Przebudowa leśnej dostrzegalni ppoż. w Klikowie, w Nadleśnictwie Żagań - przetarg III
Opis przedmiotu przetargu: 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie leśnej dostrzegalni ppoż., znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Żagań - województwo lubuskie, powiat żagański, gmina Iłowa, w Klikowie. 2. Nazwy i kody CPV dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku zamówień: CPV - 45216121-8 Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej CPV - 45223100-7 Montaż konstrukcji metalowych CPV - 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. zakres prac oraz technologia wykonania robót zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt budowlany, wykonawczy i przedmiar robót. 4. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) prace należy wykonać zgodnie z zawartą umową, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, niniejszą siwz oraz złożoną przez Wykonawcę ofertą, a także zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami, 2)Zamawiający nie dopuszcza stosowania materiałów pochodzących z rozbiórek innych obiektów budowlanych, jak również innych materiałów powstałych, jako odpady, roboty należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w budownictwie, 3) wszelkie nazwy materiałów należy rozumieć, jako przykładowe - o parametrach pożądanych przez Zamawiającego; oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu, jakości, trwałości, funkcjonalności (w tym kosztów utrzymania) oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia, 4) Wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia śmieci (powstałych w wyniku jego działań) z powierzchni, na której prowadzone będą prace budowlane, 5) Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku w miejscu wykonywanej pracy, 6) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu atestów i aprobat technicznych na montowane materiały przed ich wbudowaniem, 7) Wykonawcy zobowiązani są do zaproponowania w ofercie i dostarczenia rzeczy fabrycznie nowych, pochodzących z bieżącej produkcji oraz autoryzowanego źródła dystrybucji, 8) dostarczone materiały muszą być zgodne z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881, z póź. zm.), 9) Wykonawca winien realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013, nr 0, poz. 21 ) oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie i innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie 10) Droga dojazdowa do dostrzegalni p-poż w Klikowie jest oznakowana znakiem drogowym B-18 Zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 t (zarządca Gmina i Miasto Iłowa). 11) Udzielenie gwarancji jakości na okres 3 lat oraz przedłużenie rękojmi za wady do 3 lat.
Żagań: Przebudowa leśnej dostrzegalni ppoż. w Klikowie, w Nadleśnictwie Żagań - przetarg III
Numer ogłoszenia: 142071 - 2013; data zamieszczenia: 12.07.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Nadleśnictwo Żagań , ul. Żarska 14, 68-100 Żagań, woj. lubuskie, tel. 068 3681950, faks 068 3773492.
Adres strony internetowej zamawiającego:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_zagan/zamowienia_publiczne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa leśnej dostrzegalni ppoż. w Klikowie, w Nadleśnictwie Żagań - przetarg III.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie leśnej dostrzegalni ppoż., znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Żagań - województwo lubuskie, powiat żagański, gmina Iłowa, w Klikowie. 2. Nazwy i kody CPV dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku zamówień: CPV - 45216121-8 Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej CPV - 45223100-7 Montaż konstrukcji metalowych CPV - 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. zakres prac oraz technologia wykonania robót zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt budowlany, wykonawczy i przedmiar robót. 4. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) prace należy wykonać zgodnie z zawartą umową, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, niniejszą siwz oraz złożoną przez Wykonawcę ofertą, a także zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami, 2)Zamawiający nie dopuszcza stosowania materiałów pochodzących z rozbiórek innych obiektów budowlanych, jak również innych materiałów powstałych, jako odpady, roboty należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w budownictwie, 3) wszelkie nazwy materiałów należy rozumieć, jako przykładowe - o parametrach pożądanych przez Zamawiającego; oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu, jakości, trwałości, funkcjonalności (w tym kosztów utrzymania) oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia, 4) Wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia śmieci (powstałych w wyniku jego działań) z powierzchni, na której prowadzone będą prace budowlane, 5) Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku w miejscu wykonywanej pracy, 6) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu atestów i aprobat technicznych na montowane materiały przed ich wbudowaniem, 7) Wykonawcy zobowiązani są do zaproponowania w ofercie i dostarczenia rzeczy fabrycznie nowych, pochodzących z bieżącej produkcji oraz autoryzowanego źródła dystrybucji, 8) dostarczone materiały muszą być zgodne z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881, z póź. zm.), 9) Wykonawca winien realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013, nr 0, poz. 21 ) oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie i innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie 10) Droga dojazdowa do dostrzegalni p-poż w Klikowie jest oznakowana znakiem drogowym B-18 Zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 t (zarządca Gmina i Miasto Iłowa). 11) Udzielenie gwarancji jakości na okres 3 lat oraz przedłużenie rękojmi za wady do 3 lat..
II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.21.61.21-8, 45.22.31.00-7, 45.31.00.00-3.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 3.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium przez cały okres związania ofertą określony w dziale 10 SIWZ o wartości: 2000zł 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a. pieniądzu, b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c. gwarancjach bankowych, d. gwarancjach ubezpieczeniowych, e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz.U. z 2007 r., nr 42, poz. 275, ze zm.). 4. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku PKO BP O/Zagań nr 44 1020 5460 0000 5802 0042 1958 z dopiskiem, jakiego postępowania dotyczy. Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem zaleca się dołączyć do oferty. 5. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy załączyć w formie oryginału do oferty. 6. Z treści gwarancji, poręczenia (bankowej lub ubezpieczeniowej) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4 a i ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. 7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, wyłącznie w chwili uznania tego rachunku bankowego przed terminem składania ofert gdyż dopiero uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego) powoduje, że Zamawiający będzie w posiadaniu wadium. 8. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania (art.24, ust.2 pkt 2 ustawy), a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą (art.24, ust.4 oraz art.89, ust.1 pkt 1 ustawy). 9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcą niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, któremu zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy. 10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art.46, ust.1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 12. Wadium Wykonawcy zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy: a. w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art.26, ust.3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25, ust.1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie; b. Wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie lub nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, oraz gdy c. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wymaga spełnienia szczegółowych warunków dotyczących przedmiotowego punktu. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów: Oświadczenia Wykonawcy, że spełnia wymagania art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się jedną robotą budowlaną w zakresie niezbędnym do wykazania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonaną w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, o wartości brutto co najmniej 70 000 zł, odpowiadającą swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia . Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach . Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wymienione warunki Wykonawca spełnił. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku posiadania doświadczenia przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski bieżący kurs średni wymiany na dzień zakończenia realizacji usług potwierdzających posiadanie stosownego doświadczenia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wymaga spełnienia szczegółowych warunków dotyczących przedmiotowego punktu. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów: Oświadczenia Wykonawcy, że spełnia wymagania art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby kierownik budowy posiadał uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, umożliwiające kierowanie robotami budowlanymi, zgodne z ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. (tekst jednolity Dz.U. z 2010r. Nr 243, poz.1623) oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2006r.Nr 83, poz. 578, z póź. zm.) lub równorzędne. Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach . Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wymienione warunki Wykonawca spełnił. Zamawiający określając wymogi dla osób w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2010r. Nr 243, poz.1623, z póź. zm.) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394), wówczas Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia tłumacz ten winien być biegłym w tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wymaga spełnienia szczegółowych warunków dotyczących przedmiotowego punktu. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych dokumentów: Oświadczenia Wykonawcy, że spełnia wymagania art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Ponadto oferta powinna zawierać: a. wypełniony formularz ofertowy wg załączonego druku - załącznik nr 1 do SIWZ; b. oryginał wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancji ubezpieczeniowej. c. kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o metodę kalkulacji kosztorysowej szczegółowej robót budowlanych , na podstawie przedmiaru robót, projektu budowlanego, specyfikacji technicznej.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy każda ze stron może żądać wprowadzenia zmian w umowie w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy, jeśli wystąpi, co najmniej jedna z niżej wymienionych okoliczności: 1. W wyniku realizacji zasad i wytycznych władz zwierzchnich Zamawiający będzie zobowiązany do ograniczenia środków przewidzianych na sfinansowanie zamówienia. 2. Z uwagi na możliwość uzyskania przez Zamawiającego zewnętrznych środków pomocowych umożliwiających sfinansowanie całości lub części zamówienia. 3. Wystąpi redukcja przedmiotu zamówienia adekwatna do wartości dotacji z uwagi na wycofanie dotacji, jej zmniejszenie lub nieosiągnięcie pełnej wysokości dotacji w stosunku do wielkości określonej we wniosku o dotację, po akceptacji dotującego, jeśli umowa z dotującym wymaga takiej akceptacji. 4. W trakcie realizacji zamówienia zostanie ujawniony błąd Zamawiającego (np. w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, niemożliwy do zauważenia przez Wykonawców w postępowaniu poprzedzającym wybór najkorzystniejszej oferty. 5. Z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą (art. 3571 Kc). 6. Nastąpi wywierająca bezpośredni wpływ na dalsze wykonywanie umowy zmiana obowiązującego prawa powszechnego (np. ustawy, rozporządzenia, w tym zmiana stawki VAT) bądź przepisów wewnętrznych, obowiązujących w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (zarządzenia, decyzje i wytyczne Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych). 7. Wystąpi korzystna dla Zamawiającego redukcja przedmiotu zamówienia, związana z koniecznością udzielenia zamówień uzupełniających lub dodatkowych. 8. Wystąpi korzystna dla Zamawiającego redukcja robót objętych zamówieniem, związana z wykonaniem robót zamiennych lub wykonanie robót dodatkowych bez redukcji robót. 9. Wystąpi zmiana Wykonawcy w przypadkach sukcesji generalnej następującej w wyniku dozwolonego przekształcenia podmiotu bądź dziedziczenia oraz w przypadkach szczególnej sukcesji z mocy prawa (np. łączenie, dzielenie, przekształcenie spółek). 10. Wystąpi konieczność: zmiany podwykonawcy, powierzenia wykonania części zakresu umowy podwykonawcy lub zmiany zakresu wykonania części zamówienia przez podwykonawcę. 11. Wystąpi konieczność zmiany osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie określone w art. 12 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, jeżeli umowa (SIWZ) określa te osoby. 12. Wystąpi konieczność zmiany terminów umownych rozpoczęcia bądź zakończenia umowy z uwagi na: panujące warunki atmosferyczne, konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji technicznej lub szczegółowej specyfikacji technicznej, odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne lub udzielenie zamówień dodatkowych. 13. Wystąpi konieczność zmiany terminu przewidzianego na zakończenie robót spowodowana: warunkami atmosferycznym, zmianami spowodowanymi nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowym, w szczególności: niewypały i niewybuchy; wykopaliska archeologiczne oraz dodatkowymi zaleceniami wojewódzkiego konserwatora zabytków. 14. Wystąpi konieczność zmiany terminu zakończenia robót na skutek odmiennie przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienia niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych. 15. Wystąpi konieczność zmiany terminu zakończenia robót w następstwie okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, a w szczególności: wstrzymania robót przez Zamawiającego, konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, odmowy wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, w tym odmowy udostępnienia przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji. 16. W wyniku urzędowej zmiany stawki podatku VAT. Należny podatek VAT naliczony zostanie do ceny netto w fakturze wg stawki zgodnej z obowiązującym prawem w dniu wystawienia faktury, co nie dotyczy przypadków objęcia Wykonawcy, który w dniu podpisania umowy nie był płatnikiem VAT, obowiązkiem podatkowym w zakresie tego podatku. 