TI Tytuł PL-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 161975-2013
PD Data publikacji 17/05/2013
OJ Dz.U. S 95
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 15/05/2013
DT Termin 10/06/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
IA Adres internetowy (URL) http://www.sarp.krakow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/05/2013    S95    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

PL-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego

2013/S 095-161975

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o.
ul. Kordylewskiego 11
Punkt kontaktowy: Regionalne Centrum Administracyjne "Małopolska" Sp. z o.o.
Osoba do kontaktów: Rafał Zawisza, Agnieszka Jasiówka
31-542 Kraków
POLSKA
E-mail: sekretarz.konkursu@rca.malopolska.pl
Faks: +48 126176666

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: http://www.sarp.krakow.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://www.sarp.krakow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Regionalne Centrum Administracyjne „Małopolska” Sp. z o.o.
Kordylewskiego 11 pokój 419
31-542 Kraków
POLSKA

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sprawy gospodarcze i finansowe
Edukacja
Inny: roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wraz z zagospodarowaniem terenu zespołu budynków usługowo–biurowych z częścią komercyjną z przeznaczeniem na siedzibę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy alei Pokoju w Krakowie, pod nazwą Ratusz Marszałkowski.
II.1.2)Krótki opis:
W aspekcie funkcjonalnym projektowany obiekt będzie pełnił rolę siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, mieszcząc w sobie kluczowe funkcje organizacyjne i reprezentacyjne tej instytucji, w tym sala Sejmiku Województwa Małopolskiego, sale obrad Komisji Sejmiku i Klubów Radnych, sala obrad Zarządu a także biura Zarządu i siedziby departamentów. Oczekiwana jest jakość rozwiązań funkcjonalnych adekwatna do rangi instytucji.
Towarzyszące funkcje uzupełniające: Centrum informacyjne o funduszach europejskich, powierzchnia handlowo–usługowa, przychodnia, przedszkole, gastronomia, mające na celu stworzenie przestrzeni publicznej w samym budynku a także w jego najbliższym otoczeniu.
W aspekcie przestrzennym oczekuje się reprezentacyjnej formy architektonicznej o randze podkreślającej znaczenie funkcji podstawowej o współczesnym wyrazie mogącej stać się ikoną i wizytówką miasta i regionu. Podobnie traktować należy całą sferę konstrukcji i instalacji.
W aspekcie technicznym oczekuje się modelowego optymalnego rozwiązania wykonawczo-eksploatacyjnego. Dobór rozwiązań technicznych ma zapewnić komfort użytkowania przy racjonalnym zużyciu mediów oraz racjonalnych kosztach realizacyjnych i eksploatacyjnych. Elementem koncepcji jest także zdefiniowanie środowiska pracy i zapewnienie wszelkich urządzeń i instalacji koniecznych do obsługi projektowanych funkcji.
Wytyczne Okreslające Potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego stanowią załącznik nr 1.3 do Regulaminu Konkursu.
Założeniem ogólnym Zamawiającego w odniesieniu do budynku biurowego/zespołu budynków jest uzyskanie nowoczesnej bryły o jak najwyższym standardzie przy optymalizacji kosztów jego budowy oraz eksploatacji, uwzględniającego najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalające określać budynek jako energooszczędny, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Opracowywany na podstawie koncepcji projekt winien umożliwiać uzyskanie kompozycji przestrzennej o cechach prestiżu i szczególnie wysokich walorach estetycznych, zapewnienie dogodnych powiązań pieszych z punktami obsługi komunikacji zbiorowej, traktowanie zieleni jako części tworzywa kompozycji przestrzeni, staranne urządzenie terenu i małej architektury.
Zamawiający oczekuje projektu budynku o bardzo wysokim stopniu energooszczędności, przez co należy rozumieć zastosowanie rozwiązań technicznych i technologicznych poprawiających w sposób istoty parametry zużycia energii, jak np.
- racjonalne wykorzystanie zasobów ciepła,
- lokalizację budynku (w tym stopień naturalnego oświetlenia budynku i pomieszczeń),
- efektywność energetyczną,
- oszczędność wody (w tym wykorzystanie wody deszczowej),
- ograniczenie emisji CO²,
- organizacja terenów zielonych wokół inwestycji i wybór roślinności na nich występującej,
- dobór materiałów przyjaznych środowisku.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
Uczestnikiem konkursu, może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, zwana „uczestnikiem konkursu samodzielnie biorącym udział w konkursie” bądź podmioty te występujące wspólnie, zwane również „uczestnikami konkursu wspólnie biorącymi udział w konkursie”.
Do złożenia pracy konkursowej zostaną zaproszeni Uczestnicy konkursu, którzy spełniają wymagania określone Regulaminem konkursu.
1). Uczestnikami konkursu mogą być osoby/podmioty, które spełnią wymagania określone w Regulaminie, złożą wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie oraz spełnią warunki określone w art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące:
1.1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – nie dotyczy;
1.2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
W ramach potwierdzenia spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia Uczestnicy wykażą się odpowiednim doświadczeniem, tj. w przypadku uczestników ubiegających się o udział w konkursie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie Uczestnicy wykażą, że zrealizowali należycie usługi polegające na opracowaniu wielobranżowych projektów budowlanych dla obiektów klasy „A” zespoły obiektów biurowych klasy „A”.
Za spełnienie warunku zostanie uznane:
a) wykonanie w ramach jednej umowy/zlecenia/kontraktu co najmniej 1 usługi polegającej na sporządzeniu pełnej dokumentacji projektowej dla obiektów biurowych klasy „A”, na podstawie których uzyskano prawomocne/ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę, bądź decyzje o użytkowaniu o powierzchni użytkowej minimum 8 000 m²,
oraz
b) wykonanie w ramach jednej umowy/zlecenia/kontraktu co najmniej 1 usługi polegającej na sporządzeniu dokumentacji projektowej dla budynku użyteczności publicznej (jak np. budynki biurowe klasy „A”, obiekty instytucji kultury i sztuki, obiekty urzędów i instytucji administracji samorządowej i państwowej) na podstawie której uzyskano prawomocne/ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę, bądź decyzje o użytkowaniu dla obiektu o powierzchni użytkowej min. 5 000 m²;
1.3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia;
Na potwierdzenie powyższego warunku Uczestnicy wykażą, że dysponują zespołem/osobami w skład którego wejdzie:
a) minimum1 osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej (wymagane jest udokumentowanie posiadania wiedzy i doświadczenia w opracowaniu projektów wykonawczych co najmniej dla jednego obiektu (budynku biurowego klasy „A” o którym mowa w pkt 1.2, lub budynku użyteczności publicznej, o którym mowa w pkt 1.2), na podstawie których wybudowano w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie obiekt objęty tymi projektami wykonawczymi o wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 60 milionów złotych bez podatku VAT;
b) minimum 1 osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, posiadająca:
- uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowlano-konstrukcyjnej;
- min. 5 letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przy realizacji co najmniej jednego kontraktu/umowy dotyczącej projektowania co najmniej jednego z obiektu/ów, o których mowa w pkt 1.2.;
Zamawiający nie dopuszcza, aby jedna osoba pełniła więcej niż jedną z ww. funkcji.
W przypadku Uczestników wspólnie ubiegających się o dopuszczenie do udziału w konkursie potencjał osobowy wykonawców podlega sumowaniu.
W przypadku wniosku składanego wspólnie Uczestnicy składają jeden wspólny wykaz osób. Każda z osób, która będzie uczestniczyć w konkursie podlega odrębnej weryfikacji i zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od Uczestników zostanie dokonana według formuły spełnia-nie spełnia. Nie spełnienie choćby jednego z warunków będzie skutkować wykluczeniem Uczestnika z konkursu.
1.4) sytuacji finansowej i ekonomicznej:
Zamawiający wymaga wykazania posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 1 mln 200 tys. PLN.
Nie spełnienie któregokolwiek ze wskazanych wymagań i warunków lub ich niewłaściwe potwierdzenie skutkować będzie wykluczeniem z udziału w konkursie.
2). Wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w konkursie.
W celu oceny spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych Uczestnicy konkursu wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w konkursie muszą złożyć następujące dokumenty:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w Konkursie zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy PZP (wzór stanowi załącznik nr 2.5 do Regulaminu), przy czym Uczestnicy Konkursu wspólnie ubiegający się o dopuszczenie do udziału w konkursie składają załącznik nr 2.5 A;
b) wykaz wykonanych głównych usług, o których mowa w p. 15.1.2 litera a) i b). Wykaz ten może być sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.3 do Regulaminu konkursu.
Zgodnie z § 1 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z dnia 19 lutego 2013 r., poz. 231) dowodami na potwierdzenie należytego wykonania głównych usług, mogą być potwierdzone np. pozwoleniem na budowę, opiniami (referencjami) zleceniodawców bądź odbiorców usługi projektowej, protokołami odbioru prac projektowych i innymi dokumentami, z których treści wynika, iż usługa wskazana w wykazie została wykonana zgodnie z warunkami umowy i / lub odebrana przez zamawiającego, a w szczególności:
- poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie,
- w przypadku zamówień na usługi – oświadczenie Uczestnika – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Uczestnik nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej. Zgodnie z § 9 ww. rozporządzenia zamiast poświadczenia Uczestnik może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817);
c) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.7 do Regulaminu;
d) oświadczenia, że osoby, które będą wymienione w załączniku nr 2.7 i które będą uczestniczyć w Konkursie, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.8 do Regulaminu. Zamawiający do przedłożonego wykazu wymaga załączenia dokumentów potwierdzających posiadanie stosownych uprawnień budowlanych w stosunku do każdej z osób wymienionych w wykazie, jeżeli takie uprawnienia są wymagane na podstawie przepisów odrębnych ustaw, a także potwierdzenia wpisu do właściwej izby samorządu zawodowego (aktualne zaświadczenia o wpisie na listę członków Izby Architektów RP);
e) Zamawiający wymaga przedłożenia kopii opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Uczestnika od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem Konkursu na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 1 mln 200 tys. PLN.
f) w przypadku Uczestnika, mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP, zamiast oświadczenia, o którym mowa w pkt 2 d) powyżej, stosownie do treści art. 46 akapit 1 dyrektywy 2004/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie koordynacji procedur udzielania zamówień publicznych na roboty budowlane, dostawy i usługi, innego, równoważnego dowodu, np. z dokumentu potwierdzającego uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń w kraju, w którym Uczestnik ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w tym potwierdzającego przynależność do samorządu zawodowego, jeżeli jest obowiązkowa.
3). Uczestnik Konkursu może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. W takiej sytuacji zobowiązany jest on udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, tj. przedstawi w tym celu:
- pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu pracy konkursowej (np. zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.9).
Zamawiający, w celu oceny, czy Uczestnik/Uczestnik konkursu będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania przedmiotu konkursu oraz oceny, czy stosunek łączący Uczestnika z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP – oprócz opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że Uczestnik jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem Zamówienia, dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu (np. zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.10.)
4). W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie:
1) warunki określone w 1) ppkt 1.2) i 1.3) będą uważane za spełnione, gdy wykaże to jeden z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie;
2) warunki w zakresie posiadania specjalistycznych uprawnień do projektowania bez ograniczeń ustalone Regulaminem Konkursu każdy z podmiotów, którymi będzie się posługiwać Uczestnik wspólnie biorący udział w konkursie musi spełniać odrębnie.
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
Ocena prac konkursowych będzie dokonywana wyłącznie w oparciu o część graficzną i część opisową pracy konkursowej. Prace konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:
1) jakość zaproponowanych rozwiązań urbanistycznych – kryterium K1 - waga 10 %;
2) jakość zaproponowanych rozwiązań architektonicznych oraz konstrukcyjno-materiałowych – kryterium K2 - waga 45 %;
3) jakość zaproponowanych rozwiązań funkcjonalnych – kryterium K 3 - waga 25 %,
4) energooszczędność przyjętych rozwiązań i ich wpływ na koszty realizacji oraz koszty eksploatacji inwestycji, inne aspekty projektu realizujące politykę zrównoważonego rozwoju – kryterium K4 - waga 10 %;
5) koszt realizacji inwestycji – kryterium K5 - waga 5 %;
6) koszty wykonania dokumentacji – kryterium K6 - waga 5 %.
Ocena prac konkursowych będzie dokonywana na podstawie części graficznej i opisowej pracy konkursowej.
Ocena będzie podlegała na przyznaniu przez Sąd Konkursowy, każdej pracy zakwalifikowanej do oceny, odpowiedniej ilości punktów w zakresie od 0,0 do 10,0 w ramach każdego z wymienionych powyżej kryteriów oceny: K1 – K6.
Uzyskana ilość punktów w każdym z kryteriów będzie mnożona przez współczynnik „wagi” kryterium.
Punkty przyznane pracom przez Sąd Konkursowy w ramach każdego z kryteriów będą stanowić o końcowej ocenie pracy konkursowej, w sposób następujący:
Ocena pracy=0,0 jeżeli wartość któregokolwiek z kryteriów (K1, K2, K3, K4, K5, K6)=0,0
Za najlepszą zostanie uznana praca konkursowa, która uzyska łącznie największą liczbę punktów.
W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów przez dwie lub więcej prac o wyborze zdecyduje Sąd Konkursowy w drodze głosowania.
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
ZP/001/2013/RCA
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 10.6.2013 - 12:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
Data: 19.6.2013
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: Trzech Uczestników konkursu, których prace zostaną uznane przez Sąd Konkursowy za najlepsze otrzyma nagrody pieniężne oraz zostaną zaproszeni do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia.
Nagrody pieniężne zostaną przyznane w następujących wysokościach:
I nagroda- 120 tysięcy PLN
II nagroda - 90 tysięcy PLN
III nagroda - 60 tysięcy PLN
Sąd Konkursowy za zgodą Zamawiającego, może ograniczyć liczbę nagród lub nie przyznać pierwszej, drugiej lub trzeciej nagrody, jeśli w ocenie Sądu konkursowego złożone prace nie spełnią kryteriów oceny prac, przez co należy rozumieć m.in. brak uzyskania minimum połowy możliwej do uzyskania sumy punktów, o której mowa w pkt IV.3). Sąd konkursowy, w porozumieniu z Zamawiającym może zmienić wysokość poszczególnych nagród przy zachowaniu rozdysponowania całej puli przewidzianej na nagrody. Kwoty, o których mowa powyżej zostaną pomniejszone o należne podatki na podstawie odrębnych przepisów.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: nie
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Tomasz Konior - przewodniczący Sądu
2. Michał Szymanowski - zastępca przewodniczącego Sądu
3. Marek Sowa - członek Sądu
4. Agata Błahuciak - członek Sądu
5. Marcin Włodarczyk - Sędzia Referent
6. Janusz Sepioł - członek Sądu
7. Zbigniew Maćków - członek Sądu
8. Stanisław Bisztyga - członek Sądu
9. Wojciech Wojtowicz - członek Sądu

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
I. Forma dokumentów.
1) Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Uczestnika Konkursu / Wykonawcę. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
2) W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Uczestnik / Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Uczestnika / Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Uczestnika lub te podmioty.
3) Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
4) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie nie jest wymagane, jeżeli Zamawiający wyraził zgodę, o której mowa w art. 9 ust. 3 ustawy PZP.
II. Sposób udzielania wyjaśnień dotyczących regulaminu konkursu.
1) Zamawiający niezwłocznie udzieli wyjaśnień wszystkim Uczestnikom, którym przekazał Regulamin, bez ujawniania źródła zapytania, jednak nie później, niż na 4 dni przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie pod warunkiem, że zapytanie wpłynie do Zamawiającego, nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składnia wniosków.
2) Udzielone przez Zamawiającego wyjaśnienia oraz dokonane zmiany w Regulaminie są wiążące dla Uczestników konkursu.
3) Ewentualne przedłużenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie nie wpływa na bieg terminu składania zapytań, o którym mowa w pkt 4.2 Regulaminu.
4) W terminie 3 dni przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, Zamawiający zamieści wszystkie odpowiedzi na zapytania Uczestników, nie ujawniając źródła zapytań, na stronach internetowych wskazanych w p. 2.3. Regulaminu Konkursu.
III. Zmiany Regulaminu konkursu.
1) W uzasadnionych przypadkach Zamawiający w porozumieniu z Sądem Konkursowym może w każdym czasie przed upływem terminu do składania prac konkursowych zmodyfikować treść postanowień niniejszego regulaminu, z zastrzeżeniem punktu 5.2. Regulaminu Konkursu.
2) Zmianom nie mogą podlegać ustalenia dotyczące warunków udziału w konkursie oraz sposobu oceny spełnienia tych warunków przez Uczestników konkursu, a także kryteria i sposób oceny prac konkursowych, jak również przedmiot konkursu, wysokość nagród i termin składania prac konkursowych z zastrzeżeniem postanowień pkt 7.7 Regulaminu Konkursu oraz z zastrzeżeniem pkt 5.4 Regulaminu Konkursu.
3) Treść każdej dokonanej zmiany zostanie niezwłocznie ogłoszona w sposób określony w p. 2.3 Regulaminu Konkursu, a w przypadku dokonania zmiany po zakwalifikowaniu Uczestników do udziału w konkursie, zostanie ogłoszona jak wyżej i przesłana w trybie określonym w pkt 3.3. Regulaminu Konkursu wszystkim Uczestnikom, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w konkursie.
4) Zamawiający w porozumieniu z Sądem Konkursowym przesunie termin składania prac konkursowych co najmniej o 7 dni, jeżeli w wyniku dokonanej zmiany Regulaminu niezbędny będzie dodatkowy czas na sporządzenie pracy konkursowej.
5) Dokonane przez Zamawiającego zmiany Regulaminu są wiążące dla wszystkich Uczestników konkursu.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się:
1) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) odwołanie wobec treści ogłoszenia o Konkursie wnosi się w terminie:
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej –
3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 3 wnosi się:
w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.

Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej „Izbą”, w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołanie wraz z załącznikami oraz zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego przez wykonawcę, wnoszone drogą elektroniczną opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznych, weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu oraz dalsze pisma wnoszone tą drogą w sprawie, przekazuje się za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Izby, udostępnionej na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych (www.uzp.gov.pl). Odwołania oraz przystąpienia wnoszone w inny sposób niż wskazany wyżej nie będą rozpatrywane. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia.

Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy PZP, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Na wyrok Izby oraz postanowienie Izby przysługuje skarga do Sądu Okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587700
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
15.5.2013
TI Tytuł PL-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 189658-2013
PD Data publikacji 11/06/2013
OJ Dz.U. S 111
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 06/06/2013
DT Termin 17/06/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego

11/06/2013    S111    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego

2013/S 111-189658

Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o., ul. Kordylewskiego 11, Osoba do kontaktów: Rafał Zawisza, Agnieszka Jasiówka, Kraków31-542, POLSKA. Faks: +48 126176666. E-mail: sekretarz.konkursu@rca.malopolska.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.5.2013, 2013/S 95-161975)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000

Usługi projektowania architektonicznego

Zamiast: 

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników: pkt 1.2) a,b; pkt 1.3) a,b

W ramach potwierdzenia spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia Uczestnicy wykażą się odpowiednim doświadczeniem, tj. w przypadku Uczestników ubiegających się o udział w konkursie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie Uczestnicy wykażą, że zrealizowali należycie usługi polegające na opracowaniu wielobranżowych projektów budowlanych dla obiektów klasy A"/zespoły obiektów biurowych klasy "A".

Za spełnienie warunku zostanie uznane:

a) wykonanie w ramach jednej umowy/zlecenia/kontraktu co najmniej jednej usługi polegającej na sporządzeniu pełnej dokumentacji projektowej dla obiektów , na podstawie których uzyskano prawomocne/ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę, bądź decyzje o użytkowani o powierzchni użytkowej minimum 8 000 m2

oraz

b) wykonanie w ramach jednej umowy/zlecenia/kontraktu co najmniej jednej usługi polegającej na sporządzeniu dokumentacji projektowej dla budynku użyteczności publicznej (jak np. budynki biurowe klasy „A”, obiekty instytucji kultury i sztuki, obiekty urzędów i instytucji administracji samorządowej i państwowej)na podstawie której uzyskano prawomocne/ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę, bądź decyzje o użytkowani dla obiektu o powierzchni użytkowej min. 5 000 m2

1.3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia;

Na potwierdzenie powyższego warunku Uczestnicy wykażą, że dysponują zespołem/osobami w skład którego wejdzie:

a) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej (wymagane jest udokumentowanie posiadania wiedzy i doświadczenia w opracowaniu projektów wykonawczych co najmniej dla jednego obiektubudynku o którym mowa w pkt 1.2, lub budynku użyteczności publicznej, o którym mowa w pkt 1.2), na podstawie których wybudowano w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie obiekt objęty tymi projektami wykonawczymi o wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 0 milionów PLN bez podatku VAT;

b) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, posiadająca:

— uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności;

— min. 5 letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przy realizacji co najmniej jednego kontraktu/umowy dotyczącej projektowania co najmniej jednego z obiektu/ów, o których mowa w pkt 1.2.

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników: pkt 2) b

wykaz wykonanych głównych usług, o których mowa w p. 15.1.2 litera a) i b)Wykaz ten może być sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.3 do Regulaminu konkursu.

IV.4.3) Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:

10.06.2013 (12:00)

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

19.06.2013

Powinno być: 

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników: pkt 1.2) a,b; pkt 1.3) a,b

W ramach potwierdzenia spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia Uczestnicy wykażą się odpowiednim doświadczeniem, tj. w przypadku Uczestników ubiegających się o udział w konkursie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie Uczestnicy wykażą, że zrealizowali należycie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji architektoniczno – budowlanej dla obiektów charakteryzujących się wysokimi standardami technicznymi i użytkowymi, analogicznymi do takich, jakie wymagane są co najmniej dla budynków biurowych lub zespołów obiektów biurowych klasy „A”, a określonych np. w dokumencie pt. „Modern Standards Polska. Wytyczne do projektowania oraz opracowywania specyfikacji współczesnych obiektów i przestrzeni biurowych”, bądź opracowanych przez inne organizacje i instytucje, jak np. BOMA (Boma Buliding Classifications), OFFICE Buildings Quality standards and Classiffication” opracowanej przez Forton International JSCo Associate Office Cushman&Wakefield;

Za spełnienie warunku zostanie uznane:

a) wykonanie w ramach jednej umowy/zlecenia/kontraktu co najmniej jednej usługi polegającej na sporządzeniu pełnej dokumentacji projektowej dla obiektów scharakteryzowanych powyżej, na podstawie których uzyskano prawomocne/ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę, bądź decyzje o pozwoleniu na użytkowanie, o powierzchni użytkowej minimum 8 000 m2

oraz

b) wykonanie w ramach jednej umowy/zlecenia/kontraktu co najmniej jednej usługi polegającej na sporządzeniu dokumentacji projektowej dla budynku użyteczności publicznej (jak np. budynki biurowe klasy „A”, obiekty instytucji kultury i sztuki, obiekty urzędów i instytucji administracji samorządowej i państwowej), na podstawie której uzyskano prawomocne / ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę, bądź decyzje o pozwoleniu na użytkowanie dla obiektu o powierzchni użytkowej min. 5 000 m2;

1.3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia;

Na potwierdzenie powyższego warunku Uczestnicy wykażą, że dysponują zespołem/osobami w skład którego wejdzie:

a) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej (wymagane jest udokumentowanie posiadania wiedzy i doświadczenia w opracowaniu projektów wykonawczych co najmniej dla jednego obiektu/budynku, o którym mowa w pkt 1.2), na podstawie których wybudowano w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie obiekt objęty tymi projektami wykonawczymi o wartości kosztorysowej robót budowlanych nie mniejszej niż 40 milionów PLN bez podatku VAT;

b) minimum jedna osoba legitymująca się uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, posiadająca:

— uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej;

— min. 5 letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte przy realizacji co najmniej jednego kontraktu/umowy dotyczącej projektowania co najmniej jednego z obiektu/ów, o których mowa w pkt 1.2.

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników: pkt 2) b

wykaz wykonanych głównych usług, o których mowa w p. 15.1.2 litera a) i b) wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie. Wykaz ten może być sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2.3 do Regulaminu konkursu.

IV.4.3) Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:

17.06.2013 (12:00)

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

26.06.2013

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Zamawiający dokonał zmian w treści Regulaminu Konkursu oraz w załączniku Nr 1.1. – Istotne postanowienia umowy oraz w załączniku 1.2. – Regulamin Sądu Konkursowego. Szczegółowe wyjaśnienia w zakresie dokonanych zmian oraz tekst jednolity Regulaminu wraz z załącznikami 1.1. i 1.2. opublikowane są na stronach www.sarp.krakow.pl. Dokonane zmiany doprecyzowują niektóre postanowienia regulaminu oraz warunków zawarcia umowy z wykonawcą usługi, jak również dokonano korekty edycyjnej.


TI Tytuł PL-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 212800-2013
PD Data publikacji 28/06/2013
OJ Dz.U. S 124
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 25/06/2013
DT Termin 02/07/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego

28/06/2013    S124    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego

2013/S 124-212800

Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o., ul. Kordylewskiego 11, Osoba do kontaktów: Rafał Zawisza, Agnieszka Jasiówka, Kraków31-542, POLSKA. Faks: +48 126176666. E-mail: sekretarz.konkursu@rca.malopolska.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.5.2013, 2013/S 95-161975)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000

Usługi projektowania architektonicznego

Zamiast: 

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

26.06.2013

Powinno być: 

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

02.07.2013

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
ND Nr dokumentu 362293-2013
PD Data publikacji 26/10/2013
OJ Dz.U. S 209
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Nie dotyczy
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 24/10/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 9 - Nie dotyczy
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 9 - Nie dotyczy
PC Kod CPV 71222000 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
OC Pierwotny kod CPV 71222000 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

26/10/2013    S209    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Nie dotyczy 

Polska-Kraków: Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

2013/S 209-362293

Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska Sp. z o.o., ul. Kordylewskiego 11, Osoba do kontaktów: Rafał Zawisza, Agnieszka Jasiówka, Kraków31-542, POLSKA. Faks: +48 126176666. E-mail: sekretarz.konkursu@rca.malopolska.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 23.10.2013, 2013/S 206-357540)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71222000

Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

Zamiast: 

V.1) Przyznanie i nagrody:

Druga Nagroda

Trzecia Nagroda

Trzecia Nagroda

—.

Powinno być: 

V.1) Przyznanie i nagrody:

Druga Nagroda Pieniężna oraz zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia

Trzecia Nagroda Pieniężna oraz zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia

Trzecia Nagroda Pieniężna oraz zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia

V.1.3) Nazwy i adresy zwycięzców konkursu

Wojciech Gęsiak Studio Architektoniczne, ul. Chrobrego 22, 26-600 Radom, PL. E-mail: wgstudio@wgstudio.pl.

Inne dodatkowe informacje

Sąd Konkursowy nie przyznał pierwszej nagrody. Zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia odbędzie się zgodnie z przpisami Ustawy o zamówieniach publicznych.


Adres: Kordylewskiego 11/204, 31-542 Kraków
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: biuro@rca.malopolska.pl
tel: +48 664003868
fax: +48 126176666
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-06-10
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16197520131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-05-17
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.sarp.krakow.pl
Informacja dostępna pod: Regionalne Centrum Administracyjne "Małopolska" sp. z o.o.
ul. Kordylewskiego 11 lok. 204, 31-542 Kraków, woj. małopolskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego