TI Tytuł PL-Lublin: Usługi szkolenia personelu
ND Nr dokumentu 162260-2011
PD Data publikacji 24/05/2011
OJ Dz.U. S 99
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 19/05/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 27/05/2011
DT Termin 27/05/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 55100000 - Usługi hotelarskie
80511000 - Usługi szkolenia personelu
OC Pierwotny kod CPV 55100000 - Usługi hotelarskie
80511000 - Usługi szkolenia personelu
RC Kod NUTS PL31
IA Adres internetowy (URL) http://www.rops.lubelskie.pl

24/05/2011    S99    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Lublin: Usługi szkolenia personelu

2011/S 99-162260

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
ul. Zana 38
Do wiadomości: Hawryło Ewelina
20-601 Lublin
POLSKA
Tel. +48 815287645
E-mail: ewelina.hawrylo@lubelskie.pl
Faks +48 815287630

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.rops.lubelskie.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Inne Polityka Społeczna
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Organizacja usługi szkoleniowej instruktor samoobsługi i wykonywania czynności dnia codziennego metodami bezwrokowymi.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24

Kod NUTS PL31

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja usługi szkoleniowej:”Instruktor samoobsługi i wykonywania czynności dnia codziennego metodami bezwzrokowymi”. Szkolenie musi być przeprowadzone w wymiarze 20 dni szkoleniowych, po 8 godzin dydaktycznych każdego dnia. Szkolenie przeprowadzone będzie dla 17 osób. Szkolenie musi być zakończone egzaminem i wydaniem świadectwa/dyplomu/certyfikatu o ukończeniu szkolenia. Świadectwo/dyplom/certyfikat kończące szkolenie nadaje uprawnienia instruktora samoobsługi i wykonywania czynności dnia codziennego metodami bezwzrokowymi.
Szkolenie adresowane jest do członków i/lub wolontariuszy organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy i integracji społecznej z województwa lubelskiego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80511000, 55100000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia, które łącznie będzie trwało 20 dni (po 8 godzin dydaktycznych każdego dnia) dla 17 osób.
Szkolenie adresowane jest do członków i/lub wolontariuszy organizacji pozarządowych z woj. lubelskiego.
Wykonawca wykona wszystkie elementy wchodzące w skład usługi szkoleniowej.
W ramach usługi szkoleniowej Wykonawca: zapewni zakwaterowanie i wyżywienie (uczestnicy i trenerzy); zapewni trenerów i ich wynagrodzenie; opracuje i przygotuje materiały szkoleniowe (po wcześniejszej konsultacji zakresu merytorycznego z Zamawiającym); przeprowadzi rekrutację uczestników (wg regulaminu rekrutacji opracowanego przez Zamawiającego zamieszczonego na stronie internetowej ROPS); zapewni sale szkoleniowe; przygotuje dokumentację szkoleniową, zgodną z przepisami krajowymi i/lub unijnymi, w szczególności: formularze/karty zgłoszeniowe, listy obecności, listy potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, noclegów, posiłków, ankiety ewaluacyjne, deklaracje uczestnictwa, zgoda na przetwarzanie danych, formularz PEFS, dziennik zajęć. Dokumentacja winna być sporządzona wg wzorów przekazanych przez Zamawiającego oraz oznaczona zgodnie z wytycznymi EFS.
Zadanie powinno być realizowane w obiektach dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z art. 2 pkt. 4 Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19.8.2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (t.j. Dz. U. z dnia 24.1.2006 r. Nr 22, poz. 169), minimalne wymagania co do wyposażenia w zakresie dostosowania obiektów hotelarskich do potrzeb osób niepełnosprawnych określa załącznik nr 8 do rozporządzenia.
Cel szkolenia:
Szkolenie ma na celu przygotowanie osób do pracy z osobami niewidomymi i słabo widzącymi, a także pozwoli na uzyskanie umiejętności metodycznych pozwalających na nauczanie z zakresu bezwzrokowych technik samoobsługi w ramach szkoleń indywidualnych lub grupowych.
Zakres szkolenia: Zajęcia prowadzone z metodyki nauczania samoobsługi i wykonywania czynności dnia codziennego oraz orientacji przestrzennej w zakresie uprawniającym do uzyskania certyfikatu/ świadectwa/dyplomu.
Metody i techniki, jakie wykonawca zobowiązany jest zastosować podczas szkolenia. 1. Warsztaty - uczestnicy będą mogli zadawać własne pytania, które budzą ich zainteresowanie, zaś wykładowca jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na pytania;
2. Odpowiedź na pytania – w przypadku skomplikowanych merytorycznie pytań zadanych przez uczestnika szkolenia, wykładowca ma obowiązek udzielenia odpowiedzi w dogodnej dla słuchaczy formie w terminie do 14 dni od daty zakończenia szkolenia;
3. Studium przypadku – analiza w zakresie praktycznym – problemów, sytuacji, przykładów wskazanych przez uczestników szkolenia.
Termin realizacji czerwiec - lipiec 2011 r.
Obsługa administracyjna Wykonawca przygotuje i wydrukuje oraz wręczy uczestnikom szkolenia certyfikaty/świadectwa/dyplomu ukończenia szkolenia uprawniające do samodzielnego nauczania z zakresu bezwzrokowych technik samoobsługi w ramach szkoleń indywidualnych lub grupowych.
Wzory certyfikatu/świadectwa/dyplomu zostaną uzgodnione z Zamawiającym.
Rekrutacja Wykonawca przeprowadzi rekrutację uczestników szkolenia spośród pracowników i/lub wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu województwa lubelskiego.
Materiały szkoleniowe Materiały szkoleniowe autorskie – w tym przypadku nastąpi przeniesienie praw autorskich.
Organizacja szkoleń.
Zakwaterowanie Zakwaterowanie dla wszystkich uczestników szkolenia w pokojach 2 i/lub 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Powierzchnia pokoi powinna być nie mniejsza niż powierzchnia określona w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie dla pokoi 2 i 3 osobowych w hotelach trzy gwiazdkowych.
Minimalne wyposażenie pokoi (2 i 3 - osobowych): łóżka, nocny stolik lub półka przy każdym miejscu do spania, szafa, krzesło lub inny mebel do siedzenia, lustro. Wszystkie pokoje powinny posiadać łazienki wyposażone min w: wannę z baterią i natryskiem lub kabinę natryskową, umywalkę z blatem lub półką, WC, zestaw ręczników, artykuły higieny osobistej. Temperatura powietrza w pokojach nie może być niższa niż 20°C.
Jeżeli zakwaterowanie będzie w odległości większej niż 1500 m od najbliższego węzła komunikacyjnego, to organizator zobowiązany jest nieodpłatnie zapewnić transport dla uczestników szkolenia.
Sale szkoleniowe Sala szkoleniowa mieszcząca min. 17 osób, oraz w przypadku zajęć warsztatowych sale dostosowane do ilości grup i uczestników warsztatów.
Sale z pełnym wyposażeniem (nagłośnienie, krzesła dla uczestników, stolik i krzesło dla prelegenta, ekran, projektor multimedialny, laptop, flipchart + blok papierowy, flamastry). Sala wraz ze sprawnym sprzętem i jego obsługą techniczną musi być dostępna w danym terminie min. 2 godz. przed planowaną godziną rozpoczęcia szkolenia. Sala szkoleniowa musi posiadać dobre naświetlenie światłem dziennym i sztucznym, dobre zaciemnienie, klimatyzację oraz spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w dostosowaniu do liczby uczestników. Uczestnicy w trakcie szkolenia mają mieć zapewniony dostęp do szatni, węzła sanitarnego, sali cateringowej, bezpłatnego parkingu.
Sala szkoleniowa powinna być zlokalizowana w miejscu zakwaterowania i spożywania posiłków, w przypadku gdy sala będzie poza tym miejscem w odległości większej niż 1 000 m, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić każdorazowo transport.
Wyżywienie Wyżywienie każdego dnia szkolenia w postaci co najmniej (na każdego uczestnika):
1 śniadanie
1 obiad
1 kolacja
2 przerwy kawowe;
Przy czym w dniu przyjazdu uczestnika na szkolenie śniadanie nie będzie podawane jak też w dniu wyjazdu kolacja nie będzie podawana.
Śniadania, obiady i kolacje powinny być podawane w innej sali niż sala wykładowa. Wykonawca musi zapewnić wydanie posiłku jednocześnie dla wszystkich uczestników danego szkolenia oraz zapewnić obsługę pozwalającą na szybkie i sprawne wydanie posiłków.
Śniadanie Śniadanie w formie szwedzkiego bufetu, w tym co najmniej: pieczywo różnorodne, danie na ciepło: np. jajecznica, kiełbaski na gorąco, wędliny różnorodne, sery różnorodne, dżemy, mleko: ciepłe, zimne, przetwory jogurtowe, płatki śniadaniowe, świeże warzywa: pomidory, ogórek zielony, napoje różnorodne: kawa, herbata, soki, woda mineralna gazowana i niegazowana, dodatki: cytryna, cukier, mleko, masło, margaryna.
Dla każdego uczestnika do spożycia śniadania powinna być zapewniona zastawa stołowa w tym komplet sztućców metalowych oraz serwetki (zamawiający nie dopuszcza naczyń jednorazowego użytku).
Obiady Obiady, w tym każdy składający się przynajmniej z: zupy (po 350 ml), dania głównego: ziemniaki zamiennie z ryżem, makaronem, kaszą (każde po 200 gram), sztuka mięsa (150 gram – bez sosu, z sosem – 170 gram) lub kotlet schabowy (150 gram) lub ryba (150 gram) lub drób (150 gram), warzywa gotowane lub zestaw surówek z warzyw sezonowych (każde po 200 gram); deser, napoje,
Podane gramatury są już po obróbce termicznej i są gramaturami minimalnymi.
Menu obiadu podawanego pierwszego dnia szkolenia powinno być różne od menu obiadu podawanego w kolejnych dniach szkolenia.
Obiad dla każdego uczestnika powinien być podany na ciepło na zastawie stołowej z kompletem sztućców metalowych i serwetek. Obiad może być dostarczony jako wyporcjowany lub porcjowanie może odbywać się w chwili podawania obiadu (zamawiający nie dopuszcza naczyń jednorazowego użytku).
Kolacja Kolacja w tym każda składająca się przynajmniej z: przystawki, dania głównego podanego na ciepło, zimnej płyty składającej się z różnorodnych: wędlin, serów, warzyw sezonowych, warzyw marynowanych, śledzi, sałatek, itp. napojów różnorodnych.
Menu kolacji powinno być różne od menu obiadów podawanych podczas szkolenia.
Kolacja dla każdego uczestnika powinna być podana na zastawie stołowej z kompletem sztućców metalowych i serwetek (zamawiający nie dopuszcza naczyń jednorazowego użytku).
Przerwy kawowe Przerwy kawowe składające się przynajmniej z: napoje różnorodne: świeżo parzona, gorąca kawa, gorąca woda, herbata w torebkach jednorazowych; soki różnorodne, woda mineralna gazowana i niegazowana kruche ciasteczka – różne owoce - różne.
Bez VAT 11 224,13 EUR
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 10.6.2011. Zakończenie 31.7.2011

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Nie wymagane.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
1. Wykonawca dostarczy prawidłowo wystawioną fakturę w terminie 21 dni od daty zaakceptowania przez
Zamawiającego protokołu odbioru konferencji.
2. Płatność nastąpi w terminie 30 dni od daty otrzymania rachunku/faktury przez Zamawiającego
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający będą żądać przedstawienia do wglądu umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczace:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek ten musi zostać spełniony łącznie przez wszystkich Wykonawców.
3. Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków o których mowa w art. 24 PZP oraz wykazać, że spełnia warunki o których mowa w art. 22 PZP. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP oraz w celu wykazania spełnienia przez Wykoanwce warunków, o których mowa w art.
22 ust. 1 PZP, zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) Oświadczenie Wykonawcy, że spełnia warunki na podstawie art. 22.ust.1 Ustawy.
b) Oświadczenie Wykonawcy, o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 Ustawy.
c) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust.1 pkt. 2 ustawy
d) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu
Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że.
Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składają dokumenty zgodnie z SIWZ, z uwzględnieniem Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r.(Dz.U. nr 226 poz. 1817 z 2009 r.).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Posiadania wiedzy i doświadczenia. Wykonawca wykaże się spełnieniem tego warunku, jeżeli należycie zorganizował i przeprowadził w ostatnich 3 latach przed upływem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 szkolenie z zakwaterowaniem i wyżywieniem odpowiadające swoim zakresem przedmiotowi zamówienia tj. szkolenie osób, które pracują z osobami niewidomymi dla conajmniej 15 osób.
Dla potwierdzenia tego warunku należy dołączyć:
b) Wykaz wykonanego co najmniej 1 szkolenia z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla minimum 15 osób w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadające swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia zgodnie z pkt. 10.1 b, z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie. Wzór wykazu „Doświadczenie” stanowi załącznik nr 6 do SIWZ;
2.dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Wykonawca wykaże się spełnieniem tego warunku, jeżeli dysponuje kadrą, która ma doświadczenie w przeprowadzeniu szkolenia dla minimum 15 osób z zakresu objętego przedmiotem zamówienia tj. dotyczące samoobsługi i wykonywania czynności dnia codziennego przez osoby niewidome i słabo widzące. oraz dysponuje co najmniej jedną osobą do prowadzenia spraw organizacyjnych posiadającą doświadczenie w organizacji co najmniej jednego dwudniowego szkolenia.
Dla potwierdzenia tego warunku nalezy dołączyc:
c) Listę osób (imię i nazwisko), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2.2 oraz załącznik nr 7.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Tak

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. cena. Waga 50
2. doświadczenie w organizacji szkolenia. Waga 20
3. kwalifikacje kadry dydaktcznej. Waga 25
4. organizacja szkolenia. Waga 5
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
DOA.EH.2311.7.2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 27.5.2011 - 07:30
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
27.5.2011 - 08:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 27.5.2011 - 08:30

Miejsce

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie pokój 612.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Umowa niniejsza współfinansowana jest ze środków.
Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na podstawie Porozumienia Ramowego z dnia 12.12.2007 r. z późn. zm. podpisanego z Wojewódzkim Urzędem.
Pracy w Lublinie -Instytucją Pośredniczącą realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w.
Lublinie - projektu systemowego „Szkolenie i doradztwo podnoszące kwalifikacje pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej”.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę powinny być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem, przez osobę (osoby) uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy lub upoważnioną osobę (osoby), dla której upoważnienie zostało dołączone do oferty. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
2. Wykonawca ma prawo zastrzec informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisówo zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, tj. nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne,technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co doktórych przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
Dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa Wykonawcy należy umieścić w dodatkowej kopercie z dopiskiem „tajemnica przedsiębiorstwa". Brak zastrzeżenia traktowany będzie jako zgoda na ujawnienie treści wniosku w całości.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówieni
VI.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587701
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający są zobowiązany na podstawie ustawy. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiających, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mogli zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 PZP.
Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 PZP, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego także wobec SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587701
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
19.5.2011
TI Tytuł PL-Lublin: Usługi szkolenia personelu
ND Nr dokumentu 324993-2011
PD Data publikacji 18/10/2011
OJ Dz.U. S 200
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 14/10/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 27/05/2011
DT Termin 27/05/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 55100000 - Usługi hotelarskie
80511000 - Usługi szkolenia personelu
OC Pierwotny kod CPV 55100000 - Usługi hotelarskie
80511000 - Usługi szkolenia personelu
RC Kod NUTS PL31

18/10/2011    S200    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Lublin: Usługi szkolenia personelu

2011/S 200-324993

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, ul. Zana 38, attn: Hawryło Ewelina, POLSKA-20-601Lublin. Tel. +48 815287645. E-mail: ewelina.hawrylo@lubelskie.pl. Fax +48 815287630.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 24.5.2011, 2011/S 99-162260)

Przedmiot zamówienia:
CPV:80511000, 55100000

Usługi szkolenia personelu.

Usługi hotelarskie.

Procedura niepełna
Postępowanie o udzielenie zamówienia zostało przerwane.

Inne dodatkowe informacje

Postępowanie o udzielenie zamówienia uznano za nieskuteczne.

Zamówienia nie udzielono.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 (Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli, nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającemu odrzuceniu) unieważnia postępowanie o zamówienie publiczne na usługę szkoleniową „instruktor samoobsługi i wykonywania czynności dnia codziennego metodami bezwzrokowymi”, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta.


Adres: ul. Zana 38, 20-601 Lublin
woj. LUBELSKIE
Dane kontaktowe: email: karolina.mozdzen@lubelskie.pl
tel: +48 815287645
fax: +48 815287630
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-05-27
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16226020111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-05-24
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 65 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 50%
WWW ogłoszenia: http://www.rops.lubelskie.pl
Informacja dostępna pod: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
ul. Zana 38, 20-601 lublin, woj. lubelskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 27/05/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
55100000-1 Usługi hotelarskie
80511000-9 Usługi szkolenia personelu