17. Waloryzacji wynagrodzenia w przypadku znacznego wzrostu cen usług i towarów, niedających się przewidzieć w terminie składania ofert (należy określić konkretne wskaźniki waloryzacyjne). 18. Zaistnieją warunki ustalenia wcześniejszego terminu zakończenia, rozliczenia umowy i wystawienia faktury końcowej w przypadku wcześniejszego wykonania robót, usług dostaw objętych umową. 19. Wystąpi konieczność zmiany sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności, oraz konieczność zmiany kolejności prac podanych w harmonogramie rzeczowo-czasowo-finansowym. 20. Wystąpi konieczność zmiany sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności. 21. Wystąpi konieczność zmiany sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu. 22. W razie zaistnienia zdarzeń niezależnych od stron, po dacie zawarcia umowy, o charakterze działania siły wyższej, które uniemożliwiłyby terminowe wykonanie zobowiązań - strony zobowiązują się do wspólnego określenia nowego terminu realizacji przedmiotu umowy. 23. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami: 1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowania zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń; 2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy; 3) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy; 4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy. 24. W razie zaistnienia zdarzeń niezależnych od stron, po dacie zawarcia Umowy, o charakterze działania siły wyższej, które uniemożliwiłyby terminowe wykonanie zobowiązań strony zobowiązują się do wspólnego określenia nowego terminu realizacji przedmiotu umowy. 25. Wystąpi potrzeba zmian na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy. 26. Wystąpi potrzeba zmian na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych (roboty zamienne) w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. 27. Gdy zmiany dokonane zostały podczas wykonania robót i nie odstępują w sposób istotnych od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36 a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36 a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając wymogi art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane. 28. Warunkiem podpisania aneksu na przedłużony termin wykonania będzie zachowanie ciągłości zabezpieczenia, bez zmniejszenia jego wysokości oraz przedłużenie polisy ubezpieczeniowej
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_zagan/zamowienia_publiczne
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Żagań 68-100 ul. Żarska 14..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
29.07.2013 godzina 09:00, miejsce: w siedzibie Zamawiającego - Żagań 68-100 ul. Żarska 14, w sekretariacie.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Otwarcie ofert nastąpi dnia 29.07.2013 r., o godz. 9.30 w siedzibie Zamawiającego - Żagań 68-100 ul. Żarska 14, w Sali Narad I PIĘTRO pokój nr 10. Opis sposobu obliczenia ceny oferty oraz opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert. Wykonawca zobowiązany jest podać na formularzu oferty (załącznik nr 1 do SIWZ) cenę netto, podatek VAT, cenę brutto; za wykonanie przedmiotu zamówienia. Potwierdzeniem proponowanej ceny oferty winien być dołączony kosztorys ofertowy, sporządzony w oparciu o dokumentację projektową, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiar robót. Cena ofertowa powinna obejmować wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia, uwzględniając cały zakres przedmiotu zamówienia, oraz ewentualne ryzyko wynikające z okoliczności, które można było przewidzieć w terminie opracowywania oferty do czasu jej złożenia. cena ofertowa brutto tj. suma cen jednostkowych (pracy, materiałów, sprzętu, transportu) netto plus podatek VAT. Cena oferty powinna wynikać ze zbiorczego zestawienia kosztów. Opis sposobu obliczenia ceny składników przedmiotu zamówienia: Ceny jednostkowe robót Wykonawca winien określić na podstawie kalkulacji własnej lub danych rynkowych. Do kalkulacji należy przyjąć ceny nabycia materiałów tzn. łącznie z kosztem zakupu oraz doliczyć koszty pośrednie i zysk. Wykonawca przedstawi kalkulację kosztorysową w formie kosztorysu szczegółowego, w którym określi: obmiar, szczegółową wycenę poszczególnych pozycji, cenę jednostkową i wartość pozycji wraz ze spisem i kosztami robocizny, materiałów i sprzętu, wraz ze wszystkimi narzutami) sporządzoną na podstawie kosztorysu ofertowego. Na końcu kosztorysu należy doliczyć podatek od towarów i usług VAT. Wszystkie pozycje przedmiaru robót powinny zostać wycenione w sposób całkowicie zgodny z zapisami przedmiaru. Wykonawcy nie zezwala się na dodawanie żadnych nowych pozycji w którejkolwiek części przedmiaru robót. Jeżeli Wykonawca na etapie sporządzenia oferty zauważy, że w przedmiarach robót nie uwzględniono pewnych prac a wynikają one bezpośrednio z przekazanej mu dokumentacji, winien zgłosić niezwłocznie uwagi o wszelkich rozbieżnościach i nieprawidłowościach do zamawiającego zgodnie z zapisami art.38 ustawy Prawo zamówień publicznych. W szczególności, w cenach podanych dla poszczególnych pozycji przedmiaru robót, Wykonawca powinien uwzględnić konieczność wykonania dróg montażowych, wykonania deskowań, pielęgnowania betonu i wykonywania wszelkich innych prac pomocniczych na placu budowy i na stanowiskach roboczych, jeżeli prace takie nie zostały wymienione w przedmiarze robót lub Specyfikacjach technicznych, a są niezbędne dla wykonania robót zgodnie z dokumentacją projektową, wiedzą techniczną i sztuką budowlaną. Zamawiający wymaga od Wykonawców wnikliwego i szczegółowego sprawdzenia przedmiarów robót w trakcie przygotowania oferty, czy są zgodne z opracowaną dokumentacją projektową. Ilości robót w poszczególnych pozycjach przedmiaru nie są ostateczne i zostały podane po to, aby dać Wykonawcom wspólną podstawę dla sporządzenia ofert. Podstawą płatności będą rzeczywiste ilości zamówionych i wykonanych robót, obmierzone przez Wykonawcę i sprawdzone przez nadzór nad robotami, ustanowiony przez Zamawiającego oraz ceny jednostkowe podane w kosztorysie. Obmierzone i opłacone będą te pozycje wymienione w przedmiarze robót, dla których Wykonawca podał ceny jednostkowe. Kosztorys ofertowy należy sporządzić metodą szczegółową. Wykonawca może przyjąć dowolną podstawę wyceny, nie tylko KNR. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami (art. 91 ust. 1 pkt 3a ustawy Pzp). Wynagrodzenie Wykonawcy w niniejszym postępowaniu jest wynagrodzeniem kosztorysowym i będzie rozliczane na podstawie książek obmiarów i kosztorysu powykonawczego (zamiennego). Cena ofertowa musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania wynikające wprost z dokumentacji projektowej jak również koszty wszelkich robót przygotowawczych, odtworzeniowych, porządkowych, zagospodarowania budowy, utrzymania zaplecza budowy, pełnej obsługi geodezyjnej oraz inne koszty wynikające z SIWZ oraz umowy. Cenę należy określić w zł Rozliczenia między Zamawiającym i Wykonawcą prowadzone będą w zł. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia rozliczeń w walutach obcych. Cena określona przez Wykonawcę w ofercie będzie ceną kosztorysową. Oferowana cena powinna uwzględniać przewidywaną inflację. Cena musi zawierać wszelkie składowe niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia realizacji zamówienia, czyli pełen zakres robót objętych wymaganiami zawartymi w niniejszej specyfikacji i innymi warunkami, w tym również: koszt wykonania robót, w tym: zakupu urządzeń, materiały, sprzęt, robocizna, narzuty i dodatki dla Wykonawcy, koszt pełnienia funkcji kierownika budowy i kierowników robót branżowych, koszty transportu, montażu i dostaw, pełen zakres robót objętych projektem i innymi warunkami i wymaganiami zawartymi w niniejszej specyfikacji, koszty robót przygotowawczych, porządkowych i odtworzeniowych, koszty wywozu i utylizacji gruzu, ziemi i innych odpadów, koszty odbiorów, uzyskania decyzji, pozwoleń i uzgodnień, ewentualne koszty zajęcia terenów nie będących własnością Zamawiającego na czas wykonywania robót, koszty wykonania dokumentacji powykonawczej, koszty wykonania wszelkich wymaganych i niezbędnych pomiarów, koszt prawidłowego oznakowania miejsca realizacji inwestycji, koszty opracowania planu BIOZ, koszty wykonania wszelkich prac i robót opisanych w niniejszej SIWZ wraz z załącznikami, koszty mediów na czas robót, podatek VAT, inne koszty niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Warunki finansowania przedsięwzięcia. Jedna faktura za wykonane roboty budowlane. Zamawiający nie przewiduje zapłaty za częściowe wykonanie robót. Podstawą zapłaty będzie faktura wystawiana przez Wykonawcę dla Zamawiającego. Termin zapłaty za wystawioną fakturę do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego faktury i podpisaniu protokołu odbioru robót. Kosztorys ofertowy powinien być sporządzony wg metody kalkulacji szczegółowej na podstawie zasad określonych w Polskich Standardach Kosztorysowania Robót Budowlanych Polskie standardy kosztorysowania robót budowlanych Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych, Warszawa 2005 i spełniać następujące wymagania: Wymagane jest by kosztorys szczegółowy załączony do oferty zachował podział na elementy zachowane w przedmiarze robót. Kosztorys szczegółowy musi zawierać, co najmniej dla każdej pozycji: opis pozycji, ilość i rodzaj jednostki, cenę jednostkową pozycji oraz wartość dla wszystkich jednostek w pozycji oraz zestawienie materiałów, robocizny i sprzętu. Cena jednostkowa pozycji nie może uwzględniać podatku VAT. Kolumnę z wartościami pozycji należy podsumować po każdej części oraz końcowo. Kwota końcowego podsumowania wszystkich wartości pozycji stanowi wartość kosztorysu szczegółowego. Niektóre z pozycji przedmiaru uprawniają Wykonawcę do zastosowania kalkulacji indywidualnej lub własnej. Wykonawca uprawniony jest wówczas do wyboru dowolnej podstawy normatywnej lub sporządzenia indywidualnej wyceny kosztorysowej. Wykonawca uprawniony jest do stosowania opustów tylko poprzez ich wkalkulowanie w ceny lub narzuty przyjęte i użyte przy kosztorysowym wyliczeniu ceny oferty. Przy wyborze oferty zamawiający będzie się kierował następującym kryterium: cena ofertowa brutto - 100%. W zakresie kryterium oferta może uzyskać maksymalnie 100 punktów. Ocena punktowa kryterium dokonana zostanie zgodnie z formułą: wc = cmin / cob * 100 pkt gdzie: cmin - najniższa cena brutto spośród ofert ważnych cob - cena oferty badanej. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy. 1. Jeżeli oferta Wykonawców, o których mowa w art. 23 ust.1 Ustawy Pzp, została wybrana, Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych podmiotów. 2. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do wglądu umowy zawarte z Podwykonawcami, a w przypadku niezgodności z wytycznymi zawartymi w SIWZ dokona ich uzupełnienia lub zmiany. 3. Wykonawca przed zawarciem umowy będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 500 000zł. W przypadku gdyby okres ubezpieczenia był krótszy niż okres trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia okresu obowiązywania polisy i złożenia Zamawiającemu oświadczenia w przedmiotowej sprawie. 4. Wykonawca przed zawarciem umowy będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu do wglądu dokumenty stwierdzające posiadanie przez kierownika budowy uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, umożliwiające kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń. 5. Wykonawca zobowiązuje się wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy zgodnie z działem XV SIWZ. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający żąda od Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny ofertowej (brutto), które zostanie wniesione przed podpisaniem umowy. 2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w następujących formach: a. pieniądzu, b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c. gwarancjach bankowych, d. gwarancjach ubezpieczeniowych, e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz.U.z 2007r. Nr 42, poz.275, z póź. zm.). 3. Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w formach wymienionych w art.148 ust.2 ustawy Pzp..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Żagań: Przebudowa leśnej dostrzegalni ppoż. w Klikowie, w Nadleśnictwie Żagań - przetarg III
Numer ogłoszenia: 175461 - 2013; data zamieszczenia: 02.09.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 142071 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Nadleśnictwo Żagań, ul. Żarska 14, 68-100 Żagań, woj. lubuskie, tel. 068 3681950, faks 068 3773492.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa leśnej dostrzegalni ppoż. w Klikowie, w Nadleśnictwie Żagań - przetarg III.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie leśnej dostrzegalni ppoż., znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Żagań - województwo lubuskie, powiat żagański, gmina Iłowa, w Klikowie. 2. Nazwy i kody CPV dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku zamówień: CPV - 45216121-8 Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej CPV - 45223100-7 Montaż konstrukcji metalowych CPV - 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. zakres prac oraz technologia wykonania robót zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt budowlany, wykonawczy i przedmiar robót. 4. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) prace należy wykonać zgodnie z zawartą umową, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, niniejszą siwz oraz złożoną przez Wykonawcę ofertą, a także zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami, 2)Zamawiający nie dopuszcza stosowania materiałów pochodzących z rozbiórek innych obiektów budowlanych, jak również innych materiałów powstałych, jako odpady, roboty należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w budownictwie, 3) wszelkie nazwy materiałów należy rozumieć, jako przykładowe - o parametrach pożądanych przez Zamawiającego; oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem głównych (istotnych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej takiego samego poziomu, jakości, trwałości, funkcjonalności (w tym kosztów utrzymania) oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi (wbudowanymi) przy realizacji zamówienia, 4) Wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia śmieci (powstałych w wyniku jego działań) z powierzchni, na której prowadzone będą prace budowlane, 5) Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku w miejscu wykonywanej pracy, 6) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu atestów i aprobat technicznych na montowane materiały przed ich wbudowaniem, 7) Wykonawcy zobowiązani są do zaproponowania w ofercie i dostarczenia rzeczy fabrycznie nowych, pochodzących z bieżącej produkcji oraz autoryzowanego źródła dystrybucji, 8) dostarczone materiały muszą być zgodne z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881, z póź. zm.), 9)Wykonawca winien realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013, nr 0, poz. 21 ) oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie i innymi przepisami obowiązującymi w tym zakresie, 10) udzielenie gwarancji jakości na okres 3 lat oraz przedłużenie rękojmi za wady do 3 lat..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.21.61.21-8, 45.22.31.00-7, 45.31.00.00-3.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
27.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- ALLPINO TELEKOM Iwona Cholc, {Dane ukryte}, 83-110 Tczew, kraj/woj. pomorskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 113992,57 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
144260,30
Oferta z najniższą ceną:
144260,30
/ Oferta z najwyższą ceną:
144260,30
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 14207120130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-07-11 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 3 miesięcy |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_zagan/zamowienia_publiczne |
Informacja dostępna pod: | Żagań 68-100 ul. Żarska 14. |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45216121-8 | Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej | |
45223100-7 | Montaż konstrukcji metalowych | |
45310000-3 | Roboty instalacyjne elektryczne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Przebudowa leśnej dostrzegalni ppoż. w Klikowie, w Nadleśnictwie Żagań - przetarg III | ALLPINO TELEKOM Iwona Cholc Tczew | 2013-09-02 | 144 260,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-09-02 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 452161218 452231007 453100003 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 144 260,00 zł Minimalna złożona oferta: 144 260,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 144 260,00 zł Maksymalna złożona oferta: 144 260,00 zł |