Przebudowa jazów na rzece Dunajczyk w km: 4+898 i 8+047, gm. Stupsk, pow. mławski
Opis przedmiotu przetargu: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn. Przebudowa jazów na rzece Dunajczyk w km: 4+898 i 8+047, gm. Stupsk, pow. mławski. Projektowane jazy wykonane będą w miejscu istniejących budowli: - w km 4+898 – działka o nr ew. 207 obręb Konopki oraz działka o nr ew. 99 obręb Morawy, gm. Stupsk, pow. mławski, - w km 8+047 – działka o nr ew. 76 obręb Strzałkowo, gm. Stupsk, pow. mławski. W wyniku długoletniej eksploatacji stan techniczny jazów jest bardzo zły, co uniemożliwia prowadzenie okresowego piętrzenia w celu retencjonowania wody w korycie rzeki Dunajczyk i prowadzenia nawodnień rolniczych. Celem planowanej inwestycji jest przywrócenie funkcjonalności budowli. Roboty budowlane będą polegać na przebudowie dwóch jazów żelbetowych o konstrukcji dokowej, przy zachowaniu ich charakterystycznych parametrów tj. światła jazów: szerokość B = 2,0 m, wysokość H = 1,5 m, z niecką wypadową i z zamknięciem jazów klapą stalową z jednostronnym napędem ręcznym przy pomocy mechanizmów śrubowych. Wysokość piętrzenia będzie wynosiła: 0,85 m dla jazu w km 4+898 i 0,90 m dla jazu w km 8+047. 2. Szczegółowy opis i zakres robót określają: 1) dokumentacja projektowa, w tym wyciąg z projektu budowlanego i projektu wykonawczego, przedmiar robót – załącznik nr 15 do SIWZ, 2) wyciąg ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót – załącznik nr 16 do SIWZ, 3) SIWZ. 3. Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do: 1) udzielenia gwarancji na wykonane roboty – min. 3 lata – max. 5 lat (okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert), 2) spełnienia warunków określonych w decyzjach, zgłoszeniach oraz wyciągu z karty informacyjnej przedsięwzięcia stanowiących załącznik nr 17 do SIWZ, 3) zatrudnienia na umowę o pracę pracowników zgodnie z opisem w pkt XVI SIWZ, 4) ubezpieczenia budowy, 5) ponoszenia kosztów wymienionych w pkt XXV 7 SIWZ, 6) zapewnienia obsługi geodezyjnej, 7) uzgodnienia przed rozpoczęciem robót (np. w formie protokołu) z właścicielami nieruchomości warunków czasowego wejścia na grunt w celu realizacji inwestycji (w porozumieniu z zamawiającym), 8) przygotowania zadania inwestycyjnego do odbioru końcowego. Zaleca się, aby wykonawca dokonał wizji terenu robót, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i wykonania zamówienia. Wizję terenu robót wykonawca przeprowadza na własny koszt. Wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi, sztuką budowlaną oraz przepisami bhp i p.poż. Roboty należy prowadzić zgodnie z wymogami dokumentacji projektowej, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych oraz SIWZ.
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):
http://htp://www.wzmiuw.waw.plOGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział Ciechanów, krajowy numer identyfikacyjny 58558400063, ul. ul. Powstańców Warszawskich 11, 06400 Ciechanów, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 23 674 24 50, e-mail danuta.klonowska@wzmiuw.waw.pl, faks 23 674 24 51.
Adres strony internetowej (URL): http://www.wzmiuw.waw.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Wojewódzka Samorządowa Jednostka Organizacyjna
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
http://www.wzmiuw.waw.pl
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
htp://www.wzmiuw.waw.pl
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
Ofertę należy złożyć na adres zamawiającego z zachowaniem czytelnej formy pisemnej, osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
Adres:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział Ciechanów, ul. Powstańców Warszawskich 11, 06-400 Ciechanów
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa jazów na rzece Dunajczyk w km: 4+898 i 8+047, gm. Stupsk, pow. mławski
Numer referencyjny:
PIR/C-4208 DJ.7/16/17
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
II.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn. Przebudowa jazów na rzece Dunajczyk w km: 4+898 i 8+047, gm. Stupsk, pow. mławski. Projektowane jazy wykonane będą w miejscu istniejących budowli: - w km 4+898 – działka o nr ew. 207 obręb Konopki oraz działka o nr ew. 99 obręb Morawy, gm. Stupsk, pow. mławski, - w km 8+047 – działka o nr ew. 76 obręb Strzałkowo, gm. Stupsk, pow. mławski. W wyniku długoletniej eksploatacji stan techniczny jazów jest bardzo zły, co uniemożliwia prowadzenie okresowego piętrzenia w celu retencjonowania wody w korycie rzeki Dunajczyk i prowadzenia nawodnień rolniczych. Celem planowanej inwestycji jest przywrócenie funkcjonalności budowli. Roboty budowlane będą polegać na przebudowie dwóch jazów żelbetowych o konstrukcji dokowej, przy zachowaniu ich charakterystycznych parametrów tj. światła jazów: szerokość B = 2,0 m, wysokość H = 1,5 m, z niecką wypadową i z zamknięciem jazów klapą stalową z jednostronnym napędem ręcznym przy pomocy mechanizmów śrubowych. Wysokość piętrzenia będzie wynosiła: 0,85 m dla jazu w km 4+898 i 0,90 m dla jazu w km 8+047. 2. Szczegółowy opis i zakres robót określają: 1) dokumentacja projektowa, w tym wyciąg z projektu budowlanego i projektu wykonawczego, przedmiar robót – załącznik nr 15 do SIWZ, 2) wyciąg ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót – załącznik nr 16 do SIWZ, 3) SIWZ. 3. Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do: 1) udzielenia gwarancji na wykonane roboty – min. 3 lata – max. 5 lat (okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert), 2) spełnienia warunków określonych w decyzjach, zgłoszeniach oraz wyciągu z karty informacyjnej przedsięwzięcia stanowiących załącznik nr 17 do SIWZ, 3) zatrudnienia na umowę o pracę pracowników zgodnie z opisem w pkt XVI SIWZ, 4) ubezpieczenia budowy, 5) ponoszenia kosztów wymienionych w pkt XXV 7 SIWZ, 6) zapewnienia obsługi geodezyjnej, 7) uzgodnienia przed rozpoczęciem robót (np. w formie protokołu) z właścicielami nieruchomości warunków czasowego wejścia na grunt w celu realizacji inwestycji (w porozumieniu z zamawiającym), 8) przygotowania zadania inwestycyjnego do odbioru końcowego. Zaleca się, aby wykonawca dokonał wizji terenu robót, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i wykonania zamówienia. Wizję terenu robót wykonawca przeprowadza na własny koszt. Wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi, sztuką budowlaną oraz przepisami bhp i p.poż. Roboty należy prowadzić zgodnie z wymogami dokumentacji projektowej, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych oraz SIWZ.
II.5) Główny kod CPV:
45240000-1
Dodatkowe kody CPV:
45247000-0, 45200000-1
II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
II.9) Informacje dodatkowe:
1. Wymagania związane z zatrudnieniem osób na umowę o pracę: 1) Na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy pzp, zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (w pełnym wymiarze czasu pracy) przez wykonawcę min. 8 osób, które będą wykonywać czynności bezpośrednio związane z realizacją zamówienia przez cały okres jego trwania, tj.: a) robót ziemnych, kanału obiegowego, dróg tymczasowych, b) robót odwodnieniowych, c) robót rozbiórkowych, d) robót konstrukcyjnych jazów, e) umocnienia koryta rzeki w dnie i na skarpach na ponurze i poszurze jazów, f) robót wykończeniowych. 2) Wykonawca przed podpisaniem umowy na realizację zamówienia przedłoży zamawiającemu oświadczenie dotyczące spełniania wymogu zatrudnienia osób, o których mowa w pkt 1, na podstawie umowy o pracę – załącznik nr 14 do SIWZ. 3) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym terminie, wykonawca przedłoży zamawiającemu oświadczenie – załącznik nr 14 do SIWZ w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności bezpośrednio związane z realizacją zamówienia. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: a) dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, b) datę złożenia oświadczenia, c) wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, ze wskazaniem liczby tych osób i wymiaru etatu wraz z potwierdzeniem opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia osób. Oświadczenie musi być podpisane przez osobę uprawnioną do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy. 4) Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane w pkt 1 wykonawca zapłaci zamawiającemu karę umowną w wysokości 200 zł, określoną we wzorze umowy – załącznik nr 12 do SIWZ. Kara będzie naliczana w odniesieniu do każdej z osób, za każdy dzień, w którym wykonawca nie wypełnił zobowiązania zatrudnienia na umowę o pracę. Nie przedstawienie przez wykonawcę w wyznaczonym terminie żądanego przez zamawiającego oświadczenia, w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę ww. wymogu zatrudnienia osób wykonujących czynności wskazane w pkt 1. 5) W przypadku wątpliwości zamawiającego, co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 2. Zasady dotyczące podwykonawstwa: 1) Zamawiający, na podstawie art. 36a ust. 2 pkt 1 ustawy pzp, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia, tj.: a) robót ziemnych, kanału obiegowego, dróg tymczasowych, b) robót odwodnieniowych, c) robót rozbiórkowych, d) robót konstrukcyjnych, e) umocnień koryta rzeki w dnie i na skarpach na ponurze i poszurze jazów, f) robót wykończeniowych. 2) Wykonawca może powierzyć część zamówienia podwykonawcy, z zastrzeżeniem pkt 1. 3) W przypadku zamiaru powierzenia części zamówienia podwykonawcom, zamawiający żąda: a) wskazania przez wykonawcę – w załączniku nr 1 do SIWZ – części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez wykonawcę firm podwykonawców, b) zamieszczenia informacji o podwykonawcach w oświadczeniu – załącznik nr 6 do SIWZ – w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu. 4) Zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia określonych w sekcji III niniejszego Ogłoszenia, dotyczących podwykonawcy, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem na którego zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a ustawy pzp. 5) Jeżeli zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy. 6) Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli: 1. wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę w wysokości co najmniej 1 200 000,00 zł, 2. wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli: 1. wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował należycie roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub odbudowie dwóch jazów żelbetowych, 2. wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował sprzętem niezbędnym do zrealizowania przedmiotu zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia wymaganego warunku, w szczególności: - koparką gąsienicową – 2 szt., - spycharką gąsienicową – 1 szt., - żurawiem samochodowym lub dźwigiem samochodowym – 1 szt., - pompą wirnikową spalinową – 2 szt., - wibromłotem – 1szt., - ciągnikiem kołowym – 1szt., - przyczepą ciągnikową – 1 szt., - samochodem samowyładowczym – 1 szt., - agregatem prądotwórczym – 3 szt. 3. wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował minimum jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej określonej obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290, z późn. zm.), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278), bądź w specjalności wodno-melioracyjnej, hydrotechnicznej lub konstrukcyjno-budowlanej – odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a Prawo budowlane oraz przepisów ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394, z późn. zm.). Osoby odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi muszą przynależeć do właściwej izby samorządu zawodowego i być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Wymaga się, aby osoba wskazana jako kierownik budowy posiadała, co najmniej pięcioletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy w zakresie budowli hydrotechnicznych lub obiektów budowlanych melioracji wodnych.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe: 1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2) W przypadku, o którym mowa w pkt 1) wykonawcy muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3) Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnictwo musi precyzować zakres umocowania i wskazywać pełnomocnika. 4) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. 5) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone w sekcji III pkt III.1.2)1 oraz pkt III.1.3)1, pkt III.1.3)2 i pkt III.1.3)3 niniejszego Ogłoszenia musi spełniać co najmniej jeden wykonawca samodzielnie lub wszyscy wykonawcy łącznie, natomiast warunek określony w pkt sekcji III.2) pkt III.2.1) i pkt III.2.2) niniejszego Ogłoszenia winien spełniać każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 ustawy Kodeks cywilny. 7) Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z pełnomocnikiem. 8) W załączniku nr 1 do SIWZ w miejscu „nazwa i adres wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie, a nie tylko pełnomocnika. 9) Od wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, których oferta została wybrana, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców. 10) Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną. Spółka cywilna ubiegająca się o zamówienie musi wyznaczyć pełnomocnika do jej reprezentowania. Ustawowe zasady reprezentacji spółki cywilnej zezwalające każdemu wspólnikowi na jej reprezentowanie w takich granicach, w jakich jest uprawniony do prowadzenia jej spraw, nie spełniają wymogu z art. 23 ustawy pzp, który zakłada, że członków konsorcjum ubiegających się wspólnie o zamówienie reprezentować może nie każdy z jego uczestników, jak to ma miejsce w przypadku spółki cywilnej, lecz tylko jeden z nich. 11) Obligatoryjny wymóg zawierania umowy spółki cywilnej nie istnieje, jeżeli wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia są małżonkowie, którzy prowadzą przedsiębiorstwo stanowiące ich współwłasność łączną. W takim przypadku zamawiający nie może żądać od małżonków zawarcia przez nich umowy regulującej ich współpracę. 2. Powoływanie się na zasoby podmiotów trzecich 1) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 2) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów (w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, które powinno określać w szczególności: a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego, c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 3) Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału oraz potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania o zamówienie zgodnie z pkt III.3), III.4) i III.5) niniejszego Ogłoszenia. 4) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5) Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. 6) W przypadku zmiany lub rezygnacji z podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podmiot lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podmiot, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 7) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu, o którym mowa w pkt 2.1), nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami, lub b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w pkt 2.1).
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. Dokumenty składane na wezwanie zamawiającego: 1) w celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia wymaganego warunku, o którym mowa w pkt III.1.2)1 niniejszego Ogłoszenia, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert, b) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, 2) w celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: a) wykaz robót budowlanych – załącznik nr 8 do SIWZ – w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia wymaganego warunku, o którym mowa w pkt III.1.3)1 niniejszego Ogłoszenia, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty, b) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego – załącznik nr 9 do SIWZ – w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia wymaganego warunku, o którym mowa w pkt III.1.3)2 niniejszego Ogłoszenia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, c) wykaz osób – załącznik nr 10 do SIWZ – w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia wymaganego warunku, o którym mowa w pkt III 1.3)3 niniejszego Ogłoszenia, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, d) oświadczenie, że osoby uczestniczące w wykonywaniu zamówienia przewidziane do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadają wymagane uprawnienia – załącznik nr 11 do SIWZ.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Informacja na temat wadium
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 17 500,00 zł (słownie: siedemnaście tysięcy pięćset złotych 00/100). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
etap nr | czas trwania etapu |
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
cena | 60 |
okres gwarancji | 40 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
etap nr | czas trwania etapu |
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze umowy – załącznik nr 12 do SIWZ. Umowa będzie zgodna z postanowieniami wynikającymi z treści SIWZ oraz danymi zawartymi w ofercie. 2.Zakres świadczenia wykonawcy wynikający z umowy musi być tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie. 3. Podpisane ustalenia umowne są wiążące dla stron. 4. Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, zmiana istotnych postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy pzp i jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie i nie prowadzi do zmiany charakteru umowy, lub konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, o których mowa w pkt 5. 5. Strony dopuszczają możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty,na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadkach określonych w art. 144 ust. 1 ustawy pzp oraz przewidują możliwość dokonania zmian postanowień umowy, jeżeli zaistniały przyczyny niezależne od działania stron, których przy zachowaniu wszelkich należytych środków nie można uniknąć ani im zapobiec, a w szczególności zmiany mogą dotyczyć: 1) zmiany w zakresie przedmiotu zamówienia, jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany jest skutkiem zmiany przepisów prawa, 2) zmiany w zakresie wynagrodzenia, o jakim mowa w § 3 ust. 1 wzoru umowy – załącznik nr 12 do SIWZ, w sytuacji, gdy w celu wykonania przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją projektową konieczne jest wprowadzenie zmian w kosztorysie ofertowym z zastrzeżeniem, że wartość umowy nie może ulec zwiększeniu, 3) zmiany terminu realizacji umowy z przyczyn nie wynikających z winy wykonawcy, w przypadku: a) jeżeli wykonanie robót zamiennych wpłynie na termin wykonania zamówienia podstawowego, b) wystąpienia okoliczności wynikających z tzw. „siły wyższej” (np. powodzie, huragany, gwałtowne burze) uniemożliwiających realizację robót przez okres dłuższy niż 2 tygodnie. Wstrzymanie robót z tego powodu musi być potwierdzone w dzienniku budowy i zaakceptowane przez inspektora nadzoru inwestorskiego. Wstrzymanie robót budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne typowe (właściwe) dla danej pory roku i miesiąca lub zła organizacja robót nie uzasadniają zmiany terminu umowy, c) potrzeby wstrzymania robót budowlanych przez zamawiającego z przyczyn od niego niezależnych, 4) zmiany zakresu przedmiotu umowy oraz zmiany wynagrodzenia (ceny): a) jeżeli dla należytego wykonania zamówienia konieczne będzie wykonanie robót zamiennych lub zaniechanie części robót, b) jeżeli nastąpi ograniczenie lub brak środków finansowych, 6. Zmiany postanowień umowy nie mogą powodować wzrostu kosztów zadania. 7. Zmiana umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 15/02/2017, godzina: 09:15,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nazwa projektu lub programu
Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 16140-2017
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie
Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego
Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających
Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział Ciechanów, krajowy numer identyfikacyjny 58558400063, ul. ul. Powstańców Warszawskich 11, 06400 Ciechanów, państwo Polska, woj. mazowieckie, tel. 23 674 24 50, faks 23 674 24 51, e-mail danuta.klonowska@wzmiuw.waw.pl
Adres strony internetowej (URL): http://www.wzmiuw.waw.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):
II.2) Rodzaj zamówienia:
II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
II.4) Informacja o częściach zamówienia:
Zamówienie podzielone jest na części:
Dodatkowe kody CPV: 45247000-0, 45200000-9
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów
III.3) Informacje dodatkowe:
Postępowanie/część zostało unieważnione nie Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania: | |
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 23/03/2017 IV.2 Całkowita wartość zamówienia Wartość bez VAT Waluta IV.3) INFORMACJE O OFERTACH Liczba otrzymanych ofert 10 w tym Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 10 Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: 0 Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej: 0 liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0 IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0 IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie: nie Zakład Usług Hydrotechniczno-Melioracyjnych Wojciech Ferenc, , {Dane ukryte}, 46-040, Ozimek, kraj/woj. opolskie Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: tak Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie Skrót literowy nazwy państwa: Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie Skrót literowy nazwy państwa: IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM Cena wybranej oferty/wartość umowy 383 854,44 Oferta z najniższą ceną/kosztem 383 854,44 > Oferta z najwyższą ceną/kosztem 1 109 594,96 Waluta: PLN IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom: IV.8) Informacje dodatkowe: |
IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ
IV.9.1) Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie na podstawie art. ustawy Pzp.
IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 1614020170 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | PIR/C-4208 DJ.7/16/17 |
Data publikacji zamówienia: | 2017-01-29 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 60% |
WWW ogłoszenia: | http://www.wzmiuw.waw.pl |
Informacja dostępna pod: | htp://www.wzmiuw.waw.pl |
Okres związania ofertą: | 31 dni |
Kody CPV
45240000-1 | Budowa obiektów inżynierii wodnej | |
45247000-0 | Roboty w zakresie budowy tam, kanałów, kanałów irygacyjnych i akweduktów |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Przebudowa jazów na rzece Dunajczyk w km: 4+898 i 8+047, gm. Stupsk, pow. mławski | Zakład Usług Hydrotechniczno-Melioracyjnych Wojciech Ferenc Ozimek | 2017-03-24 | 383 854,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2017-03-24 Dotyczy cześci nr: 0 Kody CPV: 45240000 45247000 45200000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 383 854,00 zł Minimalna złożona oferta: 383 854,00 zł Ilość złożonych ofert: 10 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 383 854,00 zł Maksymalna złożona oferta: 1 109 595,00 zł |