TI Tytuł PL-Szczecin: Kursy komputerowe
ND Nr dokumentu 199168-2011
PD Data publikacji 25/06/2011
OJ Dz.U. S 120
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 22/06/2011
DT Termin 04/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 80533200 - Kursy komputerowe
OC Pierwotny kod CPV 80533200 - Kursy komputerowe
RC Kod NUTS PL42
IA Adres internetowy (URL) http://www.zachodniopomorska.ohp.pl

25/06/2011    S120    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona 

PL-Szczecin: Kursy komputerowe

2011/S 120-199168

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
ul. Dworcowa 19
Kontaktowy: ul. Dworcowa 19, 70-206 Szczecin
Do wiadomości: Joanna Maciurzyńska
70-206 Szczecin
POLSKA
Tel. +48 918127981
E-mail: j.maciurzynska@ohp.pl
Faks +48 918127981

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.zachodniopomorska.ohp.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej
Inne Ochotnicze Hufce Pracy
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Przeprowadzenie kursów komputerowych stanowiących element realizacji projektu "Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój IV edycja" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Działanie 1.3 Poddziałanie 1.3.3 zgodnie z umową nr UDA POKL.01.03.03-00-058/11 z dnia 28.4.2011 r.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24
Główne miejsce świadczenia usług Koszalin, Kołobrzeg, Barlinek, Wałcz, Trzebiatów.

Kod NUTS PL42

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursów komputerowych stanowiących element realizacji projektu "Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój IV edycja" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Działanie 1.3.
Poddziałanie 1.3.3 zgodnie z umową nr UDA POKL.01.03.03-00-058/11 z dnia 28 kwietnia 2011 r. obejmujących:
— kurs ECDL START lub równoważny dla 6 grup (1 grupa 10 osób) w wieku 18-24 lata w wymiarze 60 godzin na jedna grupę,
— kurs komputerowy na poziomie podstawowym dla 5 grup (1 grupa 10 osób) w wieku 15-17 lat w wymiarze 30 godzin na jedną grupę.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80533200

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Tak
oferty należy składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursów komputerowych stanowiących element realizacji projektu "Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój IV edycja" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Działanie 1.3 Poddziałanie 1.3.3 zgodnie z umową nr UDA POKL.01.03.03-00-058/11 z dnia 28.4.2011 r. obejmujących:
Część I - kurs ECDL START lub równoważny, którego celem jest przygotowanie słuchaczy do zdania egzaminów potwierdzających wiedzę i umiejętności uczestników w zakresie 4 modułów i w rezultacie uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego. Certyfikat równoważny do certyfikatu ECDL uważa się certyfikat wydawany i uznawany, w co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości.
Ogólne wymagania dotyczące kursu:
1. Kursy odbywać się będą zgodnie z harmonogramami zajęć ustalonymi przez koordynatora wojewódzkiego/lokalnego projektu. Zmiana harmonogramu może nastąpić za zgodą koordynatora wojewódzkiego z zastrzeżeniem, że termin realizacji zamówienia jest niezmienny.
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dzienników zajęć oraz list obecności na każdych zajęciach z podpisami uczestników.
3. Specjaliści realizujący program merytoryczny muszą mieć praktyczną i teoretyczną wiedzę w zakresie prezentowanego tematu, wynikającą z wykonywanego zawodu lub pełnionej funkcji.
4. Miejsce prowadzenia zajęć:
a) projekt realizowany jest przez i w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie ul. Morska 43 dla 2 grup 10-cio osobowych. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
b) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Kołobrzegu ul. 1 Maja 47 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
c) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Wałczu ul. Bankowa 13 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
d) projekt realizowany jest przez i w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku ul. Św. Bonifacego 36 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
e) projekt realizowany jest przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Trzebiatowie ul. Torowa 1 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
5. Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe winny być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.
6. Zajęcia prowadzone będą równolegle we wszystkich jednostkach i dlatego Wykonawca musi zabezpieczyć dla wszystkich jednostek i wszystkich grup (mobilny sprzęt komputerowy i multimedialny, niezbędny do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe) dla każdego uczestnika oddzielnie.
7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt w trakcie prowadzenia zajęć, jak i pozostawienie sprzętu po zajęciach. Odpowiedzialność w tym zakresie jest po stronie Wykonawcy.
8. Szkolenia będą prowadzone w grupach 10-cio osobowych.
9. Odbiorcami szkolenia jest modzież nieaktywna zawodowo lub bezrobotna w wieku 18-24 lata.
10. Na każdego uczestnika ma przypadać jeden komputer z oprogramowaniem stosownym do przeprowadzenia szkoleń.
11. Liczba godzin przypadająca na jednego uczestnika: min 60 godzin. Zamawiający przez jedną godzinę rozumie 45 minut (godzina lekcyjna).
12. Termin realizacji szkolenia (w tym czas niezbędny do przeprowadzenia egzaminów) nie później niż do 15 listopada 2011 r.
13. Kurs musi być przeprowadzony zgodnie ze standardami dla kursów ECDL START lub równoważnych, czyli w wybranych 4 z 7 modułów ECDL Core lub równoważnych tj.:
a) Moduł 1: Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych
b) Moduł 2: Użytkowanie komputerów
c) Moduł 3: Przetwarzanie tekstów
d) Moduł 4: Arkusze kalkulacyjne
e) Moduł 5: Bazy danych
f) Moduł 6: Grafika menedżerska i prezentacyjna
g) Moduł 7: Przeglądanie stron internetowych i komunikacja
14. Wybór 4 modułów dla wszystkich uczestników nastąpi na pierwszych zajęciach po uzgodnieniach pomiędzy prowadzącym a uczestnikami.
15. Podział godzinowy na poszczególne, wybrane moduły określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu w taki sposób, żeby najskuteczniej wykorzystać 60 godzin szkoleń dla realizacji wszystkich czterech modułów.
16. Po pierwszym spotkaniu z uczestnikami wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu szczegółowy konspekt zajęć z podziałem na moduły.
17. Wykonawca zobowiązany będzie uzgodnić harmonogram szkoleń z koordynatorem projektu w jednostce.
18. Wykonawca w ramach umówionego za przedmiotowe szkolenie wynagrodzenia będzie zobowiązany zaopatrzyć uczestników projektu biorących udział w szkoleniu w następujące materiały:
a) podręcznik(Zamawiający nie dopuszcza ksera), notatnik, długopis
b) multimedialny kurs do samodzielnej nauki ECDL lub równoważny (płyta DVD lub CD)
c) materiały pomocnicze niezbędne w trakcie szkoleń (np. płyty CD)
d) pendrive (pamięć USB) o pojemności min. 2 GB
19. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia zamawiającemu oryginału pisemnego potwierdzenia odbioru przez uczestników w/w materiałów.
20. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia 1 kompletu w/w materiałów zamawiającemu dla celów dokumentacyjnych.
21. Wykonawca zapewnia min. 5ciu wykładowców (1 wykładowca na grupę, w CEiPM Koszalin istnieje możliwość przedstawienia 1 wykładowcy) oraz egzaminatorów, którzy przeprowadzą egzaminy.
22. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku z któregokolwiek egzaminu przez uczestnika, Wykonawca przeprowadzi egzamin poprawkowy. W sumie jeden uczestnik może przystąpić do maksymalnie 4 egzaminów poprawkowych.
23. Wykonawca wystawi zaświadczenia dla wszystkich uczestników o odbytym szkoleniu, który stanowić będzie załącznik do umowy oraz przekaże uczestnikom szkolenia certyfikat ECDL (lub równoważny) w ramach oferowanej ceny. Za równoważny uważa się certyfikat wydawany i uznawany, co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku, gdy wykonawca powoła się na rozwiązanie równoważne obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego usługi spełniają wymagania określone przez zamawiającego.
24. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia dokumentacji szkolenia, dziennika, list obecności na zajęciach z podpisem uczestników.
25. Prowadzący rozpoczynając zajęcia, każdorazowo zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach wymienionego w tytule projektu, a projekt jest wspófinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.
26. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia, a w szczególności koszty wynikające z:
a) wydaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego tj. certyfikatu wydawanego i uznawanego, co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości.
b) organizacją i przeprowadzeniem: zajęć, egzaminów oraz poprawek,
c) koszt wynagrodzenia wykładowców i egzaminatorów,
d) koszt wynajęcia sali, zabezpieczenia mobilnego sprzętu komputerowego i multimedialnego, niezbędnego do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe
e) przekazanych materiałów w trakcie szkolenia w tym koszt materiałów dydaktycznych niezbędnych do samodzielnej nauki w domu,
27. Projekt „Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój IV edycja” obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego.
28. Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10 % absencji.
29. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji bądź skreślenia uczestnika z listy uczestników projektu, zostaną pokryte koszty w wysokości proporcjonalnej do czasu udziału beneficjenta w projekcie.
30. Zamawiający dopuszcza dokonania zmian osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia, pod warunkiem spełniania przez te osoby warunków określonych w ogłoszeniu o zamówieniu.
31. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego – Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11.7.2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
32. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu, do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31.12.2020 r.
33. Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT/rachunku.
34. Do faktury/rachunku Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z Wytycznymi MRR dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
a) dzienników zajęć -oryginały
b) list obecności uczestników szkolenia – oryginały
c) imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie – oryginał
d) imiennego wykazy osób, które nie ukończyły szkolenia – oryginał
e) zaświadczeń, uzyskanych uprawnień (lub innych dokumentów) stwierdzających o ukończeniu szkolenia wydanych uczestnikom – kserokopia
f) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych/dydaktycznych – oryginał
g) protokoły egzaminacyjne – kserokopia
h) certyfikaty ECDL lub równoważne- kserokopie. Za równoważny uważa się certyfikat wydawany i uznawany, co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku, gdy wykonawca powoła się na rozwiązanie równoważne obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego usługi spełniają wymagania określone przez zamawiającego.
35. Warunki płatności: Środki na finansowanie projektu są zapewnione w ramach rocznych limitów wydatków Beneficjenta będącego dysponentem części budżetu państwa i są określone w ustawie budżetowej oraz w rezerwie celowej budżetu państwa. Zapłata nastąpi zgodnie z projektem umowy, która będzie załącznikiem do SIWZ.
W przypadku konieczności wniesienia jakichkolwiek dodatkowych opłat związanych z ww. czynnościami koszty tych opłat ponosi Wykonawca.
CZĘŚĆ II kurs komputerowy na poziomie podstawowym.
Wymagania dotyczące kursu komputerowego na poziomie podstawowym:
Celem szkolenia jest elementarne przygotowanie słuchaczy do pracy z komputerem, zastosowanie programów komputerowych dostosowanych do wieku uczestników Zastosowanie programów komputerowych do tworzenia rysunków, obróbki zdjęć, tekstów i muzyki, naukę wyszukiwania, gromadzenia i przedstawiania informacji, wykonywania prostych obliczeń i symulacji procesów. W ramach tych zajęć młodzież odbywać będzie również zajęcia praktyczne np. jak przygotować i drukować własną gazetkę oraz jak stworzyć stronę internetową.
Wskazane jest dostosowanie tematyki zajęć do umiejętności oraz zainteresowań uczestników.
Ogólne wymagania dotyczące kursu:
1. Kursy odbywać się będą zgodnie z harmonogramami zajęć ustalonymi przez koordynatora wojewódzkiego/lokalnego projektu. Zmiana harmonogramu może nastąpić za zgodą koordynatora wojewódzkiego z zastrzeżeniem, że termin realizacji zamówienia jest niezmienny.
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dzienników zajęć oraz list obecności na każdych zajęciach z podpisami uczestników.
3. Specjaliści realizujący program merytoryczny muszą mieć praktyczną i teoretyczną wiedzę w zakresie prezentowanego tematu, wynikającą z wykonywanego zawodu lub pełnionej funkcji.
4. Miejsce prowadzenia zajęć:
a) projekt realizowany jest przez i w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie ul. Morska 43 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
b) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Kołobrzegu ul. 1 Maja 47 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
c) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Wałczu ul. Bankowa 13 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
d) projekt realizowany jest przez i w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku ul. Św. Bonifacego 36 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
e) projekt realizowany jest przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Trzebiatowie ul. Torowa 1 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
5. Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe winny być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.
6. Zajęcia prowadzone będą równolegle we wszystkich jednostkach i dlatego Wykonawca musi zabezpieczyć dla wszystkich jednostek i wszystkich grup (mobilny sprzęt komputerowy i multimedialny, niezbędny do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe) dla każdego uczestnika oddzielnie.
7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt w trakcie prowadzenia zajęć, jak i pozostawienie sprzętu po zajęciach. Odpowiedzialność w tym zakresie jest po stronie Wykonawcy.
8. Szkolenia będą prowadzone w grupach 10-cio osobowych.
9. Odbiorcami szkolenia jest młodzież ucząca w wieku 15-17 lat.
10. Na każdego uczestnika ma przypadać jeden komputer z oprogramowaniem stosownym do przeprowadzenia szkoleń.
11. Liczba godzin przypadająca na jednego uczestnika: min 30 godzin. Zamawiający przez jedną godzinę rozumie 45 minut (godzina lekcyjna).
12. Termin realizacji szkolenia - nie później niż do 15 listopada 2011 r.
ZAKRES TEMATYCZNY ZAJĘĆ winien zawierać minimum:
a) Opanowanie przez uczestników wiedzy na temat z czego się składa komputer: procesor, pamięć wewnętrzna i zewnętrzna, urządzenia wejścia/wyjścia.
b) Wyszukiwanie i uruchamianie programów.
c) Posługiwanie się sprzętem i korzystanie z systemu operacyjnego.
d) Gry i inne programy komputerowe jako pomoc dydaktyczna.
e) Tworzenie plików i folderów.
f) Rozwiązywanie zadań szkolnych i praktycznych za pomocą programów użytkowych.
g) Redagowanie tekstów i dokumentów za pomocą edytora. Sprawdzanie pisowni i gramatyki.
h) Do czego służy arkusz kalkulacyjny? Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego do rozwiązywania zadań z programu nauczania szkoły i codziennego życia.
i) Tworzenie rysunków za pomocą przyjaznego edytora grafiki.
j) Tworzenie dokumentów zawierających tekst, grafikę i tabele.
k) Podstawowe informacje o internecie (wyszukiwanie informacji, zakładanie konta pocztowego).
13. Po pierwszym spotkaniu z uczestnikami wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu szczegółowy konspekt zajęć.
14. Wykonawca zobowiązany będzie uzgodnić harmonogram szkoleń z koordynatorem projektu w jednostce.
15. Wykonawca w ramach umówionego za przedmiotowe szkolenie wynagrodzenia będzie zobowiązany zaopatrzyć uczestników projektu biorących udział w szkoleniu w następujące materiały:
a) podręcznik(Zamawiający nie dopuszcza ksera), notatnik, długopis
b) materiały pomocnicze niezbędne w trakcie szkoleń (np. płyty CD)
c) pendrive (pamięć USB) o pojemności min. 2 GB
16. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia zamawiającemu oryginału pisemnego potwierdzenia odbioru przez uczestników w/w materiałów.
17. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia 1 kompletu w/w materiałów zamawiającemu dla celów dokumentacyjnych.
18. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia dokumentacji szkolenia, dziennika, list obecności na zajęciach z podpisem uczestników.
19. Prowadzący rozpoczynając zajęcia, każdorazowo zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach wymienionego w tytule projektu, a projekt jest wspófinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.
20. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia, a w szczególności koszty wynikające np. z:
a) koszt wynagrodzenia wykładowców,
b) koszt wynajęcia sali, zabezpieczenia mobilnego sprzętu komputerowego i multimedialnego, niezbędnego do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe
c) przekazanych materiałów w trakcie szkolenia,
21. Projekt „Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój IV edycja” obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego.
22. Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10 % absencji.
23. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji bądź skreślenia uczestnika z listy uczestników projektu, zostaną pokryte koszty w wysokości proporcjonalnej do czasu udziału beneficjenta w projekcie.
24. Zamawiający dopuszcza dokonania zmian osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia, pod warunkiem spełniania przez te osoby warunków określonych w ogłoszeniu o zamówieniu.
25. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego – Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
26. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu, do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
27. Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT/rachunku.
28. Do faktury/rachunku Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z Wytycznymi MRR dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
a) dzienników zajęć -oryginały
b) list obecności uczestników szkolenia – oryginały
c) imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie – oryginał
d) imiennego wykazy osób, które nie ukończyły szkolenia – oryginał
e) zaświadczeń, uzyskanych uprawnień (lub innych dokumentów) stwierdzających o ukończeniu szkolenia wydanych uczestnikom – kserokopia
f) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych/dydaktycznych – oryginał
29. Warunki płatności: Środki na finansowanie projektu są zapewnione w ramach rocznych limitów wydatków Beneficjenta będącego dysponentem części budżetu państwa i są określone w ustawie budżetowej oraz w rezerwie celowej budżetu państwa. Zapłata nastąpi zgodnie z projektem umowy, która będzie załącznikiem do SIWZ.
W przypadku konieczności wniesienia jakichkolwiek dodatkowych opłat związanych z ww. czynnościami koszty tych opłat ponosi Wykonawca.
II.2.2)Opcje
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 4 (od udzielenia zamówienia):

INFORMACJE NA TEMAT CZĘŚCI

CZĘŚĆ NR 1 NAZWA Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursów komputerowych stanowiących element realizacji projektu "Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój IV edycja" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Działanie 1.3 Poddziałanie 1.3.3 zgodnie z umową nr UDA POKL.01.03.03-00-058/11 z dnia 28.4.2011 r.
1)KRÓTKI OPIS
Kurs ECDL START lub równoważny, którego celem jest przygotowanie słuchaczy do zdania egzaminów potwierdzających wiedzę i umiejętności uczestników w zakresie 4 modułów i w rezultacie uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego. Certyfikat równoważny do certyfikatu ECDL uważa się certyfikat wydawany i uznawany, w co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości.
Miejsce prowadzenia zajęć:
a) projekt realizowany jest przez i w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie ul. Morska 43 dla 2 grup 10-cio osobowych. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
b) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Kołobrzegu ul. 1 Maja 47 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
c) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Wałczu ul. Bankowa 13 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
d) projekt realizowany jest przez i w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku ul. Św. Bonifacego 36 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
e) projekt realizowany jest przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Trzebiatowie ul. Torowa 1 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)

80533200

3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
CZĘŚĆ I - kurs ECDL START lub równoważny, którego celem jest przygotowanie słuchaczy do zdania egzaminów potwierdzających wiedzę i umiejętności uczestników w zakresie 4 modułów i w rezultacie uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego. Certyfikat równoważny do certyfikatu ECDL uważa się certyfikat wydawany i uznawany, w co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości.
Ogólne wymagania dotyczące kursu:
1. Kursy odbywać się będą zgodnie z harmonogramami zajęć ustalonymi przez koordynatora wojewódzkiego/lokalnego projektu. Zmiana harmonogramu może nastąpić za zgodą koordynatora wojewódzkiego z zastrzeżeniem, że termin realizacji zamówienia jest niezmienny.
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dzienników zajęć oraz list obecności na każdych zajęciach z podpisami uczestników.
3. Specjaliści realizujący program merytoryczny muszą mieć praktyczną i teoretyczną wiedzę w zakresie prezentowanego tematu, wynikającą z wykonywanego zawodu lub pełnionej funkcji.
4. Miejsce prowadzenia zajęć:
a) projekt realizowany jest przez i w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie ul. Morska 43 dla 2 grup 10-cio osobowych. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
b) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Kołobrzegu ul. 1 Maja 47 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
c) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Wałczu ul. Bankowa 13 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
d) projekt realizowany jest przez i w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku ul. Św. Bonifacego 36 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
e) projekt realizowany jest przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Trzebiatowie ul. Torowa 1 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
5. Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe winny być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.
6. Zajęcia prowadzone będą równolegle we wszystkich jednostkach i dlatego Wykonawca musi zabezpieczyć dla wszystkich jednostek i wszystkich grup (mobilny sprzęt komputerowy i multimedialny, niezbędny do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe) dla każdego uczestnika oddzielnie.
7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt w trakcie prowadzenia zajęć, jak i pozostawienie sprzętu po zajęciach. Odpowiedzialność w tym zakresie jest po stronie Wykonawcy.
8. Szkolenia będą prowadzone w grupach 10-cio osobowych.
9. Odbiorcami szkolenia jest modziż nieaktywna zawodowo lub bezrobotna w wieku 18-24 lata.
10. Na każdego uczestnika ma przypadać jeden komputer z oprogramowaniem stosownym do przeprowadzenia szkoleń.
11. Liczba godzin przypadająca na jednego uczestnika: min 60 godzin. Zamawiający przez jedną godzinę rozumie 45 minut (godzina lekcyjna).
12. Termin realizacji szkolenia (w tym czas niezbędny do przeprowadzenia egzaminów) nie później niż do 15 listopada 2011 r.
13. Kurs musi być przeprowadzony zgodnie ze standardami dla kursów ECDL START lub równoważnych, czyli w wybranych 4 z 7 modułów ECDL Core lub równoważnych tj.:
a) Moduł 1: Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych
b) Moduł 2: Użytkowanie komputerów
c) Moduł 3: Przetwarzanie tekstów
d) Moduł 4: Arkusze kalkulacyjne
e) Moduł 5: Bazy danych
f) Moduł 6: Grafika menedżerska i prezentacyjna
g) Moduł 7: Przeglądanie stron internetowych i komunikacja
14. Wybór 4 modułów dla wszystkich uczestników nastąpi na pierwszych zajęciach po uzgodnieniach pomiędzy prowadzącym a uczestnikami.
15. Podział godzinowy na poszczególne, wybrane moduły określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu w taki sposób, żeby najskuteczniej wykorzystać 60 godzin szkoleń dla realizacji wszystkich czterech modułów.
16. Po pierwszym spotkaniu z uczestnikami wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu szczegółowy konspekt zajęć z podziałem na moduły.
17. Wykonawca zobowiązany będzie uzgodnić harmonogram szkoleń z koordynatorem projektu w jednostce.
18. Wykonawca w ramach umówionego za przedmiotowe szkolenie wynagrodzenia będzie zobowiązany zaopatrzyć uczestników projektu biorących udział w szkoleniu w następujące materiały:
a) podręcznik(Zamawiający nie dopuszcza ksera), notatnik, długopis
b) multimedialny kurs do samodzielnej nauki ECDL lub równoważny (płyta DVD lub CD)
c) materiały pomocnicze niezbędne w trakcie szkoleń (np. płyty CD)
d) pendrive (pamięć USB) o pojemności min. 2 GB
19. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia zamawiającemu oryginału pisemnego potwierdzenia odbioru przez uczestników w/w materiałów.
20. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia 1 kompletu w/w materiałów zamawiającemu dla celów dokumentacyjnych.
21. Wykonawca zapewnia min. 5ciu wykładowców (1 wykładowca na grupę, w CEiPM Koszalin istnieje możliwość przedstawienia 1 wykładowcy) oraz egzaminatorów, którzy przeprowadzą egzaminy.
22. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku z któregokolwiek egzaminu przez uczestnika, Wykonawca przeprowadzi egzamin poprawkowy. W sumie jeden uczestnik może przystąpić do maksymalnie 4 egzaminów poprawkowych.
23. Wykonawca wystawi zaświadczenia dla wszystkich uczestników o odbytym szkoleniu, który stanowić będzie załącznik do umowy oraz przekaże uczestnikom szkolenia certyfikat ECDL (lub równoważny) w ramach oferowanej ceny. Za równoważny uważa się certyfikat wydawany i uznawany, co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku, gdy wykonawca powoła się na rozwiązanie równoważne obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego usługi spełniają wymagania określone przez zamawiającego.
24. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia dokumentacji szkolenia, dziennika, list obecności na zajęciach z podpisem uczestników.
25. Prowadzący rozpoczynając zajęcia, każdorazowo zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach wymienionego w tytule projektu, a projekt jest wspófinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.
26. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia, a w szczególności koszty wynikające z:
a) wydaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego tj. certyfikatu wydawanego i uznawanego, co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości.
b) organizacją i przeprowadzeniem: zajęć, egzaminów oraz poprawek,
c) koszt wynagrodzenia wykładowców i egzaminatorów,
d) koszt wynajęcia sali, zabezpieczenia mobilnego sprzętu komputerowego i multimedialnego, niezbędnego do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe
e) przekazanych materiałów w trakcie szkolenia w tym koszt materiałów dydaktycznych niezbędnych do samodzielnej nauki w domu,
27. Projekt „Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój IV edycja” obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego.
28. Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10 % absencji.
29. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji bądź skreślenia uczestnika z listy uczestników projektu, zostaną pokryte koszty w wysokości proporcjonalnej do czasu udziału beneficjenta w projekcie.
30. Zamawiający dopuszcza dokonania zmian osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia, pod warunkiem spełniania przez te osoby warunków określonych w ogłoszeniu o zamówieniu.
31. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego – Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
32. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu, do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
33. Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT/rachunku.
34. Do faktury/rachunku Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z Wytycznymi MRR dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
a) dzienników zajęć -oryginały
b) list obecności uczestników szkolenia – oryginały
c) imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie – oryginał
d) imiennego wykazy osób, które nie ukończyły szkolenia – oryginał
e) zaświadczeń, uzyskanych uprawnień (lub innych dokumentów) stwierdzających o ukończeniu szkolenia wydanych uczestnikom – kserokopia
f) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych/dydaktycznych – oryginał
g) protokoły egzaminacyjne – kserokopia
h) certyfikaty ECDL lub równoważne- kserokopie. Za równoważny uważa się certyfikat wydawany i uznawany, co najmniej we wszystkich państwach Unii Europejskiej, posiadający publicznie dostępną listę instytucji wydających go w tych krajach oraz udokumentowany system zapewnienia jakości. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku, gdy wykonawca powoła się na rozwiązanie równoważne obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego usługi spełniają wymagania określone przez zamawiającego.
35. Warunki płatności: Środki na finansowanie projektu są zapewnione w ramach rocznych limitów wydatków Beneficjenta będącego dysponentem części budżetu państwa i są określone w ustawie budżetowej oraz w rezerwie celowej budżetu państwa. Zapłata nastąpi zgodnie z projektem umowy, która będzie załącznikiem do SIWZ.
W przypadku konieczności wniesienia jakichkolwiek dodatkowych opłat związanych z ww. czynnościami koszty tych opłat ponosi Wykonawca.
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
Okres w miesiącach: 4 (od udzielenia zamówienia)
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR 2 NAZWA Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie kursów komputerowych stanowiących element realizacji projektu "Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój IV edycja" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I, Działanie 1.3 Poddziałanie 1.3.3 zgodnie z umową nr UDA POKL.01.03.03-00-058/11 z dnia 28.4.2011 r.
1)KRÓTKI OPIS
CZĘŚĆ II kurs komputerowy na poziomie podstawowym.
Wymagania dotyczące kursu komputerowego na poziomie podstawowym:
Celem szkolenia jest elementarne przygotowanie słuchaczy do pracy z komputerem, zastosowanie programów komputerowych dostosowanych do wieku uczestników Zastosowanie programów komputerowych do tworzenia rysunków, obróbki zdjęć, tekstów i muzyki, naukę wyszukiwania, gromadzenia i przedstawiania informacji, wykonywania prostych obliczeń i symulacji procesów. W ramach tych zajęć młodzież odbywać będzie również zajęcia praktyczne np. jak przygotować i drukować własną gazetkę oraz jak stworzyć stronę internetową.
2)WSPÓLNY SŁOWNIK ZAMÓWIEŃ (CPV)

80533200

3)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES
Część II kurs komputerowy na poziomie podstawowym.
Wymagania dotyczące kursu komputerowego na poziomie podstawowym:
Celem szkolenia jest elementarne przygotowanie słuchaczy do pracy z komputerem, zastosowanie programów komputerowych dostosowanych do wieku uczestników Zastosowanie programów komputerowych do tworzenia rysunków, obróbki zdjęć, tekstów i muzyki, naukę wyszukiwania, gromadzenia i przedstawiania informacji, wykonywania prostych obliczeń i symulacji procesów. W ramach tych zajęć młodzież odbywać będzie również zajęcia praktyczne np. jak przygotować i drukować własną gazetkę oraz jak stworzyć stronę internetową.
Wskazane jest dostosowanie tematyki zajęć do umiejętności oraz zainteresowań uczestników.
Ogólne wymagania dotyczące kursu:
1. Kursy odbywać się będą zgodnie z harmonogramami zajęć ustalonymi przez koordynatora wojewódzkiego/lokalnego projektu. Zmiana harmonogramu może nastąpić za zgodą koordynatora wojewódzkiego z zastrzeżeniem, że termin realizacji zamówienia jest niezmienny.
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dzienników zajęć oraz list obecności na każdych zajęciach z podpisami uczestników.
3. Specjaliści realizujący program merytoryczny muszą mieć praktyczną i teoretyczną wiedzę w zakresie prezentowanego tematu, wynikającą z wykonywanego zawodu lub pełnionej funkcji.
4. Miejsce prowadzenia zajęć:
a) projekt realizowany jest przez i w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie ul. Morska 43 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
b) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Kołobrzegu ul. 1 Maja 47 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
c) projekt realizowany jest przez Hufiec Pracy w Wałczu ul. Bankowa 13 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
d) projekt realizowany jest przez i w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku ul. Św. Bonifacego 36 dla 1 grupy 10-cio osobowej i sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Zamawiający,
e) projekt realizowany jest przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Trzebiatowie ul. Torowa 1 dla 1 grupy 10 osobowej. Sale do przeprowadzenia zajęć zapewnia Wykonawca na własny koszt (w ramach oferowanej ceny). Wynajęta sala nie może znajdować się w większej odległości niż 500 metrów od jednostki realizującej projekt lub musi otrzymać pisemną akceptację od koordynatora lokalnego,
5. Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe winny być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.
6. Zajęcia prowadzone będą równolegle we wszystkich jednostkach i dlatego Wykonawca musi zabezpieczyć dla wszystkich jednostek i wszystkich grup (mobilny sprzęt komputerowy i multimedialny, niezbędny do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe) dla każdego uczestnika oddzielnie.
7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt w trakcie prowadzenia zajęć, jak i pozostawienie sprzętu po zajęciach. Odpowiedzialność w tym zakresie jest po stronie Wykonawcy.
8. Szkolenia będą prowadzone w grupach 10-cio osobowych.
9. Odbiorcami szkolenia jest młodzież ucząca w wieku 15-17 lat.
10. Na każdego uczestnika ma przypadać jeden komputer z oprogramowaniem stosownym do przeprowadzenia szkoleń.
11. Liczba godzin przypadająca na jednego uczestnika: min 30 godzin. Zamawiający przez jedną godzinę rozumie 45 minut (godzina lekcyjna).
12. Termin realizacji szkolenia - nie później niż do 15.11.2011 r.
Zakres tematyczny zajęć winien zawierać minimum:
a) Opanowanie przez uczestników wiedzy na temat z czego się składa komputer: procesor, pamięć wewnętrzna i zewnętrzna, urządzenia wejścia/wyjścia.
b) Wyszukiwanie i uruchamianie programów.
c) Posługiwanie się sprzętem i korzystanie z systemu operacyjnego.
d) Gry i inne programy komputerowe jako pomoc dydaktyczna.
e) Tworzenie plików i folderów.
f) Rozwiązywanie zadań szkolnych i praktycznych za pomocą programów użytkowych.
g) Redagowanie tekstów i dokumentów za pomocą edytora. Sprawdzanie pisowni i gramatyki.
h) Do czego służy arkusz kalkulacyjny? Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego do rozwiązywania zadań z programu nauczania szkoły i codziennego życia.
i) Tworzenie rysunków za pomocą przyjaznego edytora grafiki.
j) Tworzenie dokumentów zawierających tekst, grafikę i tabele.
k) Podstawowe informacje o internecie (wyszukiwanie informacji, zakładanie konta pocztowego).
13. Po pierwszym spotkaniu z uczestnikami wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu szczegółowy konspekt zajęć.
14. Wykonawca zobowiązany będzie uzgodnić harmonogram szkoleń z koordynatorem projektu w jednostce.
15. Wykonawca w ramach umówionego za przedmiotowe szkolenie wynagrodzenia będzie zobowiązany zaopatrzyć uczestników projektu biorących udział w szkoleniu w następujące materiały:
a) podręcznik(Zamawiający nie dopuszcza ksera), notatnik, długopis
b) materiały pomocnicze niezbędne w trakcie szkoleń (np. płyty CD)
c) pendrive (pamięć USB) o pojemności min. 2 GB
16. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia zamawiającemu oryginału pisemnego potwierdzenia odbioru przez uczestników w/w materiałów.
17. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia 1 kompletu w/w materiałów zamawiającemu dla celów dokumentacyjnych.
18. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia dokumentacji szkolenia, dziennika, list obecności na zajęciach z podpisem uczestników.
19. Prowadzący rozpoczynając zajęcia, każdorazowo zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach wymienionego w tytule projektu, a projekt jest wspófinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.
20. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia, a w szczególności koszty wynikające np. z:
a) koszt wynagrodzenia wykładowców,
b) koszt wynajęcia sali, zabezpieczenia mobilnego sprzętu komputerowego i multimedialnego, niezbędnego do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe
c) przekazanych materiałów w trakcie szkolenia,
21. Projekt „Szkolenie- Praktyka- Zatrudnienie-Rozwój IV edycja” obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego.
22. Wykonawca ma obowiązek prowadzić obecność uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10 % absencji.
23. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji bądź skreślenia uczestnika z listy uczestników projektu, zostaną pokryte koszty w wysokości proporcjonalnej do czasu udziału beneficjenta w projekcie.
24. Zamawiający dopuszcza dokonania zmian osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia, pod warunkiem spełniania przez te osoby warunków określonych w ogłoszeniu o zamówieniu.
25. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego – Narodowej Strategii Spójności, zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11.7.2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
26. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu, do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31.12.2020 r.
27. Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT/rachunku.
28. Do faktury/rachunku Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z Wytycznymi MRR dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
a) dzienników zajęć -oryginały
b) list obecności uczestników szkolenia – oryginały
c) imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie – oryginał
d) imiennego wykazy osób, które nie ukończyły szkolenia – oryginał
e) zaświadczeń, uzyskanych uprawnień (lub innych dokumentów) stwierdzających o ukończeniu szkolenia wydanych uczestnikom – kserokopia
f) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych/dydaktycznych – oryginał
29. Warunki płatności: Środki na finansowanie projektu są zapewnione w ramach rocznych limitów wydatków Beneficjenta będącego dysponentem części budżetu państwa i są określone w ustawie budżetowej oraz w rezerwie celowej budżetu państwa. Zapłata nastąpi zgodnie z projektem umowy, która będzie załącznikiem do SIWZ.
W przypadku konieczności wniesienia jakichkolwiek dodatkowych opłat związanych z ww. czynnościami koszty tych opłat ponosi Wykonawca.
4)WSKAZANIE INNEJ DATY ROZPOCZĘCIA PROCEDURY UDZIELANIA ZAMÓWIENIA I/LUB CZASU TRWANIA ZAMÓWIENIA
Okres w miesiącach: 4 (od udzielenia zamówienia)
5)INFORMACJE DODATKOWE NA TEMAT CZĘŚCI ZAMÓWIENIA

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Wymaga się wniesienia wadium w wysokości.
CZĘŚĆ I – 1.680,00 PLN (jeden tysiąc sześćset osiemdziesiąt).
CZĘŚĆ II – 330,00 PLN (trzysta trzydzieści zł).
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
Informacaję na temat form wnoszenia wadium określa Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, która zostanie przekazana wraz z zaproszeniem do składania ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Zapłata za przedmiot zamówienia nastąpi po całkowitym zakończeniu kursów zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
1.Wykonawcy składający wspólne wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia ustalają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt.1 musi znajdować się razem z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzieleniu zamówienia dla wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
3. Pełnomocnik Wykonawcy pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania, zwraca się do Zamawiającego z wszelkimi sprawami i do niego Zamawiający kieruje oświadczenia, informacje, korespondencje, itp.
4. Wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, składane przez dwóch lub więcej Wykonawców muszą być sporządzone zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu oraz zawierać dokumenty i oświadczenia w nich wymienione.
5. Sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, informacja z KRK itp. – składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu,
b) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć niezależnie ten podmiot,
c) dokumenty wspólne takie jak np.: wykaz prac podobnych, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną,
d) kopie dokumentów dotyczących każdego z wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych wykonawców.
6. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 1 – 4.
7. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
a) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
b) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
c) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia.
8. Wykonawcy składający ofertę wspólną ponoszą solidarna odpowiedzialność za wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Z wnioskiem (załącznik nr 1 dostępny na stronie: www.zachodniopomorska.ohp.pl) o przystąpienie do postępowania w trybie przetargu ograniczonego mogą wystąpić Wykonawcy, którzy:

I. Spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy z dnia 29.1.2004 r. (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.), dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej, składając oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do tego ogłoszenia.

W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa pełnomocnik. Do pobrania na stronie: www.zachodniopomorska.ohp.pl.

II. Oświadczą, że posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez wojewódzki urząd pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust.1 ustawy z dnia 20.4.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.) zgodnie z oświadczeniem na wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
III. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 i 2 ustawy Pzp i złożą oświadczenie o nie podleganiu wykluczaniu na załączniku nr 3 do tego ogłoszenia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek we własnym imieniu. Załącznik do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl.

Oprócz ww. oświadczenia wykonawca składa następujące dokumenty:
1) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.
2) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.
W przypadku składania wspólnego wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.
W przypadku składania wspólnego wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.
Ocenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawcy zagraniczni:
6) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt.III ppkt. 1-3 i 5 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, b nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, c nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
7) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt III ppkt 4, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
8) Dokumenty, o których mowa w pkt III ppkt 6 lit. a i c oraz ppkt 7, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Dokument, o którym mowa w ppkt 6 lit. b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
9) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 6 i 7 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 8 stosuje się odpowiednio.
10) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania spełniania warunków przez wykonawcę określonych w art. 22 Wykonawca powinien przedstawić:
Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postepowaniu, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 2 oraz dla.
Część I-kurs ECDL START lub równoważny. Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzający wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości min. 80 000,00 PLN (osiemdziesiąt tysięcy zł.) wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku udziału metodą spełnia/nie spełnia.
Część II kurs komputerowy na poziomie podstawowym. Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzający wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości 16 000,00 PLN (szesnaście tysięcy zł.) wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku udziału metodą spełnia/nie spełnia.
Wykonawcy przystępujący do dwóch części muszą wykazać łączne spełnienie warunku tj. 96 000,00 PLN.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Z wnioskiem o przystąpienie do postępowania w trybie przetargu ograniczonego mogą wystąpić Wykonawcy którzy złożą:
Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 2 oraz dla:
CZĘŚĆI I-kurs ECDL START lub równoważny.

1. Posiadają stosowną wiedzę i doświadczenie, tj. wykażą, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do postępowania w trybie przetargu ograniczonego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – zorganizowali i przeprowadzili kursy ECDL START/ECDL Core lub równoważny dla co najmniej 50 osób o wartości łącznej min. 70 000,00 PLN brutto z podaniem liczby uczestników, wartości brutto poszczególnych kursów, przedmiotu kursu, dat wykonania i potwierdzą to dokumentem, z którego wynikać będzie że usługi zostały wykonane należycie (np. referencje, protokóły odbiorów itp.) Wykaz kursów stanowi załącznik 4 do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl

Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku doświadczenia metodą spełnia/nie spełnia warunków minimalnych. Następnie zamawiający obliczy i przyzna określoną ilość punktów każdemu wykonawcy, który spełnia warunki udziału w postępowaniu za ilość przeszkolonych osób wg zasady: za każdego 1 przeszkolonego uczestnika zostanie przyznany 1 punkt. Do złożenia ofert zaprosi 5 Wykonawców, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów. W przypadku gdy liczba wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będzie mniejsza niż 5 zamawiający zaprosi wszystkich wykonawców, którzy spełniają warunki udziału do złożenia ofert. W przypadku gdy dwóch lub więcej wykonawców otrzyma identyczną ilość punktów, wówczas zamawiający weźmie pod uwagę wartość brutto wykazanych usług i zaprosi wykonawcę, który wykaże wyższą wartość brutto usług.
2. Dysponują odpowiednią kadrą osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia i przedstawią:
Wykaz min 5 osób (wykładowców – trenerów), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 5.

Wymagane wykształcenie - wyższe informatyczne (licencjackie, magisterskie lub podyplomowe) oraz minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu zajęć komputerowych ECDL lub równoważnych-Załącznik 5 kadra do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl.

Warunek oceny: spełnia/nie spełnia.
Jeden odrębny wykładowca - trener na jedną grupę (w CEiPM Koszalin Zamawiający dopuszcza 1 wykładowcę-trenera.
CZĘŚĆI II kurs komputerowy na poziomie podstawowym.

1. Posiadają stosowną wiedzę i doświadczenie, tj. wykażą, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do postępowania w trybie przetargu ograniczonego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – zorganizowali i przeprowadzili kursy komputerowy na poziomie podstawowym dla co najmniej 50 osób o wartości łącznej min. 16.000,00 zł brutto z podaniem liczby uczestników, wartości brutto poszczególnych kursów, przedmiotu kursu, dat wykonania i potwierdzą to dokumentem, z którego wynikać będzie że usługi zostały wykonane należycie (np. referencje, protokóły odbiorów itp.) Wykaz kursów stanowi załącznik 5 do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl

Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku doświadczenia metodą spełnia/nie spełnia warunków minimalnych. Następnie zamawiający obliczy i przyzna określoną ilość punktów każdemu wykonawcy, który spełnia warunki udziału w postępowaniu za ilość przeszkolonych osób wg zasady: za każdego 1 przeszkolonego uczestnika zostanie przyznany 1 punkt. Do złożenia ofert zaprosi 5 Wykonawców, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów. W przypadku gdy liczba wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będzie mniejsza niż 5 zamawiający zaprosi wszystkich wykonawców, którzy spełniają warunki udziału do złożenia ofert. W przypadku gdy dwóch lub więcej wykonawców otrzyma identyczną ilość punktów, wówczas zamawiający weźmie pod uwagę wartość brutto wykazanych usług i zaprosi wykonawcę, który wykaże wyższą wartość brutto usług.
2. Dysponują odpowiednią kadrą osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia i przedstawią:
Wykaz min 5 osób (wykładowców – trenerów), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 5.

Wymagane wykształcenie - wyższe informatyczne (licencjackie, magisterskie lub podyplomowe) oraz minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu kursów komputerowych -Załącznik 5 kadra do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl.

Warunek oceny: spełnia/nie spełnia.
Jeden odrębny wykładowca - trener na jedną grupę.
Wykonawcy przystępujący do dwóch części muszą spełnić łącznie warunki dla dwóch części tj muszą wykazać się przeszkoleniem miniumum 100 uczestników i wartośc usług nie może być mniejsza niż 86 000,00 PLN.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej: Tryb postępowania: przetarg ograniczony (art.47-53) ustawy Prawo zamówień publicznych). Umowa o dofinasowanie projektu "Szkolenie –.
Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój IV edycja" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego została podpisana w dniu 28.4.2011 r. Do dnia 30.11.2011 r. zamaiwjący zobowiązny jest zakończyć projekt w pełnym zakresie rzeczowo-finasowym. Bardzo duża liczba godzin wsparcia, różnorodność zajęć projektowych i krótki czas realizacji projektu powoduje że zastosowanie standardowych terminów związnych z wyborem wykonawcy uniemożliwiłoby zrealizowania całego projektu. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, dlatego też zamawiający skorzystał z art. 49 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych i wyznaczył krótszy termin składania wniosków o dopuszczenie udziału w postępowaniu. Ponadto zgodnie z art. 52 ust. 4 w/w ustawy zamawiający skróci termin składania ofert.
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Dla Części I i Części II -Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku doświadczenia metodą spełnia/nie spełnia warunków minimalnych. Następnie zamawiający obliczy i przyzna określoną ilość punktów każdemu wykonawcy, który spełnia warunki udziału w postępowaniu za ilość przeszkolonych osób wg zasady: za każdego 1 przeszkolonego uczestnika zostanie przyznany 1 punkt. Do złożenia ofert zaprosi 5 Wykonawców, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów. Pierwszych pięciu, którzy uzyskają najwyższą ocenę punktową zostanie zaproszonych do złożenia oferty. W przypadku gdy liczba wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będzie mniejsza niż 5 zamawiający zaprosi wszystkich wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu. W przypadku gdy dwóch lub więcej wykonawców otrzyma identyczną ilość punktów, wówczas zamawiający weźmie pod uwagę wartość brutto wykazanych usług i zaprosi wykonawcę, który wykaże wyższą wartość brutto usług.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.7.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Program "Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój" – IV edycja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia zostanie przekazana wykonawcom w dniu wysłania zaproszeń do złożenia ofert.
Dopuszcza się możliwość następujących zmian umowy:
1) zmian redakcyjnych,
2) zmian będących następstwem sukcesji uniwersalnej albo przejęcia z mocy prawa pełni praw i obowiązków dotyczących którejkolwiek Stron,
3) zmian danych stron ujawnionych w rejestrach publicznych,
4) zmian osób uczestniczących w realizacji przedmiotu zamówienia, pod warunkiem spełniania przez te osoby warunków określonych w ogłoszeniu o zamówieniu.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587777
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Ustawa z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych, Dział VI - Środki ochrony prawnej art. od 179 do 198g (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587777
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
22.6.2011
TI Tytuł PL-Szczecin: Kursy komputerowe
ND Nr dokumentu 206416-2011
PD Data publikacji 02/07/2011
OJ Dz.U. S 125
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 27/06/2011
DT Termin 05/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 80533200 - Kursy komputerowe
OC Pierwotny kod CPV 80533200 - Kursy komputerowe
RC Kod NUTS PL42

02/07/2011    S125    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura przyspieszona ograniczona 

PL-Szczecin: Kursy komputerowe

2011/S 125-206416

Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, ul. Dworcowa 19, ul. Dworcowa 19, 70-206 Szczecin, attn: Joanna Maciurzyńska, POLSKA-70-206Szczecin. Tel. +48 918127981. E-mail: j.maciurzynska@ohp.pl. Fax +48 918127981.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 25.6.2011, 2011/S 120-199168)

Przedmiot zamówienia:
CPV:80533200

Kursy komputerowe.

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

Z wnioskiem (załącznik nr 1 dostępny na stronie: www.zachodniopomorska.ohp.pl) o przystąpienie do postępowania w trybie przetargu ograniczonego mogą wystąpić Wykonawcy, którzy:

I. Spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy z dnia 29.1.2004 r. (Dz. U. nr 19, poz. 177 z późn. zm.), dotyczące:

a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,

b) posiadania wiedzy i doświadczenia,

c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,

d) sytuacji ekonomicznej i finansowej, składając oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do tego ogłoszenia.

W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa pełnomocnik. Do pobrania na stronie:www.zachodniopomorska.ohp.pl.

II. Oświadczą, że posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez wojewódzki urząd pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20.4.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r. nr 69 poz. 415 z późn. zm.) zgodnie z oświadczeniem na wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

III. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp i złożą oświadczenie o nie podleganiu wykluczaniu na załączniku nr 3 do tego ogłoszenia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek we własnym imieniu. Załącznik do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl.

Oprócz ww. oświadczenia wykonawca składa następujące dokumenty:

1) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

2) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca niezalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu- wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

W przypadku składania wspólnego wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę;

3) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

W przypadku składania wspólnego wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.

4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek;

5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

Ocenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wykonawcy zagraniczni:

6) jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt.III ppkt. 1-3 i 5 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, b nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społecznej zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, c nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.

7) jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt III ppkt 4, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy;

8) dokumenty, o których mowa w pkt III ppkt 6 lit. a i c oraz ppkt 7, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Dokument, o którym mowa w ppkt 6 lit. b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

9) jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 6 i 7 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 8 stosuje się odpowiednio;

10) w przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą: —.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 4.7.2011 (10:00)

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Z wnioskiem (załącznik nr 1 dostępny na stronie: www.zachodniopomorska.ohp.pl) o przystąpienie do postępowania w trybie przetargu ograniczonego mogą wystąpić Wykonawcy, którzy:

I. spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. (Dz. U. nr 19, poz. 177 z późn. zm.), dotyczące:

a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,

b) posiadania wiedzy i doświadczenia,

c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,

d) sytuacji ekonomicznej i finansowej, składając oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do tego ogłoszenia.

W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa pełnomocnik. Do pobrania na stronie:www.zachodniopomorska.ohp.pl;

II. oświadczą, że posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez wojewódzki urząd pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy, zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20.4.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r. nr 69 poz. 415 z późn. zm.) zgodnie z oświadczeniem na wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

III. o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp i złożą oświadczenie o nie podleganiu wykluczaniu na załączniku nr 3 do tego ogłoszenia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek we własnym imieniu. Załącznik do pobrania na stronie www.zachodniopomorska.ohp.pl.

Oprócz ww. oświadczenia wykonawca składa następujące dokumenty:

1) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek;

2) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca niezalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

W przypadku składania wspólnego wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę;

3) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

W przypadku składania wspólnego wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę;

4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek;

5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy w wykonawców składających wspólny wniosek.

Ocenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wykonawcy zagraniczni:

6) jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt III ppkt 1-3 i 5 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społecznej zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;

7) jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt III ppkt 4, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy;

8) dokumenty, o których mowa w pkt III ppkt 6 lit. a i c oraz ppkt 7, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Dokument, o którym mowa w ppkt 6 lit. b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

9) jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 6 i 7 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 8 stosuje się odpowiednio;

10) w przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Jeżeli któryś z wymaganych dokumentów składanych przez wykonawcę jest sporządzony w języku obcym dokument taki należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.

Dokumenty sporządzone w języku obcym bez wymaganych tłumaczeń nie będą brane pod uwagę.

Postępowanie odbywa się w języku polskim w związku z czym wszelkie pisma, dokumenty, oświadczenia itp. składane w trakcie postępowania między zamawiającym a wykonawcami muszą być sporządzone w języku polskim.

Pełnomocnictwo należy złożyć w oryginale.

Wszystkie pozostałe dokumenty można składać w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę do tego upoważnioną.

IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą:

60 dni

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 5.7.2011 (10:00)


Adres: ul. Dworcowa 19, 70-206 Szczecin
woj. ZACHODNIOPOMORSKIE
Dane kontaktowe: email: j.glogowska@ohp.pl
tel: +48 918127981
fax: +48 918127981
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-07-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 19916820111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-06-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 4 miesięcy
Wadium: 2010 ZŁ
Szacowana wartość* 67 000 PLN  -  100 500 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.zachodniopomorska.ohp.pl
Informacja dostępna pod: Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
ul. Dworcowa 19, 70-206 szczecin, woj. zachodniopomorskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
80533200-1 Kursy komputerowe