Wykonywanie usług Inspektora Nadzoru dla inwestycji pn.: Przebudowa ulic: ks. Poniatowskiego, Bocznej, Bagno oraz Dojazd wraz z odwodnieniem w Mszczonowie
Opis przedmiotu przetargu:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług Inspektora Nadzoru, tj. usług związanych z nadzorem, kontrolą i rozliczeniem robót budowlanych dla inwestycji pn.: Przebudowa ulic: ks. Poniatowskiego, Bocznej, Bagno oraz Dojazd wraz z odwodnieniem w Mszczonowie.
2. Podstawowe parametry inwestycji:
a) ul. ks. Poniatowskiego - dł. ok 557,25m;
b) ul. Boczna - dł. ok 364,20m;
c) ul. Bagno - dł. ok 249,31m;
d) ul. Dojazd - dł. ok 43,04m.
3. Szczegółowy opis i zakres robót budowlanych zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonanie i odbioru robót budowlanych (stwiorb). Dokumenty te dostępne są na stronie internetowej:
http://bip.mszczonow.pl/redir,przetargi?zamowienie_publiczneID=30
w zakładce zamówienia publiczne i dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane dla inwestycji jw.
4. Wynagrodzenie wykonawcy robót budowlanych zostanie dokonane na podstawie zestawienia planowanych prac i przewidywanych kosztów (wynagrodzenie kosztorysowe).
5. Wykonawca niniejszego zamówienia przedstawi zamawiającemu osobę na stanowisku koordynatora inwestycji.
6. Za koordynację inwestycji oraz prowadzenie działań koordynacyjnych odpowiadać będzie inspektor nadzoru wraz ze swym zespołem.
7. Wykonawca zobowiązuje się nadzorować i rozliczać wykonywane roboty budowlane zgodnie z dokumentacją projektową, stwiorb, obowiązującymi Polskimi Normami i przepisami prawa, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót
8. Wykonawca przy realizacji swoich zadań zobowiązuje się do dołożenia szczególnej staranności, uwzględniając profesjonalny charakter prowadzonej przez siebie działalności.
9. Wykonawca będzie przedstawicielem zamawiającego na budowie upoważnionym do podejmowania decyzji dotyczących zagadnień technicznych tej budowy w ramach dokumentacji i prawa budowlanego oraz umowy o jej realizację, po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym.
10. Wykonawca sprawować będzie kontrolę przebiegu budowy w zakresie niezbędnym do zabezpieczenia interesów zamawiającego.
11. Częstotliwość pobytów na budowie musi być dostosowana do potrzeb realizowanych robót budowlanych, przy czym nie mogą być one rzadsze niż 2 razy w tygodniu w przypadku ciągłej realizacji robót budowlanych.
12. Zakres obowiązków inspektora nadzoru:
12.1. Do obowiązków ogólnych inspektora nadzoru należeć będzie:
a) Prowadzenie rozliczenia budowy z uwzględnieniem kosztorysowego wynagrodzenia wykonawcy robót budowlanych.
b) Rozwiązywanie problemów i sporów powstałych w trakcie realizacji robót budowlanych.
c) Podejmowanie decyzji natury technicznej, w celu sprawnej realizacji inwestycji, po wcześniejszym uzgodnieniu zaproponowanych rozwiązań z zamawiającym.
d) Udział w naradach dotyczących przebiegu realizacji inwestycji, organizowanych przez zamawiającego.
12.2. Szczegółowe obowiązki inspektora nadzoru:
a) Przed rozpoczęciem realizacji robót budowlanych inspektor nadzoru zapozna się z dokumentacją projektową, następnie zidentyfikuje ewentualne wady tej dokumentacji oraz przyszłe problemy mogące zaistnieć w trakcie wykonywania inwestycji.
b) W przypadku wykrycia wad dokumentacji lub innych potencjalnych problemów na każdym etapie realizacji inwestycji, inspektor nadzoru przedstawi propozycję naprawy tych wad i rozwiązania problemów do akceptacji zamawiającego.
c) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do egzekwowania jakości robót i materiałów zgodnie ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (stwiorb) oraz występowania do zamawiającego z wnioskiem na temat możliwych sposobów obniżenia kosztów inwestycji bądź zastosowania co najmniej równoważnych rozwiązań materiałowych i technicznych.
d) Zmiany zaproponowane przez inspektora nadzoru mogące wpłynąć na opóźnienie realizacji inwestycji bądź zwiększenie kosztów muszą być zgodne z dokumentami przetargowymi na wykonawstwo robót budowlanych i usług pełnienia funkcji inspektora nadzoru oraz zostać zaakceptowane przez zamawiającego.
e) Obowiązkiem inspektora nadzoru będzie każdorazowy udział w czynnościach przekazania terenu budowy wykonawcy robót budowlanych, jak i udział w czynnościach przekazania wykonanych robót budowlanych zamawiającemu.
f) Inspektor nadzoru będzie brał udział w czynnościach odbioru wszelkich robót, w tym zanikających i ulegających zakryciu.
g) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do przygotowania odbioru częściowego i końcowego robót, sprawdzenia kompletności i prawidłowości przedłożonych przez wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru, przy czym odbiory częściowe odbywać się będą wg umowy na roboty budowlane.
h) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do spowodowania dostarczenia wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu w zakresie zgodnym z ustawą prawo budowlane.
i) Inspektor nadzoru dokona kontroli zgodności oznakowania robót i dróg przejazdowych placu budowy z zatwierdzonym Projektem Organizacji Ruchu na czas budowy.
j) Inspektor nadzoru ma obowiązek poinformować zamawiającego o zaistnieniu okoliczności związanych z nieprawidłowym wykonywaniem robót budowlanych oraz niewłaściwym zachowaniem pracowników wykonawcy robót budowlanych.
k) Inspektor nadzoru dokona sprawdzenia i weryfikacji dokumentacji powykonawczej oraz obmiaru powykonawczego.
l) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do wystawiania wszelkich niezbędnych dokumentów związanych z realizacją i rozliczeniem inwestycji, wymaganych przez zamawiającego i instytucje zewnętrzne.
m) Inspektor nadzoru weźmie udział w czynnościach pogwarancyjnego odbioru robót budowlanych.
12.3. Pozostałe obowiązki inspektora nadzoru:
a) Inspektor nadzoru zapewni stałą wymianę informacji z zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami zamawiającego.
b) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do udostępnienia wszelkich informacji związanych z realizacją inwestycji uprawnionym osobom i instytucjom oraz umożliwienia dostępu do terenu budowy dla osób upoważnionych.
c) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do rozliczenia umowy o roboty budowlane w przypadku jej wypowiedzenia.
d) W sprawach wszelkich zmian związanych z realizacją inwestycji, a dotyczących wad w dokumentacji, konieczności wykonania robót zamiennych lub dodatkowych, zmiany kosztów lub terminu wykonania robót budowlanych, inspektor nadzoru każdorazowo na piśmie przedstawi zamawiającemu okoliczności zaistnienia powyższych sytuacji oraz przekaże szczegółowy wniosek z propozycją ich rozwiązania.
e) W okresie ważności gwarancji inspektor nadzoru zobowiązuje się do ścisłej współpracy z zamawiającym w zakresie nadzoru nad robotami zaległymi oraz robotami niezbędnymi do usunięcia wad.
12.4. Inspektor nadzoru ponadto musi uzyskać pewność co do wiarygodności wyników badań laboratoryjnych przedstawianych przez wykonawcę robót budowlanych. W tym celu inspektor nadzoru ma prawo do zlecenia badań sprawdzających wyniki badań przedstawianych przez wykonawcę robót budowlanych.
a) Koszt badań sprawdzających, których wynik jest niezgodny z stwiorb obciąża wykonawcę robót budowlanych.
b) Koszt badań sprawdzających, których wynik jest zgodny z stwiorb obciąża inspektora nadzoru.
12.5. Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Inspektor nadzoru będzie w szczególności decydować o dopuszczeniu materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów i urządzeń przewidzianych do wbudowania i wykorzystania przy realizacji robót, zatwierdzeniu receptur i technologii proponowanych przez wykonawcę robót budowlanych, wstrzymaniu robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami dokumentacji projektowej, stwiorb oraz podpisanych umów.
b) Inspektor nadzoru ma prawo w szczególności:
- wydawać kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia, potwierdzone wpisem do dziennika budowy, dotyczące: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania obliczeń, pomiarów kontrolnych, prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych,
- żądać od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem, pozwoleniem na budowę lub podpisaną umową na wykonanie robót budowlanych.

