TI Tytuł Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 179231-2016
PD Data publikacji 26/05/2016
OJ Dz.U. S 100
TW Miejscowość KLUCZE
AU Nazwa instytucji Gmina Klucze
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/05/2016
DT Termin 04/07/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
IA Adres internetowy (URL) www.gmina-klucze.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/05/2016    S100    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami

2016/S 100-179231

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Klucze
ul. Partyzantów 1
Osoba do kontaktów: Joanna Kujawa-Popowska
32-310 Klucze
Polska
Tel.: +48 326428508
E-mail: klucze@gmina-klucze.pl
Faks: +48 326428052

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gmina-klucze.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Klucze Osada 36 E.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwany dalej w skrócie„PSZOK” jest obiektem budowlanym, ogrodzonym ogrodzeniem trwałym stalowym z dwoma zamykanymi bramami wjazdowymi, położonym na terenie Gminy Klucze, w Kluczach-Osadzie Nr 36 E, przeznaczonym do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Klucze. Na terenie obiektu usytuowany jest kontener socjalno- biurowy, z podłączonymi mediami w postaci: energia elektryczna, woda, na które umowy posiada Gmina Klucze – Wykonawca po zawarciu umowy z Zamawiającym jest zobowiązany do zawarcia umów „na siebie” – bezpośrednio z dostawcami tych mediów – do dnia obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym i pokrywania przez czas obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym kosztów zużytych mediów wg. faktur dostawców mediów. Koszty z tych tytułów nie podlegają rozliczeniu z Zamawiającym i powinny być uwzględnione w cenie wykonania usługi. PSZOK posiada nawierzchnię utwardzoną częściowo kostką betonową, asfaltową, z ażurowych płyt betonowych i nawierzchnią betonową ( zgodnie z projektem zagospodarowanie stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ), spełnia wszelkie normy sanitarne i pożarowe i został odebrany do użytkowania zgodne z przepisami ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. 2016, poz. 290 ).
1. Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie i prowadzenie w Kluczach – Osadzie Nr 36 E Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zbieranie i transport selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach, w tym przekazywanie przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
2. Działalność PSZOK będzie polegała na przyjmowaniu określonych poniżej w punkcie 4, kategorii odpadów, zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług przez PSZOK ( Regulamin w załączeniu do specyfikacji), następnie na dopilnowaniu ich umieszczenia w odpowiednim kontenerze, później: wywiezieniu selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio przez Wykonawcę lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach oraz przekazywaniu przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
3. Do obowiązków wykonawcy należy:
a) zapewnienie wyposażenia PSZOK, które należy zamontować:
1) lekka wiata stalowa dla odpadów wielkogabarytowych o wymiarach nie mniejszych niż 5,0 m (dł.) x 3,5 m (szer.) x 3,0 m (wys.),
2) przenośna legalizowana waga o tonażu do 500 kg umożliwiająca ważenie mniejszych ilości odpadów,
3) legalizowana waga najazdowa o tonażu umożliwiającym ważenie przyjeżdżających pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne,
4) stół do segregacji odpadów.
b) zapewnienie czystych i nieskorodowanych pojemników lub kontenerów, w ilości i wielkości zapewniającej, zgodnie z projektem zagospodarowania terenu, zbieranie odpowiednich kategorii odpadów wskazanych w Regulaminie świadczenia usług przez PSZOK – stanowiących załączniki do specyfikacji.
Konstrukcja pojemników i kontenerów winna być dostosowana do łatwego ulokowania w nich odpadów przez osoby przywożące. Wszystkie pojemniki i kontenery winny być oznaczone przez Wykonawcę trwałymi, czytelnymi napisami informującymi o kategorii odpadu i ich właścicielu.
Po upływie okresu obowiązywania umowy nie przewiduje się przejęcia na własność Zamawiającego wyposażenia określonego w pkt.3 ani osobnego wynagrodzenia za jego zużycie.
c) zapewnienie łączności telefonicznej i e-mailowej z niezmiennym numerem telefonu i adresu poczty e-mail Wykonawcy przez cały czas obowiązywania umowy.
Zamawiający udostępni wykonawcy wykaz nieruchomości, z których złożono deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w celu sprawdzenia, że mieszkaniec oddający odpady w PSZOK posiada nieruchomość zamieszkałą na terenie gminy Klucze, z której została złożona deklaracja oraz w celu odnotowania ilości oddanych odpadów budowlanych ze względu na ich limitowaną możliwą do oddania ilość z jednej nieruchomości zamieszkałej.
d) zapewnienie obsługi w wyznaczonych dniach tygodnia, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług przez PSZOK, tj. wtorek: w godzinach 10:00 – 17:00, czwartek: w godzinach 10:00-17:00, sobota: w godzinach: 8:00 – 14:00.
e) zapewnienie stałego i systematycznego odbioru i wywozu odpadów zebranych w PSZOK w celu niedopuszczenia do przepełniania pojemników– poprzez załadunek i transport do miejsc przetwarzania odpadów przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami lub poprzez zapewnienie odbioru zgromadzonych odpadów z terenu PSZOK przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami).
f) wytyczenie strefy przebywania osób oddających odpady, w tym oznaczenie trasy dojazdu pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne z PSZOK.
g) zapewnienie ewidencjonowania odpadów w dokumencie przyjęcia odpadu będącym załącznikiem do Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK, daty przekazania odpadu, rodzaju odpadu oraz ilości odpadu wg kategorii,
h) sporządzanie, zgodnie z art. 9na ust. 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rocznego sprawozdania przekazywanego Wójtowi Gminy Klucze w terminie do 31 stycznia za poprzedni rok kalendarzowy obowiązywania umowy (za okres od 1.8.2016 do 31.12.2016) oraz sporządzenie półrocznego sprawozdania za dalszy okres obowiązywania umowy, tj. od 1.1.2017 do 30.6.2017.
Sprawozdania te, zgodnie z art. 9na ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, muszą zawierać informacje o masie:
1) poszczególnych rodzajów zebranych odpadów komunalnych, w tym o odpadach ulegających biodegradacji, oraz sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do których zostały przekazane zebrane odpady komunalne;
2) pozostałości z sortowania przeznaczonych do składowania powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;
3) odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła przygotowanych do ponownego użycia i do recyklingu, powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;
4) odpadów budowlanych i rozbiórkowych będących odpadami komunalnymi przygotowanych do ponownego użycia, poddanych recyklingowi i innym procesom odzysku powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;
h) zamieszczenie – przy wjeździe do PSZOK – Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK w sposób zapewniający czytelność oraz wykonanie tablicy informacyjnej z treścią Regulaminu,
i) przy wjeździe do PSZOK – zamieszczenie tablicy informacyjnej o rodzaju obiektu, prowadzącym i zarządzającym, godzinach otwarcia wg wzoru uzgodnionego z Zamawiającym,
j) podpisanie umów na media: energia elektryczna i woda oraz ponoszenia ich kosztów przez cały okres obowiązywania umowy.
4. Do PSZOK będą przyjmowane odpady dostarczane przez mieszkańców gminy Klucze na ogół transportem samochodowym.
Odpady przyjmowane do PSZOK:
1. zużyte opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,
2. styropian czysty (przemysłowy i spożywczy),
3. odpady budowlane,
4. szkło ( hartowane, zbrojone, kryształowe, klejone) oraz opakowania ze szkła,
5. odpady zielone,
6. odzież, tekstylia,
7. tworzywa sztuczne,
8. popiół,
9. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,
10. baterie i akumulatory,
11. opakowania po chemikaliach i środkach ochrony roślin,
12. świetlówki, żarówki,
13. opakowania wielomateriałowe,
14. inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych.
Przewidywane szacunkowe ilości odpadów dostarczanych do PSZOK w skali rocznej:
1. tworzywa sztuczne – 420 Mg/rok
2. zużyte opony – 10 Mg/rok
3. odpady niebezpieczne – 40 Mg/rok
4. gruz budowlany – 220 Mg/rok
5. tekstylia, odzież – 90 Mg/rok,
6. meble i inne odpady wielkogabarytowe – 300 Mg/rok.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Szacunkowa wartość bez VAT: 132 407,40 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.8.2016. Zakończenie 31.12.2016

