Dostawa i montaż systemu depozytorów kluczy w obiekcie Radiowa 2 dla Dowództwa Operacyjnego
Opis przedmiotu przetargu:
Przedmiotem zamówienia w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wyposażenie budynków należących do Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, zlokalizowanych przy ul. Radiowej 2 w Warszawie, w mechaniczny system Kontroli Dostępu typu Master Key wraz z systemem przechowywania, deponowania i pobierania kluczy w postaci Systemu Elektroniczno-Mechanicznych Depozytorów Kluczy. Zakres przedmiotu zamówienia:
- CPV 30236000-2 Różny sprzęt komputerowy,
- CPV 31224400-0 Kable przyłączeniowe,
- CPV 51900000-1 Usługa instalacji systemów sterowania i kontroli.
Wykonawca biorący udział w postępowaniu musi spełniać warunki określone w rozdz. V i VI SIWZ.
2. INSTALACJA MASTER KEY OPIS OGÓLNY. System klucza centralnego w układzie hierarchicznym. Ogólna zasadę funkcjonowania tego typu systemu przedstawiono poniżej.
System klucza centralnego System klucza centralnego to hierarchiczny układ kontroli dostępu polegający na tym, że klucze wyższego rzędu otwierają drzwi podległych im pomieszczeń niższego rzędu. W klasycznym wariancie tego systemu klucz centralny otwiera wszystkie drzwi. Natomiast klucze indywidualne otwierają wyłącznie jedne drzwi.
Klucz centralny znajduje się w posiadaniu właściciela, dyrektora lub w portierni w zaplombowanej szafce - jako klucz pożarowy, awaryjny. Dostęp jaki daje klucz centralny pozwala na przeprowadzenie szybkiej i sprawnej akcji ratunkowej. System klucza centralnego i kluczy grupowych jest rozbudowaną wersją systemu polegającą na tym, że istnieje jeden lub więcej stopni hierarchicznych. Drzwi łączy się w grupy do których oprócz indywidualnych kluczy są przypisane klucze grupowe. Właścicielami kluczy grupowych są najczęściej kierownicy działów, pracownicy serwisowi obsługujący wyznaczony rejon, sprzątaczki otwierające jednym kluczem przypisaną im część pomieszczeń.
System Klucza Centralnego powinien spełniać następujące wymogi:
1. Być zbudowanym w oparciu o wkładki profilowe, 6-zastawkowe, które - jako zamknięcia pojedyncze powinny legitymować się Certyfikatem Zgodności w klasie zabezpieczenia 6 i w klasie odporności na włamanie C
2. Rodzina profili użytych do budowy ww. systemu musi się składać z co najmniej 18 profili pojedynczych i być niedostępna w wolnym obrocie surówkami kluczy.
3. Klucze systemu muszą być chronione europejskim i polskim patentem, z terminem ważności co najmniej do 2022 r.
4. Do każdej wkładki systemu powinny być dołączone minimum dwa klucze szeregowe, otwierające tylko daną wkładkę.
5. Hierarchia systemu powinna przewidywać co najmniej 5 poziomów, tj. klucz generalny otwierający wszystkie objęte systemem pomieszczenia służbowe DOSZ, klucze główne poszczególnych obiektów, klucze grupowe (np. piętrowe), klucze subgrupowe (np. wydzielonych zespołów kancelaryjnych) oraz klucze szeregowe, otwierające tylko przypisaną im wkładkę systemową.
6. System musi mieć możliwość rozbudowy o kolejne wkładki i klucze, w tym także o zamknięcia innego typu, niż wkładki profilowe, jak np. cylindry do zamków wierzchnich, kłódki i zamki meblowe.
Dla przedmiotowego obiektu projektuje się następujący układ kluczy:
- Klucz generalny - w ilości 1 szt. Klucz generalny otwiera wszystkie zamki w budynkach nr 2, 3, i 30.
- Klucze główne - w ilości 3 szt. - po 1 szt. na każdy budynek. Klucz główny otwiera wszystkie zamki w budynku.
- Klucz grupowy otwiera wszystkie zamki objęte pojedyncza grupą - odpowiednio do budynku.
- Klucze szeregowe w ilości 163 szt. Klucz szeregowy otwiera pojedyncze drzwi oraz w przypadku wskazanych pomieszczeń dla których zaprojektowano instalację skrzynki na klucze sejfowe SK-2 także zamek skrzynki przynależnej temu pomieszczeniu.
UWAGA: Użytkownik wskaże na etapie realizacji systemu drzwi wejściowe do budynków oraz wewnętrzne drzwi przejściowe które należy wyposażyć we wkładki Master Key przedłużone do 85 mm.
Dodatkowo dla systemu Master Key projektuje się skrzynki na klucze SK-2 w ilości 60 szt. Wszystkie skrzynki wyposażone są w pojedyncze zamknięcia kompatybilne z systemem Master Key. Projektuje się skrzynki w wykonaniu standardowym bez czujników oderwania od ściany i czujników otwarcia skrzynek. Ostateczną lokalizację skrzynek SK-2 ustalić z użytkownikiem na etapie realizacji inwestycji.
3. INSTALACJA SYSTEMU ELEKTRONICZNO-MECHANICZNYCH DEPOZYTORÓW KLUCZY - OPIS OGÓLNY. Elektroniczno-mechaniczny depozytor kluczy Elektroniczno-mechaniczny depozytor kluczy przeznaczony jest do bezpiecznego zdawania, przechowywania i pobierania szczególnie ważnych kluczy, które nie powinny opuszczać obiektu.
Depozytor kluczy - powinien:
- Zapewnić właściwą pracę przy wilgotności powietrza od 5 do 95%.
- Zapewnić właściwa pracę w temperaturze od +5°C do 45°C.
- Legitymować się znakiem CE.
- Posiadać budowę modułową, gdzie moduł sterujący będzie wyposażony w 16 gniazd kluczowych, do deponowania kluczy systemu Master Key lub 8 skrytek pionowych, do deponowania kluczy tzw. specjalnego przeznaczenia, o długości do 200 mm.
- Do deponowania w depozytorze kluczy systemu Master Key mają być zastosowane specjalne cylindry, zabezpieczające przed odczytaniem profilu i nacięć na grani roboczej klucza.
- Każdy klucz ma mieć jednoznacznie określony numer stanowiska, w którym będzie deponowany, a kod cylindra deponującego ma odpowiadać kodowi klucza (tzw. mechaniczna identyfikacja kluczy).
- Dodatkowo - dostęp do wybranych (szczególnie ważnych) kluczy systemu Master Key, wymagać będzie spełnienia wymogów wynikających z tzw. zasady czterech oczu.
- Depozytor ma mieć zainstalowany, wyspecjalizowany czytnik kart zbliżeniowych, zgodny z systemem funkcjonującym w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego;
- Depozytor powinien mieć możliwość pracy w trybie stand-alone (bez łączności z serwerem ilub PC administratora) oraz przechowywać w nieulotnej pamięci konfigurację urządzenia. W trybie stand-alone depozytor powinien mieć również możliwość odczytu pamięci co najmniej 8.000 ostatnich zdarzeń.
- Depozytor powinien sygnalizować próby sabotażu, jak np. próbę siłowego wyjęcia klucza z urządzenia lub oderwania depozytora od ściany.
- W przypadku całkowitej awarii zasilania i wyczerpania akumulatorów, depozytor musi umożliwić awaryjne zwolnienie jednego lub wszystkich kluczy w sposób mechaniczny przez uprawnionego administratora;
- Wymaga się, żeby do deponowania w urządzeniu pęków kluczy i kluczy gabarytowych (np. od drzwi specjalnych ilub szaf pancernych) były zastosowane skrytki.
- Każda z ww. skrytek musi posiadać własną (zamkniętą) obudowę z metalu oraz osobne zamknięcie, po otwarciu którego uprawniony użytkownik będzie miał dostęp - tylko i wyłącznie - do klucza specjalnego lub pęku kluczy zdeponowanych w tej właśnie skrytce.
- Deponowane w ww. skrytkach klucze (lub pęki kluczy) powinny być wyposażone w chipy, umożliwiające ich programową i optyczną (ledy) identyfikację zdeponowania na właściwym stanowisku.
- Wymaga się, żeby każdy PIN-kod stanowił kombinację co najmniej 4 cyfr.
- Liczba użytkowników (w jednym depozytorze) nie może być mniejsza niż 500.
- Depozytor ma być wyposażony w zasilanie awaryjne (akumulatory), gwarantujące co najmniej 72 godziny pracy w tym trybie.
- Depozytor ma posiadać funkcję tzw. śluzy kluczowej wewnętrznej, uniemożliwiającej - po pobraniu szczególnie ważnego klucza - pobranie innego, aż do czasu zdeponowania pierwszego.
- Depozytor ma być zabezpieczony przed próbami wczytywania obcej karty lub wyszukiwaniem PIN-kodu;
- Depozytor powinien mieć możliwość wywołania tzw. cichego alarmu;
- Urządzenie powinno posiadać co najmniej 5 wyjść bezpotencjałowych umożliwiających przyłączenie depozytora m.in. do systemu alarmowego lub zewnętrznego systemu rejestracji obrazu.
- Wraz z depozytorem należy dostarczyć oprogramowanie komputerowe, w którym przewidziane są co najmniej dwa stanowiska obsługi, tj. stanowisko ochrony (tylko stały podgląd bieżących zdarzeń) oraz stanowisko administratora systemu.
- System (depozytor + oprogramowanie na PC) powinien mieć możliwość przeglądania i sporządzania wydruków wg różnych kryteriów (np. dla wybranego zakresu czasowego, dla wybranego stanowiska, dla danego użytkownika, itd.).
- Wszystkie zdarzenia alarmowe powinny być w czasie rzeczywistym sygnalizowane na komputerze oficera dyżurnegostanowiska ochrony w postaci graficznej i dźwiękowej.
- W depozytorze powinna istnieć możliwość przypisania użytkownikowi co najmniej dwóch z 8 przedziałów czasowych, aktywowanych w wybrane dni tygodnia.
- System (depozytor + oprogramowanie na PC) ma posiadać funkcję tzw. kluczy przetrzymanych, tj. takich, które - po zdefiniowanym przez administratora czasie (np. 8 lub 12 godzin, itp.) - nie zostały zdeponowane w urządzeniu, i których brak w depozytorze generuje alarm.
- System (depozytor + oprogramowanie) ma posiadać funkcję wydawania (przez administratora) kluczy ilub pojemników na odległość - realizowaną z poziomu komputera administratora dla osób, którym nie została przydzielona karta lub PIN-kod.
- System (depozytor + oprogramowanie) ma umożliwiać czasową deaktywację a następnie automatyczną aktywację użytkowników w systemie, np. na czas ich urlopu.
- Urządzenie powinno posiadać możliwość nadania wybranym kluczom ilub pojemnikom na klucze oraz użytkownikom statusu stale monitorowanych.
Oprzyrządowanie dla administratora systemu powinno posiadać:
1. Serwer działający w systemie Windows 7 - zapewniający bezpieczeństwo pracy systemu.
2. Oprogramowanie wizualizacyjno-operacyjne wraz z interfejsem do wczytywania kart użytkowników (terminal do logowania kart z czytnika) przy PC administratora.
3. Możliwość dostarczenia dodatkowych kluczy wraz z wkładkami podklamkowymi ;
Oprogramowanie systemu powinno:
1. Być w języku polskim i spełnić rolę podpowiadającą lub funkcję pomoc dla administratora;
2. Mieć możliwość importu i eksportu danych pracowników (imię, nazwisko, opis, grupa, kod karty, termin ważności karty) do plików tekstowych
3. Zapewnić przydzielenie uprawnień do kluczy pozwalające konkretnemu użytkownikowi na pobranie przypisanych mu kluczy, w określonym czasie i na określony czas;
4. Zawierać opcję udostępniania jednego klucza wielu użytkownikom i wielu kluczy jednemu użytkownikowi;
5. Zapewnić gromadzenie (archiwizowanie) wszystkich zdarzeń związanych z działaniem depozytorów, w tym również rejestracji wszystkich zmian wprowadzonych w systemie przez administratora przez minimum 3 miesiące;
Ponadto system powinien zapewnić możliwość dalszej rozbudowy o kolejne moduły ww. depozytora, do co najmniej 192 tzw. stanowisk różnego typu (tzw. systemy mieszane, jak np. kolejne gniazda kluczowe, skrytki pionowe na klucze wyposażone w chipy, skrytki poziome na nadzorowane elektronicznie i wyposażone w miejsce na referentkę pojemniki na klucze) zarządzanych z jednego modułu sterującego oraz możliwość rozbudowy o depozytory dodatkowe (moduły sterujące), obsługiwane przez to samo oprogramowanie komputerowe, do co najmniej 32 depozytorów pracujących w jednej sieci.
Dla potrzeb zdalnego administrowania i zarządzania depozytorami projektuje się układ połączeń światłowodowych z wykorzystaniem konwerterów światłowodowych i przełącznika centralnego - poprzez który depozytory zostaną połączone z serwerem (umieszczonym w szafie rack) systemu, ze stanowiskiem zarządzania obsługi (w pomieszczeniu LCN) oraz ze stanowiskiem administratora systemu. W serwerowni projektuje się instalację serwera (bez monitora) z preinstalowanym oprogramowaniem Win Foundation 2008 i oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. W pomieszczeniu obsługi (LCN) projektuje się instalacje stanowiska PC wraz z 1 monitorem LCD i oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. Dla administratora systemu projektuje się mobilne stanowisko komputerowe typu laptop z preinstalowanym oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów.
Wykonawca ma prawo proponować zastosowanie innych niż specyfikowanych w projekcie materiałów i technologii, pod warunkiem ze będą one równorzędne pod względem jakości i parametrów technicznych. Wszystkie ewentualne odstępstwa od dokumentacji i specyfikacji muszą zostać uzgodnione przez projektanta. Opis podstawowych, wymaganych parametrów technicznych urządzeń i materiałów, wraz z ich specyfikacją ilościową jest zawarty w Projekcie Technicznym i przedmiarze.
Wskazanie nazwy własnej i indeksu w Projekcie Technicznym i innych dokumentach nie jest wskazaniem producenta ani miejsca pochodzenia, a jest jedynie określeniem standardu i jakości na etapie projektowania. Do wykonania instalacji strukturalnych należy używać przewodów, kabli, sprzętu i osprzętu i aparatury posiadających znak bezpieczeństwa lub świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie.
4. OPIS INSTALACJI PRZEWODOWEJ Do wykonania instalacji należy przeznaczyć następujące typy przewodów:
- przewód YDY 3x2,5 - zasilanie depozytorów z dystrybutora zasilania (PS-3U) szafy rack;
- przewód YDY 3x4 - zasilanie dystrybutorów napięć (PS-3U) w szafach rack z rozdzielni głównych budynków;
- przewód wewnętrzny UFTP kat.6 LSOH - połączenia wewnętrzne od depozytorów do szaf rack;
- przewód światłowodowy wewnętrzny MM 12G 50125 - połączenie między budynkiem nr 2 a budynkiem nr 3.
Instalacje wewnętrzne wykonać natynkowo w listwach PVC a gdzie to będzie możliwe nad sufitami podwieszanymi w rurach peszel mocowanych opaskami do konstrukcji sufitu.
5. ZASILANIE PODSTAWOWE I REZERWOWE URZĄDZEŃ System zasilania podstawowego realizowany jest z sieci energetycznej prądu przemiennego o napięciu 230VAC. Dystrybutor napięć, zamontowany w każdej szafie rack zasilić z rozdzielni budynkowych z wydzielonych obwodów zabezpieczonych wyłącznikami nadmiarowo prądowym S302B 25A i ochronnikami przepięciowymi DEHNguard B+C. W dystrybutorze napięć zainstalować wyłącznik S30B6A, lampkę sygnalizacji napięcia, wyłączniki różnicowoprądowe P312B 10A30MA AC do zasilania poszczególnych depozytorów. Zasilanie rezerwowe przez 72 godziny zapewniają akumulatory zamontowane w depozytorach (fabryczny układ podtrzymania zasilania).
6. WYKAZ MATERIAŁÓW I URZĄDZEŃ.
Lp. Nazwa Jm Ilość
1. listwa zasilająca 19, 8-portowa z bolcem - FN2308L szt. 3
2. akumulator 18Ah12V szt. 12
3. cylinder dep. klucz (BMZ) szt. 148
4. czytnik zbliżeniowy ASR702W szt. 7
5. drukarka laserowa klasy KYOCERA-MITA FS-C5250DN z modułem sieciowym szt. 1
6. gniazda natynkowe podwójne hermetyczne szt. 8
7. gniazdo ekranowane 45x45 1xRJ-KM8 kat.6 szt. 3,5
8. gniazdo ekranowane 45x45 2xRJ-KM8 kat.6 szt. 5,5
9. gniazdo SCUPC duplex SM FrontClip kpl. 48
10. kabel krosowy Class6Patch kat.6 FTP LSOH 1,5m lub równoważny szt. 8
11. kabel krosowy Class6Patch kat.6 FTP LSOH 2,1m lub równoważny szt. 7
12. kabel światłowodowy 12 G 50125 OM2 uniwersalny m 130
13. kabel TrueNet kat.6 UFTP, wersja LSOH m 238,7
14. kanał instalacyjny 4020 m 192,4
15. kaseta światłowodowa dla 12 włókien z ochraniaczem - FB7401 kpl. 5
16. klucz generalny, klucze główne i klucze grupowe systemu Master Key szt. 7
17. klucz główny i klucze grupowe systemu Master Key szt. 4
18. kołki rozporowe szt. 999
19. konwerter światłowodowy MM S.C.RJ45 10100; 2 km - IP-FO-KONW-MM kpl. 5
20. lampki kontrolne szt. 3
21. laptop klasy DELL VOSTRO V3550 (Windows 7, gwarancja 24 miesiące) kpl. 1
22. Listwa uziemiająca TH- kolor żółty szt. 3
23. Listwa zerowa TH - kolor niebieski szt. 3
24. mediakonweter multimodowy do switcha 1000Base-SX SFP GBIC Card (MMFLC)-GLC-SX-MM kpl. 3
25. moduł DPD-C16C16 szt. 1
26. moduł DPD-C16D8DK200 szt. 4
27. moduł DPE-C16S szt. 4
28. moduł DPE-D8DK200S szt. 2
29. moduł RACK do montażu 16 konwerterów światłowodowych - IP FO RACK kpl. 2
30. ochronnik przeciwprzepięciowy B+C 1P szt. 3
31. oprogramowanie korporacyjne ver 5.4X, licencja dla 32 depozytorów pracujących w jednej sieci kpl. 1
32. organizator kabli19 z haczykami 4x6 szary metal- LY-CM-02-GY kpl. 6
33. osłona termiczna spawów kpl. 32
34. panel dystrybucji napięć PS-3U kpl. 3
35. panel rozdzielczy kat.5 24*RJ 45 szt. 3
36. patchcord OPTIFEX 2m 50125 MM SCSC OM2 2,8 mm duplex LSOH szt. 8
37. pigtail Fibrain 2m 50125 SCPC kpl. 32
38. płyta czołowa Fibrain 1U. 24xSC duplex kpl. 2
39. płytka LAN szt. 6
40. przełącznica teleskopowa Fibrain 1U 19 280mm kpl. 2
41. przewody kabelkowe YDYżo 3x2,5mm2 m 188,24
42. przewody kabelkowe YDYżo 3x4mm2 m 104
43. przewód Ly(żo) 10mm2 m 78
44. puszka instalacyjna 2-modułowa szt. 7
45. ramka 2-modułowa szt. 7
46. rozłączniki bezpiecznikowe dwubiegunowy WYŁ. S 302 B 25 2P 25 A 6 kA szt. 3
47. serwer klasy DELL R210 H200 z oprogramowaniem, obudowa rack 1U, gwarancja 24 m-ce kpl. 1
48. skrzynka SK-2 na klucze sejfowe z zamknięciem BMZ, kompatybilnym z kluczami systemu Master Key szt. 60
49. suport - uchwyt 2-modułowy szt. 7
50. switch 8 portowy 8x10100+1x10100100 lub SF-C2960-8TC-S kpl. 3
51. szafa wisząca, 12U, 450 GFlex Tango S-GFWS6412 kpl. 3
52. szyna wyrównawcza 12 torowa 16 mm2 szt. 3
53. szyna wyrównawcza 12 torowa 4 mm2 szt. 3
54. śruby stalowe z nakrętkami i podkładkami kg 0,468
55. terminal logowania kart przy PC szt. 1
56. termostat na szynę TH35 -20+80 st. C 1Z 10A 230V szt. 3
57. uchwyt na spawy (4 włókna) kpl. 8
58. uziom wbijany fi18 ,l=1,5 m m 23,4
59. wentylator 120x120mm 230V 50Hz z kablem zasilającym - GFZLFG szt. 6
60. wkładka dwustronna DZ 70mm systemu Master Key szt. 148
61. wkładka dwustronna DZ 85mm systemu Master Key szt. 15
62. wyłączniki nadprądowe jednobiegunowe WYŁ. S 301 B 6 1P 6 A 6 kA szt 3
63. wyłączniki różnicowo - nadprądowe P 312 B 10 A30 MA AC szt. 8
64. zaślepka wolnych gniazd depozytora szt. 12
65. zestaw PC DELL 260 i3-2120 (Windows 7, monitor 27, gwarancja 24 miesiące) kpl. 1
66. złącza kontrolne 2xM8 szt. 3
67. złącza probiercze w obudowach wnękowych stalowych zamykanych drzwiczkami szt. 3
UWAGA: Wskazanie nazwy własnej i indeksu w powyższym wykazie nie jest wskazaniem producenta ani miejsca pochodzenia, a jest jedynie określeniem standardu i jakości na etapie projektowania.
Warszawa: Dostawa i montaż systemu depozytorów kluczy w obiekcie Radiowa 2 dla Dowództwa Operacyjnego
Numer ogłoszenia: 184331 - 2012; data zamieszczenia: 27.08.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Jednostka Wojskowa 2063 , ul. Banacha 2, 00-909 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6824215, 6824375, 6824121, faks 22 6824108.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.zamowienia.ozdgw.wp.mil.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: jednostka wojskowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż systemu depozytorów kluczy w obiekcie Radiowa 2 dla Dowództwa Operacyjnego.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
dostawy.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wyposażenie budynków należących do Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, zlokalizowanych przy ul. Radiowej 2 w Warszawie, w mechaniczny system Kontroli Dostępu typu Master Key wraz z systemem przechowywania, deponowania i pobierania kluczy w postaci Systemu Elektroniczno-Mechanicznych Depozytorów Kluczy. Zakres przedmiotu zamówienia:
- CPV 30236000-2 Różny sprzęt komputerowy,
- CPV 31224400-0 Kable przyłączeniowe,
- CPV 51900000-1 Usługa instalacji systemów sterowania i kontroli.
Wykonawca biorący udział w postępowaniu musi spełniać warunki określone w rozdz. V i VI SIWZ.
2. INSTALACJA MASTER KEY OPIS OGÓLNY. System klucza centralnego w układzie hierarchicznym. Ogólna zasadę funkcjonowania tego typu systemu przedstawiono poniżej.
System klucza centralnego System klucza centralnego to hierarchiczny układ kontroli dostępu polegający na tym, że klucze wyższego rzędu otwierają drzwi podległych im pomieszczeń niższego rzędu. W klasycznym wariancie tego systemu klucz centralny otwiera wszystkie drzwi. Natomiast klucze indywidualne otwierają wyłącznie jedne drzwi.
Klucz centralny znajduje się w posiadaniu właściciela, dyrektora lub w portierni w zaplombowanej szafce - jako klucz pożarowy, awaryjny. Dostęp jaki daje klucz centralny pozwala na przeprowadzenie szybkiej i sprawnej akcji ratunkowej. System klucza centralnego i kluczy grupowych jest rozbudowaną wersją systemu polegającą na tym, że istnieje jeden lub więcej stopni hierarchicznych. Drzwi łączy się w grupy do których oprócz indywidualnych kluczy są przypisane klucze grupowe. Właścicielami kluczy grupowych są najczęściej kierownicy działów, pracownicy serwisowi obsługujący wyznaczony rejon, sprzątaczki otwierające jednym kluczem przypisaną im część pomieszczeń.
System Klucza Centralnego powinien spełniać następujące wymogi:
1. Być zbudowanym w oparciu o wkładki profilowe, 6-zastawkowe, które - jako zamknięcia pojedyncze powinny legitymować się Certyfikatem Zgodności w klasie zabezpieczenia 6 i w klasie odporności na włamanie C
2. Rodzina profili użytych do budowy ww. systemu musi się składać z co najmniej 18 profili pojedynczych i być niedostępna w wolnym obrocie surówkami kluczy.
3. Klucze systemu muszą być chronione europejskim i polskim patentem, z terminem ważności co najmniej do 2022 r.
4. Do każdej wkładki systemu powinny być dołączone minimum dwa klucze szeregowe, otwierające tylko daną wkładkę.
5. Hierarchia systemu powinna przewidywać co najmniej 5 poziomów, tj. klucz generalny otwierający wszystkie objęte systemem pomieszczenia służbowe DOSZ, klucze główne poszczególnych obiektów, klucze grupowe (np. piętrowe), klucze subgrupowe (np. wydzielonych zespołów kancelaryjnych) oraz klucze szeregowe, otwierające tylko przypisaną im wkładkę systemową.
6. System musi mieć możliwość rozbudowy o kolejne wkładki i klucze, w tym także o zamknięcia innego typu, niż wkładki profilowe, jak np. cylindry do zamków wierzchnich, kłódki i zamki meblowe.
Dla przedmiotowego obiektu projektuje się następujący układ kluczy:
- Klucz generalny - w ilości 1 szt. Klucz generalny otwiera wszystkie zamki w budynkach nr 2, 3, i 30.
- Klucze główne - w ilości 3 szt. - po 1 szt. na każdy budynek. Klucz główny otwiera wszystkie zamki w budynku.
- Klucz grupowy otwiera wszystkie zamki objęte pojedyncza grupą - odpowiednio do budynku.
- Klucze szeregowe w ilości 163 szt. Klucz szeregowy otwiera pojedyncze drzwi oraz w przypadku wskazanych pomieszczeń dla których zaprojektowano instalację skrzynki na klucze sejfowe SK-2 także zamek skrzynki przynależnej temu pomieszczeniu.
UWAGA: Użytkownik wskaże na etapie realizacji systemu drzwi wejściowe do budynków oraz wewnętrzne drzwi przejściowe które należy wyposażyć we wkładki Master Key przedłużone do 85 mm.
Dodatkowo dla systemu Master Key projektuje się skrzynki na klucze SK-2 w ilości 60 szt. Wszystkie skrzynki wyposażone są w pojedyncze zamknięcia kompatybilne z systemem Master Key. Projektuje się skrzynki w wykonaniu standardowym bez czujników oderwania od ściany i czujników otwarcia skrzynek. Ostateczną lokalizację skrzynek SK-2 ustalić z użytkownikiem na etapie realizacji inwestycji.
3. INSTALACJA SYSTEMU ELEKTRONICZNO-MECHANICZNYCH DEPOZYTORÓW KLUCZY - OPIS OGÓLNY. Elektroniczno-mechaniczny depozytor kluczy Elektroniczno-mechaniczny depozytor kluczy przeznaczony jest do bezpiecznego zdawania, przechowywania i pobierania szczególnie ważnych kluczy, które nie powinny opuszczać obiektu.
Depozytor kluczy - powinien:
- Zapewnić właściwą pracę przy wilgotności powietrza od 5 do 95%.
- Zapewnić właściwa pracę w temperaturze od +5°C do 45°C.
- Legitymować się znakiem CE.
- Posiadać budowę modułową, gdzie moduł sterujący będzie wyposażony w 16 gniazd kluczowych, do deponowania kluczy systemu Master Key lub 8 skrytek pionowych, do deponowania kluczy tzw. specjalnego przeznaczenia, o długości do 200 mm.
- Do deponowania w depozytorze kluczy systemu Master Key mają być zastosowane specjalne cylindry, zabezpieczające przed odczytaniem profilu i nacięć na grani roboczej klucza.
- Każdy klucz ma mieć jednoznacznie określony numer stanowiska, w którym będzie deponowany, a kod cylindra deponującego ma odpowiadać kodowi klucza (tzw. mechaniczna identyfikacja kluczy).
- Dodatkowo - dostęp do wybranych (szczególnie ważnych) kluczy systemu Master Key, wymagać będzie spełnienia wymogów wynikających z tzw. zasady czterech oczu.
- Depozytor ma mieć zainstalowany, wyspecjalizowany czytnik kart zbliżeniowych, zgodny z systemem funkcjonującym w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego;
- Depozytor powinien mieć możliwość pracy w trybie stand-alone (bez łączności z serwerem ilub PC administratora) oraz przechowywać w nieulotnej pamięci konfigurację urządzenia. W trybie stand-alone depozytor powinien mieć również możliwość odczytu pamięci co najmniej 8.000 ostatnich zdarzeń.
- Depozytor powinien sygnalizować próby sabotażu, jak np. próbę siłowego wyjęcia klucza z urządzenia lub oderwania depozytora od ściany.
- W przypadku całkowitej awarii zasilania i wyczerpania akumulatorów, depozytor musi umożliwić awaryjne zwolnienie jednego lub wszystkich kluczy w sposób mechaniczny przez uprawnionego administratora;
- Wymaga się, żeby do deponowania w urządzeniu pęków kluczy i kluczy gabarytowych (np. od drzwi specjalnych ilub szaf pancernych) były zastosowane skrytki.
- Każda z ww. skrytek musi posiadać własną (zamkniętą) obudowę z metalu oraz osobne zamknięcie, po otwarciu którego uprawniony użytkownik będzie miał dostęp - tylko i wyłącznie - do klucza specjalnego lub pęku kluczy zdeponowanych w tej właśnie skrytce.
- Deponowane w ww. skrytkach klucze (lub pęki kluczy) powinny być wyposażone w chipy, umożliwiające ich programową i optyczną (ledy) identyfikację zdeponowania na właściwym stanowisku.
- Wymaga się, żeby każdy PIN-kod stanowił kombinację co najmniej 4 cyfr.
- Liczba użytkowników (w jednym depozytorze) nie może być mniejsza niż 500.
- Depozytor ma być wyposażony w zasilanie awaryjne (akumulatory), gwarantujące co najmniej 72 godziny pracy w tym trybie.
- Depozytor ma posiadać funkcję tzw. śluzy kluczowej wewnętrznej, uniemożliwiającej - po pobraniu szczególnie ważnego klucza - pobranie innego, aż do czasu zdeponowania pierwszego.
- Depozytor ma być zabezpieczony przed próbami wczytywania obcej karty lub wyszukiwaniem PIN-kodu;
- Depozytor powinien mieć możliwość wywołania tzw. cichego alarmu;
- Urządzenie powinno posiadać co najmniej 5 wyjść bezpotencjałowych umożliwiających przyłączenie depozytora m.in. do systemu alarmowego lub zewnętrznego systemu rejestracji obrazu.
- Wraz z depozytorem należy dostarczyć oprogramowanie komputerowe, w którym przewidziane są co najmniej dwa stanowiska obsługi, tj. stanowisko ochrony (tylko stały podgląd bieżących zdarzeń) oraz stanowisko administratora systemu.
- System (depozytor + oprogramowanie na PC) powinien mieć możliwość przeglądania i sporządzania wydruków wg różnych kryteriów (np. dla wybranego zakresu czasowego, dla wybranego stanowiska, dla danego użytkownika, itd.).
- Wszystkie zdarzenia alarmowe powinny być w czasie rzeczywistym sygnalizowane na komputerze oficera dyżurnegostanowiska ochrony w postaci graficznej i dźwiękowej.
- W depozytorze powinna istnieć możliwość przypisania użytkownikowi co najmniej dwóch z 8 przedziałów czasowych, aktywowanych w wybrane dni tygodnia.
- System (depozytor + oprogramowanie na PC) ma posiadać funkcję tzw. kluczy przetrzymanych, tj. takich, które - po zdefiniowanym przez administratora czasie (np. 8 lub 12 godzin, itp.) - nie zostały zdeponowane w urządzeniu, i których brak w depozytorze generuje alarm.
- System (depozytor + oprogramowanie) ma posiadać funkcję wydawania (przez administratora) kluczy ilub pojemników na odległość - realizowaną z poziomu komputera administratora dla osób, którym nie została przydzielona karta lub PIN-kod.
- System (depozytor + oprogramowanie) ma umożliwiać czasową deaktywację a następnie automatyczną aktywację użytkowników w systemie, np. na czas ich urlopu.
- Urządzenie powinno posiadać możliwość nadania wybranym kluczom ilub pojemnikom na klucze oraz użytkownikom statusu stale monitorowanych.
Oprzyrządowanie dla administratora systemu powinno posiadać:
1. Serwer działający w systemie Windows 7 - zapewniający bezpieczeństwo pracy systemu.
2. Oprogramowanie wizualizacyjno-operacyjne wraz z interfejsem do wczytywania kart użytkowników (terminal do logowania kart z czytnika) przy PC administratora.
3. Możliwość dostarczenia dodatkowych kluczy wraz z wkładkami podklamkowymi ;
Oprogramowanie systemu powinno:
1. Być w języku polskim i spełnić rolę podpowiadającą lub funkcję pomoc dla administratora;
2. Mieć możliwość importu i eksportu danych pracowników (imię, nazwisko, opis, grupa, kod karty, termin ważności karty) do plików tekstowych
3. Zapewnić przydzielenie uprawnień do kluczy pozwalające konkretnemu użytkownikowi na pobranie przypisanych mu kluczy, w określonym czasie i na określony czas;
4. Zawierać opcję udostępniania jednego klucza wielu użytkownikom i wielu kluczy jednemu użytkownikowi;
5. Zapewnić gromadzenie (archiwizowanie) wszystkich zdarzeń związanych z działaniem depozytorów, w tym również rejestracji wszystkich zmian wprowadzonych w systemie przez administratora przez minimum 3 miesiące;
Ponadto system powinien zapewnić możliwość dalszej rozbudowy o kolejne moduły ww. depozytora, do co najmniej 192 tzw. stanowisk różnego typu (tzw. systemy mieszane, jak np. kolejne gniazda kluczowe, skrytki pionowe na klucze wyposażone w chipy, skrytki poziome na nadzorowane elektronicznie i wyposażone w miejsce na referentkę pojemniki na klucze) zarządzanych z jednego modułu sterującego oraz możliwość rozbudowy o depozytory dodatkowe (moduły sterujące), obsługiwane przez to samo oprogramowanie komputerowe, do co najmniej 32 depozytorów pracujących w jednej sieci.
Dla potrzeb zdalnego administrowania i zarządzania depozytorami projektuje się układ połączeń światłowodowych z wykorzystaniem konwerterów światłowodowych i przełącznika centralnego - poprzez który depozytory zostaną połączone z serwerem (umieszczonym w szafie rack) systemu, ze stanowiskiem zarządzania obsługi (w pomieszczeniu LCN) oraz ze stanowiskiem administratora systemu. W serwerowni projektuje się instalację serwera (bez monitora) z preinstalowanym oprogramowaniem Win Foundation 2008 i oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. W pomieszczeniu obsługi (LCN) projektuje się instalacje stanowiska PC wraz z 1 monitorem LCD i oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. Dla administratora systemu projektuje się mobilne stanowisko komputerowe typu laptop z preinstalowanym oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów.
Wykonawca ma prawo proponować zastosowanie innych niż specyfikowanych w projekcie materiałów i technologii, pod warunkiem ze będą one równorzędne pod względem jakości i parametrów technicznych. Wszystkie ewentualne odstępstwa od dokumentacji i specyfikacji muszą zostać uzgodnione przez projektanta. Opis podstawowych, wymaganych parametrów technicznych urządzeń i materiałów, wraz z ich specyfikacją ilościową jest zawarty w Projekcie Technicznym i przedmiarze.
Wskazanie nazwy własnej i indeksu w Projekcie Technicznym i innych dokumentach nie jest wskazaniem producenta ani miejsca pochodzenia, a jest jedynie określeniem standardu i jakości na etapie projektowania. Do wykonania instalacji strukturalnych należy używać przewodów, kabli, sprzętu i osprzętu i aparatury posiadających znak bezpieczeństwa lub świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie.
4. OPIS INSTALACJI PRZEWODOWEJ Do wykonania instalacji należy przeznaczyć następujące typy przewodów:
- przewód YDY 3x2,5 - zasilanie depozytorów z dystrybutora zasilania (PS-3U) szafy rack;
- przewód YDY 3x4 - zasilanie dystrybutorów napięć (PS-3U) w szafach rack z rozdzielni głównych budynków;
- przewód wewnętrzny UFTP kat.6 LSOH - połączenia wewnętrzne od depozytorów do szaf rack;
- przewód światłowodowy wewnętrzny MM 12G 50125 - połączenie między budynkiem nr 2 a budynkiem nr 3.
Instalacje wewnętrzne wykonać natynkowo w listwach PVC a gdzie to będzie możliwe nad sufitami podwieszanymi w rurach peszel mocowanych opaskami do konstrukcji sufitu.
5. ZASILANIE PODSTAWOWE I REZERWOWE URZĄDZEŃ System zasilania podstawowego realizowany jest z sieci energetycznej prądu przemiennego o napięciu 230VAC. Dystrybutor napięć, zamontowany w każdej szafie rack zasilić z rozdzielni budynkowych z wydzielonych obwodów zabezpieczonych wyłącznikami nadmiarowo prądowym S302B 25A i ochronnikami przepięciowymi DEHNguard B+C. W dystrybutorze napięć zainstalować wyłącznik S30B6A, lampkę sygnalizacji napięcia, wyłączniki różnicowoprądowe P312B 10A30MA AC do zasilania poszczególnych depozytorów. Zasilanie rezerwowe przez 72 godziny zapewniają akumulatory zamontowane w depozytorach (fabryczny układ podtrzymania zasilania).
6. WYKAZ MATERIAŁÓW I URZĄDZEŃ.
Lp. Nazwa Jm Ilość
1. listwa zasilająca 19, 8-portowa z bolcem - FN2308L szt. 3
2. akumulator 18Ah12V szt. 12
3. cylinder dep. klucz (BMZ) szt. 148
4. czytnik zbliżeniowy ASR702W szt. 7
5. drukarka laserowa klasy KYOCERA-MITA FS-C5250DN z modułem sieciowym szt. 1
6. gniazda natynkowe podwójne hermetyczne szt. 8
7. gniazdo ekranowane 45x45 1xRJ-KM8 kat.6 szt. 3,5
8. gniazdo ekranowane 45x45 2xRJ-KM8 kat.6 szt. 5,5
9. gniazdo SCUPC duplex SM FrontClip kpl. 48
10. kabel krosowy Class6Patch kat.6 FTP LSOH 1,5m lub równoważny szt. 8
11. kabel krosowy Class6Patch kat.6 FTP LSOH 2,1m lub równoważny szt. 7
12. kabel światłowodowy 12 G 50125 OM2 uniwersalny m 130
13. kabel TrueNet kat.6 UFTP, wersja LSOH m 238,7
14. kanał instalacyjny 4020 m 192,4
15. kaseta światłowodowa dla 12 włókien z ochraniaczem - FB7401 kpl. 5
16. klucz generalny, klucze główne i klucze grupowe systemu Master Key szt. 7
17. klucz główny i klucze grupowe systemu Master Key szt. 4
18. kołki rozporowe szt. 999
19. konwerter światłowodowy MM S.C.RJ45 10100; 2 km - IP-FO-KONW-MM kpl. 5
20. lampki kontrolne szt. 3
21. laptop klasy DELL VOSTRO V3550 (Windows 7, gwarancja 24 miesiące) kpl. 1
22. Listwa uziemiająca TH- kolor żółty szt. 3
23. Listwa zerowa TH - kolor niebieski szt. 3
24. mediakonweter multimodowy do switcha 1000Base-SX SFP GBIC Card (MMFLC)-GLC-SX-MM kpl. 3
25. moduł DPD-C16C16 szt. 1
26. moduł DPD-C16D8DK200 szt. 4
27. moduł DPE-C16S szt. 4
28. moduł DPE-D8DK200S szt. 2
29. moduł RACK do montażu 16 konwerterów światłowodowych - IP FO RACK kpl. 2
30. ochronnik przeciwprzepięciowy B+C 1P szt. 3
31. oprogramowanie korporacyjne ver 5.4X, licencja dla 32 depozytorów pracujących w jednej sieci kpl. 1
32. organizator kabli19 z haczykami 4x6 szary metal- LY-CM-02-GY kpl. 6
33. osłona termiczna spawów kpl. 32
34. panel dystrybucji napięć PS-3U kpl. 3
35. panel rozdzielczy kat.5 24*RJ 45 szt. 3
36. patchcord OPTIFEX 2m 50125 MM SCSC OM2 2,8 mm duplex LSOH szt. 8
37. pigtail Fibrain 2m 50125 SCPC kpl. 32
38. płyta czołowa Fibrain 1U. 24xSC duplex kpl. 2
39. płytka LAN szt. 6
40. przełącznica teleskopowa Fibrain 1U 19 280mm kpl. 2
41. przewody kabelkowe YDYżo 3x2,5mm2 m 188,24
42. przewody kabelkowe YDYżo 3x4mm2 m 104
43. przewód Ly(żo) 10mm2 m 78
44. puszka instalacyjna 2-modułowa szt. 7
45. ramka 2-modułowa szt. 7
46. rozłączniki bezpiecznikowe dwubiegunowy WYŁ. S 302 B 25 2P 25 A 6 kA szt. 3
47. serwer klasy DELL R210 H200 z oprogramowaniem, obudowa rack 1U, gwarancja 24 m-ce kpl. 1
48. skrzynka SK-2 na klucze sejfowe z zamknięciem BMZ, kompatybilnym z kluczami systemu Master Key szt. 60
49. suport - uchwyt 2-modułowy szt. 7
50. switch 8 portowy 8x10100+1x10100100 lub SF-C2960-8TC-S kpl. 3
51. szafa wisząca, 12U, 450 GFlex Tango S-GFWS6412 kpl. 3
52. szyna wyrównawcza 12 torowa 16 mm2 szt. 3
53. szyna wyrównawcza 12 torowa 4 mm2 szt. 3
54. śruby stalowe z nakrętkami i podkładkami kg 0,468
55. terminal logowania kart przy PC szt. 1
56. termostat na szynę TH35 -20+80 st. C 1Z 10A 230V szt. 3
57. uchwyt na spawy (4 włókna) kpl. 8
58. uziom wbijany fi18 ,l=1,5 m m 23,4
59. wentylator 120x120mm 230V 50Hz z kablem zasilającym - GFZLFG szt. 6
60. wkładka dwustronna DZ 70mm systemu Master Key szt. 148
61. wkładka dwustronna DZ 85mm systemu Master Key szt. 15
62. wyłączniki nadprądowe jednobiegunowe WYŁ. S 301 B 6 1P 6 A 6 kA szt 3
63. wyłączniki różnicowo - nadprądowe P 312 B 10 A30 MA AC szt. 8
64. zaślepka wolnych gniazd depozytora szt. 12
65. zestaw PC DELL 260 i3-2120 (Windows 7, monitor 27, gwarancja 24 miesiące) kpl. 1
66. złącza kontrolne 2xM8 szt. 3
67. złącza probiercze w obudowach wnękowych stalowych zamykanych drzwiczkami szt. 3
UWAGA: Wskazanie nazwy własnej i indeksu w powyższym wykazie nie jest wskazaniem producenta ani miejsca pochodzenia, a jest jedynie określeniem standardu i jakości na etapie projektowania..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
30.23.60.00-2, 31.22.44.00-0, 51.90.00.00-1.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 30.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku- na potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności:
a) ważnej
koncesji wydanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia,
b)
świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego conajmniej trzeciego stopnia
.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku- na potwierdzenie wiedzy i doświadczenia Zamawiający wymaga załączenia
wykazu wykonywanych co najmniej 2 dostaw/usług
w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, na kwotę nie mniejszą niż cena brutto składanej oferty (każda) (na formularzu określonym w zał. nr 4 do SIWZ), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy/usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca spełni ten warunek, kiedy wskaże: a) ilość osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia z udokumentowaniem ich doświadczenia i kwalifikacji zawodowych (formularz załącznik nr 5). b) aktualne Poświadczenie bezpieczeństwa osobowego upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczone klauzulą co najmniej Poufne, c) licencję pracownika zabezpieczenia technicznego I lub II stopnia, d) zaświadczenie o przeszkoleniu z zakresu ochrony informacji niejawnych, e) podstawę do dysponowania pracownikiem.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku- na potwierdzenie sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający wymaga załączenia:
opłaconej polisy, wraz z dowodem jej opłacenia
a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż cena brutto składanej oferty.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- koncesję, zezwolenie lub licencję
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego co najmniej III stopnia wydane przez ABW lub SKW.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.zamowienia.ozdgw.wp.mil.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Jednostka Wojskowa 2063, ul. Banacha 2, 00-909 Warszawa (na pisemny wniosek).
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
06.09.2012 godzina 08:45, miejsce: Jednostka Wojskowa 2063, ul. Banacha 2, 00-909 Warszawa (pok. 117 - kancelaria).
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Numer ogłoszenia: 184847 - 2012; data zamieszczenia: 28.08.2012
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
184331 - 2012 data 27.08.2012 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Jednostka Wojskowa 2063, ul. Banacha 2, 00-909 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6824215, 6824375, 6824121, fax. 22 6824108.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
II.2.
W ogłoszeniu jest:
CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w dniach: 30.
W ogłoszeniu powinno być:
CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w dniach: 60.
Warszawa: Dostawa i montaż systemu depozytorów kluczy w obiekcie Radiowa 2 dla Dowództwa Operacyjnego
Numer ogłoszenia: 378164 - 2012; data zamieszczenia: 03.10.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 184331 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Jednostka Wojskowa 2063, ul. Banacha 2, 00-909 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6824215, 6824375, 6824121, faks 22 6824108.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: jednostka wojskowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż systemu depozytorów kluczy w obiekcie Radiowa 2 dla Dowództwa Operacyjnego.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Dostawy.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wyposażenie budynków należących do Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, zlokalizowanych przy ul. Radiowej 2 w Warszawie, w mechaniczny system Kontroli Dostępu typu Master Key wraz z systemem przechowywania, deponowania i pobierania kluczy w postaci Systemu Elektroniczno-Mechanicznych Depozytorów Kluczy. Zakres przedmiotu zamówienia: - CPV 30236000-2 Różny sprzęt komputerowy, - CPV 31224400-0 Kable przyłączeniowe, - CPV 51900000-1 Usługa instalacji systemów sterowania i kontroli. Wykonawca biorący udział w postępowaniu musi spełniać warunki określone w rozdz. V i VI SIWZ. 2. INSTALACJA MASTER KEY OPIS OGÓLNY. System klucza centralnego w układzie hierarchicznym. Ogólna zasadę funkcjonowania tego typu systemu przedstawiono poniżej. System klucza centralnego System klucza centralnego to hierarchiczny układ kontroli dostępu polegający na tym, że klucze wyższego rzędu otwierają drzwi podległych im pomieszczeń niższego rzędu. W klasycznym wariancie tego systemu klucz centralny otwiera wszystkie drzwi. Natomiast klucze indywidualne otwierają wyłącznie jedne drzwi. Klucz centralny znajduje się w posiadaniu właściciela, dyrektora lub w portierni w zaplombowanej szafce - jako klucz pożarowy, awaryjny. Dostęp jaki daje klucz centralny pozwala na przeprowadzenie szybkiej i sprawnej akcji ratunkowej. System klucza centralnego i kluczy grupowych jest rozbudowaną wersją systemu polegającą na tym, że istnieje jeden lub więcej stopni hierarchicznych. Drzwi łączy się w grupy do których oprócz indywidualnych kluczy są przypisane klucze grupowe. Właścicielami kluczy grupowych są najczęściej kierownicy działów, pracownicy serwisowi obsługujący wyznaczony rejon, sprzątaczki otwierające jednym kluczem przypisaną im część pomieszczeń. System Klucza Centralnego powinien spełniać następujące wymogi: 1. Być zbudowanym w oparciu o wkładki profilowe, 6-zastawkowe, które - jako zamknięcia pojedyncze powinny legitymować się Certyfikatem Zgodności w klasie zabezpieczenia 6 i w klasie odporności na włamanie C 2. Rodzina profili użytych do budowy ww. systemu musi się składać z co najmniej 18 profili pojedynczych i być niedostępna w wolnym obrocie surówkami kluczy. 3. Klucze systemu muszą być chronione europejskim i polskim patentem, z terminem ważności co najmniej do 2022 r. 4. Do każdej wkładki systemu powinny być dołączone minimum dwa klucze szeregowe, otwierające tylko daną wkładkę. 5. Hierarchia systemu powinna przewidywać co najmniej 5 poziomów, tj. klucz generalny otwierający wszystkie objęte systemem pomieszczenia służbowe DOSZ, klucze główne poszczególnych obiektów, klucze grupowe (np. piętrowe), klucze subgrupowe (np. wydzielonych zespołów kancelaryjnych) oraz klucze szeregowe, otwierające tylko przypisaną im wkładkę systemową. 6. System musi mieć możliwość rozbudowy o kolejne wkładki i klucze, w tym także o zamknięcia innego typu, niż wkładki profilowe, jak np. cylindry do zamków wierzchnich, kłódki i zamki meblowe. Dla przedmiotowego obiektu projektuje się następujący układ kluczy: - Klucz generalny - w ilości 1 szt. Klucz generalny otwiera wszystkie zamki w budynkach nr 2, 3, i 30. - Klucze główne - w ilości 3 szt. - po 1 szt. na każdy budynek. Klucz główny otwiera wszystkie zamki w budynku. - Klucz grupowy otwiera wszystkie zamki objęte pojedyncza grupą - odpowiednio do budynku. - Klucze szeregowe w ilości 163 szt. Klucz szeregowy otwiera pojedyncze drzwi oraz w przypadku wskazanych pomieszczeń dla których zaprojektowano instalację skrzynki na klucze sejfowe SK-2 także zamek skrzynki przynależnej temu pomieszczeniu. UWAGA: Użytkownik wskaże na etapie realizacji systemu drzwi wejściowe do budynków oraz wewnętrzne drzwi przejściowe które należy wyposażyć we wkładki Master Key przedłużone do 85 mm. Dodatkowo dla systemu Master Key projektuje się skrzynki na klucze SK-2 w ilości 60 szt. Wszystkie skrzynki wyposażone są w pojedyncze zamknięcia kompatybilne z systemem Master Key. Projektuje się skrzynki w wykonaniu standardowym bez czujników oderwania od ściany i czujników otwarcia skrzynek. Ostateczną lokalizację skrzynek SK-2 ustalić z użytkownikiem na etapie realizacji inwestycji. 3. INSTALACJA SYSTEMU ELEKTRONICZNO-MECHANICZNYCH DEPOZYTORÓW KLUCZY - OPIS OGÓLNY. Elektroniczno-mechaniczny depozytor kluczy Elektroniczno-mechaniczny depozytor kluczy przeznaczony jest do bezpiecznego zdawania, przechowywania i pobierania szczególnie ważnych kluczy, które nie powinny opuszczać obiektu. Depozytor kluczy - powinien: - Zapewnić właściwą pracę przy wilgotności powietrza od 5 do 95%. - Zapewnić właściwa pracę w temperaturze od +5°C do 45°C. - Legitymować się znakiem CE. - Posiadać budowę modułową, gdzie moduł sterujący będzie wyposażony w 16 gniazd kluczowych, do deponowania kluczy systemu Master Key lub 8 skrytek pionowych, do deponowania kluczy tzw. specjalnego przeznaczenia, o długości do 200 mm. - Do deponowania w depozytorze kluczy systemu Master Key mają być zastosowane specjalne cylindry, zabezpieczające przed odczytaniem profilu i nacięć na grani roboczej klucza. - Każdy klucz ma mieć jednoznacznie określony numer stanowiska, w którym będzie deponowany, a kod cylindra deponującego ma odpowiadać kodowi klucza (tzw. mechaniczna identyfikacja kluczy). - Dodatkowo - dostęp do wybranych (szczególnie ważnych) kluczy systemu Master Key, wymagać będzie spełnienia wymogów wynikających z tzw. zasady czterech oczu. - Depozytor ma mieć zainstalowany, wyspecjalizowany czytnik kart zbliżeniowych, zgodny z systemem funkcjonującym w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego; - Depozytor powinien mieć możliwość pracy w trybie stand-alone (bez łączności z serwerem ilub PC administratora) oraz przechowywać w nieulotnej pamięci konfigurację urządzenia. W trybie stand-alone depozytor powinien mieć również możliwość odczytu pamięci co najmniej 8.000 ostatnich zdarzeń. - Depozytor powinien sygnalizować próby sabotażu, jak np. próbę siłowego wyjęcia klucza z urządzenia lub oderwania depozytora od ściany. - W przypadku całkowitej awarii zasilania i wyczerpania akumulatorów, depozytor musi umożliwić awaryjne zwolnienie jednego lub wszystkich kluczy w sposób mechaniczny przez uprawnionego administratora; - Wymaga się, żeby do deponowania w urządzeniu pęków kluczy i kluczy gabarytowych (np. od drzwi specjalnych ilub szaf pancernych) były zastosowane skrytki. - Każda z ww. skrytek musi posiadać własną (zamkniętą) obudowę z metalu oraz osobne zamknięcie, po otwarciu którego uprawniony użytkownik będzie miał dostęp - tylko i wyłącznie - do klucza specjalnego lub pęku kluczy zdeponowanych w tej właśnie skrytce. - Deponowane w ww. skrytkach klucze (lub pęki kluczy) powinny być wyposażone w chipy, umożliwiające ich programową i optyczną (ledy) identyfikację zdeponowania na właściwym stanowisku. - Wymaga się, żeby każdy PIN-kod stanowił kombinację co najmniej 4 cyfr. - Liczba użytkowników (w jednym depozytorze) nie może być mniejsza niż 500. - Depozytor ma być wyposażony w zasilanie awaryjne (akumulatory), gwarantujące co najmniej 72 godziny pracy w tym trybie. - Depozytor ma posiadać funkcję tzw. śluzy kluczowej wewnętrznej, uniemożliwiającej - po pobraniu szczególnie ważnego klucza - pobranie innego, aż do czasu zdeponowania pierwszego. - Depozytor ma być zabezpieczony przed próbami wczytywania obcej karty lub wyszukiwaniem PIN-kodu; - Depozytor powinien mieć możliwość wywołania tzw. cichego alarmu; - Urządzenie powinno posiadać co najmniej 5 wyjść bezpotencjałowych umożliwiających przyłączenie depozytora m.in. do systemu alarmowego lub zewnętrznego systemu rejestracji obrazu. - Wraz z depozytorem należy dostarczyć oprogramowanie komputerowe, w którym przewidziane są co najmniej dwa stanowiska obsługi, tj. stanowisko ochrony (tylko stały podgląd bieżących zdarzeń) oraz stanowisko administratora systemu. - System (depozytor + oprogramowanie na PC) powinien mieć możliwość przeglądania i sporządzania wydruków wg różnych kryteriów (np. dla wybranego zakresu czasowego, dla wybranego stanowiska, dla danego użytkownika, itd.). - Wszystkie zdarzenia alarmowe powinny być w czasie rzeczywistym sygnalizowane na komputerze oficera dyżurnegostanowiska ochrony w postaci graficznej i dźwiękowej. - W depozytorze powinna istnieć możliwość przypisania użytkownikowi co najmniej dwóch z 8 przedziałów czasowych, aktywowanych w wybrane dni tygodnia. - System (depozytor + oprogramowanie na PC) ma posiadać funkcję tzw. kluczy przetrzymanych, tj. takich, które - po zdefiniowanym przez administratora czasie (np. 8 lub 12 godzin, itp.) - nie zostały zdeponowane w urządzeniu, i których brak w depozytorze generuje alarm. - System (depozytor + oprogramowanie) ma posiadać funkcję wydawania (przez administratora) kluczy ilub pojemników na odległość - realizowaną z poziomu komputera administratora dla osób, którym nie została przydzielona karta lub PIN-kod. - System (depozytor + oprogramowanie) ma umożliwiać czasową deaktywację a następnie automatyczną aktywację użytkowników w systemie, np. na czas ich urlopu. - Urządzenie powinno posiadać możliwość nadania wybranym kluczom ilub pojemnikom na klucze oraz użytkownikom statusu stale monitorowanych. Oprzyrządowanie dla administratora systemu powinno posiadać: 1. Serwer działający w systemie Windows 7 - zapewniający bezpieczeństwo pracy systemu. 2. Oprogramowanie wizualizacyjno-operacyjne wraz z interfejsem do wczytywania kart użytkowników (terminal do logowania kart z czytnika) przy PC administratora. 3. Możliwość dostarczenia dodatkowych kluczy wraz z wkładkami podklamkowymi ; Oprogramowanie systemu powinno: 1. Być w języku polskim i spełnić rolę podpowiadającą lub funkcję pomoc dla administratora; 2. Mieć możliwość importu i eksportu danych pracowników (imię, nazwisko, opis, grupa, kod karty, termin ważności karty) do plików tekstowych 3. Zapewnić przydzielenie uprawnień do kluczy pozwalające konkretnemu użytkownikowi na pobranie przypisanych mu kluczy, w określonym czasie i na określony czas; 4. Zawierać opcję udostępniania jednego klucza wielu użytkownikom i wielu kluczy jednemu użytkownikowi; 5. Zapewnić gromadzenie (archiwizowanie) wszystkich zdarzeń związanych z działaniem depozytorów, w tym również rejestracji wszystkich zmian wprowadzonych w systemie przez administratora przez minimum 3 miesiące; Ponadto system powinien zapewnić możliwość dalszej rozbudowy o kolejne moduły ww. depozytora, do co najmniej 192 tzw. stanowisk różnego typu (tzw. systemy mieszane, jak np. kolejne gniazda kluczowe, skrytki pionowe na klucze wyposażone w chipy, skrytki poziome na nadzorowane elektronicznie i wyposażone w miejsce na referentkę pojemniki na klucze) zarządzanych z jednego modułu sterującego oraz możliwość rozbudowy o depozytory dodatkowe (moduły sterujące), obsługiwane przez to samo oprogramowanie komputerowe, do co najmniej 32 depozytorów pracujących w jednej sieci. Dla potrzeb zdalnego administrowania i zarządzania depozytorami projektuje się układ połączeń światłowodowych z wykorzystaniem konwerterów światłowodowych i przełącznika centralnego - poprzez który depozytory zostaną połączone z serwerem (umieszczonym w szafie rack) systemu, ze stanowiskiem zarządzania obsługi (w pomieszczeniu LCN) oraz ze stanowiskiem administratora systemu. W serwerowni projektuje się instalację serwera (bez monitora) z preinstalowanym oprogramowaniem Win Foundation 2008 i oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. W pomieszczeniu obsługi (LCN) projektuje się instalacje stanowiska PC wraz z 1 monitorem LCD i oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. Dla administratora systemu projektuje się mobilne stanowisko komputerowe typu laptop z preinstalowanym oprogramowaniem korporacyjnym dedykowanym do obsługi depozytorów. Wykonawca ma prawo proponować zastosowanie innych niż specyfikowanych w projekcie materiałów i technologii, pod warunkiem ze będą one równorzędne pod względem jakości i parametrów technicznych. Wszystkie ewentualne odstępstwa od dokumentacji i specyfikacji muszą zostać uzgodnione przez projektanta. Opis podstawowych, wymaganych parametrów technicznych urządzeń i materiałów, wraz z ich specyfikacją ilościową jest zawarty w Projekcie Technicznym i przedmiarze. Wskazanie nazwy własnej i indeksu w Projekcie Technicznym i innych dokumentach nie jest wskazaniem producenta ani miejsca pochodzenia, a jest jedynie określeniem standardu i jakości na etapie projektowania. Do wykonania instalacji strukturalnych należy używać przewodów, kabli, sprzętu i osprzętu i aparatury posiadających znak bezpieczeństwa lub świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. 4. OPIS INSTALACJI PRZEWODOWEJ Do wykonania instalacji należy przeznaczyć następujące typy przewodów: - przewód YDY 3x2,5 - zasilanie depozytorów z dystrybutora zasilania (PS-3U) szafy rack; - przewód YDY 3x4 - zasilanie dystrybutorów napięć (PS-3U) w szafach rack z rozdzielni głównych budynków; - przewód wewnętrzny UFTP kat.6 LSOH - połączenia wewnętrzne od depozytorów do szaf rack; - przewód światłowodowy wewnętrzny MM 12G 50125 - połączenie między budynkiem nr 2 a budynkiem nr 3. Instalacje wewnętrzne wykonać natynkowo w listwach PVC a gdzie to będzie możliwe nad sufitami podwieszanymi w rurach peszel mocowanych opaskami do konstrukcji sufitu. 5. ZASILANIE PODSTAWOWE I REZERWOWE URZĄDZEŃ System zasilania podstawowego realizowany jest z sieci energetycznej prądu przemiennego o napięciu 230VAC. Dystrybutor napięć, zamontowany w każdej szafie rack zasilić z rozdzielni budynkowych z wydzielonych obwodów zabezpieczonych wyłącznikami nadmiarowo prądowym S302B 25A i ochronnikami przepięciowymi DEHNguard B+C. W dystrybutorze napięć zainstalować wyłącznik S30B6A, lampkę sygnalizacji napięcia, wyłączniki różnicowoprądowe P312B 10A30MA AC do zasilania poszczególnych depozytorów. Zasilanie rezerwowe przez 72 godziny zapewniają akumulatory zamontowane w depozytorach (fabryczny układ podtrzymania zasilania). 6. WYKAZ MATERIAŁÓW I URZĄDZEŃ. Lp. Nazwa Jm Ilość 1. listwa zasilająca 19, 8-portowa z bolcem - FN2308L szt. 3 2. akumulator 18Ah12V szt. 12 3. cylinder dep. klucz (BMZ) szt. 148 4. czytnik zbliżeniowy ASR702W szt. 7 5. drukarka laserowa klasy KYOCERA-MITA FS-C5250DN z modułem sieciowym szt. 1 6. gniazda natynkowe podwójne hermetyczne szt. 8 7. gniazdo ekranowane 45x45 1xRJ-KM8 kat.6 szt. 3,5 8. gniazdo ekranowane 45x45 2xRJ-KM8 kat.6 szt. 5,5 9. gniazdo SCUPC duplex SM FrontClip kpl. 48 10. kabel krosowy Class6Patch kat.6 FTP LSOH 1,5m lub równoważny szt. 8 11. kabel krosowy Class6Patch kat.6 FTP LSOH 2,1m lub równoważny szt. 7 12. kabel światłowodowy 12 G 50125 OM2 uniwersalny m 130 13. kabel TrueNet kat.6 UFTP, wersja LSOH m 238,7 14. kanał instalacyjny 4020 m 192,4 15. kaseta światłowodowa dla 12 włókien z ochraniaczem - FB7401 kpl. 5 16. klucz generalny, klucze główne i klucze grupowe systemu Master Key szt. 7 17. klucz główny i klucze grupowe systemu Master Key szt. 4 18. kołki rozporowe szt. 999 19. konwerter światłowodowy MM S.C.RJ45 10100; 2 km - IP-FO-KONW-MM kpl. 5 20. lampki kontrolne szt. 3 21. laptop klasy DELL VOSTRO V3550 (Windows 7, gwarancja 24 miesiące) kpl. 1 22. Listwa uziemiająca TH- kolor żółty szt. 3 23. Listwa zerowa TH - kolor niebieski szt. 3 24. mediakonweter multimodowy do switcha 1000Base-SX SFP GBIC Card (MMFLC)-GLC-SX-MM kpl. 3 25. moduł DPD-C16C16 szt. 1 26. moduł DPD-C16D8DK200 szt. 4 27. moduł DPE-C16S szt. 4 28. moduł DPE-D8DK200S szt. 2 29. moduł RACK do montażu 16 konwerterów światłowodowych - IP FO RACK kpl. 2 30. ochronnik przeciwprzepięciowy B+C 1P szt. 3 31. oprogramowanie korporacyjne ver 5.4X, licencja dla 32 depozytorów pracujących w jednej sieci kpl. 1 32. organizator kabli19 z haczykami 4x6 szary metal- LY-CM-02-GY kpl. 6 33. osłona termiczna spawów kpl. 32 34. panel dystrybucji napięć PS-3U kpl. 3 35. panel rozdzielczy kat.5 24*RJ 45 szt. 3 36. patchcord OPTIFEX 2m 50125 MM SCSC OM2 2,8 mm duplex LSOH szt. 8 37. pigtail Fibrain 2m 50125 SCPC kpl. 32 38. płyta czołowa Fibrain 1U. 24xSC duplex kpl. 2 39. płytka LAN szt. 6 40. przełącznica teleskopowa Fibrain 1U 19 280mm kpl. 2 41. przewody kabelkowe YDYżo 3x2,5mm2 m 188,24 42. przewody kabelkowe YDYżo 3x4mm2 m 104 43. przewód Ly(żo) 10mm2 m 78 44. puszka instalacyjna 2-modułowa szt. 7 45. ramka 2-modułowa szt. 7 46. rozłączniki bezpiecznikowe dwubiegunowy WYŁ. S 302 B 25 2P 25 A 6 kA szt. 3 47. serwer klasy DELL R210 H200 z oprogramowaniem, obudowa rack 1U, gwarancja 24 m-ce kpl. 1 48. skrzynka SK-2 na klucze sejfowe z zamknięciem BMZ, kompatybilnym z kluczami systemu Master Key szt. 60 49. suport - uchwyt 2-modułowy szt. 7 50. switch 8 portowy 8x10100+1x10100100 lub SF-C2960-8TC-S kpl. 3 51. szafa wisząca, 12U, 450 GFlex Tango S-GFWS6412 kpl. 3 52. szyna wyrównawcza 12 torowa 16 mm2 szt. 3 53. szyna wyrównawcza 12 torowa 4 mm2 szt. 3 54. śruby stalowe z nakrętkami i podkładkami kg 0,468 55. terminal logowania kart przy PC szt. 1 56. termostat na szynę TH35 -20+80 st. C 1Z 10A 230V szt. 3 57. uchwyt na spawy (4 włókna) kpl. 8 58. uziom wbijany fi18 ,l=1,5 m m 23,4 59. wentylator 120x120mm 230V 50Hz z kablem zasilającym - GFZLFG szt. 6 60. wkładka dwustronna DZ 70mm systemu Master Key szt. 148 61. wkładka dwustronna DZ 85mm systemu Master Key szt. 15 62. wyłączniki nadprądowe jednobiegunowe WYŁ. S 301 B 6 1P 6 A 6 kA szt 3 63. wyłączniki różnicowo - nadprądowe P 312 B 10 A30 MA AC szt. 8 64. zaślepka wolnych gniazd depozytora szt. 12 65. zestaw PC DELL 260 i3-2120 (Windows 7, monitor 27, gwarancja 24 miesiące) kpl. 1 66. złącza kontrolne 2xM8 szt. 3 67. złącza probiercze w obudowach wnękowych stalowych zamykanych drzwiczkami szt. 3 UWAGA: Wskazanie nazwy własnej i indeksu w powyższym wykazie nie jest wskazaniem producenta ani miejsca pochodzenia, a jest jedynie określeniem standardu i jakości na etapie projektowania.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
30.23.60.00-2, 31.22.44.00-0, 51.90.00.00-1.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
01.10.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Zakład Systemów Komputerowych ZSP Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 30-415 Kraków, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 427101,75 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
497125,94
Oferta z najniższą ceną:
497125,94
/ Oferta z najwyższą ceną:
520631,24
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 18433120120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-08-26 |
Rodzaj zamówienia: | dostawy |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 30 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.zamowienia.ozdgw.wp.mil.pl |
Informacja dostępna pod: | Jednostka Wojskowa 2063, ul. Banacha 2, 00-909 Warszawa (na pisemny wniosek) |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
30236000-2 | Różny sprzęt komputerowy | |
31224400-6 | Kable przyłączeniowe | |
51900000-1 | Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Dostawa i montaż systemu depozytorów kluczy w obiekcie Radiowa 2 dla Dowództwa Operacyjnego | Zakład Systemów Komputerowych ZSP Sp. z o.o. Kraków | 2012-10-03 | 497 125,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-10-03 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 302360002 312244000 519000001 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 497 126,00 zł Minimalna złożona oferta: 497 126,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 497 126,00 zł Maksymalna złożona oferta: 520 631,00 zł |