TI Tytuł PL-Dobrzyń nad Wisłą: Usługi transportu odpadów
ND Nr dokumentu 148257-2013
PD Data publikacji 04/05/2013
OJ Dz.U. S 87
TW Miejscowość DOBRZYŃ NAD WISŁĄ
AU Nazwa instytucji Gmina Dobrzyń nad Wisłą
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 30/04/2013
DT Termin 10/06/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

04/05/2013    S87    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Dobrzyń nad Wisłą: Usługi transportu odpadów

2013/S 087-148257

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Dobrzyń nad Wisłą
ul. Szkolna 1
Punkt kontaktowy: +48 542530500
87-610 Dobrzyń nad Wisłą
POLSKA
Tel.: +48 542530527
E-mail: dobrzyn@dobrzyn.pl
Faks: +48 542531006

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Dobrzyń nad Wisłą gromadzonych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1. odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą w oparciu o dualny system segregacji odpadów z podziałem na:
a) odpady mokre,
b) odpady suche
oraz zmieszanych odpadów komunalnych, w przypadku nie prowadzenia przez właściciela selektywnej zbiórki,
2.2. zagospodarowanie odpadów wymienionych w pkt 2.1.
Wykaz orientacyjnych punktów adresowych odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych stanowi załącznik nr 8 do SIWZ i może ulec zmianie. Dokładny wykaz zostanie przekazany Wykonawcy przed podpisaniem umowy.
2.3. odbiór i zagospodarowanie odpadów problemowych dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych do mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tj.:
a) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
c) zużyte baterie i akumulatory,
d) przeterminowane leki i chemikalia,
e) zużyte opony,
f) odpady budowlane i rozbiórkowe.
2.4. odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków z 1 funkcjonującego punktu stacjonarnego, tj. Apteki „Viktoria” w Dobrzyniu nad Wisłą przy ul. Służba Polsce nr 3 - 1 pojemnik o pojemności 60l – z zastrzeżeniem, że liczba ww. punktów i/lub pojemników w czasie realizacji umowy może ulec zmianie (nie więcej niż o 2 punkty – i 2 pojemniki o pojemności 60l każdy. Pojemniki na leki zapewnia Zamawiający.
3. W ramach zamówienia Wykonawca ma obowiązek wyposażyć właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą, w pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych na czas trwania umowy.
3.1. Szacunkowa liczba i pojemność pojemników jest następująca:
- 120 l – ok. 1860 szt., w tym ok. 930 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 930 szt. w innym kolorze na odpady suche,
- 240 l – ok. 1340 szt., w tym ok. 670 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 670 szt. w innym kolorze na odpady suche,
- 360 l – ok. 60 szt., w tym ok. 30 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 30 szt. w innym kolorze na odpady suche,
- 1100l – ok. 52 szt. , w tym ok. 24 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 28 szt. w innym kolorze na odpady suche,
Pojemniki na odpady winny być nowe lub w dobrym stanie technicznym (używane) spełniające obowiązujące normy. Wykonawca jest zobowiązany do naprawy i ewentualnej wymiany uszkodzonych nie z winy użytkownika.
W ramach zamówienia Wykonawca powinien dysponować workami (w kolorze odpowiadającym pojemnikom na odpady suche) z przeznaczeniem na odpady suche celem przekazania właścicielom nieruchomości w przypadku zwiększonej ilości odpadów ponad pojemność posiadanego pojemnika na odpady suche. Szacunkowa liczba worków o pojemności 120 l – ok. 4000 szt.
Dokładna liczba i pojemność pojemników do gromadzenia odpadów zostanie przekazana Wykonawcy najpóźniej na dzień podpisania umowy.
Wykonawca ma obowiązek wyposażenia właścicieli nieruchomości w niezbędne pojemniki w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy z Zamawiającym.
Przekazanie ww. urządzeń zostanie potwierdzone podpisaniem protokółu zdawczo-odbiorczego przez Wykonawcę i właściciela nieruchomości. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskaże on Zamawiającemu przyczyny na piśmie. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy można uznać w szczególności co najmniej trzykrotne niezastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem, w odstępach co najmniej 3-dniowych, w godzinach 700 - 2000.
Charakterystyka pojemników dla:
a) nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, zagrodowym oraz budynkiem wielorodzinnym do 7 lokali:
- materiał – polietylen niskociśnieniowy wysokiej gęstości,
- pojemność : 120l, 240l, 360l,
- wyposażony w kółka jezdne,
b) nieruchomości zabudowane budynkiem wielorodzinnym powyżej 7 lokali:
- materiał – polietylen niskociśnieniowy wysokiej gęstości, metal,
- pojemność - 1100l,
- wyposażony w kółka jezdne.
4. W ramach zamówienia Wykonawca zorganizuje w miesiącu październiku 2013r. i 2014r. trzy mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - problemowych (meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki i chemikalia, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe) i wyposaży każdy z nich w następujące kontenery i pojemniki:
- 1 kontener odkryty na meble i inne odpady wielkogabarytowe o pojemności minimum 7000l,
- 1 kontener na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o pojemności minimum 3000l,
- 1 pojemnik na zużyte baterie i akumulatory o pojemności minimum 240l,
- 1 pojemnik na przeterminowane leki o pojemności minimum 120l,
- 1 pojemnik na chemikalia o pojemności minimum 240l,
- 1 kontener odkryty na zużyte opony o pojemności minimum 7000l,
- 1 kontener odkryty na odpady budowlane i rozbiórkowe o pojemności minimum 7000l.
W przypadku większej ilości odpadów problemowych ponad pojemność pojemników i kontenerów Wykonawca dostawi dodatkowe pojemniki i kontenery.
Wymienione odpady problemowe zostaną dostarczone do mobilnych PSZOK-ów przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych. Określa się miejsce lokalizacji mobilnych PSZOK-ów w miejscowościach: Dobrzyń nad Wisłą, Chalin, Krojczyn. Mobilne punkty muszą funkcjonować przez dwa dni zgodnie z przyjętym harmonogramem (np. od piątku godz. 800 do godz. 1800 w sobotę) w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.

Wykonawca przygotuje harmonogram udostępnienia mieszkańcom mobilnych punktów zbiórek odpadów problemowych i przekaże go Zamawiającemu w formie elektronicznej, który będzie publikowany na stronie internetowej www.dobrzyn.pl, a Wykonawca w formie ulotek (wydruk czarno - biały, w ilości ok. 2000 sztuk) rozprowadzi wśród mieszkańców co najmniej na 14 dni przed datą zbiórki odpadów i dodatkowo w formie plakatów na tablicach ogłoszeń. Wykonawca zobowiązany jest do dozoru mobilnych punktów oraz utrzymania czystości i porządku wokół w/w punktów po zakończonej zbiórce.

5. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów do instalacji regionalnej zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2012-2017 z perspektywą na lata 2018-2023, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Nr XVIII/327/12 z dnia 27 lutego 2012 r. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określonej w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. , poz. 21). Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu za każdy miesiąc realizacji zamówienia dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
6. Wykonawca ma obowiązek odbierania odpadów komunalnych:
a) w sposób ciągły, nie zakłócający ciszy nocnej,
b) w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru,
c) niezależnie od warunków atmosferycznych,
d) pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych, mokrych oraz selektywnie zbieranych odpadów komunalnych oraz pojazdami, które umożliwią odbiór tych odpadów z nieruchomości o utrudnionym dojeździe np. wąska droga.
7. W ramach zamówienia Wykonawca ma obowiązek odbierać odpady komunalne z następującymi częstotliwościami:
7.1. raz w miesiącu odpady mokre lub odpady zmieszane od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym oraz wielorodzinnym do siedmiu lokali mieszkalnych,
7.2. raz w tygodniu odpady mokre lub odpady zmieszane od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym powyżej siedmiu lokali mieszkalnych.
7.3.Odpady suche (z selektywnej zbiórki odpadów) – np. papier, metal, tworzywo sztuczne, szkło i opakowania wielomateriałowe odbierane są:
7.3.1 raz w miesiącu od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym oraz wielorodzinnym do siedmiu lokali mieszkalnych,
7.3.2 raz w tygodniu od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym powyżej siedmiu lokali mieszkalnych.
7.4. Odpady suche, mokre i zmieszane odbierane są od właścicieli nieruchomości w każdej ilości, natomiast odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac niewymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót.

8. Wykonawca jest zobowiązany do ustalenia z Zamawiającym harmonogramu odbioru odpadów komunalnych gromadzonych w sposób zmieszany i selektywny z nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Harmonogram musi uwzględniać częstotliwość odbioru wskazaną w rozdziale III pkt 7. Wykonawca jest zobowiązany do aktualizowania harmonogramu w miarę zaistniałych potrzeb. Odbiór odpadów przez Wykonawcę musi odbywać się w stałe dni tygodnia za wyjątkiem niedziel w godzinach od 600 do 1900. W przypadku, gdy odbiór przypada na dzień świąteczny, odpady należy odebrać dzień wcześniej. Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. Wykonawca przekaże Zamawiającemu harmonogram odbioru odpadów komunalnych w formie elektronicznej, który będzie publikowany na stronie internetowej www.dobrzyn.pl, a Wykonawca w formie ulotek (wydruk czarno - biały, w ilości 2000 sztuk) rozprowadzi wśród mieszkańców przed pierwszym odbiorem odpadów.

9. Wykonawca jest zobowiązany kontrolować realizowanie przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca ma obowiązek przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane oraz pisemnie powiadomić niezwłocznie o tym Zamawiającego, wskazując datę odbioru oraz adres nieruchomości, z której odebrano odpady oraz przekazując dokumentację fotograficzną z datą i godziną na zdjęciach..
10. Wykonawca ma obowiązek na bieżąco przekazywać Zamawiającemu drogą elektroniczną adresy nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i powstają odpady, a nie są one ujęte w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego oraz informować o niemożności odebrania odpadów z nieruchomości ze względu na brak współdziałania właściciela.
11. Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia szkód wyrządzonych podczas lub w związku w wykonywaniem przedmiotu zamówienia. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody w mieniu lub zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas lub w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
12. W ramach realizowanego zamówienia Wykonawca nie może odbierać odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych.
13. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób umożliwiający osiągnięcie określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r., poz. 645) – poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku frakcji odpadów:
- papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło – co najmniej 12% za każdy kwartał w 2013r. i co najmniej 14% za każdy kwartał w 2014r.,
- inne niż niebezpieczne odpady budowlane i rozbiórkowe – co najmniej 36% za każdy kwartał w 2013r. i co najmniej 38% za każdy kwartał w 2014r.
14. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób umożliwiający osiągnięcie określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r., poz. 676) poziomów ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995r. co najmniej 50% w 2013r. i w 2014r.
15. W zakresie sprawozdawczości Wykonawca zobowiązany jest do:
a)bieżącego prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
b)przekazywania Zamawiającemu przez cały okres trwania Umowy raportów miesięcznych w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym zawierających informacje o:
-ilości i rodzaju odpadów komunalnych zebranych z wyszczególnionych nieruchomości,
- ilości i rodzaju odpadów komunalnych odebranych w mobilnych PSZOK-ach,
- ilości przeterminowanych leków odebranych z Apteki w Dobrzyniu nad Wisłą przy ul. Służba Polsce 3,
- sposobie zagospodarowania wszystkich odebranych odpadów ze wskazaniem instalacji, na którą zostały przekazane, potwierdzone kartami przekazania odpadów,
c) przekazywania Zamawiającemu przez cały okres trwania Umowy sprawozdania kwartalnego zgodne z art. 9n ust. 1-3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 391 ze zm.) oraz z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 630) w sprawie wzoru sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
16.Wykonawca jest zobowiązany do uporządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów i pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru.
IV. Dane dotyczące Gminy Dobrzyń nad Wisłą istotne dla zamówienia
1.Gmina Dobrzyń nad Wisłą liczy aktualnie: 8 027 mieszkańców, w tym w mieście 2325 i 5702 na terenie wiejskim.
Na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą funkcjonuje ca 1 975 gospodarstw domowych, w tym ca 661 w mieście Dobrzyń nad Wisłą i ca 1314 na terenie wiejskim.
Gmina Dobrzyń nad Wisłą obejmuje 24 sołectwa oraz miasto Dobrzyń nad Wisłą.
2. Liczba nieruchomości zamieszkałych jest następująca:
1) liczba nieruchomości zabudowanych budynkiem jednorodzinnym i budynkiem wielorodzinnym do 7 lokali - ok. 1560 + wzrost o około 2% w stosunku rocznym w związku z oddaniem do użytku nowo wybudowanych budynków i ewentualnie zamieszkania w budynkach dotychczas niezamieszkałych;
2) liczba nieruchomości zabudowanych budynkiem wielorodzinnym powyżej 7 lokali - 23;
a) 17 budynków w Dobrzyniu nad Wisłą ( ul. Licealna nr 2, nr 3; ul. Robotnicza nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8, nr 9, nr 10; ul. Wojska Polskiego nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 6);
b) 2 budynki w sołectwie Chalin nr 31 i nr 36A;
c) 4 budynki w sołectwie Lenie Wielkie nr 38A, nr 38B, 38C, 38D;
3. Szacunkową ilość wytworzonych odpadów komunalnych w roku na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą, przyjęto biorąc pod uwagę ilość wytwarzanych odpadów komunalnych na osobę/rok wg Planu Gospodarki Odpadami województwa kujawsko-pomorskiego. Przewidywana ilość wytworzonych odpadów, którą trzeba będzie odebrać i zagospodarować w okresie realizacji zamówienia wynosi ca 2500 Mg. Podana ilość odbioru odpadów stanowi wielkość orientacyjną i Zamawiający zastrzega sobie prawo przekazania mniejszej lub większej ilości odpadów.
4. Trasy zbiórki odpadów przebiegają po drogach wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz wewnętrznych drogach osiedlowych i wiejskich. Odbiór pojemników odbywać się będzie z miejsc zlokalizowanych przy tych drogach. Sieć dróg przebiegających przez teren gminy Dobrzyń nad Wisłą określa mapa stanowiąca załącznik nr 9 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90512000, 90513100, 90514000, 34928480

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2013. Zakończenie 31.12.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu przetargowym jest wniesienie wadium w wysokości 30 000,- zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść w jednej lub kilku następujących formach (art.45 ustawy):
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zmianami).
3. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić na konto Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy Nr 70 9550 0003 2006 0040 0477 0004 . Kopię dowodu wpłaty lub przelewu wadium na konto Zamawiającego należy dołączyć do oferty przetargowej.
4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminu składania ofert.
5. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 2 – 5, muszą obejmować swym zakresem wszelkie roszczenia Zamawiającego z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, przy czym:
1) w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, dokumenty te muszą obejmować swym zakresem wszelkie roszczenia Zamawiającego z tytułu związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia działań lub zaniechań każdego z nich,
2) dokumenty te będą zawierały klauzule zapłaty sumy wadialnej na rzecz zamawiającego bezwarunkowo i na pierwsze żądanie,
3) dokumenty te zostaną złożone w oryginale.
6. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 2 - 5, należy złożyć w siedzibie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert lub wraz z ofertą.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Zamawiający żąda od Wykonawcy wybranego do wykonania zamówienia publicznego wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z art. 147 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, które stosownie do art. 148 ust. 1 ustawy może być wniesione w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zmianami).
2. Wysokość zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1 ustala się na kwotę 50 000 zł.
3. Zabezpieczenie musi być wniesione przed podpisaniem umowy.
4. W przypadku, gdy zabezpieczenie wnoszone jest w innej formie niż w pieniądzu należy przed podpisaniem umowy przedłożyć Zamawiającemu oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia w wymaganej przez Zamawiającego wysokości.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
2. Zasady wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia (konsorcjum):
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, przepisy i wymogi dotyczące Wykonawcy stosuje się również do Wykonawców występujących wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
2) oferta winna być podpisana przez każdego partnera lub ustanowionego pełnomocnika;
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania tj.:
a)aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości,
b)aktualne zezwolenie na transport odpadów wydane na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia o odpadach (Dz. U. z 2010r., poz. 1243 ze zmianami) lub wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 w związku z art. 233 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21), przy czym wymóg nie jest obowiązkowy, gdy Wykonawca posiada zezwolenie na odzysk i unieszkodliwianie, o którym mowa w art. 26 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach,
c)wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca składa następujące dokumenty i oświadczenia:
1)oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia- wg wzoru załącznik nr 5 do SIWZ,
2)Wykonawca, wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 26 ust. 2d ustawy Pzp. jak również art. 4 pkt. 14 w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r., o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, ze zm. ) , albo informację/oświadczenie o tym, że nie należy do grupy kapitałowej załącznik nr 6 do SIWZ.
3)aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
4)aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5)aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
6)aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
7)aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3.Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust.1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zastosowanie znajduje § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakie może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013, poz. 231).
5.Oświadczenia, o których mowa w cz. XIV SIWZ należy przedstawić w formie oryginału, pozostałe dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentacji Wykonawcy.
6.Dokumenty sporządzane w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj.:
a)Wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych),
Dokumenty na potwierdzenie:
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy nie mniejszą niż 500 000,00 zł, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
-opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 zł.
Kopię dowodu opłacenia polisy należy dołączyć do oferty przetargowej.
b)Wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, minimalną sumę gwarancyjną ubezpieczenia określa się w wysokości 500 000,00zł (słownie: pięćset tysięcy złotych).
Opis sposobu oceny spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonany wg formuły „spełnia- nie spełnia” na podstawie oświadczeń i dokumentów.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Posiadania wiedzy i doświadczenia, tj.: prowadzenie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie działalności gospodarczej - usług związanych z gospodarowaniem odpadami i w tym czasie Wykonawcy muszą wykazać się odbiorem i przekazaniem do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych w ilości co najmniej 1000 Mg w każdym roku.
Zgodnie z art.26 ust.2b ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu niezbędnym do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
dokumenty na potwierdzenie wg.załączonego wzoru oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie - załącznik nr 3 do SIWZ,
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:
a)co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
b)co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbioru selektywnie zbieranych odpadów komunalnych,
c)konstrukcja pojazdów winna zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
d)na dzień 1.07.2013r. pojazdy powinny być wyposażone:
- w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów – umożliwiający weryfikację tych danych,
- w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników.
Zgodnie z art.26 ust.2b ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu , iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Dokument potwierdzający dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym - wg załączonego wzoru – załącznik nr 4 do SIWZ,
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
GGM.ZP.ZJ.271.04.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
10.6.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 10.6.2013 - 11:00

Miejscowość:

Dobrzyń nad Wisłą - siedziba Zamawiającego, sala konferencyjna.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy określa wzór umowy, stanowiący załącznik nr 7 do SIWZ.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587700
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy PZP, przysługują Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes prawny w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154, pkt 5 ustawy PZP.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy PZP czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy PZP. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy PZP, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej
opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego
kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem
terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed
upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27, ust. 2 ustawy PZP.
4. Odwołanie wnosi się:
a. w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia – jeżeli informacje zostały przesłane w sposób określony w art. 27,
ust. 2 ustawy PZP, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w
przypadku gdy wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na
podstawie art.11, ust.8 ustawy
b. wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Istotnych
Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w
Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
na stronie internetowej,
c. wobec czynności innych niż określone w pkt. 4 a) i b) – odwołanie wnosi się
w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności
można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą
ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą orzeczenia.
7. Wykonawcom biorącym udział w niniejszym postępowaniu, których interes prawny doznał uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego określonych w ustawie PZP zasad udzielania zamówień, przysługują środki odwoławcze przewidziane w Dziale VI ustawy PZP.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
30.4.2013
TI Tytuł PL-Dobrzyń nad Wisłą: Usługi transportu odpadów
ND Nr dokumentu 213364-2013
PD Data publikacji 28/06/2013
OJ Dz.U. S 124
TW Miejscowość DOBRZYŃ NAD WISŁĄ
AU Nazwa instytucji Gmina Dobrzyń nad Wisłą
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/06/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/06/2013    S124    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Dobrzyń nad Wisłą: Usługi transportu odpadów

2013/S 124-213364

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Dobrzyń nad Wisłą
ul. Szkolna 1
Punkt kontaktowy: +48 542530500
87-610 Dobrzyń nad Wisłą
Polska
Tel.: +48 542530527
E-mail: dobrzyn@dobrzyn.pl
Faks: +48 542531006

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Dobrzyń nad Wisłą gromadzonych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
2.1. odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą w oparciu o dualny system segregacji odpadów z podziałem na:
a) odpady mokre,
b) odpady suche
oraz zmieszanych odpadów komunalnych, w przypadku nie prowadzenia przez właściciela selektywnej zbiórki,
2.2. zagospodarowanie odpadów wymienionych w pkt 2.1.
Wykaz orientacyjnych punktów adresowych odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych stanowi załącznik nr 8 do SIWZ i może ulec zmianie. Dokładny wykaz zostanie przekazany Wykonawcy przed podpisaniem umowy.
2.3. odbiór i zagospodarowanie odpadów problemowych dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych do mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tj.:
a) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
c) zużyte baterie i akumulatory,
d) przeterminowane leki i chemikalia,
e) zużyte opony,
f) odpady budowlane i rozbiórkowe.
2.4. odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków z 1 funkcjonującego punktu stacjonarnego, tj. Apteki „Viktoria” w Dobrzyniu nad Wisłą przy ul. Służba Polsce nr 3 - 1 pojemnik o pojemności 60l – z zastrzeżeniem, że liczba ww. punktów i/lub pojemników w czasie realizacji umowy może ulec zmianie (nie więcej niż o 2 punkty – i 2 pojemniki o pojemności 60l każdy. Pojemniki na leki zapewnia Zamawiający.
3. W ramach zamówienia Wykonawca ma obowiązek wyposażyć właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą, w pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych na czas trwania umowy.
3.1. Szacunkowa liczba i pojemność pojemników jest następująca:
- 120 l – ok. 1860 szt., w tym ok. 930 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 930 szt. w innym kolorze na odpady suche,
- 240 l – ok. 1340 szt., w tym ok. 670 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 670 szt. w innym kolorze na odpady suche,
- 360 l – ok. 60 szt., w tym ok. 30 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 30 szt. w innym kolorze na odpady suche,
- 1100l – ok. 52 szt. , w tym ok. 24 szt. w kolorze czarnym na odpady zmieszane i mokre oraz ok. 28 szt. w innym kolorze na odpady suche,
Pojemniki na odpady winny być nowe lub w dobrym stanie technicznym (używane) spełniające obowiązujące normy. Wykonawca jest zobowiązany do naprawy i ewentualnej wymiany uszkodzonych nie z winy użytkownika.
W ramach zamówienia Wykonawca powinien dysponować workami (w kolorze odpowiadającym pojemnikom na odpady suche) z przeznaczeniem na odpady suche celem przekazania właścicielom nieruchomości w przypadku zwiększonej ilości odpadów ponad pojemność posiadanego pojemnika na odpady suche. Szacunkowa liczba worków o pojemności 120 l – ok. 4000 szt.
Dokładna liczba i pojemność pojemników do gromadzenia odpadów zostanie przekazana Wykonawcy najpóźniej na dzień podpisania umowy.
Wykonawca ma obowiązek wyposażenia właścicieli nieruchomości w niezbędne pojemniki w terminie 3 dni od dnia podpisania umowy z Zamawiającym.
Przekazanie ww. urządzeń zostanie potwierdzone podpisaniem protokółu zdawczo-odbiorczego przez Wykonawcę i właściciela nieruchomości. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskaże on Zamawiającemu przyczyny na piśmie. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy można uznać w szczególności co najmniej trzykrotne niezastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem, w odstępach co najmniej 3-dniowych, w godzinach 700 - 2000.
Charakterystyka pojemników dla:
a) nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, zagrodowym oraz budynkiem wielorodzinnym do 7 lokali:
- materiał – polietylen niskociśnieniowy wysokiej gęstości,
- pojemność : 120l, 240l, 360l,
- wyposażony w kółka jezdne,
b) nieruchomości zabudowane budynkiem wielorodzinnym powyżej 7 lokali:
- materiał – polietylen niskociśnieniowy wysokiej gęstości, metal,
- pojemność - 1100l,
- wyposażony w kółka jezdne.
4. W ramach zamówienia Wykonawca zorganizuje w miesiącu październiku 2013r. i 2014r. trzy mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - problemowych (meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki i chemikalia, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe) i wyposaży każdy z nich w następujące kontenery i pojemniki:
- 1 kontener odkryty na meble i inne odpady wielkogabarytowe o pojemności minimum 7000l,
- 1 kontener na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o pojemności minimum 3000l,
- 1 pojemnik na zużyte baterie i akumulatory o pojemności minimum 240l,
- 1 pojemnik na przeterminowane leki o pojemności minimum 120l,
- 1 pojemnik na chemikalia o pojemności minimum 240l,
- 1 kontener odkryty na zużyte opony o pojemności minimum 7000l,
- 1 kontener odkryty na odpady budowlane i rozbiórkowe o pojemności minimum 7000l.
W przypadku większej ilości odpadów problemowych ponad pojemność pojemników i kontenerów Wykonawca dostawi dodatkowe pojemniki i kontenery.
Wymienione odpady problemowe zostaną dostarczone do mobilnych PSZOK-ów przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych. Określa się miejsce lokalizacji mobilnych PSZOK-ów w miejscowościach: Dobrzyń nad Wisłą, Chalin, Krojczyn. Mobilne punkty muszą funkcjonować przez dwa dni zgodnie z przyjętym harmonogramem (np. od piątku godz. 800 do godz. 1800 w sobotę) w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.

Wykonawca przygotuje harmonogram udostępnienia mieszkańcom mobilnych punktów zbiórek odpadów problemowych i przekaże go Zamawiającemu w formie elektronicznej, który będzie publikowany na stronie internetowej www.dobrzyn.pl, a Wykonawca w formie ulotek (wydruk czarno - biały, w ilości ok. 2000 sztuk) rozprowadzi wśród mieszkańców co najmniej na 14 dni przed datą zbiórki odpadów i dodatkowo w formie plakatów na tablicach ogłoszeń. Wykonawca zobowiązany jest do dozoru mobilnych punktów oraz utrzymania czystości i porządku wokół w/w punktów po zakończonej zbiórce.

5. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów do instalacji regionalnej zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2012-2017 z perspektywą na lata 2018-2023, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Nr XVIII/327/12 z dnia 27 lutego 2012 r. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określonej w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. , poz. 21). Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu za każdy miesiąc realizacji zamówienia dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
6. Wykonawca ma obowiązek odbierania odpadów komunalnych:
a) w sposób ciągły, nie zakłócający ciszy nocnej,
b) w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru,
c) niezależnie od warunków atmosferycznych,
d) pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych, mokrych oraz selektywnie zbieranych odpadów komunalnych oraz pojazdami, które umożliwią odbiór tych odpadów z nieruchomości o utrudnionym dojeździe np. wąska droga.
7. W ramach zamówienia Wykonawca ma obowiązek odbierać odpady komunalne z następującymi częstotliwościami:
7.1. raz w miesiącu odpady mokre lub odpady zmieszane od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym oraz wielorodzinnym do siedmiu lokali mieszkalnych,
7.2. raz w tygodniu odpady mokre lub odpady zmieszane od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym powyżej siedmiu lokali mieszkalnych.
7.3.Odpady suche (z selektywnej zbiórki odpadów) – np. papier, metal, tworzywo sztuczne, szkło i opakowania wielomateriałowe odbierane są:
7.3.1 raz w miesiącu od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem jednorodzinnym oraz wielorodzinnym do siedmiu lokali mieszkalnych,
7.3.2 raz w tygodniu od właścicieli nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym powyżej siedmiu lokali mieszkalnych.
7.4. Odpady suche, mokre i zmieszane odbierane są od właścicieli nieruchomości w każdej ilości, natomiast odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac niewymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót.

8. Wykonawca jest zobowiązany do ustalenia z Zamawiającym harmonogramu odbioru odpadów komunalnych gromadzonych w sposób zmieszany i selektywny z nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Harmonogram musi uwzględniać częstotliwość odbioru wskazaną w rozdziale III pkt 7. Wykonawca jest zobowiązany do aktualizowania harmonogramu w miarę zaistniałych potrzeb. Odbiór odpadów przez Wykonawcę musi odbywać się w stałe dni tygodnia za wyjątkiem niedziel w godzinach od 600 do 1900. W przypadku, gdy odbiór przypada na dzień świąteczny, odpady należy odebrać dzień wcześniej. Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. Wykonawca przekaże Zamawiającemu harmonogram odbioru odpadów komunalnych w formie elektronicznej, który będzie publikowany na stronie internetowej www.dobrzyn.pl, a Wykonawca w formie ulotek (wydruk czarno - biały, w ilości 2000 sztuk) rozprowadzi wśród mieszkańców przed pierwszym odbiorem odpadów.

9. Wykonawca jest zobowiązany kontrolować realizowanie przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca ma obowiązek przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane oraz pisemnie powiadomić niezwłocznie o tym Zamawiającego, wskazując datę odbioru oraz adres nieruchomości, z której odebrano odpady oraz przekazując dokumentację fotograficzną z datą i godziną na zdjęciach..
10. Wykonawca ma obowiązek na bieżąco przekazywać Zamawiającemu drogą elektroniczną adresy nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i powstają odpady, a nie są one ujęte w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego oraz informować o niemożności odebrania odpadów z nieruchomości ze względu na brak współdziałania właściciela.
11. Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia szkód wyrządzonych podczas lub w związku w wykonywaniem przedmiotu zamówienia. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody w mieniu lub zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas lub w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
12. W ramach realizowanego zamówienia Wykonawca nie może odbierać odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych.
13. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób umożliwiający osiągnięcie określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r., poz. 645) – poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku frakcji odpadów:
- papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło – co najmniej 12% za każdy kwartał w 2013r. i co najmniej 14% za każdy kwartał w 2014r.,
- inne niż niebezpieczne odpady budowlane i rozbiórkowe – co najmniej 36% za każdy kwartał w 2013r. i co najmniej 38% za każdy kwartał w 2014r.
14. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób umożliwiający osiągnięcie określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r., poz. 676) poziomów ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995r. co najmniej 50% w 2013r. i w 2014r.
15. W zakresie sprawozdawczości Wykonawca zobowiązany jest do:
a)bieżącego prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
b)przekazywania Zamawiającemu przez cały okres trwania Umowy raportów miesięcznych w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym zawierających informacje o:
-ilości i rodzaju odpadów komunalnych zebranych z wyszczególnionych nieruchomości,
- ilości i rodzaju odpadów komunalnych odebranych w mobilnych PSZOK-ach,
- ilości przeterminowanych leków odebranych z Apteki w Dobrzyniu nad Wisłą przy ul. Służba Polsce 3,
- sposobie zagospodarowania wszystkich odebranych odpadów ze wskazaniem instalacji, na którą zostały przekazane, potwierdzone kartami przekazania odpadów,
c) przekazywania Zamawiającemu przez cały okres trwania Umowy sprawozdania kwartalnego zgodne z art. 9n ust. 1-3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 391 ze zm.) oraz z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 630) w sprawie wzoru sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
16.Wykonawca jest zobowiązany do uporządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami wysypanymi z pojemników, kontenerów i pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru.
IV. Dane dotyczące Gminy Dobrzyń nad Wisłą istotne dla zamówienia
1.Gmina Dobrzyń nad Wisłą liczy aktualnie: 8 027 mieszkańców, w tym w mieście 2325 i 5702 na terenie wiejskim.
Na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą funkcjonuje ca 1 975 gospodarstw domowych, w tym ca 661 w mieście Dobrzyń nad Wisłą i ca 1314 na terenie wiejskim.
Gmina Dobrzyń nad Wisłą obejmuje 24 sołectwa oraz miasto Dobrzyń nad Wisłą.
2. Liczba nieruchomości zamieszkałych jest następująca:
1) liczba nieruchomości zabudowanych budynkiem jednorodzinnym i budynkiem wielorodzinnym do 7 lokali - ok. 1560 + wzrost o około 2% w stosunku rocznym w związku z oddaniem do użytku nowo wybudowanych budynków i ewentualnie zamieszkania w budynkach dotychczas niezamieszkałych;
2) liczba nieruchomości zabudowanych budynkiem wielorodzinnym powyżej 7 lokali - 23;
a) 17 budynków w Dobrzyniu nad Wisłą ( ul. Licealna nr 2, nr 3; ul. Robotnicza nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8, nr 9, nr 10; ul. Wojska Polskiego nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 6);
b) 2 budynki w sołectwie Chalin nr 31 i nr 36A;
c) 4 budynki w sołectwie Lenie Wielkie nr 38A, nr 38B, 38C, 38D;
3. Szacunkową ilość wytworzonych odpadów komunalnych w roku na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą, przyjęto biorąc pod uwagę ilość wytwarzanych odpadów komunalnych na osobę/rok wg Planu Gospodarki Odpadami województwa kujawsko-pomorskiego. Przewidywana ilość wytworzonych odpadów, którą trzeba będzie odebrać i zagospodarować w okresie realizacji zamówienia wynosi ca 2500 Mg. Podana ilość odbioru odpadów stanowi wielkość orientacyjną i Zamawiający zastrzega sobie prawo przekazania mniejszej lub większej ilości odpadów.
4. Trasy zbiórki odpadów przebiegają po drogach wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz wewnętrznych drogach osiedlowych i wiejskich. Odbiór pojemników odbywać się będzie z miejsc zlokalizowanych przy tych drogach. Sieć dróg przebiegających przez teren gminy Dobrzyń nad Wisłą określa mapa stanowiąca załącznik nr 9 do SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90512000, 90513100, 90514000, 34928480

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 999 993,60 i najwyższa oferta 1 076 760 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
GGM.ZP.ZJ.271.04.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 87-148257 z dnia 4.5.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
24.6.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

SITA Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
09-400 Płock
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 911 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 999 993,60 i najwyższa oferta 1 076 760 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 18
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy określa wzór umowy, stanowiący załącznik nr 7 do SIWZ.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587700
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy PZP, przysługują Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes prawny w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154, pkt 5 ustawy PZP.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy PZP czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy PZP. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy PZP, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej
opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego
kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem
terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed
upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27, ust. 2 ustawy PZP.
4. Odwołanie wnosi się:
a. w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia – jeżeli informacje zostały przesłane w sposób określony w art. 27,
ust. 2 ustawy PZP, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w
przypadku gdy wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na
podstawie art.11, ust.8 ustawy
b. wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Istotnych
Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w
Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
na stronie internetowej,
c. wobec czynności innych niż określone w pkt. 4 a) i b) – odwołanie wnosi się
w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności
można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą
ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą orzeczenia.
7. Wykonawcom biorącym udział w niniejszym postępowaniu, których interes prawny doznał uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego określonych w ustawie PZP zasad udzielania zamówień, przysługują środki odwoławcze przewidziane w Dziale VI ustawy PZP.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.6.2013

Adres: ul. Szkolna 1, 87-610 Dobrzyń nad Wisłą
woj. KUJAWSKO-POMORSKIE
Dane kontaktowe: email: dobrzyn@dobrzyn.pl
tel: +48 542530567
fax: +48 542531006
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-06-10
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 14825720131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-05-04
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 568 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod: Gmina Dobrzyń nad Wisłą
ul. Szkolna 1, 87-610 dobrzyń nad wisłą, woj. kujawsko-pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90512000-9 Usługi transportu odpadów
90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dobrzyń nad Wisłą. - pl-dobrzyń nad wisłą: usługi transportu odpadów SITA Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.
Płock
2013-06-24 0,00