Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od biernosci do zaradnosci współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Opis przedmiotu przetargu: 1Opis przedmiotu zamówienia: Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od biernosci do zaradnosci współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 2Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi szkolenia jak w nazwie zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r., Nr 108, poz. 908 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U. z 2005r. Nr 217, poz. 1834 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz.U. z 2010r. Nr 53, poz. 314) oraz innych przepisów. 3W szkoleniu weźmie udział 18 osób. Przy czym w szkoleniu na prawo jazdy kat. B weźmie udział 11 osób; kat. C, C+E 7 osób. W szkoleniu w ramach kwalifikacji wstępnej weźmie udział 1 osoba a w kwalifikacji wstępnej przyspieszonej 6 osób. 4Całościowe szkolenie na prawo jazdy powinno obejmować odpowiednią ilość godzin wykładów teoretycznych oraz jazd praktycznych odpowiadającą aktualnym przepisom: Kategoria B: 30 godzin - zajęcia teoretyczne, 30 godzin - zajęcia praktyczne, Kategoria C: 20 godzin - zajęcia teoretyczne, 30 godzin - zajęcia praktyczne, Kategoria C+E: 20 godzin - zajęcia teoretyczne, 25 godzin - zajęcia praktyczne. 5Szkolenie w ramach kwalifikacji wstępnej obejmować będzie 280 godzin a w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej 140 godzin w tym zajęcia praktyczne i zakończy się egzaminem oraz wydaniem odpowiednich zaświadczeń (opłata Wykonawcy). 6Szkolenie teoretyczne należy zorganizować w salach wykładowych (spełniające wymogi określone w ww. przepisach), którymi dysponuje Wykonawca w odległości nie większej niż 25 km od siedziby Zamawiającego. 7Szkolenia praktyczne powinny odbywać się w odległości nie większej niż 25 km od siedziby Zamawiającego, zarówno jeżeli chodzi o jazdę na placu manewrowym jak i jazdę po mieście. 8Wykonawca zorganizuje dla każdego uczestnika szkolenia badania lekarskie oraz inne badania niezbędne do uczestnictwa w szkoleniu. Koszt badań pokryje Wykonawca. 9Po zakończeniu szkolenia Wykonawca pokryje koszt egzaminu Państwowego (teoretycznego i praktycznego) za każdego uczestnika tylko jeden raz. W przypadku nie zdania egzaminu przez uczestnika szkolenia, koszt następnego egzaminu pokrywa on we własnym zakresie. 10Zamawiający po podpisaniu umowy z Wykonawcą dostarczy wykaz osób, które będą uczestniczyły w szkoleniu. 11Przed rozpoczęciem szkolenia Wykonawca ubezpieczy każdego z uczestników. 12Wykonawca po podpisaniu umowy przedstawi harmonogram szkolenia do zatwierdzenia Zamawiającemu.
Warta: Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od biernosci do zaradnosci współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Numer ogłoszenia: 116905 - 2011; data zamieszczenia: 15.04.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie , Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta, woj. łódzkie, tel. 0-43 829 40 29, faks 0-43 829 40 29.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Gminna Jednostka Organizacyjna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od biernosci do zaradnosci współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1Opis przedmiotu zamówienia: Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od biernosci do zaradnosci współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 2Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi szkolenia jak w nazwie zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r., Nr 108, poz. 908 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U. z 2005r. Nr 217, poz. 1834 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz.U. z 2010r. Nr 53, poz. 314) oraz innych przepisów. 3W szkoleniu weźmie udział 18 osób. Przy czym w szkoleniu na prawo jazdy kat. B weźmie udział 11 osób; kat. C, C+E 7 osób. W szkoleniu w ramach kwalifikacji wstępnej weźmie udział 1 osoba a w kwalifikacji wstępnej przyspieszonej 6 osób. 4Całościowe szkolenie na prawo jazdy powinno obejmować odpowiednią ilość godzin wykładów teoretycznych oraz jazd praktycznych odpowiadającą aktualnym przepisom: Kategoria B: 30 godzin - zajęcia teoretyczne, 30 godzin - zajęcia praktyczne, Kategoria C: 20 godzin - zajęcia teoretyczne, 30 godzin - zajęcia praktyczne, Kategoria C+E: 20 godzin - zajęcia teoretyczne, 25 godzin - zajęcia praktyczne. 5Szkolenie w ramach kwalifikacji wstępnej obejmować będzie 280 godzin a w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej 140 godzin w tym zajęcia praktyczne i zakończy się egzaminem oraz wydaniem odpowiednich zaświadczeń (opłata Wykonawcy). 6Szkolenie teoretyczne należy zorganizować w salach wykładowych (spełniające wymogi określone w ww. przepisach), którymi dysponuje Wykonawca w odległości nie większej niż 25 km od siedziby Zamawiającego. 7Szkolenia praktyczne powinny odbywać się w odległości nie większej niż 25 km od siedziby Zamawiającego, zarówno jeżeli chodzi o jazdę na placu manewrowym jak i jazdę po mieście. 8Wykonawca zorganizuje dla każdego uczestnika szkolenia badania lekarskie oraz inne badania niezbędne do uczestnictwa w szkoleniu. Koszt badań pokryje Wykonawca. 9Po zakończeniu szkolenia Wykonawca pokryje koszt egzaminu Państwowego (teoretycznego i praktycznego) za każdego uczestnika tylko jeden raz. W przypadku nie zdania egzaminu przez uczestnika szkolenia, koszt następnego egzaminu pokrywa on we własnym zakresie. 10Zamawiający po podpisaniu umowy z Wykonawcą dostarczy wykaz osób, które będą uczestniczyły w szkoleniu. 11Przed rozpoczęciem szkolenia Wykonawca ubezpieczy każdego z uczestników. 12Wykonawca po podpisaniu umowy przedstawi harmonogram szkolenia do zatwierdzenia Zamawiającemu..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.41.12.00-0.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.11.2011.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWarunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada zezwolenie na prowadzenie szkolenia kandydatów na kierowców prawa jazdy kat. B, C, C+E. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie dokumentów o którym mowa w pkt 15.1.1 SIWZ przy zastosowaniu formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWarunek powyższy zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże i udokumentuje wykonanie usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie min. 1 usługę polegającą na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń nauki jazdy oraz kwalifikacji wstępnej o wartości min. 40.000,00 zł. brutto. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu o którym mowa w pkt 15.1.2 SIWZ przy zastosowaniu formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWarunek powyższy zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje minimum 4 samochodami przystosowanymi do nauki jazdy kat. B - 2 szt., kat. C - 1 szt., kat. C+E - 1 szt. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu o którym mowa w pkt 15.1.2 SIWZ przy zastosowaniu formuły spełnia/nie spełnia. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu o którym mowa w pkt 15.1.3 SIWZ przy zastosowaniu formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWarunek powyższy zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. W szczególności Wykonawca wykaże i udokumentuje, że dysponuje min. 4 osobami, uczestniczącymi w wykonaniu zamówienia, które posiadają uprawnienia instruktora zgodne z ustawą Prawo o ruchu drogowym. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu o którym mowa w pkt 15.1.4 SIWZ przy zastosowaniu formuły spełnia/nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- koncesję, zezwolenie lub licencję
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz narządzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Oferta, formularz cenowy, parafowany wzór umowy, jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając, w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zmiana terminu wykonania zamówienia w przypadku opóźnienia spowodowanego niezdaniem egzaminu na prawo jazdy kat. C, które uniemożliwia przystapienie do szkolenia na prawo jazdy kat. C+E.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.gimwarta.pl zakładka MGOPS
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie, Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
28.04.2011 godzina 10:00, miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie, Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta..
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Projekt Od bierności do zaradności współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Warta: Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od bierności do zaradności współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Numer ogłoszenia: 144265 - 2011; data zamieszczenia: 20.05.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 116905 - 2011r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie, Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta, woj. łódzkie, tel. 0-43 829 40 29, faks 0-43 829 40 29.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Gminna jednostka organizacyjna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od bierności do zaradności współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1 Opis przedmiotu zamówienia: Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od bierności do zaradności współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 2 Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi szkolenia jak w nazwie zamówienia zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r., Nr 108, poz. 908 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U. z 2005r. Nr 217, poz. 1834 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz.U. z 2010r. Nr 53, poz. 314) oraz innych przepisów. 3 W szkoleniu weźmie udział 18 osób. Przy czym w szkoleniu na prawo jazdy kat. B weźmie udział 11 osób; kat. C, C+E 7 osób. W szkoleniu w ramach kwalifikacji wstępnej weźmie udział 1 osoba a w kwalifikacji wstępnej przyspieszonej 6 osób. 4 Całościowe szkolenie na prawo jazdy powinno obejmować odpowiednią ilość godzin wykładów teoretycznych oraz jazd praktycznych odpowiadającą aktualnym przepisom: Kategoria B: 30 godzin - zajęcia teoretyczne, 30 godzin - zajęcia praktyczne, Kategoria C: 20 godzin - zajęcia teoretyczne, 30 godzin - zajęcia praktyczne, Kategoria C+E: 20 godzin - zajęcia teoretyczne, 25 godzin - zajęcia praktyczne.5 Szkolenie w ramach kwalifikacji wstępnej obejmować będzie 280 godzin a w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej 140 godzin w tym zajęcia praktyczne i zakończy się egzaminem oraz wydaniem odpowiednich zaświadczeń (opłata Wykonawcy). 6 Szkolenie teoretyczne należy zorganizować w salach wykładowych (spełniające wymogi określone w ww. przepisach), którymi dysponuje Wykonawca w odległości nie większej niż 25 km od siedziby Zamawiającego. 7 Szkolenia praktyczne powinny odbywać się w odległości nie większej niż 25 km od siedziby Zamawiającego, zarówno jeżeli chodzi o jazdę na placu manewrowym jak i jazdę po mieście. 8 Wykonawca zorganizuje dla każdego uczestnika szkolenia badania lekarskie oraz inne badania niezbędne do uczestnictwa w szkoleniu. Koszt badań pokryje Wykonawca.9 Po zakończeniu szkolenia Wykonawca pokryje koszt egzaminu Państwowego (teoretycznego i praktycznego) za każdego uczestnika tylko jeden raz. W przypadku nie zdania egzaminu przez uczestnika szkolenia, koszt następnego egzaminu pokrywa on we własnym zakresie. 10 Zamawiający po podpisaniu umowy z Wykonawcą dostarczy wykaz osób, które będą uczestniczyły w szkoleniu. 11 Przed rozpoczęciem szkolenia Wykonawca ubezpieczy każdego z uczestników. 12Wykonawca po podpisaniu umowy przedstawi harmonogram szkolenia do zatwierdzenia Zamawiającemu..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.41.12.00-0.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Projekt Od bierności do zaradności współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
20.05.2011.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Ośrodek Szkolenia Kierowców Janusz Materek, {Dane ukryte}, 98-200 Sieradz, kraj/woj. łódzkie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 87560,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
55423,00
Oferta z najniższą ceną:
55263,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
64288,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 11690520110 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-04-14 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 216 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.bip.gimwarta.pl zakładka MGOPS |
Informacja dostępna pod: | Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warcie, Rynek im. Wł. St. Reymonta 1, 98-290 Warta. |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
80411200-0 | Usługi szkół nauki jazdy |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Zorganizowanie i przeprowadzenie dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo szkolenia na prawo jazdy kategorii B, C, C+E, szkolenia kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach realizacji projektu pn. Od bierności do zar | Ośrodek Szkolenia Kierowców Janusz Materek Sieradz | 2011-05-20 | 55 423,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2011-05-20 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 804112000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 55 423,00 zł Minimalna złożona oferta: 55 263,00 zł Ilość złożonych ofert: 3 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 55 263,00 zł Maksymalna złożona oferta: 64 288,00 zł |