TI Tytuł PL-Strzegom: Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
ND Nr dokumentu 188880-2011
PD Data publikacji 16/06/2011
OJ Dz.U. S 114
TW Miejscowość STRZEGOM
AU Nazwa instytucji Gmina Strzegom
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji R - Agencja/Biuro regionalne lub lokalne
DS Dokument wysłany 15/06/2011
DT Termin 26/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 70330000 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
OC Pierwotny kod CPV 70330000 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
RC Kod NUTS PL517
IA Adres internetowy (URL) www.strzegom.pl

16/06/2011    S114    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Strzegom: Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

2011/S 114-188880

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Gmina Strzegom
Strzegom
Kontaktowy: Urząd Miejski, Rynek 38, 58-150 Strzegom
Do wiadomości: mgr Monika Pawlik
58-150 Strzegom
POLSKA
Tel. +48 748560533
E-mail: przetargi@strzegom.pl
Faks +48 748560516

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.strzegom.pl

Adres profilu nabywcy http://www.bip.strzegom.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Agencja/Urząd regionalny lub lokalny
Ogólne usługi publiczne
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami Gminy Strzegom.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 14
Główne miejsce świadczenia usług Gmina Strzegom.

Kod NUTS PL517

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
1. Przedmiot zamówienia obejmuje usługi zarządzania budynkami i innymi nieruchomościami oraz administrowania lokalami, stanowiącymi własność Gminy Strzegom na zasadach określonych w art. 184, 185 i 186 ustawy z dnia 21.8.1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r. nr 102, poz. 651 z poźn. zm.) oraz projekcie umowy, jak również inne usługi i roboty budowlane związane z zarządzanymi nieruchomościami, określone w kosztorysie ofertowym, sławiącym załącznik nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zestawienie i wykaz zasobów oraz innych nieruchomości zawiera załącznik nr 1 do projektu umowy, będącego załącznikiem nr 5 do specyfikacji.
Wykonawca akceptuje bez zastrzeżeń fakt, iż w związku z postępującą prywatyzacją – sprzedażą lokali komunalnych, zestawienie i wykaz zasobów gminnych określonych w załączniku nr 1 do projektu umowy, będzie ulegał zmianom (średnio w skali 2008-2010 roku sprzedano 341 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 16 000 m2).
Przy wykonywaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa oraz do zachowania należytej dbałości o powierzony mu zasób, określonej z uwzględnieniem profesjonalnego charakteru prowadzonej przez niego działalności; ma prawo i obowiązek podejmowania decyzji i dokonywania czynności mających na celu zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno – finansowej nieruchomości oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, w tym bieżącego administrowania nieruchomością, jak również czynności zmierzających do utrzymania nieruchomości w stanie nie pogorszonym, zgodnie z jej przeznaczeniem, oraz do uzasadnionego inwestowania w tę nieruchomość.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

