TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe
ND Nr dokumentu 138435-2015
PD Data publikacji 22/04/2015
OJ Dz.U. S 78
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 17/04/2015
DT Termin 27/04/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.fapa.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/04/2015    S78    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe

2015/S 078-138435

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
Punkt kontaktowy: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
00-930 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226231901
E-mail: fapa@fapa.org.pl
Faks: +48 226231909

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.fapa.com.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: fundacja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: rozwój obszarów wiejskich, rolnictwa, rynków rolnych oraz bankowości spółdzielczej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
44/KSOW/PN-U/2015 Zakup usług polegających na zapewnieniu realizacji części szkoleniowej projektu: pt. „Szkolenia - Zintegrowane Przedsięwzięcia Hotelarskie – szansa rozwoju terenów wiejskich”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Rzeczpospolita Polska.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu realizacji części szkoleniowej projektu: pt. „Szkolenia - Zintegrowane Przedsięwzięcia Hotelarskie – szansa rozwoju terenów wiejskich”.
Założenia i cele projektu:
Celem ogólnym projektu jest podniesienie świadomości oraz wiedzy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie tworzenia Zintegrowanych Przedsięwzięć Hotelarskich (zwanych dalej ZPH), które będą wykorzystywać energetykę odnawialną, mogącą stanowić element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Cele szczegółowe projektu:
1. Przedstawienie idei ZPH i zasad tworzenia modelu optymalnego programu funkcjonalno-użytkowego ZPH.
2. Przedstawienie idei ZPH i jej powiązania z potencjałem turystycznym danego regionu i rozwojem obszarów wiejskich.
3. Realizacja szkolenia skierowanego do maksymalnie 160 osób – przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST), społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie ZPH wykorzystujących energetykę odnawialną, jako element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Na realizację części szkoleniowej projektu złożą się następujące działania:
I. Szkolenia
Szkolenia przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie ZPH, tworzonych przy wykorzystaniu energetyki odnawialnej, która może stanowić element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonawca przeprowadzi 16 jednodniowych szkoleń, zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem i programem.
1. Nabór uczestników. Wykonawca dokona naboru minimalnie 96 a maksymalnie 160 osób.
Grupa docelowa:
Inwestorzy zainteresowani rozwijaniem usług hotelarskich w korelacji z energetyką odnawialną na obszarach wiejskich, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedstawiciele lokalnych społeczności.
Grupy szkoleniowe będą nie mniejsze niż 6 i nie większe niż 10 osób.
Każde z 16 szkoleń powinno odbyć się w każdym z 16 województw, przy czym
na podstawie przeprowadzonych naborów Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji więcej niż jednego szkolenia w jednym województwie jednak nie więcej niż dwa
(w przypadku niewielkiej liczby osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu w danym województwie). Przy czym szkolenia odbędą się w co najmniej 13 województwach.
2. Program szkolenia.
Wykonawca w terminie 5 dni od daty podpisania umowy przygotuje i przekaże Zamawiającemu, na podstawie ramowego programu, szczegółowy program szkolenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do programu w terminie 5 dni od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie i niezwłocznie.
Ramowy program szkolenia (zajęcia będą trwały co najmniej łącznie 8 godzin wykładowych –w ramach każdego szkolenia):
1. Idea ZPH i jej powiązania z potencjałem turystycznym danego regionu i rozwojem obszarów wiejskich oraz współpraca z JST z lokalnym biznesem w tym zakresie.
2. Funkcjonowanie instalacji energetyki odnawialnej, na terenach wiejskich w Polsce w kontekście wykorzystania tej energetyki w ZPH wraz z przykładami dobrych praktyk z Niemiec, Austrii oraz Polski w zakresie energetyki odnawialnej (co najmniej jeden przykład z jednego kraju).
3. Energetyka odnawialna jako element tworzenia strategii rozwoju JST na obszarach wiejskich.
4. Tworzenie modelu optymalnego programu funkcjonalno-użytkowego ZPH (w korelacji z energetyką odnawialną) na obszarach wiejskich.
5. Możliwości i uwarunkowania rozwojowe ZPH, tworzonych przy wykorzystaniu energetyki odnawialnej na obszarach wiejskich w oparciu o środki pomocowe UE w perspektywie do roku 2020, oraz roli JST w tym procesie.
3. Sala szkoleniowa

Wykonawca zapewni sale szkoleniowe w wielkości odpowiadającej wielkościom grup szkoleniowych, (wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipcharty). Sale muszą zostać oznakowane w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 do SIWZ oraz zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

4. Niezbędne materiały i zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia.
Wykonawca zapewni niezbędne materiały i zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia:
Zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia, będą zawierać:
— szczegółowy program szkolenia;

— teczka tekturowa w kolorze białym, gładka, format A4 x 2, karton 300 g/m2, powierzchnia laminowana, zadruk 4+0 CMYK –;

— notes – 45 kartek w kratkę lub czysty, papier offset 80 g/m2, klejony na górnej krawędzi, z tyłu twarda kartonowa oprawa, format A5 ( 210 mm x 148 mm) –.

