Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, sprawa numer RAP.272.102.2013
Opis przedmiotu przetargu: Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, szczegółowy zakres zamówienia stanowi arkusz kalkulacyjny, stanowiący załącznik do zaproszenia do negocjacji.
Wrocław: Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, sprawa numer RAP.272.102.2013
Numer ogłoszenia: 165035 - 2013; data zamieszczenia: 20.08.2013
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Dostawy
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25, 50-375 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. 71 3205020, faks 71 3205386 , strona internetowa www.up.wroc.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, sprawa numer RAP.272.102.2013.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Dostawy.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, szczegółowy zakres zamówienia stanowi arkusz kalkulacyjny, stanowiący załącznik do zaproszenia do negocjacji..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
38.00.00.00-5.
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawnaPostępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybuKatedra Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt prowadzi badania naukowe, w których podstawową czynnością jest pobieranie krwi i innych płynów ustrojowych od różnych gatunków zwierząt. Jednorazowa ilość pobieranego materiału biologicznego zależna jest od gatunku zwierząt i ich masy ciała (kształtuje się w granicach od 100 ?l do 20 ml), w związku z tym wymagane są probówki różnej pojemności oraz różnego typu, w zależności od rodzaju badań jakie mają zostać wykonane. Laboratorium opracowało procedury pobierania krwi, w których kluczową rolę, w otrzymaniu prawidłowego materiału przeznaczonego do badań, odgrywają probówki. Przy prawidłowym pobraniu materiału, nie w każdej probówce, pochodzącej od różnych producentów, materiał biologiczny zachowuje swoje właściwości biochemiczne i morfologiczne mające wpływ na prawidłowość wykonanych analiz, co przekłada się na błędną interpretację wyników. Na rynku jest wielu producentów sprzętu do pobierania krwi, lecz wszystkie dedykowane są krwi ludzkiej. Każdy rodzaj probówek jest wypełniony specjalnymi substancjami, które mają za zadanie utrzymać krew w stanie płynnym lub w krótkim czasie spowodować jej skrzepnięcie. Każdy producent, pod ogólną nazwą probówki, stosuje, do jej produkcji inną technologię, która jest objęta tajemnicą, sprzyjającą konkurencyjności firmy na rynku. Zdarza się, że wykorzystywana probówka, o określonym przez producenta przeznaczeniu, przy prawidłowej technice pobrania krwi, powoduje, że od jednego gatunku zwierzęcia krew zachowuje swoje właściwości, natomiast od innego gatunku, krew nie nadaje się do wykonania analiz, gdyż zostały zmienione jej właściwości, wykluczające prawidłowe wykonanie badania. Laboratorium nie może sobie pozwolić na zmarnowanie próbek krwi przez jej złe pobranie, gdyż w większości przypadków nie ma możliwości pobrania jej jeszcze raz, z powodu braku środków finansowych na powtórzenie doświadczenia lub z powodu uśmiercenia zwierząt przy zabiegu pobierania krwi. Zakup niewłaściwych materiałów do pobierania krwi od losowo wybranego producenta, biorącego udział w przetargu, niesie za sobą możliwość utraty pobranych prób, poprzez zmianę ich właściwości pod wpływem działania substancji zawartych w probówce, uniemożliwiających wykonania badań, do których był przeznaczony. Stosowana technologia wymaga asortymentu od producenta, którego sprzęt do pobierania krwi można stosować do wszystkich gatunków zwierząt, uwzględniając gatunkowe różnice w jej właściwościach biochemicznych i morfologicznych, bez obawy, że pozyskany materiał nie będzie się nadawał do wykonania w nim analiz, do jakich został pobrany. Tym producentem jest firma Sarstedt. Zakupione produkty zostaną wykorzystane: w ramach badań wykonywanych w Katedrze, w ramach współpracy z innymi jednostkami naukowymi Uczelni oraz wykonywania badań zleconych przez klientów zewnętrznych.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
SARSTEDT Sp. z o.o., Blizne Łaszczyńskiego, ul. Warszawska 25, 05-082 Stare Babice, kraj/woj. mazowieckie.
Wrocław: Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, sprawa numer RAP.272.102.2013
Numer ogłoszenia: 188921 - 2013; data zamieszczenia: 17.09.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 165035 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25, 50-375 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. 71 3205020, faks 71 3205386.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, sprawa numer RAP.272.102.2013.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Dostawy.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, szczegółowy zakres zamówienia stanowi arkusz kalkulacyjny, stanowiący załącznik do zaproszenia do negocjacji..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
38.00.00.00-5.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
05.09.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Sarstedt Sp. z o.o. Blizne Łaszczyńskiego, {Dane ukryte}, 05-082 Stare Babice, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 137454,40 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
135000,00
Oferta z najniższą ceną:
135000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
135000,00
Waluta:
PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawnaPostępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybuNależy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Katedra Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt prowadzi badania naukowe, w których podstawową czynnością jest pobieranie krwi i innych płynów ustrojowych od różnych gatunków zwierząt. Jednorazowa ilość pobieranego materiału biologicznego zależna jest od gatunku zwierząt i ich masy ciała (kształtuje się w granicach od 100 ?l do 20 ml), w związku z tym wymagane są probówki różnej pojemności oraz różnego typu, w zależności od rodzaju badań jakie mają zostać wykonane. Laboratorium opracowało procedury pobierania krwi, w których kluczową rolę, w otrzymaniu prawidłowego materiału przeznaczonego do badań, odgrywają probówki. Przy prawidłowym pobraniu materiału, nie w każdej probówce, pochodzącej od różnych producentów, materiał biologiczny zachowuje swoje właściwości biochemiczne i morfologiczne mające wpływ na prawidłowość wykonanych analiz, co przekłada się na błędną interpretację wyników. Na rynku jest wielu producentów sprzętu do pobierania krwi, lecz wszystkie dedykowane są krwi ludzkiej. Każdy rodzaj probówek jest wypełniony specjalnymi substancjami, które mają za zadanie utrzymać krew w stanie płynnym lub w krótkim czasie spowodować jej skrzepnięcie. Każdy producent, pod ogólną nazwą probówki, stosuje, do jej produkcji inną technologię, która jest objęta tajemnicą, sprzyjającą konkurencyjności firmy na rynku. Zdarza się, że wykorzystywana probówka, o określonym przez producenta przeznaczeniu, przy prawidłowej technice pobrania krwi, powoduje, że od jednego gatunku zwierzęcia krew zachowuje swoje właściwości, natomiast od innego gatunku, krew nie nadaje się do wykonania analiz, gdyż zostały zmienione jej właściwości, wykluczające prawidłowe wykonanie badania. Laboratorium nie może sobie pozwolić na zmarnowanie próbek krwi przez jej złe pobranie, gdyż w większości przypadków nie ma możliwości pobrania jej jeszcze raz, z powodu braku środków finansowych na powtórzenie doświadczenia lub z powodu uśmiercenia zwierząt przy zabiegu pobierania krwi. Zakup niewłaściwych materiałów do pobierania krwi od losowo wybranego producenta, biorącego udział w przetargu, niesie za sobą możliwość utraty pobranych prób, poprzez zmianę ich właściwości pod wpływem działania substancji zawartych w probówce, uniemożliwiających wykonania badań, do których był przeznaczony. Stosowana technologia wymaga asortymentu od producenta, którego sprzęt do pobierania krwi można stosować do wszystkich gatunków zwierząt, uwzględniając gatunkowe różnice w jej właściwościach biochemicznych i morfologicznych, bez obawy, że pozyskany materiał nie będzie się nadawał do wykonania w nim analiz, do jakich został pobrany. Tym producentem jest firma Sarstedt. Zakupione produkty zostaną wykorzystane: w ramach badań wykonywanych w Katedrze, w ramach współpracy z innymi jednostkami naukowymi Uczelni oraz wykonywania badań zleconych przez klientów zewnętrznych.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 16503520130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-08-19 |
Rodzaj zamówienia: | dostawy |
Tryb& postępowania [WR]: | Zamówienia z wolnej ręki |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.up.wroc.pl |
Informacja dostępna pod: | |
Okres związania ofertą: | 0 dni |
Kody CPV
38000000-5 | Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Sukcesywna dostawa materiałów do pobierania krwi, sprawa numer RAP.272.102.2013 | Sarstedt Sp. z o.o. Blizne Łaszczyńskiego Stare Babice | 2013-09-17 | 135 000,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-09-17 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 380000005 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 135 000,00 zł Minimalna złożona oferta: 135 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 135 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 135 000,00 zł |