TI Tytuł Polska-Miłków: Usługi gospodarki leśnej
ND Nr dokumentu 197458-2014
PD Data publikacji 13/06/2014
OJ Dz.U. S 112
TW Miejscowość MIŁKÓW
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Leśny Bank Genów Kostrzyca
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 12/06/2014
DT Termin 09/07/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 77231000 - Usługi gospodarki leśnej
OC Pierwotny kod CPV 77231000 - Usługi gospodarki leśnej
IA Adres internetowy (URL) http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/lbg_kostrzyca/zamowienia_publiczne
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/06/2014    S112    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Miłków: Usługi gospodarki leśnej

2014/S 112-197458

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Leśny Bank Genów Kostrzyca
Miłków 300
Punkt kontaktowy: Leśny Bank Genów Kostrzyca
Osoba do kontaktów: Dorota Jasik
58-535 Miłków
POLSKA
Tel.: +48 757131048
E-mail: dorota.jasik@lbg.lasy.gov.pl
Faks: +48 757131754

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/lbg_kostrzyca/zamowienia_publiczne

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej reprezentująca Skarb Państwa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Leśnictwo
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zbiór materiału nasiennego oraz monitorowanie owocowania wybranych stanowisk jarzębu brekinii Sorbus torminalis (L.) Crantz oraz cisa pospolitego Taxus baccata L.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Zasięg przestrzenny projektu obejmuje zachodnią część Polski oraz wybrane rejony Polski południowej. Większość stanowisk, z których będą pozyskiwane owoce cisa pospolitego oraz owoce i pędy jarzębu brekinii, zlokalizowana jest na terenach objętych ochroną powierzchniową.
Działania w ramach projektu realizowane będą w granicach następujących rezerwatów:
Cis pospolity:
1) Rezerwat przyrody "Jelenia Góra im. Kazimierza Szlachetko". Rezerwat położony w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim na terenie Nadleśnictwa Zamrzenica w północnej części obrębu Wierzchlas w leśnictwie Jelenia Góra. Ogólna powierzchnia rezerwatu wynosi 4,39 ha. Rezerwat leży na obszarze Tucholskiego Parku Krajobraowego.
2) Rezerwat przyrody "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego". Rezerwat położony
w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim. Położony na południowo-wschodnim krańcu Borów Tucholskich, nad Jeziorem Mukrzańskim.
3) Rezerwat przyrody "Cisy nad Czerską Strugą", Leśny rezerwat przyrody na obszarze Tucholskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, leży w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 237 Tuchola – Czersk. Gmina Czersk.
4) Rezerwat "Cisy w Czarnem". Leśny rezerwat przyrody na obszarze gminy Rzeczenica, województwo pomorskie;
5) Rezerwat "Cisy nad Liswartą". Rezerwat leśno-florystyczny o powierzchni 21,16 ha, znajdujący się w pobliżu przysiółka Łęg i wsi Łebki na terenie Parku krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. Gmina Herby, województwo częstochowskie.
6) Rezerwat "Cisy w Mogilnie". Rezerwat florystyczny położony na stokach Jodłowej Góry na Pogórzu Rożnowskim, gmina Korzenna, powiat nowosądecki, województwo małopolskie.
7) Rezerwat "Igiełki". Florystyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Dukla w województwie podkarpackim.
8) Rezerwat "Kretówki”. Rezerwat znajdujący się na terenie gminy Korczyna i Haczów w województwie podkarpackim.
9) Rezerwat "Cisy w Malinówce". Rezerwat utworzony w 1958 roku na terenie Pogórza, w masywie oddzielającym dolinę rzeki Wisłok od rzeki Stobnicy. Gmina Haczów w województwie podkarpackim.
10) Rezerwat "Łysa Góra". Leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Nowy Żmigród w województwie podkarpackim, na terenie Nadleśnictwa Dukla.
11) Rezerwat "Cisy w Serednicy". Rezerwat florystyczny położony terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Gmina Olszanica w województwie podkarpackim.
12) Rezerwat "Cisy na Górze Jawor". Rezerwat florystyczny położony się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego, na południowym stoku góry Jawor. Gmina Baligród w województwie podkarpackim.
13) Rezerwat "Woronikówka". Florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie gminy Baligród w województwie podkarpackim.
14) Rezerwat "Jasień". Florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Kobiele Wielkie, powiat radomszczański, województwo łódzkie.
15) Rezerwat "Cisowy Jar” utworzony został w 1959 roku na obszarze Nadleśnictwa Olecko w obrębie Kowale Oleckie. Gmina Kowale Oleckie, województwo warmińsko-mazurskie.
16) Rezerwat "Cisy Tychowskie". Rezerwat florystyczny, o powierzchni 10,5 ha, utworzony 11 sierpnia 1980, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, w gminie Tychowo, ok. 4,5 km na południowy wschód od Tychowa.
17) Rezerwat "Przełomy pod Książem". Leśno-krajobrazowy rezerwat, częściowy położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego (częściowo powiat wałbrzyski, częściowo powiat świdnicki), województwo dolnośląskie.
18) Rezerwat "Cisy” położony w północno-wschodniej części Grzbietu Zachodniego Gór Bardzkich na zboczach wzniesienia Brzeźnicka Góra około 1,5 km na południowy zachód
od miejscowości Brzeźnica w gminie Bardo, województwo dolnośląskie.
19) Rezerwat "Cisowa Góra". Leśny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bardzkich w Sudetach Środkowych, w gminie Stoszowice, województwo dolnośląskie.
Jarząb brekinia:
1) Rezerwat "Rogoźno Zamek". Rezerwat położony jest w całości w gminie Rogóźno w powiecie grudziądzkim na obszarze będącym pod zarządem Nadleśnictwa Jamy, województwo kujawsko-pomorskie.
2) Rezerwat "Dolina rzeki Brdy". Rezerwat krajobrazowy, zajmuje teren wzdłuż rzeki Brdy, od Woziwody na północy do miejscowości Piła-Młyn na południu, w obrębie Tucholskiego Parku Krajobrazowego, na terenie nadleśnictw: Tuchola i Woziwoda. położony w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie tucholskim, gminach: Tuchola, Gostycyn i Cekcyn.
3) Rezerwat "Kamień Śląski". Leśny rezerwat przyrody w gminie Gogolin, w powiecie krapkowickim, w województwie opolskim.
4) Rezerwat "Zielona Góra". Leśny rezerwat przyrody położony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w pobliżu wsi Kusięta w gminie Olsztyn, województwo śląskie.
5) Rezerwat "Brekinia". Leśny rezerwat przyrody w gminie Prochowice, w powiecie legnickim, w województwie dolnośląskim.
6) Rezerwat "Nad Groblą". Leśny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce, w gminie Paszowice, powiecie jaworskim, woj. Dolnośląskim.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania
6 stanowisk jarzębu brekinii oraz usługa zbioru owoców z monitorowaniem owocowania
19 stanowisk cisa pospolitego, tj.:
1) Monitorowanie owocowania ze sporządzeniem dokumentacji stanowiska oraz określeniem czynników ilustrujących jego stan (inwentaryzacji terenowej).
2) Zbiór materiału nasiennego – na danym stanowisku tylko raz w okresie realizacji zadania. Decyzja dotycząca zbioru owoców na danym stanowisku zostanie podjęta przez Zamawiającego, po przeanalizowaniu danych zebranych przez Wykonawcę w trakcie monitorowania owocowania. Podstawowym czynnikiem decydującym o zbiorze będzie informacja na temat liczby drzew owocujących na danym stanowisku. Zamawiający zakłada,
że minimum 20% obradzających drzew będzie kwalifikować stanowisko do zbioru, jednakże wartość ta będzie mogła być zmniejszona w przypadku mało licznych stanowisk oraz starych, rozpadających się drzewostanów.
Zakres zadań:
1) Monitoring owocowania
a) Dotarcie do wymienionego stanowiska (rezerwatu) w okresie owocowania danego gatunku. (jarząb brekinia: sierpień/wrzesień, cis pospolity: wrzesień, październik);
b) Sporządzenie ogólnego opisu stanowiska (struktura drzewostanu, kondycja zdrowotna, warunki siedliskowe, cechy charakterystyczne, ewentualne zagrożenia);
c) Inwentaryzacja wszystkich drzew przedmiotowego gatunku (jarzęba brekinii lub cisa pospolitego) z określeniem szczegółowych danych dla każdego drzewa:
— lokalizacja określona za pomocą technik GPS w układzie WGS 84 w formacie
00° 00' 00,00",
— wysokość zmierzona za pomocą wysokościomierza – klinometru,
— pierśnica zmierzona za pomocą średnicomierza (klupy),
— kondycja osobnika w skali:
Z-drzewo zdrowe,
Ch-drzewo z wyraźnym uszkodzeniem w wyniku czynników biotycznych lub mechanicznych,
U-drzewa zamierające,
— owocowanie (informacja o owocowaniu TAK/NIE oraz szacunkowa masa owoców),
— sporządzenie dokumentacji fotograficznej (min. 1 zdjęcie drzewa);
d) Dostarczenie sporządzonej dokumentacji do siedziby Zamawiającego w terminie
do 7 dni od daty wykonania monitoringu i nie później niż do 10 września dla stanowisk jarzębu brekinii oraz 10 października dla cisa pospolitego, w roku realizacji monitoringu.
Zamawiający wymaga potwierdzenia wykonanego przez wykonawcę monitoringu przez pracownika terenowego zarządcy terenu na dokumentacji monitoringu
2) Zbiór owoców
a) Po zakwalifikowaniu stanowiska do zbioru przez Zamawiającego na podstawie wykonanego monitoringu owocowania, dotarcie do wybranych przez Zamawiającego drzew, wejście na drzewo przy użyciu technik alpinistycznych bez uszkodzenia drzewa (bezinwazyjnych) oraz wykonanie zbioru. Pozyskanie z jednego drzewa do 20 % owoców, jednakże nie więcej niż 0,5 kg;
b) Maksymalna ilość drzew na danym stanowisku, z których będzie przeprowadzony zbiór wynosi 100 szt.;
c) Po wykonaniu zbioru, Wykonawca jest zobowiązany do:
— zważenia zebranych owoców,
— oznaczenia zebranego materiału etykietą zawierającą informacje dot. lokalizacji, numeru drzewa oraz masy owoców,
— spakowaniu zebranego materiału w trwałe i przewiewne opakowania,
— krótkotrwałego przechowania zebranego materiału do momentu spedycji,
— dostarczeniu zebranych owoców do siedziby Zamawiającego osobiście, bądź firmą kurierską wskazaną przez Zamawiającego.
Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 części, zwane dalej pakietami
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77231000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 340 429 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.8.2014. Zakończenie 30.11.2016

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Pakiet nr I
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 6 rezerwatów przyrody cisa pospolitego, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Toruniu, Szczecinku oraz Białymstoku, tj.:
1) Rezerwat "Cisowy Jar” utworzony został w 1959 roku na obszarze Nadleśnictwa Olecko
w obrębie Kowale Oleckie. Gmina Kowale Oleckie, województwo warmińsko-mazurskie. Nadleśnictwo Olecko, RDLP Białystok.
2) Rezerwat przyrody "Cisy nad Czerską Strugą", Leśny rezerwat przyrody na obszarze Tucholskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Nadleśnictwo Woziwoda, RDLP Toruń.
3) Rezerwat przyrody "Jelenia Góra im. Kazimierza Szlachetko". Rezerwat położony w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim w północnej części obrębu Wierzchlas w leśnictwie Jelenia Góra. Ogólna powierzchnia rezerwatu wynosi 4,39 ha. Rezerwat leży na obszarze Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nadleśnictwo Zamrzenica, RDLP Toruń.
4) Rezerwat przyrody "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego". Rezerwat położony
w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim. Położony na południowo-wschodnim krańcu Borów Tucholskich, nad Jeziorem Mukrzańskim. Nadleśnictwo Zamrzenica, RDLP Toruń.
5) Rezerwat "Cisy w Czarnem". Leśny rezerwat przyrody na obszarze gminy Rzeczenica, województwo pomorskie. Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie. RDLP Szczecinek.
6) Rezerwat "Cisy Tychowskie". Rezerwat florystyczny, o powierzchni 10,5 ha, utworzony 11 sierpnia 1980, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, w gminie Tychowo, ok. 4,5 km na południowy wschód od Tychowa. Nadleśnictwo Tychowo, RDLP Szczecinek.
Zakres usługi
1. Monitorowanie owocowania ze sporządzeniem dokumentacji stanowiska oraz określeniem czynników ilustrujących jego stan (inwentaryzacji terenowej).
2. Zbiór materiału nasiennego – na danym stanowisku tylko raz w okresie realizacji zadania. Decyzja dotycząca zbioru owoców na danym stanowisku zostanie podjęta przez Zamawiającego, po przeanalizowaniu danych zebranych przez Wykonawcę w trakcie monitorowania owocowania. Podstawowym czynnikiem decydującym o zbiorze będzie informacja na temat liczby drzew owocujących na danym stanowisku. Zamawiający zakłada, że minimum 20% obradzających drzew będzie kwalifikować stanowisko do zbioru, jednakże wartość ta będzie mogła być zmniejszona w przypadku mało licznych stanowisk oraz starych, rozpadających się drzewostanów.
Zakres zadań:
1) Monitoring owocowania
a) Dotarcie do wymienionego stanowiska (rezerwatu) w okresie owocowania danego gatunku. (jarząb brekinia: sierpień/wrzesień, cis pospolity: wrzesień, październik);
b) Sporządzenie ogólnego opisu stanowiska (struktura drzewostanu, kondycja zdrowotna, warunki siedliskowe, cechy charakterystyczne, ewentualne zagrożenia);
c) Inwentaryzacja wszystkich drzew przedmiotowego gatunku (jarzęba brekinii lub cisa pospolitego) z określeniem szczegółowych danych dla każdego drzewa:
— lokalizacja określona za pomocą technik GPS w układzie WGS 84 w formacie
00° 00' 00,00",
— wysokość zmierzona za pomocą wysokościomierza – klinometru,
— pierśnica zmierzona za pomocą średnicomierza (klupy),
— kondycja osobnika w skali:
Z-drzewo zdrowe,
Ch-drzewo z wyraźnym uszkodzeniem w wyniku czynników biotycznych lub mechanicznych,
U-drzewa zamierające,
— owocowanie (informacja o owocowaniu TAK/NIE oraz szacunkowa masa owoców),
— sporządzenie dokumentacji fotograficznej (min. 1 zdjęcie drzewa);
d) Dostarczenie sporządzonej dokumentacji do siedziby Zamawiającego w terminie
do 7 dni od daty wykonania monitoringu i nie później niż do 10 września dla stanowisk jarzębu brekinii oraz 10 października dla cisa pospolitego, w roku realizacji monitoringu.
Zamawiający wymaga potwierdzenia wykonanego przez wykonawcę monitoringu przez pracownika terenowego zarządcy terenu na dokumentacji monitoringu
2) Zbiór owoców
a) Po zakwalifikowaniu stanowiska do zbioru przez Zamawiającego na podstawie wykonanego monitoringu owocowania, dotarcie do wybranych przez Zamawiającego drzew, wejście na drzewo przy użyciu technik alpinistycznych bez uszkodzenia drzewa (bezinwazyjnych) oraz wykonanie zbioru. Pozyskanie z jednego drzewa do 20 % owoców, jednakże nie więcej niż 0,5 kg;
b) Maksymalna ilość drzew na danym stanowisku, z których będzie przeprowadzony zbiór wynosi 100 szt.;
c) Po wykonaniu zbioru, Wykonawca jest zobowiązany do:
— zważenia zebranych owoców,
— oznaczenia zebranego materiału etykietą zawierającą informacje dot. lokalizacji, numeru drzewa oraz masy owoców,
— spakowaniu zebranego materiału w trwałe i przewiewne opakowania,
— krótkotrwałego przechowania zebranego materiału do momentu spedycji,
— dostarczeniu zebranych owoców do siedziby Zamawiającego osobiście, bądź firmą kurierską wskazaną przez Zamawiającego.
Harmonogram wykonywania prac
Rok 2014
1) Monitoring owocowania – TAK
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2015
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2016
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – zbiór owoców nie jest wykonywany.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77231000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 6 rezerwatów przyrody cisa pospolitego, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Toruniu, Szczecinku oraz Białymstoku, tj.:
1) Rezerwat "Cisowy Jar” utworzony został w 1959 roku na obszarze Nadleśnictwa Olecko
w obrębie Kowale Oleckie. Gmina Kowale Oleckie, województwo warmińsko-mazurskie. Nadleśnictwo Olecko, RDLP Białystok.
2) Rezerwat przyrody "Cisy nad Czerską Strugą", Leśny rezerwat przyrody na obszarze Tucholskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Nadleśnictwo Woziwoda, RDLP Toruń.
3) Rezerwat przyrody "Jelenia Góra im. Kazimierza Szlachetko". Rezerwat położony w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim w północnej części obrębu Wierzchlas w leśnictwie Jelenia Góra. Ogólna powierzchnia rezerwatu wynosi 4,39 ha. Rezerwat leży na obszarze Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Nadleśnictwo Zamrzenica, RDLP Toruń.
4) Rezerwat przyrody "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego". Rezerwat położony
w gminie Cekcyn w powiecie tucholskim. Położony na południowo-wschodnim krańcu Borów Tucholskich, nad Jeziorem Mukrzańskim. Nadleśnictwo Zamrzenica, RDLP Toruń.
5) Rezerwat "Cisy w Czarnem". Leśny rezerwat przyrody na obszarze gminy Rzeczenica, województwo pomorskie. Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie. RDLP Szczecinek.
6) Rezerwat "Cisy Tychowskie". Rezerwat florystyczny, o powierzchni 10,5 ha, utworzony 11 sierpnia 1980, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie białogardzkim, w gminie Tychowo, ok. 4,5 km na południowy wschód od Tychowa. Nadleśnictwo Tychowo, RDLP Szczecinek.
Szacunkowa wartość bez VAT: 77 672 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.8.2014. Zakończenie 30.11.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu Zamówienia
1) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji prac
w obrębie poszczególnych części zamówienia. Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego.
2) Uzyskanie zgody właściwego organu administracyjnego na zbiór materiału nasiennego
– po stronie Zamawiającego. Zezwolenie właściwego organu administracyjnego zostanie przekazane Wykonawcy przy podpisywaniu umowy.
3) Wskazanie zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko z uzyskaniem zgody zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko, na wstęp, monitorowanie owocowania oraz zbiór materiału nasiennego zgodnie z uzyskanym zezwoleniem – po stronie Zamawiającego.
4) Warunkiem przystąpienia do monitorowania urodzaju i zbioru owoców jest uzyskanie imiennego upoważnienia od Zamawiającego oraz zgody zarządcy terenu;
5) Monitoring i zbiór owoców może być wykonywany tylko w obecności upoważnionego pracownika jednostki PGL LP właściwej dla wyznaczonego przez Zamawiającego miejsca zbioru.
6) Monitoring owocowania będzie wykonywany w terminie owocowania danego gatunku, co pozwoli na określenie ilości obradzających drzew. Na podstawie danych z monitoringu będzie podejmowana decyzja o zbiorze owoców oraz rozmiarze tego zbioru. Monitoring owocowania zostanie powtórzony w drugim i trzecim roku realizacji projektu, tylko w przypadku brak owocowania gatunku w pierwszym roku realizacji zadania.
7) Drzewa, na których stwierdzono owocowanie uzasadniające zbiór owoców, powinny być oznakowane trwałą etykietą zawierającą informacje o numerze drzewa oraz dacie monitoringu. Etykieta nie może powodować uszkodzenia drzewa.
8) Wejścia na drzewa muszą być wykonane w sposób bezinwazyjny, nie powodujący uszkodzeń korzeni, pni, koron drzew.
9) Zebrany materiał musi być odpowiednio zapakowany i oznaczony. Obowiązuje zasada podwójnego etykietowania, jedna etykieta wewnątrz opakowania, druga na zewnątrz. Etykiety powinny być wypełnione czytelnie.
10) Opakowania oraz etykiety po stronie Wykonawcy.
11) Krótkotrwałe przechowywanie owoców, tj. od zbioru do przekazania Zamawiającemu,
nie może przekraczać 3 dni kalendarzowych. W tym czasie owoce powinny być umieszczone w przewiewnym pomieszczeniu, rozsypane w cienkich warstwach.
12) Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Skompletowania niezbędnego w trakcie zbioru wyposażenia i dotarcia do stanowiska własnym transportem. Zamawiający nie zapewnia środków transportowych na dotarcie do miejsca wykonywania monitorowania urodzaju i zbioru jak również\ przemieszczania się po terenie, nie zapewnia również miejsc noclegowych;
b) Powiadamiania Zamawiającego z wyprzedzeniem, co najmniej 3 dni, o planowanym terminie monitorowania owocowani i zbioru, w celu ewentualnego nadzoru nad realizacją zadania oraz zgłoszenia zarządcy terenu, na którym znajduje się dane stanowisko,
c) Wezwania firmy transportowej, dopilnowanie właściwego załadunku i opakowania materiału po stronie Wykonawcy. O wystąpieniu problemów ze spedycją materiału nasiennego (np. nie reagowanie na wezwanie przedsiębiorstwa transportowego) Wykonawca powinien niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
13) Koszt transportu zebranego materiału nasiennego po stronie Zamawiającego.
Część nr: 2 Nazwa: Pakiet II
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 5 rezerwatów przyrody cisa pospolitego, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) we Wrocławiu oraz Katowicach, tj.:
1) Rezerwat "Cisowa Góra". Leśny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bardzkich w Sudetach Środkowych, w gminie Stoszowice, województwo dolnośląskie. Nadleśnictwo Bardo Śląskie, RDLP Wrocław.
2) Rezerwat "Cisy” położony w północno-wschodniej części Grzbietu Zachodniego Gór Bardzkich na zboczach wzniesienia Brzeźnicka Góra około 1,5 km na południowy zachód
od miejscowości Brzeźnica w gminie Bardo, województwo dolnośląskie. Nadleśnictwo Bardo Śląskie, RDLP Wrocław.
3) Rezerwat "Przełomy pod Książem". Leśno-krajobrazowy rezerwat, częściowy położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego (częściowo powiat wałbrzyski, częściowo powiat świdnicki), województwo dolnośląskie. Nadleśnictwo Wałbrzych. RDLP Wrocław.
4) Rezerwat "Cisy nad Liswartą". Rezerwat leśno-florystyczny o powierzchni 21,16 ha, znajdujący się w pobliżu przysiółka Łęg i wsi Łebki na terenie Parku krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. Gmina Herby, województwo częstochowskie. Nadleśnictwo Herby, RDLP Katowice.
5) Rezerwat "Jasień". Florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Kobiele Wielkie, powiat radomszczański, województwo łódzkie. Nadleśnictwo Gidle, RDLP Katowice.
Zakres usługi
3. Monitorowanie owocowania ze sporządzeniem dokumentacji stanowiska oraz określeniem czynników ilustrujących jego stan (inwentaryzacji terenowej).
4. Zbiór materiału nasiennego – na danym stanowisku tylko raz w okresie realizacji zadania. Decyzja dotycząca zbioru owoców na danym stanowisku zostanie podjęta przez Zamawiającego, po przeanalizowaniu danych zebranych przez Wykonawcę w trakcie monitorowania owocowania. Podstawowym czynnikiem decydującym o zbiorze będzie informacja na temat liczby drzew owocujących na danym stanowisku. Zamawiający zakłada, że minimum 20% obradzających drzew będzie kwalifikować stanowisko do zbioru, jednakże wartość ta będzie mogła być zmniejszona w przypadku mało licznych stanowisk oraz starych, rozpadających się drzewostanów.
Zakres zadań:
3) Monitoring owocowania
e) Dotarcie do wymienionego stanowiska (rezerwatu) w okresie owocowania danego gatunku. (jarząb brekinia: sierpień/wrzesień, cis pospolity: wrzesień, październik);
f) Sporządzenie ogólnego opisu stanowiska (struktura drzewostanu, kondycja zdrowotna, warunki siedliskowe, cechy charakterystyczne, ewentualne zagrożenia);
g) Inwentaryzacja wszystkich drzew przedmiotowego gatunku (jarzęba brekinii lub cisa pospolitego) z określeniem szczegółowych danych dla każdego drzewa:
— lokalizacja określona za pomocą technik GPS w układzie WGS 84 w formacie
00° 00' 00,00",
— wysokość zmierzona za pomocą wysokościomierza – klinometru,
— pierśnica zmierzona za pomocą średnicomierza (klupy),
— kondycja osobnika w skali:
Z-drzewo zdrowe,
Ch-drzewo z wyraźnym uszkodzeniem w wyniku czynników biotycznych lub mechanicznych,
U-drzewa zamierające,
— owocowanie (informacja o owocowaniu TAK/NIE oraz szacunkowa masa owoców),
— sporządzenie dokumentacji fotograficznej (min. 1 zdjęcie drzewa);
h) Dostarczenie sporządzonej dokumentacji do siedziby Zamawiającego w terminie
do 7 dni od daty wykonania monitoringu i nie później niż do 10 września dla stanowisk jarzębu brekinii oraz 10 października dla cisa pospolitego, w roku realizacji monitoringu.
ZAMAWIAJĄCY WYMAGA POTWIERDZENIA WYKONANEGO PRZEZ WYKONAWCĘ MONITORINGU PRZEZ PRACOWNIKA TERENOWEGO ZARZĄDCY TERENU NA DOKUMENTACJI MONITORINGU
4) Zbiór owoców
d) Po zakwalifikowaniu stanowiska do zbioru przez Zamawiającego na podstawie wykonanego monitoringu owocowania, dotarcie do wybranych przez Zamawiającego drzew, wejście na drzewo przy użyciu technik alpinistycznych bez uszkodzenia drzewa (bezinwazyjnych) oraz wykonanie zbioru. Pozyskanie z jednego drzewa do 20 % owoców, jednakże nie więcej niż 0,5 kg;
e) Maksymalna ilość drzew na danym stanowisku, z których będzie przeprowadzony zbiór wynosi 100 szt.;
f) Po wykonaniu zbioru, Wykonawca jest zobowiązany do:
— zważenia zebranych owoców,
— oznaczenia zebranego materiału etykietą zawierającą informacje dot. lokalizacji, numeru drzewa oraz masy owoców,
— spakowaniu zebranego materiału w trwałe i przewiewne opakowania,
— krótkotrwałego przechowania zebranego materiału do momentu spedycji,
— dostarczeniu zebranych owoców do siedziby Zamawiającego osobiście, bądź firmą kurierską wskazaną przez Zamawiającego.
Harmonogram wykonywania prac
Rok 2014
1) Monitoring owocowania – TAK
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2015
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2016
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – zbiór owoców nie jest wykonywany.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77231000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 5 rezerwatów przyrody cisa pospolitego, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) we Wrocławiu oraz Katowicach, tj.:
1) Rezerwat "Cisowa Góra". Leśny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bardzkich w Sudetach Środkowych, w gminie Stoszowice, województwo dolnośląskie. Nadleśnictwo Bardo Śląskie, RDLP Wrocław.
2) Rezerwat "Cisy” położony w północno-wschodniej części Grzbietu Zachodniego Gór Bardzkich na zboczach wzniesienia Brzeźnicka Góra około 1,5 km na południowy zachód
od miejscowości Brzeźnica w gminie Bardo, województwo dolnośląskie. Nadleśnictwo Bardo Śląskie, RDLP Wrocław.
3) Rezerwat "Przełomy pod Książem". Leśno-krajobrazowy rezerwat, częściowy położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego (częściowo powiat wałbrzyski, częściowo powiat świdnicki), województwo dolnośląskie. Nadleśnictwo Wałbrzych. RDLP Wrocław.
4) Rezerwat "Cisy nad Liswartą". Rezerwat leśno-florystyczny o powierzchni 21,16 ha, znajdujący się w pobliżu przysiółka Łęg i wsi Łebki na terenie Parku krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. Gmina Herby, województwo częstochowskie. Nadleśnictwo Herby, RDLP Katowice.
5) Rezerwat "Jasień". Florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Kobiele Wielkie, powiat radomszczański, województwo łódzkie. Nadleśnictwo Gidle, RDLP Katowice.
Szacunkowa wartość bez VAT: 81 811 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.8.2014. Zakończenie 30.11.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu Zamówienia
1) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji prac
w obrębie poszczególnych części zamówienia. Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego.
2) Uzyskanie zgody właściwego organu administracyjnego na zbiór materiału nasiennego
– po stronie Zamawiającego. Zezwolenie właściwego organu administracyjnego zostanie przekazane Wykonawcy przy podpisywaniu umowy.
3) Wskazanie zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko z uzyskaniem zgody zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko, na wstęp, monitorowanie owocowania oraz zbiór materiału nasiennego zgodnie z uzyskanym zezwoleniem – po stronie Zamawiającego.
4) Warunkiem przystąpienia do monitorowania urodzaju i zbioru owoców jest uzyskanie imiennego upoważnienia od Zamawiającego oraz zgody zarządcy terenu;
5) Monitoring i zbiór owoców może być wykonywany tylko w obecności upoważnionego pracownika jednostki PGL LP właściwej dla wyznaczonego przez Zamawiającego miejsca zbioru.
6) Monitoring owocowania będzie wykonywany w terminie owocowania danego gatunku, co pozwoli na określenie ilości obradzających drzew. Na podstawie danych z monitoringu będzie podejmowana decyzja o zbiorze owoców oraz rozmiarze tego zbioru. Monitoring owocowania zostanie powtórzony w drugim i trzecim roku realizacji projektu, tylko w przypadku brak owocowania gatunku w pierwszym roku realizacji zadania.
7) Drzewa, na których stwierdzono owocowanie uzasadniające zbiór owoców, powinny być oznakowane trwałą etykietą zawierającą informacje o numerze drzewa oraz dacie monitoringu. Etykieta nie może powodować uszkodzenia drzewa.
8) Wejścia na drzewa muszą być wykonane w sposób bezinwazyjny, nie powodujący uszkodzeń korzeni, pni, koron drzew.
9) Zebrany materiał musi być odpowiednio zapakowany i oznaczony. Obowiązuje zasada podwójnego etykietowania, jedna etykieta wewnątrz opakowania, druga na zewnątrz. Etykiety powinny być wypełnione czytelnie.
10) Opakowania oraz etykiety po stronie Wykonawcy.
11) Krótkotrwałe przechowywanie owoców, tj. od zbioru do przekazania Zamawiającemu,
nie może przekraczać 3 dni kalendarzowych. W tym czasie owoce powinny być umieszczone w przewiewnym pomieszczeniu, rozsypane w cienkich warstwach.
12) Wykonawca zobowiązany jest do:
d) Skompletowania niezbędnego w trakcie zbioru wyposażenia i dotarcia do stanowiska własnym transportem. Zamawiający nie zapewnia środków transportowych na dotarcie do miejsca wykonywania monitorowania urodzaju i zbioru jak również\ przemieszczania się po terenie, nie zapewnia również miejsc noclegowych;
e) Powiadamiania Zamawiającego z wyprzedzeniem, co najmniej 3 dni, o planowanym terminie monitorowania owocowani i zbioru, w celu ewentualnego nadzoru nad realizacją zadania oraz zgłoszenia zarządcy terenu, na którym znajduje się dane stanowisko,
f) Wezwania firmy transportowej, dopilnowanie właściwego załadunku i opakowania materiału po stronie Wykonawcy. O wystąpieniu problemów ze spedycją materiału nasiennego (np. nie reagowanie na wezwanie przedsiębiorstwa transportowego) Wykonawca powinien niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
13) Koszt transportu zebranego materiału nasiennego po stronie Zamawiającego.
Część nr: 3 Nazwa: Pakiet III
1)Krótki opis
Pakiet III
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 8 rezerwatów przyrody cisa pospolitego, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krakowie oraz Krośnie, tj.:
1) Rezerwat "Cisy w Mogilnie". Rezerwat florystyczny położony na stokach Jodłowej Góry na Pogórzu Rożnowskim, gmina Korzenna, powiat nowosądecki, województwo małopolskie. Nadleśnictwo Stary Sącz, RDLP Kraków.
2) Rezerwat "Cisy na Górze Jawor". Rezerwat florystyczny położony się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego, na południowym stoku góry Jawor. Gmina Baligród w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Baligród, RDLP Krosno.
3) Rezerwat "Woronikówka". Florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie gminy Baligród w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Baligród, RDLP Krosno.
4) Rezerwat "Igiełki". Florystyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Dukla w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Dukla, RDLP Krosno.
5) Rezerwat "Łysa Góra". Leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Nowy Żmigród w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Dukla, RDLP Krosno.
6) Rezerwat "Kretówki”. Rezerwat znajdujący się na terenie gminy Korczyna i Haczów w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Kołaczyce, RDLP Krosno.
7) Rezerwat "Cisy w Malinówce". Rezerwat utworzony w 1958 roku na terenie Pogórza, w masywie oddzielającym dolinę rzeki Wisłok od rzeki Stobnicy. Gmina Haczów w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Kołaczyce, RDLP Krosno.
8) Rezerwat "Cisy w Serednicy". Rezerwat florystyczny położony terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Gmina Olszanica w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, RDLP Krosno.
Zakres usługi
5. Monitorowanie owocowania ze sporządzeniem dokumentacji stanowiska oraz określeniem czynników ilustrujących jego stan (inwentaryzacji terenowej).
6. Zbiór materiału nasiennego – na danym stanowisku tylko raz w okresie realizacji zadania. Decyzja dotycząca zbioru owoców na danym stanowisku zostanie podjęta przez Zamawiającego, po przeanalizowaniu danych zebranych przez Wykonawcę w trakcie monitorowania owocowania. Podstawowym czynnikiem decydującym o zbiorze będzie informacja na temat liczby drzew owocujących na danym stanowisku. Zamawiający zakłada, że minimum 20% obradzających drzew będzie kwalifikować stanowisko do zbioru, jednakże wartość ta będzie mogła być zmniejszona w przypadku mało licznych stanowisk oraz starych, rozpadających się drzewostanów.
Zakres zadań:
5) Monitoring owocowania
i) Dotarcie do wymienionego stanowiska (rezerwatu) w okresie owocowania danego gatunku. (jarząb brekinia: sierpień/wrzesień, cis pospolity: wrzesień, październik);
j) Sporządzenie ogólnego opisu stanowiska (struktura drzewostanu, kondycja zdrowotna, warunki siedliskowe, cechy charakterystyczne, ewentualne zagrożenia);
k) Inwentaryzacja wszystkich drzew przedmiotowego gatunku (jarzęba brekinii lub cisa pospolitego) z określeniem szczegółowych danych dla każdego drzewa:
— lokalizacja określona za pomocą technik GPS w układzie WGS 84 w formacie
00° 00' 00,00",
— wysokość zmierzona za pomocą wysokościomierza – klinometru,
— pierśnica zmierzona za pomocą średnicomierza (klupy),
— kondycja osobnika w skali:
Z-drzewo zdrowe,
Ch-drzewo z wyraźnym uszkodzeniem w wyniku czynników biotycznych lub mechanicznych,
U-drzewa zamierające,
— owocowanie (informacja o owocowaniu TAK/NIE oraz szacunkowa masa owoców),
— sporządzenie dokumentacji fotograficznej (min. 1 zdjęcie drzewa);
l) Dostarczenie sporządzonej dokumentacji do siedziby Zamawiającego w terminie
do 7 dni od daty wykonania monitoringu i nie później niż do 10 września dla stanowisk jarzębu brekinii oraz 10 października dla cisa pospolitego, w roku realizacji monitoringu.
ZAMAWIAJĄCY WYMAGA POTWIERDZENIA WYKONANEGO PRZEZ WYKONAWCĘ MONITORINGU PRZEZ PRACOWNIKA TERENOWEGO ZARZĄDCY TERENU NA DOKUMENTACJI MONITORINGU
6) Zbiór owoców
g) Po zakwalifikowaniu stanowiska do zbioru przez Zamawiającego na podstawie wykonanego monitoringu owocowania, dotarcie do wybranych przez Zamawiającego drzew, wejście na drzewo przy użyciu technik alpinistycznych bez uszkodzenia drzewa (bezinwazyjnych) oraz wykonanie zbioru. Pozyskanie z jednego drzewa do 20 % owoców, jednakże nie więcej niż 0,5 kg;
h) Maksymalna ilość drzew na danym stanowisku, z których będzie przeprowadzony zbiór wynosi 100 szt.;
i) Po wykonaniu zbioru, Wykonawca jest zobowiązany do:
— zważenia zebranych owoców,
— oznaczenia zebranego materiału etykietą zawierającą informacje dot. lokalizacji, numeru drzewa oraz masy owoców,
— spakowaniu zebranego materiału w trwałe i przewiewne opakowania,
— krótkotrwałego przechowania zebranego materiału do momentu spedycji,
— dostarczeniu zebranych owoców do siedziby Zamawiającego osobiście, bądź firmą kurierską wskazaną przez Zamawiającego.
Harmonogram wykonywania prac
Rok 2014
1) Monitoring owocowania – TAK
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2015
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2016
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – zbiór owoców nie jest wykonywany.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77231000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 8 rezerwatów przyrody cisa pospolitego, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krakowie oraz Krośnie, tj.:
1) Rezerwat "Cisy w Mogilnie". Rezerwat florystyczny położony na stokach Jodłowej Góry na Pogórzu Rożnowskim, gmina Korzenna, powiat nowosądecki, województwo małopolskie. Nadleśnictwo Stary Sącz, RDLP Kraków.
2) Rezerwat "Cisy na Górze Jawor". Rezerwat florystyczny położony się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego, na południowym stoku góry Jawor. Gmina Baligród w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Baligród, RDLP Krosno.
3) Rezerwat "Woronikówka". Florystyczny rezerwat przyrody położony na terenie gminy Baligród w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Baligród, RDLP Krosno.
4) Rezerwat "Igiełki". Florystyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Dukla w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Dukla, RDLP Krosno.
5) Rezerwat "Łysa Góra". Leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Nowy Żmigród w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Dukla, RDLP Krosno.
6) Rezerwat "Kretówki”. Rezerwat znajdujący się na terenie gminy Korczyna i Haczów w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Kołaczyce, RDLP Krosno.
7) Rezerwat "Cisy w Malinówce". Rezerwat utworzony w 1958 roku na terenie Pogórza, w masywie oddzielającym dolinę rzeki Wisłok od rzeki Stobnicy. Gmina Haczów w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Kołaczyce, RDLP Krosno.
8) Rezerwat "Cisy w Serednicy". Rezerwat florystyczny położony terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Gmina Olszanica w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, RDLP Krosno.
Szacunkowa wartość bez VAT: 121 150 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.8.2014. Zakończenie 30.11.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu Zamówienia
1) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji prac
w obrębie poszczególnych części zamówienia. Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego.
2) Uzyskanie zgody właściwego organu administracyjnego na zbiór materiału nasiennego
– po stronie Zamawiającego. Zezwolenie właściwego organu administracyjnego zostanie przekazane Wykonawcy przy podpisywaniu umowy.
3) Wskazanie zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko z uzyskaniem zgody zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko, na wstęp, monitorowanie owocowania oraz zbiór materiału nasiennego zgodnie z uzyskanym zezwoleniem – po stronie Zamawiającego.
4) Warunkiem przystąpienia do monitorowania urodzaju i zbioru owoców jest uzyskanie imiennego upoważnienia od Zamawiającego oraz zgody zarządcy terenu;
5) Monitoring i zbiór owoców może być wykonywany tylko w obecności upoważnionego pracownika jednostki PGL LP właściwej dla wyznaczonego przez Zamawiającego miejsca zbioru.
6) Monitoring owocowania będzie wykonywany w terminie owocowania danego gatunku, co pozwoli na określenie ilości obradzających drzew. Na podstawie danych z monitoringu będzie podejmowana decyzja o zbiorze owoców oraz rozmiarze tego zbioru. Monitoring owocowania zostanie powtórzony w drugim i trzecim roku realizacji projektu, tylko w przypadku brak owocowania gatunku w pierwszym roku realizacji zadania.
7) Drzewa, na których stwierdzono owocowanie uzasadniające zbiór owoców, powinny być oznakowane trwałą etykietą zawierającą informacje o numerze drzewa oraz dacie monitoringu. Etykieta nie może powodować uszkodzenia drzewa.
8) Wejścia na drzewa muszą być wykonane w sposób bezinwazyjny, nie powodujący uszkodzeń korzeni, pni, koron drzew.
9) Zebrany materiał musi być odpowiednio zapakowany i oznaczony. Obowiązuje zasada podwójnego etykietowania, jedna etykieta wewnątrz opakowania, druga na zewnątrz. Etykiety powinny być wypełnione czytelnie.
10) Opakowania oraz etykiety po stronie Wykonawcy.
11) Krótkotrwałe przechowywanie owoców, tj. od zbioru do przekazania Zamawiającemu,
nie może przekraczać 3 dni kalendarzowych. W tym czasie owoce powinny być umieszczone w przewiewnym pomieszczeniu, rozsypane w cienkich warstwach.
12) Wykonawca zobowiązany jest do:
g) Skompletowania niezbędnego w trakcie zbioru wyposażenia i dotarcia do stanowiska własnym transportem. Zamawiający nie zapewnia środków transportowych na dotarcie do miejsca wykonywania monitorowania urodzaju i zbioru jak również\ przemieszczania się po terenie, nie zapewnia również miejsc noclegowych;
h) Powiadamiania Zamawiającego z wyprzedzeniem, co najmniej 3 dni, o planowanym terminie monitorowania owocowani i zbioru, w celu ewentualnego nadzoru nad realizacją zadania oraz zgłoszenia zarządcy terenu, na którym znajduje się dane stanowisko,
i) Wezwania firmy transportowej, dopilnowanie właściwego załadunku i opakowania materiału po stronie Wykonawcy. O wystąpieniu problemów ze spedycją materiału nasiennego (np. nie reagowanie na wezwanie przedsiębiorstwa transportowego) Wykonawca powinien niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
13) Koszt transportu zebranego materiału nasiennego po stronie Zamawiającego.
Część nr: 4 Nazwa: Pakiet IV
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 6 rezerwatów przyrody jarzębu brekinii, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Katowicach, Pile, Toruniu oraz we Wrocławiu, tj.:
1) Rezerwat "Rogoźno Zamek". Rezerwat położony jest w całości w gminie Rogóźno w powiecie grudziądzkim, województwo kujawsko-pomorskie. Nadleśnictwo Jamy, RDLP Toruń.
2) Rezerwat "Dolina rzeki Brdy". Rezerwat krajobrazowy, zajmuje teren wzdłuż rzeki Brdy,
od Woziwody na północy do miejscowości Piła-Młyn na południu, w obrębie Tucholskiego Parku Krajobrazowego, położony w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie tucholskim, gminach: Tuchola, Gostycyn i Cekcyn. Nadleśnictwo Tuchola, Nadleśnictwo Woziwoda, RDLP Toruń.
3) Rezerwat "Kamień Śląski". Leśny rezerwat przyrody w gminie Gogolin, w powiecie krapkowickim, w województwie opolskim. Nadleśnictwo Strzelce Opolskie, RDLP Wrocław.
4) Rezerwat "Zielona Góra". Leśny rezerwat przyrody położony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w pobliżu wsi Kusięta w gminie Olsztyn, województwo śląskie. Nadleśnictwo Kaczory. RDLP Piła.
5) Rezerwat "Brekinia". Leśny rezerwat przyrody w gminie Prochowice, w powiecie legnickim, w województwie dolnośląskim. Nadleśnictwo Legnica. RDLP Wrocław.
6) Rezerwat "Nad Groblą". Leśny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce, w gminie Paszowice, powiecie jaworskim, woj. Dolnośląskim. Nadleśnictwo Jawor. RDLP Wrocław.
Zakres usługi
7. Monitorowanie owocowania ze sporządzeniem dokumentacji stanowiska oraz określeniem czynników ilustrujących jego stan (inwentaryzacji terenowej).
8. Zbiór materiału nasiennego – na danym stanowisku tylko raz w okresie realizacji zadania. Decyzja dotycząca zbioru owoców na danym stanowisku zostanie podjęta przez Zamawiającego, po przeanalizowaniu danych zebranych przez Wykonawcę w trakcie monitorowania owocowania. Podstawowym czynnikiem decydującym o zbiorze będzie informacja na temat liczby drzew owocujących na danym stanowisku. Zamawiający zakłada, że minimum 20% obradzających drzew będzie kwalifikować stanowisko do zbioru, jednakże wartość ta będzie mogła być zmniejszona w przypadku mało licznych stanowisk oraz starych, rozpadających się drzewostanów.
Zakres zadań:
7) Monitoring owocowania
m) Dotarcie do wymienionego stanowiska (rezerwatu) w okresie owocowania danego gatunku. (jarząb brekinia: sierpień/wrzesień, cis pospolity: wrzesień, październik);
n) Sporządzenie ogólnego opisu stanowiska (struktura drzewostanu, kondycja zdrowotna, warunki siedliskowe, cechy charakterystyczne, ewentualne zagrożenia);
o) Inwentaryzacja wszystkich drzew przedmiotowego gatunku (jarzęba brekinii lub cisa pospolitego) z określeniem szczegółowych danych dla każdego drzewa:
— lokalizacja określona za pomocą technik GPS w układzie WGS 84 w formacie
00° 00' 00,00",
— wysokość zmierzona za pomocą wysokościomierza – klinometru,
— pierśnica zmierzona za pomocą średnicomierza (klupy),
— kondycja osobnika w skali:
Z-drzewo zdrowe,
Ch-drzewo z wyraźnym uszkodzeniem w wyniku czynników biotycznych lub mechanicznych,
U-drzewa zamierające,
— owocowanie (informacja o owocowaniu TAK/NIE oraz szacunkowa masa owoców),
— sporządzenie dokumentacji fotograficznej (min. 1 zdjęcie drzewa);
p) Dostarczenie sporządzonej dokumentacji do siedziby Zamawiającego w terminie
do 7 dni od daty wykonania monitoringu i nie później niż do 10 września dla stanowisk jarzębu brekinii oraz 10 października dla cisa pospolitego, w roku realizacji monitoringu.
ZAMAWIAJĄCY WYMAGA POTWIERDZENIA WYKONANEGO PRZEZ WYKONAWCĘ MONITORINGU PRZEZ PRACOWNIKA TERENOWEGO ZARZĄDCY TERENU NA DOKUMENTACJI MONITORINGU
8) Zbiór owoców
j) Po zakwalifikowaniu stanowiska do zbioru przez Zamawiającego na podstawie wykonanego monitoringu owocowania, dotarcie do wybranych przez Zamawiającego drzew, wejście na drzewo przy użyciu technik alpinistycznych bez uszkodzenia drzewa (bezinwazyjnych) oraz wykonanie zbioru. Pozyskanie z jednego drzewa do 20 % owoców, jednakże nie więcej niż 0,5 kg;
k) Maksymalna ilość drzew na danym stanowisku, z których będzie przeprowadzony zbiór wynosi 100 szt.;
l) Po wykonaniu zbioru, Wykonawca jest zobowiązany do:
— zważenia zebranych owoców,
— oznaczenia zebranego materiału etykietą zawierającą informacje dot. lokalizacji, numeru drzewa oraz masy owoców,
— spakowaniu zebranego materiału w trwałe i przewiewne opakowania,
— krótkotrwałego przechowania zebranego materiału do momentu spedycji,
— dostarczeniu zebranych owoców do siedziby Zamawiającego osobiście, bądź firmą kurierską wskazaną przez Zamawiającego.
Harmonogram wykonywania prac
Rok 2014
1) Monitoring owocowania – TAK
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2015
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – czynności monitoringu owocowania i zbioru powtarzane są w następnym roku realizacji zadania.
Rok 2016
1) Monitoring owocowania – jedynie stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
2) Zbiór owoców – decyzja uzależniona od wyników monitoringu owocowania i tylko
ze stanowisk, z których nie wykonano zbioru owoców w roku 2014 i 2015.
a) W przypadku owocowania gatunku na stanowisku – wykonanie zbioru
i zakończenie prac;
b) W przypadku braku owocowania – zbiór owoców nie jest wykonywany.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77231000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest usługa zbioru owoców poprzedzona monitorowaniem owocowania z wykonaniem terenowej inwentaryzacji stanowiska z 6 rezerwatów przyrody jarzębu brekinii, zlokalizowanych na obszarze znajdującym się w zarządzie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Katowicach, Pile, Toruniu oraz we Wrocławiu, tj.:
1) Rezerwat "Rogoźno Zamek". Rezerwat położony jest w całości w gminie Rogóźno w powiecie grudziądzkim, województwo kujawsko-pomorskie. Nadleśnictwo Jamy, RDLP Toruń.
2) Rezerwat "Dolina rzeki Brdy". Rezerwat krajobrazowy, zajmuje teren wzdłuż rzeki Brdy,
od Woziwody na północy do miejscowości Piła-Młyn na południu, w obrębie Tucholskiego Parku Krajobrazowego, położony w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie tucholskim, gminach: Tuchola, Gostycyn i Cekcyn. Nadleśnictwo Tuchola, Nadleśnictwo Woziwoda, RDLP Toruń.
3) Rezerwat "Kamień Śląski". Leśny rezerwat przyrody w gminie Gogolin, w powiecie krapkowickim, w województwie opolskim. Nadleśnictwo Strzelce Opolskie, RDLP Wrocław.
4) Rezerwat "Zielona Góra". Leśny rezerwat przyrody położony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w pobliżu wsi Kusięta w gminie Olsztyn, województwo śląskie. Nadleśnictwo Kaczory. RDLP Piła.
5) Rezerwat "Brekinia". Leśny rezerwat przyrody w gminie Prochowice, w powiecie legnickim, w województwie dolnośląskim. Nadleśnictwo Legnica. RDLP Wrocław.
6) Rezerwat "Nad Groblą". Leśny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce, w gminie Paszowice, powiecie jaworskim, woj. Dolnośląskim. Nadleśnictwo Jawor. RDLP Wrocław.
Szacunkowa wartość bez VAT: 59 796 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.8.2014. Zakończenie 30.11.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu Zamówienia
1) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji prac
w obrębie poszczególnych części zamówienia. Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego.
2) Uzyskanie zgody właściwego organu administracyjnego na zbiór materiału nasiennego
– po stronie Zamawiającego. Zezwolenie właściwego organu administracyjnego zostanie przekazane Wykonawcy przy podpisywaniu umowy.
3) Wskazanie zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko z uzyskaniem zgody zarządcy terenu, na którym zlokalizowane jest dane stanowisko, na wstęp, monitorowanie owocowania oraz zbiór materiału nasiennego zgodnie z uzyskanym zezwoleniem – po stronie Zamawiającego.
4) Warunkiem przystąpienia do monitorowania urodzaju i zbioru owoców jest uzyskanie imiennego upoważnienia od Zamawiającego oraz zgody zarządcy terenu;
5) Monitoring i zbiór owoców może być wykonywany tylko w obecności upoważnionego pracownika jednostki PGL LP właściwej dla wyznaczonego przez Zamawiającego miejsca zbioru.
6) Monitoring owocowania będzie wykonywany w terminie owocowania danego gatunku, co pozwoli na określenie ilości obradzających drzew. Na podstawie danych z monitoringu będzie podejmowana decyzja o zbiorze owoców oraz rozmiarze tego zbioru. Monitoring owocowania zostanie powtórzony w drugim i trzecim roku realizacji projektu, tylko w przypadku brak owocowania gatunku w pierwszym roku realizacji zadania.
7) Drzewa, na których stwierdzono owocowanie uzasadniające zbiór owoców, powinny być oznakowane trwałą etykietą zawierającą informacje o numerze drzewa oraz dacie monitoringu. Etykieta nie może powodować uszkodzenia drzewa.
8) Wejścia na drzewa muszą być wykonane w sposób bezinwazyjny, nie powodujący uszkodzeń korzeni, pni, koron drzew.
9) Zebrany materiał musi być odpowiednio zapakowany i oznaczony. Obowiązuje zasada podwójnego etykietowania, jedna etykieta wewnątrz opakowania, druga na zewnątrz. Etykiety powinny być wypełnione czytelnie.
10) Opakowania oraz etykiety po stronie Wykonawcy.
11) Krótkotrwałe przechowywanie owoców, tj. od zbioru do przekazania Zamawiającemu,
nie może przekraczać 3 dni kalendarzowych. W tym czasie owoce powinny być umieszczone w przewiewnym pomieszczeniu, rozsypane w cienkich warstwach.
12) Wykonawca zobowiązany jest do:
j) Skompletowania niezbędnego w trakcie zbioru wyposażenia i dotarcia do stanowiska własnym transportem. Zamawiający nie zapewnia środków transportowych na dotarcie do miejsca wykonywania monitorowania urodzaju i zbioru jak również\ przemieszczania się po terenie, nie zapewnia również miejsc noclegowych;
k) Powiadamiania Zamawiającego z wyprzedzeniem, co najmniej 3 dni, o planowanym terminie monitorowania owocowani i zbioru, w celu ewentualnego nadzoru nad realizacją zadania oraz zgłoszenia zarządcy terenu, na którym znajduje się dane stanowisko,
l) Wezwania firmy transportowej, dopilnowanie właściwego załadunku i opakowania materiału po stronie Wykonawcy. O wystąpieniu problemów ze spedycją materiału nasiennego (np. nie reagowanie na wezwanie przedsiębiorstwa transportowego) Wykonawca powinien niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
13) Koszt transportu zebranego materiału nasiennego po stronie Zamawiającego.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie,
przed upływem terminu składania ofert, wadium w wysokości:
1) Pakiet I – 780,00 PLN;
2) Pakiet II – 820,00 PLN;
3) Pakiet III – 1 220,00 PLN;
4) Pakiet IV – 600,00 PLN.
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następującyh formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b, ust. 5, pkt. 2, Ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 roku, Nr 42, poz. 275, z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na konto Zamawiającego
78 2030 0045 1111 0000 0082 5820 z zaznaczeniem „Wadium – Zbiór materiału nasiennego oraz monitorowanie owocowania wybranych stanowisk jarzębu brekinii Sorbus torminalis (L.) Crantz oraz cisa pospolitego Taxus baccata L.” Pakiet nr ………..”.
4. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu (przelewem), Wykonawca powinien dołączyć
do oferty kserokopię wpłaty wadium z potwierdzeniem dokonanego przelewu. Wadium uznaje się za wniesione z chwilą jego wpłynięcia na konto Zamawiającego, podane w pkt 3.
5. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz, termin ważności wystawionego dokumentu powinien być zgodny z terminem związania ofertą. Wadium w innej formie niż pieniądz należy dołączyć do oferty w formie oryginału.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji (poręczenia), gwarancja (poręczenie) powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
1) Nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (poręczenia) (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji (poręczenia)) oraz wskazanie ich siedzib;
2) Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją (poręczeniem),
3) Kwotę gwarancji (poręczenia),
4) Termin ważności gwarancji (poręczenia),
5) Zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłacenia kwoty gwarancji (poręczenia) na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP.
7. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowalną formą wadium, zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert
9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 11.
10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi
z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 PZP, lub pełnomocnictw chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Za wykonanie zamówienia Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie na podstawie ilości rzeczywiście odebranych i wykonanych prac oraz cen jednostkowych określonych w formularzu cenowym oferty załączonym do oferty Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza rozliczenia Przedmiotu Umowy fakturami częściowymi. Faktury częściowe będą wystawiane nie częściej niż raz w miesiącu. Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie na podstawie faktury VAT, na konto wskazane na fakturze, w terminie do 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury. Za dzień dokonania zapłaty strony będą uznawać dzień wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy Wykonawcy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w konsorcjum). Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców występujących wspólnie.
2) W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie, na mocy art. 141 Prawa zamówień publicznych wspólnicy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy w sprawie zamówienia publicznego. Oferta musi być podpisana w taki sposób,
by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
3) Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub do reprezentowania ich
w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego.
W związku z tym do oferty, składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia, należy dołączyć pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika, Zaleca się, aby pełnomocnictwo
a) określało postępowanie, do którego się odnosi;
b) precyzowało zakres umocowania;
c) wskazywało pełnomocnika;
d) wyliczało wszystkich Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o zamówienie.
Każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie musi podpisać się na pełnomocnictwie, zgodnie z reprezentacją danego podmiotu.
Pełnomocnictwo musi być dołączone do oferty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem.
4) Dokumenty składane indywidualnie przez każdego Wykonawcę muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji danego podmiotu. Oświadczenia, formularze, dokumenty sporządzone na załączonych do SIWZ wzorach, składa i podpisuje w imieniu wszystkich Wykonawców, Pełnomocnik lub wszyscy Wykonawcy składający ofertę wspólną.
5) Wszelka korespondencja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami ubiegającymi się wspólnie
o udzielenie zamówienia oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem);
6) Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na „Wykonawcę”;
w miejscu np. „nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać nazwy wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ;
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3) Oświadczenie Wykonawcy zawierające listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej
albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, zgodnie z art. 26 ust. 2d ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma miejsce zamieszkania lub siedzibę,
potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdziale IV pkt 4 SIWZ,, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym oraz organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem; wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji
dotyczących przedłożonego dokumentu.
6. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. złożyc dokumenty, o których mowa w wyżej sekcji III.2.) pkt 2 niniejszego ogłoszenia.
7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ,
2) Posiadania wiedzy i doświadczenia w zakresie wskazanym w sekcji III.2.3) niniejszego ogłoszenia,
3) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnym do wykonania zamówienia w zakresie wskazanym w sekcji III 2.3) niniejszego ogłoszenia,
4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej w zakresie wskazanym w sekcji III 2.2.) niniejszego ogłoszenia.
8. Zgodnie z postanowieniami art. 26 ust. 2b PZP wykonawca może polegać na wiedzy
i doświadczeniu lub osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
1) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
9. W przypadku, gdy wartości określone w dokumentach przedkładanych na potwierdzenie spełnienia warunku dot. wiedzy i doświadczenia (warunek opisany w Sekcji III. 2.3) niniejszego ogłoszenia) zostaną wyrażone w walutach obcych to do oceny spełnienia warunku zostaną przeliczone na złote (PLN) wedle średniego kursu NBP danej waluty do PLN z dnia publikacji ogłoszenie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
10. Warunki udziału w postępowaniu opisane w Sekcji III.2.1. pkt 7 niniejszego ogłoszenia Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia powinni spełnić łącznie.
11. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
12. Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnienia – nie spełnienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności ekonomicznej i finansowej o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Na potwierdzenie spełniania warunku Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1.W celu potwierdzenia spełnia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca winien złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ;
2) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ - „Wykaz usług”.
Dowodami, o których mowa w zdaniu poprzednim są:
a) poświadczenie,
b) oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt a).
W przypadku, Zamawiający (Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Leśny Bank Genów Kostrzyca) jest podmiotem na rzecz, którego usługi wskazane w Wykazie usług zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami
na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SIWZ – „Wykaz osób”;
4) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia (wskazane w/w wykazie) posiadają wymagane uprawnienia
5) Ewentualnie – dokumenty przy pomocy, których Wykonawca udowodni Zamawiającemu,
iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia (w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów
na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia), jeżeli zgodnie z postanowieniami art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów.
2. Dokumenty mogą być przedstawione w formie oryginałów albo kopii poświadczonych
za zgodność z oryginałem przez upoważnion(ego)ych przedstawiciel(a)i Wykonawcy. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów na zasobach, których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni łącznie spełniać warunki udziału w postępowaniu oraz złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków.
4. Ocena każdego z warunków przebiegać będzie w formule "spełnia - nie spełnia".
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
I. Wiedzy i doświadczenia
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej trzy usługi w zakresie monitorowania kwitnienia lub monitorowania owocowania lub zbioru materiału nasiennego (np. owoców, szyszek, nasion) z drzew stojących o wartości:
Pakiet I–IV
– nie mniej niż 60 000,00 zł. brutto sumaryczna wartość trzech wykazanych usług;
Wykonawca, który będzie składał ofertę na więcej, niż jeden pakiet w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, będzie mógł wykazać te same usługi w więcej niż jednym pakiecie.
II. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje
Pakiet I–IV
- co najmniej dwiema osobami do zbioru skrzydlaków, które zostały przeszkolone z zakresu zbioru z drzew stojących z wykorzystaniem bezinwazyjnych technik zbioru oraz posiadają certyfikat potwierdzający ukończenie takiego szkolenia.
Wykonawca, który składa ofertę na więcej, niż jeden pakiet nie może wykazać na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania osobami zdolnym do wykonania zamówienia te same osoby.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
S-2710-10/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
9.7.2014 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 9.7.2014

Miejscowość:

Siedziba Zamawiajacego w sali konferencyjnej Leśnego Banku Genów Kostrzyca, adres: Miłków 300; 58-535 Miłków

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamówienia uzupełniające
Zamawiający w stosunku do każdej części zamówienia przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 PZP w wysokości do 20 % wartości zamówienia podstawowego, liczonej odrębnie dla każdej z części zamówienia i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
2. Zamówienie w ramach projektu
Realizację przedmiotu niniejszego zamówienia Zamawiający współfinansuje ze środków Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Ochrona przyrody i krajobrazu”, w ramach projektu pn.
„Ochrona ex situ jarzębu brekinii - Sorbus torminalis (L.) Crantz oraz cisa pospolitego - Taxus baccata L., poprzez zachowanie zasobów genowych wybranych rezerwatów w banku nasion oraz utworzenie archiwum klonów cennych drzew zachowawczych jarzębu brekinii”.
3. Terminy
Wskazany w ogłoszeniu termin rozpoczęcia zamówienia może zostać zmieniony. Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia wykonywania przedmiotu umowy w ciągu tygodnia od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 01.08.2014 r. Terminy wykonania poszczególnych zadań w każdym z Pakietów nr I-IV będą uzgadniane pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem indywidualnych terminów owocowania i zbioru materiału nasiennego gatunków objętych niniejszym postępowaniem.
4. Zmiany umowy oraz warunki dokonywania tych zmian
1) Każda zmiana i uzupełnienie Umowy, będzie wymagać aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Poza innymi przypadkami określonymi w treści Umowy, zmiany Umowy będą mogły być wprowadzane w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Zamawiający
i Wykonawca nie przewidywali w chwili zawierania Umowy. Wskazane powyżej okoliczności
nie mogą być wywołane zarówno przez Zamawiającego, jak i Wykonawcę, ani przez nic zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż Umowa nie może być wykonana wedle pierwotnej treści, w szczególności z uwagi na rażącą stratę grożącą jednemu z nich lub niemożność osiągnięcia celu Umowy. Okoliczności powyższe odnosić się mogą w szczególności
do wystąpienia nagłych zmian stanu prawnego, konieczności uwzględnienia wpływu ewentualnych prac zamiennych na realizację przedmiotu umowy. Poza tym
a) Dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie lokalizacji prac w obrębie poszczególnych części zamówienia;
b) Dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie wynagrodzenia za przedmiot zamówienia w przypadku, gdy ulegną zmianie powszechnie obowiązujące przepisy
w zakresie wysokości stawki podatku od towarów i usług na przedmiot świadczenia;
c) Dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na oznaczeniu stron umowy, wyłącznie
w wyniku dozwolonego w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych następstwa prawnego albo zmiany nazwy lub innego oznaczenia strony (firmy) wynikającego z prawa
albo dozwolonych prawem czynności powodujących taką zmianę);
d) Dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie w zatrudnieniu podwykonawców w przypadku, gdy Wykonawca oświadczył, iż wykona umowę osobiście w zakresie zgodnym ze SIWZ oraz zmiany osobowej podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa;
e) Dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca usunięciu rozbieżności lub niejasności
w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób,
a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;
f) Dopuszczalne są zmiany postanowień umowy, które wynikają ze zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie postanowień umowy do nowego stanu prawnego;
g) Dopuszczalna jest zmiana numeru rachunku bankowego Wykonawcy, podanego
w umowie w przypadku zmiany rachunku bankowego Wykonawcy, na który następować ma zapłata wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu niniejszego zamówienia;
2. Niezależnie od powyższego, Zamawiający dopuszcza możliwość zmian, korzystnych
z punktu widzenia realizacji w przedmiotu umowy, w szczególności przyspieszających realizację, obniżających koszt ponoszony przez Zamawiającego na wykonanie, utrzymanie lub użytkowanie przedmiotu umowy. W takiej sytuacji, Strony wprowadzą do umowy stosowne zmiany weryfikujące dotychczasowe brzmienie kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania przedmiotu umowy, określą zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy.
3. Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności art. 140 ust. 3 Prawa zamówień publicznych oraz zasad ogólnych rządzących tą ustawą.
5. Strona internetowa Zamawiającego

www.lbg.lasy.gov.pl

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w Dziale VI PZP przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP. Środkami ochrony prawnej, są:
a) odwołanie,
b) skarga do sądu.
2. Ze względu na wartość zamówienia, w niniejszym postępowaniu Wykonawcom przysługuje odwołanie od każdej niezgodnej z przepisami PZP czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie PZP.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Odwołanie wnosi się w terminach określonych w art. 182 PZP.
7. Skarga do sądu przysługuje na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art. 198 a-198 g PZP.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.6.2014
Adres: Miłków 300, 58-535 Miłków
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: Dorota.Jasik@lbg.lasy.gov.pl
tel: +48 757131048
fax: +48 757131754
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-07-09
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 19745820141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-06-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 874 dni
Wadium: 3420 ZŁ
Szacowana wartość* 114 000 PLN  -  171 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 4
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/lbg_kostrzyca/zamowienia_publiczne
Informacja dostępna pod: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Leśny Bank Genów Kostrzyca
Miłków 300, miłków, woj. nierozpoznano
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
77231000-8 Usługi gospodarki leśnej