Warszawa: Dzierżawa łączy i miejsca pod kamery od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze


Numer ogłoszenia: 165650 - 2013; data zamieszczenia: 25.04.2013

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, ul. Wieżowa 8, 02-147 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 574 62 44, faks 22 574 63 59 , strona internetowa www.pansa.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa osoba prawna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dzierżawa łączy i miejsca pod kamery od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca (PPL) powinien wykonać połączenie pomiędzy kamerami, a przełącznikiem LAN w wieży koordynacji PL, skonfigurować dedykowaną sieć VLAN w sieci PPL składającą się z trzech portów sieci aktywnej i zapewnić transmisję sygnału z kamer przez tą sieć do CZRL (2 porty przeznaczone do obsługi 2-ch kamer na przełączniku LAN w budynku wieży koordynacji PL, 1 port na przełączniku LAN PPL w budynku CZRL) oraz wydzierżawić 2 miejsca pod kamery na dachu wieży koordynacji PL z dostępem do bezprzerwowego zasilania w sali operacyjnej wieży koordynacji PL ( max. moc ok. 150W).


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.31.43.00-4, 72.00.00.00-5, 72.31.80.00-7.


II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA


Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Uzasadnienie faktyczne przyjęcia trybu z wolnej ręki: Ze względu na potrzebę budowy systemu obserwacji, niewidocznej z wieży kontroli lotniska części pola manewrowego oraz części pola manewrowego o ograniczonej widoczności zachodzi konieczność umieszczenia 2 kamer telewizyjnych ponad terminalem EPWA. Wymagana powierzchnia obserwacji obejmuje płyty PPS3, PPS5, PPS6, PPS9, płytę i lotnisko sanitarne oraz heliport. Jedynym możliwym technicznie i optymalnym miejscem umieszczenia 2 kamer TV zapewniających wymagane pole widzenia jest dach budynku wieży koordynacji płyty Portu Lotniczego im. Chopina. Właścicielem wieży koordynacji płyty jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) i tylko ono może wydzierżawić miejsce dla zainstalowania naszych kamer w wymaganym miejscu. System monitoringu niewidocznej części pola manewrowego w EPWA oraz części pola manewrowego o ograniczonej widoczności będzie systemem wspomagającym pracę operacyjną Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Bezpośrednimi korzyściami operacyjnymi wynikającymi z posiadania zobrazowania w części niewidocznej z TWR będą: - Zmniejszenie bezpośrednich opóźnień w kołowaniach i wypychaniach na i z płyty PPS3 (stanowiska od 2 do 9) oraz płyty wojskowej i lotnictwa sanitarnego, - Usunięcie zatorów w ruchu, spowodowanych niedokładną informacją załóg o trwających manewrach lub procedurach, - Zwiększenie świadomości sytuacyjnej kontrolera GND oraz zmniejszenie obciążenia pracą, w związku z możliwością naocznego potwierdzenia sytuacji ruchowej w opisywanym fragmencie pola manewrowego, - Możliwość podglądu lądowania lub startu śmigłowców z płyty wojskowej, - Możliwość płynnego rozwiązywania konfliktów na skrzyżowaniu TWY Z, ZO, ZB z TWY U oraz kołowaniami z płyty wojskowej. Instalacja wysokiej jakości kamer cyfrowych, bezpośrednia i niezależna możliwość sterowania kamerami przez Kontrolerów Ruchu Lotniczego usprawni pracę operacyjną TWR (poprawi świadomość sytuacyjną, zmniejszy korespondencję głosową). Inicjator przewiduje wykorzystanie sieci komputerowej dla przesyłania sygnału z ww. kamer do sali technicznej CZRL. Na terenie PPL, który znajduje się pomiędzy terminalem EPWA lokalizacja kamer), a CZRL istnieje tylko jedna sieć komputerowa mająca połączenie z CZRL, której właścicielem jest PPL. Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że tylko PPL może udostępnić usługę transmisji sygnału z kamer przez sieć komputerową do CZRL. Inicjator stwierdził, że koszt dzierżawy światłowodu do transmisji sygnału z kamer w porównaniu z kosztem transmisji przez sieć komputerową PPL jest wielokrotnie wyższy. Zapewnienie miejsca posadowienia kamer na wieży koordynacji płyty EPWA oraz transmisji sygnału z kamer do CZRL jest warunkiem koniecznym dla budowy systemu obserwacji. Uzasadnienie prawne przyjęcia trybu z wolnej ręki: Art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp, tj. usługa może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, ul. Żwirki i Wigury 1, Warszawa, kraj/woj. Polska.


Warszawa: Dzierżawa łączy i miejsca pod kamery od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.


Numer ogłoszenia: 112910 - 2014; data zamieszczenia: 03.04.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 165650 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, ul. Wieżowa 8, 02-147 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 574 62 44, faks 22 574 63 59.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa osoba prawna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dzierżawa łączy i miejsca pod kamery od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca (PPL) powinien wykonać połączenie pomiędzy kamerami, a przełącznikiem LAN w wieży koordynacji PL, skonfigurować dedykowaną sieć VLAN w sieci PPL składającą się z trzech portów sieci aktywnej i zapewnić transmisję sygnału z kamer przez tą sieć do CZRL (2 porty przeznaczone do obsługi 2-ch kamer na przełączniku LAN w budynku wieży koordynacji PL, 1 port na przełączniku LAN PPL w budynku CZRL) oraz wydzierżawić 2 miejsca pod kamery na dachu wieży koordynacji PL z dostępem do bezprzerwowego zasilania w sali operacyjnej wieży koordynacji PL ( max. moc ok. 150W)..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.31.43.00-4, 72.00.00.00-5, 72.31.80.00-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
01.04.2014.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, {Dane ukryte}, Warszawa, kraj/woj. Polska.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 99000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    121770,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    121770,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    121770,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Uzasadnienie faktyczne przyjęcia trybu z wolnej ręki: Ze względu na potrzebę budowy systemu obserwacji, niewidocznej z wieży kontroli lotniska części pola manewrowego oraz części pola manewrowego o ograniczonej widoczności zachodzi konieczność umieszczenia 2 kamer telewizyjnych ponad terminalem EPWA. Wymagana powierzchnia obserwacji obejmuje płyty PPS3, PPS5, PPS6, PPS9, płytę i lotnisko sanitarne oraz heliport. Jedynym możliwym technicznie i optymalnym miejscem umieszczenia 2 kamer TV zapewniających wymagane pole widzenia jest dach budynku wieży koordynacji płyty Portu Lotniczego im. Chopina. Właścicielem wieży koordynacji płyty jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) i tylko ono może wydzierżawić miejsce dla zainstalowania naszych kamer w wymaganym miejscu. System monitoringu niewidocznej części pola manewrowego w EPWA oraz części pola manewrowego o ograniczonej widoczności będzie systemem wspomagającym pracę operacyjną Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Bezpośrednimi korzyściami operacyjnymi wynikającymi z posiadania zobrazowania w części niewidocznej z TWR będą: - Zmniejszenie bezpośrednich opóźnień w kołowaniach i wypychaniach na i z płyty PPS3 (stanowiska od 2 do 9) oraz płyty wojskowej i lotnictwa sanitarnego, - Usunięcie zatorów w ruchu, spowodowanych niedokładną informacją załóg o trwających manewrach lub procedurach, - Zwiększenie świadomości sytuacyjnej kontrolera GND oraz zmniejszenie obciążenia pracą, w związku z możliwością naocznego potwierdzenia sytuacji ruchowej w opisywanym fragmencie pola manewrowego, - Możliwość podglądu lądowania lub startu śmigłowców z płyty wojskowej, - Możliwość płynnego rozwiązywania konfliktów na skrzyżowaniu TWY Z, ZO, ZB z TWY U oraz kołowaniami z płyty wojskowej. Instalacja wysokiej jakości kamer cyfrowych, bezpośrednia i niezależna możliwość sterowania kamerami przez Kontrolerów Ruchu Lotniczego usprawni pracę operacyjną TWR (poprawi świadomość sytuacyjną, zmniejszy korespondencję głosową). Inicjator przewiduje wykorzystanie sieci komputerowej dla przesyłania sygnału z ww. kamer do sali technicznej CZRL. Na terenie PPL, który znajduje się pomiędzy terminalem EPWA lokalizacja kamer), a CZRL istnieje tylko jedna sieć komputerowa mająca połączenie z CZRL, której właścicielem jest PPL. Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że tylko PPL może udostępnić usługę transmisji sygnału z kamer przez sieć komputerową do CZRL. Inicjator stwierdził, że koszt dzierżawy światłowodu do transmisji sygnału z kamer w porównaniu z kosztem transmisji przez sieć komputerową PPL jest wielokrotnie wyższy. Zapewnienie miejsca posadowienia kamer na wieży koordynacji płyty EPWA oraz transmisji sygnału z kamer do CZRL jest warunkiem koniecznym dla budowy systemu obserwacji. Uzasadnienie prawne przyjęcia trybu z wolnej ręki: Art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp, tj. usługa może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

Adres: ul. Wieżowa 8, 02-147 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zp@pansa.pl
tel: 22 574 62 44
fax: 22 574 63 59
Termin składania wniosków lub ofert:
- brak -
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16565020130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-04-24
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.pansa.pl
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
45314300-4 Instalowanie infrastruktury okablowania
72000000-5 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72318000-7 Usługi przesyłu danych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dzierżawa łączy i miejsca pod kamery od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze
Warszawa
2014-04-03 121 770,00