TITytułPolska-Olecko: Usługi wywozu odpadów
NDNr dokumentu178856-2017
PDData publikacji11/05/2017
OJDz.U. S90
TWMiejscowośćOLECKO
AUNazwa instytucjiGmina Olecko
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji3 - Władze lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany09/05/2017
DTTermin19/06/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000 - Usługi gospodarki odpadami
OCPierwotny kod CPV90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000 - Usługi gospodarki odpadami
RCKod NUTSPL623
IAAdres internetowy (URL)www.olecko.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/05/2017    S90    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Olecko: Usługi wywozu odpadów

2017/S 090-178856

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Olecko
pl. Wolności 3
Punkt kontaktowy: 19-400 Olecko, pl. Wolności 3
Osoba do kontaktów: Marta Witkowska, Joanna Sagun
19-400 Olecko
Polska
Tel.: +48 875202383
E-mail: m.witkowska@olecko.eu
Faks: +48 875202558


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.olecko.pl


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne

Kod NUTS PL623

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko i przekazanie ich do Dobrowolnego Punktu Odbioru Odpadów w Olecku przy ulicy Kościuszki należącego do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Siedliskach k/Ełku prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-Mazury” Sp. z o.o. w Siedliskach z III sektorów, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ;
2. Wykonawca zobowiązany jest do obierania każdej ilości odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych zgromadzonych w pojemnikach (workach) określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Olecko.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany pojemności opróżnianych pojemników oraz punktów odbioru odpadów i częstotliwości wywozu, określonych w załącznikach nr 2 i 3 do SIWZ. W przypadku ujawnienia nieruchomości, które nie są ujęte do odbioru odpadów, Wykonawca ma obowiązek informowania o tym Zamawiającego.
4. Wykonawca nie będzie regulował należności za dostarczone odpady do Dobrowolnego Punktu Odbioru Odpadów w Olecku. Obciążenie te opłacane będzie przez Zamawiającego.
5. Wykonawca będzie odbierać odpady komunalne z podziałem na następujące frakcje:
1) ZMIESZANE- odpady komunalne nie poddane selektywnemu zbieraniu,
2) SUCHE- odpady pozostałe po wydzieleniu odpadów ulegających biodegradacji: makulatura gazetowa, papier, karton, pampersy, wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe „tetrapack”, opakowania z metali żelaznych, opakowania z metali nieżelaznych, różne opakowania, tekstylia, odpady szklane, pozostałe odpady z gospodarstw domowych, oprócz odpadów niebezpiecznych,
3) MOKRE- odpady organiczne: odpady kuchenne, resztki i obierki z owoców i warzyw, skoszona trawa i zgrabione liście, rośliny, ziemia po kwiatach, trociny, drewno (o gabarytach umożliwiających umieszczenie w pojemniku lub worku), zużyte ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne, fusy z kawy i herbaty, skorupki jajek, mokry papier lub karton (karton i papier bez dodatków innych materiałów np. folii), pozostałości po domowej „hodowli” zwierząt (psów, kotów, ptaków, gryzoni), inne odpady nadające się do kompostowania, czyli biodegradowalne,
4) ODPADY WIELOGABARYTOWE I PROBLEMOWE– należy przez to rozumieć odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych oraz odpady typu: przeterminowane leki, chemikalia, sprzęt elektroniczny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte baterie, odpady budowlane i rozbiórkowe.
5) POPIÓŁ.
6. 1) Wykonawca zobowiązany jest do odebrania odpadów komunalnych (zbieranych selektywnie i zmieszanych) zgodnie z harmonogramem odbioru, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ. Na kolejne lata realizacji zamówienia obowiązujący harmonogram Zamawiający dostarczy Wykonawcy na miesiąc przed datą jego obowiązywania.
2) Odpady zbierane w sposób selektywny (dotyczy to frakcji mokre i suche) i odpady zmieszane odbierane będą w odrębnych terminach ustalonych w harmonogramie.
3) Pozostałe odpady zbierane w sposób selektywny, w tym odpady wielogabarytowe, niebezpieczne, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (zwane w formularzu ofertowym odpadami wielogabarytowymi i problemowymi). Wykonawca odbierać będzie zgodnie z częstotliwością określoną w Formularzu Ofertowym.
4) Popiół odbierać należy zgodnie z częstotliwością określoną w Formularzu Ofertowym.
5) Zapełnione kontenery Kp-7 należy odbierać po bezpośrednim indywidualnym zgłoszeniu przez właściciela kontenera.
6) Wyposażenia przystanków komunikacyjnych położonych na terenach gminnych w pojemniki (ok. 30 sztuk) oraz ich opróżnianie – według potrzeb.
7) Częstotliwość odbioru odpadów z nieruchomości wielorodzinnych będzie ustalana między Wykonawcą a Zarządcą lub Administratorem zarządzającym nieruchomością – 2-3 razy w tygodniu.
7. Wykonawca odbierze odpady zgodnie z podziałem na poszczególne frakcje. Zmieszanie odpadów spowoduje obciążenia wykonawcy karą pieniężną w wysokości od 10 000 PLN do 50 000 PLN, zgodnie z art. 9x, ust.1, pkt.2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
8. Za szkody spowodowane osobom trzecim w trakcie realizacji zamówienia odpowiada Wykonawca.
9. 1) Wykonawca zobowiązany jest do posiadania systemu monitorowania pozycji pojazdów GPS (pozycjonowanie pojazdów w czasie rzeczywistym oraz archiwalne odwzorowanie przebiegu tras w tym postojów, zatrzymań, prędkości, pobytu w zdefiniowanych miejscach, przejazdu trasą poszczególnych pojazdów). System monitorowania powinien być sprawny przez cały okres trwania umowy.
2) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu i Związkowi Międzygminnemu „Gospodarka Komunalna” w Ełku aktualnego hasła dostępu do systemu monitorowania pozycji pojazdów GPS wykorzystywanych w realizacji zamówienia.
3) Pojazdy wyposażone w GPS powinny być oznakowane tak, aby Zamawiający mógł odróżnić (na podglądzie) w systemie monitorowania GPS pojazdy odbierające poszczególne frakcje odpadów wymienione w pkt. 3.5. Instrukcji dla Wykonawców.
10. Wykonawca zapewni możliwość zaopatrzenia właścicieli nieruchomości w pojemniki. Koszt sprzedaży lub dzierżawy pojemników nie może być wliczony w cenę zamówienia i podlega indywidualnemu rozliczeniu pomiędzy właścicielem nieruchomości, a Wykonawcą. Odpady gromadzone mogą być w pojemnikach o wielkości: 110-120 l, 200-240 l, 1100 l i Kp-7 oraz w workach.
11. 1) Wykonawca prowadzić będzie ewidencję:
— ilości odebranych odpadów wyrażoną w litrach z poszczególnych nieruchomości z podziałem na poszczególne frakcje.
— ilości odpadów w Mg przekazanych do Dobrowolnego Punktu Odbioru Odpadów w Olecku przy ulicy Kościuszki należącego do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Siedliskach k/Ełku z podziałem na poszczególne sektory,
2) informacje wymienione w pkt 1) należy przekazać Zamawiającemu – co miesiąc, najpóźniej w terminie 14 dni od zakończenia miesiąca, którego dotyczy informacja, w formie papierowej lub elektronicznej – uzgodnionej z Zamawiającym.
12. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na realizację zamówienia w formie telefonicznej lub pisemnej. Jako dowód stwierdzenia nieprawidłowości Wykonawca przedstawi Zamawiającemu dokumentację fotograficzną z datą na fotografii oraz sporządzoną notatką na miejscu wystąpienia zdarzenia.
13. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania sprawozdań, o których mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r., poz. 250 ze zm:) i przekazywania do Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Ełku.
14. Zamawiający odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbioru poszczególnych rodzajów odpadów określonych w harmonogramie odbioru. Zmiany terminu odbioru Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym i informuje o tym mieszkańców.
15. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania poufności co do informacji pozyskanych w związku z realizacją umowy, w szczególności do przestrzegania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Wykonawca nie może wykorzystywać pozyskanych danych w żaden inny sposób lub w innym celu niż dla wykonania umowy, w szczególności zakazuje się wykorzystywania danych w celach reklamowych lub marketingowych.
16. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę i podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi, tj. kierowców pojazdów przystosowanych od odbioru odpadów i osób dokonujących odbiór odpadów z nieruchomości oraz osób odpowiedzialnych za sprawozdawczość związaną z odbiorem odpadów.
17. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 16 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
18. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w pkt 16 czynności:
a) Oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
b) Poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopie umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.8.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności bez imion, nazwisk, adresów, nr PESEL pracowników). Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
c) Zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
d) Poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
19. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej we wzorze umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności.
20. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511000, 90533000, 90513100, 90512000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 663 891,35 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2017. Zakończenie 30.6.2021

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymaga się wniesienia wadium w wysokości: 70 000 PLN (słownie zł: siedemdziesiąt tysięcy).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1) Wadium powinno być wniesione w formach dopuszczonych ustawą Prawo zamówień publicznych określone w art. 45. ust.6.
2) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego, tj.: 86 1020 4724 0000 3202 0007 6422 w Banku PKO BP SA. Wadium należy wnieść w takim terminie, aby w dniu otwarcia ofert nastąpiło uznanie na rachunku bankowym zamawiającego.
3) wadium w formie niepieniężnej – oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć do kasy Urzędu Miejskiego w Olecku, pl. Wolności 3, 19-400 Olecko, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.
4) Zwrot wadium nastąpi po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zgodnie z art. 46 w/w ustawy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach o których mowa w art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 Pzp.
1.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp:
— Posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
— zaświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w gminie Olecko zgodnie z art. 9c ust. 1 ustawy z dnia 13.9.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2016 r., poz. 250 ze zm.);
— aktualne zezwolenie na zbieranie i transport odpadów wydane przez starostę właściwego ze względu na miejsce siedziby lub zamieszkania transportującego odpady lub zaświadczenie o wpisie do rejestru o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy o odpadach w zakresie transportu odpadów objętych przedmiotem niniejszego zamówienia lub inne ważne zezwolenie obejmujące swym zakresem zezwolenie na transport odpadów będących przedmiotem niniejszego zamówienia.
— zaświadczenie (lub inny dokument ) o wpisie do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wymagany zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 29.7.2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym) o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14.12.2012 r. odpadach, prowadzonego przez Marszałka Województwa lub przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska do czasu utworzenia ww. rejestru przez Marszałka Województwa, zgodnie z art. 235 ust. 2 ww. ustawy.
2. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, może w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
3.1. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 Pzp. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
3.2. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże żądane zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną.
3.3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
Wymieniony dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
7. Składanie dokumentów w przypadku, gdy wykonawca posiada siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W sytuacji opisanej powyżej, Wykonawca zamiast dokumentów o których mowa:
1) w pkt. 6 lit. m) składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp.
2) w pkt. 6 lit. f) –h) Wykonawca składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3). Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt. 7.2)a, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
4). Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7.1) i 7.2), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
5). W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości min 100 000 PLN, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
2. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, może w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
3.1. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 Pzp. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
3.2. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże żądane zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną.
3.3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
3.4. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
2. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, może w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
3.1. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 Pzp. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
3.2. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże żądane zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną.
3.3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
Wymieniony dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
7. Składanie dokumentów w przypadku, gdy wykonawca posiada siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W sytuacji opisanej powyżej, Wykonawca zamiast dokumentów o których mowa:
1) w pkt. 6 lit. m) składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp.
2) w pkt. 6 lit. f) –h) Wykonawca składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3). Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt. 7.2)a, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
4). Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7.1) i 7.2), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
5). W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonanie minimum dwóch usług odbioru odpadów komunalnych o wartości każdej usługi minimum 200 000 PLN w ciągu 12 miesięcy.
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje niezbędnym sprzętem do wykonania zadania tj.
— co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
— co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
— co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru kontenerów z odpadami z dźwigiem hakowym lub bramowym kontenerów KP7,
— co najmniej jednym pojazdem (ciężarowym) skrzyniowym do odbioru odpadów problemowych,
wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
2. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, może w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
3.1. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 Pzp. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
3.2. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże żądane zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną.
3.3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
Wymieniony dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
7. Składanie dokumentów w przypadku, gdy wykonawca posiada siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W sytuacji opisanej powyżej, Wykonawca zamiast dokumentów o których mowa:
1) w pkt. 6 lit. m) składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp.
2) w pkt. 6 lit. f) –h) Wykonawca składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3). Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt. 7.2)a, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
4). Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7.1) i 7.2), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
5). W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 60

2. Częstotliwość odbioru odpadów wielogabarytowych, problemowych i popiołu. Waga 40

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
GKO.271.4.2017
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
19.6.2017 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 19.6.2017 - 10:15

Miejscowość:

19-400 Olecko, pl. Wolności 3, pokój nr 4

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: I kwartał 2021 roku.
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zgodnie z art. 24 aa ust.1 Pzp zamawiający może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Jeżeli przedmiotowy wykonawca uchyla się od zawarcia umowy, zamawiający bada, czy wykonawca, który złożył ofertę najwyżej ocenioną spośród pozostałych ofert nie podlega wykluczeniu oraz czy spełnia warunki udziału w postępowaniu.

2. W celu wstępnego wskazania spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawca dołącza do oferty aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust.2 dyrektywy 2014/24/UE. Wersję edytowalną JEDZ stanowi załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ. Zamawiający informuje, że wykonawca przy wypełnianiu JEDZ może również wykorzystać narzędzie dostępne na stronie: www.ec.europa.eu/tools/espd oraz instrukcję wypełniania JEDZ zamieszczona pod adresem: www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamowienia.

3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców (tzw. konsorcjum), JEDZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te mają potwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub brak podstaw do wykluczenia.
4. Wykonawca powołujący się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw do wykluczenia oraz spełniania- w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby- warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące tych podmiotów (podpisane przez uprawnionych przedstawicieli tych podmiotów).
5. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składa JEDZ dotyczące tych podwykonawców (podpisane przez uprawnionych przedstawicieli tych podmiotów).
6. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie aktualnych na dzień złożenia niżej wymienionych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 Pzp:
a) aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w gminie Olecko zgodnie z art. 9c ust. 1 ustawy z dnia 13.9.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2016 r., poz. 250 ze zm.);
b) aktualne zezwolenie na zbieranie i transport odpadów, wydane na podstawie ustawy z dnia 14.12.2012 r o odpadach (j.t. Dz.U. z 2016 poz. 1987 ze zm.);
c) aktualne zaświadczenie (lub inny dokument ) o wpisie do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonego przez Marszałka Województwa lub przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska;
d) wykaz sprzętu wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami:
e) Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości min 100 000 PLN, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert;
f) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
g) Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
h) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy;
i) Oświadczenie wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
j) Oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12.1.1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 716);
k) Oświadczenie wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu;
l) wykaz usług wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonanie minimum dwóch usług odbioru odpadów komunalnych o wartości każdej usługi minimum 200 000 PLN w ciągu 12 miesięcy.
wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów –oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
m) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
n) Oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo –w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji –dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
o) Oświadczenie wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw do wykluczenia składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
Wymieniony dokument należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
7. Składanie dokumentów w przypadku, gdy wykonawca posiada siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W sytuacji opisanej powyżej, Wykonawca zamiast dokumentów o których mowa:
1) w pkt. 6 lit. m) składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp.
2) w pkt. 6 lit. f) –h) Wykonawca składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3). Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt. 7.2)a, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
4). Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7.1) i 7.2), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
5). W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458701
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800


Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458701
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458701
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.5.2017
TITytułPolska-Olecko: Usługi wywozu odpadów
NDNr dokumentu273439-2017
PDData publikacji14/07/2017
OJDz.U. S133
TWMiejscowośćOLECKO
AUNazwa instytucjiGmina Olecko
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji3 - Władze lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany12/07/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511200 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000 - Usługi gospodarki odpadami
OCPierwotny kod CPV90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511200 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000 - Usługi gospodarki odpadami
RCKod NUTSPL623
IAAdres internetowy (URL)www.um.olecko.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna 2004/18/WE

14/07/2017    S133    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Olecko: Usługi wywozu odpadów

2017/S 133-273439

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Olecko
pl. Wolności 3
Punkt kontaktowy: 19-400 Olecko, pl. Wolności 3
Osoba do kontaktów: Marta Witkowska, Joanna Sagun
19-400 Olecko
Polska
Tel.: +48 875202383
E-mail: m.witkowska@olecko.eu
Faks: +48 875202558


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.olecko.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne

Kod NUTS PL623

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko i przekazanie ich do Dobrowolnego Punktu Odbioru Odpadów w Olecku przy ulicy Kościuszki należącego do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Siedliskach k/Ełku prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „EKO-MAZURY” Sp. z o.o. w Siedliskach z III sektorów, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ;
2. Wykonawca zobowiązany jest do obierania każdej ilości odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych zgromadzonych w pojemnikach (workach) określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Olecko.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany pojemności opróżnianych pojemników oraz punktów odbioru odpadów i częstotliwości wywozu, określonych w załącznikach nr 2 i 3 do SIWZ. W przypadku ujawnienia nieruchomości, które nie są ujęte do odbioru odpadów, Wykonawca ma obowiązek informowania o tym Zamawiającego.
4. Wykonawca nie będzie regulował należności za dostarczone odpady do Dobrowolnego Punktu Odbioru Odpadów w Olecku. Obciążenie te opłacane będzie przez Zamawiającego.
5. Wykonawca będzie odbierać odpady komunalne z podziałem na następujące frakcje:
1) ZMIESZANE- odpady komunalne nie poddane selektywnemu zbieraniu,
2) SUCHE- odpady pozostałe po wydzieleniu odpadów ulegających biodegradacji: makulatura gazetowa, papier, karton, pampersy, wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe „tetrapack”, opakowania z metali żelaznych, opakowania z metali nieżelaznych, różne opakowania, tekstylia, odpady szklane, pozostałe odpady z gospodarstw domowych, oprócz odpadów niebezpiecznych,
3) MOKRE- odpady organiczne: odpady kuchenne, resztki i obierki z owoców i warzyw, skoszona trawa i zgrabione liście, rośliny, ziemia po kwiatach, trociny, drewno (o gabarytach umożliwiających umieszczenie w pojemniku lub worku), zużyte ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne, fusy z kawy i herbaty, skorupki jajek, mokry papier lub karton (karton i papier bez dodatków innych materiałów np. folii), pozostałości po domowej „hodowli” zwierząt (psów, kotów, ptaków, gryzoni), inne odpady nadające się do kompostowania, czyli biodegradowalne,
4) ODPADY WIELOGABARYTOWE I PROBLEMOWE– należy przez to rozumieć odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych oraz odpady typu: przeterminowane leki, chemikalia, sprzęt elektroniczny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte baterie, odpady budowlane i rozbiórkowe.
5) POPIÓŁ.
6. 1) Wykonawca zobowiązany jest do odebrania odpadów komunalnych (zbieranych selektywnie i zmieszanych) zgodnie z harmonogramem odbioru, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ. Na kolejne lata realizacji zamówienia obowiązujący harmonogram Zamawiający dostarczy Wykonawcy na miesiąc przed datą jego obowiązywania.
2) Odpady zbierane w sposób selektywny (dotyczy to frakcji mokre i suche) i odpady zmieszane odbierane będą w odrębnych terminach ustalonych w harmonogramie.
3) Pozostałe odpady zbierane w sposób selektywny, w tym odpady wielogabarytowe, niebezpieczne, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (zwane w formularzu ofertowym odpadami wielogabarytowymi i problemowymi). Wykonawca odbierać będzie zgodnie z częstotliwością określoną w Formularzu Ofertowym.
4) Popiół odbierać należy zgodnie z częstotliwością określoną w Formularzu Ofertowym.
5) Zapełnione kontenery Kp-7 należy odbierać po bezpośrednim indywidualnym zgłoszeniu przez właściciela kontenera.
6) Wyposażenia przystanków komunikacyjnych położonych na terenach gminnych w pojemniki (ok. 30 sztuk) oraz ich opróżnianie – według potrzeb.
7) Częstotliwość odbioru odpadów z nieruchomości wielorodzinnych będzie ustalana między Wykonawcą a Zarządcą lub Administratorem zarządzającym nieruchomością – 2-3 razy w tygodniu.
7. Wykonawca odbierze odpady zgodnie z podziałem na poszczególne frakcje. Zmieszanie odpadów spowoduje obciążenia wykonawcy karą pieniężną w wysokości od 10 000 zł do 50 000 zł, zgodnie z art. 9x, ust.1, pkt.2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
8. Za szkody spowodowane osobom trzecim w trakcie realizacji zamówienia odpowiada Wykonawca.
9. 1) Wykonawca zobowiązany jest do posiadania systemu monitorowania pozycji pojazdów GPS (pozycjonowanie pojazdów w czasie rzeczywistym oraz archiwalne odwzorowanie przebiegu tras w tym postojów, zatrzymań, prędkości, pobytu w zdefiniowanych miejscach, przejazdu trasą poszczególnych pojazdów). System monitorowania powinien być sprawny przez cały okres trwania umowy.
2) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu i Związkowi Międzygminnemu „Gospodarka Komunalna” w Ełku aktualnego hasła dostępu do systemu monitorowania pozycji pojazdów GPS wykorzystywanych w realizacji zamówienia.
3) Pojazdy wyposażone w GPS powinny być oznakowane tak, aby Zamawiający mógł odróżnić (na podglądzie) w systemie monitorowania GPS pojazdy odbierające poszczególne frakcje odpadów wymienione w pkt. 3.5. Instrukcji dla Wykonawców.
10. Wykonawca zapewni możliwość zaopatrzenia właścicieli nieruchomości w pojemniki. Koszt sprzedaży lub dzierżawy pojemników nie może być wliczony w cenę zamówienia i podlega indywidualnemu rozliczeniu pomiędzy właścicielem nieruchomości, a Wykonawcą. Odpady gromadzone mogą być w pojemnikach o wielkości: 110-120 l, 200-240 l, 1100 l i Kp-7 oraz w workach.
11. 1) Wykonawca prowadzić będzie ewidencję:
— ilości odebranych odpadów wyrażoną w litrach z poszczególnych nieruchomości z podziałem na poszczególne frakcje.
— ilości odpadów w Mg przekazanych do Dobrowolnego Punktu Odbioru Odpadów w Olecku przy ulicy Kościuszki należącego do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Siedliskach k/Ełku z podziałem na poszczególne sektory,
2) informacje wymienione w pkt 1) należy przekazać Zamawiającemu – co miesiąc, najpóźniej w terminie 14 dni od zakończenia miesiąca, którego dotyczy informacja, w formie papierowej lub elektronicznej – uzgodnionej z Zamawiającym.
12. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na realizację zamówienia w formie telefonicznej lub pisemnej. Jako dowód stwierdzenia nieprawidłowości Wykonawca przedstawi Zamawiającemu dokumentację fotograficzną z datą na fotografii oraz sporządzoną notatką na miejscu wystąpienia zdarzenia.
13. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania sprawozdań, o których mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 250 ze zm:) i przekazywania do Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Ełku.
14. Zamawiający odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbioru poszczególnych rodzajów odpadów określonych w harmonogramie odbioru. Zmiany terminu odbioru Wykonawca uzgadnia z Zamawiającym i informuje o tym mieszkańców.
15. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania poufności co do informacji pozyskanych w związku z realizacją umowy, w szczególności do przestrzegania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Wykonawca nie może wykorzystywać pozyskanych danych w żaden inny sposób lub w innym celu niż dla wykonania umowy, w szczególności zakazuje się wykorzystywania danych w celach reklamowych lub marketingowych.
16. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę i podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi, tj. kierowców pojazdów przystosowanych od odbioru odpadów i osób dokonujących odbiór odpadów z nieruchomości oraz osób odpowiedzialnych za sprawozdawczość związaną z odbiorem odpadów.
17. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 16 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
18. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w pkt 16 czynności:
a) Oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
b) Poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopie umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności bez imion, nazwisk, adresów, nr PESEL pracowników). Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
c) Zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
d) Poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
19. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej we wzorze umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności.
20. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511000, 90533000, 90513100, 90511200

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 930 458,72 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 60
2. Częstotliwośc odbioru odpadów wielogabarytowych, problemowych i popiołu. Waga 40
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
GKO.271.4.207
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2017/S 090-178856 z dnia 11.5.2017

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.6.2017
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

MPO Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
15-950 Białystok
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 663 891,35 EUR
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 3 930 458,72 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458701
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800


Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458701
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458701
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.7.2017

Adres: pl. Wolności 3, 19-400 Olecko
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Dane kontaktowe: email: m.witkowska@olecko.eu
tel: +48 875202383
fax: +48 875202558
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-06-19
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 17885620171
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2017-05-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1471 dni
Wadium: 70000 ZŁ
Szacowana wartość* 2 333 333 PLN  -  3 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.olecko.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Olecko
pl. Wolności 3, 19-400 Olecko, woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
90512000-9 Usługi transportu odpadów
90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 Usługi gospodarki odpadami
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Olecko. MPO Sp. z o.o.
Białystok
2017-06-29 3 930 458,00