brutto;
d) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał należycie zamówienie lub zamówienia polegające na świadczeniu usług transmisji danych lub dzierżawy kanalizacji kablowej lub dzierżawy ciemnych włókien lub hurtowego dostępu do sieci Internet, dla co najmniej 5 użytkowników, o łącznej wartości przychodów z tego tytułu co najmniej 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion) brutto;
e) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał należycie co najmniej jedno zamówienie polegające na zarządzaniu lub utrzymaniu, co najmniej przez okres 12 miesięcy, sieci telekomunikacyjnej opartej o infrastrukturę liniową o łącznej długości łączy telekomunikacyjnych co najmniej 100 km, oraz wartości dla jednego zamówienia co najmniej 2.000.000,00 PLN (słownie: dwa miliony złotych) brutto.
Ilekroć w punkcie niniejszym jest mowa o:
- Zarządzaniu siecią należy przez to rozumieć zespół czynności mieszczący się w obszarze zarządzania usługami i działaniami operacyjnymi, obejmujący konfigurację i aktywację usług w sieci, zapewnienie jakości usług oraz rozwiązywanie problemów związanych z ich świadczeniem.
- Utrzymaniu sieci należy przez to rozumieć zespół czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych elementów sieci telekomunikacyjnej, w tym do zapewnienia spełniania przez sieć wymaganych parametrów technicznych.
2. W zakresie warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia o udzielenie zamówienia może ubiegać się partner prywatny, który dysponuje następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia:
a) Kierownikiem projektu – osoba, posiadająca wykształcenie wyższe, posiadająca certyfikat PMP (Project Management Professional) lub Prince2 Foundation lub równoważny, oraz posiadająca doświadczenie w udziale co najmniej w dwóch projektach z zakresu telekomunikacyjnej sieci rozległej, sieci metroethernet lub sieci szkieletowej o wartości minimum 5.000.000 PLN każdy – 1 osoba;
b) Architektem sieciowym: osoba mająca doświadczenie w projektowaniu architektury infrastruktury sieci telekomunikacyjnej oraz posiadająca certyfikat na poziomie eksperckim w dziedzinie architektury sieciowo telekomunikacyjnej od producenta technologii sieciowej urządzeń sieciowych oraz doświadczenie w realizacji inwestycji telekomunikacyjnych o wartości co najmniej 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych) brutto łącznie, w tym jednej o wartości co najmniej 2 000 000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych) brutto – 1 osoba;
c) Inżynierem sieciowym – osoba mająca doświadczenie we wdrażaniu i konfigurowaniu urządzeń sieciowych IP oraz posiadająca certyfikat na poziomie eksperckim w dziedzinie sieciowej od producenta technologii sieciowej oraz doświadczenie w realizacji inwestycji telekomunikacyjnych o wartości co najmniej 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych) brutto łącznie, w tym jednej o wartości co najmniej 2 000 000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych) brutto – 4 osób,
d) Inżynierem monitoringu – osoba mająca doświadczenie w realizacji inwestycji telekomunikacyjnej obejmującej budowę centrum zarządzania siecią, w którym zainstalowano minimum systemy do zarządzania i monitoringu infrastruktury i paszportyzacji (tzw. NOC), oraz umiejętności wynikające z wdrożeń takich systemów o wartości co najmniej 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych) brutto łącznie, w tym jednej o wartości co najmniej 2 000 000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych) brutto – 1 osoba,
e) specjalistą ds. zarządzania siecią - osoba posiadająca doświadczenie zawodowe w zarządzaniu teleinformatyczną siecią rozległą składającą się z co najmniej 50 węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych łącznie, przez okres co najmniej 24 miesięcy – 1 osoba,
W przypadku złożenia przez partnerów prywatnych dokumentów zawierających dane w innych walutach niż polski złoty Podmiot publiczny jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP z dnia wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli w danym dniu brak średniego kursu NBP Podmiot publiczny przyjmie średni kurs z pierwszego dnia w którym jest on publikowany.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 10
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: 1. Jeżeli liczba partnerów prywatnych, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza lub równa 10 (słownie: dziesięć), Podmiot publiczny zaprosi do dialogu wszystkich partnerów spełniających te warunki.2. Jeżeli liczba partnerów prywatnych, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 10 (słownie: dziesięć), Podmiot publiczny zaprosi do dialogu partnerów którzy otrzymali najwyższe oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie posiadanego przez wykonawcę doświadczenia w należytym wykonywaniu zamówień wynikającego z punktu III.2.3 lit. c, d i e;a. za każde przekroczenie łącznej wartości zamówienia lub zamówień, o których mowa w punkcie III.2.3 lit. c minimalnych wymagań o kolejny 1 000 000,00 (słownie: jeden milion) zł brutto ponad wartość wymaganą – Podmiot Publiczny przyzna 1 punkt, nie więcej niż 6 punktów;b. za każde przekroczenie łącznej wartości przychodów z zamówienia lub zamówień, o których mowa w punkcie III.2.3 lit. d minimalnych wymagań o kolejne 500 000,00 (słownie: pięćset tysięcy) zł brutto ponad wartość wymaganą – Podmiot Publiczny przyzna 1 punkt, nie więcej niż 6 punktów;c. za każde przekroczenie łącznej wartości zamówienia lub zamówień, o których mowa w punkcie III.2.3 lit. e minimalnych wymagań o kolejne 2 000 000 (słownie: dwa miliony) zł brutto – Podmiot Publiczny przyzna 1 punkt, nie więcej niż 6 punktów3. Za wnioski najkorzystniejsze zostaną uznane wnioski, które zdobyły największą ilość punktów.4. W przypadku, gdy nie będzie można dokonać zakwalifikowania 10 (słownie: dziesięciu) partnerów z uwagi na to, że dwóch lub więcej partnerów uzyska taką samą liczbę punktów, Podmiot publiczny spośród nich wybierze tych partnerów, którzy wykażą się posiadaniem najwyższych środków finansowych lub zdolnością kredytową zgodnie z treścią dokumentów przedłożonych wraz wnioskiem o dopuszczenie do udziału w dialogu (warunek udziału w postępowaniu dotyczący posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej).5. Wykonawcę niezaproszonego do dialogu traktuje się jak wykluczonego z postępowania.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert nie
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Zaktualizowana wartość netto wydatków inwestycyjnych i operacyjnych Podmiotu publicznego obejmująca wynagrodzenie partnera prywatnego (kwota przyznanej pomocy publicznej). Waga 1

2. Kryteria odnoszące się bezpośrednio do przedmiotu przedsięwzięcia (jakość, funkcjonalność, koszt utrzymania, poziom serwisu i parametry techniczne). Waga 2

3. Terminy i wysokość innych świadczeń podmiotu publicznego. Waga 3

4. Podział zadań i ryzyk związanych z przedsięwzięciem pomiędzy podmiotem publicznym i partnerem prywatnym. Waga 4

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BO-II.272.33.2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
29.7.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podlaskie” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Okresem wykonywania przedmiotu umowy jest okres minimum 7 i maksimum 20 lat, liczonych od dnia zawarcia umowy. Okres wykonywania przedmiotu umowy zostanie dokładnie określony przez Podmiot Publiczny po zakończeniu dialogu z kandydatami wraz z przekazaniem zaproszenia do składania ofert.
2. Liczby podane w pkt IV.2.1 "wagi odnoszące się do kryteriów oceny ofert" stanowią kolejność ważności przedstawionych kryteriów na podstawie art. 60 c ust. 1 a ustawy Prawo zamówień publicznych od najważniejszego (1) do najmniej ważnego (4).

3. Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu można złożyć na formularzu, który wraz z pozostałymi załącznikami do ogłoszenia zawierającymi wzory oświadczeń zamieszczony został na stronie internetowej podmiotu publicznego (www.wrotapodlasia.pl).Wniosek zawierający komplet dokumentów i oświadczeń, należy złożyć w zamkniętej kopercie (opakowaniu), która będzie zabezpieczona w sposób uniemożliwiający odczytanie jej zawartości bez uszkodzenia koperty (opakowania).Koperta (opakowanie) powinny być oznaczone nazwą (firmą) i adresem partnera prywatnego oraz opisane: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok, pokój 607, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na wybór Operatora Infrastruktury dla projektu: Regionalna Sieć Szerokopasmowa

Województwa Podlaskiego
Wniosek wraz z załącznikami musi być podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania partnera prywatnego (zgodnie z reprezentacją wynikającą z właściwego rejestru lub na podstawie udzielonego pełnomocnictwa). Pełnomocnictwo do podpisania wniosku musi być załączone do wniosku, jeżeli nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez partnera. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub w kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem. Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa partnera prywatnego powinny zostać przekazane w formie umożliwiającej zachowanie ich poufności, wraz z wyraźnym zastrzeżeniem na piśmie, iż informacje w tym zakresie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie powinny być ujawnione. Podmiot publiczny nie ponosi odpowiedzialności za ujawnienie informacji, wobec których partner nie podjął działań przedstawionych w zdaniu poprzednim, a także za ujawnienie informacji, w odniesieniu do których obowiązek ich ujawnienia wynika z przepisów prawa, orzeczeń sądowych lub decyzji organów administracji publicznej niezależnie od podjęcia przez partnera działań opisanych w zdaniu poprzednim. Brak stosownego zastrzeżenia będzie traktowany jako jednoznaczny ze zgodą na włączenie całości przekazanych dokumentów i danych do dokumentacji postępowania oraz na ich ujawnienie. Zaleca się, by strony wniosku były trwale ze sobą połączone i kolejno ponumerowane. Pożądane jest złożenie do wniosku spisu treści z wyszczególnieniem ilości stron wchodzących w skład wniosku. Wniosek musi być sporządzony w języku polskim, mieć formę pisemną. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez partnera prywatnego.
Dokumenty przygotowywane samodzielnie przez partnera prywatnego na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszego ogłoszenia powinny mieć formę wydruku komputerowego lub maszynopisu. Wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku ponosi partner prywatny.
4. Niniejsze postępowanie jest prowadzone w języku polskim. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie lub faksem, za wyjątkiem dokumentów, dla których zgodnie z przepisami prawa zastrzeżona jest forma pisemna. Jeżeli strony przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Partnerzy prywatni mogą wspólnie ubiegać się o zawarcie umowy. W przypadku, o którym mowa powyżej, partnerzy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu zawarcie umowy albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy o partnerstwie publiczno - prywatnym. Jeżeli oferta partnerów prywatnych, o których mowa powyżej została wybrana, Podmiot publiczny może żądać przed zawarciem umowy o partnerstwie publiczno - prywatnym umowy regulującej współpracę tych partnerów. W przypadku wspólnego ubiegania się partnerów prywatnych o zawarcie umowy, spełnianie przez nich warunków udziału w postępowaniu oceniane będzie łącznie, natomiast badanie braku podstaw do wykluczenia przeprowadzane będzie w odniesieniu do każdego z partnerów prywatnych.
Podmiot publiczny informuje o przeprowadzeniu dialogu technicznego poprzedzającego ogłoszenie postępowania w sprawie wyboru Operatora Infrastruktury przy realizacji projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo podlaskie”. Dialog techniczny został wszczęty ogłoszeniem z dnia 13 kwietnia 2012 roku. Celem prowadzonego dialogu technicznego było pozyskanie przez Podmiot publiczny informacji, które mogły być wykorzystane przy przygotowywaniu opisu przedmiotu partnerstwa publiczno prywatnego z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji. Prowadzony dialog służył zapoznaniu się przez Samorząd Województwa z najlepszymi, najkorzystniejszymi, a także najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, organizacyjnymi, technologicznymi w dziedzinie właściwej dla przedmiotu planowanego partnerstwa publiczno - prywatnego. Celem dialogu było również ewentualne wykorzystanie informacji pozyskanych od uczestników dialogu w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia na wybór wykonawcy infrastruktury. Dokumentacja związana z prowadzonym dialogiem technicznym jest przechowywana w siedzibie Partnera publicznego.
W toku postępowania o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno prywatnym pod pojęciem zamawiającego i wykonawcy należy rozumieć odpowiednio Podmiot publiczny i Partnera prywatnego.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.6.2014
TI Tytuł Polska-Białystok: Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
ND Nr dokumentu 260242-2014
PD Data publikacji 31/07/2014
OJ Dz.U. S 145
TW Miejscowość BIAŁYSTOK
AU Nazwa instytucji Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 29/07/2014
DT Termin 05/08/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 32500000 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
45231600 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232300 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45314000 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
50330000 - Usługi w zakresie konserwacji sprzętu telekomunikacyjnego
72720000 - Usługi w zakresie rozległej sieci komputerowej
OC Pierwotny kod CPV 32500000 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
45231600 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych
45232300 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45314000 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
50330000 - Usługi w zakresie konserwacji sprzętu telekomunikacyjnego
72720000 - Usługi w zakresie rozległej sieci komputerowej
RC Kod NUTS PL34

31/07/2014    S145    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Białystok: Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne

2014/S 145-260242

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, Osoba do kontaktów: Krzysztof Szarkowski, Monika Kropiewnicka, Urszula Wenclik, Białystok15-888, POLSKA. Tel.: +48 856654551. Faks: +48 856654642. E-mail: zamowienia.publiczne@wrotapodlasia.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 1.7.2014, 2014/S 123-218799)

Przedmiot zamówienia:
CPV:32500000, 45314000, 45232300, 45231600, 50330000, 72720000

Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne

Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

Usługi w zakresie konserwacji sprzętu telekomunikacyjnego

Usługi w zakresie rozległej sieci komputerowej

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

29.7.2014 (10:00)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

5.8.2014 (10:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


Adres: ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok
woj. PODLASKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@wrotapodlasia.pl
tel: +48 856654551
fax: +48 856654642
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-07-29
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 21879920141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-07-01
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [DK]: Dialog Konkurencyjny
Czas na realizację: 240 miesięcy
Wadium: 1300000 ZŁ
Szacowana wartość* 43 333 333 PLN  -  65 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.wrotapodlasia.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 białystok, woj. podlaskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
32500000-8 Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
45314000-1 Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych