Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek
Opis przedmiotu przetargu: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: Dokumentacja projektowa obejmująca projekt budowlany stanowiąca odpowiednio załącznik do SIWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załącznik do SIWZ. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami o łącznej długości 6095,0 mb w rejonie ulic Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek w Gostyninie. Z uwagi na układ wysokościowy terenu na trasie kanałów sanitarnych przewidziano przepompownie ścieków w ilości 9 szt.
Gostynin: Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek
Numer ogłoszenia: 149396 - 2015; data zamieszczenia: 19.06.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o. , ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, woj. mazowieckie, tel. 24 2353011, faks 24 2353011.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.mpkgostynin.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Spólka z o.o..
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: Dokumentacja projektowa obejmująca projekt budowlany stanowiąca odpowiednio załącznik do SIWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załącznik do SIWZ. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami o łącznej długości 6095,0 mb w rejonie ulic Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek w Gostyninie. Z uwagi na układ wysokościowy terenu na trasie kanałów sanitarnych przewidziano przepompownie ścieków w ilości 9 szt..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.00.00-8, 45.23.13.00-8, 45.23.11.00-6, 45.23.31.42-6, 45.23.21.52-2, 45.23.22.00-4, 45.23.24.10-9, 45.23.24.23-3, 45.23.24.40-8, 45.23.31.40-2, 45.23.32.20-7, 45.23.22.10-7.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 13.11.2015.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępując do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 50 000,00 zł do upływu terminu składania ofert. Wadium można wnieść w: pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6B ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy - Bank Pekao S.A. 53 1240 3187 1111 0000 3141 0247 z dopiskiem: Wadium - Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie Kontrakt 4 - kopię dowodu wpłaty załączyć do oferty. Oferta jest skutecznie zabezpieczona wadium, jeśli pieniądze znajdują się na koncie Zamawiającego w terminie godzina składania ofert. Wykonawca, który nie wniesie wadium na zasadach określonych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zostanie wykluczony z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. Zamawiający zatrzymuje również wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zawarcie umowy w sprawie zamówienia stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 6, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. Dowód wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna należy załączyć do oferty w formie oryginału. Jeżeli oferta jest zabezpieczona wadium w formie innej niż pieniężna, Wykonawca winien uwzględnić wszystkie zapisy dotyczące zatrzymania wadium.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuDziałalność oraz czynności objęte przedmiotem zamówienia nie wymagają posiadania specjalnych uprawnień.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZe złożonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać, iż Wykonawca zrealizował zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie budowy sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości min. 4 000 mb, z zastrzeżeniem, że każda z robót musi obejmować sieć o długości co najmniej 1 000 mb oraz budowy co najmniej 1 sztuki przepompowni ścieków .
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie precyzuje opisu sposobu oceny spełnienia warunku w tym zakresie
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna, ze warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca dysponuje kierownikiem budowy posiadającym - uprawnienia zawodowe do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, min. 36 miesięcy doświadczenia zawodowego liczonego do dnia uzyskania uprawnień, w tym co najmniej 24 miesiące doświadczenia w nadzorowaniu robót polegających na budowie sieci kanalizacji sanitarnej. Przez doświadczenie w nadzorowaniu robót zamawiający rozumie pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót - kierownik robót branżowych posiadającym - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej, min. 36 miesięcy doświadczenia zawodowego liczonego do dnia uzyskania uprawnień, w tym co najmniej 24 miesiące doświadczenia w nadzorowaniu robót branży drogowej. Przez doświadczenie w nadzorowaniu robót zamawiający rozumie pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót. - kierownikiem robót branżowych posiadającym - uprawnienia do kierowania robotami elektrycznymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, min. 36 miesięcy doświadczenia zawodowego liczonego do dnia uzyskania uprawnień, w tym co najmniej min.24 miesiące doświadczenia w nadzorowaniu robót branży elektrycznej. Przez doświadczenie w nadzorowaniu robót zamawiający rozumie pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót. Uwaga: Zamawiający dopuszcza uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wg pkt 2), które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych tj. m.in. w ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z dnia 18 marca 2008 r.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna, ze warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 3 000 000,00 PLN. Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 3 000 000,00 PLN
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Dowód wniesienia wadium
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 90
- 2 - Termin realizacji - 10
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w formie aneksu, w sytuacji zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego. Zmiana wymaga zgłoszenia w formie pisemnej informacji stanowiącej podstawę do wprowadzenia zmian. Zmiana ta może spowodować wydłużenie terminu wykonania prac i nie spowoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Inicjatorem tej zmiany może być Zamawiający lub Wykonawca. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w formie aneksu w sytuacji, kiedy nastąpi ustawowa zmiana stawki VAT. Inicjatorem tej zmiany może być Zamawiający lub Wykonawca. Zmiana wymaga zgłoszenia w formie pisemnej w ciągu 14 dni od powzięcia informacji stanowiącej podstawę do wprowadzenia zmian. Zmiana ta nie wpłynie na termin wykonania prac i nie spowoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza zmianę kierownika budowy oraz innych osób biorących po stronie Wykonawcy udział w realizacji przedmiotu umowy, w sytuacji zdarzeń losowych oraz w przypadku niewywiązywania się z pełnionych obowiązków. Inicjatorem zmiany może być Zamawiający i Wykonawca. Zmiana musi nastąpić na osoby, które spełniają warunki określone w SIWZ. Zmiana wymaga zgłoszenia w formie pisemnej w ciągu 3 dni od powzięcia informacji stanowiącej podstawę do wprowadzenia zmian. Zmiany te nie wpłyną na termin wykonania prac i nie spowodują zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Zamawiający, po wyrażeniu zgody, dopuszcza zmianę umowy w formie aneksu w przypadku: wystąpienia nieprzewidzianych warunków i zjawisk atmosferycznych (kataklizmy), wystąpienia siły wyższej np.trąby powietrznej, pożaru, powodzi, konieczności wykonania zamiennej dokumentacji projektowej, konieczności przeprowadzenia nieprzewidzianych uzgodnień prawnych lub technicznych, wstrzymania budowy przez właściwy organ z przyczyn nie zawinionych przez Wykonawcę robót budowlanych, np.: dokonanie odkrywki archeologicznej, odkrycie niewybuchu itp., wystąpienia przedłużenia się okresu osiągania parametrów technologicznych nie zawinionego przez Wykonawcę, wystąpienia innych nieprzewidzianych i uzasadnionych okoliczności. Inicjatorem zmiany może być Wykonawca lub Zamawiający. Zmiana wymaga zgłoszenia w formie pisemnej w ciągu 4 dni od powzięcia informacji stanowiącej podstawę do wprowadzenia zmian. Zmiana ta może spowodować zmianę terminu wykonania prac i nie spowoduje zmiany wynagrodzenia Wykonawcy.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.mpkgostynin.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Budynku Administracyjny Zamawiającego - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, sekretariat.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
07.07.2015 godzina 12:00, miejsce: Budynek Administracyjny Zamawiającego - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, w pokoju Kierownika TWK..
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oś priorytetowa I - Gospodarka wodno-ściekowa, działanie 1.1 - Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 25 tyś RLM na lata 2007-2013.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
Numer ogłoszenia: 151220 - 2015; data zamieszczenia: 22.06.2015
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
149396 - 2015 data 19.06.2015 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, woj. mazowieckie, tel. 24 2353011, fax. 24 2353011.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
II.1.4.
W ogłoszeniu jest:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: Dokumentacja projektowa obejmująca projekt budowlany stanowiąca odpowiednio załącznik do SIWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załącznik do SIWZ. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami o łącznej długości 6095,0 mb w rejonie ulic Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek w Gostyninie. Z uwagi na układ wysokościowy terenu na trasie kanałów sanitarnych przewidziano przepompownie ścieków w ilości 9 szt..
W ogłoszeniu powinno być:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: Dokumentacja projektowa obejmująca projekt budowlany stanowiąca odpowiednio załącznik do SIWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załącznik do SIWZ. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami o łącznej długości 6095,0 mb w rejonie ulic Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek w Gostyninie. Z uwagi na układ wysokościowy terenu na trasie kanałów sanitarnych przewidziano przepompownie ścieków w ilości 9 szt. Realizacja przedmiotu zamówienia prowadzona będzie na podstawie decyzji Nr 294/2012 z dnia 27 lipca 2012r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę dla Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek. ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH Zakres robót związanych z przedmiotem zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca do SIWZ i obejmuje wykonanie m.in.: sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami o łącznej długości 6095,0 mb w rejonie ulic Mazowiecka, Słowackiego, Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków, Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego, Małkowskiego, Gen. M. Wittek w Gostyninie. Z uwagi na układ wysokościowy terenu na trasie kanałów sanitarnych przewidziano przepompownie ścieków w ilości 9 szt. Po wykonaniu robót Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu kompletną i zinwentaryzowaną dokumentację powykonawczą i uzyskać pozwolenie na użytkowanie. WYTYCZNE DO ZAKRESU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Wykonawca winien uwzględnić poniższe wytyczne: W pasach drogowych i ciągach komunikacyjnych wykonać podsypkę z piasku gr. 15cm pod przewody kanalizacyjne. Następnie wykonać obsypkę rurociągu o grubości 30cm ponad wierzch rury, z dokładnym zagęszczeniem ręcznym. Dalszą zasypkę wykonać również piaskiem zagęszczając co 30cm ubijakiem pneumatycznym do przewidzianej rzędnej - szczegółowy opis znajduje się w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Nadmiar gruntu wywieźć, a teren i nawierzchnię doprowadzić do stanu pierwotnego. Dokonać wymiany gruntu na całej szerokości pasa objętego robotami. Na kolektorze głównym stosować studnie rewizyjne PVC fi1000 zamiast studni PVC fi 425. Nie normatywne przykrycie sieci kanalizacji sanitarnej należy docieplić 30 cm warstwą keramzytu. W uzasadnionych przypadkach stosować studzienki z przepadami zachowując spadki normatywne. Szczegółowe wymagania materiałowe oraz rozwiązania techniczne dotyczące pompowni: wszystkie spoiny wykonać w technologii właściwej dla stali kwasoodpornej (metodą TIG, przy użyciu głowicy zamkniętej do spawania orbitalnego w osłonie argonowej lub automatu CNC), piony tłoczne wewnątrz pompowni wykonać ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN-EN 10088-1, piony tłoczne winny być łączone kołnierzami ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN-EN 10088 zastosować trójnik orłowy zapewniający minimalne straty hydrauliczne, wykonany ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN- EN 10088-1, prowadnice pomp wykonać ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN-EN 10088-1, wszystkie połączenia śrubowe (śruby, nakrętki, podkładki) wykonać ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN- EN 10088-1, wszystkie elementy kotwiące konstrukcje nośne i wsporcze do obudowy wykonane w całości ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN-EN 10088-1, armatura zwrotna, zawory zwrotne kulowe kołnierzowe z kulą gumowaną pokryte trwałą farbą epoksydową odporną na działanie ścieków. armatura odcinająca- zasuwy odcinające klinowe kołnierzowe miękkouszczelnione z klinem gumowanym, pokryte trwałą farbą epoksydową odporną na działanie ścieków zasuwy winny być zamontowane na poziomym odcinku rurociągów tłocznych oraz wyposażone w system otwierania i zamykania z poziomu terenu bez konieczności wchodzenia do komory pompowni (zgodnie z Rozporządzeniem MGPiB Dz. U. 93.96.438), wszystkie uszczelki dla połączeń kołnierzowych wykonać z gumy odpornej na działanie ścieków drabinka umożliwia zejście na dno zbiornika i posiadająca szerokość zgodną z normą PN-80 M-49060 (co najmniej 30 cm), wykonana ze stali kwasoodpornej 1.4301 wg PN-EN 10088-1, pompownię wyposażyć we właz prostokątny, zapewniający swobodny montaż i demontaż pomp (zgodnie z Rozporządzeniem MGPiB Dz. U. 93.96.438), (górne uchwyty prowadnic pomp znajdują się w świetle włazu), właz winien być wykonany z materiałów odpornych na korozję w agresywnym środowisku -stal kwasoodporna 1.4301 wg PN-EN 10088-1, zabezpieczony zamkiem przed otwarciem przez osoby niepowołane, wymiar włazu i jego lokalizacja na płycie obudowy umożliwiają swobodny montaż i demontaż pomp zgodnie z Rozporządzeniem MGPiB Dz. U. 93.96.438, właz wyposażyć w blokadę uniemożliwiającą samoczynne jego zamknięcie w trakcie obsługi pompowni, w celu uniemożliwienia pojawienia się różnych potencjałów i niebezpiecznych napięć na przedmiotach metalowych (drabinka, podest, prowadnice, korpusy silników pomp), zastosować połączenia wyrównawcze. przewód wyrównawczy należy prowadzić od punktu do punktu z końcowym podłączeniem do głównej szyny ekwipotencjalnej. Rozdzielnia sterująca układem sterowania pompowni powinna zostać wykonana w następujący sposób: obudowa z tworzywa sztucznego, malowana proszkowo, winna posiadać stopień ochrony nie mniejszy niż IP 54, zastosować podwójne drzwi zamykane na zamki z wkładką patentową winna spełniać wymagania dyrektywy niskonapięciowej (2006/95/WE) oraz kompatybilności elektromagnetycznej (89/336/EWG)-posiada znak CE, Rozdzielnia sterująca powinna zostać wyposażona: zastosować sterownik równoważny z Siemens S7-1200 , współpracujący z sondą poziomu do ciągłego pomiaru zwierciadła ścieków, rozłącznik główny, zabezpieczenie zwarciowe dla każdej pompy, zabezpieczenie przeciążeniowe dla każdej pompy, dla mocy silników 5,5 kW po jednym styczniku do załączenia każdej z pomp połączenie bezpośrednie, a dla mocy silników pomp 5,5 kW - po trzy styczniki przełącznik gwiazda-trójkąt, przełączniki pracy pomp: tryb automatyczny -z kontrolą suchobiegu, tryb ręczny z kontrolą suchobiegu, wyłączniki zabezpieczenia termicznego silników pomp w zależności od wyposażenia pompy, grzałka z termostatem, sonda do ciągłego pomiaru poziomu umieszczona w rurze osłonowej PVC, zamontowana w zbiorniku pompowni ścieków, pływak zabezpieczający pompownię przed przepełnieniem z 2 przekaźnikami czasowymi, modem GSM/GPRS z obustronną transmisją danych - powiadamianie o awariach, zasilacz buforowy za układem akumulatorów do podtrzymania sterownika i modemu w przypadku braku zasilania energetycznego, ochrona przed przepięciami typu C, przełącznik rodzaju zasilania Sieć-agregat prądotwórczy z gniazdem do przyłączania agregatu prądotwórczego na zewnątrz rozdzielni, gniazdo 230V wewnątrz rozdzielni, wyłącznik krańcowy do kontroli otwarcia drzwi rozdzielni, wyłącznik krańcowy do kontroli otwarcia włazu pompowni, Moduł systemu sterująco-diagnostycznego wykonać w następujący sposób: Elementy systemu: sterownik procesowy (sterownik mikroprocesorowy) nadzorujący pracę pompowni według ustalonego algorytmu, moduł IO - wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych, zbierający sygnały analogowe z czujników pomiarowych (sonda poziomu, czujnik temperatury i inne), sygnały cyfrowe z układu sterowania, realizującego funkcje wykonawcze poprzez wyjścia cyfrowe załączanie i wyłączanie pomp i innych urządzeń, wyposażonego w wejścia impulsowe do współpracy z przepływomierzami panel operatorski z klawiaturą i wyświetlaczem umożliwiającego dokonywanie zmiany nastaw i lokalną obserwację parametrów pracy pompowni moduł diagnostyczny do analizy i obróbki danych, współpracującego ze sterownikiem procesowym z wbudowanym lub wydzielonym modułem komunikacyjnym GSM GPRS moduł pomiarowy parametrów sieci zasilającej pompownię prąd, napięcie, moc, współczynnik mocy Wymagane funkcje modułu sterująco-diagnostycznego: sterowanie pracą pomp z zachowaniem odpowiedniej kolejności załączania i wyłączania pomp przełączanie pomp po każdym cyklu pracy; możliwość zmiany nastaw sterownika w tym poziomów załączania i wyłączania pomp) realizowana lokalnie panel operatorski lub zdalnie (komputer zewnętrzny lub poprzez łącze internetowe); kontrola poziomu maksymalnego ścieków w zbiorniku (przepełnienie); kontrola poziomu minimalnego ścieków w zbiorniku (suchobieg); ciągły pomiar poziomu ścieków w zbiorniku z wykorzystaniem sondy z wyjściem prądowym 4-20 mA lub sondy z protokołem cyfrowym; ciągły pomiar parametrów zasilania urządzenia, a w szczególności prądu i mocy pobieranej przez silniki pomp; sterowanie innymi urządzeniami wchodzącymi w skład pompowni jako opcje (stacje dozowania reagentów, mieszadła itp. kontrola poprawności pracy pompowni przez porównywanie parametrów pracy z wielkościami wzorcowymi; ciągła analiza parametrów pompowni, generowanie komunikatów o zdarzeniach w przypadku wystąpienia stanów nieprawidłowych (alarmowych); detekcja nieprawidłowych stanów pompowni i generowanie komunikatów o statusie pompowni (prawidłowy, nieprawidłowy, ostrzegawczy); zabezpieczenie dostępu do układu sterowania oraz danych poprzez zastosowanie protokołów szyfrowanych oraz haseł dostępowych możliwość wysyłania komunikatów ostrzegawczych w dowolnym czasie poprzez wiadomość SMS, bez konieczności przerywania połączenia GPRS kontrola otwarcia/zamknięcia drzwi rozdzielni sterującej, wyposażony w panel operatorski wyświetlacz LCD z klawiaturą zabudowany na wewnętrznych drzwiach rozdzielni sterującej, umożliwiający odczyt aktualnego ; poziomu ścieków w pompowni, prądu pobieranego przez pracującą pompę pompy, czasu pracy pomp oraz zmianę nastaw parametrów pracy pompowni ścieków programowe zabezpieczenie przed przesyłaniem nadmiernej liczby komunikatów SMS, układ sterująco-diagnostyczny spełnia wymagania dyrektywy kompatybilności elektromagnetycznej (89/336/EWG) - posiada znak CE; System wizualizacji nadzoru pompowni ścieków należy uzgodnić z Zamawiającym a następnie zaprojektować tak aby system monitorowania nowych pompowni był w pełni kompatybilny z już istniejącym. Należy uwzględnić wizualizację procesów pracy modernizowanej pompowni na ekranie monitora w skład którego wchodzi stacja robocza oraz monitor wraz z drukarką. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz dokumentacja techniczna..
Numer ogłoszenia: 164678 - 2015; data zamieszczenia: 03.07.2015
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
149396 - 2015 data 19.06.2015 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, woj. mazowieckie, tel. 24 2353011, fax. 24 2353011.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.4.4.
W ogłoszeniu jest:
07.07.2015 godzina 12:00, miejsce: Budynek Administracyjny Zamawiającego - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, w pokoju Kierownika TWK..
W ogłoszeniu powinno być:
13.07.2015 godzina 12:00, miejsce: Budynek Administracyjny Zamawiającego - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, w pokoju Kierownia TWK..
Gostynin: Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego,Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków,Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego,Małkowskiego,Gen. M. Wittek
Numer ogłoszenia: 234458 - 2015; data zamieszczenia: 09.09.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 149396 - 2015r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, woj. mazowieckie, tel. 24 2353011, faks 24 2353011.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Sp. z o.o..
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego,Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków,Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego,Małkowskiego,Gen. M. Wittek.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: Dokumentacja projektowa obejmująca projekt budowlany stanowiąca odpowiednio załącznik do SIWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załacznik do SIWZ. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami o łącznej długości 6095,0 mb w rejonie ulic Mazowiecka, Słowackiego,Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków,Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego,Małkowskiego, Gen. m. Wittek w Gostyninie. Z uwagi na układ wysokościowy terenu na trasie kanałów sanitarnych przewidziano przepompownie ścieków w ilości 9 szt..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.00.00-8, 45.23.13.00-8, 45.23.11.00-6, 45.23.31.42-6, 45.23.21.52-2, 45.23.22.00-4, 45.23.24.10-9, 45.23.24.23-3, 45.23.24.40-8, 45.23.31.40-2, 45.23.32.20-7.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko oś priorytetowa I - Gospodarka wodno-ściekowa, działanie 1.1 - Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 25 tyś RLM na lata 2007-2013.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
30.07.2015.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
5.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Konsorcjum : Lider- Hydropol sp. z o.o., Partner Wykonawstwo Robót Wodno-Sanitarnych BANGO., {Dane ukryte}, 09-500 Gostynin, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 4395000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
3687540,00
Oferta z najniższą ceną:
3687540,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
6432433,73
Waluta:
PLN .
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 14939620150 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2015-06-18 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 129 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 90% |
WWW ogłoszenia: | www.mpkgostynin.pl |
Informacja dostępna pod: | Budynku Administracyjny Zamawiającego - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp z o.o., ul. Polna 2, 09-500 Gostynin, sekretariat |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45230000-8 | Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu | |
45231100-6 | Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów | |
45231300-8 | Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków | |
45232152-2 | Roboty budowlane w zakresie przepompowni | |
45232200-4 | Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych | |
45232210-7 | Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych | |
45232410-9 | Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej | |
45232423-3 | Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków | |
45232440-8 | Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków | |
45233140-2 | Roboty drogowe | |
45233142-6 | Roboty w zakresie naprawy dróg | |
45233220-7 | Roboty w zakresie nawierzchni dróg |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gostyninie w ul. Mazowiecka, Słowackiego,Kolejowa, Czapskiego, Hubalczyków,Honorowych Dawców Krwi, Gerwatowskiego,Małkowskiego,Gen. M. Wittek | Konsorcjum : Lider- Hydropol sp. z o.o., Partner Wykonawstwo Robót Wodno-Sanitarnych BANGO. Gostynin | 2015-09-09 | 3 687 540,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2015-09-09 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 452300008 452313008 452311006 452331426 452321522 452322004 452324109 452324233 452324408 452331402 452332207 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 3 687 540,00 zł Minimalna złożona oferta: 3 687 540,00 zł Ilość złożonych ofert: 5 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 3 687 540,00 zł Maksymalna złożona oferta: 6 432 434,00 zł |