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wadium:
1 .Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium przed upływem terminu do składania ofert w wysokości 2 500 PLN (słownie: dwa tysiące pięćset i 00/100 złotych)
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. nr 42, poz. 275, z 2007 z późniejszymi zmianami).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: Bank PEKAO S.A. Nr 48 1240 4748 1111 0000 4868 2084 z dopiskiem „wadium”. Dla Zamawiającego dokumentem potwierdzającym dokonanie wpłaty wadium jest uznanie kwoty wadium na rachunku zamawiającego (wpływ środków na rachunek zamawiającego). Za skuteczność operacji finansowo-bankowych odpowiada Wykonawca.
4. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Wadium wniesione w formie niepieniężnej należy zdeponować w Urzędzie Gminy Klucze – Referat Księgowości Finansowo – Budżetowej za potwierdzeniem odbioru.
5 Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod warunkiem:
— gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez Wykonawcę
określone w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych,
— okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania z ofertą określony
w niniejszej specyfikacji.
6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium:
1 .Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty
najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46, ust. 4a.
2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt. 17.6. ppkt 1 jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
5. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wynagrodzenia całkowitego brutto.
2. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: Bank PEKAO S.A. Nr 48 1240 4748 1111 0000 4868 2084
4. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach wymienionych w art. 148 ust. 2 ustawy Pzp.
5. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, zamawiający przechowuje je na oprocentowanym, rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy.
6. W razie nienależytego wykonania umowy Zamawiający zaspokaja się z kwoty wniesionego zabezpieczenia.
7. Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy nastąpi w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
2
5).
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
— aktualny wpis do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
— aktualne zezwolenie na zbieranie i transport odpadów będących przedmiotem zamówienia, względnie umowa lub umowy z innymi podmiotami posiadającymi zezwolenie na transport odpadów do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów
— umowa bądź umowy zawarte z podmiotami posiadającymi zezwolenia na przetwarzanie odpadów będących przedmiotem zamówienia bądź umowy zawarte z podmiotami posiadającymi zezwolenia na zbieranie odpadów będących przedmiotem niniejszego zamówienia wraz z oświadczeniami tych podmiotów iż odpady przekazywane przez wykonawcę będą przekazane podmiotom posiadającym zezwolenia na przetwarzanie odpadów – w przypadku braku zezwoleń Wykonawcy na przetwarzanie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Warunek ten zostanie spełniony jeśli wykonawca wykaże że, posiada ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, zgodnej z przedmiotem niniejszego zamówienia, co najmniej na kwotę 200 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
w zakresie wiedzy i doświadczenia – wykaz wykonanej w okresie trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – co najmniej jednej usługi tożsamej tj. wyposażenia i prowadzenia punktu selektywnej zbiórki odpadów.
Wykazana usługa musi być poparta dokumentami potwierdzającymi, że usługa ta została wykonana należycie (doświadczenie zawodowe, załącznik nr 4 do SIWZ – wzór),
Jeżeli ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, warunek ten mogą spełnić łącznie – Załącznik nr 4 do SIWZ
Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia Zamawiający nie opisuje sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie i za spełnienie tego warunku uważał będzie złożenie oświadczenia Wykonawcy na formularzu oświadczenia stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia Zamawiający nie opisuje sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie i za spełnienie tego warunku uważał będzie złożenie oświadczenia Wykonawcy na formularzu oświadczenia stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Termin płatności. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
GPK.271.8.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.7.2016 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.7.2016 - 9:10

Miejscowość:

Urząd gminy Klucze, ul. Partyzantów 1, 32-310 Klucze.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z art. 182 ust. 3 pkt 1 ustawy Prawo zamówień Publicznych – W przypadku zamówień, których wartość
jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 odwołanie
wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było
powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.5.2016
TI Tytuł Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 184627-2016
PD Data publikacji 31/05/2016
OJ Dz.U. S 103
TW Miejscowość KLUCZE
AU Nazwa instytucji Gmina Klucze
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 30/05/2016
DT Termin 04/07/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami

31/05/2016    S103    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami

2016/S 103-184627

Gmina Klucze, ul. Partyzantów 1, Osoba do kontaktów: Joanna Kujawa-Popowska, Klucze 32-310, Polska. Tel.: +48 326428508. Faks: +48 326428052. E-mail: klucze@gmina-klucze.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 26.5.2016, 2016/S 100-179231)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90500000

Usługi związane z odpadami

Zamiast: 

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Rozpoczęcie 1.8.2016. Zakończenie 31.12.2016

Powinno być: 

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Rozpoczęcie 1.8.2016. Zakończenie 30.6.2017.


TI Tytuł Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 226447-2016
PD Data publikacji 02/07/2016
OJ Dz.U. S 126
TW Miejscowość KLUCZE
AU Nazwa instytucji Gmina Klucze
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 29/06/2016
DT Termin 08/07/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami

02/07/2016    S126    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami

2016/S 126-226447

Gmina Klucze, ul. Partyzantów 1, Osoba do kontaktów: Joanna Kujawa-Popowska, Klucze 32-310, Polska. Tel.: +48 326428508. Faks: +48 326428052. E-mail: klucze@gmina-klucze.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 26.5.2016, 2016/S 100-179231)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90500000

Usługi związane z odpadami

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwany dalej w skrócie„PSZOK” jest obiektem budowlanym, ogrodzonym ogrodzeniem trwałym stalowym z dwoma zamykanymi bramami wjazdowymi, położonym na terenie Gminy Klucze, w Kluczach-Osadzie Nr 36 E, przeznaczonym do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Klucze. Na terenie obiektu usytuowany jest kontener socjalno- biurowy, z podłączonymi mediami w postaci: energia elektryczna, woda, na które umowy posiada Gmina Klucze – Wykonawca po zawarciu umowy z Zamawiającym jest zobowiązany do zawarcia umów „na siebie” – bezpośrednio z dostawcami tych mediów – do dnia obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym i pokrywania przez czas obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym kosztów zużytych mediów wg. faktur dostawców mediów. Koszty z tych tytułów nie podlegają rozliczeniu z Zamawiającym i powinny być uwzględnione w cenie wykonania usługi. PSZOK posiada nawierzchnię utwardzoną częściowo kostką betonową, asfaltową, z ażurowych płyt betonowych i nawierzchnią betonową ( zgodnie z projektem zagospodarowanie stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ), spełnia wszelkie normy sanitarne i pożarowe i został odebrany do użytkowania zgodne z przepisami ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. 2016, poz. 290 ).

1. Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie i prowadzenie w Kluczach – Osadzie Nr 36 E Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zbieranie i transport selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach, w tym przekazywanie przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

2. Działalność PSZOK będzie polegała na przyjmowaniu określonych poniżej w punkcie 4, kategorii odpadów, zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług przez PSZOK ( Regulamin w załączeniu do specyfikacji), następnie na dopilnowaniu ich umieszczenia w odpowiednim kontenerze, później: wywiezieniu selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio przez Wykonawcę lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach oraz przekazywaniu przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

3. Do obowiązków wykonawcy należy:

a) zapewnienie wyposażenia PSZOK, które należy zamontować:

1) lekka wiata stalowa dla odpadów wielkogabarytowych o wymiarach nie mniejszych niż 5,0 m (dł.) x 3,5 m (szer.) x 3,0 m (wys.),

2) przenośna legalizowana waga o tonażu do 500 kg umożliwiająca ważenie mniejszych ilości odpadów,

3) legalizowana waga najazdowa o tonażu umożliwiającym ważenie przyjeżdżających pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne,

4) stół do segregacji odpadów.

b) zapewnienie czystych i nieskorodowanych pojemników lub kontenerów, w ilości i wielkości zapewniającej, zgodnie z projektem zagospodarowania terenu, zbieranie odpowiednich kategorii odpadów wskazanych w Regulaminie świadczenia usług przez PSZOK – stanowiących załączniki do specyfikacji.

Konstrukcja pojemników i kontenerów winna być dostosowana do łatwego ulokowania w nich odpadów przez osoby przywożące. Wszystkie pojemniki i kontenery winny być oznaczone przez Wykonawcę trwałymi, czytelnymi napisami informującymi o kategorii odpadu i ich właścicielu.

Po upływie okresu obowiązywania umowy nie przewiduje się przejęcia na własność Zamawiającego wyposażenia określonego w pkt.3 ani osobnego wynagrodzenia za jego zużycie.

c) zapewnienie łączności telefonicznej i e-mailowej z niezmiennym numerem telefonu i adresu poczty e-mail Wykonawcy przez cały czas obowiązywania umowy.

Zamawiający udostępni wykonawcy wykaz nieruchomości, z których złożono deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w celu sprawdzenia, że mieszkaniec oddający odpady w PSZOK posiada nieruchomość zamieszkałą na terenie gminy Klucze, z której została złożona deklaracja oraz w celu odnotowania ilości oddanych odpadów budowlanych ze względu na ich limitowaną możliwą do oddania ilość z jednej nieruchomości zamieszkałej.

d) zapewnienie obsługi w wyznaczonych dniach tygodnia, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług przez PSZOK, tj. wtorek: w godzinach 10:00 – 17:00, czwartek: w godzinach 10:00-17:00, sobota: w godzinach: 8:00 – 14:00.

e) zapewnienie stałego i systematycznego odbioru i wywozu odpadów zebranych w PSZOK w celu niedopuszczenia do przepełniania pojemników– poprzez załadunek i transport do miejsc przetwarzania odpadów przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami lub poprzez zapewnienie odbioru zgromadzonych odpadów z terenu PSZOK przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami).

f) wytyczenie strefy przebywania osób oddających odpady, w tym oznaczenie trasy dojazdu pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne z PSZOK.

g) zapewnienie ewidencjonowania odpadów w dokumencie przyjęcia odpadu będącym załącznikiem do Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK, daty przekazania odpadu, rodzaju odpadu oraz ilości odpadu wg kategorii,

h) sporządzanie, zgodnie z art. 9na ust. 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rocznego sprawozdania przekazywanego Wójtowi Gminy Klucze w terminie do 31 stycznia za poprzedni rok kalendarzowy obowiązywania umowy (za okres od 1.8.2016 do 31.12.2016) oraz sporządzenie półrocznego sprawozdania za dalszy okres obowiązywania umowy, tj. od 1.1.2017 do 30.6.2017.

Sprawozdania te, zgodnie z art. 9na ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, muszą zawierać informacje o masie:

1) poszczególnych rodzajów zebranych odpadów komunalnych, w tym o odpadach ulegających biodegradacji, oraz sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do których zostały przekazane zebrane odpady komunalne;

2) pozostałości z sortowania przeznaczonych do składowania powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;

3) odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła przygotowanych do ponownego użycia i do recyklingu, powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;

4) odpadów budowlanych i rozbiórkowych będących odpadami komunalnymi przygotowanych do ponownego użycia, poddanych recyklingowi i innym procesom odzysku powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;

h) zamieszczenie – przy wjeździe do PSZOK – Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK w sposób zapewniający czytelność oraz wykonanie tablicy informacyjnej z treścią Regulaminu,

i) przy wjeździe do PSZOK – zamieszczenie tablicy informacyjnej o rodzaju obiektu, prowadzącym i zarządzającym, godzinach otwarcia wg wzoru uzgodnionego z Zamawiającym,

j) podpisanie umów na media: energia elektryczna i woda oraz ponoszenia ich kosztów przez cały okres obowiązywania umowy.