70330000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Tak
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Zakres zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje usługi zarządzania budynkami i innymi nieruchomościami oraz administrowania lokalami stanowiącymi własność Gminy Strzegom, jak również inne usługi i roboty budowlane związane z obsługą nieruchomości, w skład czego wchodzi:
1. Administrowanie lokalami komunalnymi w budynkach stanowiących własność Zamawiającego i w budynkach, w których Zamawiający jest współwłaścicielem.
2. Zarządzanie budynkami stanowiącymi 100 % własności Zamawiającego.
3. Zarządzanie nieruchomościami gruntowymi.
4. Wykonywanie konserwacji i drobnych napraw oraz usuwanie awarii w niewielkim zakresie, o wartości jednej roboty do 1 500 PLN netto.
5. Wykonywanie robót remontowych oraz obejmujących usuwanie awarii w szerszym zakresie, o wartości powyżej 1 500 PLN netto i wykonywanie robót dodatkowych.
6. Utrzymanie czystości wewnątrz budynków.
2. Szczegółowy opis czynności przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę:
2.1. Czynności administrowania lokalami komunalnymi w budynkach stanowiących własność Zamawiającego i w budynkach, w których Zamawiający jest współwłaścicielem, wykonywane w imieniu i na rzecz Gminy (pkt 1 kosztorysu ofertowego), obejmują:
2.1.1. Prowadzenie i aktualizację ewidencji zasobów lokalowych, obejmujących lokale mieszkalne, socjalne oraz użytkowe, z określeniem powierzchni użytkowej poszczególnych lokali oraz wyposażenia w instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania, wodociągowo – kanalizacyjną i gazową.
2.1.2. Prowadzenie i aktualizację dla każdego lokalu „teczki lokalu komunalnego”, obejmującej w szczególności dane dotyczące najemców zasiedlających i zwalniających dany lokal, aktualną umowę najmu danego lokalu, określającą między innymi warunki najmu wraz z obliczeniem wysokości czynszu i opłat związanych z umową najmu, obliczeniem wysokości kaucji zabezpieczającej, protokół pomiaru powierzchni użytkowej lokalu, protokół zdawczo-odbiorczy lokalu wraz z oceną stanu technicznego lokalu i ustalonym stopniem zużycia znajdujących się w nim elementów wyposażenia technicznego.
2.1.3. Przygotowywanie umów najmu lokali mieszkalnych, socjalnych, pomieszczeń tymczasowych i lokali użytkowych, oraz przygotowywanie zmian (aneksów) do tych umów.
2.1.4. Przeliczanie czynszu najmu, w związku z planowaną jego zmianą oraz przygotowywanie wypowiedzeń i doręczanie zawiadomień o zmianach w wysokości czynszu i innych opłatach.
2.1.5. Przygotowywanie umów z przyszłymi najemcami na udostępnienie pomieszczenia niemieszkalnego w celu jego adaptacji na mieszkanie, po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
2.1.6. Przyjmowanie od użytkowników lokali czynszu i innych opłat wraz z odsetkami za nieterminowe regulowanie wpłat w punkcie kasowym zorganizowanym w siedzibie Wykonawcy w godzinach jego pracy, bez stosowania opłat prowizyjnych i na bieżąco przekazywanie uzyskanych kwot na rachunek Zamawiającego. Punkt kasowy Wykonawca uruchomi w terminie trzech dni od dnia zawarcia umowy.
2.1.7. Prowadzenie czynności windykacyjnych, obejmujących działania Wykonawcy zmierzające do odzyskania zaległych i bieżących należności Zamawiającego z wyłączeniem kosztów postępowań sądowych i egzekucyjnych oraz umorzeń, w zakresie:
a) bieżącego monitorowania stanu zadłużeń, w tym uregulowania należności przeterminowanych poprzez opracowywanie wykazu tych należności i przedkładanie ich Zamawiającemu w celu podjęcia decyzji umorzeniowych,
b) stosowania wezwań do zapłaty,
c) przygotowywanie ugód o spłatę należności,
d) przygotowywanie w uzgodnieniu z Zamawiającym pozwów do sądu o zapłatę należności i eksmisję oraz wniosków do komornika o egzekucję zasądzonych wyroków,
e) sporządzanie kwartalnych sprawozdań w zakresie stanów zadłużeń oraz podejmowanych działań windykacyjnych (wg załącznika nr 2 do umowy).
2.1.8. Prowadzenie całości spraw lokalowych, obejmujących przyjmowanie interesantów i rozpatrywanie ich wniosków o przydział i zamianę mieszkań w oparciu o obowiązujące przepisy gminne, przygotowywanie projektów rocznych list przydziału lokali mieszkalnych i socjalnych a po zatwierdzeniu list przez Zamawiającego, ich realizację.
2.1.9. Wykonywanie niezbędnych czynności administracyjnych związanych z administrowanymi lokalami, w tym przygotowywanie dokumentów poprzedzających czynności w postępowaniu sądowym, w szczególności w sprawach o:
a) eksmisje w stosunku do osób, które zajęły lokale samowolnie lub po rozwiązaniu umowy najmu nie opuściły lokalu,
b) opróżnienie i wydanie lokalu (nieruchomości) o innym przeznaczeniu,
c) wstąpienie w stosunek najmu lokalu mieszkalnego po zmarłym najemcy lub po opuszczeniu lokalu przez najemcę,
d) zapłatę czynszu i innych należności gminnych, przy czym Zamawiający pokrywa wyłącznie koszty postępowań sądowych i egzekucyjnych,
e) podejmowanie czynności zmierzających do opróżnienia lokalu po śmierci najemcy, w wyniku wykonanej eksmisji przez komornika oraz w innych zaistniałych przypadkach,
f) podejmowanie czynności zabezpieczających w lokalach po dokonanych włamaniach i w innych przypadkach, w razie stwierdzenia nieobecności najemcy.
2.1.10. Wyrażanie zgody na wprowadzanie ulepszeń i modernizacji lokali przez najemców wraz z określeniem sposobu rozliczeń z tego tytułu.
2.1.11. Przygotowywanie umów z przyszłymi najemcami na wykonanie ulepszeń w lokalu mieszkalnym, po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
2.1.12. Sprawowanie nadzoru inspektorskiego nad prowadzonymi przez najemcę pracami remontowymi oraz dokonywanie odbioru tych prac.
2.1.13. Przedkładanie Zamawiającemu do zatwierdzenia planów rzeczowo – finansowych remontów lokali na każdy rok kalendarzowy w terminie do 15 października oraz dokonywanie oceny kolejności realizacji potrzeb remontowych.