— Wydruki z materiałami szkoleniowym, które będą zawierały co najmniej prezentacje szkoleń lub konspekty zajęć.

Zestawy szkoleniowe (w tym materiały szkoleniowe) zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl, . Ponadto materiały szkoleniowe zawierać będą informacje zawarte w załączniku nr 8b.

Wszystkie powstałe w ramach szkolenia prezentacje/abstrakty zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

5. Wyżywienie dla uczestników szkolenia.
Wykonawca zapewni wyżywienie w miejscu szkolenia dla uczestników każdego szkolenia.
Obiad składający się minimalnie z dwóch dań gorących, w tym zupa i drugie danie oraz napój zimny – dla wszystkich uczestników szkolenia.
Serwis kawowy (2 serwisy kawowe w trakcie każdego szkolenia) składający się z napojów ciepłych – kawy i herbaty, napojów zimnych – soki, woda mineralna gazowana i niegazowana, ciastek – dla wszystkich uczestników szkolenia.
6. Eksperci
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni zespół ekspertów składający się co najmniej z 5 osób odpowiedzialnych za przygotowanie szczegółowego programu szkolenia oraz jego realizację, w tym co najmniej:
jednego eksperta z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim i z minimum 4 letnim doświadczeniem z zakresu funkcjonowania instalacji energetyki odnawialnej;
jednego eksperta z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 10 szkoleń dotyczących zintegrowanych przedsięwzięć hotelarskich
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz udziałem w tworzeniu minimum 3 programów funkcjonalno–użytkowych obiektów hotelarskich;
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym z zakresu źródeł finansowania inwestycji ze środków UE;
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym w opracowywaniu programów i strategii rozwojowych jednostek samorządu terytorialnego i/lub podmiotów gospodarczych.
II. Strona internetowa.
Wykonawca stworzy stronę internetową projektu. Będzie to strona informacyjna dotycząca idei projektu oraz informacji i wydarzeń związanych z projektem. Strona zostanie uruchomiona najpóźniej na 2 dni kalendarzowe przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia, po jej akceptacji przez Zamawiającego.
1) W ramach tej części zamówienia Wykonawca zapewni:
a) domenę (nazwa domeny zostanie przedstawiona Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 5 dni kalendarzowych po podpisaniu umowy);
b) serwer hostingowy strony;
c) szatę graficzną oraz pełną funkcjonalność strony (layout, kolorystyka i ostateczne menu zostaną przedstawione Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 5 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia);
d) administrowanie i serwis techniczny na czas realizacji projektu
e) opracowanie merytoryczne strony, obejmujące w szczególności:
Zagadnienia:
— O idei ZPH w korelacji z rozwojem energetyki odnawialnej na terenach wiejskich (co najmniej informacje o idei, zasady tworzenia PFU);
— Wydarzenia (bieżące informacje na temat wydarzeń);
— Szkolenie (co najmniej informacje o terminach i miejscach szkoleń);
— Dobre praktyki
— Kontakt.

Strona musi być opatrzona logotypami i sloganami wskazane w Załączniku nr 8, oraz zawierać link do strony www.ksow.pl.

Teksty zamieszczone na stronie internetowej, w opracowaniu oraz w materiale szkoleniowym, muszą być w całości dziełami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części w innych dziełach przygotowywanych przez Wykonawcę. Ponadto nie mogą zawierać reklam komercyjnych.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu realizacji części szkoleniowej projektu: pt. „Szkolenia - Zintegrowane Przedsięwzięcia Hotelarskie – szansa rozwoju terenów wiejskich”.
Założenia i cele projektu:
Celem ogólnym projektu jest podniesienie świadomości oraz wiedzy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie tworzenia Zintegrowanych Przedsięwzięć Hotelarskich (zwanych dalej ZPH), które będą wykorzystywać energetykę odnawialną, mogącą stanowić element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Cele szczegółowe projektu:
1. Przedstawienie idei ZPH i zasad tworzenia modelu optymalnego programu funkcjonalno-użytkowego ZPH.
2. Przedstawienie idei ZPH i jej powiązania z potencjałem turystycznym danego regionu i rozwojem obszarów wiejskich.
3. Realizacja szkolenia skierowanego do maksymalnie 160 osób – przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST), społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie ZPH wykorzystujących energetykę odnawialną, jako element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Na realizację części szkoleniowej projektu złożą się następujące działania:
I. Szkolenia
Szkolenia przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie ZPH, tworzonych przy wykorzystaniu energetyki odnawialnej, która może stanowić element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonawca przeprowadzi 16 jednodniowych szkoleń, zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem i programem.
1. Nabór uczestników. Wykonawca dokona naboru minimalnie 96 a maksymalnie 160 osób.
Grupa docelowa:
Inwestorzy zainteresowani rozwijaniem usług hotelarskich w korelacji z energetyką odnawialną na obszarach wiejskich, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedstawiciele lokalnych społeczności.
Grupy szkoleniowe będą nie mniejsze niż 6 i nie większe niż 10 osób.
Każde z 16 szkoleń powinno odbyć się w każdym z 16 województw, przy czym
na podstawie przeprowadzonych naborów Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji więcej niż jednego szkolenia w jednym województwie jednak nie więcej niż dwa
(w przypadku niewielkiej liczby osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu w danym województwie). Przy czym szkolenia odbędą się w co najmniej 13 województwach.
2. Program szkolenia.
Wykonawca w terminie 5 dni od daty podpisania umowy przygotuje i przekaże Zamawiającemu, na podstawie ramowego programu, szczegółowy program szkolenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do programu w terminie 5 dni od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie i niezwłocznie.
Ramowy program szkolenia (zajęcia będą trwały co najmniej łącznie 8 godzin wykładowych –w ramach każdego szkolenia):
1. Idea ZPH i jej powiązania z potencjałem turystycznym danego regionu i rozwojem obszarów wiejskich oraz współpraca z JST z lokalnym biznesem w tym zakresie.
2. Funkcjonowanie instalacji energetyki odnawialnej, na terenach wiejskich w Polsce w kontekście wykorzystania tej energetyki w ZPH wraz z przykładami dobrych praktyk z Niemiec, Austrii oraz Polski w zakresie energetyki odnawialnej (co najmniej jeden przykład z jednego kraju).
3. Energetyka odnawialna jako element tworzenia strategii rozwoju JST na obszarach wiejskich.
4. Tworzenie modelu optymalnego programu funkcjonalno-użytkowego ZPH (w korelacji z energetyką odnawialną) na obszarach wiejskich.
5. Możliwości i uwarunkowania rozwojowe ZPH, tworzonych przy wykorzystaniu energetyki odnawialnej na obszarach wiejskich w oparciu o środki pomocowe UE w perspektywie do roku 2020, oraz roli JST w tym procesie.
3. Sala szkoleniowa

Wykonawca zapewni sale szkoleniowe w wielkości odpowiadającej wielkościom grup szkoleniowych, (wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipcharty). Sale muszą zostać oznakowane w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 do SIWZ oraz zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

4. Niezbędne materiały i zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia.
Wykonawca zapewni niezbędne materiały i zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia:
Zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia, będą zawierać:
— szczegółowy program szkolenia;

— teczka tekturowa w kolorze białym, gładka, format A4 x 2, karton 300 g/m2, powierzchnia laminowana, zadruk 4+0 CMYK –;

— notes – 45 kartek w kratkę lub czysty, papier offset 80 g/m2, klejony na górnej krawędzi, z tyłu twarda kartonowa oprawa, format A5 ( 210 mm x 148 mm) –.

— Wydruki z materiałami szkoleniowym, które będą zawierały co najmniej prezentacje szkoleń lub konspekty zajęć.

Zestawy szkoleniowe (w tym materiały szkoleniowe) zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl, . Ponadto materiały szkoleniowe zawierać będą informacje zawarte w załączniku nr 8b.