Mszczonów: Wykonywanie usług Inspektora Nadzoru dla inwestycji pn.: Przebudowa ulic: ks. Poniatowskiego, Bocznej, Bagno oraz Dojazd wraz z odwodnieniem w Mszczonowie
Numer ogłoszenia: 198359 - 2011; data zamieszczenia: 20.07.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Mszczonów , pl. Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów, woj. mazowieckie, tel. 046 8582840, faks 046 8582843.
Adres strony internetowej zamawiającego:
http://bip.mszczonow.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonywanie usług Inspektora Nadzoru dla inwestycji pn.: Przebudowa ulic: ks. Poniatowskiego, Bocznej, Bagno oraz Dojazd wraz z odwodnieniem w Mszczonowie.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług Inspektora Nadzoru, tj. usług związanych z nadzorem, kontrolą i rozliczeniem robót budowlanych dla inwestycji pn.: Przebudowa ulic: ks. Poniatowskiego, Bocznej, Bagno oraz Dojazd wraz z odwodnieniem w Mszczonowie.
2. Podstawowe parametry inwestycji:
a) ul. ks. Poniatowskiego - dł. ok 557,25m;
b) ul. Boczna - dł. ok 364,20m;
c) ul. Bagno - dł. ok 249,31m;
d) ul. Dojazd - dł. ok 43,04m.
3. Szczegółowy opis i zakres robót budowlanych zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonanie i odbioru robót budowlanych (stwiorb). Dokumenty te dostępne są na stronie internetowej:
http://bip.mszczonow.pl/redir,przetargi?zamowienie_publiczneID=30
w zakładce zamówienia publiczne i dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane dla inwestycji jw.
4. Wynagrodzenie wykonawcy robót budowlanych zostanie dokonane na podstawie zestawienia planowanych prac i przewidywanych kosztów (wynagrodzenie kosztorysowe).
5. Wykonawca niniejszego zamówienia przedstawi zamawiającemu osobę na stanowisku koordynatora inwestycji.
6. Za koordynację inwestycji oraz prowadzenie działań koordynacyjnych odpowiadać będzie inspektor nadzoru wraz ze swym zespołem.
7. Wykonawca zobowiązuje się nadzorować i rozliczać wykonywane roboty budowlane zgodnie z dokumentacją projektową, stwiorb, obowiązującymi Polskimi Normami i przepisami prawa, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót
8. Wykonawca przy realizacji swoich zadań zobowiązuje się do dołożenia szczególnej staranności, uwzględniając profesjonalny charakter prowadzonej przez siebie działalności.
9. Wykonawca będzie przedstawicielem zamawiającego na budowie upoważnionym do podejmowania decyzji dotyczących zagadnień technicznych tej budowy w ramach dokumentacji i prawa budowlanego oraz umowy o jej realizację, po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym.
10. Wykonawca sprawować będzie kontrolę przebiegu budowy w zakresie niezbędnym do zabezpieczenia interesów zamawiającego.
11. Częstotliwość pobytów na budowie musi być dostosowana do potrzeb realizowanych robót budowlanych, przy czym nie mogą być one rzadsze niż 2 razy w tygodniu w przypadku ciągłej realizacji robót budowlanych.
12. Zakres obowiązków inspektora nadzoru:
12.1. Do obowiązków ogólnych inspektora nadzoru należeć będzie:
a) Prowadzenie rozliczenia budowy z uwzględnieniem kosztorysowego wynagrodzenia wykonawcy robót budowlanych.
b) Rozwiązywanie problemów i sporów powstałych w trakcie realizacji robót budowlanych.
c) Podejmowanie decyzji natury technicznej, w celu sprawnej realizacji inwestycji, po wcześniejszym uzgodnieniu zaproponowanych rozwiązań z zamawiającym.
d) Udział w naradach dotyczących przebiegu realizacji inwestycji, organizowanych przez zamawiającego.
12.2. Szczegółowe obowiązki inspektora nadzoru:
a) Przed rozpoczęciem realizacji robót budowlanych inspektor nadzoru zapozna się z dokumentacją projektową, następnie zidentyfikuje ewentualne wady tej dokumentacji oraz przyszłe problemy mogące zaistnieć w trakcie wykonywania inwestycji.
b) W przypadku wykrycia wad dokumentacji lub innych potencjalnych problemów na każdym etapie realizacji inwestycji, inspektor nadzoru przedstawi propozycję naprawy tych wad i rozwiązania problemów do akceptacji zamawiającego.
c) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do egzekwowania jakości robót i materiałów zgodnie ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (stwiorb) oraz występowania do zamawiającego z wnioskiem na temat możliwych sposobów obniżenia kosztów inwestycji bądź zastosowania co najmniej równoważnych rozwiązań materiałowych i technicznych.
d) Zmiany zaproponowane przez inspektora nadzoru mogące wpłynąć na opóźnienie realizacji inwestycji bądź zwiększenie kosztów muszą być zgodne z dokumentami przetargowymi na wykonawstwo robót budowlanych i usług pełnienia funkcji inspektora nadzoru oraz zostać zaakceptowane przez zamawiającego.
e) Obowiązkiem inspektora nadzoru będzie każdorazowy udział w czynnościach przekazania terenu budowy wykonawcy robót budowlanych, jak i udział w czynnościach przekazania wykonanych robót budowlanych zamawiającemu.
f) Inspektor nadzoru będzie brał udział w czynnościach odbioru wszelkich robót, w tym zanikających i ulegających zakryciu.
g) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do przygotowania odbioru częściowego i końcowego robót, sprawdzenia kompletności i prawidłowości przedłożonych przez wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru, przy czym odbiory częściowe odbywać się będą wg umowy na roboty budowlane.
h) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do spowodowania dostarczenia wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu w zakresie zgodnym z ustawą prawo budowlane.
i) Inspektor nadzoru dokona kontroli zgodności oznakowania robót i dróg przejazdowych placu budowy z zatwierdzonym Projektem Organizacji Ruchu na czas budowy.
j) Inspektor nadzoru ma obowiązek poinformować zamawiającego o zaistnieniu okoliczności związanych z nieprawidłowym wykonywaniem robót budowlanych oraz niewłaściwym zachowaniem pracowników wykonawcy robót budowlanych.
k) Inspektor nadzoru dokona sprawdzenia i weryfikacji dokumentacji powykonawczej oraz obmiaru powykonawczego.
l) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do wystawiania wszelkich niezbędnych dokumentów związanych z realizacją i rozliczeniem inwestycji, wymaganych przez zamawiającego i instytucje zewnętrzne.
m) Inspektor nadzoru weźmie udział w czynnościach pogwarancyjnego odbioru robót budowlanych.
12.3. Pozostałe obowiązki inspektora nadzoru:
a) Inspektor nadzoru zapewni stałą wymianę informacji z zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami zamawiającego.
b) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do udostępnienia wszelkich informacji związanych z realizacją inwestycji uprawnionym osobom i instytucjom oraz umożliwienia dostępu do terenu budowy dla osób upoważnionych.
c) Inspektor nadzoru zobowiązuje się do rozliczenia umowy o roboty budowlane w przypadku jej wypowiedzenia.
d) W sprawach wszelkich zmian związanych z realizacją inwestycji, a dotyczących wad w dokumentacji, konieczności wykonania robót zamiennych lub dodatkowych, zmiany kosztów lub terminu wykonania robót budowlanych, inspektor nadzoru każdorazowo na piśmie przedstawi zamawiającemu okoliczności zaistnienia powyższych sytuacji oraz przekaże szczegółowy wniosek z propozycją ich rozwiązania.
e) W okresie ważności gwarancji inspektor nadzoru zobowiązuje się do ścisłej współpracy z zamawiającym w zakresie nadzoru nad robotami zaległymi oraz robotami niezbędnymi do usunięcia wad.
12.4. Inspektor nadzoru ponadto musi uzyskać pewność co do wiarygodności wyników badań laboratoryjnych przedstawianych przez wykonawcę robót budowlanych. W tym celu inspektor nadzoru ma prawo do zlecenia badań sprawdzających wyniki badań przedstawianych przez wykonawcę robót budowlanych.
a) Koszt badań sprawdzających, których wynik jest niezgodny z stwiorb obciąża wykonawcę robót budowlanych.
b) Koszt badań sprawdzających, których wynik jest zgodny z stwiorb obciąża inspektora nadzoru.
12.5. Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Inspektor nadzoru będzie w szczególności decydować o dopuszczeniu materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów i urządzeń przewidzianych do wbudowania i wykorzystania przy realizacji robót, zatwierdzeniu receptur i technologii proponowanych przez wykonawcę robót budowlanych, wstrzymaniu robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami dokumentacji projektowej, stwiorb oraz podpisanych umów.
b) Inspektor nadzoru ma prawo w szczególności:
- wydawać kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia, potwierdzone wpisem do dziennika budowy, dotyczące: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania obliczeń, pomiarów kontrolnych, prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych,
- żądać od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem, pozwoleniem na budowę lub podpisaną umową na wykonanie robót budowlanych..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających1) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 Pzp.
2) Maksymalny zakres zamówień uzupełniających wynosi 20% wartości zamówienia podstawowego.
3) Zamówienia uzupełniające wystąpią w przypadku zwiększenia zakresu robót budowlanych, tj. w przypadku wystąpienia zamówień uzupełniających na roboty budowlane.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.52.00.00-9.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.05.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości 1500 zł, słownie: jeden tysiąc pięćset złotych.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach przewidzianych w ustawie Pzp.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek zamawiającego:
Bank Spółdzielczy Biała Rawska, Nr rachunku: 91 9291 0001 0043 3882 2000 0060
Do oferty należy dołączyć oryginał lub kopię przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
4. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężnej należy dołączyć do oferty w postaci oryginału.
5. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy zamawiający otrzyma taki przelew przed upływem terminu składania ofert. W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez wykonawcę jest warunkiem koniecznym ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez wykonawcę.
6. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku1) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 odrębnych zamówień w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. 2 zamówień dotyczących pełnienia nadzoru inwestorskiego nad budową lub przebudową (modernizacją, remontem) dróg w zakresie układania chodników i asfaltowania.
Minimalna wartość każdej nadzorowanej ww. roboty budowlanej winna wynosić 1.000.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion złotych).
2) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 odrębnych zamówień w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. 2 zamówień dotyczących pełnienia nadzoru inwestorskiego nad budową kanalizacji deszczowej.
Minimalna wartość każdej nadzorowanej ww. roboty budowlanej winna wynosić 400.000,00 zł brutto (słownie: czterysta tysięcy złotych).
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca zobowiązany jest wskazać do realizacji niniejszego zamówienia następujące osoby:
1) Inspektor nadzoru robót drogowych (koordynator) - niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje i doświadczenie:
- co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego w branży drogowej,
- uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub ważne uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie robót, które są przedmiotem zamówienia i za które będzie odpowiedzialny, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
2) Inspektor nadzoru robót kanalizacyjnych - niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje i doświadczenie:
- uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub ważne uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie robót, które są przedmiotem zamówienia i za które będzie odpowiedzialny, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości nie mniejszej niż 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych).
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
2. Upoważnienie dla osoby lub osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentów załączonych do oferty. W przypadku gdy ofertę podpisuje osoba lub osoby, których upoważnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentów załączonych do oferty, wymaga się, aby wykonawca dołączył do oferty stosowne pełnomocnictwo.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:
a) w przypadku ustaleń dotyczących podwykonawstwa, o czym mowa w § 8 umowy,
b) w przypadku zmiany terminu realizacji umowy, o którym mowa w § 3 umowy, jeżeli konieczność przedłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia będzie spowodowana przyczynami niezależnymi od Zamawiającego oraz od Wykonawcy, przy czym każda ze stron w terminie 14 dni od zaistnienia tych przyczyn powiadomi drugą stronę o ich zaistnieniu,
c) w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, a w tym zmiany wysokości stawki podatku VAT.
Szczegółowo informacje dotyczące zmian umowy zawarte są w siwz oraz we wzorze umowy stanowiącej załącznik do siwz.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://bip.mszczonow.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Pok. nr 21 Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
28.07.2011 godzina 11:45, miejsce: Pok. nr 1 (punkt podawczy) Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 19835920110 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-07-19 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 673 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://bip.mszczonow.pl |
Informacja dostępna pod: | Pok. nr 21 Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1. |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
71520000-9 | Usługi nadzoru budowlanego |