Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce. - pl-kraków: drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
Opis przedmiotu przetargu: zadanie 1.opracowanie,wdrożenie i uruchomienie systemów informatycznych wraz z infrastrukturą urządzeń its (inteligentne systemy transportowe) w ramach projektu pn. zintegrowany system sterowania ruchem. zadanie 2. administrowanie systemami informatycznymi wraz ze zdalnym nadzorem nad poprawnością ich działania oraz bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń its umieszczonych w ramach projektu zintegrowany system sterowania ruchem w małopolsce przez okres 36 miesięcy. szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia (opz) wraz z załącznikami. ii.1.6)

TI | Tytuł | PL-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 178039-2013 |
PD | Data publikacji | 31/05/2013 |
OJ | Dz.U. S | 104 |
TW | Miejscowość | KRAKÓW |
AU | Nazwa instytucji | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 29/05/2013 |
DT | Termin | 09/07/2013 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | Z - Nie określono |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
OC | Pierwotny kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
RC | Kod NUTS | PL21 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.zdw.krakow.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
PL-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
2013/S 104-178039
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
ul. Głowackiego 56
Osoba do kontaktów: Inga Gęsiarz-Nowak
30-085 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 124465810
E-mail: i.gesiarz@zdw.krakow.pl
Faks: +48 124465702
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.zdw.krakow.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo Małopolskie.
Kod NUTS PL21
Zadanie 2. Administrowanie systemami informatycznymi wraz ze zdalnym nadzorem nad poprawnością ich działania oraz bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń ITS umieszczonych w ramach projektu Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce przez okres 36 miesięcy.
Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia
(OPZ) wraz z załącznikami.
34996000
Zadanie 2. Administrowanie systemami informatycznymi wraz ze zdalnym nadzorem nad poprawnością ich działania oraz bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń ITS umieszczonych w ramach projektu Zintegrowany System Sterowania Ruchem w Małopolsce przez okres 36 miesięcy.
Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa Opis Przedmiotu Zamówienia
(OPZ) wraz z załącznikami.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
ofertą w wysokości: 90 000,00 PLN.
Wykonawca wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny umownej brutto
zadania 1 podanej w ofercie.
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia – zgodnie z zapisami sekcji III.2.3) 3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej – zgodnie z zapisami sekcji III.2.3)
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zmówienia.
3.Zamawiający w celu zweryfikowania zdolności wykonawcy do należytego wykonania udzielanego zamówienia na warunkach określonych w sekcji III.
W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy, należy przedłożyć:oświadczenie o spełnieniu warunków w postępowaniu.
4.Z postępowania wyklucza się wykonawców, którzy nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
5. Wykonawcy wykażą, że nie podlegają wykluczeniu na podstawie przepisów art. 24 ust.1 Ustawy Prawo Zamówień publicznych.
6. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia złożą Pełnomocnictwo dla pełnomocnika, do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, określone warunki winien
spełniać jeden Wykonawca lub Wykonawcy wspólnie.
W zakresie potwierdzenia, że wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1, należy przedłożyć:
1 . oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - wg wzoru zał. nr 7 do niniejszej SIWZ
2. aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie
w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie
w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4-8
ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
7. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 10-11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
8. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnienie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1
(SIWZ cz. II pkt. 1) polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt. 2.1 do 2.7.
9. W przypadku wykonawców wspólnie składających ofertę Zamawiający wymaga, aby każdy
Wykonawca złożył dokumenty na potwierdzenie, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.
Dokumenty podmiotów zagranicznych
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów: o których mowa w pkt. 1 do 7:
-pkt. 2 – 4 i 6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo
że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności
lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,- wystawiony nie wcześniej niż
3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
-pkt. 5 i 7 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 i pkt 10 -11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
2. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby,
o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 oraz 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu
sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie
określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 oraz 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed
upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie
zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje
się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed
właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub
gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
3. Jeżeli w kraju miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 3.1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem – wystawione odpowiednio w terminie kreślonym w pkt. 3.1
Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
Wykonawca składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dn.16 lutego 2007 r o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej
Dokumenty potwierdzające, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego
Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest przedłożyć zaświadczenie niezależnego podmiotu
uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczane produkty odpowiadają określonym
normom lub specyfikacjom technicznym - homologacja dla urządzenia pojazdowego, które umieszczane
będzie w pojazdach komunikacji zbiorowej.
Informacje dotyczące formy w jakich dokumenty mogą być składane.
1. Wymagane dokumenty składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
3. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości
4.Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
W przypadku gdy w informacji określonej w pkt. 1.3 wartość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytowa została wskazana w innych walutach niż PLN, Wykonawca zobowiązany jest do przeliczenia tej waluty wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia informacji.
Pisemne zobowiązanie – w przypadku gdy wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków na podstawie art. 26 ust. 2 b ustawy.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Wykonawca spełnia warunek jeżeli wykaże, że dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł.
1.2 wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - wg wzoru zał. nr 4 SIWZ.
Wykonawca w wykazie usług winien wskazać jedynie usługi określone w warunku dot. posiadania wiedzy i doświadczenia - cz. II SIWZ pkt. 1 ppkt. 2) oraz złoży poświadczenia (oświadczenia wykonawcy), że usługi te zostały wykonane należycie .
Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dziennik Ustaw z dnia 19.02.2013 poz. 231)
Dowodami, o których mowa w Wykazie usług są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert;
2) w przypadku zamówień na dostawy lub usługi – oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa pkt. 1)
W przypadku gdy zamawiający, jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi wskazane w Wykazie robót, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej.
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, wykonawca, w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie określone w § 1 ust. 1 pkt. 2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. nr 226, poz. 1817)
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie:
a) Opracował dla zarządcy dróg wojewódzkich, krajowych lub równoważnych zarządców dróg publicznych, system informatyczny o architekturze klient serwer oparty na fizycznym serwerze systemu i komunikacji z zewnętrznymi elementami systemu poprzez transmisje danych GSM z wykorzystaniem prywatnego punktu dostępu do sieci (APN), który zawiera, co najmniej właściwości wypunktowane poniżej:
- Dotyczy zarządzania urządzeniami rejestracji obrazu w ilości, co najmniej 75 sztuk, umożliwiających zapis i transmisje obrazu do systemu, wraz z informacjami takimi jak; prędkość poruszania się pojazdu, czas, i miejsce (rejestracji obrazu) z wykorzystaniem technologii GSM, z bezwzględnym szyfrowaniem zapisanych danych uniemożliwiających ich odczyt poza systemem, umożliwiając określenie czasu przejazdu na określonych zdefiniowanych w systemie odcinkach.
- Dotyczy zarządzania komunikacją publiczną na poziomie lokalizacji przystanków i definiowania pomiędzy nimi tras a także generowania rozkładów jazdy i ich dynamicznej prezentacji na poziomie, co najmniej aplikacji realizowalnej z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.
- Posiada funkcjonalność polegającą na dostępie do informacji znajdujących się na serwerze systemu,
a do których dostęp realizowany jest poprzez odczyt foto kodu (kodu QR), w konsekwencji umożliwia bieżący dostęp do informacji z wykorzystaniem urządzenia mobilnego.
- Integruje systemy informatyczne lub dane pochodzące z tych systemów na poziomie bazy danych
i umożliwia wizualizację danych w środowisku graficznym typu CAD lub GIS jako wynik zapytań kierowanych do bazy danych.
b) Administrował lub administruje przez okres minimum 18 miesięcy systemem informatycznym dotyczącym transportu lub komunikacji o charakterze publicznym, o architekturze systemu typu klient serwer opartym na fizycznym serwerze systemu i komunikacji z zewnętrznymi elementami systemu poprzez transmisje danych GSM, gdzie zakres administrowania kompletnego systemu obejmuje, co najmniej następujące czynności:
- Zdalny nadzór nad poprawnością działania aplikacji tworzących system opartych o bazę danych,
w której gromadzone są dane pozyskiwane automatycznie, na podstawie, których na bieżąco
wykonywane są ich analizy
- Nadzorowanie poprawności pracy, co najmniej 25 urządzeń mobilnych
- Nadzorowanie poprawności pracy, co najmniej 5 tablic emitujących treści dynamiczne
Sekcja IV: Procedura
Podać cenę: 1 500 PLN
Warunki i sposób płatności: Na podstawie faktury - gotówką w kasie zamawiającego, przelewem, za pobraniem pocztowym (w tym przypadku zostanie doliczona opłata pocztowa).
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nie przyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, które miały być przyznane na wsółfinansowanie zamówienia.
Termin realizacji przedmiotu zamówienia:
Zadanie 1 – do dnia 31 marca 2015r.
Zadanie 2 – przez okres 36 miesięcy liczony od 31 marca 2015r.
Urząd Zamówień Publicznych –Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800
Urząd Zamówień Publicznych –Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800
TI | Tytuł | PL-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 194147-2013 |
PD | Data publikacji | 14/06/2013 |
OJ | Dz.U. S | 114 |
TW | Miejscowość | KRAKÓW |
AU | Nazwa instytucji | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 12/06/2013 |
DT | Termin | 09/07/2013 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | Z - Nie określono |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
OC | Pierwotny kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
RC | Kod NUTS | PL21 |
PL-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
2013/S 114-194147
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ul. Głowackiego 56, Osoba do kontaktów: Inga Gęsiarz-Nowak, Kraków30-085, POLSKA. Tel.: +48 124465810. Faks: +48 124465702. E-mail: i.gesiarz@zdw.krakow.pl
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.5.2013, 2013/S 104-178039)
CPV:34996000
Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
Zamiast:
IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:
Podać cenę: 1500,00 PLN
Powinno być:IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:
Podać cenę: 953,90 PLN
TI | Tytuł | Polska-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 227886-2013 |
PD | Data publikacji | 10/07/2013 |
OJ | Dz.U. S | 132 |
TW | Miejscowość | KRAKÓW |
AU | Nazwa instytucji | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 05/07/2013 |
DT | Termin | 29/07/2013 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | Z - Nie określono |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
OC | Pierwotny kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
RC | Kod NUTS | PL21 |
Polska-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
2013/S 132-227886
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ul. Głowackiego 56, Osoba do kontaktów: Inga Gęsiarz-Nowak, Kraków30-085, POLSKA. Tel.: +48 124465810. Faks: +48 124465702. E-mail: i.gesiarz@zdw.krakow.pl
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.5.2013, 2013/S 104-178039)
CPV:34996000
Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
Zamiast:
III.2.3) Kwalifikacje techniczne:
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie:
a) Opracował dla zarządcy dróg wojewódzkich, krajowych lub równoważnych zarządców dróg publicznych, system informatyczny o architekturze klient serwer oparty na fizycznym serwerze systemu i komunikacji z zewnętrznymi elementami systemu poprzez transmisje danych GSM z wykorzystaniem prywatnego punktu dostępu do sieci (APN), który zawiera, co najmniej właściwości wypunktowane poniżej:
- Dotyczy zarządzania urządzeniami rejestracji obrazu w ilości, co najmniej 75 sztuk, umożliwiających zapis i transmisje obrazu do systemu, wraz z informacjami takimi jak; prędkość poruszania się pojazdu, czas, i miejsce (rejestracji obrazu) z wykorzystaniem technologii GSM, z bezwzględnym szyfrowaniem zapisanych danych uniemożliwiających ich odczyt poza systemem, umożliwiając określenie czasu przejazdu na określonych zdefiniowanych w systemie odcinkach.
- Dotyczy zarządzania komunikacją publiczną na poziomie lokalizacji przystanków i definiowania pomiędzy nimi tras a także generowania rozkładów jazdy i ich dynamicznej prezentacji na poziomie, co najmniej aplikacji realizowalnej z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.
- Posiada funkcjonalność polegającą na dostępie do informacji znajdujących się na serwerze systemu,
a do których dostęp realizowany jest poprzez odczyt foto kodu (kodu QR), w konsekwencji umożliwia bieżący dostęp do informacji z wykorzystaniem urządzenia mobilnego.
- Integruje systemy informatyczne lub dane pochodzące z tych systemów na poziomie bazy danych
i umożliwia wizualizację danych w środowisku graficznym typu CAD lub GIS jako wynik zapytań kierowanych do bazy danych.
b) Administrował lub administruje przez okres minimum 18 miesięcy systemem informatycznym dotyczącym transportu lub komunikacji o charakterze publicznym, o architekturze systemu typu klient serwer opartym na fizycznym serwerze systemu i komunikacji z zewnętrznymi elementami systemu poprzez transmisje danych GSM, gdzie zakres administrowania kompletnego systemu obejmuje, co najmniej następujące czynności:
- Zdalny nadzór nad poprawnością działania aplikacji tworzących system opartych o bazę danych,
w której gromadzone są dane pozyskiwane automatycznie, na podstawie, których na bieżąco
wykonywane są ich analizy
- Nadzorowanie poprawności pracy, co najmniej 25 urządzeń mobilnych
- Nadzorowanie poprawności pracy, co najmniej 5 tablic emitujących treści dynamiczne
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
09.07.2013 (09:30)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
09.07.2013 (10:00)
Powinno być:III.2.3) Kwalifikacje techniczne:
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie:
a) opracował dla zarządcy dróg wojewódzkich, krajowych lub równoważnych zarządców dróg publicznych, system informatyczny o architekturze klient serwer oparty na fizycznym serwerze systemu i komunikacji z zewnętrznymi elementami systemu poprzez transmisje danych GSM z wykorzystaniem prywatnego punktu dostępu do sieci (APN), który zawiera, co najmniej właściwości wypunktowane poniżej:
— dotyczy zarządzania urządzeniami rejestracji obrazu w ilości, co najmniej 75 sztuk, umożliwiających zapis i transmisje obrazu do systemu, wraz z informacjami takimi jak; prędkość poruszania się pojazdu, czas, i miejsce (rejestracji obrazu) z wykorzystaniem technologii GSM, z bezwzględnym szyfrowaniem zapisanych danych uniemożliwiających ich odczyt poza systemem, umożliwiając określenie czasu przejazdu na określonych zdefiniowanych w systemie odcinkach,
— dotyczy zarządzania komunikacją publiczną na poziomie lokalizacji przystanków i definiowania pomiędzy nimi tras a także generowania rozkładów jazdy i ich dynamicznej prezentacji na poziomie, co najmniej aplikacji realizowalnej z wykorzystaniem przeglądarki internetowej,
— posiada funkcjonalność polegającą na dostępie do informacji znajdujących się na serwerze systemu a do których dostęp realizowany jest poprzez odczyt foto kodu (kodu QR), w konsekwencji umożliwia bieżący dostęp do informacji z wykorzystaniem urządzenia mobilnego,
— integruje systemy informatyczne lub dane pochodzące z tych systemów na poziomie bazy danych i umożliwia wizualizację danych w środowisku graficznym typu CAD lub GIS jako wynik zapytań kierowanych do bazy danych.
Dopuszcza się przedłożenie osobnych referencji na każdy ww. punkt z zastrzeżeniem, że łącznie referencje muszą spełniać wszystkie z ww. punktów;
b) administrował lub administruje przez okres minimum 18 miesięcy systemem informatycznym dotyczącym transportu lub komunikacji o charakterze publicznym, o architekturze systemu typu klient serwer opartym na fizycznym serwerze systemu i komunikacji z zewnętrznymi elementami systemu poprzez transmisje danych GSM, gdzie zakres administrowania kompletnego systemu obejmuje, co najmniej następujące czynności:
— zdalny nadzór nad poprawnością działania aplikacji tworzących system opartych o bazę danych, w której gromadzone są dane pozyskiwane automatycznie, na podstawie, których na bieżąco wykonywane są ich analizy,
— nadzorowanie poprawności pracy, co najmniej 25 urządzeń mobilnych,
— nadzorowanie poprawności pracy, co najmniej 5 tablic emitujących treści dynamiczne.
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
29.07.2013 (09:30)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
29.07.2013 (10:00)
Inne dodatkowe informacje
Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
TI | Tytuł | Polska-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 398939-2013 |
PD | Data publikacji | 27/11/2013 |
OJ | Dz.U. S | 230 |
TW | Miejscowość | KRAKÓW |
AU | Nazwa instytucji | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 25/11/2013 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | Z - Nie określono |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
OC | Pierwotny kod CPV | 34996000 - Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |
RC | Kod NUTS | PL21 |
Polska-Kraków: Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
2013/S 230-398939
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ul. Głowackiego 56, Osoba do kontaktów: Inga Gęsiarz-Nowak, Kraków30-085, POLSKA. Tel.: +48 124465810. Faks: +48 124465702. E-mail: i.gesiarz@zdw.krakow.pl
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.5.2013, 2013/S 104-178039)
CPV:34996000
Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
Procedury niepełnej
Zamówienia nie udzielono
Zamówienie może być przedmiotem ponownej publikacji
Inne dodatkowe informacje
Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione – podstawa prawna art. 93 ust. 1 pkt 4) ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. W postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty wynosi – 12 259 986,87 PLN brutto i przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 11 275 800,00 PLN, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 17803920131 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-05-30 |
Rodzaj zamówienia: | dostawy |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | 90000 ZŁ |
Szacowana wartość* | 3 000 000 PLN - 4 500 000 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://www.zdw.krakow.pl |
Informacja dostępna pod: | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ul. Głowackiego 56, 30-085 kraków, woj. małopolskie |
Okres związania ofertą: | 60 dni |
Kody CPV
34996000-5 | Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne |