TI Tytuł PL-Lubicz Dolny: Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
ND Nr dokumentu 136110-2013
PD Data publikacji 25/04/2013
OJ Dz.U. S 81
TW Miejscowość LUBICZ DOLNY
AU Nazwa instytucji Gmina Lubicz
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 24/04/2013
DT Termin 11/06/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212000 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 45212000 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL613
IA Adres internetowy (URL) www.lubicz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

25/04/2013    S81    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny 

PL-Lubicz Dolny: Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

2013/S 081-136110

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Lubicz
Urząd Gminy Lubicz, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz
Osoba do kontaktów: Donacjusz Anzel
87-162 Lubicz Dolny
POLSKA
Tel.: +48 566212100
E-mail: rozwoj@lubicz.pl
Faks: +48 566782122

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.lubicz.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Sprawy gospodarcze i finansowe
Budownictwo i obiekty komunalne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Budowa basenu wraz z infrastrukturą rekreacyjną w Lubiczu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie

Kod NUTS PL613

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest budowa basenu wraz z infrastrukturą rekreacyjną w Lubiczu, realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w rozumieniu ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz.U. z 2009 r. Nr 19, poz. 100, z późn. zm).
Celem planowanego przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom Lubicza i regionu dostępu do całorocznej, wielofunkcyjnej infrastruktury sportowej i rekreacji wodnej, a tym samym wzbogacenie obecnej oferty programowej o nowe, aktualnie niedostępne usługi sportowe, rekreacyjne, pielęgnacyjne dla osób w różnym przedziale wiekowym oraz o różnym stanie zdrowia i poziomie sprawności. Dodatkowo, realizacja przedsięwzięcia wpłynie pozytywnie na turystyczną i inwestycyjną atrakcyjność miasta oraz stworzy dogodne warunki do nauki pływania, w tym m.in. dla młodzieży szkolnej.
Zakłada się, że realizacja przedsięwzięcia zwiększy skuteczność realizacji zadań własnych Gminy w zakresie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych, edukacji publicznej, ochrony zdrowia i polityki prorodzinnej.
Przedsięwzięcie realizowane będzie w oparciu o umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym zakładającą podział zadań i ryzyk pomiędzy strony kontraktu. W ramach wspólnej realizacji projektu, partner prywatny zobowiąże się do sfinansowania, zaprojektowania i budowy planowanej infrastruktury oraz utrzymania obiektów przez okres wskazany w umowie o partnerstwie publiczno-prywatnym. Podmiot publiczny zgodnie ze wstępnymi założeniami będzie zobowiązany do zapewnienia i udostępnienia nieruchomości na potrzeby realizacji projektu. Zakłada się również partycypację finansową podmiotu publicznego w realizacji wspólnego przedsięwzięcia.
Szczegółowy podział zadań i ryzyk oraz ustalenie zasad współpracy pomiędzy podmiotem publicznym i partnerem prywatnym nastąpi w drodze dialogu przeprowadzonego na etapie wyboru partnera prywatnego.
Projekt zakłada budowę kompleksu sportowo - rekreacyjnego, w skład którego wchodzić będzie:
— hala basenowa z dwoma basenami, brodzikiem dla dzieci i wanną do jacuzzi oraz zjeżdżalnią,
— zaplecze gastronomiczne,
— sauna i siłownia.
Prace budowlane zostały przewidziane w 3-letnim horyzoncie czasowym.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45212000, 71220000, 71520000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Obiekt zlokalizowany ma być w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, przy ul. Piaskowej 23 w Lubiczu na działkach o nr 41/4 i 42/4 o łącznej powierzchni 0,4560 ha której właścicielem jest Gmina Lubicz, a zarządcą trwałym Szkoła Podstawowa nr 2.
Podstawowym założeniem koncepcyjnym jest budowa obiektu posiadającego: halę basenową z dwoma basenami, brodzikiem dla dzieci i wanną do jacuzzi oraz zjeżdżalnią, zaplecze gastronomiczne, saunę i siłownię.
Budynek planowanego kompleksu basenowego może zostać wybudowany jako obiekt dwukondygnacyjny. Pierwsza kondygnacja obejmowałaby pomieszczenia techniczne i podbasenie, natomiast druga hall wejściowy z małą gastronomią, część basenową, szatnie, część rekreacyjną (siłownia i sauna) oraz pomieszczenia pomocnicze (magazyny). Pod względem technicznym budynek niniejszy będzie zaliczany do obiektów użyteczności publicznej o charakterze sportowo – rekreacyjnym.
Zgodnie z warunkami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, podstawowe założenia techniczne planowanego do budowy kompleksu basenowego przedstawiają się następująco:
— budynek o prostej bryle i rzucie o długości elewacji frontowej do 35 m i długości elewacji bocznych do 70 m, w pełni dostępnym dla osób niepełnosprawnych o wysokości w najwyższym punkcie do 8,5 m.
— powierzchnia zabudowy budynkiem projektowanym - do 1 800 m2.
— powierzchnia użytkowa - ok. 2 000 m2.
— kubatura - ok. 12 000 m³.
— powierzchnia luster wody - ok. 550 m².
Hala basenowa zlokalizowana na drugiej kondygnacji zawierać będzie:
basen wielofunkcyjny służący do nauki pływania i rekreacji o wymiarach 12,50 x 16,67 m o zróżnicowanej głębokości od 0,90 do 1,20 m; z odrębną, wydzieloną częścią rekreacyjną z atrakcjami wodnymi (masaże karku, leżanka), z trzema torami pływackimi usytuowanymi równolegle do kierunku spadku dna niecki basenowej, zgodnie z ideą oswajania z głębokością, z jednym ciągiem schodów i dwiema drabinkami wyjściowymi, basen pływacki o wymiarach 12,50 x 25,00 m o zróżnicowanej głębokości od 1,35 do 1,80 m; z sześcioma torami usytuowanymi prostopadle do kierunku spadku dna niecki basenowej, sześcioma słupkami startowymi, trzema drabinkami wyjściowymi, schodami we wnęce, brodzik dla dzieci o łącznej powierzchni lustra wody ok 24 m2; bogatym programem rekreacyjnym (gejzer wodny, zabawka tryskająca wodą, jeż wodny, mała zjeżdżalnia), z wydzieloną częścią wypoczynkową dla opiekunów, wanna jacuzzi o powierzchni lustra wody ok. 7 m2, zjeżdżalnia o długości biegu 75,00 m i średnim spadku 11%, z punktem startowym na poziomie +3.00. Wieża zjeżdżalni przylega bezpośrednio do hali basenowej.
W bezpośrednim sąsiedztwie zespołu brodzików dla dzieci znajduje się pomieszczenie ratownika oraz mała gastronomia, w celu łatwego nadzoru tej części hali basenowej.
Ponadto na kondygnacji niniejszej zostanie zlokalizowana siłownia o powierzchni ok. 400 m2, zespół saunowy z sauną parową, umywalnią i zewnętrznym ogrodem saunowym oraz zespoły szatniowo – sanitarne, które będą połączone z halą basenową przejściami prowadzącymi przez brodziki do dezynfekcji stóp.
W strefie wejściowej do budynku zlokalizowane będą także kasy, pomieszczenia administracji, pokój socjalny oraz szatnie i sanitariaty personelu.
Strefa techniczna (podbasenie) umiejscowiona zostanie na pierwszej kondygnacji. Zostanie tam zlokalizowana instalację uzdatniania wody, filtry, magazynki, kotłownia, wentylatorownia, transformator główny, rozdzielnie i pomieszczenia instalacji elektro-akustycznej. W dalszej części podbasenia umieszczony zostanie zespół pomp oraz zbiornik wyrównawczy.
Maksymalnie w obiekcie będzie mogło przebywać ok. 150 osób pływających i 40 osób ćwiczących (siłownia).
Ostateczny zakres przedmiotu PPP zostanie określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) na podstawie ustaleń poczynionych w toku dialogu z inwestorami oraz na podstawie poznanych przez podmiot publiczny rozwiązań proponowanych przez partnerów prywatnych w zakresie realizacji przedsięwzięcia.
Szacowana wartość inwestycji wynosi ok. 15 mln zł brutto. Szacunkowy okres obowiązywania umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym wynosi maksymalnie 30 lat (w tym ok. 3 lata wykonywania robót budowlanych). Ostateczny okres obowiązywania umowy PPP ustalony zostanie po zakończeniu etapu dialogu z partnerami prywatnymi.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 360 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia przez wykonawcę, zaproszonego do składania ofert, wadium w wysokości 100 000 PLN.
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, który zostanie określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
- Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.),
- Ustawa z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno – prywatnym (Dz. U. z 2009 r., Nr 19, poz. 100 z późn. zm.),
- Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.),
- Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. 2009 r., Nr 157, poz.1240 z późn. zm.),
- Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r., Nr 14, poz. 114 z późn. zm.).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarciu Umowy o PPP dla ustanowionego przez nich pełnomocnika (art. 23 ust. 2 Ustawy Pzp). Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 23 ust. 3 Ustawy Pzp).
2. Pełnomocnictwo winno zostać złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania od wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: A. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 Ustawy Pzp i którzy jednocześnie są zdolni do wykonania zamówienia spełniając warunki o których mowa w art. 22 ustawy Pzp.
B. Celem potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa w pkt. A, wykonawcy zobowiązani są złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:

1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 Ustawy Pzp zgodnie ze wzorem (wzór załącznika dostępny na stronie internetowej info@lubicz.pl

2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 Ustawy Pzp.
3) aktualny odpis z właściwego rejestru jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 Ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
4) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
6) aktualną informacją z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 i pkt 10 i 11 Ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
7) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
C. W przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 i pkt 10-11 Ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca zobowiązany jest złożyć w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 i pkt 10 i 11 Ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
D. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Punkcie B. 3) - 5) i B.7), wykonawca składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
2) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne.
E. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Punkcie B.6), składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 i pkt 10 i 11 Ustawy Pzp.
F. Dokumenty, o których mowa w Punkcie D.1) i D.3) oraz w Punkcie E powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Dokumenty, o których mowa w Punkcie D.2) powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
G. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Punktach D i E, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy Punktu F stosuje się odpowiednio.
H. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
I. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych przez wykonawcę dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: A. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp, dotyczące zdolności ekonomicznej i finansowej, w szczególności:
1) posiadania środków finansowych i/lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 15 000 000,00 PLN lub w wysokości równoważnej dla walut obcych, liczonej według średniego kursu w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego na dzień, w którym ukazało się ogłoszenie.
2) posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 5 000 000 PLN;
B. Wykonawca w zakresie spełnienia warunków, o których mowa w Punkcie A powyżej, może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru łączących go z nimi stosunków.
C. Celem potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa w pkt. A powyżej, wykonawcy zobowiązani są złożyć następujący dokument:
1) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
2) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że zainteresowany podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia,
D. Jeżeli wykonawca to grupa podmiotów – osób prawnych i/lub fizycznych ubiegających się wspólnie o zawarcie umowy PPP, z przedstawionych dokumentów, o których mowa w Punkcie C.1)-2), musi wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez nich łącznie.
E. Jeżeli wykonawca, w zakresie warunków, o których mowa w Punkcie A.1)-2) polega na zdolności innych podmiotów, zobowiązany jest przedłożyć pisemne zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu przedmiotu partnerstwa publiczno – prywatnego. Wyżej wymienione zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wskazywać wolę udzielenia oferentowi odpowiedniego zasobu, wolę uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu przedmiotu partnerstwa publiczno – prywatnego oraz zakres uczestnictwa - przykładowy wzór oświadczenia o udostępnieniu zasobów dostępny jest na stronie internetowej Podmiotu Publicznego. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych przez wykonawcę dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
A. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp, dotyczące zdolności technicznej, w szczególności:
1) posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w zakresie:
a) wykonania co najmniej jednego obiektu rekreacji wodnej z nieckami basenowymi o całkowitej powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 550 m2 o całkowitej wartości inwestycji minimum 15 000 000 zł brutto oraz co najmniej jednego obiektu basenu krytego z niecką sportowego basenu pływackiego o powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 300 m2 – w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania Wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie;
b) wykonania co najmniej jednej dokumentacji projektowej obiektu rekreacji wodnej, na podstawie której wydane zostało pozwolenie na budowę krytego obiektu rekreacji wodnej z nieckami basenowymi o całkowitej powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 550 m2 (w tym minimum 300 m2 wewnątrz obiektu - basenu rekreacyjnego lub sportowego) o całkowitej wartości inwestycji minimum 15 000 000 zł brutto – w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania Wniosków (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie).
2) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym co najmniej :
a) osobą z uprawnieniami głównego projektanta (uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń), posiadającą doświadczenie w zakresie wykonania w ostatnich pięciu latach przed upływem terminu składania Wniosków co najmniej jednej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę dotyczącej obiektów rekreacji wodnej z nieckami basenowymi o całkowitej powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 550 m2 wodnej (w tym minimum 300 m2 wewnątrz obiektu basenu rekreacyjnego lub sportowego),
b) osobą z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi, posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623, ze. zm.), w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, posiadającą doświadczenie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania Wniosków w pełnieniu funkcji kierownika budowy w zakresie obiektów rekreacji wodnej o powierzchni całkowitej lustra wody minimum 550 m2,
c) osobą z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji wewnętrznych, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa,
d) osobą z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji wewnętrznych, urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektro-energetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, w zakresie dostosowanym do przedmiotu zamówienia,
Dopuszcza się ważne odpowiadające uprawnienia nadane na podstawie przepisów innych państw.
Jeżeli wykonawca, w zakresie warunków, o których mowa w Punkcie A.1)-2) polega na zdolności innych podmiotów, zobowiązany jest przedłożyć pisemne zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu przedmiotu partnerstwa publiczno – prywatnego. Wyżej wymienione zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wskazywać wolę udzielenia oferentowi odpowiedniego zasobu, wolę uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu przedmiotu partnerstwa publiczno – prywatnego oraz zakres uczestnictwa. Przykładowy wzór oświadczenia o udostępnieniu zasobów dostępny jest na stronie internetowej Podmiotu Publicznego.
B. Celem potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa w pkt. A powyżej, wykonawcy zobowiązani są złożyć następujący dokument:
1) Wykaz robót (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej podmiotu publicznego), w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku, o którym mowa w punkcie A wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że wszystkie wskazane w wykazie robót zostały wykonane należycie;
2) Wykaz usług (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej podmiotu publicznego), w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku, o którym mowa w punkcie A wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że wszystkie wskazane w wykazie usługi zostały wykonane należycie;
3) Wykaz osób (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej podmiotu publicznego), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
4) Oświadczenie (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej podmiotu publicznego) potwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
C. Jeżeli wykonawca to grupa podmiotów – osób prawnych i/lub fizycznych ubiegających się wspólnie o zawarcie umowy PPP, z przedstawionych dokumentów musi wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez nich łącznie.
D. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych przez wykonawcę dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/nie spełnia.

E. Wzory formularza wniosku, oświadczeń i wykazów można pobrać ze strony internetowej www.lubicz.pl ;w zakładce „zamówienia publiczne” jak również uzyskać w siedzibie Urząd Gminy Lubicz ,Lubicz Dolny ul.Toruńska 21 lub otrzymać pocztą na wniosek Wykonawcy.

III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: - zamawiający przyzna 1 punkt za każdą dodatkową wykazaną robotę budowlaną lub usługę, o której mowa w pkt. III.2.3A – w przypadku gdy były one realizowane w ramach przedsięwzięcia PPP zamawiający przyzna 3 punkty za każdą dodatkową robotę budowlaną. Maksymalna liczba punktów w ramach przedmiotowego kryterium wynosi 15;- zamawiający przyzna następującą liczbę punktów za posiadanie zdolności kredytowej lub środków finansowych:- Powyżej 15 000 000 do 20 000 000 PLN – 1 punkt- Powyżej 20 000 000 do 30 000 000 PLN – 2 punkty- Powyżej 30 000 000 PLN – 3 punkty.W przypadku, gdy w wyniku zastosowania wskazanego powyżej kryterium dodatkowego dwa bądź większa liczba podmiotów uzyska tę samą punktację, o kolejności wniosków decydować będzie liczba wykonanych robót budowlanych lub usług odpowiadających swoim zakresem przedmiotowi zamówienia określonemu w powyższym punkcie.W przypadku, gdy w wyniku zastosowania wskazanego powyżej kryterium dodatkowego dwa bądź większa liczba podmiotów uzyska tę samą punktację, korzystniej oceniony zostanie podmiot, który wykaże większą liczbę robót budowlanych realizowanych w ramach przedsięwzięcia PPP.Za przedsięwzięcie PPP uznaje się przedsięwzięcie realizowane przez podmiot publiczny i partnera prywatnego na podstawie długoterminowej umowy, oparte na podziale zadań i ryzyk, obejmujące co najmniej projektowanie, budowę, finansowanie, utrzymanie i zarządzanie obiektem przez partnera prywatnego, na podstawie przepisów krajowych lub zagranicznych.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert nie
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. terminy i wysokość przewidywanych płatności lub innych świadczeń Podmiotu Publicznego. Waga 1

2. okres trwania umowy PPP. Waga 2

3. ulgi przyznane dzieciom i młodzieży szkolnej w korzystaniu z całości lub części infrastruktury. Waga 3

4. termin wykonania robót budowlanych. Waga 4

5. podział zadań i ryzyk związanych z przedsięwzięciem pomiędzy strony umowy. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
PR.271.1.2013.
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
11.6.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
A. Przez zamawiającego i wykonawcę należy rozumieć odpowiednio podmiot publiczny i partnera prywatnego.
B. Opis potrzeb i wymagań podmiotu publicznego, wzory wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz innych dokumentów i oświadczeń dostępne są na stronie internetowej zamawiającego lub pod adresem wskazanym w Sekcji I Punkt I.1) ogłoszenia.
C. Forma składanych dokumentów:
a) Wszelkie oświadczenia i dokumenty składane w niniejszym postępowaniu a opisane w ogłoszeniu muszą być składane w języku polskim w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę, na każdej zapisanej stronie poświadczonego dokumentu za wyjątkiem oświadczenia o udzieleniu pełnomocnictwa, które należy przedstawić w formie oryginału albo notarialnie poświadczonej kopii.
b) Każda ze stron, składających się na Wniosek powinna być ponumerowana i parafowana przez wykonawcę oraz wszystkie strony powinny zostać złączone w sposób uniemożliwiający ich dekompletację.
c) Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy.
D. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden Wniosek pisemnie. Przedmiot, który przedłoży więcej niż jeden Wniosek zostanie wykluczony z postępowania. Za złożenie Wniosku uważa się również dokonanie tej czynności wspólnie z innym podmiotem, w ramach grupy osób prawnych i/lub fizycznych, zainteresowanych wzięciem udziału w postępowaniu.
E. Dla potrzeb niniejszego postępowania Zamawiający ustala, że porozumiewanie się z Wykonawcami w zakresie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji dotyczących postępowania (z zastrzeżeniem lit. G) odbywać się będzie za pomocą faksu, lub drogą elektroniczną. Przekazywanie informacji drogą elektroniczną odbywać się będzie na następujące adresy mailowe: ………………………………. za potwierdzeniem otrzymania wiadomości.
Jeżeli Zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub pocztą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku przekazywania informacji faksem potwierdzeniem otrzymania wiadomości zarówno przez Wykonawcę jak i Zamawiającego jest raport faksu, z którego nadano wiadomość, potwierdzający prawidłową transmisję danych. Potwierdzeniem otrzymania wiadomości elektronicznej zarówno przez Wykonawcę jak i Zamawiającego jest niezwłoczne potwierdzenie faktu jej otrzymania na żądanie każdej ze stron.
W przypadku dwukrotnego nie potwierdzenia otrzymania wiadomości elektronicznej uznaje się, że wiadomość została prawidłowo dostarczona na podstawie wydruku elementów wysłanych z poczty elektronicznej Zamawiającego.
W przypadku uzupełniania dokumentów zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawca przesyłając uzupełnienie faksem, bądź elektronicznie potwierdza go niezwłocznie pisemnie przez dostarczenie wymaganych dokumentów pocztą.
W przypadku nie dostarczenia wymaganych dokumentów pocztą w ciągu 7 dni kalendarzowych od powzięcia wiadomości, Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania lub jego oferta zostanie odrzucona.
Niezależnie od powyższych sposobów porozumiewania się, zgodnie z ustawą Pzp, zawsze dopuszczalny jest pisemny sposób porozumiewania się.

F. W przypadku konieczności udzielenia wyjaśnień dotyczących treści niniejszego ogłoszenia zamawiający udzieli wyjaśnień i umieści je na stronie internetowej zamawiającego pod adresem. www.lubicz.pl, z zastrzeżeniem, że prośba o wyjaśnienie treści ogłoszenia wpłynęła do zamawiającego nie później niż 6 dni przed upływem terminu składania Wniosków.

G. Dialog będzie prowadzony w języku polskim. Wszelkie koszty wynikające z konieczności tłumaczenia ponosi wykonawca.
H. Dokładny czas trwania przedsięwzięcia zostanie doprecyzowane podczas dialogu konkurencyjnego. Zamawiający przewiduje, że etap prac budowlanych potrwa ok. 36 miesięcy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Przy czym, odwołujący zobowiązany jest przesłać kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, w taki sposób by mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
24.4.2013
TI Tytuł PL-Lubicz Dolny: Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
ND Nr dokumentu 155698-2013
PD Data publikacji 14/05/2013
OJ Dz.U. S 92
TW Miejscowość LUBICZ DOLNY
AU Nazwa instytucji Gmina Lubicz
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 13/05/2013
DT Termin 14/06/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212000 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 45212000 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL613

14/05/2013    S92    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

PL-Lubicz Dolny: Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

2013/S 092-155698

Gmina Lubicz, Urząd Gminy Lubicz, ul. Toruńska 21, Osoba do kontaktów: Donacjusz Anzel, Lubicz Dolny87-162, POLSKA. Tel.: +48 566212100. Faks: +48 566782122. E-mail: rozwoj@lubicz.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 25.4.2013, 2013/S 81-136110)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45212000, 71220000, 71520000

Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi nadzoru budowlanego

Zamiast: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne.

1) Wykaz robót (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej podmiotu publicznego), w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku, o którym owa w punkcie A wykonanych w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentu potwierdzającego, że wszystkie wskazane roboty zostały wykonane należycie;

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

11.06.2013 (10:00)

Powinno być: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne.

1) Wykaz robót (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej podmiotu publicznego), w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku, o którym owa w punkcie A wykonanych w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy-w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentu potwierdzającego, że wszystkie wskazane roboty zostały wykonane należycie;

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

14.06.2013 (10:00)


TI Tytuł Polska-Lubicz Dolny: Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
ND Nr dokumentu 38980-2015
PD Data publikacji 04/02/2015
OJ Dz.U. S 24
TW Miejscowość LUBICZ DOLNY
AU Nazwa instytucji Gmina Lubicz
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/02/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45212000 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 45212000 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL613

04/02/2015    S24    - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Lubicz Dolny: Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

2015/S 024-038980

Gmina Lubicz, Urząd Gminy Lubicz, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz, Osoba do kontaktów: Donacjusz Anzel, Lubicz Dolny87-162, POLSKA. Tel.: +48 566212100. Faks: +48 566782122. E-mail: rozwoj@lubicz.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 25.4.2013, 2013/S 81-136110)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45212000, 71220000, 71520000

Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi nadzoru budowlanego

Procedury niepełnej
Zamówienia nie udzielono

Inne dodatkowe informacje

Lubicz, 24.1.2015.

PR.271.1.2015

Gmina Lubicz, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz;

Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów Prefabet – Białe Błota S.A., ul. Betonowa 1, 86-005 Białe Błota.

Zawiadomienie

Dotyczy: postępowania pn. „Budowa Basenu wraz z infrastrukturą rekreacyjną w Lubiczu w formie partnerstwa publiczno-prawnego” w trybie dialogu.

Unieważnienie postępowania

Działając na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy z 29.1.2004 – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2003 r. poz. 907 z poźn. zm.), unieważniamy postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.


Adres: Urząd Gminy Lubicz, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz Dolny
woj. KUJAWSKO-POMORSKIE
Dane kontaktowe: email: go@lubicz.pl
tel: +48 566212128
fax: +48 566782122
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-06-11
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 13611020131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-04-25
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [DK]: Dialog Konkurencyjny
Czas na realizację: 360 miesięcy
Wadium: 100000 ZŁ
Szacowana wartość* 3 333 333 PLN  -  5 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.lubicz.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Lubicz
Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21, 87-162 Lubicz, woj. kujawsko-pomorskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
45212000-6 Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego