Usługi szkoleniowe - Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego
Opis przedmiotu przetargu: Zamawiający jest Miasto Poznań, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, działający w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, ul. Cześnikowska 18, 60-330 Poznań. Przedmiot zamówienia: Realizacja usług szkoleniowych - Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu zagrożonych wykluczeniem społecznym, w ramach Projektu Systemowego Pomoc-Aktywizacja-Wsparcie (PAW), polegających na codziennym udziale uczestników szkoleń przez minimum 6 godzin dziennie ( 5 dni roboczych w tygodniu) w zajęciach Centrum Integracji Społecznej prowadzącego zewnętrzne lub wewnętrzne warsztaty zawodowe w formie praktyk zawodowych we współpracy z podmiotami gospodarczymi, zgodnie z Ustawą z dnia 13 czerwca 2003r. o zatrudnieniu socjalnym.
Poznań: Usługi szkoleniowe - Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego
Numer ogłoszenia: 14964 - 2011; data zamieszczenia: 31.01.2011
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Miasta Poznania, Biuro Zamówień Publicznych, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, woj. wielkopolskie, tel. (061) 878 52 65, faks , strona internetowa www.city.poznan.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi szkoleniowe - Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zamawiający jest Miasto Poznań, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, działający w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, ul. Cześnikowska 18, 60-330 Poznań. Przedmiot zamówienia: Realizacja usług szkoleniowych - Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu zagrożonych wykluczeniem społecznym, w ramach Projektu Systemowego Pomoc-Aktywizacja-Wsparcie (PAW), polegających na codziennym udziale uczestników szkoleń przez minimum 6 godzin dziennie ( 5 dni roboczych w tygodniu) w zajęciach Centrum Integracji Społecznej prowadzącego zewnętrzne lub wewnętrzne warsztaty zawodowe w formie praktyk zawodowych we współpracy z podmiotami gospodarczymi, zgodnie z Ustawą z dnia 13 czerwca 2003r. o zatrudnieniu socjalnym..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawnaPostępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybuRealizacja Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego przez klientów MOPR jest regulowana zapisami Ustawy o zatrudnieniu socjalnym z 13 czerwca 2003 roku (Dz. U. z dnia 14 lipca 2003 r.). Podmiotami uprawnionymi do realizacji usługi są jedynie wybrane jednostki publiczne lub pozarządowe, posiadające nadany w drodze decyzji administracyjnej status Centrum Integracji Społecznej. Skierowanie osoby do konkretnego Centrum jest wspólną decyzją uczestnika i pracownika socjalnego prowadzącego kontrakt socjalny. Wpływ na wybór danego Centrum mają przede wszystkim osobiste preferencje uczestnika, lokalizacja Centrum oraz oferowany program (np. dostępna oferta warsztatów). Zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy o zatrudnieniu socjalnym pierwszeństwo w skierowaniu do Centrum Integracji Społecznej mają osoby zamieszkałe w gminach, na terenie których zostało utworzone Centrum. W przypadku Poznania faktyczny wybór wykonawców ograniczony jest do trzech podmiotów ( w chwili obecnej na terenie powiatu poznańskiego zarejestrowane są cztery Centra, z czego jedno nie podjęło działalności). Zgodnie z zapisami Ustawy o zatrudnieniu socjalnym Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego są zawierane pomiędzy uczestnikami zajęć w Centrum Integracji Społecznej, a podmiotami realizującymi program Centrum na okres 12 miesięcy (z możliwością warunkowego przedłużenia okresu realizacji o kolejnych 6 miesięcy). Większość osób, które Zamawiający planuje skierować do realizacji IPZS, to osoby, które rozpoczęły realizację programu w miesiącach poprzednich w ramach umów zawartych w 2009 roku pomiędzy Zamawiającym, a konkretnymi podmiotami prowadzącymi CIS. W chwili obecnej osoby te znajdują się w trakcie realizacji programu. Ponieważ Ustawa o zatrudnieniu socjalnym nie przewiduje możliwości przeniesienia uczestnictwa z jednego Centrum do innego podczas realizacji Programu, Zamawiający nie ma w tych przypadkach możliwości swobodnego wyboru wykonawcy. Zastosowanie trybu konkurencyjnego i wybór innego wykonawcy legitymującego się posiadaniem statusu CIS, ograniczyłoby możliwość kontynuacji realizacji IPSZ dla większości uczestników. Podpisanie umów z innymi podmiotami posiadającymi status CIS na programy 12 miesięczne, skierowane do uczestników, którzy już rozpoczęli wcześniej szkolenia w ramach danego programu, naruszałoby zasadę oszczędności, celowości i gospodarności w związku z poniesieniem wcześniejszych kosztów na szkolenia, które nie mogłyby być kontynuowane.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne, ul. Bydgoska 6/7, 61-123 Poznań, kraj/woj. wielkopolskie.
Poznań: Usługi szkoleniowe - Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego
Numer ogłoszenia: 28438 - 2011; data zamieszczenia: 23.02.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 14964 - 2011r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Miasta Poznania, Biuro Zamówień Publicznych, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, woj. wielkopolskie, tel. (061) 878 52 65, faks.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi szkoleniowe - Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zamawiającym jest Miasto Poznań, Pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań, działający w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, ul. Cześnikowska 18, 60-330 Poznań. Przedmiot zamówienia: realizacja usług szkoleniowych - Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu zagrożonych wykluczeniem społecznym, w ramach Projektu Pomoc-Aktywizacja-Wsparcie (PAW), polegających na codziennym udziale uczestników szkoleń przez minimum 6 godzin dziennie (5 dni roboczych w tygodniu) w zajęciach Centrum Integracji Społecznej prowadzącego zewnętrzne lub wewnętrzne warsztaty zawodowe w formie praktyk zawodowych we współpracy z podmiotami gospodarczymi, zgodnie z ustawą o zatrudnieniu socjalnym z dnia 13 czerwca 2003r.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Europejski Fundusz Społeczny.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
01.02.2011.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne, {Dane ukryte}, 61-123 Poznań, kraj/woj. wielkopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 20000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
20000,00
Oferta z najniższą ceną:
20000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
20000,00
Waluta:
PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawnaPostępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybuNależy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Realizacja Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego przez klientów MOPR jest regulowana zapisami Ustawy o zatrudnieniu socjalnym z 13 czerwca 2003 roku (Dz. U. z dnia 14 lipca 2003 r.). Podmiotami uprawnionymi do realizacji usługi są jedynie wybrane jednostki publiczne lub pozarządowe, posiadające nadany w drodze decyzji administracyjnej status Centrum Integracji Społecznej. Skierowanie osoby do konkretnego Centrum jest wspólną decyzją uczestnika i pracownika socjalnego prowadzącego kontrakt socjalny. Wpływ na wybór danego Centrum mają przede wszystkim osobiste preferencje uczestnika, lokalizacja Centrum oraz oferowany program (np. dostępna oferta warsztatów). Zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy o zatrudnieniu socjalnym pierwszeństwo w skierowaniu do Centrum Integracji Społecznej mają osoby zamieszkałe w gminach, na terenie których zostało utworzone Centrum. W przypadku Poznania faktyczny wybór wykonawców ograniczony jest do trzech podmiotów. Zgodnie z zapisami Ustawy o zatrudnieniu socjalnym Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego są zawierane pomiędzy uczestnikami zajęć w Centrum Integracji Społecznej, a podmiotami realizującymi program Centrum na okres 12 miesięcy (z możliwością warunkowego przedłużenia okresu realizacji o kolejnych 6 miesięcy). Większość osób, które Zamawiający planuje skierować do realizacji IPZS, to osoby, które rozpoczęły realizację programu w miesiącach poprzednich w ramach umów zawartych w 2009 roku pomiędzy Zamawiającym, a konkretnymi podmiotami prowadzącymi CIS. W chwili obecnej osoby te znajdują się w trakcie realizacji programu. Ponieważ Ustawa o zatrudnieniu socjalnym nie przewiduje możliwości przeniesienia uczestnictwa z jednego Centrum do innego podczas realizacji Programu, Zamawiający nie ma w tych przypadkach możliwości swobodnego wyboru wykonawcy. Zastosowanie trybu konkurencyjnego i wybór innego wykonawcy legitymującego się posiadaniem statusu CIS, ograniczyłoby możliwość kontynuacji realizacji IPSZ dla większości uczestników. Podpisanie umów z innymi podmiotami posiadającymi status CIS na programy 12 miesięczne, skierowane do uczestników, którzy już rozpoczęli wcześniej szkolenia w ramach danego programu, naruszałoby zasadę oszczędności, celowości i gospodarności w związku z poniesieniem wcześniejszych kosztów na szkolenia, które nie mogłyby być kontynuowane.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 1496420110 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-01-30 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [WR]: | Zamówienia z wolnej ręki |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.city.poznan.pl |
Informacja dostępna pod: | |
Okres związania ofertą: | 0 dni |
Kody CPV
80500000-9 | Usługi szkoleniowe |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Usługi szkoleniowe - Indywidualne Programy Zatrudnienia Socjalnego | Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne Poznań | 2011-02-23 | 20 000,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2011-02-23 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 805000009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 20 000,00 zł Minimalna złożona oferta: 20 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 20 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 20 000,00 zł |