Skierniewice: Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polski współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.


Numer ogłoszenia: 191364 - 2012; data zamieszczenia: 06.06.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Miasta Skierniewice , ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, woj. łódzkie, tel. 046 8345100, faks 046 8345151.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.bip.um.skierniewice.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polski współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej (etap I) oraz wykonanie robót budowlanych (etap II) związanych z inwestycją pn. Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polskich. Prace projektowe mają za zadanie zrewaloryzowanie historycznego założenia parkowego objętego ochroną konserwatorską oraz wpisanie w historyczny charakter obiektu nowych elementów związanych z jego nową funkcją - parku miejskiego. Wykonawca opracuje dokumentacje budowlano-wykonawcze wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami, badaniami, obliczeniami i opracowaniami, pozyskaniem zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów, pozyskaniem pozwolenia wodno prawnego, mapami d/c projektowych oraz dokumentami niezbędnymi do uzyskania stosownych decyzji wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Wszelkie błędy w dokumentacji projektowej oraz brakujące opracowania Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić w ramach kwoty umownej wynagrodzenia. Wykonanie robót budowlanych polega na uporządkowaniu przestrzennym terenu objętego opracowaniem poprzez nawiązanie do zachowanych historycznych elementów oraz wprowadzenie nowych przyjmując technologię i materiały pozwalające na podkreślenie dawnego charakteru miejsca. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z koncepcją, stanowiące załącznik nr 1 i nr 1a do siwz z zastrzeżeniem zmian opisanych niżej: 1. W przypadku możliwości ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki lub wyciętych drzew, na wniosek Zamawiającego Wykonawca przekaże je Zamawiającemu lub w ramach zamówienia wywiezie je na wskazane przez Zamawiającego miejsce. 2. Pozostałe odpady i materiały pochodzące z rozbiórki, a także wycięte drzewa i krzewy Wykonawca jest zobowiązany do wywiezienia i utylizacji w ramach zamówienia. 3. Opracowanie map geodezyjnych d/c projektowych należy do wykonawcy. 4. W trakcie wykonywania robót ziemnych na działce nr ew. 5/5 istnieje prawdopodobieństwo wykopania pozostałości po rozebranym w przeszłości budynku. W takim przypadku do obowiązku Wykonawcy należy wywiezienie i utylizacja wykopanego gruzu. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielenia rękojmi oraz gwarancji: a) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 36 miesięcy gwarancji jakości na wykonaną dokumentację projektową; b) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 60 miesięcy gwarancji jakości na wykonane roboty. Wykonawca będzie zobowiązany posiadać przez cały okres wykonywania zamówienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie obejmującym prace objęte przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej wartości umowy. Ilekroć w niniejszej specyfikacji lub jej załącznikach występują nazwy własne, Zamawiający zastrzega, iż użycie tych nazw ma na celu wyłącznie opisanie określonego wymaganego (minimalnego) standardu wykonania zamówienia i w każdym z takich przypadków Zamawiający dopuszcza zaoferowanie środków i materiałów równoważnych..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający dopuszcza udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 Ustawy. Zamówienia uzupełniające stanowić mogą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegać będą na powtórzeniu zamówienia takiego samego rodzaju.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.22.00.00-0, 74.23.20.00-6, 71.30.00.00-1, 45.11.13.00-1, 45.11.27.11-2, 45.11.12.00-0, 45.11.24.41-8, 45.22.11.13-7, 45.22.11.19-9, 45.22.35.00-1, 45.23.32.00-1, 45.24.00.00-1, 45.26.23.00-4, 45.26.25.00-6, 45.26.25.10-9, 45.31.12.00-2, 45.31.61.00-6, 45.32.10.00-6, 45.33.00.00-9, 45.34.20.00-6, 45.42.20.00-1.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.10.2013.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
1.Ustala się wadium w wysokości 250.000,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 2.Wadium wnosi się pod rygorem wykluczenia z postępowania przed upływem terminu składania ofert, w jednej lub kilku z niżej wymienionych form: 1)w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta: KREDYT BANK O/Skierniewice nr 42 1500 1689 1216 8004 0851 0000. 2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3)gwarancjach bankowych; 4)gwarancjach ubezpieczeniowych; 5)w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zm.). 3.Wadium w innych dopuszczonych formach należy wnieść w kasie Urzędu Miasta Skierniewice. UWAGA: Z treści dokumentu wadium składanego w formie niepieniężnej musi wynikać nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium, na pisemne (pierwsze) żądanie Zamawiającego, w przypadku zaistnienia którejkolwiek z okoliczności wskazanych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Dokument ten musi również zawierać termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji, przy czym termin ten nie może być krótszy niż termin związania ofertą. Dokument nie może zawierać zapisów uzależniających realizację żądania zapłaty od uprzedniego potwierdzenia podpisów osób na wezwaniu do zapłaty przez bank prowadzący rachunek bankowy Zamawiającego. 4.Zamawiający będzie przechowywał wadium wniesione w pieniądzu na rachunku bankowym, a jego zwrot nastąpi zgodnie z art. 46 ust. 4 ustawy. 5.Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego zgodnie z przesłankami art. 46 ust. 5 ustawy, pozostali Wykonawcy zgodnie z przesłankami art. 46 ust. 4a ustawy. 6.Zasady zwrotu wadium reguluje art. 46 ustawy. 7.Wadium należy wnieść na okres związania ofertą.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca winien posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień: Ocena spełniania tego warunku nastąpi na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie załącznika nr 6. wg. formuły: spełnia - nie spełnia.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Posiadanie wiedzy i doświadczenia w zakresie odpowiadającym przedmiotowi niniejszego zamówienia: za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, iż: a)wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 dokumentacje projektowe rewaloryzacji zabytkowych parków o powierzchni min. 15 ha każdy. b)wykonali należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 roboty budowlane o podobnym charakterze obejmujące swoim zakresem zagospodarowanie terenu, o wartości robót min 5mln zł brutto każda, z czego co najmniej 2 roboty dotyczyły terenów objętych ochroną konserwatora zabytków. Za roboty budowlane o podobnym charakterze należy rozumieć roboty z zakresem obejmującym co najmniej: . roboty ziemne polegające na uformowaniu wklęsłym terenu, . budowę ciągów pieszo - jezdnych, . montaż elementów małej architektury, . budowę lub modernizację mostku / kładki o konstrukcji drewnianej lub kamiennej, . budowa oświetlenia terenu . budowę ogrodzenia nawiązującego stylistyką do zabytkowych elementów, . prace rozbiórkowe, . budowę budynku, . montaż instalacji monitoringu wizyjnego, . prace renowacyjne obiektów wykonanych z kamienia, . prace melioracyjne polegające na zabezpieczeni linii brzegowej rzeki, . prace ogrodnicze polegające na nasadzeniach drzew i wykonaniu powierzchni trawiastych, Powyższy warunek musi być spełniony łącznie (nie każdorazowo) dla wszystkich trzech robót jakich wymaga Zamawiający. Należy przez to rozumieć, że Wykonawca ma wykazać się minimum jednokrotnym należytym wykonaniem każdego z wymaganych zakresów prac podanych wyżej, występującym w co najmniej jednej z min. trzech robót o podobnym charakterze. c)wykonali należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum 3 roboty budowlane w formule -zaprojektuj - wybuduj. Na dowód tego wykonawca załączy do oferty: 1. Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (wzór - załącznik nr 8 do siwz); 2. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (wzór - załącznik nr 9 do siwz); Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu wg: formuły spełnia - nie spełnia.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca winien dysponować odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania tego warunku nastąpi na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wg załącznika nr 6 do siwz wg. formuły spełnia - nie spełnia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, iż dysponują następującymi osobami: 1.Zespół projektowy a)architekt krajobrazu /kierujący zespołem/ - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz posiadający doświadczenie w projektowaniu rewaloryzacji zabytkowych parków o powierzchni minimum 15 ha - minimum 3 projekty w okresie ostatnich 3 lat; b)projektant konstrukcyjno-budowlany - posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń c)projektant w zakresie dróg i mostów posiadający odpowiednie uprawnienia projektowe do projektowania dróg i mostów; d)projektant architektury posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności architektonicznej; e)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji sanitarnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; f)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji elektrycznych posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektroenergetycznych; g)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie melioracji wodnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - ustawa Prawo Budowlane z 07 lipca 1994 ze zmianami, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 2.Kierownictwo budowy a)architekt krajobrazu - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz doświadczenie - 2-letnia praktyką w terenach zieleni objętych ochroną konserwatorską; b)kierownik budowy /kierujący zespołem/ posiadający uprawnienia wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz spełniający wymagania określone w przepisach §23 ust. 1 i §24 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. Na dowód tego wykonawca winien załączyć do oferty: 1. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór - załącznik nr 10 do siwz). 2. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (wzór - załącznik nr 11 do siwz). Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wg formuły: spełnia - nie spełnia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca winien wykazać znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia: Za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, że: 1)posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 6.000.000,00 PLN; 2)posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej 6.000.000,00 zł. Na dowód tego wykonawca do oferty winien załączyć: 1.Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek bankowy, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; 2. Opłaconą polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wg. formuły: spełnia - nie spełnia.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
    • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
  • Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.


  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
  • III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1.Wypełniony i podpisany formularz ofertowy (wzór - zał. nr 3 do siwz); 2.Dowód wniesienia wadium - potwierdzenie wniesienia wadium należy dołączyć do oferty. 3.Upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisania oferty, (w formie oryginału lub potwierdzonej notarialnie kopii), podpisane przez osobę figurującą we właściwym rejestrze (lub innym dokumencie) jako posiadająca uprawnienia do podpisywania zobowiązań w imieniu Wykonawcy (w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik); 4.Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców składających ofertę wspólną w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (w formie oryginału lub potwierdzonej notarialnie kopii). 5.Wypełniony formularz cenowy (wzór - zał. nr 2 do siwz). Dodatkowo : Jeżeli Wykonawca zastrzega niejawność informacji stanowiących treść oferty, na podstawie art. 8 ust. 3 ustawy, zobowiązany jest załączyć do oferty wypełniony i podpisany załącznik nr 4 do siwz oraz wpiąć dokumenty, których treść stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa w nieprzejrzyste folie. Niedopełnienie zafoliowania skutkuje jawnością całej oferty.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w zakresie przedłużenia terminu realizacji zamówienia i terminów płatności. Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę postanowień umowy pod warunkiem, że zmiany te nie będą niekorzystne dla Zamawiającego lub (w przypadku zmiany terminu realizacji zadania) wynikać będą z okoliczności nieprzewidzianych i niezawinionych przez Wykonawcę (warunki pogodowe, odmienne od przyjętych w dokumentacji warunki terenowe, zwłoka lub odmowa w wydawaniu pozwoleń i uzgodnień przez odpowiednie urzędy itp.). Zamawiający dopuszcza również zmianę umowy w zakresie terminu jej realizacji w przypadku przedłużenia realizacji zadania pn. ,Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polski realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie projektu, zawartej przez Miasto Skierniewice z Województwem Łódzkim. Zmiana postanowień umowy może być dokonana tylko poprzez zawarcie pisemnego aneksu pomiędzy stronami.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.um.skierniewice.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Miasta Skierniewice, ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, Wydział Inwestycji Kubaturowych pok. 15 pok. 15 (wejście od ul. ul. Floriana).


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
21.06.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta Skierniewice ul. Rynek 1 96-100 Skierniewice sekretariat.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Oś.priorytetowa VI. Odnowa Obszarów Miejskich. Działanie VI.I. Rewitalizacja obszarów problemowych...


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Numer ogłoszenia: 207832 - 2012; data zamieszczenia: 18.06.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
191364 - 2012 data 06.06.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Urząd Miasta Skierniewice, ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, woj. łódzkie, tel. 046 8345100, fax. 046 8345151.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.3.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    Wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, iż dysponują następującymi osobami: 1.Zespół projektowy a)architekt krajobrazu /kierujący zespołem/ - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz posiadający doświadczenie w projektowaniu rewaloryzacji zabytkowych parków o powierzchni minimum 15 ha - minimum 3 projekty w okresie ostatnich 3 lat; b)projektant konstrukcyjno-budowlany - posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń c)projektant w zakresie dróg i mostów posiadający odpowiednie uprawnienia projektowe do projektowania dróg i mostów; d)projektant architektury posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności architektonicznej; e)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji sanitarnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; f)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji elektrycznych posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektroenergetycznych; g)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie melioracji wodnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - ustawa Prawo Budowlane z 07 lipca 1994 ze zmianami, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 2.Kierownictwo budowy a)architekt krajobrazu - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz doświadczenie - 2-letnia praktyką w terenach zieleni objętych ochroną konserwatorską; b)kierownik budowy /kierujący zespołem/ posiadający uprawnienia wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz spełniający wymagania określone w przepisach §23 ust. 1 i §24 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. Na dowód tego wykonawca winien załączyć do oferty: 1. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór - załącznik nr 10 do siwz). 2. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (wzór - załącznik nr 11 do siwz). Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wg formuły: spełnia - nie spełnia..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, iż dysponują następującymi osobami: 1.Zespół projektowy a)architekt krajobrazu /kierujący zespołem/ - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz posiadający doświadczenie w projektowaniu rewaloryzacji zabytkowych parków o powierzchni minimum 15 ha - minimum 3 projekty w okresie ostatnich 3 lat; b)projektant konstrukcyjno-budowlany - posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń c)projektant w zakresie dróg i mostów posiadający odpowiednie uprawnienia projektowe do projektowania dróg i mostów; d)projektant architektury posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności architektonicznej; e)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji sanitarnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; f)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji elektrycznych posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektroenergetycznych; g)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie melioracji wodnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - ustawa Prawo Budowlane z 07 lipca 1994 ze zmianami, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 2.Kierownictwo budowy a)architekt krajobrazu - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz doświadczenie - 2-letnia praktyką w terenach zieleni objętych ochroną konserwatorską; b) kierownik budowy /kierujący zespołem/ posiadający uprawnienia wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz spełniający wymagania określone w przepisach §24 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. oraz osoba spełniająca wymagania określone w przepisach §23 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. Na dowód tego wykonawca winien załączyć do oferty: 1. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór - załącznik nr 10 do siwz). 2. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (wzór - załącznik nr 11 do siwz). Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wg formuły: spełnia - nie spełnia..


Numer ogłoszenia: 207964 - 2012; data zamieszczenia: 18.06.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
191364 - 2012 data 06.06.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Urząd Miasta Skierniewice, ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, woj. łódzkie, tel. 046 8345100, fax. 046 8345151.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.3.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    Wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, iż dysponują następującymi osobami: 1.Zespół projektowy a)architekt krajobrazu /kierujący zespołem/ - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz posiadający doświadczenie w projektowaniu rewaloryzacji zabytkowych parków o powierzchni minimum 15 ha - minimum 3 projekty w okresie ostatnich 3 lat; b)projektant konstrukcyjno-budowlany - posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń c)projektant w zakresie dróg i mostów posiadający odpowiednie uprawnienia projektowe do projektowania dróg i mostów; d)projektant architektury posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności architektonicznej; e)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji sanitarnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; f)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji elektrycznych posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektroenergetycznych; g)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie melioracji wodnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - ustawa Prawo Budowlane z 07 lipca 1994 ze zmianami, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 2.Kierownictwo budowy a)architekt krajobrazu - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz doświadczenie - 2-letnia praktyką w terenach zieleni objętych ochroną konserwatorską; b)kierownik budowy /kierujący zespołem/ posiadający uprawnienia wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz spełniający wymagania określone w przepisach §23 ust. 1 i §24 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. Na dowód tego wykonawca winien załączyć do oferty: 1. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór - załącznik nr 10 do siwz). 2. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (wzór - załącznik nr 11 do siwz). Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wg formuły: spełnia - nie spełnia...

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Za spełniających ten warunek Zamawiający uzna Wykonawców, którzy wykażą, iż dysponują następującymi osobami: 1.Zespół projektowy a)architekt krajobrazu /kierujący zespołem/ - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz posiadający doświadczenie w projektowaniu rewaloryzacji zabytkowych parków o powierzchni minimum 15 ha - minimum 3 projekty w okresie ostatnich 3 lat; b)projektant konstrukcyjno-budowlany - posiadający uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń c)projektant w zakresie dróg i mostów posiadający odpowiednie uprawnienia projektowe do projektowania dróg i mostów; d)projektant architektury posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności architektonicznej; e)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji sanitarnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych; f)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie instalacji elektrycznych posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektroenergetycznych; g)projektant instalacyjno-inżynieryjny w zakresie melioracji wodnych, posiadający uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - ustawa Prawo Budowlane z 07 lipca 1994 ze zmianami, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. 2.Kierownictwo budowy a)architekt krajobrazu - posiadający tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury krajobrazu w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U. Nr 196, poz. 1167), ogrodnictwa lub tytuł równoważny (uzyskany na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie w/w Rozporządzenia) oraz doświadczenie - 2-letnia praktyką w terenach zieleni objętych ochroną konserwatorską; b) kierownik budowy /kierujący zespołem/ posiadający uprawnienia wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz spełniający wymagania określone w przepisach §24 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. oraz osoba spełniająca wymagania określone w przepisach §23 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987) lub uzyskał zaświadczenie - zezwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach tego typu na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 11 stycznia 1994 r. Na dowód tego wykonawca winien załączyć do oferty: 1. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór - załącznik nr 10 do siwz). 2. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (wzór - załącznik nr 11 do siwz). Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wg formuły: spełnia - nie spełnia...


II.2) Tekst, który należy dodać:


  • Miejsce, w którym należy dodać tekst:
    IV.4.4..

  • Tekst, który należy dodać w ogłoszeniu:
    26.06.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta Skierniewice ul. Rynek 1 96-100 Skierniewice sekretariat..


Numer ogłoszenia: 217406 - 2012; data zamieszczenia: 22.06.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
191364 - 2012 data 06.06.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Urząd Miasta Skierniewice, ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, woj. łódzkie, tel. 046 8345100, fax. 046 8345151.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    II.1.3.

  • W ogłoszeniu jest:
    Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej (etap I) oraz wykonanie robót budowlanych (etap II) związanych z inwestycją pn. Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polskich. Prace projektowe mają za zadanie zrewaloryzowanie historycznego założenia parkowego objętego ochroną konserwatorską oraz wpisanie w historyczny charakter obiektu nowych elementów związanych z jego nową funkcją - parku miejskiego. Wykonawca opracuje dokumentacje budowlano-wykonawcze wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami, badaniami, obliczeniami i opracowaniami, pozyskaniem zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów, pozyskaniem pozwolenia wodno prawnego, mapami d/c projektowych oraz dokumentami niezbędnymi do uzyskania stosownych decyzji wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Wszelkie błędy w dokumentacji projektowej oraz brakujące opracowania Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić w ramach kwoty umownej wynagrodzenia. Wykonanie robót budowlanych polega na uporządkowaniu przestrzennym terenu objętego opracowaniem poprzez nawiązanie do zachowanych historycznych elementów oraz wprowadzenie nowych przyjmując technologię i materiały pozwalające na podkreślenie dawnego charakteru miejsca. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z koncepcją, stanowiące załącznik nr 1 i nr 1a do siwz z zastrzeżeniem zmian opisanych niżej: 1. W przypadku możliwości ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki lub wyciętych drzew, na wniosek Zamawiającego Wykonawca przekaże je Zamawiającemu lub w ramach zamówienia wywiezie je na wskazane przez Zamawiającego miejsce. 2. Pozostałe odpady i materiały pochodzące z rozbiórki, a także wycięte drzewa i krzewy Wykonawca jest zobowiązany do wywiezienia i utylizacji w ramach zamówienia. 3. Opracowanie map geodezyjnych d/c projektowych należy do wykonawcy. 4. W trakcie wykonywania robót ziemnych na działce nr ew. 5/5 istnieje prawdopodobieństwo wykopania pozostałości po rozebranym w przeszłości budynku. W takim przypadku do obowiązku Wykonawcy należy wywiezienie i utylizacja wykopanego gruzu. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielenia rękojmi oraz gwarancji: a) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 36 miesięcy gwarancji jakości na wykonaną dokumentację projektową; b) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 60 miesięcy gwarancji jakości na wykonane roboty. Wykonawca będzie zobowiązany posiadać przez cały okres wykonywania zamówienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie obejmującym prace objęte przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej wartości umowy. Ilekroć w niniejszej specyfikacji lub jej załącznikach występują nazwy własne, Zamawiający zastrzega, iż użycie tych nazw ma na celu wyłącznie opisanie określonego wymaganego (minimalnego) standardu wykonania zamówienia i w każdym z takich przypadków Zamawiający dopuszcza zaoferowanie środków i materiałów równoważnych..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej (etap I) oraz wykonanie robót budowlanych (etap II) związanych z inwestycją pn. Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polskich. Prace projektowe mają za zadanie zrewaloryzowanie historycznego założenia parkowego objętego ochroną konserwatorską oraz wpisanie w historyczny charakter obiektu nowych elementów związanych z jego nową funkcją - parku miejskiego. Wykonawca opracuje dokumentacje budowlano-wykonawcze wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami, badaniami, obliczeniami i opracowaniami, pozyskaniem zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów, pozyskaniem pozwolenia wodno prawnego, mapami d/c projektowych oraz dokumentami niezbędnymi do uzyskania stosownych decyzji wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Wszelkie błędy w dokumentacji projektowej oraz brakujące opracowania Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić w ramach kwoty umownej wynagrodzenia. Wykonanie robót budowlanych polega na uporządkowaniu przestrzennym terenu objętego opracowaniem poprzez nawiązanie do zachowanych historycznych elementów oraz wprowadzenie nowych przyjmując technologię i materiały pozwalające na podkreślenie dawnego charakteru miejsca. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z koncepcją, stanowiące załącznik nr 1 i nr 1a do siwz z zastrzeżeniem zmian opisanych niżej: 1. W przypadku możliwości ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki lub wyciętych drzew, na wniosek Zamawiającego Wykonawca przekaże je Zamawiającemu lub w ramach zamówienia wywiezie je na wskazane przez Zamawiającego miejsce. 2. Pozostałe odpady i materiały pochodzące z rozbiórki, a także wycięte drzewa i krzewy Wykonawca jest zobowiązany do wywiezienia i utylizacji w ramach zamówienia. 3. Opracowanie map geodezyjnych d/c projektowych należy do wykonawcy. 4. W trakcie wykonywania robót ziemnych na działce nr ew. 5/5 istnieje prawdopodobieństwo wykopania pozostałości po rozebranym w przeszłości budynku. W takim przypadku do obowiązku Wykonawcy należy wywiezienie i utylizacja wykopanego gruzu. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielenia rękojmi oraz gwarancji: a) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 36 miesięcy gwarancji jakości na wykonaną dokumentację projektową; b) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 60 miesięcy gwarancji jakości na wykonane roboty. Wykonawca będzie zobowiązany posiadać przez cały okres wykonywania zamówienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie obejmującym prace objęte przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej wartości umowy. Ilekroć w niniejszej specyfikacji lub jej załącznikach występują nazwy własne, Zamawiający zastrzega, iż użycie tych nazw ma na celu wyłącznie opisanie określonego wymaganego (minimalnego) standardu wykonania zamówienia i w każdym z takich przypadków Zamawiający dopuszcza zaoferowanie środków i materiałów równoważnych. Zamawiający dopuszcza stosowanie rozwiązań równoważnych dla rozwiązań przedstawionych w materiałach przetargowych. Równoważność określana będzie po analizie parametrów materiałów przewidzianych do realizacji z materiałami przedstawionymi do zastosowania. Porównywane parametry dotyczyć będą: . Właściwości użytkowych elementu; . Materiałów użytych do wykonania elementu; . Walorów estetycznych elementu; . Trwałości elementu; . Parametry techniczne. W materiałach przetargowych załączono: przekroje nawierzchni, charakterystykę, parametry techniczne nawierzchni żwirowej, rodzaj, materiał i parametry: ławek, lamp, koszy, rzeźb, ogrodzenia i mostków. Wykonawca ma prawo proponować zastosowanie innych niż specyfikowanych w projekcie materiałów i technologii pod warunkiem, że będą one równorzędne pod względem: jakości, parametrów technicznych i stylistyki..


Skierniewice: Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polski współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.


Numer ogłoszenia: 177027 - 2012; data zamieszczenia: 16.08.2012

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 191364 - 2012r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Miasta Skierniewice, ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, woj. łódzkie, tel. 046 8345100, faks 046 8345151.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polski współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej (etap I) oraz wykonanie robót budowlanych (etap II) związanych z inwestycją pn. Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polskich. Prace projektowe mają za zadanie zrewaloryzowanie historycznego założenia parkowego objętego ochroną konserwatorską oraz wpisanie w historyczny charakter obiektu nowych elementów związanych z jego nową funkcją - parku miejskiego. Wykonawca opracuje dokumentacje budowlano-wykonawcze wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami, badaniami, obliczeniami i opracowaniami, pozyskaniem zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów, pozyskaniem pozwolenia wodno prawnego, mapami d/c projektowych oraz dokumentami niezbędnymi do uzyskania stosownych decyzji wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Wszelkie błędy w dokumentacji projektowej oraz brakujące opracowania Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić w ramach kwoty umownej wynagrodzenia. Wykonanie robót budowlanych polega na uporządkowaniu przestrzennym terenu objętego opracowaniem poprzez nawiązanie do zachowanych historycznych elementów oraz wprowadzenie nowych przyjmując technologię i materiały pozwalające na podkreślenie dawnego charakteru miejsca. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z koncepcją, stanowiące załącznik nr 1 i nr 1a do siwz z zastrzeżeniem zmian opisanych niżej: 1. W przypadku możliwości ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki lub wyciętych drzew, na wniosek Zamawiającego Wykonawca przekaże je Zamawiającemu lub w ramach zamówienia wywiezie je na wskazane przez Zamawiającego miejsce. 2. Pozostałe odpady i materiały pochodzące z rozbiórki, a także wycięte drzewa i krzewy Wykonawca jest zobowiązany do wywiezienia i utylizacji w ramach zamówienia. 3. Opracowanie map geodezyjnych d/c projektowych należy do wykonawcy. 4. W trakcie wykonywania robót ziemnych na działce nr ew. 5/5 istnieje prawdopodobieństwo wykopania pozostałości po rozebranym w przeszłości budynku. W takim przypadku do obowiązku Wykonawcy należy wywiezienie i utylizacja wykopanego gruzu. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielenia rękojmi oraz gwarancji: a) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 36 miesięcy gwarancji jakości na wykonaną dokumentację projektową; b) co najmniej 12 miesięcy rękojmi oraz co najmniej 60 miesięcy gwarancji jakości na wykonane roboty. Wykonawca będzie zobowiązany posiadać przez cały okres wykonywania zamówienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie obejmującym prace objęte przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej wartości umowy. Ilekroć w niniejszej specyfikacji lub jej załącznikach występują nazwy własne, Zamawiający zastrzega, iż użycie tych nazw ma na celu wyłącznie opisanie określonego wymaganego (minimalnego) standardu wykonania zamówienia i w każdym z takich przypadków Zamawiający dopuszcza zaoferowanie środków i materiałów równoważnych. Zamawiający dopuszcza stosowanie rozwiązań równoważnych dla rozwiązań przedstawionych w materiałach przetargowych. Równoważność określana będzie po analizie parametrów materiałów przewidzianych do realizacji z materiałami przedstawionymi do zastosowania. Porównywane parametry dotyczyć będą: Właściwości użytkowych elementu; Materiałów użytych do wykonania elementu; Walorów estetycznych elementu; Trwałości elementu; Parametry techniczne. W materiałach przetargowych załączono: przekroje nawierzchni, charakterystykę, parametry techniczne nawierzchni żwirowej, rodzaj, materiał i parametry: ławek, lamp, koszy, rzeźb, ogrodzenia i mostków. Wykonawca ma prawo proponować zastosowanie innych niż specyfikowanych w projekcie materiałów i technologii pod warunkiem, że będą one równorzędne pod względem: jakości, parametrów technicznych i stylistyki..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.22.00.00-0, 74.23.20.00-6, 71.30.00.00-1, 45.11.13.00-1, 45.11.27.11-2, 45.11.12.00-0, 45.11.24.41-8, 45.22.11.13-7, 45.22.11.19-9, 45.22.35.00-1, 45.23.32.00-1, 45.24.00.00-1, 45.26.23.00-4, 45.26.25.00-6, 45.26.25.10-9, 45.31.12.00-2, 45.31.61.00-6, 45.32.10.00-6, 45.33.00.00-9, 45.34.20.00-6, 45.42.20.00-1.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Oś.priorytetowa VI. Odnowa Obszarów Miejskich. Działanie VI.I. Rewitalizacja obszarów problemowych.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
14.08.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Przedsiębiorstwo Budowlane TB. INVEST Tomasz Brzeziński, {Dane ukryte}, 80-298 Gdańsk, kraj/woj. pomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 19897335,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    9800000,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    9284730,22
    / Oferta z najwyższą ceną:
    12561600,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
woj. łódzkie
Dane kontaktowe: email: k.stepien@um.skierniewice.pl
tel: +48468345100
fax: +48468345151
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-06-20
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 19136420120
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-06-05
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 496 dni
Wadium: 1 ZŁ
Szacowana wartość* 33 PLN  -  50 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.bip.um.skierniewice.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Miasta Skierniewice, ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice, Wydział Inwestycji Kubaturowych pok. 15 pok. 15 (wejście od ul. ul. Floriana)
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 Roboty rozbiórkowe
45112441-8 Tarasowanie
45112711-2 Roboty w zakresie kształtowania parków
45221113-7 Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych
45221119-9 Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów
45223500-1 Konstrukcje z betonu zbrojonego
45233200-1 Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45240000-1 Budowa obiektów inżynierii wodnej
45262300-4 Betonowanie
45262500-6 Roboty murarskie i murowe
45262510-9 Roboty kamieniarskie
45311200-2 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316100-6 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45321000-3 Izolacja cieplna
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45342000-6 Wznoszenie ogrodzeń
45422000-1 Roboty ciesielskie
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
71300000-1 Usługi inżynieryjne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Rewitalizacja zabytkowego parku miejskiego w Skierniewicach - dawnego ogrodu Prymasów Polski współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego n Przedsiębiorstwo Budowlane TB. INVEST Tomasz Brzeziński
Gdańsk
2012-08-16 9 800 000,00