TI Tytuł PL-Brzeg Dolny: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 120207-2013
PD Data publikacji 12/04/2013
OJ Dz.U. S 72
TW Miejscowość BRZEG DOLNY
AU Nazwa instytucji Gmina Brzeg Dolny (022213)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 10/04/2013
DT Termin 22/05/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
IA Adres internetowy (URL) www.brzegdolny.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/04/2013    S72    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Brzeg Dolny: Usługi związane z odpadami

2013/S 072-120207

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Brzeg Dolny
022213
ul. Kolejowa 29
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Brzegu Dolny, ul. Kolejowa 29, 56-120 Brzeg Dolny
Osoba do kontaktów: Daniel Luchowski, Magdalena Gałecka-Budzik, Jan Chodorski
56-120 Brzeg Dolny
POLSKA
Tel.: +48 713195117
E-mail: um@brzegdolny.pl
Faks: +48 71195683

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.brzegdolny.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Brzeg Dolny
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Brzeg Dolny
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Brzeg Dolny, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, z następujących miejscowości: Brzeg Dolny, Bukowice, Godzięcin, Grodzanów, Jodłowice, Naborów, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Pysząca, Radecz, Stary Dwór, Wały, Żerków, Żerkówek.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Brzeg Dolny, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (j.t. Dz.U. z 2012 r. poz. 391), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego nr XXIV/616/12 z dnia 27.06.2012 roku w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego 2012, oraz przepisami w „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzeg Dolny”, dalej „Regulamin”, z następujących miejscowości: Brzeg Dolny, Bukowice, Godzięcin, Grodzanów, Jodłowice, Naborów, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Pysząca, Radecz, Stary Dwór, Wały, Żerków, Żerkówek. Zamawiający informuje, że Regulamin będzie dostosowany do niniejszej SIWZ. W przypadku sprzeczności pomiędzy Regulaminem a SIWZ, obowiązujące są postanowienia SIWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny, tj. papieru i tektury, tekstyliów, szkła, tworzywa sztucznego, metali, odpadów wielomateriałowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów zielonych, odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Wykaz nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne, wraz z szacunkową ilością zamieszkujących je mieszkańców zawiera Załącznik Nr 10 do SIWZ.
3. Wykonawca jest również zobowiązany do odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych z terenów niezamieszkałych, o których mowa w załączniku nr 11 do SIWZ.
4. Wykonawca ma obowiązek odbierać odpady z nowo zgłaszanych nieruchomości. Zamawiający przewiduje, że szacunkowo rocznie będzie przybywać od 10 do 15 domów jednorodzinnych, a w drugim półroczu 2014 roku jeden budynek wielorodzinny, 16 lokalowy.
5. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane i selektywnie zebrane frakcje odpadów.
6. Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowane przez właściciela nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku, gdy Wykonawca stwierdzi, że odpady znajdujące się w pojemnikach lub workach zostały ewidentnie zgromadzone i posegregowane w sposób niezgodny z wymaganiami określonymi w Regulaminie, obowiązany jest do ich odebrania (jako zmieszane) oraz poinformowania:
1) Zamawiającego - o nieruchomości, na której odpady nie są gromadzone w sposób odpowiadający wymaganiom Regulaminu;
2) właściciela nieruchomości (zarządcę wspólnoty) pozostawiając mu informację np. w skrzynce na listy o następującej treści: „Informuje się właściciela nieruchomości nr … …przy ulicy ……………………. w ……………………, że odpady komunalne odebrane w dniu ……………………. zebrane są niezgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Brzeg Dolny.
7. Dane (w Mg) dotyczące dotychczas odebranych odpadów komunalnych zawiera SIWZ:
8. Sposób gromadzenia i częstotliwość odbioru odpadów:
1) Zabudowa wielorodzinna:
a) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne zbierane będą do atestowanych pojemników o pojemności od 110 litrów do 1100 litrów ustawionych w dotychczasowych przeznaczonych do tego miejscach (osłony śmietnikowe, wyznaczone miejsca na pojemniki). Wykaz osłon śmietnikowych zawiera załącznik 8 do SIWZ. Pojemniki zapewnia Wykonawca. Pojemność zapewnianego pojemnika Zamawiający pozostawia do uznania Wykonawcy (z zastrzeżeniem zachowania minimalnych pojemności, przypadających na 1 mieszkańca, określonych w Regulaminie), jednakże należy zadbać aby ta pojemność odpowiadała potrzebom właściciela nieruchomości. W sytuacji gdy Zamawiający otrzyma od właściciela nieruchomości sygnał, iż dostarczony pojemnik nie odpowiada potrzebom, Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia pojemnika wskazanego przez Zamawiającego, na pierwsze pisemne wezwanie.
Częstotliwość wywozu: miasto - dwa razy tygodniowo, wieś - jeden raz na dwa tygodnie,
b) Selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielorodzinnej odbywać się będzie do specjalistycznych, atestowanych pojemników o pojemności minimum 1500 litrów, zaopatrzonych w specjalne otwory wrzutowe, które należy ustawić przy każdej osłonie śmietnikowej w mieście Brzeg Dolny oraz, w przypadku braku osłon śmietnikowych, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego (szacuje się, że takich miejsc będzie ok. 15). Wykaz osłon śmietnikowych zawiera załącznik nr 8 do SIWZ. Pojemniki zapewnia Wykonawca, Zamawiający wymaga ustawienia przynajmniej po jednym pojemniku z każdego rodzaju. Charakterystyka pojemników: pojemniki koloru zielonego z napisem „Szkło”; pojemniki koloru niebieskiego z napisem „Papier i tekstylia”; pojemniki koloru żółtego z napisem „Plastik, metal, odpady wielomateriałowe”.
Zamawiający informuje, że dysponuje 40 szt. kontenerów na plastik, 37 szt. na szkło oraz 17 szt. na papier, które może nieodpłatnie Wykonawcy użyczyć. Do wykonawcy należy właściwe oznakowanie udostępnianych pojemników.
W nawiązaniu do postanowień ust. 9 SIWZ, w przypadku gdy okaże się, że wskazane wyżej ilości pojemników są w poszczególnych miejscach niewystarczające, Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania dostawienia dodatkowych pojemników na dane frakcje.
Częstotliwość wywozu: miasto – jeden raz w tygodniu przez cały rok. Odbiór odpadów z zabudowy wielorodzinnej na terenach wiejskich nie podlega niniejszemu zamówieniu,
c) Odpady wielkogabarytowe, wyeksploatowany sprzęt elektryczny i elektroniczny gromadzone będą przez mieszkańców przy urządzeniach do gromadzenia odpadów (przy osłonach, pojemnikach czy kontenerach).
Częstotliwość wywozu – jeden raz w miesiącu przez cały rok,
d) Odpady budowlane. Według zaistniałych potrzeb, Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera na zgłoszenie Zamawiającego;
2) Zabudowa jednorodzinna. Na terenie zabudowy jednorodzinnej obowiązywać będzie system mieszany, workowo-pojemnikowy, zbiórki odpadów komunalnych:
a) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gromadzone będą w atestowanych pojemnikach o pojemności od 110 litrów do 240 litrów, a wyjątkowych przypadkach 1100 litrów. Pojemniki zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez właścicieli nieruchomości. Pojemność zapewnianego pojemnika Zamawiający pozostawia do uznania Wykonawcy (z zastrzeżeniem zachowania minimalnych pojemności, przypadających na 1 mieszkańca, określonych w Regulaminie), jednakże należy zadbać aby ta pojemność odpowiadała potrzebom właściciela nieruchomości. W sytuacji gdy Zamawiający otrzyma od właściciela nieruchomości sygnał, iż dostarczony pojemnik nie odpowiada potrzebom, Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia pojemnika wskazanego przez Zamawiającego, na pierwsze pisemne wezwanie. Zastrzega się, że Wykonawca ma obowiązek odbioru każdej ilości odpadów od właścicieli nieruchomości znajdujących się obok pojemnika, zgromadzonych w zawiązanych workach w dowolnym kolorze, z wyjątkiem kolorów ustalonych na odpady zbierane selektywnie.
Częstotliwość wywozu: miasto i wieś – jeden raz na dwa tygodnie przez cały rok.
b) Selektywna zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie w systemie workowym. Wprowadza się trzy rodzaje worków: żółty, do gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych; niebieski na odpady z papieru i tekstyliów; zielony, na odpady ze szkła. Worki nieodpłatnie zapewnia Wykonawca, po jednym na frakcję. Większą ilość worków właściciel nieruchomości może zakupić u Wykonawcy.
Wykonawca odbiera odpady znajdujące się wyłącznie w oznaczonych workach, zapewnionych przez siebie. Powinien odebrać wszystkie wydane worki, w tym też te u niego zakupione. Po odbiorze zobowiązany jest do nieodpłatnego pozostawienia min. 3 worków, po jednym na frakcję (na zasadzie „pusty za pełny”).
Częstotliwość wywozu: miasto - jeden raz na dwa tygodnie w okresie letnim (kwiecień-październik) oraz jeden raz w miesiącu w okresie zimowym (listopad-marzec), wieś - jeden raz w miesiącu przez cały rok,
c) Odpady wielkogabarytowe, wyeksploatowany sprzęt elektryczny i elektroniczny – obiór odbywać się będzie poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami.
Częstotliwość wywozu – jeden raz w miesiącu przez cały rok,
d) Odpady budowlane. Według zaistniałych potrzeb, Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera na zgłoszenie Zamawiającego.
3) Odpady zielone będą gromadzone w kontenerach o pojemności minimum 2,5 m3, zlokalizowanych w wyznaczonych miejscach na terenie gminy Brzeg Dolny, z tym że choinki mogą być gromadzone przy osłonach śmietnikowych. Kontenery w ilości 40 sztuk zapewnia Zamawiający, zostaną one przekazane Wykonawcy do nieodpłatnego użyczenia. Wykonawca zobowiązany będzie do odpowiedniego oznakowania pojemników.
Częstotliwość wywozu – ok. 30 pojemników raz w tygodniu, pozostałe na zgłoszenie wg. potrzeb - w okresach od maja do października, a choinki „żywe” – dwa razy w ciągu roku, w styczniu i lutym;
4) Tereny niezamieszkałe. Na terenach wskazanych w załączniku nr 11 do SIWZ, Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, zgodnie z tym załącznikiem. Pojemniki zapewni Wykonawca.
9. Wykonawca jest zobowiązany także do zebrania odpadów zmieszanych oraz gromadzonych w sposób selektywnie, leżących w osłonach śmietnikowych, bezpośrednio obok osłon śmietnikowych i pojemników. Dotyczy zabudowy wielorodzinnej.
10. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć apteki zlokalizowane na terenie Gminy Brzeg Dolny, o których mowa w Załączniku Nr 7 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je jeden raz w miesiącu przez cały rok.
11. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć placówki oświaty zlokalizowane na terenie Gminy Brzeg Dolny oraz budynek Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego, o których mowa w Załączniku Nr 7 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów, innych niż przemysłowe i samochodowe oraz opróżniać je jeden raz na dwa miesiące przez cały rok.
12. Wykonawca zapewnia urządzenia do gromadzenia odpadów: pojemniki, kontenery i worki, które muszą zostać wyposażone w instrukcję (np. w formie naklejki, nadruku) określającą sposób segregowania odpadów, w szczególności zawierającą informację co można, a czego nie można do danego urządzenia wrzucać, w tym w szczególności przy urządzeniach na odpady zmieszane w następujące zdanie: „Nie wrzucać gorącego popiołu”. Pojemniki i kontenery, które Wykonawca zapewni (pozostające jego własnością), powinien niezwłocznie usunąć po zakończeniu realizacji zamówienia.
13. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia właścicieli budynków jednorodzinnych, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny, w worki o pojemności od 60 l do 120 l z folii LDPE, na zasadzie „pusty za pełny”. Worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy oraz zawierać instrukcję, o której mowa w ust. 12.
14. Na potwierdzenie dostarczenia pojemników i worków Wykonawca przedłoży Zamawiającemu potwierdzenia od właścicieli nieruchomości opatrzone datą przekazania i podpisem właściciela bądź jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskaże on Zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolujących czas i przebieg tras pojazdów takich jak tachograf czy GPS. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy można będzie uznać w szczególności co najmniej trzykrotne niezastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem w odstępach co najmniej 3 dniowych w godzinach 7.00 – 20.00.
15. Wykonawca jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu raportów miesięcznych zawierających informację o ilości i rodzaju wydanych pojemników i worków w terminie 15 dni od zakończenia danego miesiąca.
16. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z harmonogramem wywozu ustalonym przez Wykonawcę we współpracy z Zamawiającym, wg. zasad szczegółowo określonych w SIWZ.
17. Wykonawca zobowiązany jest do utworzenia i obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czynnego co najmniej raz w tygodniu przez minimum 4 godziny (szczegółowe dni oraz godziny do ustalenia z Zamawiającym po rozstrzygnięciu postępowania), do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Brzeg Dolny będą mogli przekazywać zużyte opony, odpady niebezpieczne tj. baterie i akumulatory, przeterminowane leki, chemikalia (farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe itp.), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady zielone a także odpady gromadzone w sposób selektywny. Zamawiający jako Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wskazuje teren przy ul. Stawowej w Brzegu Dolnym z zastrzeżeniem możliwości zmiany lokalizacji.
18. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do właściwych regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21).
19. Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo – transportową oraz wyposażenie umożliwiające odbieranie odpadów komunalnych odpowiadające przepisom rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. z 2013 poz. 122).
20. Dane pochodzące z systemu monitoringu i sytemu czujników, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia wymienionego w poprzedzającym ustępie powinny być przechowywane przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz weryfikację przechowywanych danych. Dane powinny być udostępniane na każde żądanie Zamawiającego.
21. Zakazuje się Wykonawcy mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z miejsc publicznych na terenie Gminy Brzeg Dolny.
22. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru i tekstyliów, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w odpowiednich przepisach, w tym w szczególności w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645 z póź. zm.).
23. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676 z póź. zm.).
24. Wykonawca, zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), zobowiązany jest do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Burmistrzowi Gminy Brzeg Dolny w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
25. W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ich ponownego wykonania lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej.
26. Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny pojemników i kontenerów do gromadzenia odpadów. Na wezwanie Zamawiającego jest zobowiązany do ich napraw, systematycznych konserwacji, mycia i dezynfekcji oraz wymiany uszkodzonych lub zniszczonych pojemników.
27. Wykonawca ubezpieczy na własny koszt pojemniki i zabezpieczy je od ryzyka związanego z uszkodzeniem lub kradzieżą.
28. Wykonawca jest zobowiązany do podania masy odpadów powstałych w danym roku po mechaniczno-biologicznym przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 19 12 12 (z terenu gminy Brzeg Dolny), niespełniających wymagań rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 września 2012 r., w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 1052), przekazanych do składowania, do końca miesiąca następującego po danym roku, z tym że za okres od stycznia - czerwca 2015 r. do końca lipca 2015 r.
29. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawnych, a w szczególności:
1) ustawy z dnia 14 grudnia 2013 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21)
2) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm. )
3) uchwały Rady Miejskiej w Brzegu Dolnym w sprawie regulaminu utrzymania czystości i po-rządku na terenie Gminy Brzeg Dolny
30. Celem wyłączenia odpowiedzialności materialnej Zamawiającego lub Wykonawcy z tytułu szkód powstałych w związku z zaistnieniem określonych zdarzeń losowych i odpowiedzialności cywilnej w czasie realizacji umowy, Wykonawca zawrze odpowiednie umowy ubezpieczenia. Koszt takich umów ponosi Wykonawca.
Szacunkowa wartość bez VAT: 3 931 204 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2013. Zakończenie 30.6.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 50 000 zł (słownie złotych: pięćdziesiąt tysięcy 00/100).
2. Wadium można wnieść w formie:
1) pieniężnej;
2) poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancji bankowej;
4) gwarancji ubezpieczeniowej;
5) poręczenia udzielanego przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 42, poz 275).
3. Wadium wniesione w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Oborniki Śląskie Oddział Brzeg Dolny nr 25 9583 1022 0100 0130 2001 0015
4. W przypadku zamiaru wniesienia wadium w formach, o których mowa w ust. 2 pkt 2-5 , musi ono spełniać następujące wymogi:
1) musi być wystawione na Gminę Brzeg Dolny, ul. Kolejowa 29, 56-10 Brzeg Dolny,
2) zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy.
5. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert.
6. Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 7.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 5, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejszą. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami jeżeli Wykonawca, którego oferta została wy-brana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
11. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
UWAGA:
W przypadku zamiaru wniesienia wadium w formach, o których mowa w ust. 2 pkt 2-5 niniejszego rozdziału SIWZ, oryginał dokumentu należy dołączyć do oferty (Zamawiający zaleca umieszczanie oryginału „luzem” - w wewnętrznej kopercie, a do oferty załączanie kserokopii dokumentu, poświadczonej za zgodność z oryginałem). Jeżeli Wykonawca życzy sobie potwierdzenia złożenia oryginału gwarancji, zostanie to dokonane niezwłocznie po otwarciu ofert. Nie należy składać wadium w kasie Zamawiającego
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki finansowe zostały określone we wzorze umowy stanowiący załącznik nr 9 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie (w tym wykonawcy działający jako spółka cywilna):
1) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;
2) zobowiązani są ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzie-lenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów;
3) pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną; fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja prowadzona będzie z Pełnomocnikiem;
4) jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może przed zawarciem umowy wezwać pełnomocnika do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1.O udzielenie zamówienia publicznego mogą się ubiegać Wykonawcy spełniający warunki wymienione w art. 22 ust. 1 ustawy, którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj. aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Brzegu Dolnego. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ);
2) posiadają wiedzę i doświadczenie, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed dniem upływu terminu składania ofert – a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – wykonali lub wykonują usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o masie łącznej minimum – 4000 Mg rocznie. Wykonawca po-twierdza spełnianie warunku poprzez złożenie wykazu wykonanych usług (wg. wzoru z zał. Nr 4 do SIWZ), wraz z dowodami na potwierdzenie należytego wykonania/wykonywania wykazywanych usług;
3) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia, tj.:
a) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
b) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
c) co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej.
Oznacza to że Wykonawca powinien dysponować łącznie minimum 5 samochodami. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie wykazu wg. wzoru z zał. Nr 5 do SIWZ;
4) dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ);
5) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ).
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia warunki wskazane w ust. 1 muszą być spełnione łącznie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. O udzielenie zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy.
Warunek nie podlegania wykluczeniu z postępowania musi być spełniony przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
4. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o informacje zawarte w następujących dokumentach i oświadczeniach :
A. W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
1) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Załącznik Nr 2 do SIWZ);
2) Wykaz wykonanych lub wykonywanych głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – na potwierdzenie spełniania warunku posiadania doświadczenia, o którym mowa w rozdziale 10 ust. 1 pkt 2 SIWZ – sporządzony wg wzoru stanowiącego zał. nr 4 do SIWZ.
Dowodami, o których mowa wyżej są dokumenty wymienione w § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013, poz. 231).
Stosownie do § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, w przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane.
W myśl § 9 ust. 2 tego rozporządzenia Wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, określone w § 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817);
3) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – na potwierdzenie spełniania warunku o którym mowa w rozdziale 10 ust. 1 pkt 3 SIWZ – sporządzony wg wzoru stanowiącego zał. nr 5 do SIWZ;
B. W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (Załącznik Nr 3 do SIWZ);
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, przy czym osoby fizyczne zobowiązane są do przedstawienia wyłącznie oświadczenia o którym mowa w pkt 1;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
C. W celu wykazania spełnienie warunku udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy należy złożyć następujące dokumenty:
1) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (Załącznik nr 6 do SIWZ)
D. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 2:
1) pkt 2-4 i 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) pkt 5 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
E. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w lit. D, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
F. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
G. Wykonawca, w myśl art. 26 ust. 2 b ustawy, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne (tj. w oryginale) zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
H. Powołanie się przez Wykonawcę na doświadczenie podmiotu trzeciego i posiadane przez niego dowody należytego wykonania usług, będzie dopuszczalne wyłącznie w sytuacji, gdy ten podmiot trzeci będzie brał udział w wykonaniu zamówienia.
I. W przypadku, gdy podmiot(y) przedstawiający pisemne zobowiązanie, o którym mowa wyżej, będzie uczestniczył w części wykonania zamówienia, Zamawiający dodatkowo żąda aby ten podmiot(y) przedłożył następujące dokumenty i oświadczenia:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (Załącznik Nr 3 do SIWZ);
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, przy czym osoby fizyczne zobowiązane są do przedstawienia wyłącznie oświadczenia o którym mowa w pkt 1;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ)
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
1) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Załącznik Nr 2 do SIWZ);
2) Wykaz wykonanych lub wykonywanych głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – na potwierdzenie spełniania warunku posiadania doświadczenia, o którym mowa w rozdziale 10 ust. 1 pkt 2 SIWZ – sporządzony wg wzoru stanowiącego zał. nr 4 do SIWZ.
Dowodami, o których mowa wyżej są dokumenty wymienione w § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013, poz. 231).
Stosownie do § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, w przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane.
W myśl § 9 ust. 2 tego rozporządzenia Wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, określone w § 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817);
3) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – na potwierdzenie spełniania warunku o którym mowa w rozdziale 10 ust. 1 pkt 3 SIWZ – sporządzony wg wzoru stanowiącego zał. nr 5 do SIWZ;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca 1) posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj. aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Brzegu Dolnego. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ);
2) posiadał wiedzę i doświadczenie, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed dniem upływu terminu składania ofert – a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – wykonali lub wykonują usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o masie łącznej minimum – 4000 Mg rocznie. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie wykazu wykonanych usług (wg. wzoru z zał. Nr 4 do SIWZ), wraz z dowodami na potwierdzenie należytego wykonania/wykonywania wykazywanych usług;
3) dysponował odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia, tj.:
a) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
b) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
c) co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej.
Oznacza to że Wykonawca powinien dysponować łącznie minimum 5 samochodami. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie wykazu wg. wzoru z zał. Nr 5 do SIWZ;
4) dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ);
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP.271.04.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
22.5.2013 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 22.5.2013 - 12:10

Miejscowość:

Urząd Miejski w Brzegu Dolnym, ul. Kolejowa 29, 56-120 Brzeg Dolny, pok. nr 7

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: Luty 2015 r.
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Treść oferty musi odpowiadać treści SIWZ. Formularz oferty stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.
2. Oferta i oświadczenia muszą być podpisane przez:
1) osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy/ Wykonawców w obrocie prawnym zgodnie z danymi ujawnionymi w rejestrze przedsiębiorców albo w ewidencji działalności gospodarczej lub Pełnomocnika,
2) w przypadku składania wspólnej oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców przez osobę/osoby posiadające Pełnomocnictwo.
3. Zaleca się, aby każda zawierająca jakąkolwiek treść strona oferty była podpisana lub parafowana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.
4. Zaleca się, aby wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty były parafowane i datowane własnoręcznie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.
5. Zaleca się, aby strony oferty były ze sobą trwale połączone i kolejno ponumerowane. Numeracja stron winna rozpoczynać się od numeru 1, umieszczonego na pierwszej stronie oferty, przy czym wykonawca może nie numerować stron niezapisanych. W treści oferty winna być umieszczona informacja o ilości stron.
6. Zaleca się przy sporządzaniu oferty skorzystanie ze wzorów przygotowanych przez Zamawiającego. Wykonawca może przedstawić ofertę na swoich formularzach z zastrzeżeniem, że muszą one zawierać wszystkie informacje określone przez Zamawiającego w przygotowanych wzorach.
7. Forma dokumentów i oświadczeń:
1) dokumenty i oświadczenia dołączone do oferty składa się w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub Pełnomocnika;
2) Ewentualne pełnomocnictwo musi być załączone w oryginale i wystawione przez osobę/osoby reprezentującą/reprezentujące Wykonawcę albo załączone jako kopia (odpis) poświadczona(-y) notarialnie;
3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oraz w przypadku pod-miotów, o których mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lute-go 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013, poz. 231)., kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty;
4) w przypadku dokumentów lub oświadczeń sporządzonych w językach obcych należy dołączyć tłumaczenie na język polski podpisane przez Wykonawcę.
8. Tajemnica przedsiębiorstwa:
1) jeżeli według Wykonawcy oferta będzie zawierała informacje objęte tajemnicą jego przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2003 r. nr 153, poz. 1503, z późn. zm.), dokumenty i oświadczenia takie muszą być oznaczone klauzulą NIE UDOSTĘPNIAĆ – TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA. Zaleca się umieścić takie dokumenty na końcu oferty (ostatnie strony w ofercie lub osobno);
2) W sytuacji, gdy wykonawca zastrzeże w ofercie informacje, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa lub są jawne na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych lub odrębnych przepisów, informacje te będą podlegały udostępnieniu na takich samych zasadach, jak pozostałe niezastrzeżone dokumenty.
9. Opakowanie i adresowanie oferty.
1) Wykonawca umieści ofertę w dwóch kopertach – zewnętrznej i wewnętrznej. Koperty powinny być szczelnie zamknięte w sposób uniemożliwiający zapoznanie się z treścią oferty przed terminem ich otwarcia:
a) Koperta zewnętrzna nie powinna być oznakowana nazwą firmy Wykonawcy, nosić będzie adres Zamawiającego oraz następujący dopisek: „Oferta w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Brzeg Dolny. Nie otwierać przed dniem 22 maja 2013 r.”
b) Koperta wewnętrzna zawierająca dokumenty ofertowe, oznaczona powinna być pełnymi danymi Wykonawcy (nazwa i adres) tak, aby można było odesłać bez otwierania, jeśli wpłynie po terminie, zaadresowana na adres Zamawiającego i oznakowana „Oferta w przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Brzeg Dolny. Nie otwierać przed dniem 22 maja 2013 r.”
2) Jeżeli oferta wykonawcy nie będzie oznaczona we wskazany w pkt 1 sposób, Zamawiający nie będzie ponosić żadnej odpowiedzialności za nieterminowe wpłynięcie oferty bądź otwarcie wadliwie oznakowanej oferty przed terminem składania ofert.
10. Wykonawca może wprowadzić zmiany oraz wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert.
1) w przypadku wycofania oferty, wykonawca składa pisemne oświadczenie, że ofertę swą wycofuje, w zamkniętej kopercie zaadresowanej jak w poprzedzającym ustępie, z dopiskiem „wycofanie”.
2) w przypadku zmiany oferty, wykonawca składa pisemne oświadczenie, iż ofertę swą zmienia, określając zakres i rodzaj tych zmian a jeśli oświadczenie o zmianie pociąga za sobą konieczność wymiany czy też przedłożenia nowych dokumentów – wykonawca winien dokumenty te złożyć.
Powyższe oświadczenie i ew. dokumenty należy zamieścić w kopercie wewnętrznej i zewnętrznej, oznaczonych jak w poprzedzającym ustępie, przy czym koperta zewnętrzna po-winna mieć dopisek „zmiany”.
3) Wykonawca nie może wprowadzić zmian do oferty oraz wycofać jej po upływie terminu składania ofert.
11. Informacje pozostałe:
1) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty;
2) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę przygotowaną według wymagań określonych w niniejszej SIWZ;
3) Oferta musi być sporządzona:
a) w języku polskim;
b) w formie pisemnej.
12. Oferta powinna zawierać następujące dokumenty:
1) Dowód wniesienia wadium;
2) Formularz oferty (załącznik nr 1 do SIWZ);
3) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Załącznik Nr 2 do SIWZ);
4) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (Załącznik Nr 3 do SIWZ);
5) Wykaz usług – sporządzony wg wzoru stanowiącego zał. nr 4 do SIWZ;
6) Dowody na potwierdzenie usług wykazywanych w wykazie, o którym mowa wyżej;
7) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych– sporządzony wg wzoru stanowiącego zał. nr 5 do SIWZ;
8) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, a dla osób fizycznych oświadczenie o którym mowa w pkt 4;
9) Aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego;
10) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego;
11) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy;
12) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy;
13) Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (Załącznik nr 6 do SIWZ);
14) Pełnomocnictwo (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy osoba upoważniona do reprezentowania Wykonawcy działa na podstawie pełnomocnictwa).
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (j.t. z 2010 r., Dz.U. Nr 113, poz 759 ze zm.):
Art. 182.
1. Odwołanie wnosi się:
1) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej - jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 - w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 - w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki;
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub termin składania wniosków.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.4.2013
TI Tytuł PL-Brzeg Dolny: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 193519-2013
PD Data publikacji 13/06/2013
OJ Dz.U. S 113
TW Miejscowość BRZEG DOLNY
AU Nazwa instytucji Gmina Brzeg Dolny
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 11/06/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
IA Adres internetowy (URL) www.brzegdolny.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/06/2013    S113    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Brzeg Dolny: Usługi związane z odpadami

2013/S 113-193519

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Brzeg Dolny
ul. Kolejowa 29
Osoba do kontaktów: Daniel Luchowski
56-120 Brzeg Dolny
Polska
Tel.: +48 713195117
E-mail: um@brzegdolny.pl
Faks: +48 71195683

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.brzegdolny.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Brzeg Dolny.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Brzeg Dolny.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Brzeg Dolny, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, z następujących miejscowości: Brzeg Dolny, Bukowice, Godzięcin, Grodzanów, Jodłowice, Naborów, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Pysząca, Radecz, Stary Dwór, Wały, Żerków, Żerkówek.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 4 102 887,12 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP.271.04.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 72-120207 z dnia 12.4.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
11.6.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
55-040 Bielany Wrocławskie
Polska
Tel.: +48 713288695
Adres internetowy: www.trans-formers.com.pl
Faks: +48 713287036

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 3 931 204 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 4 102 887,12 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (j.t. z 2010 r., Dz.U. Nr 113, poz 759 ze zm.):
Art. 182.
1. Odwołanie wnosi się:
1) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki;
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub termin składania wniosków.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
11.6.2013

Adres: ul. Kolejowa 29 , 56-120 Brzeg Dolny
woj. dolnośląskie
Dane kontaktowe: email: d.luchowski@brzegdolny.pl
tel: 71 319 51 17
fax: 71 319 56 83
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-05-22
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 12020720131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-04-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 768 dni
Wadium: 50000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 666 666 PLN  -  2 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.brzegdolny.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Środa Śląska
Pl. Wolności 5, 55-300 środa śląska, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90500000-2 Usługi związane z odpadami
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Opracowanie dokumentacji projektowej (budowlanej i wykonawczej) powiat lidzbarski Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław Sp. z o.o.
Bielany Wrocławskie
2013-06-11 4 102 887,00