TI Tytuł Polska-Okonek: Usługi usuwania broni oraz amunicji
ND Nr dokumentu 177020-2014
PD Data publikacji 27/05/2014
OJ Dz.U. S 101
TW Miejscowość OKONEK
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 22/05/2014
DT Termin 04/07/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45236000 - Wyrównywanie terenu
71330000 - Różne usługi inżynieryjne
71510000 - Usługi badania terenu
90523100 - Usługi usuwania broni oraz amunicji
90523200 - Usługi usuwania bomb
90523300 - Usługi oczyszczania z min
OC Pierwotny kod CPV 45236000 - Wyrównywanie terenu
71330000 - Różne usługi inżynieryjne
71510000 - Usługi badania terenu
90523100 - Usługi usuwania broni oraz amunicji
90523200 - Usługi usuwania bomb
90523300 - Usługi oczyszczania z min
RC Kod NUTS PL411
IA Adres internetowy (URL) www.pila.lasy.gov.pl/okonek
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/05/2014    S101    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Okonek: Usługi usuwania broni oraz amunicji

2014/S 101-177020

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
ul. Kolejowa 16
Osoba do kontaktów: Magdalena Pawłowska
64-965 Okonek
POLSKA
Tel.: +48 672669102
E-mail: okonek@pila.lasy.gov.pl
Faks: +48 672669519

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.pila.lasy.gov.pl/okonek

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Leśnictwo
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów w Nadleśnictwie Okonek.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: województwo wielkopolskie, powiat złotowski, gmina Okonek, teren Nadleśnictwa Okonek

Kod NUTS PL411

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac saperskich polegających na wykryciu, usunięciu i zniszczeniu:
— niewybuchów,
— niewypałów,
— amunicji,
— pozostałości po niewybuchach, niewypałach i amunicji;
— innych przedmiotów wybuchowych, pozostałości po nich,
2. Przedmiotem zamówienia jest także wykonanie prac polegających na wykryciu i usunięciu innych niż militarnego pochodzenia przedmiotów metalowych, które będą utrudniać lub ograniczać wykonywanie prac rekultywacyjnych terenu lub stanowić będą zagrożenie dla środowiska i wód gruntowych. Przedmiotem zamówienia jest również uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach rozpoznania i oczyszczenia saperskiego obszarów, a także obszarów, na których prowadzona była detonacja. Należy usunąć z terenów prac i detonacji gruz, złom oraz inne odpady oraz wyrównać teren.
3. Zakres prac obejmuje prace saperskie polegające na rozpoznaniu oraz oczyszczeniu gruntu w zakresie wymienionym w pkt 1 i 2 na powierzchni oraz na głębokość od poziomu 0 cm do głębokości 100 cm według lokalizacji określonej w załączniku nr 3 do SIWZ – Szczegółowy Zakres Zamówienia. W przypadku jeśli wykryty w czasie rozpoznania obiekt zalega na głębokości większej niż określona w załączniku nr 3 do SIWZ, jednak jego część zalega na głębokości do określonej w załączniku nr 3 do SIWZ Wykonawca zobowiązany jest oczyścić grunty także z tego obiektu.
4. Zakres prac obejmuje także prace saperskie polegające na rozpoznaniu oraz oczyszczeniu w zakresie wymienionym w pkt 1 i 2 terenów podmokłych, oraz wód powierzchniowych, jeśli występują na danym terenie. W przypadku terenów podmokłych prace należy wykonać na powierzchni terenu oraz na głębokość od poziomu 0 cm do głębokości 100 cm według lokalizacji określonej w załączniku nr 3 do SIWZ – Szczegółowy Zakres Zamówienia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do demontażu oraz ponownego ogrodzenia upraw leśnych i poletek łowieckich na terenie podlegającym oczyszczeniu saperskiemu. Ogrodzenia wykonane są z siatki leśnej o wysokości 1,6 – 2,0 m oraz przybitej za pomocą skobli do słupków drewnianych. Słupki wkopane są co około 5 m, siatka przybita 4 -5 skoblami do każdego słupka. Dolna około 20 cm część siatki jest zawinięta na zewnątrz grodzenia i przysypana ziemią lub obłożona darnią. Po demontażu siatki i przeszukaniu saperskim terenu siatkę należy naciągnąć ponownie oraz zamocować do słupków w opisany powyżej sposób, zapewniający stabilność i szczelność grodzeń. W przypadku, gdy po zdjęciu siatki okaże się, że słupki nie nadają się do ponownego użycia, należy wkopać nowe słupki na głębokość 80 cm – nowe słupki dostarczy Zamawiający. Łączna długość ogrodzeń do demontażu i ponownego montażu na terenie do oczyszczenia wynosi 13882 m.
6. W przypadku znalezienia innych niż przewidziane w Opisie przedmiotu zamówienia niebezpiecznych przedmiotów pochodzenia wojskowego (np. zbiorników z gazem lub paliwem itp.) Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren oraz niezwłocznie poinformować o fakcie znalezienia Zamawiającego, a jeśli znaleziony przedmiot stanowi zagrożenie dla osób także odpowiednie służby (m.in. Policję oraz Straż Pożarną). Odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie terenu, na którym zlokalizowany jest inny przedmiot niebezpieczny pochodzenia wojskowego należy do obowiązków Wykonawcy, natomiast w przypadku konieczności dozorowania miejsca jest to obowiązkiem Zamawiającego. Zamawiający w ciągu 10 dni poinformuje Wykonawcę o decyzji dotyczącej usunięcia lub pozostawienia tych przedmiotów bez podejmowania. W przypadku gdy Zamawiający zdecyduje o nie podejmowaniu tych przedmiotów, obowiązkiem Wykonawcy jest ich zabezpieczenie bez podejmowania (np. zakopanie) a tereny, na których są one zlokalizowane zostają wyłączone z dalszych prac. Jeśli Zamawiający zdecyduje o podjęciu i utylizacji tych przedmiotów ewentualne prace związane z ich podjęciem zostaną określone na podstawie odrębnej umowy.
7. Zgodnie z art. 32 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami : „kto w czasie robót budowlanych lub ziemnych odkrył przedmiot, co do którego istnieje przypuszczenie, iż jest on zabytkiem, jest obowiązany:
— wstrzymać wszelkie roboty mogące uszkodzić lub zniszczyć odkryty przedmiot;
— zabezpieczyć, przy użyciu dostępnych środków, ten przedmiot i miejsce jego odkrycia;
— niezwłocznie zawiadomić o tym właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków, a jeśli nie jest to możliwe, właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta)”.
W rozumieniu prawa prowadzone w ramach Projektu działania rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów nie są robotą budowlaną ani też robotą ziemną, jednak stosując zasadę prewencji dla Projektu opracowano dokument pt.: „Wytyczne do prowadzenia monitoringu archeologicznego przy pracach rozpoznania i oczyszczenia saperskiego zleconych przez PGL LP w ramach projektu >>Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP”, opisujący postępowanie z przedmiotami o wartości zabytkowej oraz stanowiskami archeologicznymi. Wytyczne te stanowią Załącznik nr 7 do Umowy. Właściwe stosowanie zapisów wytycznych będzie poddawane kontroli.
Działania rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów prowadzone będą na obszarach, na których istnieje prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów o walorach zabytkowych – tzw. zabytków ruchomych oraz zlokalizowania stanowisk archeologicznych. Kierując się zasadą prewencji oraz poszanowaniem wartości historycznej i kulturowej, jaką mogą posiadać znalezione przedmioty oraz zlokalizowane stanowiska archeologiczne Wykonawca powinien stosować procedury postępowania zgodne z wytycznymi do postępowania z tego typu przedmiotami określonymi w Załączniku nr 7 do Umowy „Wytyczne do prowadzenia monitoringu archeologicznego przy pracach rozpoznania i oczyszczenia saperskiego zleconych przez PGL LP w ramach projektu >>Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP<<”.
Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 23 lipca 2003 r. art. 36 „poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych” wymaga pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace prowadzone w Projekcie nie są wprawdzie poszukiwaniem zabytków, jednakże aby uniknąć ewentualnego zatrzymania prac w trakcie ich realizacji archeolog powinien pozyskać, przed rozpoczęciem przez Wykonawcę prac w terenie, od właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwolenie na pracę z detektorami metali lub też do prowadzenia nadzorów archeologicznych. W przypadku jeśli Wojewódzki Konserwator Zabytków pisemnie odmówi wydania ww. pozwolenia ze względu na bezzasadność wystąpienia uznaje się, że Wykonawca dopełnił ciążącego na nim obowiązku i należy przedstawić pisemną odmowę. Opisany wyżej dokument należy posiadać i przedłożyć Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania protokołu udostępnienia terenu.
8. Istnieje prawdopodobieństwo znalezienia w trakcie prac rozpoznania i oczyszczenia saperskiego szczątków ludzkich. Każdorazowo w takim przypadku do obowiązków Wykonawcy należy powiadomienie Policji oraz Zamawiającego. Prace w miejscu znalezienia szczątków ludzkich należy bezzwłocznie przerwać a wznowić je można po dokonaniu czynności wyjaśniających przez Policję i usunięciu szczątków ludzkich.
9. W przypadku odnalezienia podczas prowadzenia prac stanowisk gatunków chronionych Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego i wstrzymać prace na danym terenie do czasu uzyskania przez Zamawiającego zgody RDOŚ na realizację działań na tym terenie. W przypadku braku zgody RDOŚ tereny te zostaną wyłączone z prac.
10. W przypadku zaistnienia warunków faktycznych wpływających na zakres lub sposób wykonywania przedmiotu Umowy np. niemożność podjęcia niewybuchu w miejscu przebiegu rurociągu, pod liniami energetycznymi, znalezionych stanowisk archeologicznych, wystąpienia możliwości uszkodzeń w sąsiadujących z terenem poszukiwań zabudowaniach lub w sytuacji opisanej w § 7 Umowy, Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego, który może zdecydować o ewentualnym wyłączeniu terenu z realizacji zadania Rozpoznanie i oczyszczenie saperskie terenu. W przypadku ujawnienia w trakcie prac resztek budowli (np. fundamentów, gruzów) uniemożliwiających wykonanie prawidłowego oczyszczenia saperskiego terenu Zamawiający po konsultacji z Jednostką Nadzorującą Prawidłowość Wykonywanych Prac może wyłączyć dany teren z oczyszczenia. W przypadku wyłączenia terenu wynagrodzenie Wykonawcy zostanie pomniejszone o wartość niewykonanej pracy.
11. Zakres prac będący przedmiotem zamówienia określono szczegółowo:
— opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ,
— szczegółowy zakres zamówienia stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90523100, 90523200, 90523300, 71510000, 71330000, 45236000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko nr POIŚ.02.02.00-00-001/10. Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 129 376 997,59 PLN przy maksymalnej kwocie wydatków kwalifikowanych 113 436 017,25 PLN. Przedmiotem zamówienia w zkresie powyższego projektu jest wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów w Nadleśnictwie Okonek o powierzchni 1009,02 ha.
Szacunkowa wartość bez VAT: 2 570 383,05 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 21.8.2014. Zakończenie 10.9.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wadium:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 64.000,00 PLN (słownie złotych: sześćdziesiąt cztery tysiące 00/100).
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
— pieniądzu,
— poręczeniach bankowych;
— poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych;
— gwarancjach bankowych;
— gwarancjach ubezpieczeniowych;
— poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
(Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna należy w oryginale dołączyć do oferty. W treści dokumentu musi znajdować się nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wypłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium we wszystkich przypadkach powodujących utratę wadium przez Wykonawcę, określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na rachunek bankowy: w Banku BGŻ Piła nr 79 2030 0045 1110 0000 0078 1570; z dopiskiem „Wadium w przetargu na Wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów w Nadleśnictwie Okonek; nr postępowania: SA-2710-3/2014”. Wadium musi wpłynąć na wskazany wyżej rachunek Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1-4 ustawy Pzp.
Zgodnie z art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadku gdy:
1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana:
— odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
— nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
2. Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Gwarancja:
1. Wykonawca udziela Zamawiającemu na okres 5 lat pisemnej gwarancji jakości na przedmiot Umowy. Okres gwarancji jakości rozpoczyna swój bieg od dnia podpisania przez strony końcowego protokołu zdawczo-odbiorczego.
2. W razie wystąpienia w okresie gwarancji, na obszarze objętym pracami saperskimi: niewybuchów, niewypałów, porzuconej amunicji, innych przedmiotów wybuchowych i pozostałości po nich, nieujawnionych w protokole końcowym odbioru robót, Wykonawca będzie zobowiązany do ich usunięcia.
3. W razie wystąpienia nieprawidłowości Zamawiający zgłosi je na piśmie Wykonawcy niezwłocznie po ich ujawnieniu.
4. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji jakości także po okresie określonym w ust. 1, jeżeli zgłosił nieprawidłowość przed upływem tego okresu.
5. W okresie gwarancji jakości wykonawca jest obowiązany przystąpić do usuwania nieprawidłowości w ciągu 3 dni, oraz usunąć je najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania zgłoszenia. Termin ten w technicznie uzasadnionych przypadkach może zostać wydłużony za zgodą Zamawiającego.
6. W razie nie usunięcia nieprawidłowości w wyznaczonym terminie, Zamawiający może usunąć je na koszt Wykonawcy, z zachowaniem swoich praw wynikających z gwarancji jakości. Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o skorzystaniu z powyższego uprawnienia.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Wysokość wynagrodzenia faktycznie należnego Wykonawcy, uzależniona będzie od wyłączenia danego obszaru z zakresu prac w związku z zaistnieniem sytuacji, o której mowa w § 8 ust. 1-2 i 4-5 i § 7 ust. 7 Umowy.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 wynagrodzenie zostanie wyliczone na podstawie jednostkowych cen brutto za rozpoznanie i oczyszczenie 1 ha terenu, określonych w Ofercie Wykonawcy.
3. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tytułu niewykorzystania całości kwoty określonej w § 13 ust. 1 Umowy w okresie obowiązywania umowy.
4. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 13 ust. 1 umowy zawiera wszystkie koszty i opłaty związane z realizacją Umowy.
5. Wynagrodzenie powyższe określone jest na podstawie oferty Wykonawcy.
6. Wynagrodzenie określone w § 13 ust. 1 umowy zostanie zmienione w przypadku urzędowych zmian w obowiązujących przepisach podatkowych, w tym zmiany podatku VAT tj. kwota netto umowy jest niezmienna, a zmiana dotyczyć tylko może pomniejszenia lub powiększenia kwoty podatku VAT.
7. Strony ustalają, że Zamawiający za wykonanie przedmiotu Umowy zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie zależne od ilości wykonanych prac, które zostanie zapłacone w oparciu o:
1) faktury częściowe wystawiane na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, którego wzór określono w Załącznik nr 8 do Umowy, stwierdzającego stan zaawansowania prac oraz po przedstawieniu dokumentacji, o której mowa w § 9 umowy za wykonaną część prac. Faktury i protokoły powinny być wystawiane nie częściej niż raz w miesiącu, oddzielnie dla terenów z czasowymi wyłączeniami oraz bez czasowych wyłączeń, w oparciu o harmonogram rzeczowy, który stanowi Załącznik nr 3 do Umowy.
2) faktury częściowe nie mogą przekroczyć 80% kwoty, o której mowa w § 13 ust. 1 umowy.
3) fakturę końcową (za wykonanie oczyszczenia powierzchni z czasowymi wyłączeniami lub bez czasowych wyłączeń) po odbiorze końcowym przedmiotu Umowy - na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego oraz przedstawieniu dokumentacji, o której mowa w § 9 umowy za ostatni okres realizacji prac wraz z podsumowaniem jakościowym i ilościowym całości prac.
8. Fakturę VAT z naniesionym numerem Umowy wraz z protokołem zdawczo-odbiorczym Wykonawca składa do Zamawiającego w ciągu 7 dni od daty wystawienia protokołu odbioru prac.
9. Zamawiający dokona zapłaty należności w terminie do 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę.
10. Zapłata zostanie dokonana przelewem bankowym na konto Wykonawcy potwierdzone na fakturze.
11. Za termin dokonania zapłaty uważa się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
12. W przypadku opóźnienia terminu płatności, Wykonawca ma prawo naliczyć odsetki ustawowe za każdy dzień opóźnienia.
Kary umowne:
1. Zamawiający może naliczyć Wykonawcy kary umowne, w następujących sytuacjach:
a) za zwłokę w przedstawieniu opracowania, o którym mowa w § 5 ust. 1 Umowy
w wysokości 0,01 % wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 13 ust. 1 Umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki liczonej od terminu,
o którym mowa w § 5 ust. 1 Umowy;
b) za zwłokę w naniesieniu poprawek w przedstawionej metodyce, o której mowa w § 5 ust. 1 Umowy w wysokości 0,01% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 13 ust. 1 Umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki liczonej od terminu, o którym mowa w § 5 ust. 2 Umowy;
c) za zwłokę w ukończeniu przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 1 Umowy,
w wysokości 0,01% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 13 ust. 1 Umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki liczonej od terminu, o którym mowa w § 2 ust. 1 Umowy;
d) za zwłokę w usunięciu uchybień ujawnionych w okresie gwarancji jakości w wysokości 0,01% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego
w § 13 ust. 1 Umowy za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, liczonej zgodnie z § 18 ust. 5 Umowy.
e) za zwłokę w zabezpieczeniu terenu, w wysokości 0,01% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 13 ust. 1 Umowy za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, liczonej od terminów określonych w opracowaniu, o którym mowa w § 5 ust. 1 Umowy tj. „Metodyce prowadzenia działań rozpoznania i oczyszczenia saperskiego (…)”.
f) za brak ważnej polisy OC, o której mowa w § 3 ust. 2 pkt 1 niniejszej Umowy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,01% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 13 ust. 1 Umowy za każdy dzień zwłoki w braku kontynuacji tej polisy.
2. W przypadku odstąpienia od Umowy w całości lub w części przez Wykonawcę z przyczyn leżących po jego stronie, Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 10% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 13 ust. 1 Umowy.
3. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w § 21 ust. 1 Umowy, Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 10% wartości brutto wynagrodzenia określonego w § 13 ust. 1 umowy.
4. W przypadku naliczenia kar umownych Zamawiający wystawi Wykonawcy notę obciążeniową.
5. Zapłata kary umownej może nastąpić, według uznania Zamawiającego poprzez potrącenie jej
z wynagrodzenia Wykonawcy. W przypadku gdy jest to niemożliwe, Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie kar umownych z Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy. W przypadku braku możliwości potrącenia naliczonej kary umownej z wynagrodzenia Wykonawcy lub Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni od dnia otrzymania noty obciążeniowej.
6. Jeśli okresy zwłoki w czynnościach, o których mowa w ust. 1 lit. a- e, pokrywają się, kara za ten czas jest naliczana z jednego tytułu, w najwyższej przewidzianej wysokości.
7. Całkowita wysokość kar umownych za zdarzenia, które wystąpiły w trakcie realizacji Umowy nie przekroczy 20% wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 13 ust. 1 Umowy.
8. Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia odszkodowania przekraczającego wysokość kar umownych, do wysokości poniesionej szkody.
Odpowiedzialność za szkody w mieniu Zamawiającego.
1. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasad wynikających z instrukcji przeciwpożarowych i bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujących u Zamawiającego. Zamawiający zobowiązuje się do przekazania ww. instrukcji w dniu pierwszego udostępnienia terenu.
2. Jeżeli Zamawiający podlega certyfikacji FCS i/lub PEFC, Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zapisów zawartych w dokumencie pn. „Zasady, kryteria i wskaźniki dobrej gospodarki leśnej w Polsce FSC” i/lub „Polskie kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów – PEFC”. Zamawiający zobowiązuje się do przekazania ww. dokumentów w dniu pierwszego udostępnienia terenu.
3. Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren i pomieszczenia użytkowane w czasie wykonywania prac.
4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody w mieniu Zamawiającego, wynikłe
z czynu niedozwolonego lub z udowodnionego niewykonania obowiązków wynikających
z niniejszej Umowy.
5. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za szkodę powstałą z przyczyn pozostających poza jego kontrolą, np. w przypadku konieczności detonacji w miejscu znalezienia.
6. W przypadku wyrządzenia szkody w mieniu Zamawiającego, zostaną naliczone Wykonawcy opłaty za szkody zgodnie z Tabelą opłat za szkody w mieniu Zamawiającego, stanowiącą Załącznik Nr 5 do Umowy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Grupa Wykonawców musi spełniać warunki udziału w postępowaniu i przedstawić na ich potwierdzenie dokumanty zgodnie z zapisami w SIWZ rozdział VIII i IX oraz zawarte również w sekcji III pkt 2.1. - 2.3. ogłoszenia.
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty w oryginale. W przypadku załączenia kserokopii pełnomocnictwa, winno ono być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy zobowiązani będą, najpóźniej przed podpisaniem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy regulującej ich współpracę.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą oznaczyć swoją ofertę w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie podmioty.
4. Dokumenty wymienione w rozdziale IX ust. 4 SIWZ albo odpowiadające im dokumenty określone w ust. 5 pkt. 5.1., 5.2. i 5.4 SIWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia oddzielnie, natomiast dokumenty wymienione w rozdziale IX ust. 2 pkt 2.1-2.5 SIWZ wykonawcy mogą złożyć wspólnie.
5. Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. nr 50, poz. 331, z późn. zm.) lub informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6. Oświadczenie, o którym mowa w rozdziale IX ust. 1 SIWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą złożyć łącznie (na jednym druku) - w przypadku łącznego spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp,
albo każdy z Wykonawców odrębnie, w przypadku jeżeli taki Wykonawca spełnia samodzielnie wszystkie warunki udziału w postępowaniu.
7. W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, oferta tych wykonawców musi spełniać następujące warunki:
7.1 oferta winna być podpisana przez każdego z wykonawców występujących wspólnie lub upoważnionego przedstawiciela / partnera wiodącego;
7.2 upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela / partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców występujących wspólnie/ partnerów – należy załączyć do oferty;
7.3 przedstawiciel/partner wiodący winien być upoważniony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
7.4 Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań. W przypadku dokonania wyboru oferty wykonawcy występującego wspólnie przed przystąpieniem do zawarcia umowy o zmówienie publiczne zobowiązany jest on do przekazania Zamawiającemu umowę regulująca współpracę wykonawców występujących wspólnie. Zaleca się aby termin, na jaki została zawarta umowa wykonawców obejmował cały okres realizacji zamówienia, którego dotyczy jak i okres obejmujący czas na jaki udzielona została gwarancja w tym postępowaniu i czas potrzebny na usuniecie usterek pogwarancyjnych. Jeśli czas trwania pełnomocnictwa udzielonego podmiotowi wiodącemu jest krótszy niż do dnia upływu okresu odpowiedzialności z tytułu udzielonej gwarancji oraz usunięcia usterek pogwarancyjnych, to pełnomocnictwo to musi być wydłużone do tego okresu w umowie, jaką podmioty występujące wspólnie przekażą Zamawiającemu lub w postaci odrębnego dokumentu.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.1 posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności, koncesji, zezwolenia lub licencji:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie, żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
1.2 posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał:
- co najmniej 3 usługi w zakresie jednorazowego oczyszczania terenu z przedmiotów wybuchowych o powierzchni oczyszczanej, z których minimum jedna ma mieć powierzchnię co najmniej 100 ha.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu
z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie artykułu 24 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia – nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w rozdziale IX SIWZ.
4. Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ.
5. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca winien złożyć następujące dokumenty:
5.1 wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ;
Dowodami, o których mowa w pkt 5.1 są:
a) Poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych, poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) Oświadczenie wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn, o obiektywnym charakterze, wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
6. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
6.1 oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – wg wzoru stanowiącego odpowiednio Załącznik nr 9 do SIWZ;
6.2 aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji
o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
6.3 aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6.4 aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6.5 aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8, ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
6.6 aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6.7 w przypadku zamówień innych niż zamówienia, o których mowa w art. 131a ust 1 i art. 132 ust. 1 ustawy Pzp, aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż
6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa:
7.1 w pkt. 6.2 - 6.4, 6.7 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, odpowiednio że:
7.1.1 nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
7.1.2 nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
7.1.3 nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
7.2 w pkt. 6.5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania, albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8, 10 i 11 ustawy Pzp;
7.3 dokumenty, o których mowa w pkt. 7 ppkt. 7.1 ppkt 7.1.1 i 7.1.3 oraz ppkt 7.2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. 7 ppkt. 7.1 ppkt 7.1.2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
7.4 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 7.1 i 7.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednim dla miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Zapis zamieszczony w punkcie 7.3. dotyczący terminów ważności dokumentów stosuje się odpowiednio;
7.5 W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu;
8. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, Wykonawca składa wraz z ofertą następujące dokumenty:
8.1 listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia
16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. nr 50, poz. 331,
z późn. zm.) lub informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SIWZ.
9. Dokumenty, o których mowa w niniejszym rozdziale składane są w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, lub jego pełnomocników. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu winno zostać złożone w formie oryginału.
10. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, z którego wynika zakres pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku załączenia kserokopii pełnomocnictwa, winno ono być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez notariusza.
11. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
12. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
13. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
14. W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi, zobowiązany jest w takiej sytuacji udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (tj. w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
15. W przypadku, o którym mowa w ust. 14 pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wyrażać wolę udzielenia Wykonawcy ubiegającego się o zamówienie odpowiedniego zasobu i wskazywać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy, zasobów innego podmiotu;
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
c) jaki jest charakter stosunków, które będą łączyć Wykonawcę ubiegającego się
o zamówienie z innym podmiotem;
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— sytuacji ekonomicznej i finansowej;

2.Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 300.000,00 PLN.W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż PLN, Zamawiający przeliczy je na PLN. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski bieżący kurs średni wymiany na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w tym dniu kurs danej waluty nie był ogłaszany przez NBP, obowiązuje kurs ogłoszony bezpośrednio przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Tabela kursów walut dostępne są pod następującym adresem internetowym http://www.nbp.pl/kursy/kursya.html.

3. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca winien złożyć następujące dokumenty:
— informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na kwotę określoną w rozdziale VIII pkt. 1.4 SIWZ, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi, zobowiązany jest w takiej sytuacji udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (tj. w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
W przypadku, o którym mowa w ust. 4 pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wyrażać wolę udzielenia Wykonawcy ubiegającego się o zamówienie odpowiedniego zasobu i wskazywać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy, zasobów innego podmiotu;
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
c) jaki jest charakter stosunków, które będą łączyć Wykonawcę ubiegającego się
o zamówienie z innym podmiotem;
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić, że będzie dysponował zasobami finansowymi tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
a) dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów finansowych na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Dokument ten musi wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia wymaganego zasobu, wskazywać jasno jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów finansowych innego podmiotu;
b) informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie co najmniej:
1.1 10 osobami pełniącymi funkcję Pracownik fizyczny – saper, prowadzącymi prace z zakresu oczyszczania terenów z materiałów wybuchowych, w tym ich niszczenia przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, posiadającymi odpowiednie kwalifikacje potwierdzone przygotowaniem zawodowym do wykonywania prac związanych z dostępem do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego na stanowiskach związanych z dostępem do materiałów wybuchowych w zakresie:
— prowadzenia prac z zakresu oczyszczania terenów z materiałów wybuchowych, w tym ich niszczenia przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, wynikające z Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 lipca 2005r. w sprawie szkolenia i egzaminowania osób mających dostęp do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 135, poz. 1140 z późn. zm.) ze zmianą wynikającą z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 maja 2009r. (Dz. U. z 2009 r. nr 72, poz. 623),
lub
— prowadzenia prac przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego poza górnictwem - w przypadku, gdy kwalifikacje, potwierdzone przygotowaniem zawodowym, uzyskane zostały na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 lipca 2005 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania osób mających dostęp do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 135 poz. 1140) tj. przed zmianą rozporządzenia i są nadal aktualne, co wynika z § 20 ust. 6a ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z 2002 Nr 117 poz. 1007 z późn. zm.),
1.2 Jedną osobą pełniącą funkcję Kierownika prac saperskich, które będą odpowiedzialne za nadzór nad prowadzeniem prac z zakresu oczyszczania terenów z materiałów wybuchowych, w tym ich niszczenia przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, posiadającymi co najmniej dwuletnie doświadczenie w zakresie nadzoru nad prowadzeniem prac z zakresu oczyszczania terenów z materiałów wybuchowych, w tym ich niszczenia przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego,
oraz
— odpowiednie kwalifikacje potwierdzone przygotowaniem zawodowym do wykonywania prac związanych z dostępem do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego na samodzielnych stanowiskach, w tym stanowiskach nadzoru w zakresie:
— prowadzenia prac z zakresu oczyszczania terenów z materiałów wybuchowych, w tym ich niszczenia przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, wynikające z
— Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 lipca 2005r. w sprawie szkolenia i egzaminowania osób mających dostęp do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 135, poz. 1140 z późn. zm.) ze zmianą wynikającą z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 maja 2009r. (Dz. U. z 2009r. nr 72, poz. 623),
lub
— prowadzenia prac przy użyciu materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego poza górnictwem w przypadku, gdy kwalifikacje, potwierdzone przygotowaniem zawodowym, uzyskane zostały na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 lipca 2005 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania osób mających dostęp do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 135 poz. 1140 z późn. zm.) tj. przed zmianą rozporządzenia i są nadal aktualne, co wynika z § 20 ust. 6a ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z 2002 Nr 117 poz. 1007 z późn. zm.),
1.3 jedną osobą prowadzącą monitoring archeologiczny przypadającą w czasie prowadzenia prac na maksymalnie 25 użytkowanych wykrywaczy metalu. Osoba ta musi posiadać wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu archeologii oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pracy jako archeolog, w tym co najmniej roczne doświadczenie związane z prowadzeniem nadzoru (monitoringu) archeologicznego w miejscu wystąpienia stanowisk archeologicznych.
UWAGA: W przypadku wykazania od 1 do 25 wykrywaczy metalu, Wykonawca powinien posiadać co najmniej jedną osobę prowadzącą monitoring archeologiczny natomiast w przypadku wykonania zlecenia przy użyciu więcej niż 25 wykrywaczy metalu, liczba osób sprawujących monitoring archeologiczny powinna wzrosnąć zgodnie z opisaną w tym punkcie zależnością.
UWAGA: W przypadku Wykonawców zagranicznych, Zamawiający uzna przedstawione w załączniku nr 7 do SIWZ kwalifikacje zawodowe osób wymienionych w punktach 1.1 – 1.3 uzyskane w państwie ich siedziby lub miejsca zamieszkania, jeżeli swym zakresem odpowiadają wymaganiom przedstawionym w punktach 1.1 – 1.3
1.4 10 sprawnymi wykrywaczami metalu, które powinny posiadać odpowiednie parametry pozwalające na wykonanie rozpoznania terenu pod względem zalegających w ziemi metali na głębokość 0 - 1 m pod powierzchnią terenu, niezależnie od warunków atmosferycznych i wilgotności gleby.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu
z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie artykułu 24 ust. 1 ustawy Pzp.
3. Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia – nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w rozdziale IX SIWZ.
4. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca winien złożyć następujące dokumenty:
4.2 wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, o których mowa w warunku opisanym w rozdziale VIII ppkt 1.3.1-1.3.3 SIWZ wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SIWZ;
4.3 oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia określone w rozdziale VIII ppkt 1.3.1-1.3.3 SIWZ, zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SIWZ;
4.4 wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych, o których mowa w rozdziale VIII ppkt. 1.3.4 SIWZ, dostępnych Wykonawcy usługi w celu realizacji zamówienia wraz
z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami - wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SIWZ;
5. W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi, zobowiązany jest w takiej sytuacji udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (tj. w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
6. W przypadku, o którym mowa w ust. 5 pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wyrażać wolę udzielenia Wykonawcy ubiegającego się o zamówienie odpowiedniego zasobu i wskazywać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy, zasobów innego podmiotu;
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
c) jaki jest charakter stosunków, które będą łączyć Wykonawcę ubiegającego się
o zamówienie z innym podmiotem;
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
SA-2710-3/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.7.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.7.2014 - 10:30

Miejscowość:

Okonek 64-965, ul. Kolejowa 16, sala w Leśnej Klasie.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
VI.3)Informacje dodatkowe
I.
1. Cenę oferty należy podać brutto tj. z uwzględnieniem podatku od towarów i usług (VAT) oraz ceny jednostkowe netto bez podatku od towarów i usług (VAT).
Zgodnie z wiedzą Zamawiającego stawka podatku VAT dla przedmiotowej usługi wynosi 8%.
2. Cena brutto podana w ofercie powinna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
3. Cena brutto oferty ma stanowić kwotę wynagrodzenia, jaką Wykonawca chce uzyskać za wykonanie całego przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że Wykonawca przygotowując ofertę, oprócz prac wynikających z opisu przedmiot zamówienia i projektu umowy powinien przewidzieć wszystkie koszty i okoliczności, które towarzyszą lub mogą towarzyszyć wykonaniu tego zamówienia i które są konieczne dla prawidłowej realizacji tego zamówienia.
4. Ceny należy podać w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
6. Jeżeli zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrz wspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek zapłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami. Taka sama sytuacja nastąpi w przypadku innych podmiotów zagranicznych, które na podstawie odrębnych przepisów nie są zobowiązane do uiszczenia podatku VAT na terenie Polski. Wykonawcy, o których mowa w niniejszym punkcie winni na Formularzu OFERTA zaznaczyć, że ich cena ofertowa nie zawiera należnego podatku VAT i dlaczego.
7. Zamawiający w celu ustalenia czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, zwróci się do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
8. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
II.
1. Wszelkiego rodzaju oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, zgodnie z art. 27 ust.1 ustawy Pzp, Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną (na adresy i numery określone w Rozdziale I), z wyłączeniem ofert. Składanie ofert dopuszcza się jedynie w formie pisemnej. Zamawiający zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy Pzp żąda potwierdzenia otrzymania każdego faksu i przesyłki elektronicznej. W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu otrzymania dokumentów za pomocą faksu lub poczty elektronicznej Zamawiający uzna, iż dokumenty dotarły czytelne do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania – zgodnie z raportem rejestru połączeń urządzenia faksowego lub potwierdzenia z poczty elektronicznej.
2. Stosownie do art. 38 ust. 1 ustawy Pzp każdy Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający zobowiązany jest udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
3. Stosownie do art. 38 ust. 1a ustawy Pzp, jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa w ust. 2, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień, albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
4. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy Pzp, treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał SIWZ bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
5. W uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmienić treść SIWZ. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ oraz zamieści na stronie internetowej Zamawiającego.

6. Jeżeli zmiana treści SIWZ, o której mowa w ust. 5 prowadzić będzie do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający zamieści ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_okonek/zamowienia_publiczne.

7. Jeżeli w wyniku zmiany treści SIWZ, nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, niezbędny będzie dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym Wykonawców, którym przekazano SIWZ oraz umieści ją na stronie internetowej, na której została zamieszczona.
8. W przypadku wykonawców składających ofertę wspólną korespondencja będzie prowadzona z pełnomocnikiem składającym ofertę w imieniu Wykonawców występujących wspólnie.
III.
1. Oferta powinna być sporządzona zgodnie z postanowieniami niniejszej SIWZ.
2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim.
3. Oferta powinna być napisana na maszynie do pisania/komputerze lub ręcznie atramentem nieścieralnym wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ – Formularz Oferty. Wszystkie elementy oferty winny być przygotowane zgodnie z treścią SIWZ i formularzy załączonych do SIWZ (Załączniki do SIWZ).
4. Oferta powinna być podpisana przez osoby upoważnione do podpisania oferty. Wymagane jest, aby wszystkie strony oferty oraz załączników, były parafowane przez osoby podpisujące ofertę.
5. Wszystkie wymagane dokumenty powinny być składane w oryginale lub w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy – złożenia Oferty (zgodnie z zasadami reprezentacji). Sformułowanie potwierdzające zgodność kopii z oryginałem i podpis Wykonawcy muszą być umieszczone na każdej (zadrukowanej) stronie kserokopii dokumentu. W razie wątpliwości przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania Oferty obejmuje poświadczanie za zgodność z oryginałem załączanych kopii dokumentów. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. W przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub kopii poświadczonej przez notariusza. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienione w pkt 1 rozdziału IX SIWZ winno zostać złożone w formie oryginału.
6. Wszystkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany, winny być parafowane przez osoby upoważnione do podpisania oferty.
7. Ze względu na nałożony na Zamawiającego, w art. 96 ust. 3 ustawy Pzp, obowiązek udostępnienia do wglądu uczestnikom postępowania ofert składanych w postępowaniu – z wyjątkiem części informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. nr 153 poz. 1503) - Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego oznaczenia tej części oferty, która stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. Brak stosownego zastrzeżenia będzie traktowany, jako wyrażenie zgody na ujawnienie całości dokumentów na zasadach określonych w ustawie.
Uwaga! Tajemnicy przedsiębiorstwa nie mogą stanowić informacje jawne na podstawie ustawy i innych obowiązujących przepisów prawa.
8. Zaleca się aby kompletna oferta, łącznie z załącznikami, miała ponumerowane zapisane strony, a wszystkie strony oferty były spięte (zszyte) we właściwej kolejności w sposób zapobiegający dekompletacji oferty – z wyłączeniem oryginału wadium w postaci poręczenia lub gwarancji. Oryginału wadium nie należy trwale łączyć z pozostałą częścią oferty.
9. W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, oferta tych wykonawców musi spełniać następujące warunki:
9.1 oferta winna być podpisana przez każdego z wykonawców występujących wspólnie lub upoważnionego przedstawiciela / partnera wiodącego;
9.2 upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela / partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców występujących wspólnie/ partnerów – należy załączyć do oferty;
9.3 przedstawiciel/partner wiodący winien być upoważniony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
9.4 Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań. W przypadku dokonania wyboru oferty wykonawcy występującego wspólnie przed przystąpieniem do zawarcia umowy o zmówienie publiczne zobowiązany jest on do przekazania Zamawiającemu umowy regulującej współpracę wykonawców występujących wspólnie. Zaleca się aby termin, na jaki zastała zawarta umowa wykonawców obejmował cały okres realizacji zamówienia, którego dotyczy jak i okres obejmujący czas na jaki udzielona została gwarancja w tym postępowaniu i czas potrzebny na usuniecie usterek pogwarancyjnych. Jeśli czas trwania pełnomocnictwa udzielonego podmiotowi wiodącemu jest krótszy niż do dnia upływu okresu odpowiedzialności z tytułu udzielonej gwarancji oraz usunięcia usterek pogwarancyjnych, to pełnomocnictwo to musi być wydłużone do tego okresu w umowie, jaką podmioty występujące wspólnie przekażą Zamawiającemu lub w postaci odrębnego dokumentu.
10. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w Formularzu Oferta części zamówienia, których wykonanie powierzy on podwykonawcom. Brak jakiegokolwiek wpisu będzie traktowany jako deklaracja realizacji zamówienia bez udziału podwykonawców. W przypadku zlecania podwykonawcom części zamówienia dotyczącej realizacji zadań rozpoznania
i oczyszczenia saperskiego terenów objętej obowiązkiem posiadania odpowiednich uprawnień Zamawiający będzie żądał od Wykonawcy na etapie realizacji zamówienia przedstawienia odpowiednich uprawnień Podwykonawcy pod rygorem rozwiązania umowy.
11. Podpisy na ofercie muszą być nanoszone w sposób umożliwiający ich identyfikację, tzn. muszą być czytelne lub złożone wraz z imienna pieczątką.
IV.
1. Pisemną ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami należy złożyć w jednym egzemplarzu, w nieprzejrzystej i zamkniętej kopercie lub opakowaniu zaadresowanym na:
Państwowe Gospodarstwo Leśne
Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Okonek
z siedzibą w Okonku
ul. Kolejowa 16
64-965 Okonek
2. Kopertę należy oznaczyć następująco:
,,Oferta w postępowaniu na:
Wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów dla Nadleśnictwa Okonek.
Nie otwierać przed dniem 04.07.2014r. godz.10:30.”
3. Wskazane jest aby koperta była opatrzona nazwą i adresem Wykonawcy.
4. Konsekwencje złożenia oferty niezgodnie z w/w opisem ponosi Wykonawca.
1.1 Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o złożeniu oferty po terminie oraz zwróci ofertę po upływie terminu do wniesienia odwołania.
2. Wykonawca przed upływem terminu do składania ofert ma prawo:
2.1 wycofać ofertę, pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wycofaniu oferty przed upływem terminu składania ofert. Powiadomienie powinno znajdować się w zamkniętej kopercie, którą należy opisać tak jak kopertę z ofertą dodając jednocześnie napis „WYCOFANIE”.
2.2 Zmienić ofertę, pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o zmianach w treści oferty przed upływem terminu składania ofert. Powiadomienie powinno znajdować się w zamkniętej kopercie, którą należy opisać tak jak kopertę z ofertą dodając jednocześnie napis „ZMIANA”. Koperty oznakowane dopiskiem „ZMIANA” zostaną otwarte i odczytane w pierwszej kolejności po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zostaną dołączone do oferty.
V.
1. Dokonując oceny ofert Zamawiający będzie stosował wyłącznie kryteria określone w SIWZ.
2. W trakcie procedury oceny ofert Zamawiający określi czy każda z ofert:
2.1 została prawidłowo podpisana;
2.2 zawiera wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia;
2.3 spełnia warunki określone w ustawie Pzp i SIWZ.
3. W toku badania i oceny ofert Zamawiający:
3.1 wezwie Wykonawców, którzy w oznaczonym terminie nie złożyli oświadczeń, dokumentów,
o których mowa w rozdziale IX SIWZ (art. 25 ust. 1 ustawy Pzp) lub pełnomocnictw, lub którzy złożyli dokumenty zawierające błędy - do ich uzupełnienia, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia lub dokumenty, o których mowa powyżej powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert;
3.2 może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub oświadczeń i dokumentów, o których mowa w rozdziale IX SIWZ;
3.3 Poprawi oczywiste omyłki pisarskie i oczywiste omyłki rachunkowe z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek omyłek rachunkowych; o dokonanych poprawkach Zamawiający zawiadomi niezwłocznie Wykonawcę, którego oferta została poprawiona. poprawi omyłki polegające na niezgodności oferty ze SIWZ, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona;
3.4 w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, zwróci się do Wykonawcy o udzielenie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
4. Oświadczenia, dokumenty, o których mowa w ust. 3 Wykonawcy składają w formie pisemnej, nie później niż w dniu wyznaczonym przez Zamawiającego.
5. Niedopuszczalne jest prowadzenie negocjacji między Zamawiającym a Wykonawcą dotyczących złożonej oferty oraz, z zastrzeżeniem stwierdzonych omyłek, o których mowa w ust. 3 pkt. 3.3 i 3.4, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w treści złożonej oferty.
VI.
1. Zamawiający wymaga zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 11 do SIWZ.
2. Umowa zostanie zawarta pomiędzy Wykonawcą, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą.
3. Zamawiający ma na uwadze postanowienia art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, dopuszcza możliwość zmian zawartej umowy, w następujących okolicznościach:
1) terminu końcowego wykonania przedmiotu Umowy:
a) w przypadku wykrycia, znalezienia innych niż przewidziane w SIWZ i Umowie przedmiotów niebezpiecznych, których usunięcie wymaga zaangażowania odpowiednich służb alarmowych;
b) w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami BHP. Za wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonanie prac uznaje się występowanie pokrywy śnieżnej lub zmarznięcie gruntu;
c) przedłużającą się procedurą pozyskania pozwolenia (lub wydania odmowy) Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
d) wystąpienie siły wyższej, której wystąpienie ma wpływ na realizację Umowy lub wystąpienie okoliczności zaistniałych w trakcie realizacji przedmiotu Umowy utrudniających lub uniemożliwiających terminowe wykonanie przedmiotu Umowy. Termin „siła wyższa” oznacza akty terroru, wojny wypowiedziane i niewypowiedziane, blokady, powstania, zamieszki, epidemie, osunięcia gruntu, trzęsienia ziemi, powodzie, wybuchy i inne podobne nieprzewidywalne zdarzenia poza kontrolą którejkolwiek ze Stron i którym żadna ze Stron nie mogła zapobiec.
e) w przypadku, gdy niniejsza umowa w sprawie zamówienia publicznego zostanie zawarta po więcej niż 130 dniach kalendarzowych od dnia wszczęcia postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego na rozpoznanie i oczyszczenie saperskie terenu będącego podstawą do zawarcia niniejszej umowy. W takim przypadku, Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy o liczbę dni, która stanowi różnicę pomiędzy faktycznym dniem podpisania niniejszej umowy (liczonym od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego),
a 130 dniem kalendarzowym od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Liczba dni, o której mowa w zdaniu pierwszym niniejszego punktu, jest liczbą maksymalną.
f) w przypadku, gdy na dzień podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego nie będzie zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego z Jednostką Nadzorującą Prawidłowość Wykonanych Prac rozpoznania i oczyszczenia saperskiego (dalej JNPWP) lub gdy podmiot będący JNPWP nie złoży oświadczenia o bezstronności wynikającego z zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego na JNPWP.
W takim przypadku, Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy o liczbę dni, która stanowi różnicę pomiędzy faktycznym dniem podpisania umowy na JNPWP, a dniem podpisania niniejszej umowy. Liczba dni, o której mowa w zdaniu pierwszym niniejszego punktu, jest liczbą maksymalną.
2) Wykonawca, w uzasadnionych przypadkach, w trakcie realizacji Umowy, może dokonać zmian, o których mowa w § 4 ust. 3 i 5 Umowy.
4. Nie wymaga sie sporządzenia aneksu do niniejszej Umowy, a jedynie pisemnego powiadomienia drugiej strony, gdy wystąpią następujące okoliczności:
a) wprowadzenie w życie po dacie podpisania Umowy, regulacji prawnych wywołujących potrzebę zmiany Umowy, wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany,
b) nastąpi zmiana oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy,
w tym osób do kontaktów;
c) wystąpi konieczność: powierzenia wykonania części zakresu Umowy podwykonawcy lub zmiany zakresu wykonania części zamówienia przez podwykonawcę;
d) konieczność zmiany osób, o których mowa w § 15 Umowy,
VII.
1. Zamawiający po upływie terminu przewidzianego na wniesienie środków ochrony prawnej wezwie Wykonawcę celem podpisania umowy i wyznaczy termin i miejsce jej zawarcia.
2. W przypadku, gdy do realizacji zamówienia zostanie wybrana oferta złożona przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed podpisaniem umowy, wykonawcy zobowiązani będą do przedłożenia Zamawiającemu umowy regulującej współpracę między nimi.
3. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca:
3.1 Zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu opłaconej umowy polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, tj. obejmującej prace związane z materiałami wybuchowymi, na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000,00 PLN.
Przez cały okres realizacji zamówienia objętego przedmiotem postępowania Wykonawca zobowiązany jest odnawiać ww. polisę na ww. określonych warunkach. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przedmiotową polisę wraz z pełną treścią wszystkich warunków.
3.2 Wykonawca ustali z Zamawiającym Harmonogram rzeczowy wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SIWZ, w oparciu o określoną przez Zamawiającego powierzchnię przeznaczoną do oczyszczenia z niewybuchów i niewypałów w danym roku. Określenie powierzchni, jaka zostanie oczyszczona w poszczególnych kwartałach, nastąpi za zgodą obu stron, z uwzględnieniem informacji zawartych
w Załączniku nr 3 do SIWZ.
3.3 Niezrealizowanie przez Wykonawcę obowiązków wynikających z ust. 3.1 lub 3.2 uprawnia Zamawiającego do nie podpisania umowy z winy Wykonawcy.
VIII.
1. Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% zaoferowanej ceny brutto zamówienia.
w jednej lub kilku następujących formach (do wyboru):
- pieniądzu, przelewem na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy podany przez Zamawiającego przed podpisaniem umowy;
- poręczeniach bankowych;
- poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. jedn. Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
2. Dopuszcza się zmianę formy zabezpieczenia zgodnie z zapisami art. 149 ustawy Pzp.
3. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
4. Zamawiający zwróci zabezpieczenie należytego wykonania umowy w terminie i na warunkach określonych we wzorze umowy
IX.
Wskazany przez Zamawiającego termin rozpoczęcia realizacji zamówienia jest terminem szacunkowym, a faktycznym terminem rozpoczęcia zamówienia jest termin podpisania umowy.
X. 1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) zwanej dalej ,,ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych do tej ustawy, o wartości zamówienia powyżej równowartości kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.
2. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z udziałem w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 ustawy Pzp.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych – Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Pzp, a w szczególności:
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
6. Zgodnie z treścią art. 182 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 6 i pkt 7 rozdziału wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
10. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
11. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
12. Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym (arbitrażowym), jeżeli ustawa Pzp nie stanowi inaczej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych – Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.5.2014
TI Tytuł Polska-Okonek: Usługi usuwania broni oraz amunicji
ND Nr dokumentu 293836-2014
PD Data publikacji 28/08/2014
OJ Dz.U. S 164
TW Miejscowość OKONEK
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 27/08/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45236000 - Wyrównywanie terenu
71330000 - Różne usługi inżynieryjne
71510000 - Usługi badania terenu
90523100 - Usługi usuwania broni oraz amunicji
90523200 - Usługi usuwania bomb
90523300 - Usługi oczyszczania z min
OC Pierwotny kod CPV 45236000 - Wyrównywanie terenu
71330000 - Różne usługi inżynieryjne
71510000 - Usługi badania terenu
90523100 - Usługi usuwania broni oraz amunicji
90523200 - Usługi usuwania bomb
90523300 - Usługi oczyszczania z min
RC Kod NUTS PL411
IA Adres internetowy (URL) www.pila.lasy.gov.pl/okonek
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/08/2014    S164    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Okonek: Usługi usuwania broni oraz amunicji

2014/S 164-293836

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
ul. Kolejowa 16
Osoba do kontaktów: Magdalena Pawłowska
64-965 Okonek
Polska
Tel.: +48 672669102
E-mail: okonek@pila.lasy.gov.pl
Faks: +48 672669519

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.pila.lasy.gov.pl/okonek

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Leśnictwo
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów w Nadleśnictwie Okonek.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo wielkopolskie, powiat złotowski, gmina Okonek, teren Nadleśnictwa Okonek.

Kod NUTS PL411

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozpoznanania i oczyszczenia saperskiegoterenów w Nadleśnictwie Okonek o powierzchni 1009,02 ha.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac saperskich polegających na wykryciu, usunięciu i zniszczeniu:
niewybuchów;
niewypałów;
amunicji;
pozostałości po niewybuchach, niewypałach i amunicji;
innych przedmiotów wybuchowych, pozostałości po nich.
2. Przedmiotem zamówienia jest także wykonanie prac polegających na wykryciu i usunięciu innych niż militarnego pochodzenia przedmiotów metalowych, które będą utrudniać lub ograniczać wykonywanie prac rekultywacyjnych terenu lub stanowić będą zagrożenie dla środowiska i wód gruntowych. Przedmiotem zamówienia jest również uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach rozpoznania i oczyszczenia saperskiego obszarów, a także obszarów, na których prowadzona była detonacja. Należy usunąć z terenów prac i detonacji gruz, złom oraz inne odpady oraz wyrównać teren.
3. Zakres prac obejmuje prace saperskie polegające na rozpoznaniu oraz oczyszczeniu gruntu w zakresie wymienionym w pkt 2 na powierzchni oraz na głębokość od poziomu 0 cm do głębokości 100 cm według lokalizacji kreślonej w załączniku nr 3 do SIWZ – Szczegółowy Zakres Zamówienia. W przypadku jeśli wykryty w czasie rozpoznania obiekt zalega na głębokości większej niż określona w załączniku nr 3 do SIWZ, jednak jego część zalega na głębokości do określonej w załączniku nr 3 do SIWZ Wykonawca zobowiązany jest oczyścić grunty także z tego obiektu.
4.Zakres prac obejmuje także prace saperskie polegające na rozpoznaniu oraz oczyszczeniu w zakresie wymienionym w pkt 2 terenów podmokłych, oraz wód powierzchniowych, jeśli występują na danym terenie. W przypadku terenów podmokłych prace należy wykonać na powierzchni terenu oraz na głębokość od poziomu 0 cm do głębokości 100 cm według lokalizacji określonej w załączniku nr 3 do SIWZ – Szczegółowy Zakres Zamówienia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do demontażu oraz ponownego ogrodzenia upraw leśnych i poletek łowieckich na terenie podlegającym oczyszczeniu saperskiemu. Ogrodzenia wykonane są z siatki leśnej o wysokości 1,6–2,0 m oraz przybitej za pomocą skobli do słupków drewnianych. Słupki wkopane są co około 5 m, siatka przybita 4–5 skoblami do każdego słupka. Dolna około 20 cm część siatki jest zawinięta na zewnątrz grodzenia i przysypana ziemią lub obłożona darnią. Po demontażu siatki i przeszukaniu saperskim terenu siatkę należy naciągnąć ponownie oraz zamocować do słupków w opisany powyżej sposób, zapewniający stabilność i szczelność grodzeń. W przypadku, gdy po zdjęciu siatki okaże się, że słupki nie nadają się do ponownego użycia, należy wkopać nowe słupki na głębokość 80 cm – nowe słupki dostarczy Zamawiający. Łączna długość ogrodzeń do demontażu i ponownego montażu na terenie do oczyszczenia wynosi 13882 m.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90523100, 90523200, 90523300, 71510000, 71330000, 45236000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 4 631 401,80 i najwyższa oferta 5 339 733,84 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
SA-2710-3/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 101-177020 z dnia 27.5.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 2710-0005-2014 Nazwa: Wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów w Nadleśnictwie Okonek
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
26.8.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Przedsiebiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Telkaz" Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
02-656 Warszawa
Polska
E-mail: telkaz@wp.pl
Tel.: +48 8526138
Faks: +48 8526138

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 2 776 013,69 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 4 631 401,80 i najwyższa oferta 5 339 733,84 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 2
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt: Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówien Publicznych
ul. Postępu 17a
02676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Pzp, a w szczególności:
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
6. Zgodnie z treścią art. 182 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 6 i pkt 7 rozdziału wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
10. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
11. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę Orzeczenia.
12. Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym (arbitrażowym), jeżeli ustawa Pzp nie stanowi inaczej.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.8.2014

Adres: ul. Kolejowa 16, 64-965 Okonek
woj. WIELKOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: okonek@pila.lasy.gov.pl
tel: +48 672669102
fax: +48 672669519
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-07-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 17702020141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-05-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 432 dni
Wadium: 64000 ZŁ
Szacowana wartość* 2 133 333 PLN  -  3 200 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.pila.lasy.gov.pl/okonek
Informacja dostępna pod: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Okonek
ul. Kolejowa 16, 64-965 okonek, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90523100-0 Usługi usuwania broni oraz amunicji
90523200-1 Usługi usuwania bomb
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wykonanie rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenów w Nadleśnictwie Okonek Przedsiebiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Telkaz" Sp. z o.o.
Warszawa
2014-08-26 0,00