Wszystkie powstałe w ramach szkolenia prezentacje/abstrakty zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

5. Wyżywienie dla uczestników szkolenia.
Wykonawca zapewni wyżywienie w miejscu szkolenia dla uczestników każdego szkolenia.
Obiad składający się minimalnie z dwóch dań gorących, w tym zupa i drugie danie oraz napój zimny – dla wszystkich uczestników szkolenia.
Serwis kawowy (2 serwisy kawowe w trakcie każdego szkolenia) składający się z napojów ciepłych – kawy i herbaty, napojów zimnych – soki, woda mineralna gazowana i niegazowana, ciastek – dla wszystkich uczestników szkolenia.
6. Eksperci
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni zespół ekspertów składający się co najmniej z 5 osób odpowiedzialnych za przygotowanie szczegółowego programu szkolenia oraz jego realizację, w tym co najmniej:
jednego eksperta z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim i z minimum 4 letnim doświadczeniem z zakresu funkcjonowania instalacji energetyki odnawialnej;
jednego eksperta z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 10 szkoleń dotyczących zintegrowanych przedsięwzięć hotelarskich
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz udziałem w tworzeniu minimum 3 programów funkcjonalno–użytkowych obiektów hotelarskich;
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym z zakresu źródeł finansowania inwestycji ze środków UE;
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym w opracowywaniu programów i strategii rozwojowych jednostek samorządu terytorialnego i/lub podmiotów gospodarczych.
II. Strona internetowa.
Wykonawca stworzy stronę internetową projektu. Będzie to strona informacyjna dotycząca idei projektu oraz informacji i wydarzeń związanych z projektem. Strona zostanie uruchomiona najpóźniej na 2 dni kalendarzowe przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia, po jej akceptacji przez Zamawiającego.
1) W ramach tej części zamówienia Wykonawca zapewni:
a) domenę (nazwa domeny zostanie przedstawiona Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 5 dni kalendarzowych po podpisaniu umowy);
b) serwer hostingowy strony;
c) szatę graficzną oraz pełną funkcjonalność strony (layout, kolorystyka i ostateczne menu zostaną przedstawione Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 5 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia);
d) administrowanie i serwis techniczny na czas realizacji projektu
e) opracowanie merytoryczne strony, obejmujące w szczególności:
Zagadnienia:
— O idei ZPH w korelacji z rozwojem energetyki odnawialnej na terenach wiejskich (co najmniej informacje o idei, zasady tworzenia PFU);
— Wydarzenia (bieżące informacje na temat wydarzeń);
— Szkolenie (co najmniej informacje o terminach i miejscach szkoleń);
— Dobre praktyki
— Kontakt.

Strona musi być opatrzona logotypami i sloganami wskazane w Załączniku nr 8, oraz zawierać link do strony www.ksow.pl.

Teksty zamieszczone na stronie internetowej, w opracowaniu oraz w materiale szkoleniowym, muszą być w całości dziełami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części w innych dziełach przygotowywanych przez Wykonawcę. Ponadto nie mogą zawierać reklam komercyjnych.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 10.5.2015. Zakończenie 1.6.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium z uwagi na treść art. 5 ust. 1 ustawy PZP.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1) oświadczenie 2) wykaz osób 3) wykaz usług.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.2. Posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej
1 (jedną) usługę, o wartości co najmniej 80.000,00 zł brutto (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych), która polegała na realizacji szkolenia lub szkoleń w co najmniej 8 województwach.
Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiajacego).
1.3. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej:
a) jedną osobą z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim i z minimum 4 letnim doświadczeniem z zakresu funkcjonowania instalacji energetyki odnawialnej;
b) jedną osobą z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 10 szkoleń dotyczących zintegrowanych przedsięwzięć hotelarskich
c) jedną osobą z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz udziałem w tworzeniu minimum 3 programów funkcjonalno–użytkowych obiektów hotelarskich;
d) jedną osobą z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym z zakresu źródeł finansowania inwestycji ze środków UE;
e) jedną osobą z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym w opracowywaniu programów i strategii rozwojowych jednostek samorządu terytorialnego i/lub podmiotów gospodarczych.
1.4. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na prawidłowe i terminowe wykonanie zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 90

2. Doświadczenie wykonawcy. Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
44/KSOW/PN-U/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
27.4.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 27.4.2015 - 10:30

Miejscowość:

Warszawa

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Informację zawiera art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
17.4.2015
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe
ND Nr dokumentu 176069-2015
PD Data publikacji 21/05/2015
OJ Dz.U. S 97
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 18/05/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.fapa.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/05/2015    S97    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe

2015/S 097-176069

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
Punkt kontaktowy: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
00-930 Warszawa
Polska
Tel.: +48 226231901
E-mail: fapa@fapa.org.pl
Faks: +48 226231909

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.fapa.com.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: fundacja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: rozwój obszarów wiejskich, rolnictwa, rynków rolnych oraz bankowości spółdzielczej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zakup usług polegających na zapewnieniu realizacji części szkoleniowej projektu: pt. Szkolenia – Zintegrowane Przedsięwzięcia Hotelarskie – szansa rozwoju terenów wiejskich.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Rzeczpospolita Polska.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu realizacji części szkoleniowej projektu: pt. „Szkolenia - Zintegrowane Przedsięwzięcia Hotelarskie – szansa rozwoju terenów wiejskich”.
Założenia i cele projektu:
Celem ogólnym projektu jest podniesienie świadomości oraz wiedzy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie tworzenia Zintegrowanych Przedsięwzięć Hotelarskich (zwanych dalej ZPH), które będą wykorzystywać energetykę odnawialną, mogącą stanowić element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Cele szczegółowe projektu:
1. Przedstawienie idei ZPH i zasad tworzenia modelu optymalnego programu funkcjonalno-użytkowego ZPH.
2. Przedstawienie idei ZPH i jej powiązania z potencjałem turystycznym danego regionu i rozwojem obszarów wiejskich.
3. Realizacja szkolenia skierowanego do maksymalnie 160 osób – przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST), społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie ZPH wykorzystujących energetykę odnawialną, jako element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Na realizację części szkoleniowej projektu złożą się następujące działania:
I. Szkolenia
Szkolenia przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, społeczności lokalnej oraz potencjalnych inwestorów w zakresie ZPH, tworzonych przy wykorzystaniu energetyki odnawialnej, która może stanowić element strategii rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonawca przeprowadzi 16 jednodniowych szkoleń, zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem i programem.
1. Nabór uczestników. Wykonawca dokona naboru minimalnie 96 a maksymalnie 160 osób.
Grupa docelowa:
Inwestorzy zainteresowani rozwijaniem usług hotelarskich w korelacji z energetyką odnawialną na obszarach wiejskich, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedstawiciele lokalnych społeczności.
Grupy szkoleniowe będą nie mniejsze niż 6 i nie większe niż 10 osób.
Każde z 16 szkoleń powinno odbyć się w każdym z 16 województw, przy czym
na podstawie przeprowadzonych naborów Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji więcej niż jednego szkolenia w jednym województwie jednak nie więcej niż dwa
(w przypadku niewielkiej liczby osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu w danym województwie). Przy czym szkolenia odbędą się w co najmniej 13 województwach.
2. Program szkolenia.
Wykonawca w terminie 5 dni od daty podpisania umowy przygotuje i przekaże Zamawiającemu, na podstawie ramowego programu, szczegółowy program szkolenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do programu w terminie 5 dni od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie i niezwłocznie.
Ramowy program szkolenia (zajęcia będą trwały co najmniej łącznie 8 godzin wykładowych –w ramach każdego szkolenia):
1. Idea ZPH i jej powiązania z potencjałem turystycznym danego regionu i rozwojem obszarów wiejskich oraz współpraca z JST z lokalnym biznesem w tym zakresie.
2. Funkcjonowanie instalacji energetyki odnawialnej, na terenach wiejskich w Polsce w kontekście wykorzystania tej energetyki w ZPH wraz z przykładami dobrych praktyk z Niemiec, Austrii oraz Polski w zakresie energetyki odnawialnej (co najmniej jeden przykład z jednego kraju).
3. Energetyka odnawialna jako element tworzenia strategii rozwoju JST na obszarach wiejskich.
4. Tworzenie modelu optymalnego programu funkcjonalno-użytkowego ZPH (w korelacji z energetyką odnawialną) na obszarach wiejskich.
5. Możliwości i uwarunkowania rozwojowe ZPH, tworzonych przy wykorzystaniu energetyki odnawialnej na obszarach wiejskich w oparciu o środki pomocowe UE w perspektywie do roku 2020, oraz roli JST w tym procesie.
3. Sala szkoleniowa

Wykonawca zapewni sale szkoleniowe w wielkości odpowiadającej wielkościom grup szkoleniowych, (wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipcharty). Sale muszą zostać oznakowane w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 do SIWZ oraz zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

4. Niezbędne materiały i zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia.
Wykonawca zapewni niezbędne materiały i zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia:
Zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia, będą zawierać:
— szczegółowy program szkolenia;
— teczka tekturowa w kolorze białym, gładka, format A4 x 2, karton 300 g/m2, powierzchnia laminowana, zadruk 4+0 CMYK –;
— notes – 45 kartek w kratkę lub czysty, papier offset 80 g/m2, klejony na górnej krawędzi, z tyłu twarda kartonowa oprawa, format A5 ( 210 mm x 148 mm) –.
— Wydruki z materiałami szkoleniowym, które będą zawierały co najmniej prezentacje szkoleń lub konspekty zajęć.

Zestawy szkoleniowe (w tym materiały szkoleniowe) zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl, . Ponadto materiały szkoleniowe zawierać będą informacje zawarte w załączniku nr 8b.

Wszystkie powstałe w ramach szkolenia prezentacje/abstrakty zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 8 zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

5. Wyżywienie dla uczestników szkolenia.
Wykonawca zapewni wyżywienie w miejscu szkolenia dla uczestników każdego szkolenia.
Obiad składający się minimalnie z dwóch dań gorących, w tym zupa i drugie danie oraz napój zimny – dla wszystkich uczestników szkolenia.
Serwis kawowy (2 serwisy kawowe w trakcie każdego szkolenia) składający się z napojów ciepłych – kawy i herbaty, napojów zimnych – soki, woda mineralna gazowana i niegazowana, ciastek – dla wszystkich uczestników szkolenia.
6. Eksperci
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni zespół ekspertów składający się co najmniej z 5 osób odpowiedzialnych za przygotowanie szczegółowego programu szkolenia oraz jego realizację, w tym co najmniej:
jednego eksperta z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim i z minimum 4 letnim doświadczeniem z zakresu funkcjonowania instalacji energetyki odnawialnej;
jednego eksperta z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 10 szkoleń dotyczących zintegrowanych przedsięwzięć hotelarskich
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz udziałem w tworzeniu minimum 3 programów funkcjonalno–użytkowych obiektów hotelarskich;
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym z zakresu źródeł finansowania inwestycji ze środków UE;
jednego eksperta z wykształceniem wyższym magisterskim oraz z minimum 3 letnim doświadczeniem zawodowym w opracowywaniu programów i strategii rozwojowych jednostek samorządu terytorialnego i/lub podmiotów gospodarczych.
II. Strona internetowa.
Wykonawca stworzy stronę internetową projektu. Będzie to strona informacyjna dotycząca idei projektu oraz informacji i wydarzeń związanych z projektem. Strona zostanie uruchomiona najpóźniej na 2 dni kalendarzowe przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia, po jej akceptacji przez Zamawiającego.
1) W ramach tej części zamówienia Wykonawca zapewni:
a) domenę (nazwa domeny zostanie przedstawiona Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 5 dni kalendarzowych po podpisaniu umowy);
b) serwer hostingowy strony;
c) szatę graficzną oraz pełną funkcjonalność strony (layout, kolorystyka i ostateczne menu zostaną przedstawione Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 5 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia);
d) administrowanie i serwis techniczny na czas realizacji projektu
e) opracowanie merytoryczne strony, obejmujące w szczególności:
Zagadnienia:
— O idei ZPH w korelacji z rozwojem energetyki odnawialnej na terenach wiejskich (co najmniej informacje o idei, zasady tworzenia PFU);
— Wydarzenia (bieżące informacje na temat wydarzeń);
— Szkolenie (co najmniej informacje o terminach i miejscach szkoleń);
— Dobre praktyki
— Kontakt.

Strona musi być opatrzona logotypami i sloganami wskazane w Załączniku nr 8, oraz zawierać link do strony www.ksow.pl.

Teksty zamieszczone na stronie internetowej, w opracowaniu oraz w materiale szkoleniowym, muszą być w całości dziełami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części w innych dziełach przygotowywanych przez Wykonawcę. Ponadto nie mogą zawierać reklam komercyjnych.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 164 920 PLN

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 90
2. Doświadczenie wykonawcy. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 78-138435 z dnia 22.4.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.5.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
{Dane ukryte}
02-676 Warszawa
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 123 056,91 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 164 920 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
{Dane ukryte}
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Informację zawiera art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
{Dane ukryte}
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.5.2015

Adres: Wspólna, 00-930 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: p.bedzmirowska@fapa.org.pl
tel: 22 623 19 23
fax: 22 623 19 09
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-04-27
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 13843520151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-04-22
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 34 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.fapa.com.pl
Informacja dostępna pod: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
80500000-9 Usługi szkoleniowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Szkolenie Profesjonalne służby sprzątające Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
Warszawa
2015-05-08 164 920,00