TI Tytuł PL-Gdańsk: Urządzenia monitorowania ruchu
ND Nr dokumentu 210899-2011
PD Data publikacji 06/07/2011
OJ Dz.U. S 127
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, którego reprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 01/07/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 11/08/2011
DT Termin 11/08/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34970000 - Urządzenia monitorowania ruchu
45233140 - Roboty drogowe
OC Pierwotny kod CPV 34970000 - Urządzenia monitorowania ruchu
45233140 - Roboty drogowe
RC Kod NUTS PL63
IA Adres internetowy (URL) http://gddkia.gov.pl

06/07/2011    S127    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Urządzenia monitorowania ruchu

2011/S 127-210899

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Dostawy

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, którego reprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
ul. Subisława 5
Do wiadomości: Magdalena Czechowska
80-354 Gdańsk
POLSKA
Tel. +48 585112400
E-mail: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl
Faks +48 585112405

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://gddkia.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
Inne zarządzanie drogami krajowymi
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Dostawa preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu oraz jego instalacja w ciągu drogi krajowej S6c w miejscowości Słupsk i w ciągu drogi krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce realizacji dostawy m. Słupsk i m. Nicponia woj. pomorskie

Kod NUTS PL63

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz instalację systemu do preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu w następujących lokalizacjach:
1) w ciągu drogi krajowej (dalej dk) S6c w m. Słupsk w km ok. 6+700 po stronie prawej (kierunek Gdynia) o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku;
2) w ciągu dk S6c w m. Słupsk w km ok. 11+300 po stronie lewej (kierunek Koszalin) o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku;
3) w ciągu dk nr 91 w m. Nicponia w km:
— ok. km 69+700 po stronie prawej (kierunek Świecie n. Wisłą) droga jednojezdniowa, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku,
— ok. km 75+000 po stronie lewej (kierunek Tczew) droga jednojezdniowa, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku; realizowana w ramach inwestycji pn.: „Dostawa preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu oraz jego instalacja”.
Zadaniem systemu jest selekcja pojazdów przeciążonych ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pojazdów ciężarowych, umożliwiająca właściwym służbom prowadzenie ważenia administracyjnego na terenie parkingów zlokalizowanych w ciągu drogi krajowej:
— S6c Obwodnica Słupska – km 9+050 (210+894) strona lewa,
— S6c Obwodnica Słupska – km 9+130 (210+974) strona prawa,
— nr 91 w m. Nicponia – km 72+685 strona prawa; a także bieżąca i statystyczna ocena parametrów ruchu na dk S6c i dk nr 91.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę systemu do preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu, w skład którego wchodzą m.in.:
— stacje do preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu, dla obu kierunków ruchu w przypadku dk nr 91 w m. Nicponia oraz dla jednego kierunku ruchu w przypadku dk S6c w m. Słupsk,
— strefa wideorejestracji dla obu kierunków ruchu w przypadku dk nr 91 w m. Nicponia oraz dla jednego kierunku ruchu w przypadku dk S6c w m. Słupsk,
— bezprzewodowe łącze internetowe (GPRS/EDGE/UMTS/CDMA) umożliwiające przesyłanie danych w czasie rzeczywistym z punktu kontroli do serwera GDDKiA i możliwy dostęp do tych danych z punktów (komputerów) wskazanych przez Zamawiającego, jak również z przenośnych komputerów Inspekcji Transportu Drogowego o transmisji danych w czasie rzeczywistym,
— zasilanie wszystkich elementów systemu.
W ramach zadania Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania wszelkich decyzji, opinii, uzgodnień wymaganych obowiązującymi przepisami niezbędnych dla realizacji (budowy) systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34970000, 45233140

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Tak
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 125 000 EUR i nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości 10 000 000 EUR.
Bez VAT
Zakres między 125 000,00 a 10 000 000,00 EUR
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w dniach 90 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 60 000 PLN (słownie złotych: sześćdziesiąt tysięcy 00/100 gr).
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Płatność w terminie do 28 dni licząc od daty doręczenia faktury VAT do siedziby Zamawiającego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy powinni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Tak
Opis szczegółowych warunków udziału w postępowaniu podano w pkt III.2.1), III.2.2) i III.2.3).
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i którzy wykażą ich spełnianie na poziomie wymaganym przez Zamawiającego zgodnie z opisem zamieszczonym w Sekcji III.2.1), III.2.2) i III.2.3) niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu (dalej: Ogłoszenia) oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
2.1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.
3. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów, o których mowa w niniejszym Ogłoszeniu, na zasadzie „spełnia – nie spełnia”.
4. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/ konsorcja):
a) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonania oceny spełniania został zamieszczony w Sekcji III.2.2) i Sekcji III.2.3) Ogłoszenia, Wykonawcy wykazują łącznie.
5. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, należy – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4) ustawy Pzp - złożyć następujące dokumenty:
5.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
5.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
5.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.5. Aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5.5.a) Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
5.6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6. Na potwierdzenie spełniania warunków określonych w Sekcji III.2.1), Sekcji III.2.2) oraz Sekcji III.2.3) Ogłoszenia, należy do oferty załączyć następujące oświadczenia i dokumenty:
6.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
6.2. Pozostałe dokumenty i oświadczenia wskazane w Sekcji III.2.2) oraz Sekcji III.2.3) Ogłoszenia.
7. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu lub osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia.
8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
1) zamiast dokumentów, o których mowa w Sekcji III.2.1) pkt 5.2 – 5.4 i 5.6 Ogłoszenia - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) zamiast dokumentów, o których mowa Sekcji III.2.1) pkt 5.5 Ogłoszenia - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp.
9. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Sekcji III.2.1) pkt 8 powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
10. Dokumenty, o których mowa w Sekcji III.2.1) pkt 8.1) lit a) i c) oraz Sekcji III.2.1) pkt 8.2), lub zastępujący je dokument o którym mowa w pkt 9 powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w Sekcji III.2.1) pkt 8.1) lit b), lub zastępujący go dokument o którym mowa w pkt 9 powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
11. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
12. Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu (za wyjątkiem oświadczenia wymienionego w Sekcji III.2.1) pkt 6.1 Ogłoszenia, które musi zostać złożone w formie oryginału, a także zobowiązania, o którym mowa w Sekcji III.2.3 2), które wymaga formy pisemnej) należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w Sekcji III.2.1) pkt 7 Ogłoszenia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
Poświadczenie za zgodność z oryginałem powinno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem).
Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub będzie budziła wątpliwości co do jej prawdziwości.
13. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
14. W celu potwierdzenia spełniania warunków wymaganych od Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenie wymienione w Sekcji III.2.1) pkt 5.1 oraz dokumenty wymienione w Sekcji III.2.1) pkt 5.2 – 5.6 albo odpowiadające im określone w pkt 8 i 9 powyżej, powinny być złożone przez każdego Wykonawcę;
b) oświadczenie wymienione w Sekcji III.2.1) pkt 6.1 powinno być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców;
c) dokumenty wymienione w pkt Sekcji III.2.2) i Sekcji III.2.3) składa dowolny Wykonawca/dowolni Wykonawcy wykazujący spełnianie warunków, spośród Wykonawców składających wspólną ofertę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczącego potencjału ekonomiczno-finansowego na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Sekcji III.2.1) pkt 6.1.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Na potwierdzenie spełniania warunków określonych w Sekcji III.2.3) "Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów" w pkt. 1.1) „Doświadczenie” i w pkt. 1.2) ”Potencjał techniczny”, należy do oferty załączyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1.1) Wykaz wykonanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i odbiorców – – w celu wykazania spełniania warunku, którego opis został zamieszczony w Sekcji III.2.3) pkt. 1.1).
Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające, że wskazane w wykazie dostawy zostały wykonane należycie.
1.2) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresem wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami – w celu wykazania spełniania warunku, którego opis został zamieszczony w Sekcji III.2.3) pkt. 1.2). Do wykazu należy dołączyć oświadczenie, że osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiada wymagane uprawnienia.
2) W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu lub osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.1) posiadania wiedzy i doświadczenia:
Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem w wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch zadań polegających na dostawie (budowie) preselekcyjnego systemu elektronicznego ważenia pojazdów w ruchu wraz z jego instalacją, posiadającego funkcję pomiaru parametrów i przesyłania informacji na odległość za pomocą sieci teleinformatycznych.
1.2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) Potencjał techniczny
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczącego potencjału technicznego na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Sekcji III.2.1) pkt 5 ppkt 5.1 Ogłoszenia.
b) Potencjał kadrowy
Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które spełniają następujące wymagania:
1) Osoba proponowana do pełnienia funkcji Kierownika robót
— wymagana minimalna liczba osób: 1 osoba,
— minimalne kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie:
— wykształcenie wyższe techniczne,
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z ustawą Prawo Budowlane,
— pełnienie funkcji kierownika robót na co najmniej jednym zadaniu polegającym na dostawie (budowie) preselekcyjnego systemu elektronicznego ważenia pojazdów w ruchu wraz z jego instalacją, posiadającego funkcję pomiaru parametrów i przesyłania informacji na odległość za pomocą sieci teleinformatycznych.
a) Osoba wskazana na stanowisko wymienione w poz. 1) winna posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami zgodnie z ustawą Prawo Budowlane w specjalności właściwej dla powierzanego stanowiska lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów.
b) Mając na uwadze obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego – ustawa Prawo budowlane art. 12, pkt 7 oraz art. 12a, w przypadku osób spoza Polski możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE, po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w Ustawie z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008 r., Nr 63, poz. 394).
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki określone w pkt 1.1) oraz w pkt 1.2) powyżej, spełniają łącznie.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
GDDKiA-O/Gd – ZP/36/Z-1/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 11.8.2011 - 12:00
Dokumenty odpłatne
podać cenę 9,50 PLN
Warunki i sposób płatności: Powyższa opłata dotyczy wyłącznie SIWZ w formie wydrukowanej przekazanej przez Zamawiającego na wniosek Wykonawcy. W przypadku zamówienia wysyłki SIWZ, jej cena zwiększy się o koszt wysyłki.
Warunki i sposoby płatności:
— przelewem na rachunek bankowy: Nazwa banku: Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Gdańsku, numer rachunku: 40 1130 1121 0006 5577 7320 0004,
— w kasie GDDKiA w Gdańsku, ul. Subisława 5, pok. 206.
SIWZ pobrana w wersji elektronicznej ze strony internetowej Zamawiającego jest bezpłatna.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
11.8.2011 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 11.8.2011 - 12:05

Miejsce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk, pokój nr 11 (sala konferencyjna).

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
1. Zamawiający dopuszcza możliwość wykonania przedmiotu zamówienia przy udziale Podwykonawców.
2. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 90 dni licząc (zgodnie z kodeksem cywilnym) od daty podpisania umowy.
3. Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % zaoferowanej ceny całkowitej.
4. Wykonawca udzieli gwarancji na prawidłowe działanie wszystkich elementów Systemu na okres 3 lat.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, po uprawomocnieniu się decyzji o wyborze jego oferty, a przed podpisaniem umowy, na wezwanie Zamawiającego przedłoży:
a) Umowę konsorcjum, regulującą współpracę Wykonawców składających wspólną ofertę, w której Wykonawcy wskażą pełnomocnika uprawnionego do kontaktów z Zamawiającym oraz wystawiania dokumentów związanych z płatnościami – w przypadku gdy Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, będzie konsorcjum.
b) Kopię wymaganych uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, o których mowa w pkt 7.2.3.b)1) IDW wraz z kopią potwierdzającą przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa, dotyczące osoby, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub inne podmioty w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polegał na osobach zdolnych do wykonania zamówienia tych innych podmiotów).
c) Dane dotyczące Podwykonawcy/ów, który/rzy zatrudniony/eni będzie/będą do realizacji niniejszego zamówienia, tj. nazwa (firma) i adres Podwykonawcy oraz zakres wykonywanych przez niego/nich elementów usług – zgodny z pkt 8 Formularza Oferta złożonego przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Zamawiający dopuszcza wskazanie nazwy (firmy) i adresu Podwykonawcy wraz z zakresem elementów usług przez niego wykonywanych, najpóźniej w terminie jednego miesiąca przed podjęciem obowiązków Podwykonawcy.
6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian do niniejszej umowy:
a) z powodu zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej;
b) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, które zaakceptuje (na piśmie) Zamawiający;
c) jeżeli nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia jednej lub obu Stron;
d) powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana treści umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;
e) jeżeli nastąpi zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy wraz z ograniczeniem należnego Wykonawcy wynagrodzenia;
f) w przypadku wystąpienia zamówień dodatkowych niemożliwych wcześniej do przewidzenia (realizowanych odrębną umową zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp w przypadku, gdy wartość zamówień dodatkowych przekroczy kwotę 14 000 EUR), w sytuacji gdy wykonanie tych zamówień będzie niezbędne do prawidłowego (tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i przepisami obowiązującymi na dzień odbioru końcowego robót) wykonania przedmiotu umowy określonego w § 1 ust. 1 umowy, i których wykonanie będzie miało wpływ na wydłużenie terminu zakończenia realizacji niniejszej umowy oraz niemożliwe będzie dotrzymanie terminu zakończenia realizacji zamówienia podstawowego określonego w niniejszej umowie;
g) wydłużenia terminu zakończenia realizacji umowy z powodu zaistnienia po zawarciu umowy przypadku „siły wyższej”, przez którą rozumieć się będzie zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej Strony więzi prawnej o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć, i któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności i zaistnienia konieczności wydłużenia terminu zakończenia realizacji umowy na skutek zaistnienia „siły wyższej”. Za „siłę wyższą”, warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne. O ewentualnym uznaniu przedłużenia terminu wykonania robót z powodu „siły wyższej”, będzie decydował Zamawiający w trakcie realizacji robót, po złożeniu pisemnego wniosku Wykonawcy;
h) zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy wskutek zaistnienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy skutkujących niemożnością dotrzymania terminu określonego w § 2 ust. 1 umowy, termin ten może ulec przedłużeniu, nie więcej jednak, niż o czas trwania tych okoliczności. Taka zmiana terminu umowy może nastąpić tylko na podstawie udokumentowanego wniosku Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego, w drodze pisemnego aneksu do umowy;
i) wezwania przez organy administracji publicznej lub inne upoważnione podmioty do uzupełnienia przedmiotu umowy (Dokumentacji projektowej);
j) przekroczenia przewidzianych przepisami prawa terminów trwania procedur administracyjnych, liczonych zgodnie z zasadami określonymi w kodeksie postępowania administracyjnego.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587840
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Terminy wniesienia odwołania:
5.1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5.1 i 5.2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5.4. Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
6. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu VI ustawy Pzp.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
8. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych – Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587801
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
1.7.2011
TI Tytuł PL-Gdańsk: Urządzenia monitorowania ruchu
ND Nr dokumentu 222019-2011
PD Data publikacji 15/07/2011
OJ Dz.U. S 134
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, którego reprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 13/07/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 11/08/2011
DT Termin 11/08/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34970000 - Urządzenia monitorowania ruchu
45233140 - Roboty drogowe
OC Pierwotny kod CPV 34970000 - Urządzenia monitorowania ruchu
45233140 - Roboty drogowe
RC Kod NUTS PL63

15/07/2011    S134    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Urządzenia monitorowania ruchu

2011/S 134-222019

Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, którego reprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, ul. Subisława 5, attn: Magdalena Czechowska, POLSKA-80-354Gdańsk. Tel. +48 585112400. E-mail: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl. Fax +48 585112405.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 6.7.2011, 2011/S 127-210899)

Przedmiot zamówienia:
CPV:34970000, 45233140

Urządzenia monitorowania ruchu.

Roboty drogowe.

Zamiast: 

III.2.3) Zdolność techniczna.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

(...) 1.2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. (...).

b) Potencjał kadrowy.

Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które spełniają następujące wymagania:

1) Osoba proponowana do pełnienia funkcji Kierownika robót

— wymagana minimalna liczba osób: 1 osoba,

— minimalne kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie:

— wykształcenie wyższe techniczne,

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z ustawą Prawo Budowlane,

— pełnienie funkcji kierownika robót na co najmniej jednym zadaniu polegającym na dostawie (budowie) preselekcyjnego systemu elektronicznego ważenia pojazdów w ruchu wraz z jego instalacją, posiadającego funkcję pomiaru parametrów i przesyłania informacji na odległość za pomocą sieci teleinformatycznych.

a) Osoba wskazana na stanowisko wymienione w poz. 1) winna posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami zgodnie z ustawą Prawo Budowlane w specjalności właściwej dla powierzanego stanowiska lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów.

b) Mając na uwadze obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego – ustawa Prawo budowlane art. 12, pkt 7 oraz art. 12a, w przypadku osób spoza Polski możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE, po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w Ustawie z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008 r., Nr 63, poz. 394). (...).

Powinno być: 

III.2.3) Zdolność techniczna.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

(...) 1.2)dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. (...).

b) Potencjał kadrowy.

Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które spełniają następujące wymagania:

1) Osoba proponowana do pełnienia funkcji kierownika robót:

— wymagana minimalna liczba osób: 1 osoba,

— minimalne kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie:

—— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z ustawą Prawo Budowlane,

—— pełnienie funkcji kierownika robót na co najmniej jednym zadaniu polegającym na dostawie (budowie) instalacji systemu związanego z sterowaniem ruchem (sygnalizacja świetlna), kontrolą prędkości, rejestracją obrazów lub innej związanej z instalacją urządzenia elektronicznego na drodze lub w bezpośredniej bliskości drogi.

a) osoba wskazana na stanowisko wymienione w poz. 1 winna posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami zgodnie z ustawą Prawo Budowlane w specjalności właściwej dla powierzanego stanowiska lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów;

b) mając na uwadze obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego – ustawa Prawo budowlane art. 12, pkt 7 oraz art. 12a, w przypadku osób spoza Polski możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE, po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w Ustawie z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008 r., Nr 63, poz. 394). (...).


TI Tytuł PL-Gdańsk: Urządzenia monitorowania ruchu
ND Nr dokumentu 296782-2011
PD Data publikacji 22/09/2011
OJ Dz.U. S 182
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/09/2011
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34970000 - Urządzenia monitorowania ruchu
45233140 - Roboty drogowe
OC Pierwotny kod CPV 34970000 - Urządzenia monitorowania ruchu
45233140 - Roboty drogowe
RC Kod NUTS PL63
IA Adres internetowy (URL) www.gddkia.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/09/2011    S182    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Urządzenia monitorowania ruchu

2011/S 182-296782

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
ul. Subisława 5
Punkt kontaktowy: j.w.
Osoba do kontaktów: Magdalena Czechowska – Zastępca Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych
80-354 Gdańsk
Polska
Tel.: +48 585112400
E-mail: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl
Faks: +48 585112405

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gddkia.gov.pl

Adres profilu nabywcy: www.gddkia.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: zarządzanie drogami krajowymi
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
"Dostawa preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu oraz jego instalacja w ciągu drogi krajowej S6c w miejscowości Słupsk i w ciągu drogi krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia".
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: m. Słupsk i m. Nicponia woj. pomorskie

Kod NUTS PL63

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz instalację systemu do preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu w następujących lokalizacjach:
1) w ciągu drogi krajowej (dalej dk) S6c w m. Słupsk w km ok. 6+700 po stronie prawej (kierunek Gdynia) o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku;
2) w ciągu dk S6c w m. Słupsk w km ok. 11+300 po stronie lewej (kierunek Koszalin) o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku;
3) w ciągu dk nr 91 w m. Nicponia w km:
— ok. km 69+700 po stronie prawej (kierunek Świecie n. Wisłą) droga jednojezdniowa, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku,
— ok. km 75+000 po stronie lewej (kierunek Tczew) droga jednojezdniowa, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku; realizowana w ramach inwestycji pn.: "Dostawa preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu oraz jego instalacja".
Zadaniem systemu jest selekcja pojazdów przeciążonych ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pojazdów ciężarowych, umożliwiająca właściwym służbom prowadzenie ważenia administracyjnego na terenie parkingów zlokalizowanych w ciągu drogi krajowej:
— S6c Obwodnica Słupska – km 9+050 (210+894) strona lewa,
— S6c Obwodnica Słupska – km 9+130 (210+974) strona prawa,
— nr 91 w m. Nicponia – km 72+685 strona prawa.
A także bieżąca i statystyczna ocena parametrów ruchu na dk S6c i dk nr 91.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę systemu do preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu, w skład którego wchodzą m.in.:
— stacje do preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu, dla obu kierunków ruchu w przypadku dk nr 91 w m. Nicponia oraz dla jednego kierunku ruchu w przypadku dk S6c w m. Słupsk,
— strefa wideorejestracji dla obu kierunków ruchu w przypadku dk nr 91 w m. Nicponia oraz dla jednego kierunku ruchu w przypadku dk S6c w m. Słupsk,
— bezprzewodowe łącze internetowe (GPRS/EDGE/UMTS/CDMA) umożliwiające przesyłanie danych w czasie rzeczywistym z punktu kontroli do serwera GDDKiA i możliwy dostęp do tych danych z punktów (komputerów) wskazanych przez Zamawiającego, jak również z przenośnych komputerów Inspekcji Transportu Drogowego o transmisji danych w czasie rzeczywistym,
— zasilanie wszystkich elementów systemu.
W ramach zadania Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania wszelkich decyzji, opinii, uzgodnień wymaganych obowiązującymi przepisami niezbędnych dla realizacji (budowy) systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34970000, 45233140

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 2 258 355,91 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
GDDKiA-O/Gd/ZP/36/Z-1/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 127-210899 z dnia 6.7.2011

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 134-222019 z dnia 15.7.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: "Dostawa preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu oraz jego instalacja w ciągu drogi krajowej S6C w miejscowości Słupsk i w ciągu drogi krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia".
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
1.9.2011
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi:
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Sprint S.A. w Olsztynie Oddział w Bydgoszczy
{Dane ukryte}
85-758 Bydgoszcz
Polska
Tel.: +48 523650101
Faks: +48 523650111

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 3 993 326,83 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 2 258 355,91 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
II.1.3) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego.
1. Zamawiający dopuszcza możliwość wykonania przedmiotu zamówienia przy udziale Podwykonawców.
2. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 90 dni licząc (zgodnie z kodeksem cywilnym) od daty podpisania umowy.
3. Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % zaoferowanej ceny całkowitej.
4. Wykonawca udzieli gwarancji na prawidłowe działanie wszystkich elementów Systemu na okres 3 lat.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, po uprawomocnieniu się decyzji o wyborze jego oferty, a przed podpisaniem umowy, na wezwanie Zamawiającego przedłoży:
a) Umowę konsorcjum, regulującą współpracę Wykonawców składających wspólną ofertę, w której Wykonawcy wskażą pełnomocnika uprawnionego do kontaktów z Zamawiającym oraz wystawiania dokumentów związanych z płatnościami – w przypadku gdy Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, będzie konsorcjum.
b) Kopię wymaganych uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, o których mowa w pkt 7.2.3.b)1) IDW wraz z kopią potwierdzającą przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa, dotyczące osoby, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub inne podmioty w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polegał na osobach zdolnych do wykonania zamówienia tych innych podmiotów).
c) Dane dotyczące Podwykonawcy/ów, który/rzy zatrudniony/eni będzie/będą do realizacji niniejszego zamówienia, tj. nazwa (firma) i adres Podwykonawcy oraz zakres wykonywanych przez niego/nich elementów usług – zgodny z pkt 8 Formularza OFERTA złożonego przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Zamawiający dopuszcza wskazanie nazwy (firmy) i adresu Podwykonawcy wraz z zakresem elementów usług przez niego wykonywanych, najpóźniej w terminie jednego miesiąca przed podjęciem obowiązków Podwykonawcy.
6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian do niniejszej umowy:
a) z powodu zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej;
b) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, które zaakceptuje (na piśmie) Zamawiający;
c) jeżeli nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia jednej lub obu Stron;
d) powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana treści umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;
e) jeżeli nastąpi zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy wraz z ograniczeniem należnego Wykonawcy wynagrodzenia;
f) w przypadku wystąpienia zamówień dodatkowych niemożliwych wcześniej do przewidzenia (realizowanych odrębną umową zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp w przypadku, gdy wartość zamówień dodatkowych przekroczy kwotę 14 000 EUR), w sytuacji gdy wykonanie tych zamówień będzie niezbędne do prawidłowego (tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i przepisami obowiązującymi na dzień odbioru końcowego robót) wykonania przedmiotu umowy określonego w § 1 ust. 1 umowy, i których wykonanie będzie miało wpływ na wydłużenie terminu zakończenia realizacji niniejszej umowy oraz niemożliwe będzie dotrzymanie terminu zakończenia realizacji zamówienia podstawowego określonego w niniejszej umowie;
g) wydłużenia terminu zakończenia realizacji umowy z powodu zaistnienia po zawarciu umowy przypadku "siły wyższej", przez którą rozumieć się będzie zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej Strony więzi prawnej o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć, i któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności i zaistnienia konieczności wydłużenia terminu zakończenia realizacji umowy na skutek zaistnienia "siły wyższej". Za "siłę wyższą", warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne. O ewentualnym uznaniu przedłużenia terminu wykonania robót z powodu "siły wyższej", będzie decydował Zamawiający w trakcie realizacji robót, po złożeniu pisemnego wniosku Wykonawcy;
h) zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy wskutek zaistnienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy skutkujących niemożnością dotrzymania terminu określonego w § 2 ust. 1 umowy, termin ten może ulec przedłużeniu, nie więcej jednak, niż o czas trwania tych okoliczności. Taka zmiana terminu umowy może nastąpić tylko na podstawie udokumentowanego wniosku Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego, w drodze pisemnego aneksu do umowy;
i) wezwania przez organy administracji publicznej lub inne upoważnione podmioty do uzupełnienia przedmiotu umowy (Dokumentacji projektowej);
j) przekroczenia przewidzianych przepisami prawa terminów trwania procedur administracyjnych, liczonych zgodnie z zasadami określonymi w kodeksie postępowania administracyjnego.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Terminy wniesienia odwołania:
5.1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
5.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5.1 i 5.2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5.4. Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
6. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu VI ustawy Pzp.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
8. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych – Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.9.2011

Adres: ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk
woj. POMORSKIE
Dane kontaktowe: email: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl
tel: +48 585112400
fax: +48 585112405
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-08-11
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 21089920111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-07-06
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 90 dni
Wadium: 60000 ZŁ
Szacowana wartość* 2 000 000 PLN  -  3 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://gddkia.gov.pl
Informacja dostępna pod: Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, którego reprezentuje Generalna Dyrekc
ul. Subisława 5, 80-354 gdańsk, woj. pomorskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 11/08/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
34970000-7 Urządzenia monitorowania ruchu
45233140-2 Roboty drogowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
"Dostawa preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu oraz jego instalacja w ciągu drogi krajowej S6C w miejscowości Słupsk i w ciągu drogi krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia". Sprint S.A. w Olsztynie Oddział w Bydgoszczy
Bydgoszcz
2011-09-01 2 258 355,00