TI Tytuł PL-Sieniawa: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 183309-2011
PD Data publikacji 10/06/2011
OJ Dz.U. S 111
TW Miejscowość SIENIAWA
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa w Sieniawie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 08/06/2011
DT Termin 22/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71242000 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
OC Pierwotny kod CPV 71242000 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
RC Kod NUTS PL324
IA Adres internetowy (URL) www.krosno.lasy.gov.pl/sieniawa

10/06/2011    S111    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Sieniawa: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2011/S 111-183309

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa w Sieniawie
ul. Kościuszki 11
Do wiadomości: Andrzej Macina
37-530 Sieniawa
POLSKA
Tel. +48 166227965
E-mail: sieniawa@krosno.lasy.gov.pl
Faks +48 166227965-34

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.krosno.lasy.gov.pl/sieniawa

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Inne gospodarka leśna
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla obiektów małej retencji nizinnej w Nadleśnictwie Sieniawa.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12
Główne miejsce świadczenia usług teren Nadleśnictwa Sieniawa, Leśnictwo Przyjemek, gm. Wiązownica, m. Mołodycz.

Kod NUTS PL324

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla obiektów małej retencji nizinnej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, pozwoleń, opinii oraz zaświadczeń i uzgodnień na potrzeby realizacji zadań współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania V Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – w ramach realizacji części projektu: "Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych" wraz ze świadczeniem nadzoru autorskiego przy budowie zaprojektowanych obiektów hydrotechnicznych.
Wykonawca zaprojektuje przedmiot zamówienia w taki sposób, aby uzyskać minimalną ilość retencjonowanej wody dla wszystkich zadań łącznie w ilości, co najmniej 46 500 m3, z zastrzeżeniem, że w przypadku, gdy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy uzyskanie minimalnej ilości jest niemożliwe, to ilość ta może ulec zmianie.
Dopuszcza się zmiany w lokalizacji i rodzaju obiektów, wynikłe w trakcie pomiarów i szczegółowego rozpoznania terenu, z zastrzeżeniem, że podstawowe (i niezmieniane) dane projektu to minimalna wielkość retencji, ogólna liczba zadań i poszczególnych niżej opisanych obiektów. Pozostałe dane są wielkościami orientacyjnymi (np. wysokość piętrzenia, pow. planowanych zbiorników). Zmiany te muszą być uzgodnione z Zamawiającym.
W celu udokumentowania stanu i ilości wód retencjonowanych, Wykonawca w ramach realizacji zamówienia opracuje stosowną dokumentację geologiczną z udokumentowaniem zasobów wody oraz zaprojektuje system monitoringu w postaci pizometrów lub wodowskazów pozwalających ocenić faktyczna ilość retencjonowanej wody.
Realizacja niniejszego zamówienia dotyczy niżej wymienionych dwóch zadań:
Nr zadania: 04-21-01.
Nazwa zadania: Budowa 2 szt. zbiorników retencyjnych „KRYŻOWATKI”.
Inwestycja ta została zlokalizowana w województwie podkarpackim, powiat jarosławski, gmina Wiązownica, obręb ewidencyjny: Mołodycz (Nr 0003), na terenie działki 1670, 1683 oraz 1685. Właścicielem działek jest Skarb Państwa. Działki są w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa, Leśnictwo Przyjemek w oddz. 165 f, 189 b, 190 b.
W ramach realizacji zadania zaplanowane są cztery obiekty:
01 – zastawka (budowa zastawki piętrzącej, wykonanie nowej budowli piętrzącej w miejscu zniszczonej przez bobry i powódź drewnianej zastawki, nowa zastawka powinna zostać wykonana w formie ścianki przelewowej o regulowanym poziomie piętrzenia do 1,5 m);
02 – grobla (modernizacja istniejących grobli, podwyższenie i umocnienie grobli czołowej na długości 120 mb, wyprofilowanie i zabezpieczenie skarp grobli);
03 – zastawka (budowa zastawki piętrzącej, wykonanie nowej budowli piętrzącej w formie ścianki przelewowej o regulowanym poziomie piętrzenia do 1,5 m);
04 – grobla (modernizacja istniejących grobli, podwyższenie i umocnienie grobli czołowej na długości 100 mb, wyprofilowanie i zabezpieczenie skarp grobli).
Przyjmuje się, że utworzone w ten sposób zbiorniki wodne będą miały formę płytkiego rozlewiska zajmującego powierzchnię: zbiornik górny 6,80 ha, zbiornik dolny 3,95 ha, o wysokości piętrzenia do 1,50 m. Planowana objętość retencjonowanej wody to 34 000 m3.
Inwestycja (zbiorniki wodne wraz z urządzeniami hydrotechnicznymi) zlokalizowana jest w całości na gruntach, które w powszechnej ewidencji opisane są jako użytek ekologiczny (E-Ł i Ls). Zbiorniki przeznaczone do modernizacji położone są na terenie obszaru Natura 2000 „Lasy Sieniawskie”, kod obszaru - PLH180054 oraz w obrębie Sieniawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w granicach użytku ekologicznego "Starorzecze potoku Radawka".
Nr zadania 04-21-02.
Nazwa zadania: Wykonanie budowli piętrzącej zbiornika retencyjnego „RADAWKA”.
Inwestycja ta została zlokalizowana w województwie podkarpackim, powiat jarosławski, gmina Wiązownica, obręb ewidencyjny: Mołodycz (Nr 0003) na terenie działki: 1683. Właścicielem działki jest Skarb Państwa. Działka jest w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa, Leśnictwo Przyjemek w oddz. 189 b.
W ramach realizacji zadania zaplanowane są dwa obiekty:
01 – zastawka (budowa zastawki piętrzącej, wykonanie budowli piętrzącej w miejscu przepustu drogowego, planuje się wykonanie zastawki w formie ścianki przelewowej o regulowanym poziomie piętrzenia do 1,5 m);
02 – grobla (budowa grobli, podwyższenie i umocnienie grobli czołowej na długości 100 mb, wyprofilowanie i zabezpieczenie skarp grobli).
Przyjmuje się, że powstały w ten sposób zbiornik będzie miał formę płytkiego rozlewiska o wysokości piętrzenia nie przekraczającym 1,5 m. Całkowita powierzchnia utworzonego zbiornika wyniesie 2,50 ha. Planowana objętość retencjonowanej wody to 12 500 m3.
