TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi prania i czyszczenia na sucho
ND Nr dokumentu 197633-2014
PD Data publikacji 13/06/2014
OJ Dz.U. S 112
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 09/06/2014
DT Termin 01/07/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
OC Pierwotny kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
RC Kod NUTS PL213
IA Adres internetowy (URL) www.zeromski-szpital.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/06/2014    S112    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi prania i czyszczenia na sucho

2014/S 112-197633

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
os. Na Skarpie 66
Punkt kontaktowy: Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
Osoba do kontaktów: Urszula Gawin
31-913 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 126229487
E-mail: zpubl@interia.pl
Faks: +48 126444756

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zeromski-szpital.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie os. Na Skarpie 66 31-913 Kraków.

Kod NUTS PL213

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia:
A. Zakres usługi:
1. Odbieranie od Zamawiającego brudnej bielizny szpitalnej, odzieży ochronnej oraz innych wyrobów zgodnie z zapotrzebowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Wykonawca zobowiązany jest do wyniesienia brudnej bielizny z oddziałów/komórek i załadowania jej z sortowni na przeznaczony do tego celu właściwy środek transportu. Orientacyjną ilość i asortyment bielizny przeznaczonej do prania określa załącznik nr 6 do SIWZ.
2. Pranie, suszenie, prasowanie i poddawanie dezynfekcji chemiczno termicznej w procesie prania zgodnie z obowiązującymi wymogami, w tym wymogami epidemiologicznymi (w zależności od rodzaju przedmiotu zamówienia). Oddzielne pranie bielizny noworodkowej i dziecięcej oraz ubrań chirurgicznych barierowych zgodnie z zaleceniami producenta.
3. Krochmalenie (fartuchy, garsonki, inny wskazany asortyment).
4. Dezynfekcja chemiczno - termiczna w procesie prania pieluch i bielizny dziecięcej zakończona ofoliowaniem po 20 sztuk w pakiecie.
5. Maglowanie upranej bielizny i odzieży.
6. Wykonywanie drobnych napraw szwalniczo-krawieckich: cerowanie, łatanie, przyszywanie guzików, zamków, zatrzasek itp.
7. Dezynfekcja chemiczno - termiczna bielizny szpitalnej w procesie prania oraz dezynfekcja poduszek, koców. Wykonawca zapewni miejsce składowania poduszek, koców i podda je dezynfekcji w komorze dezynfekcyjnej.
8. Czyszczenie chemiczne asortymentu według zleceń.
9. Prowadzenie sortowni bielizny na terenie Szpitala.
10. Dostarczanie przez Wykonawcę własnym transportem upranej bielizny i odzieży do poszczególnych oddziałów (komórek) Szpitala.
11. Czas wykonywania usługi prania bielizny i pościeli liczonej od chwili odbioru brudnej bielizny i pościeli do chwili dostarczenia bielizny i pościeli nie może przekroczyć 24 godz. z wyjątkiem odzieży fasonowanej – 48 godzin. W szczególnie uzasadnionych okolicznościach Wykonawca powinien zapewnić krótszy czas wykonania usługi.
12. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bieliznę i pościel od momentu odbioru z oddziału (komórki) Zamawiającego do momentu jej dostarczenia (zwrotu) do tego samego miejsca.
13. Transport bielizny i pościeli brudnej z oddziałów (komórek) Zamawiającego do centralnej sortowni bielizny oraz bielizny i pościeli czystej do oddziałów (komórek) należeć będzie do Wykonawcy. Środki transportu zapewni Wykonawca na własny koszt. Wykonawca, najpóźniej w chwili rozpoczęcia wykonywania zamówienia, musi dysponować odpowiednią ilością wózków przeznaczonych do transportu bielizny brudnej z oddziałów i komórek organizacyjnych Szpitala do sortowni bielizny oraz wózków przeznaczonych do transportu bielizny czystej do oddziałów i komórek organizacyjnych Szpitala.
Wózki do transportu bielizny muszą zapewniać szczelność mikrobiologiczną i być odpowiednio oznakowane. Wszystkie elementy wózków jezdnych winny nadawać się do mycia, dezynfekcji. Wszystkie wózki do transportu bielizny winny być codziennie myte i dezynfekowane w komorze myjąco-dezynfekcyjnej przez Wykonawcę usługi.
14. Bielizna i pościel czysta zarówno „własna” jak i dzierżawiona powinna być zapakowana asortymentowo w szczelne pakiety foliowe oddzielnie dla każdego oddziału (komórki) Zamawiającego. Każdy pakiet powinien być oznakowany zewnątrz numerem oddziału (komórki) Zamawiającego oraz zawierać protokół przekazania/ przyjęcia bielizny zawierający wykaz asortymentowy i ilościowy.
15. Bielizna i pościel brudna powinna być transportowana w dużych workach z materiału barierowego odpowiednio oznakowanych dla bielizny zakażonej oraz pozostałej.
16. Wykonawca ponosi odpowiedzialność (w tym finansową) za złą jakość świadczonych usług i wszelkie nieprawidłowości związane z wykonywaniem usług pralniczych stwierdzone przez organy kontroli wewnętrznej i zewnętrznej, np. przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
17. Zasady wykonywania kompleksowych usług pralniczych:
— Środki transportu brudnej i czystej bielizny,odzieży winny być oddzielone lub posiadać szczelną i podzieloną komorę załadunkową tak, aby bielizna czysta nie miała możliwości jakiegokolwiek kontaktu z bielizną brudną. Zamawiający wymaga, żeby wszelkie czynności załadunkowe i wyładunkowe na terenie Szpitala wykonywał Wykonawca z zachowaniem zasad epidemiologicznych.
— Transport czystej bielizny może się odbywać wyłącznie po dokonaniu przez Wykonawcę dezynfekcji samochodu - Zamawiający zastrzega sobie prawo do okazania dokumentu potwierdzającego przeprowadzoną dezynfekcje na każde żądanie.
— Wykonawca zobowiązany jest do wywożenia brudnej bielizny z pomieszczeń oddziałów i komórek szpitala oraz dostarczenie czystej bielizny bezpośrednio na oddziały oraz komórki organizacyjne Szpitala.
— Wydawanie brudnej bielizny do prania odbywać się będzie na podstawie kwitu „Zlecenie prania”, który określać będzie asortyment, ilość sztuk oraz rodzaj zdawanej bielizny a także podpisy osób zdających i odbierających. Kwit sporządzony będzie w dwóch egzemplarzach (jeden egzemplarz dla Wykonawcy, drugi będzie pozostawał u Zamawiającego).
— Przed skierowaniem do prania zdawana bielizna będzie liczona,( z wyjątkiem bielizny w czerwonych workach) przy zachowaniu zasad epidemiologicznych przez pracowników Wykonawcy w obecności pracownika Zamawiającego, a wynik liczenia odnotowany zostanie na kwicie zlecenia, który określać będzie asortyment, ilość sztuk oraz rodzaj zdawanej bielizny.
— „Bielizna szpitalna”, odzież nienadająca się do dalszego użytkowania, bądź naprawy winna być zapakowana w oddzielnym worku z napisem „kasacja” lub „”do naprawy”. W sytuacjach spornych powstałych w trakcie wykonywania usługi ustalenia dotyczące przeznaczenia bielizny do „naprawy” lub „kasacji” podejmować będą przedstawiciele Zamawiającego i Wykonawcy.
— Z chwilą rozpoczęcia wykonywania usługi Wykonawca winien dokonać dokładnego i trwałego oznakowania całego oddanego do prania asortymentu przez Zamawiającego, w sposób opisowy określający jednoznacznie Zamawiającego oraz komórkę organizacyjną, z której pochodzi dany asortyment, także numerem inwentaryzacyjnym. (bielizna własna)
— Bielizna dzierżawiona Wykonawcy będzie oznakowana (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka) z zaznaczeniem, że jest to bielizna dzierżawiona także w sposób opisowy określający jednoznacznie Zamawiającego oraz komórkę organizacyjną, z której pochodzi dany asortyment, także numerem inwentaryzacyjnym.
— Zamawiający wymaga aby pranie ubrań i fartuchów chirurgicznych barierowych odbywało się oddzielnie zgodnie z zaleceniami producenta.
— Zamawiający wymaga aby Wykonawca odbierał bieliznę brudną oraz dostarczał bieliznę czystą od poniedziałku do soboty w godzinach:
6.00 – 7.30 – odbiór brudnej bielizny;
7.30 – 12.00 dnia następnego – dostarczanie bielizny czystej (Blok Operacyjny o godz. 7.30),
z wyjątkiem bielizny fasowanej, poduszek itp., które odbierane i dostarczane będą trzy razy w tygodniu – poniedziałek, środa, piątek. W przypadku zaistnienia konieczności świadczenia usługi w inne dni wolne od pracy szczegółowy zakres będzie uzgodniony z wyprzedzeniem.
— Rozliczanie prania bielizny dzierżawionej będącej własnością Wykonawcy oraz bielizny własnej szpitala następować będzie na podstawie protokołu przekazania/ przyjęcia bielizny zawierający wykaz asortymentowy określający ilości sztuk, asortyment oraz rodzaj bielizny czystej dostarczonej do Szpitala z rozbiciem na bieliznę własną szpitala oraz bieliznę dzierżawioną w obecności przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego. Ustalona w ten sposób ilość sztuk bielizny oraz jej asortyment stanowić będzie podstawę rozliczenia.
18. Wykonawca zapewnia czystość pranej bielizny, dbałość o jej stan, ponosi pełną odpowiedzialność za jakość środków chemicznych, bezpieczny transport i opakowanie bielizny i dostarczenie do wyznaczonego miejsca. Wykonawca odpowiada za przestrzeganie i zachowanie zasad postępowania z bielizną szpitalną przez swoich pracowników i zobowiązuje się do stałego szkolenia pracowników w tym zakresie.
19. Koszty zakupu znakowarki, wózków transportowych, a także koszty znakowania, zaopatrzenia Zamawiającego w worki do transportu brudnej i czystej bielizny oraz kwity „zlecenie prania”,/ kwity „zlecenie prania-reklamacja”, protokoły przekazania/ przyjęcia bielizny obciążają Wykonawcę.
20. Usługa musi być wykonana zgodnie z wymogami sanitarno epidemiologicznymi z zastosowaniem środków piorąco – dezynfekujących skutecznie działających na B, F, V, Tbc, co muszą potwierdzić odpowiednie atesty.
21. Pranie bielizny szpitalnej, odzieży ochronnej oraz innych wyrobów zgodnie z zapotrzebowaniem Szpitala , odbywać się będzie w pralni Wykonawcy.
22. Wykonawca musi dysponować pomieszczeniami pralniczymi zapewniającymi zachowanie bariery higienicznej tj. wyeliminowanie kontaktu bielizny czystej z brudną oraz kontaktu pracowników z tych dwóch stref a także będącymi pod stałym nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
23. Wykonawca musi wykonywać usługę przy pomocy środków piorących i dezynfekujących posiadających dopuszczenie do obrotu oraz które zapewniają wypranie bielizny szpitalnej nie zostawiając śladów zabrudzenia oraz nie powodują szybszego jej zużycia.
Wymagania dla asortymentu obejmującego ww. usługę: - bielizna pościelowa w tym bielizna operacyjna, ubrania, fartuchy operacyjne, pidżamy – wymagana aktualne dokumenty na stosowane przez Wykonawcę środki piorące,
— odzież ochronna (fartuchy, bluzy, marynarki, garsonki, garnitury, spódnice, spodnie od garniturów itp.) - wymagana aktualne dokumenty na stosowane przez Wykonawcę środki piorące,
— materace, poduszki, koce - wymagana aktualne dokumenty na stosowane przez Wykonawcę środki piorące,
— pozostałe (firanki, zasłony, ścierki, ręcznik i obrusy) –wymagane aktualne dokumenty na stosowane przez Wykonawcę środki piorące,
— bielizna noworodkowa i dziecięca, pieluchy, rożki – pranie winno być ofoliowane przez Wykonawcę, wymagana pozytywna opinia na stosowane przez Wykonawcę środki piorące np. Instytutu Matki i Dziecka.
24. Dla asortymentu nienadającego się do prania wodnego Wykonawca zobowiązany jest dysponować urządzeniami i technologią do czyszczenia chemicznego z zastosowaniem bezpiecznych środków piorących (nie niszczących i nie powodujących uczuleń).
25. Wykonawca musi posiadać badania mikrobiologiczne dokumentujące skuteczność prania i dezynfekcji wykonane w okresie ostatnich 12 miesięcy w pralni Wykonawcy. Wykonawca raz na kwartał na swój koszt ma obowiązek dostarczyć Zamawiającemu kopię badań mikrobiologicznych z pralni Wykonawcy wykonanych przez akredytowane laboratorium wpisane na listę laboratoriów badawczych przez Polskie Centrum Akredytacji lub Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, dokumentujących skuteczność prania i dezynfekcji. Zamawiający ponadto zastrzega sobie prawo wykonania własnych wymazów czystościowych w chwili dostarczenia bielizny do Zamawiającego w obecności pracownika Wykonawcy.
26. Samochody dostawcze muszą posiadać decyzje Sanepidu o dopuszczeniu tych samochodów do transportu bielizny szpitalnej.
27. Zamawiający wymaga zabezpieczenia pralni zapasowej w przypadku awarii maszyn.
28. Zamawiający zastrzega sobie ogólną kontrolę nad prawidłowością usług pralniczych. Wykonawca zapewni Zamawiającemu dostęp do wszelkich danych i pomieszczeń niezbędnych do przeprowadzenia kontroli. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli technologii prania oddawanej bielizny.
29. Wykonawca zapewnia czystość pranej bielizny, dbałość o jej stan, ponosi pełną odpowiedzialność za jakość środków chemicznych, bezpieczny transport i ofoliowanie bielizny odbieranej i dostarczanej do wyznaczonego miejsca.
30. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia mechaniczne bielizny i innego asortymentu powstałe w związku z wykonywaniem usługi. W sytuacjach spornych powstałych w trakcie wykonywania usługi ustalenia dotyczące stopnia zniszczenia bielizny i innego asortymentu podejmować będzie komisja złożona z przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. Zamawiającemu przysługuje prawo do reklamacji w przypadku nieprawidłowego wykonania usługi na koszt Wykonawcy.
31. Strony ustalają, że w przypadku nienależytego wykonania usługi, zostanie ona przez Wykonawcę wykonana ponownie, na jego koszt.
32. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji części bądź całości zamówienia w każdej pozycji specyfikacji asortymentowej, zależnie do bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu.
33. Wykonawca powinien dysponować osobą z uprawnieniami do obsługi windy./dotyczy transportu wewnętrznego/.
34. W celu zapewnienia właściwej jakości świadczonych usług Wykonawca zapewni Zamawiającemu na czas realizacji przedmiotu zamówienia odpowiednią ilość worków tkaninowych z tkaniny barierowej i worków foliowych o wzmocnionej strukturze, odpowiedniej gęstości i kolorze odpowiednio oznakowanych dla bielizny zakażonej oraz bielizny brudnej niezakażonej, jak również odpowiednią ilość dużych worków przeznaczonych do transportu materacy (w razie potrzeby). Wykonawca zapewni worki w dzień rozpoczęcia usługi.
35. W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości prania bielizny Wykonawca obowiązany jest po zakończeniu realizacji umowy do umożliwienia korzystania przez Zamawiającego lub przez osobę trzecią przez niego wskazaną (tj. przez kolejnego wykonawcę usług prania) z dzierżawionej bielizny będącej własnością dotychczasowego Wykonawcy, nie dłużej jednak niż przez 2 tygodnie od wygaśnięcia umowy.
36. Wykonawca zapewni odpowiednią ilość osób niezbędnych do realizacji usługi.
37. Wykaz Oddziałów i jednostek organizacyjnych Zamawiającego, które będą korzystać z usług Wykonawcy, stanowi załącznik nr 7 do SIWZ.
38. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty wariantowej w zakresie umożliwiającym zastosowanie bezdotykowego systemu pozwalającego na między innymi zamawianie, bieżące monitorowanie wysłanej do prania bielizny, ilości bielizny będącej na stanie szpitala itp. oraz elektronicznego oznaczenia bielizny.
W takim przypadku sposób wykonania przedmiotu zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę w zakresie oznaczenia bielizny musi spełnić min. następujące wymagania:
Bielizna dzierżawiona Wykonawcy (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka) oraz bielizna własna Szpitala (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka, bielizna barierowa oraz odzież ochronna) będzie oznakowana przy pomocy elektronicznych znaczników, które będą służyły do rozliczania się z Zamawiającym oraz do prowadzenia pełnej identyfikacji dla każdej sztuki bielizny w systemie bezdotykowym.
Zamawiający wymaga, żeby elektroniczne znaczniki były umieszczone w każdej sztuce asortymentu w sposób trwały, uniemożliwiający ich odczepienie się od bielizny podczas użytkowania i procesu prania. Koszty zakupu elektronicznych znaczników a także oznaczenia nimi bielizny obciążają Wykonawcę.
Elektroniczne znaczniki powinny spełniać następujące wymagania:
— pasywne, nie posiadające własnego źródła zasilania,
— wytrzymujące min. 200 cykli prania, suszenia, maglowania, prasowania i sterylizacji,
— potwierdzony badaniami brak wpływu elektronicznych znaczników na rezonans magnetyczny, jak i rezonansu magnetycznego na elektroniczne znaczniki, gwarantujący bezpieczeństwo zastosowania elektronicznych znaczników dla ludzi i sprzętu elektronicznego, jak np. rozrusznik serca, defibrylatory, kardiomonitory, rejestratory Holtera itp.
Do całego systemu Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia, zainstalowania pełnego oprogramowania komputerowego w oddziałach Zamawiającego, umożliwiającego min. zamawianie, bieżące monitorowanie wysłanej do prania bielizny, ilości bielizny będącej na stanie szpitala itp. Wykonawca zobowiązany jest w okresie trwania umowy do pełnej obsługi serwisowej oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi w ilości wskazanej przez Zamawiającego.
B. Wymagania dla dzierżawionego asortymentu
1) Kryteria oceny tekstyliów bezpiecznych dla środowiska i człowieka, Tekstylia w systemie ochrony zdrowia
2) Zgodnie z normą PN-P-82010-06:1984. Tkaniny i przędziny bawełniane i bawełniano podobne powszechnego użytku oraz zgodne z normą ENV 14237:2002.
3) Tkanina z której wykonane będą poszczególne asortymenty bielizny pościelowej będącej własnością Wykonawcy i oferowanej w ramach usługi dzierżawy musi być przystosowana do prania w temperaturze 95oC i musi być odporna na dezynfekcje.
4) Prześcieradło wykonane z bezpyłowej tkaniny bawełniano – poliestrowej. Gramatura tkaniny min. 150 g/m2, zawartość bawełny 55-60%, Kurczliwość – max 4%, Kolor biały.
5) Poszwa wykonana z bezpyłowej tkaniny bawełniano – poliestrowej. Gramatura tkaniny min. 150 g/m2, zawartość bawełny 55-60%, kurczliwość – max 4%, kolor biały, z zakładką hotelową min. 25 cm
6) Poszewka wykonana z bezpyłowej tkaniny bawełniano – poliestrowej. Gramatura tkaniny min. 150 g/m2, zawartość bawełny 55-60%, kurczliwość – max 4%, kolor biały, z zakładką hotelową min. 10 cm
7) Podkład wykonany z bezpyłowej tkaniny bawełniano – poliestrowej. Gramatura tkaniny min. 150 g/m2, zawartość bawełny 55-60%, kurczliwość – max 4%, kolor biały.
8) Poduszka – wypełnienie 100% sztuczny puch (kulki lub frytki poliestrowe), tkanina zewnętrzna mikrofaza, antyalergiczna, możliwość prania w temp. 60o C.
9) Koc - poliester 100%, możliwość prania w temp. 60O C, Gramatura min. 400g/m2, obszyty lamówką dwustronnie o szerokości min. 2 cm, po każdej stronie.
10) Każda sztuka dzierżawionego asortymentu oznaczona musi być w sposób opisowy określający jednoznacznie Zamawiającego oraz komórkę organizacyjną, z której pochodzi dany asortyment, także numerem inwentaryzacyjnym z trwałym zaznaczeniem, że jest to bielizna dzierżawiona, w przypadku oferty wariantowej dzierżawiony asortyment oznaczony będzie przy pomocy elektronicznych znaczników.
11) Zamawiający nie odpowiada za zniszczenia bielizny będącej własnością Wykonawcy wynikających z naturalnego jej zużycia.
Szacunkowa ilość bielizny dzierżawionej przez Szpital w okresie obowiązywania umowy (36 miesięcy)
1. Poszwa 200 (+5%)x 160 cm - 1200 szt.
2. Poszewka 70 x 80 cm - 1000 szt.
3. Poszewka 40 x 40 cm - 100 szt.
4. Prześcieradło 160 x min. 240 cm - 1000 szt.
5. Podkład 90 x 140 cm - 600 szt.
6. Poszwa 75 x140 cm dziecięce - 200 szt.
7. Prześcieradło 70 x 90 cm noworodki - 80 szt.
8. Prześcieradło 90 x 140 cm dziecięce - 200 szt.
9. Poduszka 70 x 80 cm - 300 szt.
10. Poduszka 40 x 40 cm - 70 szt.
11. Koc 160 x 200 (+5%)cm - 800 szt.
12. Koc 70 x 140 (+5%) cm - 200 szt.
C.C. Zasady korzystania z pomieszczeń Zamawiającego:
1. Zamawiający udostępni Wykonawcy, na podstawie umowy najmu, pomieszczenia Pawilonu kuchnia-pralnia o łącznej powierzchni 84,15 m2, celem zorganizowania na terenie Szpitala centralnej sortowni bielizny (sortownia bielizny, sanitariaty i przedsionek). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wynajmowanych pomieszczeń służących realizacji przedmiotu zamówienia. Jeżeli wykonawca będzie chciał przeprowadzić prace remontowe lub dostosować pomieszczenia do swoich potrzeb musi uzyskać zgodę Działu Technicznego Szpitala. Najemca przeprowadzając remont lub dostosowując pomieszczenia do swoich potrzeb zobowiązany jest do przystosowania ww. pomieszczeń, zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami sanitarno - epidemiologicznymi oraz do poniesienia kosztów przystosowania ww. pomieszczeń.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

98310000, 98311000, 98312000, 98315000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: tak
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 36 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Przystępując do przetargu Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 43.000,00 PLN (słownie: czterdzieści trzy tysiące złotych).
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
Forma wpłaty wadium.
Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub pieniężnych poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz.275).
Wadium wniesione w pieniądzu.
1) Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem, na rachunek bankowy Zamawiającego:
Deutsche Bank PBC S.A. O/Kraków nr 45 1910 1048 3400 2331 1121 0002.
Fakt wniesienia wadium należy potwierdzić poprzez dostarczenie Zamawiającemu kopii dowodu wpłaty.
2) Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający zwraca Wykonawcy wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wskazany przez Wykonawcę.
Wadium wniesione w innej formie.
1) W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż w pieniądzu, do oferty należy dołączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię dokumentu stanowiącego zabezpieczenie wadium. Oryginał tego dokumentu należy złożyć razem z ofertą nie zszywając go z nią.
2) Z treści gwarancji (poręczenia) powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 ustawy.
3) Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji/ poręczenia nie był krótszy niż okres związania ofertą, tj. 60 dni.
Zwrot wadium.
Zamawiający zwraca wadium:
1) Wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem sytuacji wskazanej w pkt VIII.6.1. Specyfikacji;
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) Na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium w przypadkach wskazanych powyższej w pkt 1, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Zamawiający wyznacza zarazem termin ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
Utrata wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach, gdy:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
3) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Płatność przelewem min. w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia zobowiązany jest do złożenia wszystkich wskazanych w pkt. III.2.1) ppkt. 1 – 6 oświadczeń oraz dokumentów.
Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający będzie mógł żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Powyższe dotyczy również Wykonawców będących osobami fizycznymi (tj. przedsiębiorców podlegających wpisowi do ewidencji działalności gospodarczej), także tych, którzy prowadzą wspólnie działalność gospodarczą lub są wspólnikami spółki cywilnej.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania składania ofert.
3. Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 oraz w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych – wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert.
6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych – wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert.
7. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
8. Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
9. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt.III.2.1) ppkt.1-6.
10. W przypadku gdy Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polegać będzie na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, zgodnie z zasadami określonymi w art. 26 ust 2b ustawy.
11.Wymagania dotyczące Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
11.1. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, składa:
– zamiast dokumentów określonych w specyfikacji w punkcie III.2.1) ppkt 2, 3, 4 oraz 6 – dokument lub dokumenty wystawione w kraju w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji, ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
— zamiast dokumentu określonego w punkcie III.2.1) ppkt 5 – zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8, 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych.
11.2. Dokumenty wskazane powyżej powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, za wyjątkiem dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, który powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
11.3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania,nie wydaje się dokumentów, o których mowa w w punkcie 11. ppkt. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Dokument ten powinien być wystawiony z zachowaniem terminów wskazanych w pkt 11.2.
12.Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
13. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Dowodami tymi są poświadczenia, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia. Wykonawca musi wykazać się wykonaniem lub wykonywaniem w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej 2 usługami pralniczymi z dzierżawą/najmem/lesingiem bielizny pościelowej wraz transportem wykonanych lub wykonywanych w specjalistycznym szpitalu wielooddziałowym o wartości minimum 600.000,00 zł rocznie brutto.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert .
3. Opłacona polisa, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia z klauzulą ubezpieczenia od ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Wykonawca musi: 1. posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 40 % ceny oferty,
2. posiadać opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument, potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności z klauzulą ubezpieczenia od ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych na kwotę minimum 800 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych, w tym wykaz samochodów przeznaczonych do przewozu bielizny szpitalnej, w dostępnych wykonawcy usługi w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca musi:
1. posiadać urządzenia pralnicze gwarantujące należyte wykonanie usługi, wyposażone w urządzenia dozujące środki piorące i dezynfekujące, prasowalnice, maglownice, składarki oraz inne urządzenia w tym wózki i worki niezbędne do świadczenia usług.
2. posiadać co najmniej 2 samochody dostawcze szczelnie zamknięte przeznaczone do przewozu bielizny szpitalnej – posiadające decyzje Państwowej Inspekcji Sanitarnej o dopuszczeniu tych samochodów do transportu bielizny szpitalnej.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 70

2. Funkcjonalność. Waga 30

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP 38/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
1.7.2014 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 1.7.2014 - 11:00

Miejscowość:

Sala Konferencyjna Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ os. Na Skarpie 66 31-913 Kraków.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: czerwiec 2017
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Informacja o oświadczeniach i dokumentach jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania wymagań zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia.
1. Opinia wydana przez organ właściwy ds. sanitarno- epidemiologicznych potwierdzającą, iż zakład pralniczy Wykonawcy spełnia wymogi do prania bielizny szpitalnej.
2. Aktualne zaświadczenie lub inny dokument wydany przez Państwową Inspekcję Sanitarną właściwą dla siedziby Wykonawcy, potwierdzające, że pralnia podlega stałemu nadzorowi na zasadach określonych ustawą o Inspekcji Sanitarnej.
3. Kopie decyzji Państwowej Inspekcji Sanitarnej o dopuszczeniu samochodów dostawczych do transportu bielizny szpitalnej.
4. Kopia badań mikrobiologicznych dokumentujących skuteczność prania i dezynfekcji wykonanych przez akredytowane laboratorium wpisane na listę laboratoriów badawczych przez Polskie Centrum Akredytacji lub Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w okresie ostatnich 12 miesięcy.
5. Wykaz środków piorących i dezynfekujących, jakie Wykonawca zamierza użyć do wykonania zamówienia .
6. Oświadczenie, ze stosowane środki piorące, czyszczące i dezynfekujące są dopuszczone do obrotu, zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Oświadczenie, że dostarczy te dokumenty na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym nieprzekraczalnym terminie. W przypadku środków do prania bielizny dziecięcej pozytywna opinia np. Instytutu Matki i Dziecka.
7. Zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem zgodności działań wykonawcy z normami jakościowymi w zakresie świadczenia usług prania, dezynfekcji np. ISO
8. Oświadczenie, że Wykonawca dysponuje osobami z uprawnieniami do obsługi windy.
9. Oświadczenie, że dzierżawiona bielizna ogólnoszpitalna spełnia wymagania postawione przez Zamawiającego.
10. Opis sposobu realizacji świadczenia kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej z uwzględnieniem opisu znakowania i rozliczania bielizny dzierżawionej.
W przypadku składania oferty wariantowej:
11. Oświadczenie o dysponowaniu systemem znakowania bielizny metodą elektronicznych znaczników.
12. Oświadczenie producenta elektronicznych znaczników potwierdzające, że są one pasywne, bezpieczne dla ludzi i sprzętu, takiego jak np. rozrusznik serca, defibrylatory.
13. Oświadczenie producenta elektronicznych znaczników potwierdzające brak wpływu na rezonans magnetyczny oraz o możliwości wykonywania zdjęć RTG.
14. Dokument potwierdzający, iż producent elektronicznych znaczników spełnia określone wymogi jakościowe w zakresie badania, rozwoju i produkcji systemów identyfikacji potwierdzający możliwość stosowania elektronicznych znaczników w zakładach opieki zdrowotnej.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postepu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną albo w terminie 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
ul. Postepu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.6.2014
TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi prania i czyszczenia na sucho
ND Nr dokumentu 219225-2014
PD Data publikacji 01/07/2014
OJ Dz.U. S 123
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 26/06/2014
DT Termin 10/07/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
OC Pierwotny kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
RC Kod NUTS PL213

01/07/2014    S123    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi prania i czyszczenia na sucho

2014/S 123-219225

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie, os. Na Skarpie 66, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie, Osoba do kontaktów: Urszula Gawin, Kraków31-913, POLSKA. Tel.: +48 126229487. Faks: +48 126444756. E-mail: zpubl@interia.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.6.2014, 2014/S 112-197633)

Przedmiot zamówienia:
CPV:98310000, 98311000, 98312000, 98315000

Usługi prania i czyszczenia na sucho

Usługi odbierania prania

Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych

Usługi prasowania

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

1.7.2014 (10:30)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert

1.7.2014 (11:00)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

10.7.2014 (10:30)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert

10.7.2014 (11:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi prania i czyszczenia na sucho
ND Nr dokumentu 226775-2014
PD Data publikacji 05/07/2014
OJ Dz.U. S 127
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/07/2014
DT Termin 15/07/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
OC Pierwotny kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
RC Kod NUTS PL213

05/07/2014    S127    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi prania i czyszczenia na sucho

2014/S 127-226775

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie, os. Na Skarpie 66, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie, Osoba do kontaktów: Urszula Gawin, Kraków31-913, POLSKA. Tel.: +48 126229487. Faks: +48 126444756. E-mail: zpubl@interia.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.6.2014, 2014/S 112-197633)

Przedmiot zamówienia:
CPV:98310000, 98311000, 98312000, 98315000

Usługi prania i czyszczenia na sucho

Usługi odbierania prania

Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych

Usługi prasowania

Zamiast: 

III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa

1. posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 40 % ceny oferty

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 70

2. Funkcjonalność. Waga 30

VI.3) Informacje dodatkowe

Informacja o oświadczeniach i dokumentach jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania wymagań zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia.

1. Opinia wydana przez organ właściwy ds. sanitarno- epidemiologicznych potwierdzającą, iż zakład pralniczy Wykonawcy spełnia wymogi do prania bielizny szpitalnej.

2. Aktualne zaświadczenie lub inny dokument wydany przez Państwową Inspekcję Sanitarną właściwą dla siedziby Wykonawcy, potwierdzające, że pralnia podlega stałemu nadzorowi na zasadach określonych ustawą o Inspekcji Sanitarnej.

3. Kopie decyzji Państwowej Inspekcji Sanitarnej o dopuszczeniu samochodów dostawczych do transportu bielizny szpitalnej.

4. Kopia badań mikrobiologicznych dokumentujących skuteczność prania i dezynfekcji wykonanych przez akredytowane laboratorium wpisane na listę laboratoriów badawczych przez Polskie Centrum Akredytacji lub Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w okresie ostatnich 12 miesięcy.

5. Wykaz środków piorących i dezynfekujących, jakie Wykonawca zamierza użyć do wykonania zamówienia .

6. Oświadczenie, ze stosowane środki piorące, czyszczące i dezynfekujące są dopuszczone do obrotu, zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Oświadczenie, że dostarczy te dokumenty na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym nieprzekraczalnym terminie. W przypadku środków do prania bielizny dziecięcej pozytywna opinia np. Instytutu Matki i Dziecka.

7. Zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem zgodności działań wykonawcy z normami jakościowymi w zakresie świadczenia usług prania, dezynfekcji np. ISO

8. Oświadczenie, że Wykonawca dysponuje osobami z uprawnieniami do obsługi windy.

9. Oświadczenie, że dzierżawiona bielizna ogólnoszpitalna spełnia wymagania postawione przez Zamawiającego.

10. Opis sposobu realizacji świadczenia kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej z uwzględnieniem opisu znakowania i rozliczania bielizny dzierżawionej.

W przypadku składania oferty wariantowej:

11. Oświadczenie o dysponowaniu systemem znakowania bielizny metodą elektronicznych znaczników.

12. Oświadczenie producenta elektronicznych znaczników potwierdzające, że są one pasywne, bezpieczne dla ludzi i sprzętu, takiego jak np. rozrusznik serca, defibrylatory.

13. Oświadczenie producenta elektronicznych znaczników potwierdzające brak wpływu na rezonans magnetyczny oraz o możliwości wykonywania zdjęć RTG.

14. Dokument potwierdzający, iż producent elektronicznych znaczników spełnia określone wymogi jakościowe w zakresie badania, rozwoju i produkcji systemów identyfikacji potwierdzający możliwość stosowania elektronicznych znaczników w zakładach opieki zdrowotnej.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu

38. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty wariantowej w zakresie umożliwiającym zastosowanie bezdotykowego systemu pozwalającego na między innymi zamawianie, bieżące monitorowanie wysłanej do prania bielizny, ilości bielizny będącej na stanie szpitala itp. oraz elektronicznego oznaczenia bielizny.

W takim przypadku sposób wykonania przedmiotu zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę w zakresie oznaczenia bielizny musi spełnić min. następujące wymagania:

Bielizna dzierżawiona Wykonawcy (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka) oraz bielizna własna Szpitala (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka, bielizna barierowa oraz odzież ochronna) będzie oznakowana przy pomocy elektronicznych znaczników, które będą służyły do rozliczania się z Zamawiającym oraz do prowadzenia pełnej identyfikacji dla każdej sztuki bielizny w systemie bezdotykowym.

Zamawiający wymaga, żeby elektroniczne znaczniki były umieszczone w każdej sztuce asortymentu w sposób trwały, uniemożliwiający ich odczepienie się od bielizny podczas użytkowania i procesu prania. Koszty zakupu elektronicznych znaczników a także oznaczenia nimi bielizny obciążają Wykonawcę.

Elektroniczne znaczniki powinny spełniać następujące wymagania:

— pasywne, nie posiadające własnego źródła zasilania,

— wytrzymujące min. 200 cykli prania, suszenia, maglowania, prasowania i sterylizacji,

— potwierdzony badaniami brak wpływu elektronicznych znaczników na rezonans magnetyczny, jak i rezonansu magnetycznego na elektroniczne znaczniki, gwarantujący bezpieczeństwo zastosowania elektronicznych znaczników dla ludzi i sprzętu elektronicznego, jak np. rozrusznik serca, defibrylatory, kardiomonitory, rejestratory Holtera itp.

Do całego systemu Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia, zainstalowania pełnego oprogramowania komputerowego w oddziałach Zamawiającego, umożliwiającego min. zamawianie, bieżące monitorowanie wysłanej do prania bielizny, ilości bielizny będącej na stanie szpitala itp. Wykonawca zobowiązany jest w okresie trwania umowy do pełnej obsługi serwisowej oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi w ilości wskazanej przez Zamawiającego.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

1.7.2014 (10:30)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert

1.7.2014 (11:00)

Powinno być: 

III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa

1. posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 350.000,00 zł

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 90

2. Funkcjonalność. Waga 10

VI.3) Informacje dodatkowe

Informacja o oświadczeniach i dokumentach jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania wymagań zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia.

1. Opinia wydana przez organ właściwy ds. sanitarno- epidemiologicznych potwierdzającą, iż zakład pralniczy Wykonawcy spełnia wymogi do prania bielizny szpitalnej.

2. Aktualne zaświadczenie lub inny dokument wydany przez Państwową Inspekcję Sanitarną właściwą dla siedziby Wykonawcy, potwierdzające, że pralnia podlega stałemu nadzorowi na zasadach określonych ustawą o Inspekcji Sanitarnej.

3. Kopie decyzji Państwowej Inspekcji Sanitarnej o dopuszczeniu samochodów dostawczych do transportu bielizny szpitalnej.

4. Kopia badań mikrobiologicznych dokumentujących skuteczność prania i dezynfekcji wykonanych przez akredytowane laboratorium wpisane na listę laboratoriów badawczych przez Polskie Centrum Akredytacji lub Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w okresie ostatnich 12 miesięcy.

5. Wykaz środków piorących i dezynfekujących, jakie Wykonawca zamierza użyć do wykonania zamówienia .

6. Oświadczenie, ze stosowane środki piorące, czyszczące i dezynfekujące są dopuszczone do obrotu, zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Oświadczenie, że dostarczy te dokumenty na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym nieprzekraczalnym terminie. W przypadku środków do prania bielizny dziecięcej pozytywna opinia np. Instytutu Matki i Dziecka.

7. Zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem zgodności działań wykonawcy z normami jakościowymi w zakresie świadczenia usług prania, dezynfekcji np. ISO

8. Oświadczenie, że Wykonawca dysponuje osobami z uprawnieniami do obsługi windy.

9. Oświadczenie, że dzierżawiona bielizna ogólnoszpitalna spełnia wymagania postawione przez Zamawiającego.

10. Opis sposobu realizacji świadczenia kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej z uwzględnieniem opisu znakowania i rozliczania bielizny dzierżawionej.

W przypadku składania oferty wariantowej:

11. Oświadczenie o dysponowaniu systemem znakowania bielizny metodą elektronicznych znaczników.

12. Oświadczenie producenta elektronicznych znaczników potwierdzające, że są one pasywne, bezpieczne dla ludzi i sprzętu, takiego jak np. rozrusznik serca, defibrylatory oraz dopuszczone do stosowania w zakładach opieki zdrowotnej.

13. Oświadczenie producenta elektronicznych znaczników potwierdzające brak wpływu na rezonans magnetyczny, możliwość wykonywania zdjęć RTG oraz brak wpływu aparatury medycznej, w tym rezonansu magnetycznego na elektroniczne znaczniki.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu

38. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty wariantowej w zakresie umożliwiającym zastosowanie bezdotykowego systemu pozwalającego na między innymi zamawianie, bieżące monitorowanie wysłanej do prania bielizny, ilości bielizny będącej na stanie szpitala itp. oraz elektronicznego oznaczenia bielizny.

W takim przypadku sposób wykonania przedmiotu zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę w zakresie oznaczenia bielizny musi spełnić min. następujące wymagania:

Bielizna dzierżawiona Wykonawcy (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka) oraz bielizna własna Szpitala (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka, bielizna operacyjna, barierowa oraz odzież ochronna) będzie oznakowana przy pomocy elektronicznych znaczników, które będą służyły do rozliczania się z Zamawiającym oraz do prowadzenia pełnej identyfikacji dla każdej sztuki bielizny w systemie bezdotykowym.

Zamawiający wymaga, żeby elektroniczne znaczniki były umieszczone w każdej sztuce asortymentu w sposób trwały, uniemożliwiający ich odczepienie się od bielizny podczas użytkowania i procesu prania. Koszty zakupu elektronicznych znaczników a także oznaczenia nimi bielizny obciążają Wykonawcę.

Elektroniczne znaczniki powinny spełniać następujące wymagania:

— pasywne, nie posiadające własnego źródła zasilania,

— wytrzymujące min. 200 cykli prania, suszenia, maglowania, prasowania i sterylizacji,

Do całego systemu Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia, zainstalowania pełnego oprogramowania komputerowego w oddziałach Zamawiającego, umożliwiającego min. zamawianie, bieżące monitorowanie wysłanej do prania bielizny, ilości bielizny będącej na stanie szpitala itp. Wykonawca zobowiązany jest w okresie trwania umowy do pełnej obsługi serwisowej oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi w ilości wskazanej przez Zamawiającego.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

15.7.2014 (10:30)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert

15.7.2014 (11:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Zamawiający dopuszcza tkaninę o gramaturze min. 120g/m2, zawartość bawełny 50-70% , kurczliwość max 5 % oraz pranie bielizny pościelowej w temperaturze 65oC pod warunkiem, że proces pralniczy zagwarantuje skuteczność eradykacji drobnoustrojów (B, Tbc, V, F)


TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi odbierania prania
ND Nr dokumentu 316480-2014
PD Data publikacji 18/09/2014
OJ Dz.U. S 179
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/09/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
OC Pierwotny kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98312000 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych
98315000 - Usługi prasowania
RC Kod NUTS PL213
IA Adres internetowy (URL) www.zeromski-szpital.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

18/09/2014    S179    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi odbierania prania

2014/S 179-316480

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
os. Na Skarpie 66
Osoba do kontaktów: Urszula Gawin
31-913 Kraków
Polska
Tel.: +48 126229487
E-mail: zpubl@interia.pl
Faks: +48 126444756

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zeromski-szpital.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem oraz dzierżawą bielizny ogólnoszpitalnej.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków.

Kod NUTS PL213

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Świadczenie kompleksowych usług pralniczych w zakresie prania, dezynfekcji, krochmalenia, prasowania, maglowania bielizny pościelowej (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład), kocy, poduszek, kołder,bielizny operacyjnej, materacy, odzieży ochronnej i innych (np. firany, peleryny), czyszczenie chemiczne asortymentu nie nadającego się do prania wodnego, oraz naprawy krawieckie ww. asortymentu, zgodnie z zapotrzebowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.
2. Dzierżawa bielizny ogólnoszpitalnej (poszwa, poszewka, prześcieradło, podkład, koc, poduszka,) łącznie z praniem, dezynfekcją, krochmaleniem, prasowaniem, maglowaniem bielizny pościelowej, czyszczeniem chemicznym asortymentu nie nadającego się do prania wodnego, oraz naprawy krawieckie ww. asortymentu wraz z transportem, według zapotrzebowania Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

98311000, 98312000, 98315000, 98310000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 2 328 627,65 i najwyższa oferta 3 007 749,58 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. cena. Waga 90
2. funkcjonalność. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP38/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 112-197633 z dnia 13.6.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
12.9.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Profil A Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
31-201 Kraków
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 2 328 627,65 i najwyższa oferta 3 007 749,58 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 36
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Urzedu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną albo w terminie 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.9.2014

Adres: os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: zpubl@zeromski-szpital.pl
tel: +48 126229413
fax: +48 126444756
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-07-01
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 19763320141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-06-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 36 miesięcy
Wadium: 43000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 433 333 PLN  -  2 150 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: TAK
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.zeromski-szpital.pl
Informacja dostępna pod: Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków, woj. małopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
98310000-9 Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000-6 Usługi odbierania prania
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Usługi mechaniczne – Ciągniki, koparko-ładowarki GDDKiA Oddział w Lublinie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Profil A Sp. z o.o.
Kraków
2014-09-12 0,00