4. Do PSZOK będą przyjmowane odpady dostarczane przez mieszkańców gminy Klucze na ogół transportem samochodowym.

Odpady przyjmowane do PSZOK:

1. zużyte opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,

2. styropian czysty (przemysłowy i spożywczy),

3. odpady budowlane,

4. szkło ( hartowane, zbrojone, kryształowe, klejone) oraz opakowania ze szkła,

5. odpady zielone,

6. odzież, tekstylia,

7. tworzywa sztuczne,

8. popiół,

9. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,

10. baterie i akumulatory,

11. opakowania po chemikaliach i środkach ochrony roślin,

12. świetlówki, żarówki,

13. opakowania wielomateriałowe,

14. inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych.

Przewidywane szacunkowe ilości odpadów dostarczanych do PSZOK w skali rocznej:

1. tworzywa sztuczne – 420 Mg/rok

2. zużyte opony – 10 Mg/rok

3. odpady niebezpieczne – 40 Mg/rok

4. gruz budowlany – 220 Mg/rok

5. tekstylia, odzież – 90 Mg/rok,

6. meble i inne odpady wielkogabarytowe – 300 Mg/rok.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

4.7.2016 (9:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

4.7.2016 (9:10)

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwany dalej w skrócie„PSZOK” jest obiektem budowlanym, ogrodzonym ogrodzeniem trwałym stalowym z dwoma zamykanymi bramami wjazdowymi, położonym na terenie Gminy Klucze, w Kluczach-Osadzie Nr 36 E, przeznaczonym do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Klucze. Na terenie obiektu usytuowany jest kontener socjalno- biurowy, z podłączonymi mediami w postaci: energia elektryczna, woda, na które umowy posiada Gmina Klucze

— Wykonawca po zawarciu umowy z Zamawiającym jest zobowiązany do zawarcia umów „na siebie” –

bezpośrednio z dostawcami tych mediów – do dnia obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym i pokrywania przez czas obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym kosztów zużytych mediów wg. faktur dostawców mediów. Koszty z tych tytułów nie podlegają rozliczeniu z Zamawiającym i powinny być uwzględnione w cenie wykonania usługi. PSZOK posiada nawierzchnię utwardzoną częściowo kostką betonową, asfaltową, z ażurowych płyt betonowych i nawierzchnią betonową ( zgodnie z projektem zagospodarowanie stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ), spełnia wszelkie normy sanitarne i pożarowe i został odebrany do użytkowania zgodne z przepisami ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. 2016 poz. 290 ).

1. Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie i prowadzenie w Kluczach – Osadzie Nr 36 E Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zbieranie i transport selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach, w tym przekazywanie przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

2. Działalność PSZOK będzie polegała na przyjmowaniu określonych poniżej w punkcie 4, kategorii odpadów, zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług przez PSZOK ( Regulamin w załączeniu do specyfikacji), następnie na dopilnowaniu ich umieszczenia w odpowiednim kontenerze, później: wywiezieniu selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio przez Wykonawcę lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach oraz przekazywaniu przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

3. Do obowiązków wykonawcy należy:

a) zapewnienie wyposażenia PSZOK, które należy zamontować:

1) lekka wiata stalowa dla odpadów wielkogabarytowych o wymiarach nie mniejszych niż 5,0 m (dł.) x 3,5 m (szer.) x 3,0 m (wys.),

2) przenośna legalizowana waga o tonażu do 500 kg umożliwiająca ważenie mniejszych ilości odpadów,

3) stół do segregacji odpadów.

b) zapewnienie czystych i nieskorodowanych pojemników lub kontenerów, w ilości i wielkości zapewniającej,

zgodnie z projektem zagospodarowania terenu, zbieranie odpowiednich kategorii odpadów wskazanych w Regulaminie świadczenia usług przez PSZOK – stanowiących załączniki do specyfikacji.

Konstrukcja pojemników i kontenerów winna być dostosowana do łatwego ulokowania w nich odpadów przez osoby przywożące. Wszystkie pojemniki i kontenery winny być oznaczone przez Wykonawcę trwałymi, czytelnymi napisami informującymi o kategorii odpadu i ich właścicielu.

Po upływie okresu obowiązywania umowy nie przewiduje się przejęcia na własność Zamawiającego wyposażenia określonego w pkt.3 ani osobnego wynagrodzenia za jego zużycie.

c) zapewnienie łączności telefonicznej i e-mailowej z niezmiennym numerem telefonu i adresu poczty e-mail Wykonawcy przez cały czas obowiązywania umowy.

Zamawiający udostępni wykonawcy wykaz nieruchomości, z których złożono deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w celu sprawdzenia, że mieszkaniec oddający odpady w PSZOK posiada nieruchomość zamieszkałą na terenie gminy Klucze, z której została złożona deklaracja oraz w celu odnotowania ilości oddanych odpadów budowlanych ze względu na ich limitowaną możliwą do oddania ilość z jednej nieruchomości zamieszkałej.

d) zapewnienie obsługi w wyznaczonych dniach tygodnia, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług przez PSZOK, tj. wtorek: w godzinach 10:00 – 17:00, czwartek: w godzinach 10:00-17:00, sobota: w godzinach: 8:00 –14:00.

e) zapewnienie stałego i systematycznego odbioru i wywozu odpadów zebranych w PSZOK w celu niedopuszczenia do przepełniania pojemników– poprzez załadunek i transport do miejsc przetwarzania odpadów przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami lub poprzez zapewnienie odbioru zgromadzonych odpadów z terenu PSZOK przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami).

f) wytyczenie strefy przebywania osób oddających odpady, w tym oznaczenie trasy dojazdu pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne z PSZOK.

g) zapewnienie ewidencjonowania odpadów w dokumencie przyjęcia odpadu będącym załącznikiem do Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK, daty przekazania odpadu, rodzaju odpadu oraz ilości odpadu wg kategorii,

h) sporządzanie, zgodnie z art. 9na ust. 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rocznego sprawozdania przekazywanego Wójtowi Gminy Klucze w terminie do 31 stycznia za poprzedni rok kalendarzowy obowiązywania umowy (za okres od 1.8.2016 do 31.12.2016) oraz sporządzenie półrocznego sprawozdania za dalszy okres obowiązywania umowy, tj. od 1.1.2017 do 30.6.2017.

Sprawozdania te, zgodnie z art. 9na ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, muszą zawierać informacje o masie:

1) poszczególnych rodzajów zebranych odpadów komunalnych, w tym o odpadach ulegających biodegradacji, oraz sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do których zostały przekazane zebrane odpady komunalne;

2) pozostałości z sortowania przeznaczonych do składowania powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;

3) odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła przygotowanych do ponownego użycia i do recyklingu,

powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;

4) odpadów budowlanych i rozbiórkowych będących odpadami komunalnymi przygotowanych do ponownego

użycia, poddanych recyklingowi i innym procesom odzysku powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych.

h) zamieszczenie – przy wjeździe do PSZOK – Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK w sposób zapewniający czytelność oraz wykonanie tablicy informacyjnej z treścią Regulaminu,

i) przy wjeździe do PSZOK – zamieszczenie tablicy informacyjnej o rodzaju obiektu, prowadzącym i zarządzającym, godzinach otwarcia wg wzoru uzgodnionego z Zamawiającym,

j) podpisanie umów na media: energia elektryczna i woda oraz ponoszenia ich kosztów przez cały okres obowiązywania umowy.

4. Do PSZOK będą przyjmowane odpady dostarczane przez mieszkańców gminy Klucze na ogół transportem samochodowym.

Odpady przyjmowane do PSZOK:

1. zużyte opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,

2. styropian czysty (przemysłowy i spożywczy),

3. odpady budowlane,

4. szkło ( hartowane, zbrojone, kryształowe, klejone) oraz opakowania ze szkła,

5. odpady zielone,

6. odzież, tekstylia,

7. tworzywa sztuczne,

8. popiół,

9. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,

10. baterie i akumulatory,

11. opakowania po chemikaliach i środkach ochrony roślin,

PL Formularz standardowy 02 – Ogłoszenie o zamówieniu 6 / 20

12. świetlówki, żarówki,

13. opakowania wielomateriałowe,

14. inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych.

Przewidywane szacunkowe ilości odpadów dostarczanych do PSZOK w skali rocznej:

1. tworzywa sztuczne – 420 Mg/rok

2. zużyte opony – 10 Mg/rok

3. odpady niebezpieczne – 40 Mg/rok

4. gruz budowlany – 220 Mg/rok

5. tekstylia, odzież – 90 Mg/rok,

6. meble i inne odpady wielkogabarytowe – 300 Mg/rok.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

8.7.2016 (9:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

8.7.2016 (9:10)


TI Tytuł Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 274662-2016
PD Data publikacji 06/08/2016
OJ Dz.U. S 151
TW Miejscowość KLUCZE
AU Nazwa instytucji Gmina Klucze
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 04/08/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
IA Adres internetowy (URL) www.gmina-klucze.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/08/2016    S151    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Klucze: Usługi związane z odpadami

2016/S 151-274662

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Klucze
ul. Partyzantów 1
Osoba do kontaktów: Joanna Kujawa-Popowska
32-310 Klucze
Polska
Tel.: +48 326428508
E-mail: klucze@gmina-klucze.pl
Faks: +48 326428052

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gmina-klucze.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki OdpadówKomunalnych (PSZOK).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Klucze.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wyposażenie i prowadzenie w okresie 1.8.2016 – 30.6.2017 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwany dalej w skrócie„PSZOK” jest obiektem budowlanym,ogrodzonym ogrodzeniem trwałym stalowym z dwoma zamykanymi bramami wjazdowymi, położonym na terenie Gminy Klucze, w Kluczach-Osadzie Nr 36 E, przeznaczonym do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Klucze. Na terenie obiektu usytuowany jest kontener socjalno- biurowy, z podłączonymi mediami w postaci: energia elektryczna, woda, na które umowy posiada Gmina Klucze– Wykonawca po zawarciu umowy z Zamawiającym jest zobowiązany do zawarcia umów „na siebie” –bezpośrednio z dostawcami tych mediów – do dnia obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym i pokrywania przez czas obowiązywania umowy zawartej z Zamawiającym kosztów zużytych mediów wg.faktur dostawców mediów. Koszty z tych tytułów nie podlegają rozliczeniu z Zamawiającym i powinny być uwzględnione w cenie wykonania usługi. PSZOK posiada nawierzchnię utwardzoną częściowo kostką betonową, asfaltową, z ażurowych płyt betonowych i nawierzchnią betonową ( zgodnie z projektem zagospodarowanie stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ), spełnia wszelkie normy sanitarne i pożarowe i został odebrany do użytkowania zgodne z przepisami ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. 2016, poz. 290).
1. Przedmiotem zamówienia jest wyposażenie i prowadzenie w Kluczach – Osadzie Nr 36 E Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zbieranie i transport selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa wart. 17 ustawy o odpadach, w tym przekazywanie przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
2. Działalność PSZOK będzie polegała na przyjmowaniu określonych poniżej w punkcie 4, kategorii odpadów,zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług przez PSZOK ( Regulamin w załączeniu do specyfikacji), następnie na dopilnowaniu ich umieszczenia w odpowiednim kontenerze, później: wywiezieniu selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio przez Wykonawcę lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach oraz przekazywaniu przyjętych od właścicieli nieruchomości odpadów zielonych bezpośrednio do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.
3. Do obowiązków wykonawcy należy:
a) zapewnienie wyposażenia PSZOK, które należy zamontować:
1) lekka wiata stalowa dla odpadów wielkogabarytowych o wymiarach nie mniejszych niż 5 m (dł.) x 3,5 m(szer.) x 3 m (wys.),
2) przenośna legalizowana waga o tonażu do 500 kg umożliwiająca ważenie mniejszych ilości odpadów,
3) legalizowana waga najazdowa o tonażu umożliwiającym ważenie przyjeżdżających pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne,
4) stół do segregacji odpadów.
b) zapewnienie czystych i nieskorodowanych pojemników lub kontenerów, w ilości i wielkości zapewniającej,zgodnie z projektem zagospodarowania terenu, zbieranie odpowiednich kategorii odpadów wskazanych w Regulaminie świadczenia usług przez PSZOK – stanowiących załączniki do specyfikacji.
Konstrukcja pojemników i kontenerów winna być dostosowana do łatwego ulokowania w nich odpadów przez osoby przywożące. Wszystkie pojemniki i kontenery winny być oznaczone przez Wykonawcę trwałymi,czytelnymi napisami informującymi o kategorii odpadu i ich właścicielu.
Po upływie okresu obowiązywania umowy nie przewiduje się przejęcia na własność Zamawiającego wyposażenia określonego w pkt.3 ani osobnego wynagrodzenia za jego zużycie.
c) zapewnienie łączności telefonicznej i e-mailowej z niezmiennym numerem telefonu i adresu poczty e-mail Wykonawcy przez cały czas obowiązywania umowy.
Zamawiający udostępni wykonawcy wykaz nieruchomości, z których złożono deklaracje o wysokości opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi, w celu sprawdzenia, że mieszkaniec oddający odpady w PSZOK posiada nieruchomość zamieszkałą na terenie gminy Klucze, z której została złożona deklaracja oraz w celu odnotowania ilości oddanych odpadów budowlanych ze względu na ich limitowaną możliwą do oddania ilość z jednej nieruchomości zamieszkałej.
d) zapewnienie obsługi w wyznaczonych dniach tygodnia, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług przez PSZOK, tj. wtorek: w godzinach 10:00 – 17:00, czwartek: w godzinach 10:00-17:00, sobota: w godzinach: 8:00– 14:00.
e) zapewnienie stałego i systematycznego odbioru i wywozu odpadów zebranych w PSZOK w celu niedopuszczenia do przepełniania pojemników– poprzez załadunek i transport do miejsc przetwarzania odpadów przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie zaspodarowania odpadami lub poprzez zapewnienie odbioru zgromadzonych odpadów z terenu PSZOK przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia na prowadzenie gospodarki w zakresie gospodarowania odpadami).
f) wytyczenie strefy przebywania osób oddających odpady, w tym oznaczenie trasy dojazdu pojazdów do PSZOK oraz pojazdów wywożących zebrane odpady komunalne z PSZOK.
g) zapewnienie ewidencjonowania odpadów w dokumencie przyjęcia odpadu będącym załącznikiem do Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK, daty przekazania odpadu, rodzaju odpadu oraz ilości odpadu wg kategorii,
h) sporządzanie, zgodnie z art. 9na ust. 1 i 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rocznego sprawozdania przekazywanego Wójtowi Gminy Klucze w terminie do 31 stycznia za poprzedni rok kalendarzowy obowiązywania umowy (za okres od 1.8.2016 do 31.12.2016) oraz sporządzenie półroczne o sprawozdania za dalszy okres obowiązywania umowy, tj. od 1.1.2017 do 30.6.2017.
Sprawozdania te, zgodnie z art. 9na ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, muszą zawierać informacje o masie:
1) poszczególnych rodzajów zebranych odpadów komunalnych, w tym o odpadach ulegających biodegradacji,oraz sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do których zostały przekazane zebrane odpady komunalne;
2) pozostałości z sortowania przeznaczonych do składowania powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;
3) odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła przygotowanych do ponownego użycia i do recyklingu,powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;
4) odpadów budowlanych i rozbiórkowych będących odpadami komunalnymi przygotowanych do ponownego użycia, poddanych recyklingowi i innym procesom odzysku powstałych z zebranych przez podmiot odpadów komunalnych;
h) zamieszczenie – przy wjeździe do PSZOK – Regulaminu świadczenia usług przez PSZOK w sposób zapewniający czytelność oraz wykonanie tablicy informacyjnej z treścią Regulaminu,
i) przy wjeździe do PSZOK – zamieszczenie tablicy informacyjnej o rodzaju obiektu, prowadzącym i zarządzającym, godzinach otwarcia wg wzoru uzgodnionego z Zamawiającym,
j) podpisanie umów na media: energia elektryczna i woda oraz ponoszenia ich kosztów przez cały okres obowiązywania umowy.
4. Do PSZOK będą przyjmowane odpady dostarczane przez mieszkańców gminy Klucze na ogół transportem samochodowym.
Odpady przyjmowane do PSZOK:
1. zużyte opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,
2. styropian czysty (przemysłowy i spożywczy),
3. odpady budowlane,
4. szkło ( hartowane, zbrojone, kryształowe, klejone) oraz opakowania ze szkła,
5. odpady zielone,
6. odzież, tekstylia,
7. tworzywa sztuczne,
8. popiół,
9. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,
10. baterie i akumulatory,
11. opakowania po chemikaliach i środkach ochrony roślin,
12. świetlówki, żarówki,
13. opakowania wielomateriałowe,
14. inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych.
Przewidywane szacunkowe ilości odpadów dostarczanych do PSZOK w skali rocznej:
1. tworzywa sztuczne – 420 Mg/rok
2. zużyte opony – 10 Mg/rok
3. odpady niebezpieczne – 40 Mg/rok
4. gruz budowlany – 220 Mg/rok
5. tekstylia, odzież – 90 Mg/rok,
6. meble i inne odpady wielkogabarytowe – 300 Mg/rok.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 153 252 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Termin płatności. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
CRU.224.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 100-179231 z dnia 26.5.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.7.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

REMONDIS Sp. z o.o. ,Oddział w Częstochowie
{Dane ukryte}
42-200 Częstochowa
E-mail: czestochowa@remondis.pl
Tel.: +48 343627230
Adres internetowy: http://www.remondis.pl/pl/rmpl/oddzialy/
Faks: +48 343720543

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 132 407,40 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 153 252 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 11
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z art. 182 ust. 3 pkt 1 ustawy Prawo zamówień Publicznych – W przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 odwołanie
wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było
powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.8.2016

Adres: ul. Partyzantów 1, 32-310 Klucze
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: klucze@gmina-klucze.pl
tel: +48 326428508
fax: +48 326428052
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-07-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 17923120161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-05-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 180 dni
Wadium: 2500 ZŁ
Szacowana wartość* 83 333 PLN  -  125 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.gmina-klucze.pl
Informacja dostępna pod: Nierozpoznana
, 00-000 gdańsk, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90500000-2 Usługi związane z odpadami
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu związku międzygminnego czysty region w obrębie Sektora 5 – Kolonowskie REMONDIS Sp. z o.o. ,Oddział w Częstochowie
Częstochowa
2016-07-29 153 252,00