Inwestycja (projektowany zbiornik wodny wraz z urządzeniami technicznymi) zlokalizowana jest na gruntach, które w powszechnej ewidencji opisane są jako użytek ekologiczny (E-Ł i Ls). Planowany zbiornik położony jest na terenie obszaru Natura 2000 „Lasy Sieniawskie”, kod obszaru - PLH180054 oraz w obrębie Sieniawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w granicach użytku ekologicznego "Starorzecze potoku Radawka".
Szczegółowy zakres rzeczowy niezbędnych danych do projektowania ww. obiektów zawierają opisy zadań zawartych w kartach zadań stanowiących Załącznik nr 1 i Załącznik Nr 2 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000, 71242000, 71248000, 71322000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:
1) sporządzenie weryfikacji koncepcji wstępnej (1 egz.) obiektów Nadleśnictwa opisanych w kartach zadań polegającej na określeniu oddzielnie dla każdego zadania:
a) alternatywnych propozycji rozwiązań technicznych (rysunki techniczne zaproponowanych obiektów z ich przybliżonymi wymiarami i kubaturą, opis niezbędnych materiałów do wykonania poszczególnych obiektów z uwzględnieniem bytowania gatunków zwierząt kopiących nory i powodujących uszkodzenia gruntu (bóbr, karczownik, piżmak);
b) umieszczeniu lokalizacji poszczególnych obiektów na mapie opracowanej na podkładzie mapy gospodarczej (leśnej) z naniesionymi obszarami zasięgu oddziaływania piętrzeń, w tym obszaru powstałych okresowych i stałych rozlewisk, wkreślenie niwelacji usytuowania zbiorników retencyjnych na podstawie dokonanej inwentaryzacji obiektów, określenia ich stanu technicznego oraz rozpoznania warunków gruntowo–wodnych;
c) wskazanie optymalnych warunków rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji;
d) wyliczenie objętości retencjonowanej wody w m3 z uwzględnieniem minimalnej objętości retencjonowanej wody w zbiorniku i w glebie;
e) ustalenie kolejności wykonywania poszczególnych obiektów w zadaniu;
f) przedstawienie propozycji ścieżki procesu inwestycyjno-proceduralnego poszczególnych zadań, co do wymagalności uzyskania stosownych decyzji i pozwoleń przewidzianych prawem;
2) sporządzenie efektywności ekonomicznej przedsięwzięcia (opis i koszt materiałów potrzebnych do wykonania obiektów) – 1 egz.;
3) wykonanie dokumentacji terenowo - prawnej, (jeśli będzie wymagana) 4 egz., w tym:
a) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień przewidzianych prawem z organami administracji publicznej;
b) ustalenie minimalnej liczby pizometrów dla każdego zadania pozwalającej do kontrolowania zamierzonego efektu retencjonowania wody;
c) sporządzenie dokumentacji geologicznej i hydrograficznej ze wskazaniem lokalizacji pizometrów niezbędnych do monitoringu zmian poziomu wód gruntowych w wyniku budowy obiektów retencji wodnej.
d) opracowanie sposobu monitorowania, który przez okres minimum 5 lat będzie pozwalał na ocenę efektywności przedsięwzięcia;
4) sporządzenie wniosków w celu uzyskania wszystkich wymaganych prawem administracyjnym decyzji wraz z niezbędnymi załącznikami w imieniu inwestora (na zasadzie pełnomocnictwa) ze szczególnym uwzględnieniem wniosków o wydanie:
a) decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót na terenach o szczególnych wartościach przyrodniczych (Dz. U. 2009 r. nr 151 poz. 1220, art. 118 ustawy o ochronie przyrody) lub postanowienie, że nie jest ono wymagane;
d) decyzji na zniszczenie siedliska – przeniesienia roślin i zwierząt chronionych (Dz. U. 2009 r. nr 151 poz. 1220, art. 51, ust.1 pkt.2, art. 52 ust. 1 pkt 4, art. 56 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o ochronie przyrody) - jeśli będzie wymagane w porozumieniu z Nadleśnictwem;
e) decyzji o warunkach zabudowy/decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2003 r., nr 80 poz. 717 z późn. zm.)
f) pozwolenia wodno prawnego zgodnie z ustawą z dnia 18.7.2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2005 r. nr 239 poz.2019 z późn. zm);
5) wykonanie operatu wodno – prawnego z instrukcją gospodarowania wodą (ewentualnie dopuszcza się projekt tych urządzeń o ile odpowiada wymaganiom operatu określone w Dz. U. 2005 r. nr 239 poz. 2019 z późn. zm.) - 5 egz.;
6) opis prowadzenia zamierzonej działalności sporządzony w języku nietechnicznym do uzyskania pozwolenia wodno - prawnego – 5 egz.;
7) wyznaczenie trwałe rzędnych piętrzenia poszczególnych obiektów w terenie - (reper roboczy), niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę;
8) uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora - (pełnomocnictwo) zgodnie z ustawą z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623);
9) Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz.
2072), do którego odnosi art. 31 ust. 4 ustawy z dnia 29.1.2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, na które wymagane jest pozwolenie na budowę, a w szczególności:
a) wykonanie projektów budowlanych z projektami zagospodarowania terenu lub działek oraz informacją BIOZ - 5 egz. (dotyczy też zgłoszeń);
b) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) - 5 egz.;
c) wykonanie kosztorysów nakładczych (ślepych), przedmiaru robót, kosztorysów inwestorskich – 5 egz.;
10) sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20 ust 1 pkt. 4 ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623.).
UWAGA. Wykonanie wszystkich wyżej wymienionych elementów prac nie jest obligatoryjne, Wykonawca nie będzie wykonywał tych elementów zakresu prac, które właściwy organ stwierdzi za nie konieczne / nie wymagane. Zamawiający dopuszcza redukcję zakresu prac do wykonania, a zmniejszenie wynagrodzenia będzie obliczone w oparciu o wartości wymienione w kosztorysie ofertowym z uwzględnieniem ilości rzeczywiście wykonanych prac.
Bez VAT
Zakres między 13 024,24 a 19 536,34 EUR
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 1.8.2011. Zakończenie 31.3.2012

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100 PLN).
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BS RZESZÓW O/Sieniawa 70 9162 1010 2003 1500 0345 0001;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i musi zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib;
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją;
c) kwotę gwarancji;
d) termin ważności gwarancji;
e) zobowiązanie gwarancji do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759, z późn. zm.) lub pełnomocnictw, i nie udowodnił, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie”;
f) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy”;
g) gwarancja winna być nieodwołalna i bezwarunkowa, gwarancja nie może w swej treści uzależniać wypłaty wadium od potwierdzenia przez bank, jakąkolwiek osobę trzecią lub instytucję podpisów osób złożonych pod żądaniem wypłaty wadium w imieniu Zamawiającego. Wypłata kwoty wadium nie może być też uwarunkowana żadnymi innymi formalnościami koniecznymi do spełnienia ani dokumentami koniecznymi do złożenia wraz z żądaniem wypłaty wadium. Gwarancja winna przewidywać okres bezwarunkowej wypłaty maksymalnie do 14 dni od pierwszego pisemnego żądania wypłaty wadium;
h) wszelkie spory dotyczące gwarancji podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego;
i) jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji nie był krótszy niż okres związania ofertą;
j) w przypadku wniesienia wadium przez Konsorcjum w formie gwarancji winno ono w swej treści zawierać wyraźne wskazanie wszystkich Wykonawców tworzących Konsorcjum wraz z podaniem ich nazw i siedzib.
Postanowienia ww. punktu stosuje się do poręczeń.
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wadium należy wnieść w terminie do dnia 22.7.2011 roku do godz. 10;00. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu przelewem bankowym przyjmuje się termin uznania na rachunku bankowym Zamawiającego. Wniesienie wadium w formie innej niż pieniądzu poprzez dołączenie go do ofert, pod warunkiem złożenia oferty przed terminem składania ofert.
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759 z późn zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn.zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Zadanie jest współfinansowane w 85 % ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Dopuszcza się fakturowanie częściowe zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowo- finansowym stanowiącym integralną część umowy.
Wynagrodzenie nie będzie podlegać waloryzacji.
Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego za rzeczywiście wykonaną część przedmiotu umowy.
Zamawiający wypłaci wynagrodzenie przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 14 dni od otrzymania faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy (zwani dalej Konsorcjum) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Tak
Dodatkowe warunki dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia:
— opracowywane koncepcje wstępne należy przedłożyć do Nadlesnictwa Sieniawa do 30 dni od dnia podpisania umowy. Będą podlegać uzgodnieniu z Zamawiającym, co do lokalizacji obiektów oraz spełniania oczekiwanych warunków. Uzgodnienie koncepcji zostanie potwierdzone protokołem uzgodnień przygotowanym przez zespół w skład, którego zostaną powołani przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego. Zespół zobowiązany jest do uzgodnienia koncepcji w terminie 7 dni od protokolarnego przedłożenia jej Zamawiającemu.
Uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego wybrana koncepcja projektowa będzie stanowiła podstawę sporządzenia oceny efektywności ekonomicznej przedsięwzięcia i wykonania właściwej dokumentacji projektowej.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dokumentacji projektowej opracowanej w oparciu o zatwierdzoną przez Zamawiającego koncepcję projektową dla ww. zadań wraz z uzyskaniem wymaganych prawem administracyjnym wszystkich decyzji, pozwoleń, opinii oraz zaświadczeń i uzgodnień.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami i przepisami w zakresie projektowania urządzeń wodnych oraz zgodnie z obowiązującymi aktualnymi przepisami prawa w tym zakresie z należytą starannością, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.
Przy projektowaniu i wycenie Wykonawca zobowiązany jest do kierowania się założeniami zawartymi w: kartach zadań dla poszczególnych obiektów, opinią na temat projektu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie (RDOŚ-18-WPN-6633-4-7/09/Sc) z dnia 29.7.2009 roku, stanowiącą Załącznik nr 3 do SIWZ oraz zaleceniami zawartymi w „Podręczniku wdrażania projektu”, stanowiącym Załącznikiem nr 4 do SIWZ., będącego załącznikiem do Zarządzenia nr 69 z dnia 31.12.2010 roku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w Warszawie (ZF-364-1-68/2010) w sprawie wprowadzenia do stosowania go w jednostkach Lasów Państwowych.
Zgodnie z ww. dokumentami należy preferować materiał naturalny: drewno, grunt rodzimy, kamienie itp. W przypadku braku takiej możliwości dopuszcza się beton, tworzywa sztuczne (PVC), stal po uzgodnieniu z Zamawiającym.
Planowane rozwiązania techniczne przy wykonywaniu obiektów ujęte w kartach zadań - przedmiotu zamówienia mogą być modyfikowane po uzgodnieniu z Zamawiającym. W ramach określenia warunków gruntowo - wodnych należy wykonać odwierty glebowe (profile glebowe – minimum jeden) na obszarze planowanych zadań, tam gdzie będzie to niezbędne.
Wszelkie koszty opracowania ponosi Wykonawca (np. opłaty skarbowe do wniosków o wydanie decyzji, pozwoleń, za pełnomocnictwa, wypisy, wyrysy, itp.).
Na stronie tytułowej sporządzanych dokumentów, o których mowa powyżej Wykonawca zobowiązany jest umieścić informację o fakcie współfinansowania z Funduszu Spójności w ramach POIiŚ zgodnie z obowiązującymi zasadami w „Podręczniku wdrażania projektu”. Wzór znaków „oflagowania” w wersji elektronicznej zostanie przekazany Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy.
Wykonawca zamówienia oprócz wersji papierowej całości dokumentacji projektowo-kosztorysowej, zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu wersji elektronicznej w formatach plików, w których dane dokumenty zostały wykonane oraz dodatkowo w formacie plików nieedytowalnych (*pdf), z możliwością kopiowania i wydruku, niezbędnych do zamieszczenia ich na stronie internetowej.
Sporządzone wnioski i uzyskane: postanowienia, opinie, uzgodnienia, decyzje, pozwolenia itp. (oryginały lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem), Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu na bieżąco, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
Dodatkowo dokumentacja musi być zaopatrzona w oświadczenia:
a) oświadczenie, że dokumentacja została wykonana zgodnie z umową i obowiązującymi w kraju normami oraz aktualnymi przepisami;
b) oświadczenie, że dokumentacja jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i nadaje się do realizacji.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej planowanej budowy i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej planowanej budowy obiektów poniesie Wykonawca.
Wykonawca będzie występował o wydanie niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji na potrzeby przedmiotu zamówienia na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego.
W ramach pełnienia nadzoru autorskiego w całym czasie trwania budowy obiektów obowiązkiem Wykonawcy będzie:
a) stwierdzenie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem.
Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefoniczne lub faxem, na 3 dni przed oczekiwanym pobytem. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do ich zakończenia i oddania do użytkowania, celem stwierdzenia zgodności realizacji robót z projektem, wyjaśnienie wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę;
b) uzgodnienie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
Wykonawca zobowiązuje się do należytej współpracy z Zamawiającym oraz podmiotami, którymi zostanie powierzone wykonanie inwestycji tak, aby zapewnić prawidłową i terminową jej realizację, w tym w szczególności do uzgodnienia możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Rozwiązania wariantowe nie będą rozpatrywane.
Zamówienie może być realizowane przez podwykonawców. Wykonawca musi wykazać w ofercie, które prace wykona podwykonawcami. Zamawiający dopuszcza zmiany podwykonawców, po akceptacji pisemnej ze strony Zamawiającego.
Zamawiający informuje, że jest w posiadaniu i udostępni Wykonawcy z którym zostanie podpisana umowa, bezpłatnie do wykorzystania:
a) mapę sytuacyjno-gospodarczą (leśną) terenu inwestycji do opracowania koncepcji projektowych,
b) mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych,
c) kopię z mapy zasadniczej terenu inwestycji,
d) wyrys z mapy ewidencyjnej,
e) opinię dotyczącą zasadności inwestycji wraz z inwentaryzacją przyrodniczą,
f) kartę informacyjną (KIP) przedsięwzięcia dla projektowanych zadań
Miejsce realizacji: grunty własności Skarbu Państwa PGL LP Nadleśnictwa Sieniawa, Leśnictwo Przyjemek, oddz. 165 f, 189 b, 190 b, gmina Wiązownica, m. Mołodycz zgodnie z mapką sytuacyjną miejsca planowanej realizacji inwestycji stanowiącej Załącznik nr 5 do SIWZ.
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), należy przedłożyć:
1. oświadczenie o spełnianiu warunków według wzoru będącego załącznikiem nr 8 do SIWZ;
2. wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, wraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane należycie - załącznik nr 9 do SIWZ;
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie pracami projektowymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 10 do SIWZ;
4. opłacona polisa OC, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), należy przedłożyć:
1. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia według wzoru będącego załącznikiem nr 11 lub 12 do SIWZ;
2. aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
5. aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
6. aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
7. dokumenty dotyczące podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt 1–6.
Dokumenty podmiotów zagranicznych:
1. dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
2. dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
3. dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
4. zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
W przypadku Konsorcjum do oferty musi być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Konsorcjum do reprezentowania go w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem uwierzytelnionym przez tłumacza przysięgłego na język polski.
Wykonawcy zobowiązani są do przedstawienia dokumentów, oświadczeń zawierających stwierdzenia zgodnie z faktami i stanem prawnym istniejącym w chwili składania oferty.
W przypadku złożenia nieprawdziwych informacji mających wpływ lub mogących mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania, Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.),
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek, dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 40 000,00 PLN. W celu potwierdzenia spełniania tego warunku Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wraz z ofertą opłaconej polisy OC, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawcy.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia. W celu wykazania spełniania w niezbędnym zakresie warunku wiedzy i doświadczenia Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.wykonał co najmniej jedna usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji z zakresu budowy lub przebudowy zbiorników wodnych.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedną usługę polegająca na opracowaniu dokumentacji z zakresu budowy lub przebudowy zbiorników wodnych na łączną kwotę (brutto) nie mniejszą niż 40 000,00 PLN. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia Wykonawcy oraz wykazu usług.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wydane według obecnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623) albo odpowiadające im uprawnienia otrzymane według wcześniej obowiązujących przepisów prawa, umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do których w aktualnym stanie prawnym upoważniają uprawnienia budowlane tej specjalności, która to osoba wykonała co najmniej jeden projekt budowy lub przebudowy co najmniej jednego zbiornika wodnego i na podstawie tego projektu uzyskano pozwolenie na budowę. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia Wykonawcy oraz wykazu osób.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Tak
Uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wydane według obecnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623) albo odpowiadające im uprawnienia otrzymane według wcześniej obowiązujących przepisów prawa, umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do których w aktualnym stanie prawnym upoważniają uprawnienia budowlane tej specjalności, która to osoba wykonała co najmniej jeden projekt budowy lub przebudowy co najmniej jednego zbiornika wodnego i na podstawie tego projektu uzyskano pozwolenie na budowę.
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Tak

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZG-2710-4/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
22.7.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 22.7.2011 - 10:30

Miejsce

W siedzibie Nadleśnictwa Sieniawa przy ul. Kościuszki 11, 37-530 Sieniawa, POLSKA (świetlica Nadleśnictwa Sieniawa).

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Tak
Oferenci oraz Komisja Przetargowa.

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.1 priorytetu V Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – „Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, polegających na powtórzeniu prac będących przedmiotem zamówienia lub jego części o wartości do 50 % wartości zamówienia podstawowego, w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
Umowa w sprawie realizacji zamówienia publicznego zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie Wykonawcy.
Opracowania projektowe powinny być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno–użytkowego (Dz. U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072).
W dokumentacji projektowej zabrania się opisywania materiałów i urządzeń za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu i Wykonawca nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
Wykonawca sporządza szczegółowy opis, w jaki sposób równoważność może być zweryfikowana przez Zamawiającego.
Zabrania się Wykonawcy dokumentacji projektowo technicznej kontaktów z Wykonawcami zamierzającymi wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane objęte projektem. Zakazuje się Wykonawcy dokumentacji projektowo technicznej udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia na wykonawstwo robót budowlanych objętych projektem, jako podwykonawcy lub członka podmiotu zbiorowego (konsorcjum, spółka cywilna).
Wykonawca dokumentacji projektowo technicznej udzieli pomocy Zamawiającemu w przypadku konieczności udzielenia wyjaśnień wykonawcom w postępowaniu na wykonawstwo robót budowlanych w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu wpłynięcia zapytania.
W ramach ustalonego wynagrodzenia Wykonawca przenosi na Zamawiającego prawa autorskie majątkowe do dokumentacji w rozumieniu ustawy z dnia 4.2.1994 r. o prawie autorskim prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90 poz. 631) powstałego w wyniku wykonania dzieła, a w szczególności prawo do wyłącznego i nieograniczonego w czasie korzystania przez Zamawiającego w następującym zakresie:
a) używania i wykorzystywania w całości lub części;
b) utrwalania i zwielokrotniania projektu – wytwarzania dowolną techniką kopii egzemplarzy projektu.
Wykonawca zobowiązuje się przez cały okres, na jaki zostanie zawarta umowa utrzymywać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody powstałe w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej - na sumę nie mniejszą niż kwota wynagrodzenia Wykonawcy.
Wykonawca będzie wykonywał przedmiot umowy samodzielnie lub przy pomocy podwykonawców w zakresie wskazanym w swojej ofercie przetargowej.
Dopuszcza się fakturowanie częściowe zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowo- finansowym stanowiącym integralną część umowy.
Wynagrodzenie nie będzie podlegać waloryzacji.
Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego za rzeczywiście wykonaną część przedmiotu umowy.
Zamawiający wypłaci wynagrodzenie przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 14 dni od otrzymania faktury.
W przypadku nieterminowej płatności należności Wykonawca ma prawo naliczyć Zamawiającemu odsetki ustawowe za każdy dzień zwłoki.
Strony ustanawiają odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy w formie kar umownych.
Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:
a) w przypadku opóźnienia w wykonaniu prac objętych zamówieniem w stosunku do ustalonego harmonogramu, w wysokości 1 % wynagrodzenia należnego za wykonanie poszczególnych prac za każdy dzień zwłoki w stosunku do dnia wykonania określonego w harmonogramie;
b) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn występujących po stronie Wykonawcy w wysokości 10 % wynagrodzenia;
c) za merytoryczne błędy w projekcie, które spowodują opóźnienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia na roboty budowlane w wysokości 5 % za każdy błąd;
Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną w przypadku odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Zamawiającego w wysokości 10 % wynagrodzenia.
Zamawiający może odstąpić od umowy w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia, zawiadamiając o tym Wykonawcę na piśmie w terminie 1 miesiąca od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W wyżej opisanym wypadku postanowienia o karze umownej nie mają zastosowania.
Właściwym dla rozpoznania sporów wynikłych na tle realizacji niniejszej umowy jest sąd właściwy dla siedziby Zamawiającemu.
W sprawach nieuregulowanych w umowie stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i ustawy z dnia 29.1.2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, w następujących okolicznościach:
a) potrzeby wprowadzenia zmian w przedmiocie niniejszego postępowania, w szczególności dokumentacji projektowej, wywołanych zmianami w przepisach prawa, normach i standardach, zmianami w wiedzy technicznej, zmianą funkcji użytkowej, zmianami uwarunkowań środowiskowych, technicznych, technologicznych lub innymi okolicznościami;
b) potrzeby wprowadzenia zmian w sposobie wykonania przedmiotu niniejszego postępowania, wynikających ze zmian technologicznych, osobowych, w organizacji spełnienia świadczenia, spowodowanych zmianami w przepisach prawa, norm i standardów lub zmianami w wiedzy technicznej, zmianami uwarunkowań środowiskowych, technicznych lub innymi okolicznościami;
c) konieczności zmiany terminu realizacji zamówienia spowodowanej: wystąpieniem warunków atmosferycznych mających wpływ na brak możliwości wykonywania przedmiotu umowy; okolicznościami, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; zmianami przepisów prawa, norm, wiedzy technicznej, warunkami geologicznymi, terenowymi, archeologicznymi, wodnymi, ochrony środowiska, itp.; okolicznościami leżącymi po stronie Zamawiającego; okolicznościami będącymi następstwem działania organów administracji (wydłużenie terminów uzyskania stosownych dokumentów) i innych podmiotów trzecich a także działania siły wyższej;
d) potrzeby zmiany wynagrodzenia umownego, pod warunkiem, że zmiana będzie spowodowana zmniejszeniem zakresu przedmiotu umowy;
e) wynikającej ze zmiany stawki podatku VAT;
f) przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujących niemożliwością prowadzenia działań w celu wykonania umowy.
Ponadto Zamawiający dopuszcza możliwość zmian redakcyjnych umowy, zmian będących następstwem zmian danych zarówno jego jak i Wykonawcy, w tym ujawnionych w rejestrach publicznych (np. zmiana oznaczenia adresu, nazwy wykonawcy, osoby uprawnionej do kontaktów) oraz innych zmian niestanowiących zmian treści umowy w stosunku do treści oferty. W takiej sytuacji, wprowadzenie do umowy stosownych zmian niestanowiących zmian treści umowy w stosunku do treści oferty nie będzie wymagało zachowania formy pisemnej, a jedynie notatki/protokołu zatwierdzonego przez przedstawicieli obu stron.
Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności nie mogą powodować wykroczenia poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zgodnie z art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.) oraz nie mogą powodować obejścia przepisu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwołwcza
u. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: sekretariat@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.) czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Odwołanie wnosi się w terminach określonych w art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzedu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 2245887801
Internet: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
8.6.2011
TI Tytuł PL-Sieniawa: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 228386-2011
PD Data publikacji 21/07/2011
OJ Dz.U. S 138
TW Miejscowość SIENIAWA
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa w Sieniawie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 16/07/2011
DT Termin 08/08/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71242000 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
OC Pierwotny kod CPV 71242000 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
RC Kod NUTS PL324

21/07/2011    S138    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Sieniawa: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2011/S 138-228386

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa w Sieniawie, ul. Kościuszki 11, attn: Andrzej Macina, POLSKA-37-530Sieniawa. Tel. +48 166227965. E-mail: sieniawa@krosno.lasy.gov.pl. Fax +48 166227965-34.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 10.6.2011, 2011/S 111-183309)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71320000, 71242000, 71248000, 71322000

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.

Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów.

Nadzór nad projektem i dokumentacją.

Zamiast: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:

1) sporządzenie weryfikacji koncepcji wstępnej (1 egz.) obiektów Nadleśnictwa opisanych w kartach zadań polegającej na określeniu oddzielnie dla każdego zadania:

a) alternatywnych propozycji rozwiązań technicznych (rysunki techniczne zaproponowanych obiektów z ich przybliżonymi wymiarami i kubaturą, opis niezbędnych materiałów do wykonania poszczególnych obiektów z uwzględnieniem bytowania gatunków zwierząt kopiących nory i powodujących uszkodzenia gruntu (bóbr,karczownik, piżmak);

b) umieszczeniu lokalizacji poszczególnych obiektów na mapie opracowanej na podkładzie mapy gospodarczej(leśnej) z naniesionymi obszarami zasięgu oddziaływania piętrzeń, w tym obszaru powstałych okresowych i stałych rozlewisk, wkreślenie niwelacji usytuowania zbiorników retencyjnych na podstawie dokonanej inwentaryzacji obiektów, określenia ich stanu technicznego oraz rozpoznania warunków gruntowo–wodnych;

c) wskazanie optymalnych warunków rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji;

d) wyliczenie objętości retencjonowanej wody w m3 z uwzględnieniem minimalnej objętości retencjonowanej wody w zbiorniku i w glebie;

e) ustalenie kolejności wykonywania poszczególnych obiektów w zadaniu;

f) przedstawienie propozycji ścieżki procesu inwestycyjno-proceduralnego poszczególnych zadań, co do wymagalności uzyskania stosownych decyzji i pozwoleń przewidzianych prawem;

2) sporządzenie efektywności ekonomicznej przedsięwzięcia (opis i koszt materiałów potrzebnych do wykonania obiektów) – 1 egz.;

3) wykonanie dokumentacji terenowo - prawnej, (jeśli będzie wymagana) 4 egz., w tym:

a) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień przewidzianych prawem z organami administracji publicznej;

b) ustalenie minimalnej liczby pizometrów dla każdego zadania pozwalającej do kontrolowania zamierzonego efektu retencjonowania wody;

c) sporządzenie dokumentacji geologicznej i hydrograficznej ze wskazaniem lokalizacji pizometrów niezbędnych do monitoringu zmian poziomu wód gruntowych w wyniku budowy obiektów retencji wodnej.

d) opracowanie sposobu monitorowania, który przez okres minimum 5 lat będzie pozwalał na ocenę efektywności przedsięwzięcia;

4) sporządzenie wniosków w celu uzyskania wszystkich wymaganych prawem administracyjnym decyzji wraz z niezbędnymi załącznikami w imieniu inwestora (na zasadzie pełnomocnictwa) ze szczególnym uwzględnieniem wniosków o wydanie:

a) decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót na terenach o szczególnych wartościach przyrodniczych (Dz.U. 2009 r. nr 151 poz. 1220, art. 118 ustawy o ochronie przyrody) lub postanowienie, że nie jest ono wymagane;

d) decyzji na zniszczenie siedliska – przeniesienia roślin i zwierząt chronionych (Dz. U. 2009 r. nr 151 poz.1220, art. 51, ust.1 pkt.2, art. 52 ust. 1 pkt 4, art. 56 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o ochronie przyrody) - jeśli będzie wymagane w porozumieniu z Nadleśnictwem;

e) decyzji o warunkach zabudowy/decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2003 r., nr 80 poz. 717 z późn. zm.)

f) pozwolenia wodno prawnego zgodnie z ustawą z dnia 18.7.2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2005 r. nr 239poz.2019 z późn. zm);

5) wykonanie operatu wodno – prawnego z instrukcją gospodarowania wodą (ewentualnie dopuszcza się projekt tych urządzeń o ile odpowiada wymaganiom operatu określone w Dz. U. 2005 r. nr 239 poz. 2019 z późn. zm.) - 5 egz.;

6) opis prowadzenia zamierzonej działalności sporządzony w języku nietechnicznym do uzyskania pozwolenia wodno - prawnego – 5 egz.;

7) wyznaczenie trwałe rzędnych piętrzenia poszczególnych obiektów w terenie - (reper roboczy), niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę;

8) uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora - (pełnomocnictwo) zgodnie z ustawą z dnia 7.7.1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623);

9) Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra

Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz.U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072), do którego odnosi art. 31 ust. 4 ustawy z dnia 29.1.2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, na które wymagane jest pozwolenie na budowę, a w szczególności:

a) wykonanie projektów budowlanych z projektami zagospodarowania terenu lub działek oraz informacją BIOZ -5 egz. (dotyczy też zgłoszeń);

b) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) -5 egz.;

c) wykonanie kosztorysów nakładczych (ślepych), przedmiaru robót, kosztorysów inwestorskich – 5 egz.;

10) sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20 ust 1 pkt. 4 ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623.).

UWAGA. Wykonanie wszystkich wyżej wymienionych elementów prac nie jest obligatoryjne, Wykonawca nie będzie wykonywał tych elementów zakresu prac, które właściwy organ stwierdzi za nie konieczne / niewymagane. Zamawiający dopuszcza redukcję zakresu prac do wykonania, a zmniejszenie wynagrodzenia będzie obliczone w oparciu o wartości wymienione w kosztorysie ofertowym z uwzględnieniem ilości rzeczywiście wykonanych prac.

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Rozpoczęcie 1.8.2011. Zakończenie 31.3.2012.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100 PLN).

Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:

a) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BS RZESZÓW O/Sieniawa 70 9162 1010 20031500 0345 0001;

b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;

c) gwarancjach bankowych;

d) gwarancjach ubezpieczeniowych;

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).

W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i musi zawierać następujące elementy:

a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib;

b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją;

c) kwotę gwarancji;

d) termin ważności gwarancji;

e) zobowiązanie gwarancji do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz.759, z późn. zm.) lub pełnomocnictw, i nie udowodnił, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie”;

f) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:

— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,

— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy”.

g) gwarancja winna być nieodwołalna i bezwarunkowa, gwarancja nie może w swej treści uzależniać wypłaty wadium od potwierdzenia przez bank, jakąkolwiek osobę trzecią lub instytucję podpisów osób złożonych pod żądaniem wypłaty wadium w imieniu Zamawiającego. Wypłata kwoty wadium nie może być też uwarunkowana żadnymi innymi formalnościami koniecznymi do spełnienia ani dokumentami koniecznymi do złożenia wraz z żądaniem wypłaty wadium. Gwarancja winna przewidywać okres bezwarunkowej wypłaty maksymalnie do 14 dni od pierwszego pisemnego żądania wypłaty wadium;

h) wszelkie spory dotyczące gwarancji podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego;

i) jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji nie był krótszy niż okres związania ofertą;

j) w przypadku wniesienia wadium przez Konsorcjum w formie gwarancji winno ono w swej treści zawierać wyraźne wskazanie wszystkich Wykonawców tworzących Konsorcjum wraz z podaniem ich nazw i siedzib.

Postanowienia ww. punktu stosuje się do poręczeń.

Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.

Wadium należy wnieść w terminie do dnia 22.7.2011 roku do godz. 10;00. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu przelewem bankowym przyjmuje się termin uznania na rachunku bankowym Zamawiającego.Wniesienie wadium w formie innej niż pieniądzu poprzez dołączenie go do ofert, pod warunkiem złożenia oferty przed terminem składania ofert.

Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.

Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza,z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn.zm.).

Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.

Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759 z późn zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn zm.),nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych(Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn.zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:

a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;

b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;

c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

III.1.4) Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia:

(...) Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej planowanej budowy i jego otoczenia, a także zdobył,na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej planowanej budowy obiektów poniesie Wykonawca.(...).

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:

Dokumenty podmiotów zagranicznych:

1. dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

2. dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

3. dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

4. zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.

III.3.1) Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu:

Tak.

Uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wydane według obecnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2010r. nr 243, poz. 1623) albo odpowiadające im uprawnienia otrzymane według wcześniej obowiązujących przepisów prawa, umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do których w aktualnym stanie prawnym upoważniają uprawnienia budowlane tej specjalności, która to osoba wykonała co najmniej jeden projekt budowy lub przebudowy co najmniej jednego zbiornika wodnego i na podstawie tego projektu uzyskano pozwolenie na budowę.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 22.7.2011 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 22.7.2011 (10:30).

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa w Sieniawie.

ul. Kościuszki 11,

Do wiadomości: Andrzej Macina,

37-530 Sieniawa,

POLSKA,

Tel. +48 166227965,

E-mail: sieniawa@krosno.lasy.gov.pl,

Faks +48 166227965-34.

Powinno być: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac:

1) sporządzenie weryfikacji koncepcji wstępnej (1 egz.) obiektów Nadleśnictwa opisanych w kartach zadań polegającej na określeniu oddzielnie dla każdego zadania:

a) alternatywnych propozycji rozwiązań technicznych (rysunki techniczne zaproponowanych obiektów z ich przybliżonymi wymiarami i kubaturą, opis niezbędnych materiałów do wykonania poszczególnych obiektów z uwzględnieniem bytowania gatunków zwierząt kopiących nory i powodujących uszkodzenia gruntu (bóbr, karczownik, piżmak);

b) umieszczeniu lokalizacji poszczególnych obiektów na mapie opracowanej na podkładzie mapy gospodarczej(leśnej) z naniesionymi obszarami zasięgu oddziaływania piętrzeń, w tym obszaru powstałych okresowych i stałych rozlewisk, wkreślenie niwelacji usytuowania zbiorników retencyjnych na podstawie dokonanej inwentaryzacji obiektów, określenia ich stanu technicznego oraz rozpoznania warunków gruntowo–wodnych;

c) wskazanie optymalnych warunków rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji;

d) wyliczenie objętości retencjonowanej wody w m3 z uwzględnieniem minimalnej objętości retencjonowanej wody w zbiorniku i w glebie;

e) ustalenie kolejności wykonywania poszczególnych obiektów w zadaniu;

f) przedstawienie propozycji ścieżki procesu inwestycyjno-proceduralnego poszczególnych zadań, co do wymagalności uzyskania stosownych decyzji i pozwoleń przewidzianych prawem;

2) sporządzenie efektywności ekonomicznej przedsięwzięcia (opis i koszt materiałów potrzebnych do wykonania obiektów) – 1 egz.;

3) wykonanie dokumentacji terenowo - prawnej, (jeśli będzie wymagana) 4 egz., w tym:

a) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień przewidzianych prawem z organami administracji publicznej;

b) ustalenie minimalnej liczby pizometrów dla każdego zadania pozwalającej do kontrolowania zamierzonego efektu retencjonowania wody;

c) sporządzenie dokumentacji geologicznej i hydrograficznej ze wskazaniem lokalizacji pizometrów niezbędnych do monitoringu zmian poziomu wód gruntowych w wyniku budowy obiektów retencji wodnej.

d) opracowanie sposobu monitorowania, który przez okres minimum 5 lat będzie pozwalał na ocenę efektywności przedsięwzięcia;

4) sporządzenie wniosków w celu uzyskania wszystkich wymaganych prawem administracyjnym decyzji wraz z niezbędnymi załącznikami w imieniu inwestora (na zasadzie pełnomocnictwa) ze szczególnym uwzględnieniem wniosków o wydanie:

a) decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót na terenach o szczególnych wartościach przyrodniczych (Dz.U. 2009 r. nr 151 poz. 1220, art. 118 ustawy o ochronie przyrody) lub postanowienie, że nie jest ono wymagane;

d) decyzji na zniszczenie siedliska – przeniesienia roślin i zwierząt chronionych (Dz. U. 2009 r. nr 151 poz. 1220, art. 51, ust.1 pkt 2, art. 52 ust. 1 pkt 4, art. 56 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o ochronie przyrody) - jeśli będzie wymagane w porozumieniu z Nadleśnictwem;

e) decyzji o warunkach zabudowy/decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2003 r., nr 80 poz. 717 z późn. zm.)

f) pozwolenia wodno prawnego zgodnie z ustawą z dnia 18.7.2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2005 r. nr 239 poz. 2019 z późn. zm);

5) wykonanie operatu wodno – prawnego z instrukcją gospodarowania wodą (ewentualnie dopuszcza się projekt tych urządzeń o ile odpowiada wymaganiom operatu określone w Dz. U. 2005 r. nr 239 poz. 2019 zpóźn. zm.) - 5 egz.;

6) opis prowadzenia zamierzonej działalności sporządzony w języku nietechnicznym do uzyskania pozwolenia wodno - prawnego – 5 egz.;

7) wyznaczenie trwałe rzędnych piętrzenia poszczególnych obiektów w terenie - (reper roboczy), niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę;

8) uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora - (pełnomocnictwo) zgodnie z ustawą z dnia 7.7.1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623);

9) Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra

Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072), do którego odnosi art. 31 ust. 4 ustawy z dnia 29.1.2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. zm.), służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, na które wymagane jest pozwolenie na budowę, a w szczególności:

a) wykonanie projektów budowlanych z projektami zagospodarowania terenu lub działek oraz informacją BIOZ -5 egz. (dotyczy też zgłoszeń);

b) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) - 5 egz.;

c) wykonanie przedmiaru robót, kosztorysów inwestorskich – 5 egz. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004 r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. nr 130 z 2004 r., poz. 1389).;

10) sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20 ust 1 pkt 4 ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623.).

UWAGA. Wykonanie wszystkich wyżej wymienionych elementów prac nie jest obligatoryjne, Wykonawca nie będzie wykonywał tych elementów zakresu prac, które właściwy organ stwierdzi za nie konieczne/niewymagane. Zamawiający dopuszcza redukcję zakresu prac do wykonania, a zmniejszenie wynagrodzenia będzie obliczone w oparciu o wartości wymienione w kosztorysie ofertowym z uwzględnieniem ilości rzeczywiście wykonanych prac.

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Rozpoczęcie od dnia podpisania umowy. Zakończenie 31.3.2012.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100 PLN).

Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:

a) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BS RZESZÓW O/Sieniawa 70 9162 1010 20031500 0345 0001;

b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;

c) gwarancjach bankowych;

d) gwarancjach ubezpieczeniowych;

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).

W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i musi zawierać następujące elementy:

a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib;

b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją;

c) kwotę gwarancji;

d) termin ważności gwarancji;

e) zobowiązanie gwarancji do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz.759, z późn. zm.) lub pełnomocnictw, i nie udowodnił, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie”;

f) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:

— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,

— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy”.

g) gwarancja winna być nieodwołalna i bezwarunkowa, gwarancja nie może w swej treści uzależniać wypłaty wadium od potwierdzenia przez bank, jakąkolwiek osobę trzecią lub instytucję podpisów osób złożonych pod żądaniem wypłaty wadium w imieniu Zamawiającego. Wypłata kwoty wadium nie może być też uwarunkowana żadnymi innymi formalnościami koniecznymi do spełnienia ani dokumentami koniecznymi do złożenia wraz z żądaniem wypłaty wadium. Gwarancja winna przewidywać okres bezwarunkowej wypłaty maksymalnie do 14 dni od pierwszego pisemnego żądania wypłaty wadium;

h) wszelkie spory dotyczące gwarancji podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego;

i) jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji nie był krótszy niż okres związania ofertą;

j) w przypadku wniesienia wadium przez Konsorcjum w formie gwarancji winno ono w swej treści zawierać wyraźne wskazanie wszystkich Wykonawców tworzących Konsorcjum wraz z podaniem ich nazw i siedzib.

Postanowienia ww. punktu stosuje się do poręczeń.

Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.

Wadium należy wnieść w terminie do dnia 8.8.2011 roku do godz. 10:00. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu przelewem bankowym przyjmuje się termin uznania na rachunku bankowym Zamawiającego.Wniesienie wadium w formie innej niż pieniądzu poprzez dołączenie go do ofert, pod warunkiem złożenia oferty przed terminem składania ofert.

Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.

Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza,z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn.zm.).

Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.

Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759 z późn zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn zm.),nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych(Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn.zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:

a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;

b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;

c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

III.1.4) Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia:

Zostaje skreślony.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:

Dokumenty podmiotów zagranicznych:

1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 7.2 p. 2-4 i 6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu

c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.

2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 7.2 p. 5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy

3. Dokumenty, o których mowa w pkt 1 lit. a) i c) oraz w pkt 2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

4. Dokument, o których mowa w pkt 1 lit. b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

5. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1 i pkt. 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis pkt. 3 i 4 stosuje się odpowiednio.

6. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o której mowa w art. 24, ust 1 pkt 5-8 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sadowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24, ust. 1 pkt 5-8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania.

7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

III.3.1) Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu:

Nie.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 8.8.2011 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 8.8.2011 (10:30).

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sieniawa w Sieniawie,

ul. Kościuszki 11,

Sieniawa,

37-530,

PL,

Tymczasowa siedziba Nadleśnictwa Sieniawa, ul. Rynek 2, 37-530 Sieniawa,

Andrzej Macina,

+48 166227965,

sieniawa@krosno.lasy.gov.pl,

+48 166227965-34,

http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_krosno/nadl_sieniawa/zamowienia_publiczne.

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


Adres: ul. Kościuszki 11, 37-530 Sieniawa
woj. PODKARPACKIE
Dane kontaktowe: email: sieniawa@krosno.lasy.gov.pl
tel: +48 166227965
fax: +48 166227965-102
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-07-22
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 18330920111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-06-10
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 252 dni
Wadium: 1100 ZŁ
Szacowana wartość* 36 666 PLN  -  55 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.krosno.lasy.gov.pl/sieniawa
Informacja dostępna pod: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Jarosław
Koniaczów 1L, 37-500 Jarosław, woj. podkarpackie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania