Zabrze: Przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510


Numer ogłoszenia: 142560 - 2015; data zamieszczenia: 12.06.2015

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, ul. Jodłowa 59, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 630 30 91, faks 32 277 11 25


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zakres prac wykonywanych w ramach zamówienia uzupełniającego obejmuje przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510, w tym identyfikację procesów geologicznych i hydrogeologicznych oraz ocenę stopnia zaawansowania zjawisk mogących mieć wpływ na statykę Chodnika i mogących przyczyniać się do występowania deformacji powierzchni terenu..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.35.19.10-5.


II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA


Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Chodnik podstawowy w pokładzie 510 wydrążony został w latach 20-tych XIX wieku, na głębokości ok. 40m p.p.t. w pokładzie węgla o miąższości ok 7 m. Wyrobisko o długości około 195 m łączy szyb Wyzwolenie z wyrobiskiem Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Przekrój wyrobiska lokalnie przekracza szerokość 7 m i 4,5 m wysokości. W trakcie prowadzenia robót górniczych, na wybiegu Chodnika ok 125m odcinku odrzwi 130 - 132, w dniu 03.03.2015 w ociosie wschodnim ujawniono za podsadzką kamienną wlot wyrobiska - chodnika dotychczas nie występującego na mapach górniczych będących integralną częścią Planu Ruchu Zakładu. W stosunkowo bliskim otoczeniu Chodnika w XIX w. prowadzona była eksploatacja pokładów 509 i 510 ponadto w rejonie połączenia Chodnika z sztolnią południową na materiałach archiwalnych jest naniesiony uskok geologiczny. Dla rozeznania i zdiagnozowania warunków górniczo-geologicznych bezpośrednio wokół Chodnika podstawowego w pokładzie 510 (spodziewany zasięg badań w spągu i ociosach ok. 7m, w stropie Chodnika i z powierzchni nad Chodnikiem metodą georadarową ok 14m, a metodą grawimetryczną - od powierzchni terenu do stropu Chodnika), obejmującego pokład 509 i 510, celowe jest wykonanie badań i analiz geofizycznych z wyrobiska jak i z powierzchni terenu nad wyrobiskiem. Badania te pozwolą na wykrycie i zlokalizowanie ewentualnych pustek wokół wyrobiska i za obudową, mających wpływ na stateczność i funkcjonalność kompleksu wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej wraz z Chodnikiem podstawowym oraz potwierdzenie i zweryfikowanie przebiegu uskoku geologicznego. Dane te w przypadku ujawnienia pustek pozwolą opracować sposób ich likwidacji i ewentualnego dodatkowego zabezpieczenia stateczności górotworu. Ze względu na płytkie zaleganie kompleksu wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej wraz z Chodnikiem podstawowym (niespełna 40m głębokości) istnieje zagrożenie wystąpienia deformacji nieciągłych powierzchni w przypadku utraty stateczności Chodnika podstawowego lub samopodsadzenia się zlokalizowanych w jego bezpośrednim otoczeniu pustek w górotworze, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla stateczności i funkcjonalności (system wentylacji i odwadniania) kompleksu wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Zamawiający w SIWZ i ogłoszeniu do zamówienia podstawowego przewidział możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 Pzp, do 50% wartości zamówienia podstawowego w zakresie objętym zamówieniem podstawowym. Z uwagi na powyższe Zamawiający postanowił zlecić wykonanie ww. robót Wykonawcy zamówienia podstawowego z wolnej ręki jako zamówienie uzupełniające. Zakres badań i analiz odpowiada zakresowi w zamówieniu podstawowym a przedmiotowe wyrobiska są bezpośrednio połączone stanowiąc kompleks wyrobisk powiązanych w wspólny system - układ techniczny i funkcjonalny - odwadniania i wentylacji wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, ul. Wybickiego 7, 31-261 Kraków, kraj/woj. małopolskie.


Zabrze: Przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510 - zamówienie uzupełniające.


Numer ogłoszenia: 237682 - 2015; data zamieszczenia: 11.09.2015

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 142560 - 2015r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, ul. Jodłowa 59, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 630 30 91, faks 32 277 11 25.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510 - zamówienie uzupełniające..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zakres prac wykonywanych w ramach zamówienia uzupełniającego obejmuje przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510, w tym identyfikację procesów geologicznych i hydrogeologicznych oraz ocenę stopnia zaawansowania zjawisk mogących mieć wpływ na statykę Chodnika i mogących przyczyniać się do występowania deformacji powierzchni terenu..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.35.19.10-5.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Projekt pn. Eliminacje zagrożeń i szkodliwych emisji generowanych przez historyczne wyrobisko górnicze Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w obrębie Miasta Zabrze - Etap I - dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
29.07.2015.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, {Dane ukryte}, 31-261 Kraków, kraj/woj. małopolskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 80000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    108855,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    108855,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    108855,00


  • Waluta:
    PLN .


ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Chodnik podstawowy w pokładzie 510 wydrążony został w latach 20-tych XIX wieku, na głębokości ok. 40m p.p.t. w pokładzie węgla o miąższości ok 7 m. Wyrobisko o długości około 195 m łączy szyb Wyzwolenie z wyrobiskiem Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Przekrój wyrobiska lokalnie przekracza szerokość 7 m i 4,5 m wysokości. W trakcie prowadzenia robót górniczych, na wybiegu Chodnika ok 125m odcinku odrzwi 130 - 132, w dniu 03.03.2015 w ociosie wschodnim ujawniono za podsadzką kamienną wlot wyrobiska - chodnika dotychczas nie występującego na mapach górniczych będących integralną częścią Planu Ruchu Zakładu. W stosunkowo bliskim otoczeniu Chodnika w XIX w. prowadzona była eksploatacja pokładów 509 i 510 ponadto w rejonie połączenia Chodnika z sztolnią południową na materiałach archiwalnych jest naniesiony uskok geologiczny. Dla rozeznania i zdiagnozowania warunków górniczo-geologicznych bezpośrednio wokół Chodnika podstawowego w pokładzie 510 (spodziewany zasięg badań w spągu i ociosach ok. 7m, w stropie Chodnika i z powierzchni nad Chodnikiem metodą georadarową ok 14m, a metodą grawimetryczną - od powierzchni terenu do stropu Chodnika), obejmującego pokład 509 i 510, celowe jest wykonanie badań i analiz geofizycznych z wyrobiska jak i z powierzchni terenu nad wyrobiskiem. Badania te pozwolą na wykrycie i zlokalizowanie ewentualnych pustek wokół wyrobiska i za obudową, mających wpływ na stateczność i funkcjonalność kompleksu wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej wraz z Chodnikiem podstawowym oraz potwierdzenie i zweryfikowanie przebiegu uskoku geologicznego. Dane te w przypadku ujawnienia pustek pozwolą opracować sposób ich likwidacji i ewentualnego dodatkowego zabezpieczenia stateczności górotworu. Ze względu na płytkie zaleganie kompleksu wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej wraz z Chodnikiem podstawowym (niespełna 40m głębokości) istnieje zagrożenie wystąpienia deformacji nieciągłych powierzchni w przypadku utraty stateczności Chodnika podstawowego lub samopodsadzenia się zlokalizowanych w jego bezpośrednim otoczeniu pustek w górotworze, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla stateczności i funkcjonalności (system wentylacji i odwadniania) kompleksu wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Zamawiający w SIWZ i ogłoszeniu do zamówienia podstawowego przewidział możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 Pzp, do 50% wartości zamówienia podstawowego w zakresie objętym zamówieniem podstawowym. Z uwagi na powyższe Zamawiający postanowił zlecić wykonanie ww. robót Wykonawcy zamówienia podstawowego z wolnej ręki jako zamówienie uzupełniające. Zakres badań i analiz odpowiada zakresowi w zamówieniu podstawowym a przedmiotowe wyrobiska są bezpośrednio połączone stanowiąc kompleks wyrobisk powiązanych w wspólny system - układ techniczny i funkcjonalny - odwadniania i wentylacji wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej.

Adres: ul. Jodłowa 59, 41-800 Zabrze
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: esmietana@muzeumgornictwa.pl, biuro@muzeumgornictwa.pl
tel: 32 630 30 91
fax: 32 277 11 25
Termin składania wniosków lub ofert:
- brak -
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 14256020150
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-06-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71351910-5 Usługi geologiczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przeprowadzenie badań i analiz geofizycznych struktury górotworu w bezpośrednim otoczeniu Chodnika podstawowego w pokładzie 510 - zamówienie uzupełniające. Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk
Kraków
2015-09-11 108 855,00