2.1.14. Przygotowywanie dokumentacji przetargowej na potrzeby Zamawiającego o wykonanie poszczególnych robót budowlanych, których wartość netto przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 14 000 EUR. Dokumentacja przetargowa obejmuje m. in.: opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót umożliwiający jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz ich lokalizacji wraz z przedmiarem i kosztorysem inwestorskim oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót z projektem umowy na roboty budowlane.
2.1.15. Udział w komisjach dokonujących przekazania placu budowy dla robót, o których mowa w pkt 2.1.14 a także udział w komisjach dokonujących odbioru końcowego tych robót.
2.1.16. Współpraca z Referatem Budżetowym Urzędu Miejskiego w Strzegomiu w zakresie obsługi księgowej lokali komunalnych dotyczącej prowadzenia komputerowej ewidencji finansowo – księgowej lokali w zakresie wymiaru czynszu oraz opłat za świadczenia.
2.1.17. Naliczanie oraz księgowanie na odpowiednich kontach indywidualnych najemcom lokali opłat należnych z tytułu zajmowanego lokalu, jak również naliczanie odszkodowania za korzystanie z lokali bez tytułu prawnego.
2.1.18. Prowadzenie imiennych kartotek finansowych dla każdego lokalu w zakresie naliczonego czynszu, dokonanych wpłat, jak również występujących zaległości lub nadpłat.
2.1.19. Ustalanie wymiaru kaucji zabezpieczającej zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz prowadzenie kompleksowej obsługi finansowo-księgowej w tym zakresie.
2.1.20. Analizowanie sald rozrachunków z tytułu czynszu i innych opłat oraz przygotowywanie ugód w sprawie zapłaty zaległych i bieżących należności.
2.1.21. Informowanie uprawnionych użytkowników lokali o możliwości uzyskania dodatków mieszkaniowych, potwierdzanie danych we wnioskach o dodatek mieszkaniowy, danych dotyczących powierzchni lokalu i opłat związanych z lokalem, ewidencjonowanie decyzji o przyznanych dodatkach mieszkaniowych oraz zawiadamianie Ośrodka Pomocy Społecznej w ustawowych terminach, że osoba której przyznano dodatek posiada zaległości w opłatach bieżących za zajmowany lokal mieszkalny.
2.1.22. Zorganizowanie i zapewnienie pogotowia awaryjnego po godzinach pracy i w dni wolne od pracy, w zakresie napraw instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych oraz centralnego ogrzewania w sezonie grzewczym.
2.1.23. Prowadzenie z najemcami lokali korespondencji związanej z obsługą techniczno -eksploatacyjną i finansowo-księgową zasobów.
2.1.24. Uzgadnianie z Zamawiającym decyzji niezbędnych do podejmowania działań, w celu wykonania zadań nie ujętych w planie remontowym i przekraczających możliwości finansowe Wykonawcy.
2.1.25. Przechowywanie i archiwizowanie źródłowych dokumentów finansowo-księgowych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
2.1.26. W celu umożliwienia realizacji umowy o zarządzanie Zamawiający powierza Wykonawcy do przetwarzania dane osobowe użytkowników, a Wykonawca jest zobowiązany, zgodnie z wymogami, zastosować środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Wykonawca może przetwarzać dane osobowe użytkowników, wyłącznie w zakresie niezbędnym do należytego wykonania umowy. W terminie 30 dni od daty wygaśnięcia lub rozwiązania umowy, Wykonawca obowiązany jest usunąć w sposób trwały ze swoich zbiorów danych wszystkie dane osobowe, które przetwarzał w związku z wykonywaniem Umowy. W tym samym terminie Wykonawca obowiązany jest protokolarnie przekazać Zamawiającemu wszystkie dokumenty będące własnością Gminy, w tym w formie elektronicznej w formacie ogólnodostępnym, określonym przez Zamawiającego otrzymane lub powstałe w związku z realizacją umowy o zarządzanie i administrowanie nieruchomościami.
2.1.27. Wykonawca zobowiązuje się w terminie 3 miesięcy od podpisania umowy do udostępnienia Zamawiającemu informacji dotyczących mieszkaniowego zasobu w formie elektronicznej (np. format zapisu Microsoft Office Excel. xls), umożliwiającej wgląd do danych zawierających co najmniej:
1. nazwisko i imię najemcy,
2. adres zamieszkania,
3. rozliczenia z najemcą z tytułu opłat czynszowych,
4. status wynajmowanego lokalu, dzierżawionej nieruchomości,
5. inne dane - np. zawarte ugody.
Strony w podanym wyżej okresie uzgodnią formę udostępniania danych i rozwiązania techniczne, których zastosowanie będzie niezbędne do zachowania wiarygodności tych informacji i ich bezpieczeństwa. Preferowany okres aktualizacji danych – nie rzadziej niż dwa tygodnie.
2.1.28. Przygotowywanie danych dotyczących sprawozdawczości dla potrzeb Gminy, w zakresie zasobów lokalowych, w terminach wynikających z obowiązujących przepisów.
2.1.29. Przygotowywanie półrocznych informacji z realizacji umowy – odpowiednio do 31 lipca i 31 stycznia danego roku, lub według potrzeb Zamawiającego.
2.2. Czynności zarządzania budynkami stanowiącymi 100 % własności Zamawiającego, wykonywane w imieniu i na rzecz Zamawiającego (pkt 2 kosztorysu ofertowego), obejmują:
2.2.1. Prowadzenie i aktualizację ewidencji budynków komunalnych z uwzględnieniem sumarycznej liczby budynków i powierzchni użytkowej lokali w tych budynkach.
2.2.2. Zawieranie umów ubezpieczenia budynków od ognia i innych zdarzeń losowych, w imieniu i na koszt Zamawiającego.
2.2.3. Prowadzenie i aktualizację dla każdego budynku „teczki budynku” zawierającej w szczególności adres, liczbę lokali i ich powierzchnię, wyposażenie budynku w media, potrzeby remontowe i modernizacyjne.
2.2.4. Prowadzenie „rejestru dokumentów” zawierającego w szczególności otrzymaną i wysłaną korespondencję, skargi i wnioski dotyczące budynków komunalnych, zlecenia, umowy i faktury dotyczące zasobów.
2.2.5. Prowadzenie książki obiektu budowlanego danej nieruchomości przeznaczonej do zapisów dotyczących przeprowadzanych badań i kontroli stanu technicznego, remontów i przebudowy w okresie użytkowania obiektu budowlanego.
2.2.6. Wykonywanie okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznej sprawności elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu, instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska, instalacji gazowych a ponadto na koszt Zamawiającego kontrolę przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
2.2.7. Wykonywanie kontroli, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu sprawności technicznej i wartości użytkowej całego obiektu budowlanego, estetyki obiektu oraz jego otoczenia jak również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.
2.2.8. Prowadzenie ewidencji zgłoszeń awaryjnych i konserwacyjnych jak również prowadzenie korespondencji związanej z techniczną obsługą budynków.
2.2.9. Sporządzanie bilansu potrzeb remontowych oraz projektów planu remontów na dany rok kalendarzowy w terminie do 15 października w budynkach komunalnych w układzie rzeczowo– finansowym, uwzględniającym adres, rodzaj i ilość robót oraz ocenę pilności realizacji potrzeb remontowych.
2.2.10. Prowadzenie spraw związanych z adaptacją pomieszczeń, np. strychów, suszarni, na cele mieszkalne, w tym:
a) wydawanie opinii techniczno – eksploatacyjnych o możliwości lub braku możliwości takich adaptacji,
b) opiniowanie projektów technicznych adaptacji przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę,
c) ustalanie czasu trwania robót, warunków na jakich należy realizować roboty itp. oraz przygotowanie w tym zakresie stosownej umowy,
d) udział w odbiorach końcowych wraz z przekazaniem przedmiotu adaptacji dla użytkownika.
2.2.11. Przygotowywanie dokumentacji przetargowej na potrzeby Zamawiającego o wykonanie poszczególnych robót budowlanych, których wartość netto przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 14 000 EUR. Dokumentacja przetargowa obejmuje w szczególności opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, umożliwiający jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz ich lokalizacji wraz z przedmiarem i kosztorysem inwestorskim oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót.
2.2.12. Udział w komisjach dokonujących przekazania placu budowy dla robót, o których mowa w pkt 2.2.11 a także udział w komisjach dokonujących odbioru końcowego tych robót.
2.2.13. Wykonywanie niezbędnych czynności administracyjnych, w tym przygotowywanie dokumentów związanych z realizacją usług w budynkach komunalnych, poprzedzających czynności w postępowaniu sądowym.
2.2.14. Zorganizowanie pogotowia awaryjnego po godzinach pracy i w dniach wolnych od pracy w zakresie napraw instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych i gazowych oraz centralnego ogrzewania w sezonie grzewczym.
2.2.15. Zawieranie bądź modyfikacja w imieniu i na rzecz Zamawiającego umów w zakresie ubezpieczenia budynków, usług komunalnych dla poszczególnych budynków, obejmujących usługi kominiarskie, dostawy energii cieplnej i elektrycznej, dostawy gazu, dostawy zimnej wody i odprowadzanie ścieków oraz wywóz odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych, wraz z ich rozliczeniem, z wyłączeniem sytuacji gdy świadczenie wymienionych usług odbywa się bez pośrednictwa właściciela lub zarządcy budynku, to jest następuje bezpośrednio na rzecz najemcy lokalu na podstawie umowy zawieranej przez świadczącego usługę z najemcą lokalu. W przypadku braku takich umów koszty związane z powyższymi usługami pokrywa Zamawiający a do obowiązków Wykonawcy należy rozliczanie tych kosztów. Dostawa zimnej wody oraz jej rozliczenie obejmuje również rozliczenie w danej nieruchomości tzw. różnic wodomierzowych, powstałych jako różnica między wskazaniem wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy zainstalowanych w lokalach mieszkalnych i poza tymi lokalami. Koszty poniesione przez Wykonawcę z tego tytułu należy uwzględnić w stawkach w poz. 1 kosztorysu ofertowego.
2.2.16. Prowadzenie spraw związanych z pozwoleniem na umieszczenie reklam na budynkach, na wniosek przedsiębiorców, w tym przygotowywanie i zawieranie stosownych umów, według zasad określonych przez Zamawiającego.
2.2.17. Prowadzenie ewidencji pozabilansowej budynków komunalnych w tym naliczanie umorzeń środków trwałych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.2.18. Weryfikowanie faktur pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym za usługi wykonane dotyczące budynków komunalnych.
2.2.19. Przygotowywanie i przekazywanie danych dotyczących sprawozdawczości z zasobów według potrzeb Zamawiającego.
2.2.20. Uzgadnianie z Zamawiającym decyzji niezbędnych do podejmowania działań, w celu wykonania zadań nie ujętych w planie remontowym, przekraczających możliwości Wykonawcy.
2.2.21. Przejmowanie do zarządzania przez Wykonawcę nieruchomości wskazanych przez Zamawiającego.
2.2.22. Strony ustalają, że łączna wartość robót budowlanych o których mowa w pkt 2.1.14 i 2.2.11 w okresie trwania umowy wynosić będzie około 1 200 000 PLN brutto. Roboty te realizowane będą bezpośrednio przez Zamawiającego.
2.3. Czynności zarządzania nieruchomościami gruntowymi, wykonywane w imieniu i na rzecz Zamawiającego (pkt 3 kosztorysu ofertowego), obejmują:
2.3.1. Prowadzenie i aktualizację ewidencji nieruchomości gruntowych, w skład których wchodzą działki zabudowane i niezabudowane, z uwzględnieniem sumarycznej liczby działek i ich powierzchni.
2.3.2. Prowadzenie i aktualizację ewidencji obiektów kubaturowych zlokalizowanych na nieruchomościach gruntowych, obejmujących garaże o lokalizacji trwałej i czasowej, obiekty gospodarcze (komórki) oraz obiekty innego przeznaczenia (np. piaskownice, place zabaw, ogrodzenia itp.) jak również ewidencji ogródków przydomowych i innych terenów przeznaczonych do wydzierżawienia np. pod pawilony handlowe, z wyłączeniem budynków mieszkalnych i mieszkalno–użytkowych.
2.3.3. Przygotowywanie umów najmu lub dzierżawy na garaże, komórki gospodarcze, ogródki przydomowe, tereny przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej.
2.3.4. Przyjmowanie opłat za najem lub dzierżawę obiektów i terenów, o których mowa w pkt 2.3.2 oraz prowadzenie działań windykacyjnych, jak w punkcie 2.1.7 w odniesieniu do zaległości w opłatach z tego tytułu oraz należnych odsetek za nieterminowe opłaty.
2.3.5. Na bieżąco przekazywanie uzyskanych kwot z tytułu opłat, o których mowa w pkt 2.3.4 na rachunek Zamawiającego.
2.3.6. Dokonywanie przeliczeń wymiaru należności w przypadku zmiany stawek opłat i czynszu, a także wystawianie i doręczanie najemcom lub dzierżawcom zawiadomień z tym związanych.
2.3.7. Przechowywanie i archiwizowanie dokumentów, w tym finansowo-księgowych, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
2.3.8. Przyjmowanie do zarządzania przez Wykonawcę nieruchomości wskazanych przez Zamawiającego.
2.4. Czynności związane z wykonywaniem konserwacji i drobnych napraw oraz usuwaniem awarii w niewielkim zakresie o wartości jednej roboty do 1 500 PLN netto (pkt 4 kosztorysu ofertowego).
Konserwacja i drobne naprawy są zabiegami mającymi na celu utrzymanie zasobów, instalacji i urządzeń technicznych w stałej sprawności technicznej i użytkowej. Cel ten jest osiągany m. in. w wyniku dokonywania przeglądów i oględzin stanu technicznego zasobów i ich wyposażenia technicznego a następnie usuwania stwierdzonych drobnych uszkodzeń i nieprawidłowości technicznych a także usuwania powstających w trakcie eksploatacji zasobów awarii w niewielkim zakresie, w administrowanych lokalach i zarządzanych budynkach.
Do czynności związanych z wykonywaniem konserwacji i drobnych napraw oraz usuwaniem awarii w niewielkim zakresie o wartości jednej roboty do 1 500 PLN netto, należą w szczególności:
2.4.1. W zakresie elementów budowlanych:
— łatanie i naprawa uszkodzeń pokrycia dachowego,
— czyszczenie rynien i rur spustowych,
— naprawa uszkodzeń obróbek blacharskich,
— naprawa uszkodzeń ścian, polegająca na wymianie lub uzupełnieniu cegieł,
— osadzanie drobnych elementów w ścianach np. kratki wentylacyjne lub drzwiczki wyciorowe,
— naprawa kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych,
— naprawa uszkodzeń tynków, posadzek i schodów,
— naprawa ogrodzeń, bram i bramek,
— naprawa poprzez wyrównanie lub uzupełnienie nawierzchni utwardzonych w granicach zarządzanych nieruchomości.
2.4.2. W zakresie instalacji elektrycznych i odgromowych:
— naprawa lub wymiana uszkodzonych fragmentów instalacji elektrycznej w zarządzanych zasobach,
— naprawa lub wymiana osprzętu elektrycznego, tj. lamp, wyłączników, przycisków oświetleniowych, gniazd, żarówek itp. w pomieszczeniach wspólnego użytkowania,
— naprawa, regulacja lub wymiana automatów schodowych,
— wymiana bezpieczników i główek bezpiecznikowych w obwodzie administracyjnym danego budynku, wymiana i uzupełnienie brakujących dekli w puszkach elektrycznych,
— wyszukiwanie przerw i zwarć w instalacji elektrycznej oraz usuwanie ich przyczyn wraz z wymianą upalonych końcówek w obwodzie administracyjnym oraz sprawdzanie umocowania przewodów elektrycznych,
— usuwanie uszkodzeń w instalacji odgromowej danego budynku, wraz z wymianą uszkodzonych elementów.
2.4.3. W zakresie instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnej:
— konserwacja instalacji i urządzeń c.o. łącznie z konieczną wymianą niesprawnych zaworów grzejnikowych, usuwanie przecieków na instalacji, łącznie z wymianą niesprawnych fragmentów instalacji, obsługa gazowej kotłowni lokalnej,
— likwidowanie przecieków na instalacji wodociągowej łącznie z konieczną wymianą uszkodzonych lub niesprawnych rurociągów, łącznie z wymianą zaworów jak również przyborów zainstalowanych w pomieszczeniach wspólnego użytku,
— czyszczenie i udrażnianie pionów i poziomów kanalizacyjnych,
— usuwanie miejscowych przecieków na pionach i poziomach instalacji kanalizacyjnej, łącznie z konieczną wymianą niesprawnych fragmentów instalacji i urządzeń odbiorczych w pomieszczeniach wspólnego użytku,
— czyszczenie i udrażnianie studzienek kanalizacyjnych w budynkach oraz przyległym terenie.
2.4.4. W zakresie instalacji gazowej:
— dokonywanie oględzin i sprawdzanie instalacji gazowej w budynku wraz z lokalizacją ewentualnych nieszczelności,
— przeprowadzanie prób szczelności instalacji lub jej części w razie podejrzeń o nieszczelności instalacji,
— dokonywanie czynności eliminujących wycieki gazu, polegających na uszczelnieniu instalacji i jej stałym monitorowaniu (montaż czujek sygnalizacyjnych) lub wymianie nieszczelnych odcinków rurociągów i łączników,
— dokonywanie czynności związanych z zabezpieczaniem antykorozyjnym instalacji,
— dokonywanie konserwacji, napraw lub wymiany szafek przeznaczonych na umieszczenie kurka głównego gazu dla budynku.
Wymienione w pkt 4 kosztorysu ofertowego czynności realizowane będą przez Wykonawcę, na podstawie jego rozeznania, ustaleń i na jego koszt, przy czym wynagrodzenie za te czynności Zamawiający będzie opłacał według zasad określonych następująco:
a) za prace konserwacyjne, drobne naprawy oraz usuwanie awarii, o łącznej wartości jednego zadania do 500 PLN netto, ustalane będzie miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe, wynikające z iloczynu powierzchni użytkowej lokali oraz stawki ryczałtowej określonej w złotych za 1 m2 powierzchni użytkowej lokali. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia comiesięcznej ewidencji zrealizowanych powyższych prac obejmującej rodzaj wykonanej pracy, adres oraz potwierdzenie jej wykonania. Wykonane prace zatwierdza Zamawiający. Ewidencja stanowić będzie załącznik do faktur za roboty ujęte w pkt 4a kosztorysu ofertowego.
b) za prace jak z punktu „a” ale o wartości jednego zadania powyżej 500 PLN netto, ustalane będzie wynagrodzenie na podstawie kosztorysów potwierdzanych przez Zamawiającego, sporządzanych w oparciu o bazę normatywną zawartą w KNR a w razie jej braku według norm zakładowych z uwzględnieniem czynników cenotwórczych obejmujących stawkę roboczogodziny, koszty ogólne, koszty zakupu i zysk według średnich stawek i wskaźników w regionie dolnośląskim zawartych w biuletynie Sekocenbud w kwartale poprzedzającym kwartał, w którym realizowane będą prace, natomiast ceny materiałów i sprzętu stosowane będą jako ceny średnie w regionie dolnośląskim według tych samych zasad.
Dla realizacji prac, których wartość przekracza kwotę 500 PLN netto Zamawiający przeznacza środki finansowe w kwocie 100 000 PLN netto w skali jednego roku i jest to kwota, która obowiązywać będzie w okresie realizacji umowy i musi być uwzględniona w kosztorysie ofertowym.
2.5. Czynności związane z realizacją robót remontowych oraz obejmujących usunięcie awarii w szerszym zakresie powyżej 1 500 PLN netto i robót dodatkowych (pkt 5 kosztorysu ofertowego), obejmują:
— przygotowanie rocznych lub wieloletnich planów remontów zasobów gminy i przedkładanie ich do zatwierdzenia przez Zamawiającego,
— realizacja zatwierdzonych planów remontów rocznych, obejmujących jednostkowe zadania.
Zamawiający na realizację czynności ujętych w poz. 5 kosztorysu ofertowego przeznacza środki finansowe w kwocie 300 000 PLN netto w skali jednego roku i jest to kwota, która obowiązywać będzie w okresie realizacji umowy i musi być uwzględniona w kosztorysie ofertowym.
Wymienione w pkt 5 kosztorysu ofertowego czynności realizowane będą przez Wykonawcę na jego koszt, a wynagrodzenie za czynności związane z realizacją robót remontowych oraz obejmujących usunięcie awarii w szerszym zakresie i robót dodatkowych Zamawiający będzie opłacał po zakończeniu danych robót i ich odbiorze końcowym. Wynagrodzenie to ustalane będzie na podstawie kosztorysów potwierdzanych przez Zamawiającego, sporządzonych w oparciu o bazę normatywną zawartą w KNR a w razie jej braku według norm zakładowych, z uwzględnieniem czynników cenotwórczych obejmujących stawkę roboczogodziny, koszty ogólne, koszty zakupu i zysk według średnich stawek i wskaźników w regionie dolnośląskim, zawartych w biuletynie Sekocenbud w kwartale poprzedzającym kwartał, w którym realizowane będą prace remontowe w zatwierdzonym planie rocznym, natomiast ceny materiałów i sprzętu stosowane będą jako ceny średnie w regionie dolnośląskim według tych samych zasad.
W przypadku robót obejmujących usunięcie awarii w szerszym zakresie, tj. przekraczających kwotę 1 500 PLN netto oraz robót dodatkowych wymagane będzie uzyskanie przez Wykonawcę formalnego zlecenia tych robót, w którym określony będzie zakres robót oraz ich wartość, w oparciu o zasady, jakie obowiązują przy realizacji robót remontowych w zatwierdzonym planie rocznym.
Wynagrodzenie za wykonane projekty budowlane wraz z pozwoleniem na budowę przysługiwać będzie w wysokości faktycznie poniesionych kosztów na rzecz jednostki projektowej. Inne koszty poniesione przez Wykonawcę przy realizacji projektów budowlanych należy uwzględnić w stawkach z poz. 1 i 2 kosztorysu ofertowego.
2.6. Czynności związane z utrzymaniem czystości wewnątrz budynków (pkt 6 kosztorysu ofertowego), obejmują:
a) codzienne (dotyczy dni roboczych) sprzątanie polegające na zamiataniu, usuwaniu odpadów z bram, korytarzy i prześwitów w budynkach zleconych do zarządzania,
b) dwukrotne w tygodniu sprzątanie klatek schodowych, polegające na zamiataniu i usuwaniu odpadów,
c) sprzątanie 4 razy w roku strychów, polegające na zamiataniu i usuwaniu odpadów,
d) sprzątanie 2 razy w miesiącu korytarzy piwnicznych, pralni i suszarni, polegające na zamiataniu i usuwaniu odpadów,
e) mycie schodów, spoczników, parapetów oraz odkurzanie ścian jeden raz w miesiącu, w okresie od marca do października,
f) mycie okien i lamperii w pomieszczeniach wspólnego użytku 2 razy w roku, w okresach kwiecień – maj i sierpień – wrzesień,
g) doraźne wykonywanie czynności związanych z dezynfekcją oraz deratyzacją pomieszczeń wspólnego użytku, likwidacją gniazd os, szerszeni itp.,
h) wykonywanie doraźnych czynności sprzątania w dni wolne od pracy u Wykonawcy, w sytuacji gdy zaistnieje pilna taka potrzeba,
i) wykonywanie innych czynności, np. rozwieszanie ogłoszeń na klatkach schodowych oraz usuwanie z budynków plakatów lub ogłoszeń nieaktualnych.
3. Podwykonawcy:
1. Wykonawca nie może powierzyć podwykonawcom części zamówienia obejmującej usługi i roboty wymienione w pkt 2.1., 2.2., 2.3. i 2.4.
2. W ofercie należy podać części zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom, w odniesieniu do usług i robót wymienionych w pkt 2.5., 2.6. będących przedmiotem zamówienia.
4. Wymagania w zakresie obsługi zamawiającego i użytkowników nieruchomości:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, w celu zapewnienia prawidłowej obsługi użytkowników nieruchomości i realizacji umowy o zarządzanie i administrowanie nieruchomościami Gminy Strzegom po podpisaniu umowy będzie miał siedzibę lub oddział na terenie miasta Strzegom, tzn. będzie dysponował nieruchomościami na terenie miasta Strzegomia o powierzchni użytkowej lokali nie mniejszej niż 100 m2. W dniu podpisania umowy wykonawca zobowiązany jest dostarczyć tytuł prawny do nieruchomości w postaci aktu własności, umów najmu lub dzierżawy nieruchomości.
Nieruchomości o podanej powyżej minimalnej powierzchni użytkowej lokali są niezbędne dla stworzenia optymalnych warunków do prawidłowej obsługi użytkowników oraz prawidłowej realizacji umowy o zarządzanie i administrowanie nieruchomościami Gminy Strzegom, w zakresie czynności, których Wykonawca nie będzie mógł zlecać podwykonawcom, tj. określonych w pkt 1, 2, 3 i 4 kosztorysu ofertowego, a w szczególności do obsługi administracyjnej, technicznej i finansowej a ponadto do obsługi klientów z zakresie zaspokajania potrzeb lokalowych wspólnoty samorządowej jak również zorganizowania punktu kasowego.
Wymaga się również, aby w zakresie obsługi użytkowników wykonawca prowadził na terenie miasta Strzegom punkt kasowy do bezprowizyjnego przyjmowania wpłat od osób korzystających z nieruchomości gminnych oraz biuro obsługi użytkowników nieruchomości. Punkt kasowy oraz obsługa użytkowników prowadzona będzie w dni robocze w godzinach od 7:00-15:00, w tym jeden dzień w tygodniu do godz. 16:00.
Wykonawca uruchomi biuro obsługi mieszkańców oraz punkt kasowy w ciągu trzech dni od dnia podpisania umowy.
5. Wymagania w zakresie gwarancji i rękojmi:
Wymaga się aby na wykonane roboty budowlane wykonawca udzielił min. 12 miesięcy gwarancji i rękojmi.
Bez VAT 937 744,00 EUR
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 36 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Wadium wynosi 30 000 PLN.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca posiada licencję zawodowego zarządcy nieruchomości.
2. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
2.1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
2.2. koncesję, zezwolenie lub licencję
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w 24 ust. 1 ustawy Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w pkt 3 pkt 1-6.
Zamawiający dokona oceny spełniania powyższych warunków na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia warunek/nie spełnia warunku. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń w sposób jednoznaczny musi wynikać spełnienie przez Wykonawcę wymaganych warunków.
Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składają wymagane dokumenty zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane z dnia 30.12.2009 r. (Dz.U. nr 226, poz. 1817). Wykonawca składa odpowiednio dokumenty wymienione § 4 ust. 1 pkt 1 lit. a i c rozporządzenia, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że:
1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
2. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego warunki spełniają łącznie, natomiast każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zobowiązany jest wykazać brak podstaw do wykluczenia go z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy musi być złożone w imieniu każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
1) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
2) zobowiązani są ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów,
3) pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną; fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja prowadzona będzie z Pełnomocnikiem,
4) jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może przed zawarciem umowy wezwać pełnomocnika do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
5) Wszelka korespondencja dokonywana będzie z Wykonawcą występującym jako reprezentant pozostałych (liderem).
6) Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności zarządzania nieruchomościami, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 21.9.2004 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości (Dz. U. nr 207, poz. 2114) na kwotę nie mniejszą niż równowartość w złotych 50 000,00 EUR,
b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 200 000,00 PLN.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
2.1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2 opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia,
3. informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Przy składaniu oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument opisany w pkt III.2.2. pkt 3 może być złożony przez jednego z nich lub złożone dokumenty mogą potwierdzać łączne spełnienie warunku b).
Przy składaniu oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy mogą złożyć 1 wspólną polisę potwierdzającą, że wszyscy Wykonawcy są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający dokona oceny spełniania powyższych warunków na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia warunek/nie spełnia warunku. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń w sposób jednoznaczny musi wynikać spełnienie przez Wykonawcę wymaganych warunków. Dla potrzeb oceny spełnienia warunku, w przypadku gdy wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Posiadania wiedzy i doświadczenia
Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej 1 usługę polegającą na jednoczesnym sprawowaniu zarządu nad nieruchomościami o łącznej powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych min. 75 000 m2, a umowa zawarta z zamawiającym, na rzecz którego realizowane były/są usługi zarządzania, obejmowała/obejmuje co najmniej następujące czynności:
— zarządzanie budynkami stanowiącymi 100 % własności zamawiającego oraz lokalami w budynkach stanowiących własność zamawiającego i w budynkach, w których Zamawiający jest współwłaścicielem,
— zarządzanie nieruchomościami gruntowymi, wykonywanie konserwacji i drobnych napraw oraz robót remontowych i usuwanie awarii w zarządzanych nieruchomościach,
— utrzymanie czystości wewnątrz budynków.
Wykonawca musi wykazać, że usługa/i została/y wykonana/e lub są/jest wykonywana/e należycie.
2. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami (dopuszcza się łączenie stanowisk) posiadającymi następujące kwalifikacje:
1. minimum 2 pracowników posiadających uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, co najmniej w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (z aktualnym wpisem na listę członków właściwej izby zawodowej),
2. minimum 1 osobę posiadające świadectwa kwalifikacyjne typu D uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, w zakresie:
— instalacji cieplnych wodnych do 100ºC,
— urządzeń, instalacji i przyborów gazowych do 5Kpa,
— kotłów wodnych do 100ºC,
— prac kontrolno-pomiarowych, obejmujących próby szczelności instalacji gazowych oraz pomiaru stężenia metanu w pomieszczeniach,
3. minimum 1 osobę posiadającą świadectwo kwalifikacyjne typu D w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci obejmujących sieci urządzenia i instalacje do 1 kV, instalacje siły i rozdzielnie, urządzenia i instalacje oświetleniowe,
4. minimum 1 osobę posiadającą świadectwo kwalifikacyjne typu E w zakresie opisanym w podpunkcie 2 i minimum 1 osobę w zakresie opisanym w podpunkcie 3.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
Zamawiający dokona oceny spełniania powyższych warunków na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia warunek/nie spełnia warunku. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń w sposób jednoznaczny musi wynikać spełnienie przez Wykonawcę wymaganych warunków.
W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2. wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie,
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności osób odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami
4. oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wymienione w wykazie posiadają wymagane uprawnienia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Tak

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
BZ.271.12.2011.MP
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne
podać cenę 36,00 PLN
Warunki i sposób płatności: Urząd Miejski, Rynek 38, 58-150 Strzegom - kasa Urzędu, za zaliczeniem pocztowym plus koszty przesyłki.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
26.7.2011 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 26.7.2011 - 11:00

Miejsce

Urząd Miejski, Rynek 38, 58-150 Strzegom, sala 29.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Uprawnionymi do kontaktu z wykonawcami w sprawach są: Monika Pawlik, Jarosław Smordowski.
Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej.
Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.
Ogłoszenie o zamówieniu przekazano Urzędowi Oficjalnych Wspólnot Europejskich dnia 15.6.2011 r.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587801

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej zgodnie z działem VI ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.1.2004 r. (Dz.U. 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), przewidziane dla zamówień o wartości równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
1. Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się: w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 - w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej reki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587801

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
15.6.2011
TI Tytuł PL-Strzegom: Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
ND Nr dokumentu 254003-2011
PD Data publikacji 11/08/2011
OJ Dz.U. S 153
TW Miejscowość STRZEGOM
AU Nazwa instytucji Gmina Strzegom
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji R - Agencja/Biuro regionalne lub lokalne
DS Dokument wysłany 09/08/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 70330000 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
OC Pierwotny kod CPV 70330000 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
RC Kod NUTS PL517
IA Adres internetowy (URL) www.strzegom.pl

11/08/2011    S153    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Strzegom: Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

2011/S 153-254003

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I OSOBY KONTAKTOWE

Gmina Strzegom
Kontaktowy: Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych
Do wiadomości: mgr Monika Pawlik
58-150 Strzegom
POLSKA
Tel. +48 748560533
E-mail: przetargi@strzegom.pl
Faks +48 748560516

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.strzegom.pl

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Agencja/Urząd regionalny lub lokalny
Ogólne usługi publiczne
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami gminy Strzegom.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 14

Kod NUTS PL517

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje usługi zarządzania budynkami i innymi nieruchomościami oraz administrowania lokalami, stanowiącymi własność Gminy Strzegom na zasadach określonych w art. 184, 185 i 186 ustawy z dnia 21.8.1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z poźn. zm.) oraz projekcie umowy, jak również inne usługi i roboty budowlane związane z zarządzanymi nieruchomościami, określone w kosztorysie ofertowym, sławiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Zestawienie i wykaz zasobów oraz innych nieruchomości zawiera załącznik nr 1 do projektu umowy, będącego załącznikiem nr 5 do niniejszej specyfikacji.
Wykonawca akceptuje bez zastrzeżeń fakt, iż w związku z postępującą prywatyzacją – sprzedażą lokali komunalnych, zestawienie i wykaz zasobów gminnych określonych w załączniku nr 1 do projektu umowy, będzie ulegał zmianom (średnio w skali 2008 - 2010 roku sprzedano 341 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 16 000 m2).
Przy wykonywaniu umowy Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa oraz do zachowania należytej dbałości o powierzony mu zasób, określonej z uwzględnieniem profesjonalnego charakteru prowadzonej przez niego działalności; ma prawo i obowiązek podejmowania decyzji i dokonywania czynności mających na celu zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, w tym bieżącego administrowania nieruchomością, jak również czynności zmierzających do utrzymania nieruchomości w stanie nie pogorszonym, zgodnie z jej przeznaczeniem, oraz do uzasadnionego inwestowania w tę nieruchomość.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

70330000

II.1.6)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Tak
II.2)CAŁKOWITA KOŃCOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia
Najniższa oferta 3 040 530,29 oraz najwyższa oferta 5 526 550,35 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
BZ.271.12.2011.MP
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotycz?ce tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U. UE: 2011/S 114-188880 z dnia 16.6.2011

SEKCJA V: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

V.1)DATA DECYZJI O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA:
9.8.2011
V.2)LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2
V.3)NAZWA I ADRES WYKONAWCY, NA RZECZ KTÓREGO ZOSTAŁA WYDANA DECYZJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.
ul. Paderewskiego 13
58-150 Strzegom
POLSKA

V.4)INFORMACJE NA TEMAT WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia
Wartość 3 600 000,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia
Najniższa oferta 3 040 530,29 oraz najwyższa oferta 5 526 550,35 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)PRZEWIDYWANE JEST ZLECENIE PODWYKONAWSTWA W RAMACH ZAMÓWIENIA

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.2)INFORMACJE DODATKOWE
VI.3)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587801

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej zgodnie z działem VI ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.1.2004 r. (Dz.U. 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), przewidziane dla zamówień o wartości równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
1. Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie:
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się: w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 - w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej reki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
9.8.2011

Adres: , 58-150 Strzegom
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: strzegom@strzegom.pl
tel: +48 748560533
fax: +48 748560516
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-07-26
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 18888020111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-06-15
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 36 miesięcy
Wadium: 30000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 000 000 PLN  -  1 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.strzegom.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Strzegom
ul. Rynek 38, 58-150 Strzegom, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
70330000-3 Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy